DE BILT HAAS STATEN-CENERAAL. CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDORP. WOENSDAG 18 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD UIT DE PERS EERSTE KAMER. Veel werk in weinig tijds. Op den pracht-zomeravond kwam de Eerste Kamer bijeen. Op de agenda prijkten 21 wetsontwerpen. Doch het waren alle wat wij noemen „nihi listen", d.w.z. er was in de stukken niets over gezegd. Wel waren er zes Ministers voor In touw. Ook dc heer de Gijselaar (CH.) die lang ziek geweest is. was weer present. De geheele agenda werd achter elkander afgehamerd. Te half 9 begonnen, was men te kwart voor 9 ruim gereed. Toen ging de Kamer nog een poosje in de afdeelingen, om Indische ontwerpen te on derzoeken. 0.a. de Conversieleening. „De Blauwe Vaan" is roode vaan. Zij strijdt tegen het militarisme, aldus minister Deckers. Op vragen van den heer Hermans betref fende de inhouding van aan militairen ge adresseerde exemplaren van het orgaan voor drankbestrijders „De Blauwe Vaan" heeft de minister van Defensie, Deckers, geantwoord, dat het blad De Blauwe Vaan zich niet be perkt tot het in den naam van de vereen 1- ging aangeduide doel, doch tevens strijdt vóór de doeleinden, gesymboliseerd door de roode vaan, en tegen het zoogenaamde „militaris me". Dit orgaan werd kosteloos toegezonden aan onderofficiers- en manschappencantines. Een en ander heeft den minister aanleiding gegeven te bevorderen, dat de ter zake be voegde commandanten geen vergunning ver- leenen tot het aanbieden van De Blauwe Vaan binnen de kazernecomplexen, in andere tot huisvesting of verblijf van militairen aange wezen inrichtingen en tijdens de rust bij mi litaire oefeningen. Tot behoud van Drentsch natuurschoon. Vereeniging opgericht. Ten overstaan van Notaris E. Th. S. Koop man te Amsterdam is de akte van Oprichting verleden van de Stichting „Het Drentsche Landschap", waartoe de Vereeniging tot Be houd van Natuurmonumenten in Nederland haar medewerking verleende, zooals zij reeds deed bij de oprichting der andere Provinciale Stichtingen, welke reeds tot stand kwamen in Utrecht. Gelderland, Noordbrabant, Limburg en Overijsel, terwijl in Friesland de bekende Vereeniging „It Fryske Gea" op dit gebied werkzaam is. Men heeft in Drente ingezien het groote belang om een Provinciale Stichting te bezit ten, die geheel in den geest van de Vereeni ging tot Behoud van Natuurmonumenten werkzaam zal zijn en bij de snelle ontwikke ling van deze provincie werd sterk beseft, dat het oude landschap niet geheel moet worden prijs gegeven aan ontginning of aan wijzigin gen, die het karakter van Drente verloren zou doen gaan. DOMINEE THENU IN ONS LAND. De bekende Ambonneesche godsdienstleeraar dominee Thenu, is dezer dagen in ons land aangekomen. De oude prediker zal tusschen 15 en 30 Augustus een oude wensch in vervul ling zien gaan nl. om door de Koningin in audiëntie ontvangen te worden. Eind Augus tus zal dominee Thenu weer naar Atjeh ver trekken. waar hij op 30 September zijn arbeid zal neerleggen. Het zal dan 40 jaar geleden zijn dat hij in Atjeh voet aan wal zette. INDISCHE REUZE-ARONSKELK IN BLOEI. In den Hortus te Amsterdam Een zeer merkwaardige plant is op het oogenblik in den Hortus te Amsterdam in bloei gekomen, nl. een z.g. reuze-aronskelk of Amorphophallus uit Indië. De soortsnaam is nog niet met zekerheid te bepalen. De knol werd ontvangen onder den naam Amorpho phallus Titanum. maar deze soort is het ze ker niet. Reusachtig is de plant in elk geval te noemen, wanneer men bedenkt, dat de bloem en nu moet men even aan de