HAAS HET TANDHEELKUNDIG GEBIT/35 Radio Moors Hieuwe lijdeu HieuwePtijaen 16 RIJKSSTRAATWEG 16 ZATERDAG 21 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 De quaestie van het verhaal van steun. De meerderheid van B en W. meent dat dit moet worden toegepast. Het soc. dem. raadslid de heer M. Meyers heeft 28 Maart de volgende motie ingediend „Van meening, dat geen verhaal mag wor den toegepast wegens verleenden steun aan hen, die gesteund worden krachtens een dooi de Regeering vastgestelde crisissteunregeling, gaat over tot de orde van den dag." Deze motie werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies B. en W. hebben ten aanzien van deze ge dachte het gevoelen van den Minister van Sociale Zaken gevraagd. Zooals uit het schrijven van den Minister blijkt, is deze van meening. dat. waar de steunregeling niet op een wet berust, een wet telijke grondslag voor het verhaalsrecht ivan steun, verleend overeenkomstig de steunrege ling) ontbreekt. Voorts is over deze aangelegenheid een na der rapport uitgebracht door den Directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, waarin deze o.m te kennen geeft, op welke gronden naar zijn oordeel dergelijk verhaal wettelijk geoor loofd is en van dit verhaalsrecht gebruik be hoort te worden gemaakt. Dit rapport ligt voor den Raad ter visie. Een en ander geeft B. en W. aanleiding het volgende op te merken. „Nu met ingang van 1 Januari 1933 het voormalig Burgerlijk Armbestuur van Haarlem is opgeheven, zoodat sedertdien in deze ge meente een Burgerlijke Instelling van Welda digheid niet meer bestaat, is het niet meer mogelijk valide arbeiders buiten het orgaan van armenzorg te houden. Immers, na de opheffing dezer instelling is de gemeente zelf armverzorgster geworden krachtens art. 30 der Armenwet. Gevolg dezer opheffing is dan ook, dat alle door de gemeente verstrekte onderstand thans als armenzorg in den zin dier wet gekwalifi ceerd moet worden, voor zoover althans niet in strijd met door deze wet gestelde normen ge handeld wordt. De vraag of de steunregeling in het alge meen al of niet op een wet berust, is voor de beoordeeling van het bestaan van een recht van verhaal van door de gemeente overeen komstig deze regeling verstrekten steun van geen beteekenis, daar alle verleening van on derstand door de gemeente zelf op een wet be rust, n.l. op de Armenwet, die in artikel 30 haar en in het algemeen uitsluitend bevoegd verklaart om ondersteuning toe te kennen. Beslissend is slechts de vraag of de steun regeling voorschriften bevat, die de gemeente zouden noodzaken in strijd met de Armenwet te handelen. De Minister van Sociale Zaken stelt niet, dat zulks het geval is. Naar onze meening moet deze vraag dan ook ontkennend wordt beantwoord. De steunregeling toch schrijft voor, dat bij de beoordeeling van de vraag of en in welke mate ondersteuning noodig is, met inacht neming van de aangegeven normen, die als maxima gelden, nauwlettend met den toestand van elk gezin in het bijzonder behoort reke ning te worden gehouden, benevens, dat zij slechts voor ondersteuning in aanmerking ko men, die zich het noodzakelijk levensonder houd niet kunnen verschaffen, terwijl slechts in zoodanige mate steun behoort te worden verleend als met het oog op de behoeften en de omstandigheden noodzakelijk moet worden geacht. Deze bepalingen bevatten