DE BILT ARROND.-RECHTBANK BURGERLIJKE STAND SPORT EN SPEL DONDERDAG 19 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 UITSPRAKEN. Diefstal en heling van, een rijwiel. 'De persoon, die terecht heeft gestaan voor het stelen van een rijwiel bij den vischhal te IJmuiden en tegen wien 8 maanden gevange nisstraf was geëischt, werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek voor arrest, en zijn maat, die op het gestolen rijwiel was aangetroffen, werd van heling vrijgespro ken; de eisch was 4 maanden gevangenis straf. Diefstal van brandstoffen. Een vrouw en haar commensaal, beiden uit Haarlemmermeer, die herhaaldelijk briketten hadden weggenomen van de opslagplaats eener fabriek, werden veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf ieder; de eisch was 4 maanden. Fraude bij een aardappelorganisatie. Een 22-jarig jongmensch als controleur werkzaam geweest zijnde bij een aardappel organisatie. had zich in die hoedanigheid aan verduistering schuldig gemaakt. Tegen hem was 5 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk geëischt; de rechtbank veroordeelde hem con form den eisch. EXAMENS R.K. INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL. Geslaagd voor het practisch gedeelte der leeraresopleiding (na lingerie- en eostuum- naaien) de dames: Zr. Andreo, Haarlem: Zr. Benitia en Zr. Cantanilla, Oirschot; Zr. Edel- truida, Wijk aan Zee; C. Liebregs. Heemstede; C. Schuur, Zoeterwoude; C. Schoorl, Lisse; M. van der Straten. Baarn; M. van Tienen, Nij megen en P. Wottawa. Haarlem. Geslaagd voor de aanteekening Art. 38 der N. O.-wet mej. T. Roozen, Haarlem. MULO-EXAMEN. In de opgaven der geslaagden voor di ploma A in ons vorig nummer staat o.a. de naam J. Dausen te Haarlem. Dit moet zijn J. Dansen, PERSONALIA. Te 's-Gravenhage zijn voor het examen l.o. handteekenen geslaagd de heeren H. C. Ackermann en G. C. van Bel, te Haarlem. M. U. L. O.-EXAMEN. Haarlem, 18 Juli. Geslaagden voor A diploma. M. A. B. du Moulin, Zandvoort; P. J. F. Nuyt, idem; N. C. M. v. d. Tas. idem; J. M. de Jonge. Velsen: Th. A. J. Waller, Haarlem; J. Leuvenberg. Haarlem; S. A. de Smeth, Hoofd dorp; D. T. Dunweg, idem; A. G. de Vries. Haarlem; A. J. Toeset, idem; B. J. Stoute, idem; C. v. Puffelen, idem; N, Jansen, idem; H. J. Hulfczer, Bloemendaal; K. Buitenhuis. Heemstede; R. J. Wijkhuizen. Haarlem; S. M. Kamer, idem; A. H. Okker, idem; H. Schuur man, Wijk aan Duin; M. Erdtsieck. Haarlem; W. P. Traanberg. idem; L. J. Sproet, idem: J. J. Viergever idem; O. F. Loman, idem; H. Bron'khorst, idem. EXAMEN HOOFDAKTE. 'Haarlem. 18 Juli Geëxamineerd 8 can didates Geslaagd de dames: C. B. M. Bruij kes. Den Helder: E. C. M. Moerkops Nibbix- woud: M. J. Doodeman, Bergen; B. F. M. Terlingen, Haarlem Besprekingen te Londen mislukt. Engeland wil geen concessies op landbouwgebied doen. Geen handelsoorlog te wachten. „De Telegraaf meldt uit Londen, dat de Nederlandsch-Britsche onderhandelingen niet tot het gewensohte resultaat hebben geleid. Aan beide zijden is men tot de slotsom ge komen, dat voor het oogenbiik geen basis te vinden is, hetzij voor het afsluiten van een breed opgezette handelsovereenkomst, of zelfs van een beperkte afspraak, welke nochtans wederzijdsche concessies zou inhouden. Men heeft derhalve besloten de onderhandelingen voor onbepaaiden tijd te verdagen. Woensdag namiddag zouden de delegaties opnieuw bij een komen, teneinde het slot-protocol op to stellen. Waarschijnlijk zou deze bijeenkomst de laatste zijn. welke in het huidige stadium wordt gehouden. Naar het blad vernam was het voornaam ste struikelblok, dat ingrijpende afspraken in den weg stond, wel het feit dat Groot Brittan- nië op