UIT HET BUITENLAND ZWITSERLAND EN ZIJN VIER NABUURSTATEN. DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA DONDERDAG 19 JULI 1934 H A A R L E M'S DAGBLAD 4 Het Britsch-Turksche incident op Samos. Toch een gemengde commissie? Einde van de staking te San Francisco verwacht. Geen interventie van Rooseveit. Generaal Johnson onderhandelt. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS turkijc. Te Ankara hebben de Turksche minister van Buitenlandsche Zaken en de Britsche ambassadeur vandaag meermalen een be spreking gehad in verband mei het Turksch- Engelsche incident bij Samos. Zij hebben on derhandeld over de maatregelen, die door Engeland worden noodig geacht ter ophelde ring van het incident. De Turksche minister heeft zich gister avond bezig gehouden met de Engelsche eischen, die hoofdzakelijk de strekking heb ben. een gemengde commissie van onderzoek in het leven te roepen. Het verluidt, dat de Turksche regeering volkomen bereid is. het incident op de meest vriendschappelijke wijze op te helderen. Naar verder wordt medegedeeld, schijnt de Turksche regeering er mede in te stemmen, dat Engelsche ver- - tegcnwoordigers zullen deelnemen Aan het onderzoek van het voorval door de Jrurksche organen. Intusschen is voor het eiland Samos bui ten de Turksche territoriale wateren een tweede Engelsche kruiser, de ..Londen" voor anker gegaan. Aanvankelijk hadden de Engel- schen geëischt, dat deze kruiser binnen de territoriale wateren zou voor anker kunnen gaan op de plaats van het incident en dat het onderzoek door een gemengde commissie zou worden gevoerd in tegenwoordigheid van het oorlogsschip. Van Turksche zijde heeft men zich daartegen echter beslist verzet. amerika. Met het oog op net aanbod van de sta kingsleiding de geschillen tusschen reeders en havenarbeiders te San Francisco langs scheidsrechterlijken weg bij te leggen wordt thans een spoedig' einde van de staking ver wacht, ondanks den tegenstand van den lin kervleugel. De president der NIRA, Johnson, noemde in een redevoering te Berkeley de al- gemeene staking een bloedige opwekking. William Green, de president van het Ameri- kaansche vakvereenigingsverbond. heeft te Chicago verklaard, dat zijn organisatie de algemeene staking te San Francisco noch heeft geproclameerd, noch geadviseerd. Volgens te San Francisco ontvangen be richten uit Honoloeloe heeft president Roo sevelt niet de bedoeling naar San Francisco te gaan om zich te mengen in de algemeene staking. Intusschen heeft generaal Johnson giste Ten den geheelen ochtend onderhandeld met vertegenwoordigers der stakers en der werk gevers om zoo spoedig mogelijk tot overeen stemming te komen. Woensdagochtend waren weer groente en vet te krijgen. De toestand krijgt thans echter een ge compliceerd karakter, daar „de reeders wel willen onderhandelen met de vakvereêniglng der havenarbeiders, maar niet met de andere vakvereenigingen, zooals die 'der dokwerkers en die van de machinisten. Het verluidt, dat ook de vakvereenigingen. die het waren eens geworden omtrent het voeren van onderhandelingen met de reeders stemmingen moeten organiseeren. hetgeen vier weken in beslag zou nemen. De moeilijk heden worden verhoogd door de meeningsver- schillen der reeders onderling. Te Seattle is het tot bot-singen gekomen tus schen politie en stakers. De politie maakte ge bruik van gummistok en traangas en dreef de stakers terug. Verscheidene personen wer den gearresteerd. De dokwerkers en de ma chine-arbeiders hebben tot een