de in de Armen wet neergelegde beginselen van individueele verstrekking van onderstand; van noodzake lijkheid van het te verstrekken bedrag en van onmogelijkheid om op andere wijze in onder houd te voorzien. Ook overigens is geen der gegeven voor schriften in strijd met de Armenwet. Het wil ons dan ook voorkomen, dat het recht van verhaal in den zin der Armenwet van door ons overeenkomstig de steunregeling uitgekeerden steun niet met vrucht kan wor den betwist. Welke meening men tenslotte over deze aan gelegenheid moge toegedaan zijn, wij zijn vrij om dit verhaalsrecht uit te oefenen. De Minister heeft intusschen zelfs geen po ging gedaan om zijn meening aan ons op te dringen, laat staan ons verzocht van verhaal af te zien. Dit zou wettelijk ook van geen beteekenis zijn, daar uitsluitend de rechterlijke macht te beoordeelen heeft of al dan niet verhaalsrecht bestaat. Op de hierboven ontwikkelde gronden zijn wij alzoo van meening, dat ook steun, volgens de steunregeling verleend, wettelijk verhaal baar is. Wij oordeelen. dat van dat recht gebruik dient te worden gemaakt o.a.: a. op gronden van billijkheid. Immers de door de steunregeling getrokken grens tusschen hen, die volgens haar wel en die niet worden ondersteund, loopt geenszins parallel met de al dan niet crisisslachtoffers. Velen, die tot deze laatste categorie behooren, vallen buiten de regeling. Onder deze omstan digheid zou een geheel willekeurige en daar door onbillijke regeling ontstaan; b. om financieele redenen. De toestand van de gemeente-financiën laat niet toe om een wettelijk verplichte en rede lijk betaal' are bijdrage in de kosten van over heidszorg kwijt te schelden. Een uitzondering zouden wij, wat betreft dit verhaal, willen maken voor hen, die steun ont vangen als z g. „uitgetrokkenen", omdat deze steun van tijdelijken aard is. Uiteraard zijn wij bereid om. indien voor den rechter het recht van verhaal van werkloo- zensteun betwist wordt, te bevorderen, dat in hoogste instantie over deze aangelegen heid een beslissing worde verkregen." In verband met het bovenstaande stellen B. en W. den raad voor de motie van den heer M. Meijers niet aan te nemen. Een minderheid in het College kan zich met dit voorstel niet vereenigen. MUZIEK IN DEN HOUT. Programma van het concert op Zondag 22 Juli te 2.30 uur in Den Hout te geven door de Haarlemsche Orkestvereeniging. onder leiding van Frits Schuurman. 1. Marsch uit de Opera „Tannhauser" R. Wagner. 2. Ouverture Mignon A. Thomas 3. Wals uit de Operette ,.Ein Walzertraum" O. Strauss. 4. Fantasie over motieven uit de Opera Der Trompeter von Sackingen Nessler-Nikisch. Trompet-solo' W. C. P. de Vries, 5. Ouverture La Gazza Ladra G. Rossini 6. Potpourri over motieven uit de Operette Les Saltimbanques L. Ganne 7. Carman Suite No. 1 G. Bizet. Garage en showroom Hoogeveen Geert Hoogeveens Automobielbedrijf N.V die nu al gedurende acht jaar een garage in de Mr Cornelisstraat bezit, heeft in het per ceel Ged. Oude Gracht 66 een geheel nieuwe, groote garage laten maken. Daartoe is het ruime perceel, waarin vroeger de koekfabriek Flora gevestigd was. aan den onderkant ge heel verbouwd, zoodat het oude perceel niet meer te herkennen is. Recht svan de zware bronzen deuren, die aan de zijde van de Ged. Oude Gracht toe gang tot de garage geven, is de smaakvol in gerichte