Calla's en Anthuriums der bloemenwinkels denken een hoogte heeft van meer dan 2 Meter. De Hortus zal heden en zoolang de bloei duurt (wat niet lang zal zijn. hoogstens tot Zater dag). voor 25 ct. toegankelijk zijn. om zooveel mogelijk menschen van den aanblik te doen genieten. M.U.L.O. EXAMEN. Opgave van 17 Juli. Geslaagden voor diplo ma A: A. Huender, Wijk aan Zee. M. J. de Koter en J H. Dierx, Beverwijk; J. M. v. Cappel len, Vogelenzang; W. Schoolvierman, M. Versluis. P. H Uitten'boogaard, G. H. Rothert, M. Noordam, C. Kuyper en C. Koper, allen te Heemstede; W. A. Sterken- burg, J. Vallentgoed, K. Wit en A. v. Zonne veld. allen te Haarlem; M. E. C. Jutte en M. L. M. Jutte. Heemstede; C. J. Clay en J. Clay, Vijfhuizen: G. M. Vos. Heemstede: A. J. v. d. Mark. Haarlem: G. W. IJzerman. Heemskerk; J. Dausen en E. de Jongh te Haarlem: W. v. d. Vis, IJmuiden; J. H. Biesheuvel en H. M. Bol- lee, Haarlem. AGENDA WOENSDAG 18 JULI Palace: „De Tunnel". Tooneel: Liddy Berg man in haar repertoire. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor sound Theater: „De onzichtbare man" 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De wandelende Jood' Tooneel: Burns en Ray, 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 19 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling. 3—4 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert H. O. V. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Bloemendaal: Raadsvergadering, 2 u. Zandvoord Raadsvergadering, 3,30 u. Een half jaar Rijksmiddelen. Het Alg. Handelsblad schrijft: ..De resultaten van het eerste halfjaar van 1934 voor de Rijksschatkist zijn nu beker.d. In de eerste zes maanden heeft de schatkist uit de „Overige Middelen" ontvangen 162.2 millioen gulden tegen 150.1 millioen in het zelfde tijdvak van 1933. Dit vergelijkt niet on gunstig, maar men moet niet vergeten, dat er sedert de vorige periode enkele nieuwe middelen zijn ingevoerd, nl. de Omzetbelasting en de Couponbelasting. Deze heffingen brach ten in de eerste zes maanden resp. 22.8 en 1.7 millioen op. zoodat de andere middelen ge geven het totaal dus 12.4 millioen minder opbrachten Dit resultaat is verre van bevre digend, maar het wordt nog onbevredigender wanneer men er de helft van de raming voor 1934 naast zet: 193.2 millioen. Tegenover deze raming is er dus een ach terstand van rond 31 milïioen. Wel moeten wij hier onmiddellijk bij aanteekenen dat het middel dat op het oogenblik de grootste zoden aan den dijk moet zetten, de Omzetbelasting, om tal van redenen nog niet op „toerental" kon werken". ..Het is dus verklaarbaar dat dtt middel in het eerste halfjaar 17.9 millioen ten achter Is. Wij zagen echter dat over Maart de opbrengst plotseling een sprong maakte tot 9.2 millioen. bij 6.8 millioen als een twaalfde der raming. Het verwondert ons daarom toch eenigszins dat over Juni, dus 3 maanden later, niet even eens een sprong omhoog is gevolgd. De op brengst over Juni is immers slechts 4.9 mil lioen. Het is mogelijk, dat Juli nu een belang rijk hooger cijfer te zien zal geven. Intusschen ge'.ooven wij dat de totale opbrengst der Om zetbelasting. als zij eenmaal goed „draait", wel hooger kan zijn dan de raming van 81 5 millioen per jaar. Waarschijnlijk is echter, dat de opbrengst voor het begrootingsjaar 1934 wel niet zoo hoog zal zijn als waarop bij de begrooting werd gerekend. Hetzelfde is het geval met de couponbelasting, welke pas op 25 Februari werd ingevoerd en dus den zoo be langrijken Januari-vervaltermijn miste. Wij vermoeden, dat de opbrengst over