Het Beiauftiiksie 52e Jaargang No. 15665 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Vrijdag 20 Juli 1934 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72*4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkery: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTEXTlëN: 1—5 regels ƒ175. elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 1—4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. bulten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 1—3 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-. Arm-of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600 -, Verlies van Hand, Voet of Oog 400 -, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger 30.-. Alies indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. Eerste Kamer over de wijziging der Winkelsluitingswet. Blijkens het voorloopig verslag der Eerste Kamer inzake het ontwerp van wet tot wijzi ging der winkelsluitingswet 1930 meenden eenige leden, zonder in principieele beschou wingen te moeten treden, toch te moeten doen opmerken, dat bij de behandeling van het oor spronkelijke wetsontwerp de noodzakelijkheid van herziening der Zondagswet in verband met de nieuwe winkelsluitingswet van ver schillende zijden is bepleit en door de toen malige Regeering in uitzicht gesteld. Sedert is op die herziening herhaaldelijk aangedron gen, doch tevergeefs en het achterwege blij ven der noodige voorstellen werd verontschul digd met de veelvuldige bezigheden aan crisis- arbeid verbonden. Thans wordt, zoo betoogden deze leden, op nieuw een stap gedaan in een richting, waar tegen verschillende kringen van ons volk ón van godsdienstig èn van sociaal standpunt be schouwd ernstig bezwaar bestaat. Het voor- stel-Vos c.s. ware h.i. beter achterwege geble ven en men had zich kunnen bepalen tot zuiver technische verbeteringen. Ook verdient, volgens deze leden, het aannemen van het amendement-Teulings c.s., waardoor de tech nische herziening werd gedenatureerd tot een principieele, naar hun gevoelen weinig be wondering. De leden, hier aan het woord, verklaarden dan ook bezwaarlijk hun stem aan het on .werp te kunnen geven. Andere leden vreesden, dat als gevolg van het amendement-Teulings de gemeenteraden het tooneel van den strijd zullen worden. Rijwieldief door den bestolene aangehouden. En naar de politie gebracht. (Donderdagavond kwart voor elf had iemand even zijn fiets tegen een pakhuis aan de Nieuwe Spaamwouderstraat geplaatst. Even daarna werd hij door een juffrouw gewaar schuwd, dat twee mannen zich met zijn fiets hadden verwijderd. Hij achtervolgde ze ter stond en wist den man, die zijn karretje bij zich had, op de Lange Heerenvest te grijpen. De eigenaar bracht hem persoonlijk met de fiets naar het politieposthuis aan de Amster- damsche Vaart. Het bleek te zijn de 25-jarige boerenarbeider B., zonder vaste woonplaats, die onder den invloed van sterken drank verkeerde. Later werd ook zijn kameraad, de 26-jarige los-werkman v. d. P., eveneens zon der vaste woonplaats, aangehouden. Zij wer den voor een nader onderzoek in verzekerde bewaring gesteld. Bezuiniging bij het L. 0. te Haarlem. 