sympathie- staking besloten Te Baltimore zijn talrijke voerlieden in staking gegaan. Engeland, Kabinet keurt uitbreiding der luchtmacht goed. Het Britsche kabinet heeft in zijn zitting van Woensdag het program voor de verster king der militaire luchtvaart definitief goed gekeurd. Het verluidt dat de regeering het voornemen heeft de luchtstrijdkrachten met ongeveer 50 eskaders uit te breiden. De verplaatsing van het Arsenaal van Woolwich. In verband met de gepubliceerde berichten over verplaatsing van het arsenaal van Wool wich naar Wales of een andere plaats, die meer beveiliging tegen luchtaanvallen biedt, heeft Reuter bij het ministerie van Oorlog vernomen, dat hieromtrent nog geen besluit genomen is. Reuter verneemt voorts dat Lord Hailsham in een brief aan den postmaster-general Sir Kingsley Wood heeft medegedeeld, dat de zaak op het oogenblik wel onderzocht wordt. De kwetsbaarheid van het arsenaal, evenals van de andere leger-inrichtingen. is een belangrijk vraagstuk, dat onze voortdurende aandacht vereischt, aldus de minister. Oostenrijk. Overgang van soc.-democraten naar het communisme. De „Brünner Arbeiterzeltung". het orgaan der Oostenrijksche soc.-democraten, publi ceert een atrikel van den partijleider dr. Otto Bauer, waarin deze zich bezighoudt met den toestand der partij Sn Oostenrijk. Hij betoogt, dat den laatsten tijd talrijke soc.-democraten naar de communisten zijn overgegaan; hij meent, dat een hervorming der partij noodza kelijk is en dat men overweegt het geheele program der Oostenrijksche soc. dem. partij te wijzigen. 52 nazi's in Tirol gearresteerd. Te Sallis in Tirol zijn 52 natlonaal-socialis- ten gearresteerd, die er van verdacht worden een aanslag te hebben voorbereid. INNSBRUCK. 18 Juli. (Reuter). Een com plot tot het vermooi'den van Strehle, den Oostenrijkschen soldaat, die schuldig was aan de ndood van den Duitschen grenssoldaat Schuhmaeher op 23 Nov. van het vorige jaar, is door Strehle zelf ontdekt. Toen hij Maandagavond thuis kwam. vond hij onder zijn bed een tijdbom met vijf pond dynamiet, welke des nachts om 3 uur had moeten ontploffen. De politie, die van het gebeurde in kennis werd gesteld, arresteerde twee meisjes, die bekenden aan het complot te hebben deel genomen, en een nazi. Regeering maant tot kalmte. De officieele ..Wiener Zeitung" publiceert, onder verwijzing naar de verordening, dat alle bomaanslagen met de doodstraf gestraft zullen worden, een oproep aan de bevolking waarin tot rust en bezonnenheid wordt aan gespoord. Gisteren eindigde de termijn, binnen wel ken ontploffingsmateriaal straffeloos kon worden ingeleverd en trad de wet in werking, waarbij op liet in bezit hebben van ontplof bare stoffen de doodstraf is gesteld. De oproep der regeering is overal in de stad aangeplakt en in alle bladen gepubliceerd. Duitschland. Oud-politiechef onder de dooden van 30 Juni. Bijzonderheden omtrent het lot van den heer Matthies, voormalig hoofd van de po litie te Stuttgart, die sedert 30 Juni vermist wirdt, zijn thans bekend geworden, meldt de Daily Telegraph Service aan de Tel. Hij werd, naar wordt medegedeeld. 30 Juni dood geschoten te Ellwangen. waarheen hij door een groep nazi's oer auto was gevoerd. Mat thies slaagde er in, uit de auto te ont snappen en zich in de nabijheid van een "hotel te verschuilen. Hij werd echter spoedig door zijn achtervolgers gevonden en kort daarop doodgeschoten. Matthhies bekleedde den laatsten tijd een ambtelijke functie te Ravensburg in Wur- temberg, doch verloor deze post door een foutieve beslissing. Het feit, dat hij werd doodgeschoten, hield met deze affaire even wel geen verband egn moet veeleer worden toegeschreven aan zijn connecties met staf chef Roehm. Spanje. Conflict met Catalonië bijgelegd. Uit Madrid. 