HAAS DE ONRUST IN OOSTENRIJK. DE ENCELSCHE LUCHTMANOEUVRES. DE WOENSDAG 25 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. De Duitsche wapensmokkelarij via Zwitserland. Daders leggen een bekentenis af. Bern zal vermoedelijk een diplomatieken stap doen. Werken de Nazi's en de socia listen in Oostenrijk samen? Twee terroristen terecht gesteld. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS OOSTENRIJK. Inzake de Duitsche wapensmokkelarij via Zwitserland naar Oostenrijk wordt thans be kend, dat de in verband daarmede gearresteer den een uitvoerige bekentenis hebben afge legd. Zij behoorden tot het „Oostenrijksche legioen in Duitschland" en hadden de spring stoffen in directen opdracht van den comman dant van het S. A legioen in Lindau door Zwitserland naar Oostenrijk moeten brengen. De springstoffen zijn afkomstig uit de maga zijnen van de S. A gouwleiding in Lindau. De gearresteerden zullen zich te verantwoorden hebben wegens overtreding van de douanevoor schriften en wegens inbreuk op de wet inzake springstoffen. Naar uit officieele kringen verluidt, zal deze aangelegenheid hoogstwaarschijnlijk nog di plomatieke stappen tengevolge hebben aange zien het hier een krasse schending der gren zen betreft. In Bern was men er reeds gerulmen tijd van op de hoogte gesteld door de autoriteiten van St. Gallen, dat vermoedelijk springstoffen uit Duitschland door Zwitserland heen naar Oostenrijk werden gesmokkeld. Deze vermoe dens namen steeds vastere vormen aan, met het gevolg dat de politie Zaterdag met succes heeft kunnen ingrijpen. De Bondsraad zou zich nog Dinsdag met deze aangelegenheid bezighouden. De gesmokkelde bommen zijn door een des kundige onderzocht die tot de conclusie is ge komen. dat het hier gaat om zoogenaamde Duitsche ordonance-mijnen. Te Weenen bestaat groote interesse voor de in krachtige termen gestelde waarschuwingen van do Itallaanscha Giornale d'Italia en de Fransche Temps, gericht tot de verantwoor delijke instanties voor den thans in Oosten rijk heerschende terreur. Men is van meening, dat daarin gezien moet worden een bewijs van de bezorgdheid, die thans zoowel te Rome als te Parijs heerscht hetgeen aanleiding zal kun nen geven tot definitieve stappen. Men wijst er hier nadrukkelijk od. dat door een enkel woord uit Muenchen de terreur gemakkelijk kan worden onderdrukt, gelijk reeds is geble ken in Februari j.l. toen Habicht zijn wapen- sthstand afkondigde. De ondersecretaris voor openbare veiligheid, Karwinskv heeft een verklaring afgelegd, waarin hij mededeelde, dat hij van meening was, dat de communisten of socialisten die kortgeleden zich hebben gemengd in de ter reur. hun explosieven. bevelen en belooninaen hebben ontvangen van de nationaal socialisti sch" organisatie. Karwinsky is er van over tuigd. dat men hier met één enkele campagne te doen heeft, die moreel en materieel geïn spireerd wordt van Muenchen uit. Inmiddels heeft men thans uitvoering ge geven aan de aangekondigde verscherpte maatregelen. 1 Het Weensche standgerecht heeft namelijk O-rl en Anzboeck. die beschuldigd werden van den aanslag op de Donau-baan en.van poging to+ moord op een wachter, ter dood veroor deeld. Het standgerecht te Salzburg heeft Kaefer en Bach, verdacht van het plegen van een bomaanslag on een klooster te Klefeving, ver- oo-deeld tot 12 en 8 laar zware kerkerstraf. De rechtbank te Salzburg heeft Stoeger ver oordeeld tot 6 iaar zware kerkerstraf wegens bomaanslagen te~en het Kurhaus, tegen een ho<"! en in het stadspark. Volgens een mededeeling van het ministerie van justitie is Anzboeck. die door het stand- «erecht ter dood werd veroordeeld, begena digd. Ziin straf is gewijzigd in