showroom, waarin de nieuwste auto's geëxposeerd zullen worden. Achter de showroom ligt het kantoor, van waaruit men een overzicht over de heele garage heeft. Deze biedt plaats aan niet minder dan onge veer vijftig wagens. Deze ontzaglijke ruimte ziet er vóór alles kraakzindelijk uit. Een aantal brandkranen en slangen is op verschillende plaatsen aan wezig. maar het is zoo goed als uitgesloten, dat daar brandgevaar zou kunnen ontstaan, want de wanden en de vloer zijn van gewa pend beton en ook het dak is brandvrij. Elec- trische apparaten, die nog gevaar zouden kunnen opleveren, hebben een plaats in het ketelhuis gevonden. Door een systeem van dubbele wanden (iets nieuws op het gebied van garages) kunnen de benzinedampen nooit in het ketelhuis komen, want die wor den naar het dak opgezogen Hierdoor ont staat meteen een mooie 'luchtverfrissching. Bovendien is voor een goede ventilatie ge zorgd. De centrale verwarming is overal zóó eco nomisch aangebracht, dat er van den winter geen koud hoekje in het perceel te vinden zal zijn. Een moderne ketel zorgt voor de verwar ming. Lucht- en waterleidingen zijn op verschil lende gedeelten van de garage aanwezig. De klanten kunnen zichzelf bedienen. Door middel van een lange glazen lantaarn kan overal het daglicht overvloedig doordrin gen. Er is een aparte afdeeling voor het was- schen van auto's: het lijkt wel een badkamer, zoo zindelijk ziet alles er uit. Voor het schoon spuiten van wagens is een draaibare water slang aangebracht. Ook hier is zooveel dag licht. dat het zoowel boven als onder de schoon te maken wagens licht is. Hier is ook een zinkput aangebracht om het zand op te vangen, waardoor verstopping van het riool voorkomen wordt. Het zal m deze garage nooit een rommel worden, want ten eerste zijn alle betonnen palen van dikke ijzeren randen voorzien en ten tweede behoeven daar nooit onderdeelen en andere ingrediënten te liggen, want daar voor is boven een groot magazijn ingericht Aan den achterkant van de garage, dus aan de zijde van de Gasthuisstraat, heeft de firma een gemakkelijke inrij voor het naar binnen brengen van de auto's gemaakt, zoodat een chauffeur al heel onbekwaam moet zijn, wil hij één der deurposten raken. De auto's ver laten aan de voorzijde het perceel Zoowel aan den voor- als achterkant ziet het perceel er mooi en rustig uit. zoodat de Ged. Oude Gracht en de Gasthuisstraat een fraai aanzien hebben gekregen. Op de bovenverdieping, die gespaard is ge bleven, ligt de woning voor den chef. De verbouw heeft juist vier maanden ge duurd. De nieuwe garage, waarvoor mevrouw M. Hoogeveen-Mulder op 3 Juli jl. een gedenk steen heeft gemetseld, zou heden Zaterdag middag worden geopend. Het werk werd uitgevoerd door den aan nemer B. Smallegange alhier, naar plannen van den heer J. Ph. Peper, architect te Heem stede. Een ventverbod. B. en W. kunnen ontheffing verleenen. De verschillende adressen met betrekking tot het ventvraaestuk welke de Raad in han den van B. en W. heeft gesteld om prae-ad vies. hebben zij door een speciaal daarvoor gevormde Commissie, bestaande uit personen, die krachtens gemeentelijke functie den straathandel van nabij kennen, aan een voor- loooig onderzoek doen onderwerpen. Deze Commissie heeft in haar rapport be- bevestigd .dat ongewenschte toestanden, ver oorzaakt door de buitengewoon slechte eco nomische