Juli wel belangrijk hooger zal zijn dan over een der vorige maanden, hoewel de opbrengst van Juni met 448 579 gulden toch ook niet veel bij een twaalfde der raming (533.333) ten achter bllift. Wat meer bezorgdheid inboezemt is het achterblijven der accijnzen, omdat dit een verschijnsel ls, dat, naar wij vreezen. nog ver der zal doorzetten, en dat dus niet aan bij zondere oorzaken te wijten is, Zondert men den wijnaccijns (die immers ir.tusschen ver hoogd is) en den geslacht-accijns (die ten gevolge van de slachtingen door dc Rundvee centrale ln het eerste halfjaar hooger in op brengst is) uit. dan brachten de accijnzen in totaal bijna 11 millioen minder op dan het evenredig deel der raming, en 7.8 millioen minder dan het vorige jaar. De suikeraccijns nam van die daling het leeuwendeel voor zijn rekening, nl. resp. 7.4 en 6 millioen". „Het verloop van de opbrengst der accijnsen is voor den minister van financiën een verre van bemoedigend verschijnsel. Want de ge dwongen verlaging van den bieraccijns en van den suikeraccijns zijn aanwijzingen, dat uit een verhoosing van de bestaande indirecte heffingen niet meer gehaald kan worden. Uit de directe belastingen waarschijnlijk trouwens evenmin. Dat men hiervan op het departe ment vermoedelijk ook overtuigd is. kan wor den afgeleid uit de voorgenomen afschaffing van de sterk progressieve opcenten, op de ge- meentefond'sbelasting (stijgende Van 30 tot 150) welke vervangen zullen worden door een verschuiving in het tarief, waardoor de last meer gelijkelijk zal worden verdeeld. Wanneer men nu bedenkt, dat bijna de helft van de inkomstenbelastingen wordt opgebracht door de twee groepen van de hoogste inkomens, en dat nu door een kleine tariefsverschuiving de afschaffing der opcenten heet te kunnen wor den vervangen, dan moet de opbrengst der opcenten tot dusver toch wel zeer onbevre digend zijn geweest, en waarschijnlijk al tot belastingvlucht aanleiding hebben gegeven". DOODELI.TK AUTO-ONGELUK BIJ EINDHOVEN. EINDHOVEN. 18 Juli. In den afgeloopen nacht te half twee keerde een aantal jongelui per auto van een familiefeestje huiswaarts. De 23-jarige L. van Lierde uit Eindhoven, student in de medicijnen, had zijn hoofd buiten het portier gestoken. Bij het nemen van een bocht reed de auto tegen een lantaarn met het ge volg dat Van Lierde met zijn hoofd, tegen den paal sloeg en zijn halswervel brak. Hij over leed spoedig. VOLKSCONCERT H.O.V. Op het volksconcert, dat de H.OV. a s. Don derdagavond in de Gemeentelijke Concertzaal geeft, zal de heer Louis van Maanen (violon cel) als solist optreden. meldt: Hoogste barometerstand 768.0 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 754.8 m.M. te Seidisfjord. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen. Toenemende bewolking met kans op regen en onweer. Later opklarend en veel koeler. Thermometer 18 Juli: Hoogste gisteren 81 F. Laagste heden nacht 64 F Hoogste heden tot 12 uu r 80 F. Uit het Buitenland REGEN OF ONWEER, DAARNA OPKLARING. De hooge drukking is snol afnemend naar Denemarken getrokken en de ondiepe depres sie, die zich gisteren in de Golf van Biscaye ontwikkelde, vereen,lgde zich met een uitloo- per van de depressie bij IJsland en nadert ons land. In Noord-Scandlnavië nam de hooge druk king toe en de depressie bij IJsland werd on dieper. In Duitschland en Zuid-Zweden houdt het zonnige weer aan. In Finland drong de afkoeling verder Zuidwaarts door. In Frank rijk is de bewolking sterk toegenomen maar nog weinig regen gevallen. In Schotland en Noord-Engeland valt regen. Bij