VELO STOFZUIGER ZATERDAG 21 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Dubbel zuigvcrmogei LAAGS TE PRUS Neder'andsch I*bikaat Bu nenueworie conditiën Vraagt demonstratie 'il'aal Vfc L O ^ASCHMACHiNEjjjjj (Adv. Ingez. Med.) ROEIEN De Nederlandsche kampioen schappen te Sloten. Nereus kampioen Vier met stuurman. Vier zonder stuurman. Vrijdagmiddag werden te Sloten de wed strijden om de Nederlandsche kampioenschap pen voortgezet met de tweede heat van het nummer vier zonder stuurman. Er was on danks het vroege uur goede belangstelling. Er stond een lichte wind tegen, zoodat het ma ken van een snellen tijd uitgesloten was. Reeds onmiddellijk verkregen de Utrechtena ren een voorsprong. Bij de 500 M. hadden zij reeds een voorsprong van een lengte. Met een tempo van 32 liepen zij regelmatig uit en met bijna vier lengten voorsprong gingen zij als eerste in den tijd van 7 min. 20 2/5 sec. door de finish. Triton komt daardoor heden in den eind strijd tegen La ga. Eindstrijd vier met stuurman. Na een lange pauze had In den namiddag de eindstrijd in het nummer vier met stuur man plaats. Aan den start verschenen Argo en Nereus. Er stond eenige zijwind, waarvan vooral de Amsterdammers hinder hadden. Nereus heeft direct een kleinen voorsprong. De Jonge Argo-ploeg geeft echter uitmuntend partij; haar roeien is keurig. Beide ploegen roeien rustig verder met een baantempo van 32; bij de 1000 M. piket is het verschil even als bii de 500 M. slechts een taflengte. De Amsterdammers weten echter langzaam maar zeker hun voorsprong iets te vergrooten en als na de 1200 M. Nereus verder uit gaat loo- pen, is het verschil bij de 1500 M. een halve lengte geworden. Argo blijft echter goed par tij geven Er wordt door beide ploegen een mooie eindspurt ingezet. Argo kan echter niet ophalen, zonder te dompen De Amsterdam mers loopen mooi en rustig weg en gaan met een halve lengte voorsprong als eerste dooi de finish. Uitslag: 1. Nereus (kampioen van Neder land) 7 min. 28 sec. 2. Argo een halve lengte achter De avondwedstrijden. De wedstrijden werden des avonds voort gezet met twee heats in het nummer acsht- riemsgleken. Er bestond hiervoor groote be langstelling. Een lange filé auto's met sup porters volgde de verrichtingen der roeiers, terwijl bij de finish aan beide zijden van de Ringvaart zeer veel publiek stond. De derde heat bracht Maas en NJord aan den start. De Leidenaren hebben reeds direct een behoorlijken voorsprong; bij de 500 M. bedraagt deze een halve lengte. Met een tem po van 32 roeien de Leidenaren in mooien stijl verder Reeds na 800 M. zetten zij een klein spurtje in, dat echter door de Rotter dammers (die goed partij geven, doch aan wier stijl nog wel het een en ander man keert! beantwoord wordt Laatstgenoemden weten iets in te loopen; bil de 1500 M is het verschil nog maar een kwart lengte. Njord blijkt echter nog voldoen de eindspurt te hebben en hoewel de Rotter dammers tot op het laatste moment keurig partij blijven gever., winnen de Leidenaren met een halve lengte in den tijd van 6 min. 41 2 5 sec., zich daarmede in den eindstrijd pla atsend. Voor de volgende heat verschijnen Nereus en Triton aan den start. Hoewel de Utrechte naren aanvankelijk een lager tempo slaan, gaan zij er direct flink van door; bij de 500 M. piket