landbouwgebied niet tot wezenlijke concessies bereid werd gevonden. Dit maakt de waarde eener nieuwe handelsovereenkomst voor Nederland zeer problematiek. Een handelsoorlog zou echter niet te wach ten zijn. Nader verneemt het blad nog. dat de bij eenkomst van gistermiddag niet de laatste ge weest is. Heden zou opnieuw worden verga derd. vermoedelijk tot het verder uitwerken van de formuleering der interimafspraken, welke het modus vivendi vormen, op grond slag waarvan men gevoegelijk uit een kan gaan. Hiermede kan niet veel tijd gemoeid zijn. meldt: Hoogste barometerstand 167.3 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 754.5 m.M. te Larwick. en voorspelt: NOG IIOOGERE BELASTINGEN IN INDIë. Aneta meldt uit BataviaIn haar antwoord op de desbetreffende schriftelijke vragen van den heer Yo Hang Kam deelt de regeering mede, dat 's lands financieele toestand het noodig maakt, dat uitkeeringen aan openbare gemeenschappen slechts worden toegekend voor zoover deze gemeenschappen, ondanks het benutten van de haar ten dienste staande middelen tekort komen. Het Ls noodzakelijk, dat locale corporaties haar belastingcapaciteit ten volle tot ontwik keling brengen, hetgeen mogelijk is waar ten aanzien van verscheiden openbare gemeen schappen de draagkracht der ingezetenen een verhooging van de locale heffingen toelaat. Matigen tot ^vakken Noord-Westelijken tot Zuid-Westelijken wind. Tijdelijk opklarend. Weinig of geen regen. Later iets warmer. Uit het Buitenland OPKLAREND EN WEER WARMER. Door het opvullen van de hoofddepressie en het toenemen van de secundaire is deze thans tot de voornaamste depressie ge groeid, met twee kernen ten Noorden van ons land en bij de Noorsche kust. Een nog weinig beteekenend hooge drukgebied na dert uit het Zuid-Westen. De depressie gaf weinig regen over de Britsche eilanden en heeft alleen in het Noorden van ons land plaatselijk onweer gebracht. In Duitschland en Polen is de tempera tuur nog zeer hoog, maar de bewolking toe genomen en kan heden onweer worden ver wacht. Bij de Britsche eilanden, in ons land en Frankrijk is de temperatuur sterk ge daald en de bewolking toegenomen, maar is de kans op regen gering. Scandinavië heeft zeer hooge temperaturen aan de Noorsche kust. In Zweden en Finland is verdere af koeling met eenlge regen te wachten. Barometer Stand van heden 760 m.M. Vorige stand 761 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KELP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer 19 Juli: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden t:t 12 uur LANDARBEIDERSSTAKING OP DEN HONDSRUG Gistermorgen zijn de landarbeiders en landarbeidsters in de Hondsrugdorpen Borger, Buinen. Exloo en Odoorn in staking gegaan. Tot op het laatste oogenbiik is getracht deze staking te voorkomen, doch zonder succes. In 1932 heeft men in deze dorpen ook geruimen tijd gestaakt VOORBEURS TE AMSTERDAM WEINIG HANDEL. De Amsterdamsche fondsenmarkt was heden bepaald vast. De berichten uit San Francisco zijn vrij bemoedigend en men hoopt, dat het conflict spoedig tot het verleden zal behooren. Wallstreet was gisteren dan ook beter gedis poneerd en dit vond bij ons een weerklank. De handel bleef intusschen van uiterst be perkten omvang. Aandeelen Koninklijke Olie liepen een frac tie op, evenals de Phillps-aandeelen, Aku en Unilever. Ook H. V. A. kwamen een kleinigheid hooger, terwijl Amsterdam Rubber ruim 1 pot. verbeterden als gevolg van de stijging van den rubberprijs tot 7 3/16 pence per libel. De Young lecnlng onderging nauwelijks wijziging. Op de wisselmarkt viel de zeer vaste stem ming van de rijksmark op, welker koers tot f57.05 verbeterde. D. i. voornamelijk