18 Juli. Het tusschen de cen trale regeering van Madrid en de Catalaan- sche regionale re seeing vfi^ weken geleden ontstane conflict, wordt thans definitief bij-- gdlegd. Er is een modus gevonden, welke de autoriteit der centrale regeering verzekert, hoewel het geschil ten gunste der Catalaan se he regeering is opgelost. Amerika, Succes voor Roosevelt bij de enquête van de „Litterary Digest." Het eindersultaat van de door de Litterary Digest in 48 staten van Noord-Amerika ge houden enquête inzake de politiek van pre sident Roosevelt heeft tot resultaat gehad, dat uitgebracht zijn 1.083.752 stemmen voor de politiek van Rcoseveït en 688.411 stemmen tegen de New Deal. Slechts een staat ver toonde een meerderheid van stemmen tegen de politiek van Roosevelt. RiusLamcL Vijf doodstraffen wegens sabotage geëischt. Uit Moskou wordt volgens een V. D. telegram uit Reval gemeld, dat de procureur generaal tegen vijf personen, die beschuldigd werden van sabotage de doodstraf heeft geëischt. Mamdlsjoekwo. Protest tegen Russische troepenverplaatsingen. De Mandsjoerijsche regeering heeft de Ja- pansche regeering op grond van het Mands- jocrijsch-Japansche militaire verdrag ver zocht in verband met de troepenconcentratie en de versterkingen bij Blagowetschensk te Moskou stappen te doen en er tegelijkertijd op te wijzen, dat in den laatsten tijd verschei dene Russische vliegtuigeskaders zijn aange komen, welke groote belangstelling hebben betoond voor foto's van Mandsjoerijsch ge bied. Frankrijk. Senator Raynaldy in staat van beschuldiging. Reuter meldt uit Parijs, dat Raynaldy, sena tor voor Aveyron. oud-minister van justitie, in staat van beschuldiging is gesteld wegens in- beruk op de wet op de maatschappijen. Het betreft de holdingcompany Commerciale de France, gesticht door Sacaza, waarvan Ray naldy een der fictieve inschrijvers was. De Mersey-tunnel geopend. Na bouw van liegen jaar. LONDEN. 13 Juli (V. D.) Heden heeft de koning de Mersey-tunnel geopend. Deze tun nel die in het vervolg bekend zal staan onder den naam „Queensway" heeft 8.000.000 pond sterling gekost. Men heeft er bijna 9 jaar aan gewerkt. LONDEN, 18 Juli. De Mersey-tunnel, die heden door den koning geopend is heeft een diameter van 44 voet en bevat 4 verkeerswegen. De tunnel is ruim 2 mijlen lang. De bereke ningen. der ingenieurs bleken zoo nauwkeurig te zijn, dat toen de van beide kanten van de Mercev naar elkaar toewerkende boorinstalla ties elkander genaderd waren er slechts een verschil bleek te zijn ontstaan van een fractie van een inch Voor de luchtverversching zijn zes ventillatieinstallataïes gebouwd met 30 groote waaiers die in staat zijn 5 000.000 kubie ke voet versche lucht per minuut in de tunnel te drijven. Na de tunnel heden geopend te hebben reed de koning per auto er als eerste door. „GNaDIGE FRAU" IN DEN BAN. BERLIJN, 18 Juli In Brunswijk ls na mens het arbeidsfront de uitdrukking ..Gnadige Frau" in den ban gedaan, daar deze een herinnering vormt aan het liberale tijd perk en niet meer in overeenstemming is met den geest van het nieuwe Duitschland, dat geen klasse-onderscheid meer kent. Sven Hedin stelt zijn bloed verwanten gerust. „Alles in orde". De Zweedsche ontdekkingsreiziger Sven Hedin, die een