liggen zi1 een halve lengte voor. De ploeg van de Utrechtenaren gaat schitterend over de baan. Bij de 1000 M. is er reeds licht tussohen de booten. Met een baantempo, va- rieerend tusschen 34 en 32. gaan zij rustig op de overwinning af. Bij de 1500 M. is het ver schil reeds meer dan twee lengten geworden. Bij de 1800 M. zet Nereus nog een kleinen spurt in doch het geeft niets. Met twee leng ten verschil gaat Triton het eerst door de finish in den tijd van 6 min. 42 sec. De eindstrijd in het nummer achtriemsgie- ken gaat dus heden tusschen Njord en Triton. WATERPOLO. DE IIAMHAARLEM (5—5). Deze wedstrijd heeft een zeer spannend ver loop gehad. Haarlem verscheen met zes man, doch De Ham weigerde :emand uit te laten vallen, zoo dat de Haarlemmers den geheelen wedstrijd tegen een volledig zevental te kampen had den. De Ham wist echter zijn numerieke meer derheid niet genoeg te benutten; met de rust was de stand 2—1 in haar voordeel. Na de hervatting maakte Haarlem eerst gelijk om vervolgens de leiding te nemen i23). Beide partijen scoorden ieder nog tweemaal, zoodat vlak voor het einde de stand 45 was. Toen kregen de Haarlemmers een strafworp tegen zich. dien De Ham dankbaar accepteerde (55). Hiermede was de wedstrijd teneinde, zoodat De Ham haar eerste punt in deze com petitie behaalde. NEPTUNUS—H.V.G B. (1—0). H.V.G.B. heeft het in de Zaan niet kunnen bolwerken. Hierdoorr zijn de kampioenskansen der Haarlemmers verminderd. Voor de rust is H.V.G.B wel sterk in de meerderheid, doch de voorhoedespelers plaatsen slecht. Vaak komt hel: leder in de handen van een Neptunus- verdediger, als er een H.V.G.B.'er onbewaakt ligt. Bovendien is doelman Oostveen in uit stekenden vorm. In den Neptunus-aanval is het vooral Pezie Jr., die fraai spel laat zien. Onophoudelijk breekt hij door: de H V.G.B.-verdediging heeft veel moeite dezen speler het scoren te beletten. De rust gaat in met blanken stand. Na dc hervatting moeten beide doelverde- dic, .s eenigf' schoten stoppen. Voor het H .u B.-doel ontstaat een scrimage. Van 't Hof weet met een zacht schot den uitgezwom- men doelverdediger van H.V.G.B, het nakijken te geven (1—0). Na dit doelpunt zijn de Haarlemmers voort durend in den aanval. De achterhoede zwemt herhaaldelijk op, de voorhoede lost: tal van schoten; alles tevergeefs. De achterspelers van Neptunus trachten het spel te forceeren. Hier door krijgt H.V.G.B. een aantal vrije worpen, die evenwel niets opleveren. Het wil niet vlotten, het einde komt dan ook met een nederlaag, de eerste in dit seizoen H.V.G.B. verscheen in de volgende opstelling: A. Boeree, P. Rol, A. H. Goedings, T. Bongertman Jr., P. van Ommeren, J. J. Bouwer, T. Drijver. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. Eerste étappe der Pyreneeën voor ^.apébic. Magne 45 sec. achter. Uit Ax les Thermes: De eerste étappe der Pyreneeën leidde Vrijdag van Perpignan naar Ax les Thermes, een afstand van 158 K M. waarin eenige moeilijke passen te overwinnen waren. Veertien renners kwamen gezamen lijk te Ar les Thermes aan. waar Lapébie in de sDrint won in 3 uur 47 min. 3 sec. De groote verrassing was, dat Tonin Magne, de drager van de „gele trui'', als 21ste aan de finish ar riveerde met 5 sec. achterstand. De achter stand van Martano in het algemeen klasse ment is daardoor