toestanden in zoodanigen omvang zich voordoen, dat maatregelen van overheids wege niet kunnen uitblijven, nu winkeliers en de venters den regelmatigen vrijen handel niet meer kunnen uitoefenen, zoowel onder ling als ieder op zich zelf. zonder ernstige schade in hun beroep te ondervinden Ook de Kamer van Koophandel deelt mede, dat zij in het gebruik maken van de verorde ningsbevoegdheid door den raad het middel ziet om die handelsbelangen te beschermen. B. en W. zijn overtuigd geworden van de noodzakelijkheid om maatregelen te treffen, die de Overheid de gelegenheid schenkt orde ning te scheppen voor het voortduren van het eoorloofd beroep van den bona-fide venter en anderzijds om tegen te gaan de uitwassen van ongebreideld concurreerend venten. Met de Rechtsgeleerde Commissie ziin zij van oordeel, dat omwerking van art. 83 der Algemeene Politieverordening door omschrij ving van het verbod voor venten in al zijne schakeeringen met gelegenheid tot het verlee nen van ontheffing daarvan krachtens schrif telijke vergunning van B. en W. de bedoeling, om niet te ingrijpend te treffen doch te be schermen waar ordening zulks mogelijk maakt het best weergeeft. Artikel 83 dier verordening behoort daarom het begrip van ookoooen mede te omvatten zoodat art. 16. tot dusver dit onderwerp re elende. komt te vervallen. Toevoeeing van een zinsnede aan art. 89 geeft de vereischte uitbreiding aan de strafmaat. Artikel 83 zal dar. luider.: .JHet. is. onverminderd het bepaalde in de hierna volgende artikelen en in of krachtens de Winkelsluitingswet 1930. Stbl. 460. verbo den op of aan den openbaren weg of aan de huizen te venten met andere voorwerpen of t^fen dan gedrukte stukken. Met venten wordr in dit en de beide vol gende artikelen gelijk gesteld het opkoopen van goederen van welken aard ook. op of aan den openbaren weg, aan de huizen of in tap perijen. logementen of de open aanhoorighê- den daarvan. Het bepaalde in het eerste lid is niet van toepassing op hem. die handelt met schrifte- ike vergunning van- Burgemeester en Wet houders". Artikel 89 aan te vullen met de volgende zinsnede: „Bij overtreding van artikel 83 kunnen de eischen INSTITUUT HAARLEM Noord, TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel mot garantie Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kunsttand .13 - ledere tand meer .f 1 75 Porcelein of Zilvervulling f 3. Goudvulling vanaf f 9. Goudkroon vanaf f 15.— 22 karaats goud Pijnloos trekken van tand of kies I 1.50 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren ALLE werkdagen van 912 en van 14 uur. Zaterdags van 9—12 uur. AVOND SPREEKUUR D I N S D AG-, WOENSDAG EN DONDERDAG 7-9 UUR BESLIST pijniooze behandeling door Nederlandsch i, j en Amerikaansch 1311118115 (Adv. Ingez. Med.) voorwerpen en stoffen, waarmede de overtre ding is gepleegd in beslag genomen en, voor zoover zij den veroordeelde toebehooren, wor den verbeurd verklaard". GEM. AVONDSCHOOL VOOR HANDELS ONDERWIJS. Bij raadsbesluit van 9 Augustus 1933 werd met ingang van 1 September 1933 aan den heer E. ten Broeke eervol ontslag verleend als Directeur der Gemeentelijke Avondschool voor Handelsonderwijs. Van dien datum af heeft de heer A. K D. Spruit als plaatsvervangend Directeur de school geleid. B. en W. meener. dat met ingang van 1 September a.s definitief in deze vacature be hoort