WOENSDAG 25 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN i jDERLAND. De extra halve beslissing. AjaxWillem II (41) Voor ongeveer 10.000 toeschouwers had Dins dagavond in het Olympisch Stadion te Amster dam de eerste der drie kampioenswedstrijden plaats tusschen Ajax en Willem II. Deze wed strijden-serie was noodzakelijk geworden in verband met het gelijk in puntenaantal ein digen van Ajax. Willem II en K.F.C. in de kampioenscompetitie. Om te voorkomen, dat de verlenging der kampioenscompetitie tot in Augustus zou duren werd besloten de halve competitie op drie achtereenvolgende avonden in het Stadion te Amsterdam te spelen, op neutraal terrein dus. Het begin is voor Ajax, dat goed samenspe lend het doel van Van der Aa bedreigt. Mulders en ten Have worden vaak aan het werk gezet. Van beide buitenspelers komen herhaaldelijk goed geplaatste voorzetten, maar het binnen- trio profiteert niet van de geboden kansen. De Tilburgsche aanvallen hebben in de meeste gevallen niet veel om het lijf, daarvoor zijn ze te doorzichtig van opzet. Alleen Möller is gevaarlijk; eenmaal lost hij een mooi schuin schot, dat juist naast den paal belandt. Onverwacht neemt Ajax dan de leiding. Van der Aa, die tot nu toe goed werk heeft ge leverd begaat dan een fout, zooals we dezen keeper maar zelden hebben zien maken, Hij onderschept een aanval van rechts, tipt den bal voor de voeten van Van Reenen weg. maar belandt buiten het strafschopgebied. Hij wil kalm wegtrappen, doch maait finaal over het leder heen. Volkers is er al bij, passeert Van der Aa gemakkelijk, zet voor, waar Mulders geen moeite heeft om den bal in het verlaten doel te koppen (10). Er zijn dan 23 minuten gespeeld. De aanvallen van Willem II worden steeds gevaarlijker, niet het minst door een serie mis verstanden in de Ajax-achterhoede. Het spel werd goed open gehouden, zoowel van rechts als van links dreigen gevaren. Als van Ham toeloopt op een ver naar voren geschoten bal, wil Van Diepenbeek het leder wegwerken; hij beoordeelt den bal verkeerd, zoodat deze op zijn hoofd terecht komt. Van Ham heeft plot seling een vrij veld voor zich, daar Keizer is uitgeloopen. Het schot van den Tilburgschen midvoor gaat tusschen Van Diepenbeek en Keizer juist., naast. Maar eenige minuten later komt de gelijk maker, als Möller stevig doorzet en van dicht bij een schot lost. dat via den binnenkant van den paal in doel belandt (11). Tweede helft. Het schemerde al aardig, toen om even over negen met de tweede helft werd begonnen Het spel is nog geen vijf minuten oud of de honderd lampen worden aangedraaid. Een kampioenswedstrijd in den zomer bij kunstlicht Onder wel heel bijzondere omstandigheden heeft de kampioenscompetitie 1934 plaats! Aanvankelijk is Ajax sterk in de meerder heid; voortdurend zwermen de Amsterdam mers voor het doel van Van der Aa. Eenige hoekschoppen en zelfs eenige vrije schoppen hebben echter geen resultaat, omdat de Til burgsche verdediging goed in vorm is. En het is wel heel jammer, dat Van der Aa wederom een fout maakt die aan Willem II een doel punt kost. Als een aanval op het Tilburgsche doel door Van der Aa wordt onderschept, laat hij den bal uit de handen vallen. Van Reenen krijgt het leder, trapt in het verlaten doel. Maar eenige Willem Ilers hebben het gevaar reeds gezien, Spijkers trapt het leder er nog uit, maar Volkers trapt weer opvangend kei hard in (21). Dit alles geschiedt in zulk een snel tempo, dat Van der Aa niet eens gelegenheid heeft gehad zich te herstellen. Er is dan een kwartier gespeeld. Willem II antwoordt met eenige verwoede aanvalen; alweer is het Möller die het gevaar lijkst is. Uit een vrijen schop tegen Schubert plaatst Horsten voor doel; Van Ham kopt in de rush in. maar Keizer staat op zijn post en redt keurig. Het spel golft op en neer, de span ning zit er wel in en het spel is af en toe ook zeer behoorlijk. In de hïite xan den strijd wor den nog al eens overtredingen begaan, waar tegen scheidsrechter Wey op kalme wijze op treedt. Zoo breekt het laatste kwartier van den wed- strijd aan. Willem n dringt op om den gelijkmaker te forceeren. maar zooals het gewoonlijk gebeurt, geschiedt het ook thans, een doelpunt komt juist aan den anderen kant. De Ajaxvoorhoede zit ondanks een licht Willem II-overwicht niet stil. En als de half- linie van Tilburg