nog geen drie minuten ge worden. Het algemeen klassement luidt: 1. Magne 96 u. 48 m. 44- s.; 2. Martano 96 u. 51 m. 41 s.; 3. Vervaecke 97 u. 24 m. Is: 4. Lapébiei 97 u. 27 m. 30 s 5. Vietto 97 u. 29 m. 11 s.; 6. Morelli 97 u. 31 m. 29 sec. Het landen-klassement luidt: 1. Frankrijk 291 u. 45 m. 25 s.; 2. Italië 298 u. 40 m. 29 s.; 3. Gemengde ploeg SpanjeZwitserland 293 u. 57 m 22 s.; 4 Duitschland 295 u. 9 m 48 s.; 5. België 297 u. 24 m. 15 s. KANO-SPORT DE TREKVOGELS NAAR AMSTERDAM Zondag gaat een flink aantal leden van de Kanovereeniging „Trekvogels" naar Amster dam om deel te nemen aan de kanopa gaai- wedstrijden op den Amstel. De wedstrijdbaan is evenals vorige jaren tusschen de Berlage- brug en de brug van de Ceintuurbaan, dus van alle kanten is er ruim uitzicht op den strijd. HAARLEMSCHE KANO-VEREENIGING. Aan de wedstrijden, die Zondag op den Am- stel gehouden worden, neemt de Haarlem- sche Kano-vereeniging ook deel. Behalve de trekkers gaan er weer tal van belangstellen den mee. ZEILEN De Kaagweek begonnen. Uit Warmond: De resultaten van den eersten dag der Kaagweek luidden: Regelmatigheids wedstrijden voor motor booten: 1. Rosemay van H. van Essen. 2. Djemna van dr. J. Blomberg, 3. Hudson van J. Hy- mans. Balspel voor motorbooten: 1. Viona van R. v. d- Veen. 2. Yola van R. de Wilde. 3. Janny van C. Bot. Ringsteken voor motorbooten: 1. Viona van P. van der Veen, 2. Rosemay van H. van Essen. 3. Yola van R. de Wilde. Flesschenspel voor motorbooten: 1. Viona van R. v. d. Veen, 2. Nymph van J. de Vries, 3. Jolanda van A. Bouma. Friesche 16 M2 klasse: l, Anja st. R ten Hoeve, 2. Swanneblom st, R. Reitsma. 3. Flottant, st. J. E. Jaspers. Regenboogklasse door één zeiler bemand: 1. Swan st. H. Zuiderbaan, 2. De Leede 3 st. W. Z. van der Mey, 3. Hollandia st. C. van Staveren. Pampusklasse door één zeiler bemand: 1. Oranke st. P. Schieffer. 2. Sas st. J. Hey- nen. 3 Norremeer st. J. C. P. Höfkes. 4. Pam pus st. W. de Vries Lentsch. Twaalfvoetsjollenklasse juniores 1. Hans st. J. D. van Kampen. 2. Sheila st. Tj. Maas. Behendigheidswedstrijden twaalvoetsj ol iën: 1. Vagebond st. Th. van Helvert. 2. Daphnia st. H. P. R. Borgerhoff Mulder. SCHAKEN HET TOERNOOI TE ZüRICH. Uit Zürich wordt aan het Alg. Hbld. ge meld De uitslagen van de partijen in de zevende ronde, luiden als volgt: Flohr remise met Aljechin. Grob remise met dr. Euwe. Gygli wint van Joss. Stahlberg wint van Naegeli. Henneberger verliest van Muller. Bernstein verliest van dr. Lasker. Bogoljubow wint van Johner. Rosselli afgebroken, Niemzowitsj in voor- deelige stelling voor laatstgenoemde. De stand is na de zevende ronde: 1 en 2 dr. Lasker en Flohr met 5 12 punt 3, 4 en 5 dr. Euwe, Stahlberg en Aljechin elf met 5 punten. 6 Bogoljubow met 4 1/2 punt plus hangp.) 7 Müller met 4 pt., 8. Niemzowitsj 3 pt. plus hangp,). 