het verder trekker, van de depressie over het Kanaal is hier te lande belangrijke af koeling te wachten met kans op onweer of regen, waarna weer opklaring zal volgen. Barometer Stand van heden 761 m.M. Vorige stand 769 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van Fa. KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 18 Juli. Ondertrouwd 17 Juli: W. H. Stokman en C. M. E. Beusekom; B. P. A. Ooms en J. J. M. Dieben. Getrouwd 17 Juli: H. Korenstra en J. C. Pels. Bevallen 15 Juli: G. M. Steenkistvan der Pot, z,; M K. S. Blijham—Raap, d.; H. B. M. Schiermeier—Haak, z.; A- M. Kloesvan dei- Haak, d.; 16 Juli: W. de VriesBouwmeester, d.; J. M. Damsteekvan Egmond, z.; M. c! Bijl—Hetem, z.: 17 Juli J. J. Vlekke—Hartel, z.; S. C. M. SmitBergman, d. Overleden 16 Juli: A. G. J. Nijveld, 68 j.. Ter Haarstraat; C. M. A. Lissone—Conijn, 76 j„ Kamperlaan; G .Vermeer—van de Pol, 63 j, Soutmanstraat. OP HET TWEETAL. Op het tweetal voor de Chr. Geref. kerk te 's-Gravenhage-West 'vac wijlen J. W. v. Ree) staat ds. W. Bijleveld te Haarlem-Centrum. NOG EEN SLAFTOFFER VAN DE DYNA3HET- ONTPLOFFING TE ARENDOCK. EINDHOVEN. 18 Juli. Bij de ontploffing in de dynamietfabriek te Arendonck in België is ook het tweede slachtoffer, de 67-jarige"F. Gevers uit Arendonck. die werkzaam was" aan de nitro-glycerinefabriek, aan de bekomen wonden overleden. TWEE GEWONDEN BIJ BOTSING NABIJ ENSCHEDE. ENSCHEDE. 18 Juli. Dinsdagmiddag heeft op den Enschedescheweg op de grensscheiding tusschen Haaksbergen en Enschede een ernstig ongeluk plaats gehad. Een personenauto, bestuurd door mej. B Fruin uit Rotterdam, reed slingerend over den weg en kwam in botsing met den motorrij dei- Lenstra uit Enschede, met zijn echtgenoote op de duo. De man liep een dubbele beenbreuk op. De duorijdster brak eveneens een been. De motor en de auto werden ernstig beschadigd. De beide slachtoffers werden naar een zieken huis te Enschede vervoerd. (Vervolg van pag. 7). De Minister van Defensie arriveerde te 12.15 uur pe raulo aan de Beurs, waar hij deelnam aan de lunch, om daarna het middagpro gramma bij te wonen. Dc minister was vergezeld van luit. adj. Tielens. De volgende uitslagen waren hedenmorgen bekend: Eenspannen dekhengsten: goedgekeurd land bouwtulgpaard. Ie prijs: M. Wink, Vreeswijk, met „Ralf". 2e prijs: A. v. d. Grift, De Bilt met „La- dusso". 3e prijs: Vereen. „Ons Belang", te Nieuw- Vennep, met „Rheinsohn". Eenspannen tuigpaarden, in Nederland ge boren. Ie pr.: A. A. ten Bos. te Almelo, met „Diana". 2e pr. D. E. Mellema, te Reinderw, polder met Kendo". 3e prijs: dezelfde met „Elza". 4e pr. N.V. Onderlinge Rouwstal te Am sterdam. met Sohman. Tweespannen landbouwtuïgpaarden, aange spannen voor boerenwagens. Ie pr. A. Buur man, te Heemstede, met Julia V en Phietal. 2e pr. J. Parleviet, te Nieuw Vennep met Ziedelda en Rieda. 3e pr.: de wed. C. Bruinis en W. C. van Arendonk te Rijk met Ovia I en Simara. 4e pr. J M. Knoop te Nieuw Vennep met N.N. en Mingia. 5e prijs; J. Rijk te Nijmegen met Osravo en Gloria. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.43 1/8—7.43 5/8 Berlijn 56.55—56.62 1/2 Parijs 9.73 3/8—9.73 5/8 Brussel 34.45—34.48 Zurich 48.1048.14 Rome 12.65—12.66 1/2 New-York 1.47 7,16—1.47 9 16 VOORBEURS TE AMSTERDAM. IETS BETERE STEMMING. De ochtendbeurs was vandaag niet bijster opge wekt. al was de stemming met gisteren verge leken eenigszins verbeterd. Waarschijnlijk de den de berichten, dat de staking in San Fran cisco wellicht spoedig zal kunnen worden bij gelegd, hun invloed gelden. Aandeelen Koninklijke Olie waren onver anderd. De Philips-aandeelen. Aku en Unilever bleven op peil. H. V. A. daarentegen golden een kleinigheid lager, hetgeen verband hield met de daling van de Londensche rubberprijs tot onder 7 pence. De Youngleening was nauwe lijks prijshoudend. Op de wisselmarkt verkeerden Fransche en Zwitsersche francs na de stijging der laatste dagen eenigszins in reactie. Pond en dollar waren onveranderd. De rijksmark was echter vast als gevolg van het feit, dat de Neder- landsche Bank vanmorgen geen rijksmarken afgaf. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. JODENHAAT OP STRAAT. Geruimen tijd is onze stad een broeinest geworden van anti-semietische ophitsing. On verantwoordelijke lieden loopen met boekjes, die verdraaide dingen bevatten en beleedigin- gen aan het Joodsche volksdeel. Deze „lec tuur" verpest de ziel van ons Volk! Systema tisch kweekt men zoo een progromstemming Beleedigingen zijn niet uit de lucht. Evenals bij de relletjes elders blijven ook hier de ware personen achter de schermen en stoken personen op. die verbitterd zijn door de crisis. Dit is ontverantwoordelijk! De Over heid is het gelukt elders de ongeregeldheden te' onderdrukken. Zou de Overheid ook zoo goed willen zijn de haarden van deze wantoe standen uit te blusschen, want ongetwijfeld is dit buitenlandsch maaksel. Althans wordt vermoed, dat deze fraaie „lectuur" van over onze Oostgrens in het land is gesmokkeld, be wijze de vele verdraaiingen en fouten in onze goede Nederlandsche taal. Zulke domme din gen kunnen nooit door Nederlanders en vrien den van Nederland geschreven en begaan worden. Met dank voor de plaatsing ABONNé. FINANCIEELE BERICHTEN Een overzicht tijdens het derde nummer van het programma van het Concours Hippique tc Hoofddorp; eenspgpp.en tuigpaard in Nederland geboren, Stap van trustees der Dawes-leeningen. Inkomsten van de Duitsche Rijksbank geblokkeerd. BERLIJN, 17 Juli In verband met den bekenden deviezentoestand bij de Rijksbank konden de op 15 Juli vervallende maandelijk- sche deviezen voor den dienst der Dawes- en Your.gleeningen niet ter beschikking gesteld worden van de Trustees. Deze annuiteiten be dragen nn R.M- 4.22 millioen voor de Dawes- en 6.3 millioen voor de Young-leening. De ren tebetalingen aan de leeningscrediteuren ver vallen, bij de Dawesleening eerst op 15 Octo ber en bij de Youngleening op 1 December. De Duitsche regeering heeft zich derhalve in ver binding gesteld met de regeeringen der lan den, waar de leeningen uitgegeven zijn tenein de een verbetering van den deviezentoestand en van het Duitsche transfermoratorium te verkrijgen. Met Engeland is reeds een over eenstemming bereikt. Teneinde de leeningsdienst voor zoover het opbrengen van de R.M. bedragen voor ds de- viezenbetalingen betreft, veilig te stellen, heeft de Duitsche regeering de vervallende maande- lijksche bedragen voor de verschillende landen der leeningen in R. M. gestort op afzonderlijke rekeningen bij de Rijksbank. Bo vendien was voor de Dawesleening door de Trustees een bedrag van 4.3 millioen RM. uit verpande inkomsten als borg reeds voor den vervaldatum gereserveerd. Zonder hiermede rekening te houden al dus een desbetreffende officieuze Duitsche mededeeling hebben de drie Trustees van de Dawes-leening gisteren de Rijksbank mede gedeeld. dat zij het gereserveerde bedrag van 4,3 millioen RM. niet vrijgeven en verder hun aan de Rijksbank gegeven permanente op dracht herroepen. Volgens deze opdracht gaf de Rijksbank alle bij haar gestorte verpande inkomsten uit de tarieven, de