34 leerkrachten ontslagen. Pleidooi voor de wachtgelders. Naar aanleiding van het raadsbesluit van 12 Juli om 18 leerkrachten bij het Openbaar Lager Onderwijs (behalve de reeds 16 op andere wijze afgevloeiden) op wachtgeld te stellen, wendde de Haarlemsche N. O. G - afdeeling zich met een adres tot den raad. Men weet dat, ingevolge opheffing van twee scholen en het vereenigen van verschillende klassen per 1 September 34 leerkrachten bij het Openbaar Lager Onderwijs minder noodig zijn. Den raadsleden wordt er op gewezen, dat de jongeren zoo lang mogelijk worden ge spaard. Het bestuur der afdeeling hoopt, dat de raad geleidelijk van boven naar beneden het personeel op wachtgeld zal plaatsen, op dat de leerkrachten die werkzaam blijven één krachtig geheel zullen vormen. Tegenover de wachtgelders heeft de gemeen te. naar de meening van het N.O.G. de zede lijke verplichting, ze weder bij het vaste Korps in te lijven, zoodra er vacatures in de stad ontstaan. Zelfs tegenover hen, die reeds in kleinere plaatsen een betrekking vonden, maar door de klasseverdeeling der gemeenten op een lager salaris zijn benoemd, behoort het gemeentebestuur hetzelfde standpunt in te nemen. Ook zij zijn indertijd waardig gekeurd als vaste leerkracht te Haarlem geplaatst te worden en zijn door omstandigheden, buiten hun schuld, uit hun vroegere mooiere positie gerukt. Voor hen allen, slachtoffers der crisis, doet het N.OG. een ernstig beroep op de wel willende steun en medewerking van het ge meentebestuur. De salarisherziening te Zandvoort. Bij de stemming ir. den Zand voor tsc-hen Gemeenteraad op Donderdagavond over het voorstel der meerderheid van B. en W. 'de beide wethouders! inzake salarisherziening van het gemeente personeel 'korting van 5 pet., met enkele kleine afwijkingen, met in ging van 1 Januari a.s.). waarover in de vo rige vergadering de stemmen staakten, werd genoemd voorstel verworpen met 76 stem men. Hierna werd met 76 stemmen het door ons vermelde voorstel der commissie ad hoe aangenomen., evenals de wijziging der veror dening op de samenstelling enz. der ge meentepolitie. De krankzinnigen-verpleging in Noord-Holland. Ged. Staten weigeren steun voor verpleging in de open afdeelingen. De praeaavies van Ged Staten op het voor stel Heijermans inzake de werking van cVe subsidie-regeling voor de verpleegkosten van krankzinnigen, is in den commissie uit de Prov. Staten besproken. Aan het verslag dezer commissie ontleenen wij: Een lid sprak zijn teleurstelling uit over den aard der gehouden enquête. De vragen hadden niet gericht moeten worden tot de uitvoerders, in dit geval de gemeentebesturen, daar deze een vraag, of zij hun plicht heb ben gedaan, uiteraard bevestigend zullen be antwoorden. De verpleging van geesteszieken drukt zwaar op de kleine gemeenten. Zelfs een groote stad als Amsterdam moet wegens de duurte patiënten wel eens houden buiten de open afdeeling der krankzinnigengestich ten. De verklaring, dat een lijder krankzinnig is, wenscht men dikwijls te onthouden uit menschenliefde Nu zeggen Gedputeerde Staten, dat zij de verhooging van lasten, voortvloeiende uit verlaging der verpleeggel- den voor de open afdeeling, niet kunnen ra men. Spreker gelooft dat het geen quaestie van tonnen zal zijn. Een ander lid wenscht zich aan te sluiten bij de hierboven weergegeven meeningen. Ge deputeerde Staten gevoelen de beteekenis niet van het vraagstuk, waar het hier om gaat; voor hen is het een financieele zaak. Hiertegen wordt opgekomen van de zijde van hen, die wel begrijpen kunnen, dat Ge deputeerde Staten de financieele bezwaren laten wegen en er tegen opzien in deze tijden hunne bemoeienissen uit te breiden. Wanneer er sprake van zou zijn niet alleen den ver- pleegprijs voor patiënten zonder krankzinnig heidsverklaring te verlagen, doch bovendien nog patiënten uit de groep C te gaan ver plegen, zouden hier ongetwijfeld groote kos ten aan verbonden zijn Wanneer een lid opmerkt, dat door op name van patiënten uit de groep C de ruimte in de gestichten niet meer toereikend zal zijn. wordt hem tegemoet gevoerd: „In de open afdeeling zitten ook krankzinnigen U wenscht de verpleging hoog te houden en dwingt daar door de gemeenten naar andere