paar weken geleden door roo- verbenden werd gevangen genomen en later weer vrijgelaten heeft, blijkens een Reuterbe- richt uit Stockholm, een geruststellend tele gram naar zijn bloedverwanten gezonden, waarin hij zegt. dat alles in orde is en dat hij thans te Oeroemtsi met twee zijner mede werkers op een nieuwen voorraad benzine wacht.. De overige leden der expeditie, zoo word,t verder in het telegram gezegd, bevin- der zich met de auto's te Lop-nor. Sven Hedin gaat thans via Lop-nor en de provincie Kansoe naar Peking, waar hij tegen het eind van den herfst denkt aan te komen. Nog een slachtoffer van den Mount Everest? De Britsche vlieger Wilson vermist. De „Times" verneemt uit Darjeeling, dat de bekende Engelsche vlieger kapitein Maurice Wilson sedert eenige dagen in het gebied van den Mount Everest wordt vermist. Volgens een nog onbevestigd bericht zou Wilson eerst voornemens zijn geweest, over den Mount Everest te vliegen. Dit zou hem echter door de Engelsche autoriteiten verbo den zijn. Daarop heeft kapitein Wilson zijn vliegtuig verkocht om zich een uitrusting aan te schaf fen, ten einde geheel alleen een poging te doen. den berg te bestijgen. Wilson' schijnt aan dit stoutmoedige voor nemen werkelijk gevolg te hebben gegeven en is met eenige dragers uit Darjeeling vertrok ken. Hij heeft de route ingeslagen, die de Ruttledge-expeditie het vorige jaar heeft ge volgd. De dragers heeft hij ten slotte achter gelaten en daarna zijn tocht alleen vervolgd. Sedert dien ontbreekt elk bericht van hem. De vele mislukte Mount Everest-expedities der laatste jaren hebben aangteoond, met welke buitengewone moeilijkheden zelfs groo te, goed-uitgeruste expedities bij het beklim men van dezen hoogsten berg ter wereld te kampen hebben. Indien het bericht omtrent het vertrek van Wilson bevestigd wordt, aldus de „Times" kan er geen twijfel meer bestaan over het lot van den vermetelen kapitein. De mogelijkheid bestaat echter nog, dat het be richt uit Darjeeling te sensationeel is. (Reuter) Genève, 17 Juli 1934, (Van onzen correspondent). Gelijktij'dige moeilijkheden met Duitschland, Frankrijk, Italië en Oostenrijk. Verzet der arbeiders van Sint Gallen en de boeren van Genève tegen Fransche en Oosten- rijksche concurrentie. Italiaansche klachten over de vestiging van Duitsch-Zwitsers in Tessino. De kranten- oorlog. in het geheel niet aan de bewoners der Fran-I sche vrije zones kan verkoopen, hebben om-I gekeerd de Fransche boeren groote voordeelen ervan, dat zij hun goedkoope landbouwpro ducten thans ongehinderd uit de vrije zones Genève kunnen binnenvoeren! Een protestoptocht der Geneefsche boeren met volgeladen karren met groenten en vruch ten trok dezer dagen door de Geneefsche stra ten, om de aandacht op dezen toestand te vestigen .Voor de Zwitsersche regeering is het echter uiterst moeilijk thans bij de Fransche regeering op een wijziging van het regiem der vrije zones aan te dringen, nadat de Zwitsers vijftien jaren lang om hun recht op het be houd der vrije zones gestreden hebben. Terwijl de moeilijkheden der aan Frankrijk en Oostenrijk grenzende Zwitsersche kantons hoofdzakelijk van economischen aard zijn, hadden de laatste incidenten met Italië en Duitschland een meer politiek karakter. De Italiaansche pers, wier beschouwingen op het gebied der internationale politiek zeker niet buiten voorkennis der Italiaansche regeering geschreven worden, richtte plotseling een waar schuwing aan het adres van Zwitserland, dat Italië niet zonder