9. Johner 3 pt. Dan volgen Henneberger en Bernstein elk met 2 1,2 pt. (plus hangp.)Grob en Gygli elk met 2 12 pt. Naegeli met 1 1/2 ptRos selli 1/2 pt. (plus 2 hangp.); Joss 1/2 pt. ZANDVOORTSCHE SCHAAKCLUB. De wedstrijden, die door de Zandvoortsche Schaakclub oo 15 en 16 September worden ge organiseerd. beloven een groot succes te wor den. Van verschillende zijden worden reeds prijzen beschikbaar gesteld. Het gemeente bestuur schonk een zilveren beker. Burge meester Van Alphen een zilveren plaquette, Baren v. d. Heijdt een oud-Chineesohe coupe V.V.V. een zilveren beker. Voor de wedstrijden gaven zich reeds zeer «lerkc spelers op oa. Lilienthal, Felderhof. Miihring. Koltanowski. Pannekoek en Lan dau. De kans is groot, dat ook Dr. Euwe. v. d Bosch, van Hoorn en Mr. Fontein van de partij zullen zijn. CRICKET HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Een zeer belangrijk programma staat ons a.s. Zondag te wachten. In de eerste plaats heeft aan de Spanjaardslaan het revanche- treffen plaats tusschen Rood en Wit en de H.C C.-reserves; een wedstrijd, die door Van Eeghen c.s. gewonnen kan worden, indien de verdediging met Van Bueren, Van Baasbank en de Jonge, als prominente figuren de hoof den koel weten te houden. Een kleine twee honderd runs zijn beslist noodzakelijk om de punten in Haarlem te houden; een opgave die naar wij hopen, niet te moeilijk zal blijken te zijn. Haarlem heeft het moeilijker op het V.O.C.- terrein te Schiebroek. De geweldige bowlings prestaties van East en Terwiel van j.l. Zondag liggen nog versch in het geheugen. Laat ons evenwel voldoende vertrouwen hebben in de capaciteiten der Haarlemsche batsmen, die met een totaal van 120 een redelijke kans hebben te zegevieren en zich daarmede voor degradatie veilig te stellen. De derde wedstrijd, die tusschen H.D.V.S. en V.R.A., is vooral van belang voor de bezetting van de laatste plaats. Een nederlaag voor Her mes beteekent een vrijwel zekere degradatie, terwijl, indien de Amsterdammers mochten verliezen, het aantal gegadigden voor deze weinig benijdenswaardige positie met één wordt vermeerderd. Voor de Overgangsklasse B. komen alle drie ploegen in het veld. R.C.H. ontmoet thuis nl. de ,.s. kampioenen en heeft weinig kans op een succesvol resultaat. C.V.H. kan thuis van Sparta winnen, indien althans Middelink c.s. hun mooien aanvalsvorm weten te handhaven. Of ten slotte de Rood en Wit-reserves er in zullen slagen, het derde elftal der Haagsche te verslaan, meenen wij te moeten betwijfe len, gelet op den slechten vorm, waarin onze stadgenooten de laatste weken verkeeren. UMPIRE. LAWNTENNIS „DUINWIJCK TOERNOOI". Heden vangen op de mooi gelegen „Duin wijck"-banen de onderlinge wedstrijden weder aan. De inschrijving is dit jaar van dien aard dat we feitelijk kunnen spreken van een wed strijd VelserbeekT.O.P. Het damesenkelspel is dit jaar heel waar schijnlijk voor mej. J. Spruyt, die in de finale mej. R. Teer of T. Henneman tegenover zich zal vinden. In het heerenenkelspel hebben de „keien" tegen elkaar geloot, wat niet bevorderlijk is voor een spannende finale. In de eerste ronde treffen de heeren G. v. d. PloegJ. Deegenaar en A. EvdmanJ. v. d, Bliek elkaar, van welke partijen de winnaars in de 2e ronde elkander bekampen, waar schijnlijk dus PloegErdman. De kampioen van vorig jaar, Erdman, heeft het niet makkelijk, maar toch geven we hem een goede kans om zichzelf door al deze moei lijkheden heen in de finale te slaan. In de onderste helft zijn alle spelers van ongeveer gelijke krachten waarbij we J. de Waard een goede kans voor de finale geven. Ook in het he.erendubbelspel zien we een on gunstige loting, waarbij Ploeg—Land in de 2e ronde Erdmanv. d. Bliek ontmoeten. De winnaars van deze partij kunnen