levenslange zware kerkerstraf. Naar verluidt heeft de Tsjechische zaakge lastigde gisteren in h°t belang van Gerl, die van Tsjechische nationaliteit is. een stap ge daan bil de bondskanselerij. Deze stan heeft blijkbaar geen gevolg gehad, want te 20 uur 45 is Gerl door den strop te rechtgesteld. Een compagnie soldaten had het terrein rondom de gevangenis afgezet. In Weenen heeft men voorts vernomen, dat de Duitsche rijksminister van buitenlandsche zaken Vor. Neurath kortgelegden stannen heeft gedaan bii den Rijkskanselier met betrekk.n? tot de Oostenrijksche kwestie Hitier zou hem hebben geantwoord, dat hij als Oostenrijker zich niets liet voorschrijven en wat Oostenrijk betreft zelf het beste wist wat er gebeuren imoest. Duitschland. Adjudantuur der S. A. naar Berlijn. De chef van den staf der S. A„ Lutze, heeft een decreet uitgevaardigd, krachtens hetwelk het bureau van den adjudant van den chef van den staf van Munchen naar Berlijn wordt verplaatst. De overige instanties der hoogste S A. leiding blijven te Munchen gevestigd. Voorts heeft Hitler's plaatsvervanger. Hess een decreet uitgevaardigd, waarbij overeen komstig een verzoek van den leider van het Duitsche arbeidsfront, dx. Ley. de financien van het arbeidsfront worden geplaatst onder het toezicht van den rijkspenningmeester der nationaal-socialistlsche partij. Concentratie in de margarine-industrie. Er is een aaneensluiting tusschen ongeveer 100 bedrijven in de margarine- en kunstvet- industrie tot stand gekomen, die de bedoeling heeft, dat de productie, de afzet en de prij zen van margarine, kunstvet, plantenvet en olie en traan in vasten vorm zoo geregeld worden, dat de verzorging van de bevolking verzekerd is voor matige prijzen. Hitier verbiedt collectes. De rijkskanselier heeft naar het D.N.B. meldt den volgenden oproep tot de N.S.D. A.P. gericht: „Met volle toewijding heeft een groot aan tal leden van de partij, S.A.. S.S., nat. soc. vrouwenbond en Ilitlerjougd de laatste maan den gelden ingezameld om nood te lenigen of anderszins tot het welzijn van de Duitsche volksgemeenschap bij te dragen. Ik dank hun en alle volksgenooten die bijdragen hebben gegeven. Thans heeft de rijksregcering een wet af gevaardigd, welke alle inzamelingen tot 31 Oct. verbiedt. Slechts in zeer zeldzame uitzon deringsgevallen zullen in dezen vacantietijd inzamelingen worden toegestaan. Tot die uit zonderingen behooren collectes voor het hulp werk „Moeder en Kind" en enkele andere voor liefdadige doeleinden. Op l Nov. zal dan met frische krachten het hulpwerk voor den winter worden onder nomen." Saargebied. Mislukte aanslag op politie commissaris. Gisteren heeft een zekere Baumgaertner uit Saarbruecken eenige schoten gelost op den commissaris van politie Macht, evenwel zon der hem te treffen. Macht trok daarop ook zijn revolver en trof den aanvaller, die naar het ziekenhuis is overgebracht. In verband met dezen aanslag zijn huis zoekingen verricht bij het Duitsche Front, bij de redactie van het „Saarbruecker Abend- blatt" en in het filiaal van het Deutsches Nachrichten Buero te Saarbruecken. Frankr:ib, Incident TardieuChautemps voorloopig bijgelegd. In den kabinetsraad, die gisteren werd ge houden, is een schikking in het incident Tar- dieu—Chautemps tot stand gekomen. Minis terpresident Doumergue deed een dringend beroep op de leden der regeering om het ka- bint van den godsvrede in zijn huidige sa menstelling te laten bestaan. Indien daaraan geen gevolg werd gegeven, zou hij daaruit zijn conclusies trekken en van iedere verdere politieke werkzaamheid moeten afzien. Hij gaf de keus tusschen handhaving van het kabinet van den gods vrede en het aftreden der geheele regeering met vorming van een nieuw kabinet onder een anderen leider. Herriot las een verklaring voor, inhoudende, dat de radicaal-socialistische ministers op hun post blijven, dat echter de door de ge beurtenissen ontstane situatie moet worden voorgelegd aan den partijdag der rad.