bezorgdheid kon gadeslaan, Na de opwindende crisisdagen van de maand Maart, die met het heengaan van de Zwitsersche ministers van justitie HaeberlLin en van financiën Musy geëindigd zijn, is het weder stil geworden op het gebied der bin- nenlandsche politiek. De zomerzitting van het Zwitsersche parlement is een der rustigste ge worden uit de laatste jaren. Alle belangstel ling schijnt zich thans te gaan concentree- ren op het vraagstuk der grondwetsherziening. Overal worden thans handteekeningen ver zameld onder een referendum-aanvrage ten gunste van „totale grondwetsherziening", doch de voorstanders van „gedeeltelijke grondwetswijziging" zitten ecenmin stil. Niet minder dan tien verschillende voorstellen tot „gedeeltelijke" herziening zijn thans reeds in den maak. zoodat het jaar 1935 rijk aan volks stemmingen belooft te worden. Heel wat her- vormingswenschen zijn ook onder het Zwit sersche vclk levendig. Doch gelukkig bestaan er op het oogenblik nog geenerlei aanwijzin gen. dat die vernieuwer anders dan langs strikt wettelijken en democratischen weg hun doel zullen trachten te bereiken! Tegenover de stilte, die ten opzichte van de binnenlandsche politiek weder is ingetreden, staan in merkwaardige tegenstelling de inci denten. die zich in de laatste weker vrijwel gelijktijdig met de vier nabuurstaten van Zwitserland (Duitschland. Frankrijk, Italië en Oostenrijk) hebben voorgedaan. Zij dragen stellig geen gevaarlijk karakter, doch hebben toch niet nagelaten heel wat commentaren in de pers te verwekken. De moeilijkheden, die tusschen de Zwitser sche grensbewoners en de bevolking aan de andere zijde der grens, eenerzijds Oostenrijk, anderzijds Frankrijk, ontstaan zijn, hebben éénzelfde bron: liet hoogere levenspeil der Zwitsersche bevolking. Ondanks alle bemoeiin gen van de aanhangers van den vorigen mi nister van financiën Musy, die reeds in 1930 de noodzakelijkheid van een terugkeer tot be scheidener levensgewoonten predikte, is het den vakvereenigingen gelukt het algemeene loonpeil op ongeveer gelijke hoogte te hou den. De wereldcrisis heeft den hoogen Zwit- serschen levensstandaard vrijwel niet aange tast. althans heel wat minder dan in de meeste andere staten. Het is zeker niet ver wonderlijk, dat dit vooral in de grenskantons nu en dan tot moeilijkheden aanleiding geeft, die uit de concurrentie van de goedkooper werkende bevolking uit de nabuurlanden ge boren worden. De bevolking van het Oost-Zwitsersche kan ton St. Gallen heeft de nadeelen van een hoo- ger levenspeil dan dat van het aangrenzende land misschien wel het sterkst ondervonden. Het met de hand borduren van zakdoeken en ander linnengoed was voorheen een der voor naamste arbeidsbezigheden der St. Galler be volking. In de laatste jaren was de mogelijk heid aldus het levensonderhoud te verdienen reeds veel verminderd door de concurrentie die de machine-arbeid aan den handenarbeid aandoet. In de leidende kringen van het kan ton was men zich dan ook reeds geruimen tijd bewust van de noodzakelijkheid, dat gaande weg de nog bestaande arbeidsgelegenheden voor het hand-borduren moesten" geliquideerd worden en dat andere werkgelegenheden be hoorden te worden in het elven geroepen. In den noodzakelijken overgangstijd moesten ech ter natuurlijk nog eenige honderden arbei ders zoo mogelijk met hun oude beroep wor den bezig gehouden. Dit werd nu echter hoe langer hoe bezwaarlijker door de concurren tie van de eveneens hand-borduurwerk ver richtende Oostenrijksche arbeiders over