zich veilig kampioen noemen. We hopen, dat deze partij niet zoo sensationeel zal zijn als vorig jaar. Hei dames dubbelspel is natuurlijk voor de dames SpruytHenneman. Jammer, dat hei damesdubbel van T.O.P. I niet als competitie- dubbel heeft ingeschreven, dan hadden we bij een gelukkige loting een aardige finale te zien gekregen. In het Gemengd dubbelspel geven we mej. R. Teer en A. Erdman een goede kans om de finale te bereiken. Mej. J. Spruyt en G. v. d. Ploeg zullen deze plaats in de onderste helft wel voor zich opeischen. Rest ons nog te vermelden, dat dit jaar voor het eerst een B-tournooi heerenenkelspel is ingelascht waarbij we de jeugdige Eric Maters een goede kans om kampioen te wor den geven. De leiding van de wedstrijden is dit jaar in handen van den heer J. Maters, die naar we hopen zich als een vlotte wedstrijdleider zal ontpoppen. Jeugdkampioenschappen. Kermen Knoop en mej. A. van Beeck Vollenhoven, Jeugdkampioen! De wedstrijden om het Jeugdkampioenschap zijii Vrijdag beëindigd. Zooals te verwachten was won Kermer den eeretitel in de afdeeling jongenenkelspel tot ld jaar. In den halven eindstrijd sloeg" hij G van Löben Seis: in de finale H. Stalling. In het jongensenkelspel tot 16 jaar was het ook al geen verrassing meer. dat Knoop de lauweren ging oogsten Zijn overwinning was hecht en onbedreigd; 6—1. 6—4 in den halven eindstrijd en 6—1, 6—2 in de finale. Het meisjesenkelspel werd door mej. A. van Beeck Vollenhoven gewonnen, ook ai in af doende cijfers. Mej. P. van Rooy had in den halven eindstrijd nog moeite met mej. T Oudes. maar in de finale kon zij geen set 'tegen mej. A. van Beeck Vollenhoven bemachtigen. De laatste uitslagen luiden- Jongensenkelspel (tot 18 jaar): Kermer slaat G van Löben Seis 6—3, 6—2 H. Stalling slaat J. Oudes 7—5. 6—2. Finale: Kermer slaat Stalling 7—5. 6—2. Jongensenkelspel (tot 16 jaar): Knoop slaat Tynensen 6—1. 64. Josso slaat Kaars Sypesteyn 63, 60. Finale: Knoop slaat Josso 61, 62. Meisjesenkelspel: A. van B'eeck Vollenhoven slaat N. de Roos 6—0. 6-0. P: v. Rooy slaat T. Oudes 62, 36, 6—4. Finale: A. van Beeck Vollenhoven slaat P. van Rooy 6—4, 6—2. Jongensdubbelspel 18 jaar) Stalling en Munster van Heuven slaan gebr. van Löben Seis 46. 75, 6—4. Pondman en Baas slaan Oudes en Tynensen 6—3. 6—1 Finale: Stalling en Munster van Heuven slaan Pond man en Baas 63, 63. Jongensdubbelspel 16 jaar): Knoop en Munster van Heuven slaan Droste en Roos 6—3. 61'. Jonkhart en L. Oei slaan Andre de la Porie en Breitenstein 64, 60. Finale: Knoop en Munster van Heuven slaan Jonk- hart en Oei 6—1, 6—1. Meisjesdubbelspel A. van Beeck Vollenhoven en T. Oudes slaan M. Smidt van Gelder en N. v. d. Brandeler 6—2, 6—2. P. v. Rooy en N. Fonkert slaan F. de Roos en N. Kerkhoven 60, 64, Finale A. van Beeck Vollenhoven en T. Oudes slaan P. van Rooy en N. Fonkert 61. 36, 75. Gemengddubbelspel •- W. Kermer en T. Oudes slaan A. van Löben Seis en T. Valcken 64. 62. J. Baas en N. Fonkert slaan H. Stalling en A. van Beeck Vollenhoven 6—1. 46, 62. Finale: W. Kermer en T. Oudes slaan J. Baas en N. Fonkert 64. 63. TOURNOOI GROENENDAAL De laatste acht spelers van het heeren- enkelspel zijn nu volledig bekend. De wedstrij den van Vrijdag brachten Van Stederen. Erd man en De Ruiter bij het reeds bekende vijf tal. Van de laatste acht heeft Melse zich reeds voor den halven eindstrijd geciasseerd na een zware zege op Schreuder 108. 