te worden voorzien: na overleg me' den Inspecteur van het Gymnasiaal- en Mid delbaar onderwijs hebben zij de volgende voordracht opgemaakt: 1. de heer A. K. D. Spruit en 2. de heer J. J. Klimbie. resp. pl. Directeur en leeraar aan die school. EXAMEN HOOFDAKTE. Geëxamineerd 6 mnl cand. Geslaagd de heeren M. C. J Meyer, Heemstede J A. Dam huis, De Kwakel, M. de Jonge. Wijk aan Duin PERSONALIA. Geslaagd voor het te 's-Graver.hage gehou den examen voor de acte Er.gelsch M. O. C 'handelsterminologie en handelscorrespon den tie) mej. M. S. Dollekamp te Haarlem AGENDA Heden: ZATERDAG 2T JULI Too- Palace: „Als ik een millioen had neel: Pettichini's, dansfantasieën. 2.30, 7 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „S. O. S. IJsbergen „De ridders van de droevige figuur. 230, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Als je jong bent Tooneel: Sealtiek, the king of the pick pockets 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Zand voort: Noorderbad. Optreden van Cass Boullanger. Verder Dansdemonstratie 8 uur. ZONDAG 22 JULI middags en des Bioscoopvoorstellingen avonds. Heemstede- Heemsteedsche Wielerbaan Wielerwedstrijden. 2 uur. Zandvoort: Concours d'Elegance voor dames en kinderen. 3 uur. MAANDAG 23 JULI Bioscoopvoorstellingen. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten. Is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 21 Juli des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 27 Juli zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds na acht uur en des nachts geopend. J. M. A. Hegland, Firma Th A. Klinkha mer. Koninginneweg 69. Tel 11596. Mej. C. J. Fischer, Firma Grijszeels en Van Hees, L. Veerstraat 14, Tel. 11000. Mej. J. M. Meisner. Marnix-apotheek, Mar- nixstraat 65, Tel. 23525. J. W. Florijn, Centraal Apotheek, Gr. Hout straat 78. Tel. 10500. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3. Tel. 12038. Groep voor bewegingskunst. Ensemble onder Tilly Sylon. Door Tilly Sylon is een nieuw ensemble sa mengesteld uit vakleerlingen, dat onder den naam ..Groep voor bewegingskunst" zal optre den. Reeds nu zijn engagementen afgesloten voor het aanstaande seizoen. Het succes verleden jaar in den stadsschouw burg te Arnhem behaald ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van deze stad. is aan leiding geweest het ensemble uit te noodigen mede te werken aan een openlucht opvoering van ..L'enfant prodigue", opera in één acte van Cl. Debussy, waarvan de prémiere Zondag 22 Juli in Arnhem gegeven wordt. Het 2de gedeelte van het programma be staat hoofdzakelijk uit dansen. De Arnhemsche Orkest Vereeniging onder leiding van Marinus Adam zal de dansen be geleiden H. B. S. a. Het zilveren feest. De H. B S. A met 5 j. cursus 'vroegere Hoogere Handelsschool) aan de Zijlvest te Haarlem zal. zooals wij reeds mededeelden, in Oct van dit jaar haar 25-jarig bestaan feeste- liik herdenken. Er is een comité gevormd on der beschermheerschap van denó heer C Maarschalk, burgemeester van Haarlem Ver wacht wordt, dat vele oud-leerlingen, die onder het directoraat van wijlen Dr. S Elzinga en Ir. H. Voorzanger de school bezochten, aan de feeestelijkheden zullen deelnemen. Voor dit doel kunnen zij zich schriftelijk aanmelden bij de Jubileum-commissie, gevestigd in het ge bouw der school EERSTE PLECHTIGE MIS. Pater A. Akkermans. die op