de grens, in Vorarlberg. Zwitsersche firma's zon den het linnen naar Oostenrijk, vanwaar het dan geborduurd terugkwam tegen veel gerin gere kosten dan wanneer St. Galler arbeiders den handenarbeid verricht hadden! Het gevolg was, dat een paar weken geleden een paar honderd vertwijfelde werkloozen het grens verkeer belemmerden en den invoer van in Oostenrijk geborduurde zakdoeken en ander linnengoed verhinderden! Eerst nadat de Zwitsersche autoriteiten de belofte hadden gegeven, dat zij in onderhandelingen met Oostenrijk zouden treden, om aan dit han delsverkeer tusschen beide landen een ande ren grondslag te geven, zijn de St. Galler werkloozen tot de staking van hun daadwer kelijk verzet tegen het grensverkeer met Oos tenrijk overgaan. Ook de Geneefsche boeren hebben op on miskenbare wijze hun protest tegen buiten landsche concurrentie geuit. Het eigenaardige va» deze nieuwe moeilijkheid met Frankrijk is, dat zij een gevolg is van de Zwitsersche rechtsoverwinning in het door het Haagsche Internationale Gerechtshof besliste geschil over de vrije zones. De wereldcrisis heeft de praktische waarde van deze Zwitsersche rechtsoverwinning vrijwel in het tegendeel doen omslaan! Want terwijl de Geneefsche industrie haar veel duurdere artikelen vrijwel ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Er was niets te zien dan de motor en de rand van de boot. Toen opeens, wéér een vreemde schommeling alsof er iemand op sprong, een paar rare klanken, een hand maakte de knoopen van het zeil los. Piet voelde zich bij de haren getrokken, hij schreeuwde en verweerde zich, maar het hielp niets. Het zeil ging omhpog en nu werd een man zichtbaar.... Piet schrok. Dat was een heel andere man dan daar straks. Een vreemd manneke was dat. Hij had één tand in zijn mond. een platgeslagen neus en een kaal hoofd, waar achterop een gek pruikje hing. In zijn ooren bengel den ringen. „Koessie. jij." zei het gedrocht en wees op een dolk, die in zijn gordel hing. „Koessie, jij mee." zei hij nog eens. „Koessie - jij zelf." dacht Piet. „Ik heb met jouw koessie-smoessie niets te maken." dat steeds meer Duitschers en Duitsch-Zwit sers zich in het aan Italië grenzende kanton Tessino vestigden, waardoor het Italiaansche karakter van dit grenskanton dreigde verloren te gaan! In een nieuwen oorlog zou de Italiaansche veiligheid door deze „verduitsching" van het Italiaansch-Zwitser- sche grenskanton aanzienlijk worden ver minderd De Zwitsers hebben deze Italiaansche poging om druk uit te oefenen op het kanton Tes sino. om door wetgevende maatregelen den toestroom van een bevolking van ander ras en taal te belemmeren, met groote eenstem migheid van de hand gewezen. Zij hebben tegen deze Italiaansche poging, om zich met de binnenlandsche aangelegenheden van Zwit serland te bemoeien, heel duidelijk geprotes teerd, niet nalatend trouwens erop te wijzen, dat de Italiaansche voorstelling, alsof een „verduitsching" van het kanton Tessino zou dreigen, met de feiten in het geheel niet in overeenstemming is. Het ernstigste incident is echter natuurlijk dat met Duitschland over het krantenverkeer tusschen beide landen. Nadat de Zwitsersche regeering maanden lang geduldig erin berust had, dat de Duit- sche regeering telkens en telkens weder het een of andere Duitsch-Zwitsersche blad uit Duitschland weerde, kon minister Motta niet langer aan den door vele Zwitsers geuiten wensch om repressaillemaatregelen weerstand bieden, toen de Duitsche regeering (die reeds langen tijd