26. 64. Nadat mevr. Kuhn en mej. v. d. Haar zich reeds eerder in den hal ven eindstrijd van het damesenkelspel hadden geplaatst, is nu ook mevr. v d. Klashorst voor de andere semi- finale bekend geworden. De uitslagen van de partijen van Vrijdag luiden Damesenkelspel, 3e ronde: Mevr. v. d. Klashorst slaat mej. van Hees 64, 6—1. Damesenkelspel, tweede ronde: Mevr Seckler en mevr. Ramkema slaan men. Kamerbeek en mevr. de Ruiter 6—6. 10—6 Halve eindstrijd: Mevr. Kramer en mej. E. Fonkert slaan mevr. Markus en mevr. Wester 63. 61. Gemengddubbelspel, tweede ronde: Mej. Leenderte en Sluiter slaan mej. Essen en van Hezel 62, 62. Mevr. de Ruiter en de Ruiter slaan mevr. Seckler en Tetterode 63, 57, 62. Derde ronde; Mevr. Kühn en Melse slaan mej. Clarckson en van Huissteden 61. 61. Mevr. Kramer en van Driessum slaan mej. Burgersdijk en Constandse 61. 60. Heerenenkelspel, derde ronde: v. Stederen slaat A. Baart 62, 63. Erdman slaat A. van Houtum 75, 63. de Ruiter slaat Hazevoet 63, 63. Vierde ronde: Melse slaat Schreuder 108. 26, 64. Heerendubbelspel, eerste ronde: Beynes en van Hees slaan Moolenaar en Schultz 6—2, 4—6, 6—2. Tweede ronde: Beynes en van Hees slaa» de Kadt en van Hasselt 60, 60. v. d. Linde en Wellmhoff slaan v. Hezel en Aarts 86, 68, 61. Derde ronde: Tetterode en Melse slaan Kramer en v. d. Klashorst 6—1, 6—0. de Ruiter en van Stederen slaan Sluiter en Leupen 60. 61. v. d. Bliek en Erdman slaan v. d. Linde en Wellmhoff 6—1. 6—3. Troostronde heerenenkelspel, 2e ronde: v. Huissteden slaat van Loo 63, 61. Beynes slaat Houtman w.o. Moolenaar slaat Kramer 6—0, 6—1'. v. Hees slaat Brantz w.o. OM DEN DAVIS-CUP. POLEN—BELGIë (1—0). Uit Warschau: Voor de eerste ronde van het Davisbeker- tournooi 1935 is Vrijdag te Warschau de ont moeting tusschen Polen en België begon nen. Stand na den eersten dag 10. Hebda (Polen) sloeg Lacroix (België) met 06, 6—3, 62. 86. De ontmoeting Tloc- zynski Polen )~Naeyaert (België) moest bij den stand 6—3 63 66 ten gunste van den Poolschen speler worden gestaakt, wegens het invallen der duisternis. Een niet alledaagsche gebeurtenis in een Davisbekerwedstrijd. KORFBAL HAARLEMSCHE KORFBAL BOND. Aan het veertiende jaarverslag van den Haarlemschen Korfbalbond ontleenen wij het volgende. Het Bonds jaar, dat achter ons ligt is weer een goed geweest. Het steeds grooter wor den noodzaakt het bestuur in sommige opzich ten enkele maatregelen een weinig te ver scherpen, wat soepelheid niet uitsluit. Wel zal een maatregel genomen moeten worden om het gemakkelijk overlcopen van de eene naar een andere vereeniging te doen verminderen. De terreintoestand in Haarlem is voor ver betering nog wel vatbaar. Tot nog toe hadden de pogingen niet veel succes. Het gemeente lijk sportterrein in het Noorden van Haarlem, dat in wording is. bevat ook enkele korfbal- velden; zoodat eenige verbetering aanstaande is. In Haarlem-West is de toestand nog niet ideaal. In verband met het gebrek aan goede terreinen staat ook de moeilijkheid om meer tijd aan training te wijden. Nog steeds is hel hoofddoel van den H. K. B. om de korfbal sport in zoo'n wijd mogelijke kring te ver spreiden. Over 't algemeen is de toestand in