gelegen heden om te zien". Het in de Commissie aanwezige lid van Gedeputeerde Staten zegt, dat er nu reeds minder open plaatsen in de sanatoria zijn, dan een jaar geleden. Het voorste] Heijer mans c.s. zal enorme kosten veroorzaken. De commissie kan zich in meerderheid wel met het standpunt van Gedeputeerden ver eenigen. Naar kabinetscrisis in Frankrijk? Gevolg van Tardieu's houding voor de Stavisky-cominissie. PARIJS, 20 Juli (V.D.) De bijeenroeping van den Franschen ministerraad om Vrijdag den toestand te onderzoeken, die is geschapen door Tardieu's aanval op Chautemps, zou zijn geschied op voorstel van Herriot. Herriot heeft verklaard, dat indien de kabinetszitting geen bevredigende oplossing van het conflict brengt, hij en de secretaris-generaal der party de leidende partij-instanties zouden bijeenroepen, die geheel onafhankelijk tot de noodige maat regelen en zoo noodig tot terugroeping der radicaal-socialistische ministers uit het ka binet van den Godsvrede zouden besluiten. In regeeringskringen is men van meening. dat onder deze omstandigheden de kabinetszitting verstrekkende gevolgen kan hebben. Besluiten zullen slechts in aanwezigheid van den mi nister-president genomen kunnen worden, zoodat elke beslissing moet worden uitgesteld tot zijn komst. Het is dus niet uitgesloten, dat Doumergue zijn pas begonnen vacantie zal moeten onderbreken om persoonlijk te trach ten het conflict bij te leggen. Het bestuur der Fransche socialistische par tij heeft een resolutie aangenomen, waarin Tardieu er van beschuldigd wordt een fascis tische beweging te canaideeren voor de leiding van het land. Onder de huidige omstandig heden eischen de socialisten onmiddellijke ontbinding van de Kamer en verklaren zich nochtans bereid tot gemeenschappelijke actie met de communisten. Bemiddeling van Doumergue? PARIJS. 19 Juli Reuter'. De radicale leiders hebben in overeenstemming met Chau temps besloten, dat het uitvoend comité der partij pas zal bijeenkomen, na de beraadsla gingen van den ministerraad Als de daar gegeven unteenzettingen on voldoende zoude:: worden geacht zal het uitcoerend comité worden gemachtigd een beslissing te nemen of zoo noodig de radicale ministe rs uit de regeering zullen treden. Men heeft echter de hoop niet laten varen dat he: conflict zal worden bijgelegd of dooi de arbitrage van Doumergue tot een goed einde worden gebracht. Felle aanval van de socialisten op Tardieu. PARIJS. 20 Juli iReuter). De bestuurs commissie der socialistische partij heeft in een motie Tardieu er van beschuldigd zich candidaat te stellen voor het bestuur eene. fascistische beweging. De vereen igde armbeiders verklaren Tar dieu den oorlog. Onder de huidige omsta;-- óigheden eischen de socialisten onmid dellijke ontbinding der Kamer en verklaren zich opnieuw bereid voor een gemeenschap pelijke actie met de communisten. Dancing „GROOT-BADHUIS" ZANDVOORT. ZATERDAG 21 JULI; GROOT COTILLONFEEST, met de nieuwste Cotillon-attracties Dans- demonstratie door den heer DE JONG. ZONDAG 22 JULI: PRIJS-DANSEN. CAREL ALBERTS met zijn Hollandsche musici (Adv. Ingez. Med.) Gewezen Duitsche omroep leiders staan binnenkort terecht De verdiensten van Ernst Hardt en Dr Hans Bredow. BERLIJN. 20 Juli. 