-soc partij in October. Het incident is daarmede voorloopig bijgelegd. Het einde van John Dillinger. Niet door de politic-agenten getroffen? Reuter meldt uit Chicago: De lijkschouwer die de-doodsoorzaak van Dillinger moest be palen, zond den kogel, die den roover doodde, naar het laboratorium, teneinde te doen veri- fieeren of de kogel niet afkomstig was uit de revolver, die de misdadiger vasthield op het oogenblik van zijn dood. Geen enkele der po- litie-agenten kon bevestigen dat hij Dillinger had getroffen, zoodat er aanleiding bestaat voor de gedachte dat Dillinger zelfmoord heeft geleegd. „Het meisje in het rood". Reuter meldt verder, dat een raadselachtig meisje, dat zich in het rood kleedt, in het centrum staat van de openbare belangstelling en aanleiding geeft tot allerlei gissingen. Zij zou Dillinger verraden hebben. Naar men gelooft vertoeft zij met een vriend te Chicago, zwaar bewaakt in een hotel, doch de grootste geheimzinnigheid wordt in acht genomen betreffende haar identiteit uit vrees voor wraak door de vrienden van Dillinger uit de onderwereld. Ook het motief voor het verraad door het meisje wordt uitvoerig be sproken. Indien zij en haar vriend aan de wraak van de onderwereld ontsnappen, zullen zij naar men gelooft de door de Bondsregeering uitgeloofde premie van 10.000 dollar ontvangen terwijl de 5.000 dollar uitgeloofd door de vijf staten van het Midden-Westen, waarschijnlijk ten deel zullen vallen aan de politieagenten van het Westen van Chicago, daar de bonds- agenten niet in aanmerking komen. Dillinger's strafregister. NEW YORK. 24 Juli (V.D.) Nu Dillinger eindelijk dood is. worden talo van zijn mis daden weer in herinnering geroepen. Zoo wordt verteld, dat Dillinger zich eens had uit gegeven voor bankier en als zoodanig er zelfs in geslaagd was een uitnoodiging te krijgen voor een banket tijdens hetwelk hij erin slaag de inlichtingen te verkrijgen over de gemak kelijkste wijze om overvallen te plegen op verschillende groote banken. Verder schijnt Dillinger zich eenige malen te hebben uitge geven voor journalist en zoodoende in de politiebureaux van de staten van het Midden- AZIJN MOSTERD TAFELZURE.N (Adv. Ingez. Med.) Westen tal van bijzonderheden te weten te zijn gekomen omtrent de op hem georgani seerde drijfjacht. Zijn sluwheid en onver schrokkenheid gelijk die thans in den dag bladen breedvoerig besproken worden, begin nen reeds een legendair tintje aan te nemen Zijn bekendste „prestaties" zijn: tweemaal heeft hij een overval gepleegd op politie bureaux waar hij een groote buit maakte be staande uit munitie, kogelvrije vesten en machinegeweren. Te Auburn Warsaw en te Greencastlc in Indiana pleegde hij overvallen op de politiebureaux en verdween met mede neming van 55 duizend dollar buit. Bij een andere bankoverval maakte hij 28 duizend dol lar buit. 3000 dollar verdiende hij bij een be zoek aan een bank in Daleville in Indiana, 20 duizend dollar bij een visite aan de First- National in Chicago, 28 duizend verwierf hij uit de kas van een bank in Indiapolis. Zijn korte boevenbestaan wordt geïllustreerd door een vrijwel onafzienbare reeks bankovervallen moorden en stoutmoedige ontsnappingen. 3ij zijn dood was hij vrijwel onherkenbaar hij droeg een snor en had zijn gelaat door operaties vrijwel geheel veranderd. Men zoekt thans naar den chirurg die den bandiet de buitengewoon geslaagde metamorphose heeft doen ondergaan. Nieuwe overstroomingen Polen. in In het Karpathengebied. WARSCHAU. 