mist krijgt Ten Have met een vrij veld den bal toegespeeld. Hij zet voor, Mulders legt even den bal voor het goede been en met een hard schot in den rechterhoek heeft Ajax een 3—1 voorsprong, met nog een kleine tien minuten voor den boeg. Ajax blijft sterker. Eén minuut voor het einde wordt het zoowaar 41 voor Ajax. Mulders zet stevig door en weet zich van twee Willem Il-spelers te ontdoen. Zijn schot wordt dooi den uitloopenden Van der Aa het veld weer ingeslagen, waar Van Reenen met een hoog schot onhoudbaar inknalt (4—1). Zoo komt het einde met een toch nog hooge zege van Ajax. Heden Woensdagavond wordt in het Stadion de wedstrijd Willem HK.F.C. gespeeld. Jaarvergadering van „Storm vogels" Dinsdagavond hield de IJ. V. V. „Stormvo' gels'' haar jaarvergadering in „Kennemerhof Om even acht uur opende de heer W. Chr. Suwerink de drukbezochte vergadering. „Wij staan;- aldus de Stormvogel-voorzitter, „niet aan het eind van een succesvol kampioens- en financieel jaar. Het spijt ons natuurlijk, dat vooral ons eerste elftal in de ge wone en bekercompetitie niet het gewenschte succes heeft kunnen boeken, doch ontevreden zijn we zeker niet. Een bijzonder woord van hulde brengt spr. aan de A-adspiranten. die het kampioenschap hunner afdeeling wisten te behalen. Groote dank is verschuldigd aan de medebestuursleden, die allen hun taak met groote nauwgezetheid vervulden. Ook de elf tal-commissie komt een woord van lof toe. Ook de jeugdcommissie heeft weer uitste^ kend werk verricht. Van haar werk zal de vereeniging ongetwijfeld vele en goede vruch ten plukken. Secretaris Wijmer bracht een lijvig jaarver slag uit. Na het gelukkige herstel van den eerste-elftal speler Ketting geme moreerd te hebben, wees de secretaris op hen, die de vereeniging door den dood ont vallen waren, t.w. J. Plengboer, W Terhorst, Sam Vlessing, K. v. Pel en J. J. Carst, allen menschen, die ten zeerste met de vereeniging meeleefden. Verder memoreerde de heer Wijmer de medewerking van de politie-autoritei- ten, het vertegenwoordigd zijn bij tal van jubilea van vereeniglngen, de succes volle lezing van Karei Lotsy, de verkiezing van Prins, Tyen, Haak, v. d. Velde, Visser, v. d. Laan en Hollenberg in vertegenwoordigen de elftallen, de verschillende vriendschappe lijke ontmoetingen, enz. Tenslotte wees spr. op het vlotte verloop van de schoolvoetbalwedstrijden, waarvoor Storm vogels haar terreinen weer beschikbaar had gesteld. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn uitgebreid en accuraat jaarverslag en sprak den wensch uit, dat de heer Wijmer nog vele jaren met dezelfde ambitie zijn werk zou blijven verrichten (applaus). Hierna hield de penningmeester, de heer Su werink. zijn „millioenenrede". Zooais te ver wachten was, was deze in mineur gesteld. De inkomsten toch waren door het minder suc cesvol optreden van het eerste elftal en de ongunstige competitie-indeeling verre beneden de verwachtingen gebleven. Uit de hierna verder genoemde cijfers stip pen we aan, dat er een saldo was van f 1266.74. De vice-voorzitter. de heer Martens dankte den penningmeester voor zijn accuraat be heer. „U hebt," aldus de heer Martens, „den secretaris de motor onzer vereeniging ge noemd, maar gij zijt de man, die voor de ben zine zorgt." Bij het volgende punt vaststelling dei- contributie stelde het bestuur voor deze ongewijzigd te handhaven. Nadat de voorzit ter toegezegd had voor bijzondere gevallen een aparte regeling te willen treffen, werd het bestuursvoorstel aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre denden, de heeren Koopmans, Wijnschenk en Suwerink bij enkele candidaatstelling herko zen. Eenzelfde eer genoten de heeren Heilig, Van Leeuwen en D. Bruyn, als leden der elf talcommissie. Bij punt 11 benoeming Lid van Verdien ste stelde het bestuur der vergadering voor den oud-aanvoerder van het eerste elftal Wim Koster als zoodanig te benoemen. Dit voorstel werd bij acclamatie aangenomen. Hierna sprak de voorzitter het nieuwe Lid van Verdienste toe. „Koster," zei zeide hij, „op dezelfde spontane wijze als we. je bij je drie voudig jubileum op 28 Mei 1933 hebben ge huldigd, hebben we je thans tot Lid van Verdienste benoemd. Ik wensch je hiermee van harte geluk. Ik wil niet uitwijden, wat je voor onze vereeniging geweest bent, maar er alleen dit van zeggen, dat je in hart en nieren een Stormvogelsman bent. Je voetballoop baan is nu ten einde, maar ik ben er van overtuigd, dat de banden met Stormvogels nimmer verbroken zullen worden en onze vereeniging je volle belangstelling zal hou den." (Applaus.) Hierna bood de heer Suwerink het nieuwe Lid van Verdienste een schitterend door den heer Koopmans vervaardigde oorkonde aan. den wensch daarbij uitsprekende, dat deze een eere-plaatsje in „Kennemerhof" zou krijgen. De rondvraag leverde al zeer weinig belang rijks op, zoodat de bezoekers der vergadering in record-tijd „Kennemerhof" konden ver laten. JAC. WEY HERSTELD. De ex-V.V.V.