tabaks-, bier- en suikerbelasting en uit het brandewijnmonopolie automatisch terug aan het rjjk zoodra de deviezen voor de leeningsdienst betaald waren. Met betrekking tot deze inkomsten bestaat alleen voor de Da wes-leening een ruilpand. De inkomsten be dragen maandelijks omstreeks 200 millioen, dus meer dan het vijftigvoudige van de maan- delijkschen dienst der Dawesieening. Boven dien aldus gaat dit officieuze bericht voort - ontvangt de maandelijksche dienst der Dawes leening zeer belangrijke aflossingsbedragen. De Trustees hebben nu de totale opbrengst van de verlangde inkomsten „gespert", of schoon deze inkomsten slechts R.M. inkomsten vormen en ofschoon de op 15 Juli vervallende maandeglijksche dienst der Dawes-leening reeds dubbel gewaarborgd was. Verder zijn ook voor de bovengenoemde annuïteit der Dawes leening van 15 October bij de bank voor in- -ernationale betalingen 50 pet. reeds in devie zen voorhanden. Het officieuze bericht gaat dan voort: Het optreden der Trustees kan slechts beschouwd worden als „chicane" of al een „poging om druk uit te oefenen". De R.M. betalingen loo pen geen gevaar; de transfer hangt echter niet alleen af van de betalingscapaciteit van Duitschland. Door de handelwijze van de Trus tees is een belangrijk deel der inkomsten van het financieele rijksbeheer aan zijn bestem ming onttrokken. Daarmede loopen verschil- 'ende uitgaven der Duitsche regeering gevaar. Teneinde deze gevaden af te wenden en aan gezien het optreden van de Trustees niet in ■vereenstemming is met t algemeen principe, dat „chicaneuze uitoefening van bestaande verdragsrechten" niet gerechtvaardigd is, heeft de Duitsche regeering de noodige maatrege len genomen, om de inkomsten veilig te stel len wat betreft de doelstelling, AZIJN MOSTERD TAFELZUREN (Adv. Ingez. Med.) N.V. NEDERLANDSCHE RUBBER UNIE. In de jaarlijksche algemeene vergadering van Aandeelhouders in de N.V. Nederlandsche Rubber Unie waren vertegenwoordigd 100 prioriteitsaandeelen en 13 gewone aandeelen. Het jaarverslag en de balans en verlies en winstrekening over het afgeloopen jaar wer den goedgekeurd. Besloten werd het bestuur voorloopig verder te doen waarnemen door den Raad van Commissarissen. De voorzitter deelde nog mede, dat van de oude aandeelen nog niet ter verwisseling tegen restantbewijzen zijn aangeboden 8 preferente en 1377 gewone aandeelen. POSTDUIVEN DE SNELVLIEGER. Wedvlucht van Chateauroux Afstand 653 K M. P. A. Bosse 1 5 6, J. de Vries 2; J. J. Doeglas 3 7 8 9; P J. v. Daalen 4. Wedvlucht van Apeldoorn. Afstand 1-07 KZM. H. V. Roosdorp 1, J. W. Wolters 2 3 5; P. J. v. Daalen 4 Wedvlucht van Fontainebleu. Afstand 451 K.M J. J. Petri 1 9; H. V. Roosdorp 2 4; W. Petri 3 10 12; P. J. v. Daalen 5 6 7 11; P. A. Bosse 8; C. Kraan 13. Wedvlucht van Limoges. Afstand 768 K.M. W. Petri 1: J. J, Doeglas 2 4 5 6; P. A. Bosse 3. Wedvlucht van Almelo. Afstand 160 K.M. J. W. Wolters 1 5 7; P. J. v. Daalen 2, 3 6 8; H. V. Roosdorp 4. Wedvlucht van Bordeaux. Afstand 932 K.M. J. J. Petri 1: W. Petri 2 3; J. J. Doeglas 4 5; P. A. Bosse 6. Het kampioenschap duif werd behaald door W. Petri. Het hokkampioenschap door: W. Petri, eerste. P. J. v. Daalen. tweede. J. J. Doeglas en H. v. Roosdorp derde en vierde met het zelfde aantal punten. COLUMBIA. Uitslag van de wedvlucht van Limoges 768 K.M. Th. Donckerwolcke 1 3 6; L. Gimbrère 2 4; M. C. Fehres 5; P. Boeree 7. Uitslag der wedvlucht van Bordeaux 932 K.M. L. Gimbrère 1, F. Neuman 2, P. Boeree 3 4 7; Th. Donckerwolcke 5: M. C. Fehres 6. Het kampioenschap oude duiven werd be