een ge volg van het feit, dat de eenige verkooper van vrije marken, de Nederlandsche Bank. reeds sinds gisteren niet meer afgeeft, zoodat de vraag, hoe beperkt ook, tot een krachtige koersstijging aanleiding geeft. Ponden waren vaster op aankoopen voor Fransche rekening, tengevolge waarvan Fransche francs iets zwak ker lagen. De dollar was prijshoudend. DRONKEN CHAUFFEUR AANGEHOUDEN Hedennacht omstreeks drie uur zag de nachtwaker L. op de Bekslaan te Vogelenzang' een auto rijden welke slingerend over den weg reed. L. heeft deze auto achtervolgd en te Bloemendaal aangehouden. Het bleek dat de bestuurder dronken was. Met behulp van de politie van Bennebroek werd per telefoon de politie te Overveen om assistentie gevraagd, die de auto in beslag heeft genomen en den chauffeur logies verschafte. Bij het verhoor bekende hij in Noordwij k een lantaarnpaal omver te hebben gereden. Hij bleek te zijn v. d. L., van beroep musicus en wonende te Am sterdam. In de auto bevond zich nog een persoon, die ook eenigszins onder den invloed was. Op dit nachtelijk uur was er geen publiek op straat zoodat dit ongeval zonder persoonlijke onge lukken is afgeloopen. Proces verbaal werd op gemaakt NED. ONDERWIJZERSGENOOTSCHAP. De afdeellng Haarlem van het Ned. Onder wijzersgenootschap vergaderde Dinsdag in Ilotel Lion dOr. De vergadering was goed bezocht. In zijn openingswoord vestigde de voorzitter de heer II. van Leeuwen de aandacht op wat behouden is voor het openbaar L. O. hier ter stede. Verder sprak hij wachtgelders en wachtenden jongeren een woord van moed in en richtte hij eenige waardeerende woorden tot den secretaris, die van den Raad, onder dank zegging voor bewezen diensten eervol ontslag ontving. Het advies door het bestuur ingediend, in zake de reorganisatie van het Lager Onderwijs droeg de algemeene goedkeuring weg. Besloten werd bij den Raad een adres in te dienen inzake wachtgelders in de afvloeiing. Ingesteld is een Jongerencommlssie met den heelde Bric als voorzitter, mej. M. de Beer als secretaresse en mej. G. Max als bibliothe caresse. Staande de vergadering wordt al een reeks boeken toegezegd. Overwogen wordt het stich ten eener lessencentrale. Er bleek nog vrij groote belangstelling voor den Beschrijvingsbrief der algemeene verga dering te bestaan. Uitvoerige besprekingen worden gehouden over de cventueele fusie van de N.O.G. met den Bond van Ned Onder wijzers, waarbij het hoofdschap en aansluiting bij een min of meer politiek getinte formatie de scheidende Invloeden toonen te zijn. Opgemerkt werd. dat thans meer dan ooit rekening moet worden gehouden met de mee ning der ouders. Niet veel animo bleek te bestaan voor een paedagoglsche rubriek in het Schoolblad. Ook over de begrooting met zijn tekort werd veel gesproken. Daarna werd verslag uitgebracht over de excursie naar Philips' in Amsterdam Deze is zoo goed geslaagd dat een tweede noodig zal blijken. V. Verzwegen belasting. De verzwegen belasting naar inkomen en vermogen over de jaren 1931/32 en 1932/33 heeft over het heele rijk een bedrag van 11.600.000 gulden opgebracht. In de toekomst zal de belastingopbrengst in het geheele land met bijna drie millioen gestegen zijn. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.44 7 8—7.45 3/8. Berlijn 56.87 1/2—56.92, 1/2. Parijs 9.73 3f4—9.74 1/4. Brussel 34.44—34 49. Zurich 48,10—48.15. Rome 12,65—12,69. New-York 1.47 1/8—1 47 3/4. GEEN KINDERFEESTEN OP KONINGINNE DAG TE AMSTERDAM. In overleg met de vereeniging tot veredeling van het volksvermaak heeft het bestuur van den Amsterdamschen Oranje Jeugdbond be- sioten de kinderfeesten op Koninginnedag definitief af te lasten. LIEFDESHISTORIES VAN HET PLATTELAND. Een 20-jarige jongeman uit Gameren heeft omgang met een meisje uit Bruchem. Dit heeft kwaad bloed gezet bij enkele jongelui. Eenige weken geleden hebben zij den jongenman reeds sen ernstig pak slaag gegeven, doch door deze waarschuwing heeft hij zich niet laten intimi- deeren en bleef te Bruchem komen. Thans hebben de Kerkwijkschc jongens andere maat regelen genomen. Een dezer avonden hebben zij hem opgewacht en getracht hem te ver drinken. Het slachtoffer wist zich echter los te rukken en te vluchten. De politie heeft twee jongemannen uit Kerkwijk gearresteerd Een van hen heeft een volledige bekentenis afgelegd. DANKBETUIGING DER KONINGIN AAN DE DELFTSCHE POLITIE. De Koningin heeft aan den burgemeester van Delft mr. G. van Baren, verzocht aan het Delftsche politiepersoneel mede te dee- len, dat zij zeer Ingenomen is met de uit stekende organisatie der verkeersmaatrege len bij de uitvaart van den Prins der Ne derlanden. Tevens verzocht de Koningin haar bijzondere tevredenheid over te bren gen voor het optreden en houding daarbij aangenomen door het Deutsche Politiecorps, 85 F. 64 F. 74 F. Zelf pap koken is tijdverlies. Probeert U eens de havermout of gort van de Hofstede OUD-BUSSEM Filiaal te BLOEMENDAAL: Verbindingsweg 59, Telef. 22754 (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM, 19 Juli. Ondrtrouwd 18 Juli: J. H. van de Worp en J. H. Koekkoek; C. Pannekeet en W. Biere; J. M. A. Bewarder en M. H. B Börchers; F. Hogen doorn en W. C. van Elferen; A. C. van der Wouwer en A. M. J. M. A. van Ake; B. van der Ham en HL H. Konings; J. Jordan en S. Wensing; C. Terol en E. J. L. Heusmann; J. L. de Zwart en J. Uilkema; J. de Reus en P. E. Lazones; A. J. Smit en A Boonstra; C J. van Velthuijsen en Th. M. Bosman; J. Re genboog en E. Janse; H. Kruse en C. G. Koppejan; J. Negerman en A. Ries; Tj. H. Mulder erï*G. M. Smout; H. van Houten en F. Kollender; B. H. Topper en A. M. Verbeek; P. J. van Paradijs en C. de Vries; S. P. van Haarlem en A. van den Berg; F. J. H. Dubois en E. M. Kehrbein; G. Jansen en H. Rip. Getrouwd 18 Juli: A. J. Bulters en W. P. van den Berg; J. de Groot en J. Zwanenburg; H. J. A. van der Kort en G. E. Waleveld; J. H. Sijtsma en M. Kvas; M. W. van Puyfelik en C. C. ter Metz; M. E. Schottlaender en E. R. Lewij; G. Smeding en J. M .van der Laaken P. J. Verzeilberg en A. Paszkowïak; P. Kossen en J. van der Veen; A. J. Ellers en C. Stiens: A. C. West en C. M. Hovenier; H. J. E. Brock- möller en G. A. E. Janssen; J. C. J. van der Pot en S. J. C. Schornagel; G. J Bleumink en H. J. Tiemens; M. A. de Visser en H. Vinke. Bevallen 16 Juli: E. K. L. StrooHerrmann, d.; A. C. GoedhartKooien, d.; H. Muisvan der Veer, d.; A. van der KaaKoeslag, A. ThoolenBleijendaal, d.: 17 Juli: J. M. VeeningsDroog, d.; M. W. C. Smitvan den Berg, d.; A. J. Sebrechts—Visser, d.; C. J. Ver meerLuikel, d.: H. van Driest—Kuik, d.; M. C. van GeldorpMolenkamp, z.; H. J. Spruijt Vos, d.: Thè M. ZwaneveldVisser, z.; 18 Juli: G. HeertjesDekker, z.; I. G. Smaal Vennik. z.; Overleden 16 Juli: A. E. F. Stadman, 39 j„ Gasthuisvest; 17 Juli; J. Kater, 64 j„ Juliana- laan; A. M. Meier, 55 j., Westerhoutpark; 18 Juli; D. Schreinders, 87 j., Schotersingel. Geringere stijging van aantal faillissementen. Eerste halfjaar 1934 slechts iets boven 1933. Uit de vroeger gepubliceerde cijfers der Faillissementsstatistiek van het Cent.r. Bureau voor de Statistiek bleek, dat de in 1930 begon nen stijging van het aantal uitgesproken vennissen van faillietverklaring in 1931 en 1932 voortduurde: het absolute cijfer kwam van 3062 in 1930 op 4539 in 1932. Aan de hand van voorloopige cijfers, gepubliceerd in de Febr. 