24 Juli. (V. D.) Terwijl Polen nog kampt met de gevolgen der overstroo ming. kondigt zich reeds een nieuw onheil aan. De rivieren in het gebied der Karpathen die weer in hun bedding teruggestroomd wa ren, zijn opnieuw buiten hun oevers ge treden tengevolge van wolkbreuken. Reeds staan zeven dorpen in deze streek onder water. De bevolking was gedwongen haar huizen te verlaten. Aan den mond van de San, waar deze rivier in de Weichsel stroomt, bij Sandomir. is de toestand buitengewoon bedenkelyk. Daar zijn de indijkingen vernield, zoodat zich een reus achtig meer heeft, gevormd van 50 K.M. lengte en 7 K.M. breedte; hier en daar staat het water vijf meter hoog. Een oppervlakte van 15.000 hectare bouwland is onbruikbaar ge worden. 52 dorpen en 1500 huizen staan onder water. Tot dusverre zijn 4200 menschen in veiligheid gebracht; de overigen hebben hun toevlucht op de daken gezocht en zien reik halzend naar hulp uit. Ook militairen ziin gerequireerd. De schade aan de oogst wordt geschat op 4 millloen zloty. Ook Danzig door het hooge water bedreigd. DANZIG. 24 Juli fV. D> Het hooge water nadert thans den benedenloop der Weichsel. Te Thorn werd vanmorgen een waterstand van 3.76 M. boven normaal geregistreerd, te Graudenz 3.63 M., te Dirschau 2 57 M., te Schïewenhorst in den vrijstaat Danzig 2.72 M. Tusschen Dirschau en Thorn zijn de oevers hier en daar overstroomd. Er bestaat echter voorloopig nog geen gevaar voor de dijken en het daarachter gelegen gebied. Het hoogte punt wordt te Danzig eerst Woensdag ver wacht. DIEFSTAL VAN GOUD UIT EEN VLIEGTUIG CAIRO, 24 Juli. (Reuter.) Ongeveer negen honderd „ounces" goud uit Zuid-Afrika, be stemd voor Londen, zijn gestolen uit een vlieg tuig van de Imperial Airways, dat neergestre ken was op den Nijl en door politie werd be waakt. De erfelijkheidswet in Duitschland. Ook buitenlanders vallen er onder. Een belangrijk besluit van het gerecht ter bevordering der volksgezondheid te Berlijn, omtrent de uitlegging van een der artikelen van de wet ter voorkoming van een erfelijk belast nageslacht, wordt, blijkens een besluit aan de D.N.B. in een commentaar door den referent van het Pruisische ministerie van Justitie nader onderstreept. In dezen commentaar wordt vastgesteld, dat het gerecht te Berlijn zich terecht op het standpunt stelt dat ook buitenlanders aan de wetten ter voorkoming van een erfelijk belast nageslacht onderworpen zijn. De juist heid dezer opvatting, zoo wordt gezegd spruit vanzelf voort uit het feit dat buitenlanders voor den duur van hun verblijf in Duitsch land aan de Duitsche wetten onderworpen zijn. Het gerecht te Berlijn heeft er evenwel tevens op gewezen, dat het aan alle buiten landers vrij staat zich aan de tenuitvoer legging van deze wetten te onttrekken door het rijksgebied te verlaten Uitbreiding der Luchtvloot. Verdediging tegen luchtaanvallen blijkt opnieuw grootendeels onmogelijk. (Van onzen corespondent). LONDEN. 24 JULI. Maandagmiddag 6 uur zijn in het zuiden van Engeland luchtmanoeuvres aangevangen, die tot Vrijdag zullen duren Te oordeelen naar de eerste uitkomsten, die tusschen zes uur en zonsondergang, is het twijfelachtig of er doel einden voor deze spiegelgevechten in de lucht beschikbaar zullen blijven tot het einde van de week. De tactisch meest belangrijke punten van Londen waren reeds door de bommen van 120 machines van een vijandig Zuidland ver nietigd voordat de zon achter den horizon was weggezakt. De veronderstelling was dat Londen en omgeving, die in Noordland lagen, uit de lucht werden aangevallen. De vijand zocht bij