haald door L. Gimbrère met 207 mm ten; 2e werd M. C. Fehres met 176 punten: 3e Th. Donckerwolcke met 153 punten. Het kampioen schap 3 aangewezen duiven werd eveneens behaald door L. Gimbrère. ATHLETIEK. DR. PELTZER WINT TE SAARBRÜCKEN. Bij de te Saarbrüeken gehouden atletiek wedstrijden leverde dr. Pelteer een mooie prestatie door de 800 M. te winnen in den tijd van 1 min. 58,8 sec. CRICKET DE VIERDE TESTMATCH TE LEEDS. Samenstelling der ploegen. Er zijn voor de vierde testmatch, die a.s. Vrij dag te Leeds begint, niet minder dan vijftien spelers uitgenoodigd. De Gussex lefthander Landridge. die in Ccuntycricket zoozeer uitblinkt, ontving zijn zooveelste invitatie, die vermoedelijk tenge volge van een pas opgeloopen blessure, niet geaccepteerd zal worden. De Derbyshirebowler Mitchell, die in de eer ste Testmatch geen enkele wicket kon verove ren. krijgt weer een kans, hetgeen te wijten is aan zijn prachtig aanvalswerk voor zijn coun ty tegen de Aussies en waarbij hij acht wickets voor even honderd runs veroverde. Mitchell is een right-handed slow-bowler, die vooral cp eenigszins afbrokkelende wickets, zeer gevaar lijk is. Verder ls ook Bowes (Yorkshire) weer van stal gehaald, terwijl volgens verwachting Clark werd uitgelaten. De definitieve samen stelling wordt eerst Vrijdag bekend gemaakt, die o.i. ongeveer als volgt zal luiden: R. E. G. Wyatt (capt C. F. Walters, Ham mond. Hendrin, Gutcliffe. Leyland Ames, Verity. Mitchell, Bowes. Nichalls of Allen. Ook Hopwood werd nog uitgenoodigd, doch aangezien deze speler qualitatief op één lijn gesteld kan worden met Mitchell, vermoeden wij, dat ditmaal aan den Derbybowler de voor keur zal worden gegeven. In het Australische elftal zal ditmaal zeker een der reservebowlers Ebeling of Fleetwood Smith worden opgenomen, waardoor Darling zal moeten plaatsmaken. UMPIRE. KANO-SPORT BONDSTOCHT DOOR NEDERLAND NED. KANOBOND. Men schrijft ons: Voor den grooten Bondstocht van 5 t. m. 12 Augustus zijn nagenoeg alle voorbereidingen getroffen. Langs het geheele traject zijn uit stekende kampeerterreinen besproken, waar de kampeerende kanovaarders van alle ge makken zullen worden voorzien Kanovaarders uit het geheele land zullen elkander op Zaterdagavond 4 Augustus te Westervoort ontmoeten. Zondags gaat het den IJsel af tot Dieren. Gedurende dit traject kan men genieten van de schitterende vergezich ten on den Oostelijken Veluwezoom. Te Doesburg zal onder leiding van de kano vereeniging ter plaatse een bezichtiging van het oude stadje plaats hebben; in Dieren zal men in de gelegenheid zijn de schitterende bosschen van Hagenau en den Zijpenberg te bezoeken. Dan volgt het traject DierenOlst met een oponthoud in de parken van het kasteel Nijenbeek. Door de Kamper Kanovereeniging zijn uit gebreide maatregelen getroffen om de tocht- genooten te ontvangen. Dan gaat de tocht door het zoo bij uitstek interessante gebied van het Kampereiland naar het oude stadje Genemuiden. Te Wanneperveen zal een dag rust worden gehouden met gelegenheid een bezoek te brengen aan Giethoorn en zijn ro mantische omgeving. Vrijdag 10 Augustus komen de kanovaar ders te Zwolle aan, waar de ontvangst bereid zal worden door de Kanovereeniging ..De Ped delaars" en waar tot slot van den tocht pro- pagandawedstrijden zullen plaats hebben. Verder is ook het vervoer der booten naar Westervaart en van Zwolle af volledig gere geld. Het secretariaat is gevestigd bij M. Ruy- tenschildt. secretaris der Toercommissle, Roerstraat 17. Amsterdam Z.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2