Welkom thuis! Burgemeester Slob van Haarlemmermeer en de beer M Noordam maken een eere rondje over het terrein ter gelegenheid van het concours hippique te Hoofddorp Z. Exc. minister mr. dr L N. Deckers was Woensdag tegenwoordig bij het concours hippique te Hoofddorp en reikte den kampioensprijs voor landelijke rijvereenigingen uit aan de rijvereenigieg .Kapitein v. d. Wal" De Koning en de Koningin van Engeland werden Dinsdag bij hun aankomst te Manchester voor hun tweedaagsch bezoek aan Lancashire ten stadhulze door het gemeentebestuur der stad verwelkomd Het nummer aangespannen boerenwagens met negen paarden, tijdens het concours Qe Mersey-tunne! die Liverpool met Birkenhead verbindt, is Woensdag door den Engelschen hippique dat Woensdag te Hoofddorp werd gehouden Koning officieel geopend Tezamen over de hindernis tijdens het groot nationaal con cours hippique, dat Woensdag te Hoofddorp gehouden werd De twaalfde etappe van den Tour de France. Het hoofdpeleton passeert St. Anne a Toulon Jhr C G C Quarles van Ufford, griffier der Provinciale Staten van Utrecht, is be noemd tot burgemeester van Apeldoorn De traditioneele wedstrijd op transportfietsen werd Woensdagavond te Bussum gehouden, waarbij de deelnemers geducht met de warmte te kampen hadden FEUILLETON De wonderlijk, oelevenissen van dr. Kaiserlien door WILL AMBERG. (Nadruk verboden). 15) „Als u dan nog een paar minuten tijd voor me hebt", zegt Kaiserlien. als hij met een en ander gereed is, „zal ik u inwijden in de ge raffineerdste oplichterstruc.d ie wellicht oo.t te uwer kennis is gekomen. Voordien echter verzoek ik u mij nog twee vragen te willen beantwoorden". „En die zijn?" „Wanneer zijn de effecten en het geld by u afgehaald?" „Dat kan ik u zoo wel meedeeien", ant woordt Rodmer. ..Dat was gistermiddag. Dat ligt nog versch in m'n geheugen „En weet u ook wie een en ander opgeno men heeft?" „Ja, dat is van uw advocaat, dr Vogt uit gegaan. ten behoeve van uw echtgenoote. Wij zouden het gevraagde zeker niet hebben af gegeven. als wij het ambtelijke stuk van de gerechtelijke overeenkomst niet in handen hadden gehad". „Natuurliik!" geeft Kaiserlien toe. „Ambte lijke stukken zijn gewoonlijk niet aan twijfel onderhevig. Maar desondanks verzeker ik u. dat ik voor het eerst in mijn leven van een mevrouw Kaiserlien hoor". „Ja. maar hoe is dat dan mogelijk?" vraagt Rodmer. den wanhoop nabij. „O zooiets is zeer goed mogelijk!zegt fC?\*erhen bitter. „Als je maar een fatsoen lijk mensch bent en je prompt aan een geslo ten contract houdt. Mijn ongeluk is namelijk dat ik mij contractueel verplicht heb. over een door mij ondernomen reis naar het buiten land het diepste stilzwijgen te bewaren en dat ik deze verplichting inderdaad ben nageko men". m. Het is eenvoudig verbijsterend, wat men in vier uur tijds presteeren kan, wanneer men alle krachten inspant en daarbij d:ep door drongen is van het besef, dat er snel moet worden gehandeld. Kaiserlien speelde het klaar tusschen twee en zes uur eerst den advocaat dr. Vogt en vervolgens dr. Arnheimer te bezoeken, daarna zijn schreden te richten naar de griffie van de Arrondissementsrechtbank. Berlijn III. van daar den president van den rechtbank met een bezoek te vereeren om vervolgens op ad vies van deze nogmaals naar de griffie terug te keeren. dan den circelgang griffie-presi dent-griffie nog eens te herhalen, hierna den ambtenaar van den Burgerlijken Stand zijn opwachting te maken om dan tenslotte in de Kleiststraat nog recherche-werk te verrichten. Tegen zeven uur keerde hij eindelijk doode- lijk vermoeid in zijn hotel terug, maar hij had tenminste de voldoening nu. althans den opzet van den tegen hem ondernomen roof tocht in alle details te onderkennen. Natuurlijk had men hem op alle bureaux dezelfde moeilijkheden in den weg gelegd. Men had hem verzocht zijn informaties schriftelijk te willen inwinnen, daarbij ge wagend van stapelwerk, dat op afdoening wachtte, men had hem gewezen op de uren van openstelling voor het publiek en hem verzocht den volgenden dag te willen terug komen. maar Kaiserlien was taai en vast houdend. Hij liet zich niet afwijzen; het ging om zijn geheele vermogen; elke minuut was kostbaar. Het meest was de boekhoudster van dr. Vogt hem tegemoet gekomen. Zij had haar chef eenvoudig telefonisch van zyn lunch weggeroepen Kaiserlien ontving van hem de niet bemoedigende mededeeling, dat de giste ren by de DeDi-bank opgenomen effecten reeds aan den advocaat van mevrouw Kaiser lien waren overhandigd. Voor het overige kon dr. Vogt nog slechts herhalen, dat de dr. Heinz Kaiserlien, die in Charlottenburg, Kant straat honderd twee en dertig had gewoond, eenige maanden getrouwd was geweest, daar na echter was gescheiden en bij die gelegen heid op onbegrijpelijke royale wijze