1934 verschenen Mededeellng No. 8 viel te constateeren, dat het totaal aantal uitge sproken faillissementen in het geheele jaar 1933 slechts l' hooger was dan het overeen komstige cijfer voor 1932. Bij vergelijking van de cijfers van de eerste zes maanden van de jaren 1930 t m. 1934 blijkt, dat alle maanden van het eerste halfjaar van 1931 en 1932 een hooger cijfer geven dan de overeenkomstige maanden van het voorafgaan de jaar. Verder was het cijfer van Januari, Maart en Mei 1933 hooger dan van de overeen komstige maanden van de voorafgaande jaren. Van de eerste zes maanden van 1934 geven Februari, April, Mei en Juni een cijfer, dat uitsteekt boven het overeenkomstige cijfer van 1933. Het totaal aantal faillissementen, uitgespro ken in het tweede kwartaal 1934 was ongeveer even hoog als dat van het eerste kwartaal (resp. 1176 en 1173). Het totaalcijfer van het eerste kwartaal van 1934 (1173) was gunstiger dan dat van de overeenkomstige periode van 1933 (1219). Daarentegen was het totaalcijfer van het tweede kwartaal van 1934 52 hooger dan in 1933 (resp. 1176 en 1119), Tijdens het onweer van Woensdagavond. Twee boerderijen afgebrand. ALKMAAR, 19 Juli. Tijdens het hevige on weer, dat zich gisteravond tusschen 10 en 12 uur boven het Hollandsch Noorderkwartier ontlastte, werden de kapitale boerderijen van C. Bruin Dzn., staande in het N.O. gedeelte van den Ouden Niedorperpolder te Waarland en die van de weduwe G. Bruin-Roozer.daal in den Speketer-polder door het hemelvuur getroffen. Beide boerderijen stonden spoedig in lich ter laaie. Aan blusschen viel niet te denken. Van de eerste boerderij stonden spoedig ook de aangrenzende koolschuren in lichter laaie. Verzekering dekt de schade. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. In de omgeving van Burgerbrug richtte een hagelbui tijdens het onweder groote schade aan de te velde staande gewassen. Woninghuren van werkloozen. Besprekingen te Rotterdam. Op initiatief van de vier plaatselijke vak centrales is te Rotterdam een bespreking gehouden met den wethouder voor de Volks huisvesting en den directeur van den ge meentelijken woningdienst, zoomede de be sturen van de vereeniging van huiseigena ren, de woningbouwvereenigingen en de wo ningstichtingen. Door een der leden van den Rotterdamschen Bestuurdersbond werd een uiteenzetting gegeven, wat naar het oordeel der vakcentrales ter zake de woninghuren voor de werkloozen zou kunnen worden gedaan. Besloten werd, dat de aan wezige corporaties zich op korten termijn in eigen kring over het ter vergadering aan de orde gestelde nader zullen beraden en daarbij tevens zullen beslissen over de vraag, of en zoo ja op welke wijze inzake de onderhavige aangelegenheid met succes zal kunnen worden opgetreden. Over eenigen tijd zal over de te nemen maatregelen nader worden beraadslaagd. Gemeentefondsbelasting 1934 1935. Als gevolg van de economische crisis is de belastingdruk gedurende de laatste jaren ge leidelijk zwaarder geworden. Duidelijk blijkt dit voor zoover de gemeentelijke belastingdruk aangaat, uit enkele gegevens betreffende de gemeentefondsbelasting, welke zijn opgenomen in de zoo juist verschenen zevende aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bu reau voor de Statistiek. Voor de gemeenten boven 20.000 inwoners wordt in dit overzicht over de jaren 1931 1932 tot en met 1934/1935 melding gemaakt van het nummer der klasse, waarin deze gemeenten zich voor de gemeentefondsbelasting hebben gerangschikt en het aantal opcenten, dat ten behoeve dezer gemeenten geheven wordt. Het aantal dezer gemeenten, dat zich in de eerste klasse heeft gerangschikt, is gedaald Van 35 over 1931/J932 