Zondag 8 Juli te Mill Hill door Mgr. J Biermans. Bisschop van Gargara. Generaal Overste der St. Jo seph-Congregatie voor Vreemde Missiën in de kanel van het Moederhuis tot priester is ge wijd. zal a.s. Zondag in de parochiekerk van de H. Bavo aan den Heerenweg alhier, zijn eerste plechtige H Mis opdragen. Zaterdagavond ongeveer 7 uur zal de jarige oriester per trein arriveeren aan het station Heemstede-Aerdenhout. waar hii zal worden afgehaald door de Jonee Wachters, de Ver kenners. de St. Jozefgezellen en de Graal, in costuum en met vlaggen en wimpels, terwijl de Harmonie St. Michael mede hi den stoet aanwezig zal zijn. Op het Kerkplein zullen bruidjes en mis dienaars den neomist opwachten en het kerk gebouw binnenleiden, waarna hij een kort Lof zal celebreeren. Zondagmorgen om half 11 zal de neomi^ In dezelfde kerk zijn plechtige eerste H. Mis opdragen. 6.20 Grafofoonmuziek. 8.20 „Grafin Maritza" operette van Emmerich Kalmann. 10.30 Het Chass Remue-orkes: KALI NDBORG 1261 M. 12 20 Het omroepork. o.l.v. Lauby GrondahL 4 20 Harmonieconcert o.l.v Johar. Hye Knud- sen. 8.20 „Eva", operette van Léhar. 10.20 Het omroeporkest speelt muziek van Mozart, 11,20 Teddv Petersen's dansorkest. BERLIJN 357 M. 12.20 Middagcocnert. 6.50 Het Bruinier- strijkkwartet speel:8.20 Het ..Berliner LandesoiChester o.l.v Bill Fiedler, m.m.v. solisten. 11.30 Dansmuziek oJ.v. Willy Stei- ner. HAMBURG. 332 M. 4.20 De Kleler Orchestergemeinschaft o.l.v. Hans Döring. 7.25 Vroolijke muziek. 9.20 Operaconcert. 10.50 Dansmuziek ol.v. Ger hard Maass. KEULEN 156 M. 12.20 Een mannenkoor o.l.v. W. Schel!. 4.20 Het kleine omroeporkest o.l.v. Leo Eysoldt 6.20 Concert in het slot te Bruhl. DAVENTRY 1500 M. 3.20 Gramofoonmuziek. 4 05 Solistencon cert. 7.50 Helen Perkin speelt plano. 9.20 Ge wijde muziek. 9.05 Het B BC Theaterorkest, o.l v. Stanford Robinson PARIJS IPOSTE PARISIEN) 313 M. 8.05 Fragmenten uit ..Madame Butterfly" «gr. pl.). 9. Filmmuziek. PARIJS RADIO 1648 M. 1.05 Gramofoonmuziek 120 Concert door het Victor Pascalorkestè 4.20 Concert door het Andolfi-orkest. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 5.35 Populair orkestconcert 8.— Gramo foonmuziek 9.05 Griegconcert door het om roeporkest o-l.v Alberto Paoletti. 10.20 Popu laire- en dansmuziek. ROME 421 M. 5.20 Instrumentaal- en vocaal concert 8 20 Gramofoonmuziek. 9.05 „I Pagliacci", opera van Leoncavallo. WEENEN 507 M. 12.40 Populair concert, 3.35 Kamermuziek. -0 40 Chariy Kaufman's dansorkest. 12,20 Vroolijke gramofoonmuziek. WARSCHAU 1345 M. 12.30 Het omroeporkest o.l.v. Z. Gorzynsk!. 5.30 Solisten concert. 8 32 Het omroeporkest o.l.v ZZ. Gorzynski. 10.50 Operettemuziek. 11.25 Dansmuziek. BEROMUNSTER 510 M. 4.50 Dansmuziek 5.50 Concert door de Münchensteiner Muziekvereeniging. 8.20 Het omroeporkest. N.V. KONINCSTR.27, TELEFOON14609 Officieel PHILIPS REPARATEUR AZIJN MOSTERD TAFELZUREN (Adv. Ingez. Med.) RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 22 JULI 1934. HILVERSUM 1875 M. VARA. 9.Postduivenberichtcn, 903 Tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lantinga 9.30 Orgel, door Joh. Jong. 10.— Sluiting. V-PRO. Bespeling door Ferdiand Kloek van het orgel van den N.P.B. te Hilversum. 10 30 Kerkdienst uit den Ned Prot. Bond te Hilversum. Sluiting. AVRO. 12.— Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Filmpraatje door L. J. Jordaan. 