'V. D.) Binnenkort zullen in Duitschland terecht staan de bij de „ge lijkschakeling" van den Dultschen radio-om roep afgezette leiders Ernst Hardt en Dr. Hans Bredow. die korten tijd na hun afzet ting door de nationaal-socialistische autoritei ten werden gearresteerd onder beschuldiging van tal van misbruiken, die zij tijdens de ver vulling van hun openbaar ambt zouden heb ben begaan. De dichter Ernst Hardt, die op 9 Mei 1876 geboren werd te Graudenz, stamt uit een Pruissische officiersfamilie en was zelf voor de militaire loopbaan bestemd. Hij genoot het eerste gedeelte van zijn opleiding dan ook op de Kadettenschool te Potsdam, die hij echter verliet, toen hem duidelijk bleek dat zijn roe ping op litterair gebied lag. Zijn beteekenis voor de moderne Duitsche letterkunde, zoowel als lyricus alsook als dramaturg en als fijn zinnig vertaler uit het Fransch mag bekend verondersteld worden. Na leider van het Nationaal Theater te Weimar en General-Intendant van de stede lijke Schauspielbühne te Keulen te zijn ge weest. werd hij benoemd tot General-ïnten- dant van den Westduitschen Omroep (zender Langenberg). Op dit gebied heeft Ernst Hardt pioniers werk verricht. Hij doorzag direct de geweldige artistieke en opvoedkundige mogelijkheden, die de radio bood. en speurde onvermoeid naar de stijlwetten en dieptewerking op elk gebied van dezen nieuwen cultuurvorm. Hij behaalde successen door zijn muzikaal-litte- raire combinaties, de z.g. hoorspelen, de radio debatten, de radio-reportages en zijn gemeen- schaps-uitzendingen voor werkloozen. Het beste op het gebied van Duitsche en interna tionale cultuur liet hij ten gehoore brengen voor een Duitsch en weldra ook internatio naal forum. Met zijn radio-ensceneering van het tweede deel van „Faust" en van „Eginont" in het Goethe jaar 1932 vestigde hij zijn naam als geniaalste radio-regisseur. Niettemin werd hij in Maart 1933 afgezet, als behoorende tot het „oude systeem" en vervangen door een Westfaalsch archivaris, die „toevallig'' ook SS.-man was Ter moti veering van het ontslag ontdekte men al spoedig „misbruiken" die Hardt van zijn ambt zcu hebben gemaakt en een deel der natio naal-socialistische pers maakte weldra van dezen Pruissischen officierszoon een „Jood- schen asphaltliterator", die eenigen tijd later gearresteerd werd om thans binnenkort te recht te staan. Hardt heeft nooit tot eenige politieke partij behoord. De tweede beklaagde in het komende ,,om- roep-proces", Dr. Hans Bredow. was als Staatssecretaris leider van den Rijksradio- omroep. Toen in Augustus 1933 zijn medewer kers gearresteerd en naar het concentratie kamp Oraniënburg werden overgebracht, eischte hij op dezelfde wijze behandeld te worden aangezien zijn medewerkers slechts plichtsgetrouw zijn instructies hadden opge volgd Pas in November werd Bredow toch ge arresteerd. Omtrent zijn beteekenis als technisch lei der en organisator van den Duitschen Radio- omroep schreef bij zijn aftreden het reeds ge lijkgeschakelde Maart-nummer van het offi- cieele orgaan van den Rijksradio-omroep Ber lijn „Rufer und Hörer" o.a.: „Zeker heeft Dr. Hans Bredow de techniek bevorderd, den Duitschen scheepsradio-dienst tot stand ge bracht en een Duitsch wereld-radionet ge schapen. zeker heeft hij ook een Duitschen economischen en pers-radiodienst geschapen doch dat alles zijn verdiensten, die slechts voorbereidende werkzaamheden waren. Daar om organiseerde hy den Duitschen omroep geheel anders dan eenig ander land. Hij raapte niet samen, doch gaf eiken stam en elk landschap den eigen omroep. Deze verdee ling was niet verkeerd, want elke Duitsche gouw verheugde zich in zyn eigen zender en zelfs bij de rëoganisaties van de laatste jaren heeft men aan de grondslagen van Bredow weinig veranderd Het blad schrijft verder, dat alle draden van het Duitsche omroepnet in zijn werkka mer samenliepen, en dat de hoofdzaak van alles hem tenslotte het program was. waarbij hij zich nooit indrong op het gebied van zijn medewerkers, doch slechts adviezen gaf. die altijd van groote waarde bleken te zyn, zoo dat een ieder er gaarne gebruik van maakte. Tal van onderscheidingen, op wetenschappe lijk en ander gebied, vielen hem ten deel. en bij zijn afscheid sprak de Directeur van den Rijks-Radio-Omroepmaatschappij Dr Kurt Magnus, de woorden: ..Wanneer ooit één en kele persoonlijkheid een groot werk heeft ontworpen en opgebouwd, dan geldt dat voor u en uw werk, den Duitschen Radio-omroep' Ontzaglijke verwoesting in Zuid-Polen. 