daglicht dit Noordland in zijn meest kwets bare punten te treffen. Er was een verdedi gende macht van 90 vliegtuigen, bijgestaan door batterijen afweergeschut, een term die in dit geval slechts ironische beteekenis scheen te hebben, en civiele waarnemers. De vijandelijke machines bombardeerden terdege in het licht van den dag zeven belangrijke punten van Noordland en zetten blijkbaar ongestraft de verwoestende activiteit voort in den nacht. Uw correspondent nam voor persoonlijke ont spanning onofficieel als burgerlijk waarnemer aan de manoeuvres deel. Gewapend met een prisma-kijker was hij in de gelegenheid uit het raam van zijn flat op een heuvel in Noord- Londen een raam dat uitzicht biedt op de gansche metropool en de graafschappen ten Oosten en ten Zuiden er van de meeste be wegingen der vliegtuigen te volgen. Hij zag de vijandelijke eskaders opdoemen boven de enorme gashouders van het East End en om buigen naar het Noorden om de eskaders dei- verdediging te ontwijken. Eenige havens van de stad waren echter reeds vóór deze manoeu vre gebombardeerd. De Zuidlanders verschenen boven den koepel van St. Paul's Kathedraal, boven Tower Bridge, de torens van het Parle mentsgebouw en allerwege. Zoo werd opnieuw bewezen dat aanvallende luchtstrijdkrachten tennaastenbij ongestoord haar vernielend werk kunnen doen. Het is een bevestiging van het officieele inzicht, dat de laatste weken in de uitlatingen van ministers in verband met Engeland's positie in de lucht herhaaldelijk is vernomen. Misschien is het geen toevalligheid dat de aankondiging van de regeeringsplannen voor verhooging van de luchtmacht tennaastenbij is samengevallen met het begin van deze ma noeuvres, die al terstond de verontrustende mogelijkheden van den luchtoorlog aan de be volking hebben doen beseffen. Het eerste offi cieele communiqué van het ministerie voor Luchtvaart over het verloop der spiegelgevech ten in de lucht heeft met een subtiliteit, die dieper inwerkt dan nadrukkelijkheid, van de hopeloosheid van verdediging getuigd. Tege lijkertijd echter heeft Lord Londonderry in een debat over een motie van afkeuring, door de Labour Lords in verband met de plannen voor luchtbewapening ingediend, betoogd dat de mogelijkheden van verdediging niet heelemaal mochten worden weggecijferd. Weliswaar was een volledige verdediging onmogelijk, maar rechtstreeksch verweer met machines in de lucht, geholpen door ampele verdedigings middelen op den grond, kon het percentage vijandelijke „raiders" dat boven Londen zou verschijnen aanmerkelijk verminderen. In deze opmerking schijnt het verband tusschen de regeeringspolitiek en de manoeuvres (met haar uitwerking op de geestesgesteldheid van de bevolking) te zijn gelegd. Lord Londonder ry's verklaring levert meteen een nieuw motief, het nieuwste, voor de voorstellen tot uitbrei ding van de luchtmacht. Men heeft er binnen een kort tijdsbestek vele uit de monden van ministers vernomen. Het hoofdmotief, dat het sterkst naar voren is gebracht, is geweest dat versterking van Engeland's luchtmacht de zaak der algemeene wapenbeperking zal die nen. Deze wat paradoxale stelling berust op het gevoelen, dat Engeland als gevolg van ziin zwakke positie in de lucht zijn invloed in de ontwapeningskwestie niet krachtig genoeg heeft kunnen doen gelden. Het is een ongewone officeele opvatting, in strijd met dp gangbare, populaire en gepropageerde meeningen over de macht van Albion. Zelfs al bevindt Enge land zich „od de vijfde plaats' als luchtmogend heid. geen Engelschman heeft het tot heden in ziin hoofd gehaald zijn vaderland anders te beschouwen dan als het machtigste land ter wereld. Maar volgens zijn bestuurders