12.30 Lunch concert door „De Lepelaars" o.l.v. Henri Zel- denrust met tusschcnspel van Gram. muziek. 2.— Boekenhalfuurtje door dr. P, H. Rittcr Jr., 2,30 Voortzetting Lunchconcert. 3.— Aan sluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Het residentie-orkest o.l.v Sam Swaap. So list: Henk van Wezel, 3,15 Precisie-tijdsein. 4.30 Vroolijke Gram.muziek 4.45 Sportuit slagen van Vaz Dias. 5 Sluiting. 5 Kin derkoor ..De kleine Stem" o.l.v. Piet Zwager; 5 15 Vraag half uurtje door oom Henk 5.45Kin- derkoor. 6 Sport van den Dag. 6.20 De Fliel refluiters o.l.v. Jan van der Horst. 7.— Een werkloos Amstcrdamsch diamantbewerker spreekt. 7.20 Strijkensemble met orgel o.l.v. Hugo de Groot. 8 Sluiting. AVRO 8— Tijdsein AVRO-klok. 8 01 8 01 Nieuws- en sportberichten van het pers bureau Vaz Dias. 8.15 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen Het residentie-or kest o.l.v, Carl Schuricht. 9.— Radio-journaal 9.15 Concert door Kovacs Lajos en zijn or kest m.m.v. de AVRO-girls. Intermezzo Mme Scapus met het „Trio Vocal Beige". 11.— Gram. Muziek. 11,15 Precisietijdsein, 12, Sluiting. HUIZEN 301.5 M. K.R.O. 830 Morgenwijding, door Pater J Dito O P. N C R.V. 9.30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Oude Kerk) te Huizen «N.-H.) K R O. 12.15 K.R.O.-orkest o.l.v. Pierre Rei- nards. 1 Causerie door A. van Domburg. 1.20 Orkest 2.10 Causerie door Jan Nieuwen- huis. 2 30 Voordracht door Vincent Berghegge 2.45 Gram. Muziek en ooggetuigevers'.ag van het voorbijvaren van de K. R. O.-vloot. 4.15 Voordracht door Vincert Berghegge 4.30 Ziekenhalfuurtje. N.C.R V 5.— Gewijde muziek. 5 20 Kerk dienst uit de Geref. kerk te Dordrecht.. K.R.O. 7.45 Gramofoonmuziek. 7.508.15 C. L. Meuleman houdt een causerie. 8.15 De K R.O. Boys o.l.v. Piet Lustenhouwerê 9.— Vaz Dias. 9.05 Vroolijk hoorspel door Minny Heyermans. Spelieiding: Henri Eerer.s. 9 25 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Pierre Reinards. 10.15 Vaz Diasè 10 20 Her K.R.O -orkest o i.v. Pierre Reinards. 10.40 Epiloog door het Klein koor o.l.v. Jos H. Pickkers. 11.— Slui ting. LUXEMBURG 1304 >1. 12,30 Engelsche dag. Gevarieerd gramo- foonplatenconcert. 1.— Dansmuziek. 1,30 Ge varieerd Engeilsch concert. 2.— Lichte mu ziek. 6— Concert. 8.— Dansmuziek. 9 Gra- fomooplatenconcert. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. Populair concert. 1.30 Max Alexys' orkest. 6.20 Het omroepsymphonleorkest o.l.v. Jan Kumps. 10.40 Het Shas Remue-orkest. BRUSSEL 322 M. 1.30 Ged. uit „Aida" van Verdi (gr.platen) MAANDAG 23 JULI 1934. HILVERSUM 1875 M. VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. 900 De No tenkrakers olv. Daaf Wins. VPRO 10.00 Mor genwijding VARA. 10.15 Voordracht door Jan Lemalrc. 10 35 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 11.00 Gramofoonmuziek. 1120 Jan Le- maire draagt voor. 11 40 De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 12.00 Eddy Walls en zijn Ensemble. 12.45 Gram.muziek. 1.00 Eddy Walis en zijn Ensemble. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Klein- VARA-Ensemble olv Frits Bakels. 2 30 Voor de Vrouwen. Gerda Léon-Mais: „Bezulnigings- mogelijkheden in de huishouding". 3.00 Klein VARA-Ensemble olv. Frils Bakels. 3.30 Gram. muziek. 3.45 Overschakelen naar den zender Kootwijk. 4 00 Klein VARA-Ensemble olv. F. Bakels. 