tot 10 over 1934 1935, daarentegen is over hetzelfde tijdvak het aan tal gemeenten der tweede klasse gestegen van 9 tot 20 en het aantal gemeenten der dorde klasse van 2 tot 15. Alleen over 1931 1932 werden in 2 gemeenten boven 20.000 inwoners geen opcenten geheven. Het aantal gemeenten, met 80 of meer op centen is gestegen van 15 over 1931/1932 tot 38 over 1934/1935. Industriebank in Limburg krijgt kapitaal. Deelneming van Prov. Staten. De Provinciale Staten van Limburg heb ben zonder hoofdelijke stemming besloten om tot een bedrag van f 100.000 deel te nemen in de op te richten Industriebank in Limburg. Uit den boezem der vergadering werd war me hulde gebracht aan den Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, die het initiatief voor de oprichtng eener In dustriebank had genomen. VIJF AMERIKANEN VLIEGEN OM DE WERELD. CHICAGO. 19 Juli (V.D.) Vijf Ame- rikaansche vliegers vertrekken heden met een watervliegtuig uit Chicago voor een vlucht om de wereld.. De eerste etappe gaat naar New-York, vanwaar de vlucht wordt voort gezet naar de Bermuda-eilanden. Zij denken te landen op de Azoren, te Pa rijs, Berlijn en Moskou. BEROEP VAN DE METRO GOLDWYN IN RASPOETIN-AFFAIRE VERWORPEN. LONDEN, 18 Juli (V.D.) Het Hof van Appèl heeft het beroep van de Goldwyn Mayer Picture Corporations tegen haar veroordeeling tot betaling van een schadeloosstelling van 25.000 aan de Russische prinses Irena A'.exandrowna wegens schade toegebracht aan haar reputatie in de film „Raspoetin", ver worpen. HONDERD DOODEN IN ZUID- POLEN. Water blijft rijzen. KRAKAU. 18 Juli (V. D.) Te Krakau heeft zich een centraal comité gevormd ter steun- verleening aan de door de overstroomingen getroffenen, By het ministerie van binnenland sche zaken zijn berichten binnengekomen, volgens welke de ramp zich nog niet laat over zien en overal een stijgen van het water be merkbaar is. Plaatsen aan de Weichsel melden dat deze rivier voortdurend stijgt. Het aantal verdronkenen bedraagt ongeveer honderd. De overstroomingen strekken zich uit over reusachtige gebieden. De bedreigde wij ken van Krakau zijn ontruimd, daar de Weich sel hier steeds vijf meter boren normaal staat. Het hoogste punt zal waarschijnlijk vandaag vroeg bereikt worden. Te Tarnow is volgens Reuter groote opwin ding ontsstaan doordat de gemeentearbeiders weigeren aan het reddingswerk deel te neqaen. Noord-Dakota in rep en roer. Gouverneur contra ex-gouvemeur. In den staat Noord-Dakota (V.S.) spelen zich op het oogenbiik zeer opwindende ge beurtenissen af. Zooals bekend is de gouver neur van dien staat, William Langer 29 Juni veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenis straf en 10.000 dollar boete. Het gerechtshof had verklaard, dat hij niet in staat was. zijn functie langer te gekleeden. Langer daaren tegen zeide, dat hij tot na het definitieve onderzoek van de zaak zou weigeren zijn post te verlaten, hoewel hij zich niet zou verzetten, De nieuwe gouverneur Olon heeft thans geeischt, dat de nationale gardisten, die door Langer zijn opgeroepen, zich zullen terugtrekken. De gardisten hebben gewei gerd aan dit bevel behoor te geven. Langer heeft zijn verklaring, volgens welke hij geen verzet zou plegen, teruggenomen, zoodat er onzekerheid bestaat omtrent het gezag in den staat. De aanhangers van Langer hebben in den afgeloopen nacht rumoerige optochten georganiseerd. De bevoegde instanties heb ben besloten troepen te zenden, die Langer tot aftreden moeten dwingen. ZWEMMEN ZWEMWEDSTRIJDEN DER POLITIE-SPORT VEREENIGING ..HAARLEM'' Bovengenoemde wedstrijden werden Woens dagmiddag in de Gemeentelijke Zweminrich ting aan de Houtvaart gehouden. Evenals in andere takken van sport werd ook hier een vijf kamp verwerkt, bestaande uit 35 Meter schoolslag. 