120 lijken gevondennog 180 vermisten Gebrek aan voedsel en drinkwater. WARSCHAU, 20 Juli. 'V. D.) Toen de over stroomde terreinen in Zuid-Polen gisteren langzamerhand weer droog liepen, bood het geheel een aanblik van troostelooze verwoes ting Over groote gebieden is alles tot een droeven staat van ruïne gebracht. Tot dusver zijn op de weer droog geworden landen 120 lijken gevonden, terwijl, naar ver luidt. nog 180 anderen vermist worden, Het blijkt thans wel zeer duidelijk, dat deze overstrooming de meest vernielende is ge weest. die Polen ooit heeft meegemaakt Vlieg tuigen en booten, die doorgedrongen zijn in de getroffen streken, melden, dat er gebrek aan voedsel heersclit en een groot tekort aan behoorlijk drinkwater, dat thans op sommige plaatsen uit tanks in stations verdeeld wordt OPDRACHT. De heer H. Heidstra, architect, heeft na mens de Woningbouwvereenlging „St.-Bavc" opgedragen aan J. v. d. Putten aannemer te Haarlem, den bouw van 10 woningen voor Ouden van Dagen aan den Nachtegaalstraat in Haarlem-Noord.. EXAMENS. EXAMENS MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Toelatingsexamens. Het toelatingsexamen voor de M.T.S. werd afgenomen op 17. 18 en 19 Juli. Aangemeld hebben zich 193 candidaten. Totaal toegelaten: 143. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Bouwkunde en Weg- en Waterbouwkunde, le jaar theoretici: 27 candidaten Te weten: A., H. Beenhakker. Haarlem; J. P. Blauw. Hoorn: D. Boom. Amsterdam; P Boon, IJmui- den: H. Brinkhuis. Den Haag: P van den Broek. Haarlem: G. R. Gerrit-s. Roosendaal; M. Glimmerveen. Amsterdam: S J. Groustra. Haarlem: C. Hulsbos. Abbenes «Haarlemmer meer); W. P Kramer, Den Haag: L Kuyper. Hillegom; P. A. Leemhuis. Bloemendaal; D. Luyendijk, Zandvoort; M W. Melchers, Am sterdam; P W. T. Mulder, Haarlem; F. H. Nijhof, Den Haag: J L. No'orman. Bloemen daal; A. G. Post-ma. Deventer; J. G. M. van den Putten, Heemstede: N. J de Rooy, Am sterdam; J Spaans. Assen; L. Stavast. Am sterdam; R. Timmerman, Amsterdam: G. A. van Tuyll, Amsterdam: J. Weener, Haarlem; J, H. H. Wiertsema, Alpen a.d. Rijn; C Lit, Haarlem Teruggetrokken en afgewezen 4. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Bouwkunde en Weg- en Waterbouwkunde. De algemeene staking te San Francisco is thans definitief geëindigd. pag. 4 Baldwin heeft in hot Engelsche Lagerhuis over de uitbreiding van de luchtvloot gesproken. pag. 4 Bij een brand te Dyon zouden documenten van de moordzaak Prince verloren zijn gegaan. pag 4 I)e gewezen Duitsche omroepleiders staan binnenkort terecht. pag. 1 Naar een kabinetscrisis in Frankrijk0 pag. 1 Door de overstroomingen in Zuid-Polen zijn ontzaglijke verwoestingen aangericht. pag 1 De handelsbesprekingen te Londen zijn ver daagd. Waarschijnlijk zal men in October weer bijeen komen. pag 3 De basis voor het uitvoerrecht van bevolkings- rubber is verhoogd. pag 3 Bezuiniging bij het L. O. te Haarlem. pag. 1 De Amstcrdamsche politie meent nagenoeg alle verzetplegers gearresteerd te hebben. pag 3 Nederland zal Indië in 1935 met meer dan 10 millioen heipen, pag 3 De „Tribune" persen zijn nog niet vrijgegeven. pag. 3 Tegen een zaakwaarnemer is voor de Haar lemsche rechtbank wegens uitlokking van meineed een gevangenisstraf van drie jaar geëischt. pag. 6 De salarissen van het provinciaal personeel pag. 6 Ged. Staten van N.