4.30 Voor de kinderen. Hetty Beck ver telt. 5.00 De Flierefluiters olv. Jan van der Horst 5 45 Voordracht door Carel Rijken. 6.00 Orgelspel door Cor Steyn. 6 30 Muzikaal bab beltje door Piet Tiggers. 7.00 Gram.muziek. 7 40 Causerie door Henk v. Laar. 8 00 Herhaling S.O.S.-berichten 8.03 Joodsche liederen door Leo Fuld a. d. vleugel Joh. Jong. 8.15 VARA- orkest olv Hugo de Groot 9 00 Voordracht door Adolf Bouwmeester. 920 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 10.00 Vaz Dias en gram. muziek. 10.15 Strijk-ensemble met orgel olv. Hugo de Groot. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Slui ting. HUIZEN. 301.5 M. NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 815 Grarp muziek. 10.30 Morgendienst door Ds. A. C Diederiks, 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gram.muziek. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche Kerk te Amsterdam. 2.00 Gram.muziek. 2.35 Causerie door A J. Her wig. 3.15 Grammuziek. 3 45 Verzorging van den zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. Over- duin. Zang Mej. C. de Jager. 5.00 Het A'damsch Kamermuziek-Kwartct. 6.30 Vra genuurtje 658 Zendersoverschakeling. 7 00 Politieberichten en Ned, Chr. Persbureau. 7.20 G. de Wal vertelt. 7 30 Vragenuurtje 8.00 Uit zending van den Openingsavond van 't Con gres, uitgaande van de Internationale bonden. 9.30 NCRV-Harmonie-orkest olv. Piet v. d. Hurk. 11-00 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG 1304 M. 7.00 Italiaansche avond. Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 7.20 Vervolg gevarieerd concert. 8.20 Vervolg ge varieerd concert. 8.40 Vervolg concert 9.00 Italiaansch concert door het omroeporkest olv. Henrl Pensis. 10.00 Concert olv. Dubols-Sylva. BERLIJN 357 M. 6.50 Het Bruinier strijkkwartet. 10 20 Gra mofoonmuziek. HAMBURG 332 M. 1.20 Gramofoonmuziek 2 35 ..Das Hezeniied", von Schillings olv. den componist. 9.20 De Kieler Orchestergemeinschaft olv. Hans Dóing. 10.40 Muzikaal tusschenspcl. KEULEN 456 M. 12.20 Concert door een militair orkest. 7.35 Het groote omroeporkest olv. Otto Julius Kühn. 10.50 Het Westduitsche kamerorkest olv. Josef Breuer. DAVENTRY 1500 M. 1.34 Het Western Studio-orkest olv. Frank Thomas. 2.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Spaan- sche muziek. 11.20 Jack Jackson. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 7.09 Fragmenten uit „Lohengrin", Wagner (gr.pl.) 9.20 Vroolijk halfuur. 9.15 concert. 10.05 Dansmuziek. PARIJS «Radio) 1648 M. 12.20 Het Robert Krettly-orkcst 4 50 Con cert. 8.20 Harprecital door Alys Lautemann. 9.50 Becthovenconcert. 11.35 Dansmuziek MILAAN 369 M. 5.30 Dansmuziek. 8.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Pianorecital door Sern Bcnnclii. ROME 421 M. Vocaal en instrumentaal concert. 8.30 Gra mofoonmuziek. 10.05 Causerie door Sani Ben- nelli. WEENEN 507 M. 5.00 Anny Goldhagens. sopraan zingt. 5.50 Filmmuziek. 8.00 Populaire Oostenrijksche mu ziek. 11.20 Franz Schütz speelt piano- en orgel muziek. 11 55 Dansmuziek. WARSCHAU 1345 M. 4.20 Populair concert. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.32 Populair concert olv. St. Nawrot. 9 32 Het omroeporkest olv. Z. Gorzyneki. 10.35 Dans muziek uit café „Europa". BEROMUNSTER 540 M. 7.21 Oude marsclien. 9.30 Vroolijk hoorspel.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9