zijn vrouw schadeloos had gesteld. Het was niet veel meer dan een schrale troost tenslotte nog te ver nemen, dat hij niet de minste gelijkenis ver toonde met den man die als dr Heinze Kai serlien uit de Kantstraat was opgetreden: die was kleiner, blond, veel forscher en waar schijnlijk ook wel iets ouder geweest: een beschrijving waarmee ook al niet veel te beginnen was. Én zoo had Kaiserlien dan een half uur later van dr. Arnheimer moeten vernemen, dat deze de hem door dr. Vogt ter hand ge stelde effecten onmiddellijk, zooals zijn plicht hem gebood, „ter bevoegöer plaatsehad ge deponeerd, zoodat deze thans in het bezit waren van de gescheiden mevrouw Kaiser lien. De mededeeling van zijn bezoeker, dat hij het slachtoffer was geworden van een sluwe oplichtersbende, ontving hij met een spottend glimlachje en de opmerking, dat het Kaiserlien natuurlijk geheel vrij stond daar van den rechter op de hoogte te stellen. Ter griffie van de Arrondissementsrechtbank Berlijn III. welke vervolgens voor een. bezoek in aanmerking kwam, had men zich van zijn meest ambtelijke zijde doen kennen. Var. Kamer 192 verwees men hem naar 195; 195 viseerde eens te informeeren op 232, 232 zona 'nem terug naar 192. Daar was men er intus- schen achter gekomen, dat men het dossier „Kaiserlien Edith contra dr. Kaiserlien Heinz, mzake onderhoud" inderdaad onder zijn be heer moest hebben, maar nu maakte de amb tenaar bezwaar hem van de stukken inzage te geven, omdat de bezoeker, naar hij zelf beweerde, niet tot de partijen behoorde. Er bleef dus niets anders over dan een be zoek af te steken bij den president van de rechtbank, die tenslotte na lang aarzelen op dracht gaf requestrant de stukken te toonen. Hij geraakte al aardig in de juridische vak termen thuis. Woorden als „eischeres", „ge daagde", ..verweer" en „in confesso zijn be groetten hem als oude bekenden en lieten zich reeds gemakkelijker lezen dan menig krantenartikel. In de tegen hem ingediende beschuldiging, werd er door den advocaat van zijn vrouw, den on vriendelij ken dr. Arnheimer op gewezen, dat Kaiserlien met zijn vrouw Edith, geboren Wismuth, een fabrikantendoch- :er uit Saarbrücken zes maanden in een verre van gelukkige echt verbonden was geweest, tot de civiele Kamer van de Arrondissements rechtbank afd, Echtscheidingen op verzoek van mevrouw Kaiserlien het huwelijk ontbonden had verklaard. Edith, geboren Wismuth! Dat was dus de nieuwe naam, welke thans opdook. Dochter van een fabrikant uit Saarbrücken. thans wo nende Berlijn, Kleiststraat drie, derde verdie ping. En gefortuneerd dat die dame geweest moest zijn! Haar rechtsgeleerde raadsman be weerde in de door hem ingediende beschuldi ging, dat zij twee honderdduizend mark aan geld, en ongeveer eenzelfde bedrag aan effec ten en sieraden mede ten huwelijk had ge bracht. In overeenstemming met haar af komst en haar maatschappelijken welstand, welke uit deze cijfers bleek verlangde mevrouw Edith als eischeres een maandelijksche uit- keering van twee duizend mark van haar ge scheiden echtvriend en bovendien teruggave van haar ingebrachte eigendom men. De pseudo dr. Kaiserlien had door mid del van zijn advocaat aangevoerd, dat zijn vrouw hoogstens honderdduizend mark m geld en geldswaardige papieren en voor nog geen veertigduizend mark aan sieraden mede ten huwelijk had gebracht en dat hij er niet aan dacht haar maandelijks meer dan drie honderd mark uit te keeren; voor het overige was hij bereid zijn vrouw schadeloos te stel len. Uit dit, van beide zijden zeker niet on verzoenlijke standpunt had de rechtbank de gowenschte consequentie getrokken cn een verzoeningstermijn vastgesteld. Het resultaat daarvan was het kostelijke vergelijk, waarvan Kaiserlien eenige uren tevoren bij den bank directeur kennis had genomen: mevrouw Edith werd met Kaiserlien's vermogen, dat bij de DeDi-bank berustte, schadeloos ge steld. Het stond dus wel vast dat er tenminste drie personen bij deze zaak betrokken waren: bij de namen Stolzenberg en Kaiserlien n had zich thans als derde nog Edith Wtsmuth ge voegd. Helaas was uit de stukken niet op te maken of die Edith van nature even knap was als rijk aan fantasie: blond, zwart, slank, klein bruine of blauwe oogen. temperamentvol of zachtzinnig van aard men kon zich zoo veel van den naam Edith Wismuth voorstellen; het moest toch wel de moeite waard zijn eens met die dame kennis te maken, te meer ..Ja, temeer, omdat hij met haar getrouwd was geweest. Toch eigenlijk een b'.amable ge schiedenis, als men zijn eigen vrouw niet eens kende. Hij behoorde toch tenminste te weten waarom zijn huwelijk de wittebroodsweken niet overleefd had en waarom men uitslui tend hem de schuld aan de scheiding in de schoenen had geschoven. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9