is hij abuis. Engeland was zoo zwak dat de andere Europeesche staten het niet noodig vonden met zijn opvattingen over ontwapening reke ning te houden Daarom heeft het thans doen weten dat het zich in de lucht even sterk zal maken als het in dit opzicht sterkste land binnen aan- valsafstand.tenzij de andere landen terug- keeren van de dwalingen hunner wegen. Deze motiveering van de voorgenomen luchtmacht versterking heeft alleen dit goede dat zij blijft getuigen van „den officieelen ontwape- ningswil", wat de waarde daarvan ook moge zijn. Maar zooals gezegd, er is van officieele zijde zooveel meer motiveering gehoord. Bald win, die nog pas geleden heeft gezegd dat de regeering haar maatregelen in elk geval zou uitstellen totdat de ontwapeningsconferentie definitief dood zou zijn en totdat een ter ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. stond na dien dood door Engeland bijeenge roepen conferentie voor een luchtmacht-con- venlie eveneens op niets zou zijn uitgeloopen, heeft dan nu van dit voornemen afgezien. Tot zijn eer moet worden gezegd da: hij niet met de zelfde geestdrift als bijv. zijn collega van Oorlog, Lord Hailsham, en ook niet op de zelfde gronden de voorsteilen heeft ver dedigd en hun noodzakelijkheid heeft be toogd. Hailsham veronachtzaamt in zijn be toog elke deskundige zienswijze, welke heeft getuigd van de hopeloosheid van verdediging tegen luchtaanvallen. Hij heeft nadruk gelegd op het vrede-bevorderend karakter van den maatregel, niet omdat andere landen nu tot bezinning zullen komen, maar omdat z.i. een in bewapening gevreesd sterk Engeland de beste waarborg ;s voor wereldvrede. Hij ver zuimt in zijn betoog rekening te houden met het feit, dat Engeland ook in 1914 gevreesd- sterk was en in die positie deerlijk in ge breke is gebleven, den wereldvrede te hand haven. Baldwin kan zijn vroegere woorden niet zoo sterk verloochenen dat hij zelfs de opvatting van Lord Londonderry betreffen de de mogelijkheid van partieele verdediging tot de zijne kan maken. Zijn motief is daar.om dat het land in de gelegenheid moet zijn de vrouwen en kinderen van andere naties evenzeer te bedreigen met den luchtoorlog, als die naties de vrouwen en kinderen van Enge land bedreigen. Het hevigst verzet tegen de regeeringsvoor- stellen is gekomen van de vrienden van den Volkenbond. Lord Ponsonby. de leider van Labour in het Hoogerhuis, heeft het regee- ringsplan gekenschetst als een kwaadaardige daad van diplomatieke sabotage en als een moedwillige verminking van het gezag van den Volkenbond. Lord Cecil betoogde dat de regeering heeft verzuimd haar uiterste best te doen om wapenbeperking te verkrijgen en dat zij, zoo lang dat verzuim niet is goed ge maakt. geen schijn van rechtvaardiging voor haar voorstellen heeft. Alle oppositie is echter machteloos. De aan kondiging der plannen stelde het land feite lijk voor het voldongen feit. A. K. van R. STEEDS MEER HITTE- SLACHTOFFERS IN DE V. S. THANS TOT 700 GESTEGEN. NEW YORK, 24 Juk (VD.) Het aantal slachtoffers van de hitte in de Vereenigde Staten is gestegen tot zevenhonderd. Alleen te Cincinnati stierven in de afgeloopen 24 uur twintig menschen tengevolge van de buiten gewone warmte. DOODVONNIS VOOR 18 COMMUNISTEN. IN HET OPENBAAR TERECHTGESTELD. PEKING. 