de aan gesloten vereenigingen goed te noemen. Of het contact met Hillegcm blijvend succes zal hebben, moet afgewacht worden. Zeer verheugend is zeker de sterke toename in de adspirant-afdeeling. Met recht wordt gewezen op de, noodzakelijk heid van de medische keuring; veel teleurstel ling kan door keuring voorkomen worden. Gememoreerd wordt het twintigjarig bestaan van Haarlem en T. II. B. en het twaalf-en-haif jarig bestaan van S. V., de pionier van het Santpoortsche korfbal. De bond heeft de beschikking over een vijf tal scheidsrechters. Door speciale avonden voor hen hoopt de Bond het peil te verhoogen. De verschillende wedstrijden als tegen het Noordhollandsch korfbalteam, de diverse se ries passeeren de revue. Met de zeer uitgebrei de competitie er bij heeft de coniDetitie-leirter een druk seizoen achter zich. dat regelmatig verloopen is. Het aantal deelnemende twaalftallen was veertig; het aantal leden ruim zevenhonderd; jaar aan jaar gaat het crescendo; een twintig-, tal vereenigingen vormden de Bond. Ook financieel kan de II, K. B. zich be hoorlijk redden. Na een woord van dank aan allen, die mede werkten om de H. K. B. groot te maken, ein digt dit welverzorgde en vlot samengestelde jaarverslag. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Londen. Van KempenCozens en Miethe— Vroomen aan den kop. Uit Londen: In den loop van Vrijdag is het Nederiandsch-Engelsche koppel Van Kempen- Cozens er in geslaagd, ook zijn laatste ronde achterstand in te loopen. waardoor het gelijk is gekomen met het koppel MietheVroomen. Door den grooten puntenvoorsprong hebben Van Kempen en Cozens thans de leiding ge nomen. De Belg Anhes moest wegens vermoeidheid opgeven, waarna zijn koppelgenoot Aerts met den Zwitser Buhler tot een nieuw koppel is vereenigd. Te 12 uur des nachts was een totale afstand van 2000 mijl afgelegd. De stand luidde toen; 1. Van KempenCozens 714 punten. 2. Miethe—Vroomen 371 punten. Op 1 ronde: 3. KilianVopel 480 punten. Op 3 ronden: 4. Bockum—Muller 316 punten. 5. WinterOttevaire 246 punten. 6. Malmesi—Bartell 133 punten. Op 4 ronden: 7. Marcillac—Clignet 160 punten. Op 5 ronden: 8. Buhler—Aerts 246 punten. Op 6 ronden: 9. Lepage—Audy 303 punten. CRICKET Groote verrassingen in de vierde testmatch. Na Engeland 200 all out, Australië 39 voor 3. De eerste dag van de vierde testmatch, die te Leeds gespeeld wordt, is zeer sensationeel verloopen, aldus de Tel. Wyatt won voor de derde maal in successie den toss. zoodat Engeland ging batten. Wie gedacht had. dat Engeland op het oogen- schijnlijk gemakkelijke en langzame wicket een hoog totaal zou gaan maken, kwam zeer bedrogen uit. Behalve Walters was er niet één batsman, die Grimmett, O'Reilly en Ohipper- fiela behoorlijk kon bespelen. Zooals gemeld was de star.d bij de lunch 96 voor 2. Walters c. and b. Chipperfield en Keeton door Oldfield achten het wicket gevangen op het bowlen van O'Reilly. Na de lunch vielen de wickets regelmatig. Hammond 37, Hendren 29, Wyatt 19 en Ley land 16 voegden nog wat runs aan het totaal toe, maar Ames, Hopwood. Mit chell, Verity en Bowes zorgden samen nog maar voor slechts 28 runs. Met 2 extra's werd het totaal precies 200. Het keepen van Oldfield was weer af. Be halve. dat hij slechts genoemde 2 extra's door liet. stumpte hij