35 Meter vrije slag, 35 Meter rugslag. 25 Meter vrije slag waarvan 10 Meter met drenkeling, en 25 Meter hinder- niszwemmen. Alle deelnemers hebben het geheele pro gramma afgewerkt; een gunstige tegenstel ling met de wedstrijden van het vorige jaar, toen velen na enkele nummers den strijd op gaven. Opmerkelijk was het ook hier weer, dat juist de animo bij de ouderen zooveel garooter was dan bij de jongeren. De eerste prijs was voor Dijkstra, die ook eenige weken geleden den athletiek-vijfkamp onbedreigd won. Maar op verschillende nummers werden de beste pres taties door veteranen geleverd :Van den Burg en Van Huis behooren niet meer tot de jonge ren, maar zij kunnen aan hen, wat betreft de prestaties en wat betreft de animo, nog zeker een voorbeeld nemen. De leiding der wedstrijden berustte bij den heer Luyken, badmeester der inrichting, die het programma vlot deed afwerken. Na afloop sprak de voorzitter der vereeni ging, de heer J. J. Valkenier, de deelnemers toe, waarna inspecteur A. Berentsen de prijzen uitreikte. De uitslagen waren: 35 Meter schoolslag: 1. Dijkstra 29.2 sec.: 2. v. d. Burg 32.1 sec.; 3. Koning 32,2 sec.; 4. Mul der 34 sec. 35 Meter vrije slag: 1. Koning 25 7 sec.; 2. Mulder 27.2 sec.; 3. Eggink 28,2 sec.; 4. v. d. Burg 28.7 sec. 35 Meter rugslag: 1. Mulder 32.3 sec.; 2. Dijk stra 32.4 sec.; 3. Koning 33.1 sec.; 4. v. Huis 39 7 sec. 25 Meter met drenkeling: 1. Koning 26 4 sec.; 2. Dijkstra 27,1 sec.; 3. v. d. Burg 27.2 sec. 4. Siemers 31.6 sec. 25 Meter hinderniszwemmen1 v. d. Burg 25.5 sec.; 2. Eggink 26,1 sec., 3. Valkenier 27.4 sec.; 4. van Huis 27.5 sec. Totaal uitslag: 1. Dijkstra 2291 punten; 2. Koning 2262 punten; 3. v. d. Burg 2193 punten, 4 Mulder 2181 p., 5. van Huis 2099 p. 6. Eggink 2058 p. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Londen. Van KempenCozens weer aan den kop. LONDEN, 19 Juli (V.D.) In den loop van den nacht van Woensdag op Donderdag heb ben de koppels MietheVroomen en Bartell Malmesi hun ronde voorsprong ingeboet. Het laatste koppel heeft zich zelfs niet in het hoofdpeleton weten te handhaven. P. van KempenCozens, die daardoor wederom in het hoofdpeleton kwamen, kregen de leiding. Na de nachtsprints was de stand vannacht te half vier: Aan den kop: 1. P. van KempenCozens 504 punten. 2. KillianVopel 272 pnt. 3. Miethe—Vroomen 267 pnt. 4. WinterOttevaire 165 pnt. 5. AnhesAerts 68 pnt. Op 1 ronde: 6. BartèllMalmesi 82 pnt. Op 2 ronden: 7. Bockum'Muller 222 pnt. Op 3 ronden: 8. LepageAudy 132 pnt. 9. MarcillacClignet 112 pnt. Op 5 ronden: 10. Buhler 192 pnt. Buhler is op het oogenbiik alleen in de race, aangezien zijn koppelgenoot Torry den strijd heeft moeten staken. Indien Buhler niet spoe dig een koppelgenoot vindt, zal ook hij waar schijnlijk uit den strijd genomen worden. Na 72 uur. dus na drie dagen rijden, had den de leiders een totalen afstand van 1117 mijl afgelegd. VAN EGMOND WINT TE MAASTRICHT Onze stadgenoot Jac. van Egmond heeft Woensdag te Maastricht een sprintwedstrijd tegen Jan van Kempen gewonnen. DAMMEN. DAMCLUB HAARLEM De uitslagen van de partijen voor de diver se wedstrijden der Damclub Haarlem luiden als volgt: Herkamp clubkampioenschap 1933 1934: F. A. BerkemeierH. W. Zitman 02 Promotie-degradatiewedstrijd A. M. BerghuysP. Ottolini 20 H. A. van AbsH. J. Rozijn 11 J. P. Exel Jr.—P. Ottolini 1—1 Zomerwedstrijd: J. P. Exel Jr.—L P. Huges Mgebr. W. van DaalenG. Elzing 02 J. LycklamaH. Kroon 2—0 J. P. Exel Jr.A. Elzing 20 H. W. Zitman—G. Elzing 20 F. A. Berkemeier—M. van Leeuwen 2—0

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2