geleden alle Duitsch-Zwitsersche socialistische en communistische kranren voor onbepaalden tijd verboden heeft) in het be gin van Juli ook drie der voornaamste vrij zinnige kranten, de ,Neue Zürcher Zeit&ng", de Easier Nationalzeitung" en de Berner .Bund", voor veertien dagen verbood. De Zwitschersche regeering antwoordde toen met een tegenverbod van drie der bekendste Duit sche nationaal-sociallstische kranten in Zwit serland. Vertoornd over dezen Zwitser.schen tegenmaatregel volgde van Duitsche zijde een verbod der drie bovengenoemde Duitsch- Zwitsersche kranten voor een half jaar! De groote vraag is nu, wat hierop weder het ant woord der Zwitsersche regeering zijn zal. Er zijn velen, die verwachten, dat het eindresul taat worden zal, dat alle Duitsch-Zwitsersche kranten zonder onderscheid in Duitschland zullen verboden worden en alle Duitsche kranten zonder onderscheid in Zwitserland! Een prettig vooruitzicht, dat heerlijke moge lijkheden voor de internationale gedachten- wisseling opent! Gelukkig schijnen beide re- geermgen thans ook in te zien, op welk een gevaarlijken weg zij zich bevinden. Diploma tieke onderhandelingen tusschen beide re geeringen zijn thans aan den gang, om een al te uitgebreiden omvang van den Duitsch- Zwitserschen krantenoorlog nog te vermij den. B. DE JONG VAN BEEJK EN DONK. RADIO-PROC RAMMA vrijdag 20 juli hilversum 1875 m. 8.— VARA. Gramofoonmuziek. 10.— VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Frans Nienhuys draagt voor. 10.30 Orgelspel door Joh. Jong. 11— Frans Nienhuys. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.AVRO Popu laire orkestmuziek. Gr. pl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Afgewisseld door gramofoon muziek. 2.30 Ida de Leeuw van Rees. knippen en verwerken van blouses. 2.50 Symphonische muziek. 3.10 Bussum's dameskoor o. 1. v. Jacob Hamel. 3.30 Dansmuziek. 4— VARA. Overscha keling naar Kootwijk. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Na schooltijd. Rolien Numan vertelt. 5.— Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 5.45 Muzi kaal allerlei. 6— Vara orkest. 6.45 Muzikaal allerlei. 7Cor Steyn orgel. 7.30 De corpora tieve Staat II. L. J. Kleyn. 7.50 Gramofoon muziek. 7.57 Herh. S.O.S. berichten. 8 VPRO Leiden in het licht van de kerkgeschiedenis Ds. E. J. v. d. Brugh, 9.De natuurmensch en wij, Dr H. Th. Fischer (in de pauze van het Kurhausconcert). Na het Kurhausconcert Vrijz. godsd. persbureau. 10.20 Vaz Dias 10.30 Ben Royaards en Georgette Hagendoorn, de clamatie. 11.VARA. Gramofoonmuziek. 12.— Sluiting. huizen. 302 m. 8— NCRV Schriftlezing en meditatie. 815 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst door ds. B. J. C. Rijnders. 11.Cello recital door George van Scager. 12— Politieberichten. 12.15 Thom Denijs, bariton. 12 30 Orgelspel door j. J. Bieselaar. 1.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Le zen van Christelijke lectuur. 3— Liederer'-e- cital door Gé Veenbaa, alt. A. d .vleugel: Bruno Oppen. 3.45 Verzorging zender. 4En semble van der Horst. 4.45 Gramofoonmuziek 5.15 Ensemble van der Horst. 6— Gramofoon muziek. 6.20 „Irissen en pioenen", door A. j. Herwig. 6.58 Overschakeling naar den versterk ten zender. 7— Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Lite rair halfuurtje door g. Rijnsdorp. 8— Orgel concert door Jan Zwart. 9.— „Stedebouw en landbouwschipdoor Ir. j. d. j Waardenburg 9 30 NCRV. kleinorkest o. 1. v. Piet v. d. Hurk. 11Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6