Wyatt. terwijl Keeton en Ames door hem gevangen werden. De Engelsche wickets werden genomen door: Grimmett 4—57. O'Reilly 346, Chipperfield 235 en Wall 1—57. De Australische innings werd zoo mogelijk een nog grooter verrassing dan die van En geland. De Engelsche fastbowler Bowes speelde het klaar om de wickets van Brown (15), Oldfield (0) en Woodfull (0) voor slechts 18 runs op te ruimen. Brown en Woodfulle werden ge- bowled, terwijl Ames wraak nam door zijn Australischen collega eveneens achter het wicket te vangen. Ponsford bleef met 22 not oud. Bij het verlaten van het terrein had Bowes een geweldige ovatie in ontvangst te nemen voor zijn meer dan schitterend bowlen. De tweede dag belooft dus uiterst interes sant te worden. De strijd is nog volkomen open. Zal de collapse vervolgd worden? Of zullen batsmen als Bradman. die op dit zelfde veld de grootste successen van zijn leven boekte, Mc. Cabé, Ponsford en Chipperfield er voor zorgen, dat Australië er beter voor komt te staan? Er was geen water Twee boerderijen in de asch gelegd. Vrijdagavond brak brand uit in de boer derij van Peters te Angeren. Door den wind sloegen de vlammen spoedig over de naast gelegen boerderij van Jansen, die eveneens weldra in lichter laaie stond Daar men geen water kon geven, omdat de slooten droog waren, stond de brandweer machteloos tegenover het' vuur. Beide boerderijen brandden tot den grond toe af. De inboedels, de hooivoorraden en landbouwgereedschappen gingen mede verloren, terwijl eenige varkens en wat pluim vee verbrandden. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. Schade van den eersten brand was nog niet hersteld. Thans kan men weer opnieuw beginnen. In de uit een aantal aan elkaar gebouwde loodden bestaande fabriek voor vullingmate- i-iaal van de firma A. E. de Raay. gevestigd aan den Asterweg. aan de overzijde van het IJ te Amsterdam, is. evenals kort geleden het geval is geweest in het begin van den avond brand uitgebroken. In deze fabriek bevinden zich verschillende machine-installaties voor het bewerken van groote voorraden opgesla gen vodden, waarvan het eindproduct ge bruikt wordt voor vulling van matrassen, stoelen, zittingen van auto's enz. Vermoedelijk door het niet uitsohakelen op het sluitingsuur van een midden in de onder neming opgestelde electrische droogmachine, is zulk een hitte ontstaan, dat een partij be werkte vodden die op rokken te drogen waren gehangen, in brand is geraakt. Weldra ver spreidde zich in het gebouw een dichte rook, welke werd waargenomen door een passeeren- den politie-ageni van het bureau Adelaars- weg. Onmiddellijk waarschuwde hij de brand weer en toen deze arriveerde liet de bevel voerder. na het eerste onderzoek, het alarm mïddelbrand geven. Spoedig bleek, dat "net vuur nier zoo heel veel tè beteekenen had, zoodat t.wee stralen voldoende waren om het blusschingswerk te verrichten. Wel is de branddweer nog geruimen tijd bezig geweest met het uit elkaar halen van de smeulende voorraden voelden. Hot herstellingswerk, dat verricht moest worden na den eersten brand, was nog niet voltooid: deze nieuwe brand heeft daarin uiteraard weer de noodige ver traging gebracht. De schade, die vrij aanzien-» lijk is, wordt door verzekering gedekt. j

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10