24 Juli (V.D.t Naar uit Kash- gar gemeld wordt, zijn aldaar 18 Chineesche communisten in het openbaar terechtgesteld Zij hadden getracht een opstand in Chineesch Turkestan te ontketenen. ONTPLOFFING IN TORONTO EISCHT DRIE SLACHTOFFERS. Toronto, 23 Juli (V.D.). Aan boord van de bark „Enarco" in de haven van Toronto brak een oliebrand uit, en juist toen brand weerlieden en eenige leden van de bemanning voor het blusschingswerk in het schip wilden afdalen vond een explosie plaats, waardoor elf man in de lucht werden geslingerd. Drie hunner werden gedood, de overigen zwaar gewond. RADIO-PROGRAMMA Vriend Pedro scheen dit in volle ernst op te vatten. Hij nam zijn suikerbrood af, maakte op zijn beurt ook een diepe buiging en wees met één hand naar de deur van de kooi. „Na u, na U", zei Piet en in stilte dacht hij: „wanneer ik achter dat heerschap kom te loopen, heb ik misschien kans om te ontsnappen". Pedro echter, die behalve zeer beleefd ook heel streng was in het volbrengen van zijn opdracht greep Pietje daarom zonder complimenten bij zijn kraag en duwde hem het gangetje in. DONDERDAG 26 JULI. HILVERSUM 1875 M. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Populair Gram. Muziek. 10.00 Tijdsein AVRO-klok. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Kamermuziek door het Aeolian-Kwar- tet. 1100 Voordracht door Julia de Gruyter. 11.30 Voortzetting Kamermuziek door het Aeclian-Kwartet. 12.00 Tijdsein AVRO-klok. 12.012.30. Lunchconcert door de Nieuwe Amsterdamsche Orkestvereeniging olv. Nico van der Linden, met tusschenspel van Accor- deonmuziek door „The Hollandïa Three" 2.30 Voordracht door Willem Hunsche. 3.00 Gra- mofoon muziek. 3 45 Onderbreking van het programma. Overschakeling op den zender „Radio Kootwijk". 4.00 Dr. J. H. Gunning JH- zn. leest voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Pianorecital door Gerda Broekhuizen. 5.00 Voor grootere kinderen. Wie zingt er mee? 5.30 Kovacs Lajos en zijn Orkest. 6.30 Sport- praatje door Han Hollander. 7.00 Cyclus: Drie Zuid-Amerikaansche gramofoonplatenconcer- ten door Mr. H. M. Merkelbach. 7.35 Caussrie door Prof. Dr. Ir. Stan Leurs. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Aansluiting met het Restaurant .Royal" te Arnhem. Concert door hot ensem ble Pali. 8.30 Zang door The Kentucky Singei'S 8.45 Radiobooneel. Studio-opvoering van Wordt Vervolgd of De Onthoofding van Loutje. Spelleiding Kommer Kleijn. 9.15 Zang door The Kentucky Singers. 9.30 Orgelcon cert door Pierre Palla Solist: Boris Lensky. 10.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Intermezzi: Gino Bordin en zijn Hawaiianorkest. 11.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11.10 Aan sluiting met het gebouw „De Vereeniging" te Nijmegen. cnCoert door het. orkest Bob White. 12 00 Tijdsein AVRO-klok. Sluiting. HUIZEN. 301.5 M. KRO. 8.00 Morgenconcert. NCRV, 10 00 Gr. muziek 10.15 Morgendienst door Ds. J. v. d. Woude. 10.45 Leger des HeUs-kwartiertje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO-orkest ol.v Pierre Reinards CRVN 2 00 Cursus fraaie handwerken door mej. G. Ablij. 3.00 Vrouwenhalfuurtje mevr. E. Rauws—Dewald. 3.30 Gram, muziek. 3.45 Verzorging van den zender. .400 Bijbellezing door Ds j C. H. Romijn. zang j, H. Smit- Duyzentkunst. bariton. Orgel: H Smit-Duv- zentkunst. .500 Cursus handenarbeid voor onze jeugd. 5.30 Liedeven-recital door mevr. Sophie Both-Haas, sopraan. Aan den v'euge! mevr. Jeanne Landrc. met tusschenspel van gram. muziek. 6.43 CN^'-kwartiercje Spreker A. Stapelkamp. 6.58 Zenderoverschakeline. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram .muziek of een greep uit het „da- gelijksch gebeuren" 7 30 Weekoverzicht door Corn. A. Crayé. 8.00 Gram. muziek. S.15 Bach- concert uit de Pieterskerk te Leiden door Leo Mens, orgel mmv. Sam Swaap, viool. 9.30 Dr. J. J. van Wermeskerken: „Onderhouds plicht". 10.00 Vaz Dias. 1010 Gedeelten uit het Oratorium Elias. 11.00 Slotgedeelte. Jan Dahmen, Feuermann, Cunningham, mevrouw Noorderwier, Jo. Vincent.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6