-Holland weigeren steun voor krankzinnigenverpleging in open af deelingen. pag. 1 Laatste berichten. pag. 9 ARTIKELEN, ENZ. Van onzen Londenschen correspondent: En- geland's economisch herstel. pag. 4 Voor de jeugd. pag. 7 en 8 Te Rotterdam heeft Donderdag de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk over schot van dee 'm België om het leven gekomen moto/renner A. v. d. lste jaar, practici: 18 candidaten. Te weten: W. Baas, Alkmaar; J. J. C. Brussaard, Bloe mendaal, J. Cornellssc, Middelburg; J Goed hart, Alkmaar; J. M. Houtkooper, Alkmaar; J G. Huylng, Aerdenhout; I. Lengah. Velsen; P. Oostwouder. Koedijk; F. P. Pleterse. Haar lem; F. Potman, Goor; A. P. Prins, Bergen: J. Raven, Schagen; J H. Schenk, Duin en Bosch; J N. Vermaat, Alkmaar; P. Visser, Koedijk; S. de Vries. Velsen; A. op de Weegh, Alkmaar; J. van Zwieten. Haarlem. Teruggetrokken en afgewezen; 3. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Werk tuigbouwkunde en Electrotechniek lste Jaar theoretici: W. Bayards, Delft. H. J. G. van den Berg, Haarlem. H. van den Berg. Alkmaar. J. Bliek man, den Haag; N. D Boevink. Hengelo; A. Bolier. Haarlem; J. Brlnkers. Den Haag: G. A. Bus. Nieuw Vennep; C. F. Cramer. P. Cle ment, Haarlem; J. J. Derr. Heemstede: F. van Haarlem. Lelden; B. Hagen. Haarlem: W. Horst, Driebergen: M. Huvers, Heemstede: A. J. Jansen, Den Haag: W. J. Kaufman, Heem stede; H N. J. Kleingeld. Den Haag; N C. Kuiper. Harenkarspel; W. v. d. Linden. Aer denhout. J. Moll. H. Ochtman, Haarlem; B. D. Onk. C. A. Oosterhuis. M. A. Pane, Den Haag; J. Polak, Overveen; C Poulus F. A. Pulk. Den Haag; J. Rot Terschelling. J. Schel ling. Heemstede: A. A. Schepers, Leiden; H. M. Schimmelpenning. Overveen; F. H. Seljce. W. F. Slicker. Haarlem. C. Surmondt. Bussum: J. Versloot. Den Haag; P. M. Vet. Arnhem: F. Wochuizcn, Deventer; A. S. Wevels Den Haag; S. J. de Vries, Haarlem: B van Wijk. Leider dorp. Teruggetrokken en afgewezen 27. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Werktuigbouwkunde en *Electrotechniek lste jaar practici: 18 candidaten. Te weten: J. van Abbc. Haarlem, J. van den Arend. Wijk aan Duin; C. Baas. Den Haag: A Behr. Haarlem; J. Blok. W. Eckhardt. P. Hendriks. Den Haag, J. G. Houtgraaf. Haarlem; H. G. W. Nahuys, C Plattoeuw. Den Haag; J. Ruyzennars. A. F. M. A. Souter: Haarlem P. Spits. Wijk aan Duin; P D. van der Schaar. J. E. C. Schell, Haarlem. H. v. d. Toorn. A. de Vries, Den Haag: K de Waal, Koedijk. Gslaagd nog 3 candidaten. Teruggetrokken en afgewezen 16. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Scheepsbouwkur.de lste Jaar theorlci: 2 can didaten. Tc weten: J Bosaans, W. E. C. Waa- lowijn. Haarlem. 2de studiejaar Toegelaten zijn reeds tot de afd. Bouwkunde: H. A. W, Koreman. Delft; E. J. Meihuizen. Arnhem; K. Smit. Ruiner- wold: J. M. IJland, Heemstede; A. Zanen, Haarlem. Toegelaten zijn reeds tot de afd. Weg- en Waterbouwkunde: W. A v Bee.st. Amsterdam, A. J. Brands. Enschedé: P. J W. Dor.dorff, Haarlem: B Groenendijk. F H. van Ha af ten. Den Haag: J. A. C. Kroon, Velsen. F. F. Ven- stra. Amsterdam. Toegelaten zijn reeds tot de afd. Werktuig bouwkunde: J. Asselbcrcs, Den Haag: F. van Eijkern. Haarlem. R. F ij Ls tra, F. de Heyting. Heemstede: W. A. v. d. Pijl. Amsterdam. E. Smit. Haarlem: J. S. Swart, Santpoort Toegelaten zijn reeds tot de afd. Electro techniek" A. v. d. Bliek. Beverwijk: G II. Ftjkman. Den Haag: N. J. de Graaf. Bloemen daal; W. Koiter, Koekangc; A. Wanink. Den Haag. Toegelaten zijn reeds tot de afd. Scheeps- bouwkunde: C. v Heel, Goes: A. J. Kr^ver.- brink, Arnhem; K. Tasseron, Huis ter .ielce.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1