-speler. Jac. Wey. die zich later voor „Stormvogels" opgaf, doch voor zijn nieuwe vereeniging door een zeer ernstige ziekte niet kon uitkomen, is thans door den behandelenden geneesheer geheel hersteld verklaard. De kans is dus groot dat we hem weer binnenkort op onze voetbalvelden zien. De instelling van een hoofd klasse. HOCKEY VERGADERING INTERNATION. HOCKEYBOND. Een Olympisch touraooi. Neder- landsche Dames Hoekevbond ontvangt de Liautheybeker. In de Parijs gehouden vergadering van den Internationalen Hockeybond is in het bijzon der de kwestie van een Olympisch hockevtour- nooï ter sprake gekomen. De zestien bij den Bond aangesloten landen hebben besloten wederom een dergelijk tournooi te organisee- ren en wel in Juli of in September 1936. In het .iaar van de Olympische Spelen zal in Duite-ch- land ook een Internationaal dameshockey- tournooi worden gehouden onder den tite' „Dameshockeywereldspelen". Het tounrnooi zal te Berlijn plaats vinder.. De Liautheybeker. die jaarlijks voor bijzon dere verdiensten jegens de internationale hookeysoort wordt- toegekend, werd voor het Jaar 1934 toewezen aan den Ned. Dames Hockeybond. Voorstel van Go Ahead door Oost. Ie klassers aangenomen. In de Dinsdagavond te Deventer gehouden vergadering van de Vereeniging van Ooste lijke Eerste Klassers werd op voorstel van Go Ahead een motie aangenomen, waarbij heb bondsbestuur van den K.N.V.B. wordt verzocht een commissie te benoemen, welke tot taak heeft de voor- en nadeelen van een hoofdklasse te onderzoeken en deze commis sie op te dragen rapport uit te brengen ten minste vier maanden voor de algemeene ver gadering in 1935 en waarbij verder aan het K.N.V.B -bestuur wordt verzocht zoo noodig een buitengewone vergadering te beleggen voor de bespreking van dit vraagstuk (Alg. Hbld.) KANO-SPORT HAARL. KAXOVEREENIGING Door bovengenoemde vereeniging werd Zon dag deelgenomen aan de door den Ned. Kano Bond georganiseerde kanowedstrijden op den Am^tel. De snelle .Altijd Wat" zorgde wederom voor het vervoer van trekkers supporters en materiaal. Vijf prijzen werden door de H.K.V. in de wacht gesleept, n.l. in de R I. S. nieuwe lingen klasse werd A J. Bosse 2e en C. C. Gerritsen 3e. in de R. n S. nieuwelingen wer den J. v. d. Schaar en Tj. Kuperus le en A. J. Bosse en J. M. v. d. Horst 2e. terwijl de adsoi- rant W. v. d Kroft. in de R I den 3en prijs bemachtigde. Het was jammer dat de finales R II S. en R I S-, dicht achter elkaar plaats hadden, ander was het succes misschien groo- t-er geweest, maar dat nam niet weg dat men toch hoogst voldaan huiswaarts keerde. CRICKET Engeland heeft veel geluk. DOOR REGEN EINDIGT DE VIERDE TESTMATCH ONBESLIST. Reeds in den nacht van Maandag op Dins dag had het hard geregend, waardoor het wicket er niet beter op geworden was. Twee wickets waren reeds gevallen, namelijk die van Hendren. die l.b.w. O'Reilly ging. en da: van Ames, die schitterend door Brown werd gevangen op het bowlen van Grimmett. Ley- Iand en Hopwood waren respectievelijk met 49 en 2 not out. Hopwood had kans gezien een uur te batten zonder ook maar één run te scoren. Na Leyland en Hopwood moesten Mitchell, Verity en Bowes nog batten. Neemt men daarbij in aanmerking, dat beide Australische bowlers O'Reilly en Grim mett in buitengewonen vorm waren, dan kan men zich eenigszins indenken, hoe Engeland bofte, toen om 1 uur de regen met pijpestelen uit de lucht ging vallen, waardoor het veld verder voor den geheelen dag onbespeelbaar werd. Zoo hebben dus de prachtige scores van Don Bradman en Ponsford Australië, niet aan de overwinning kunnen helpen. Wat nog niet één batsman klaar heeft kunnen spelen, heeft Bradman gedaan: hij heeft namelijk nu twee driehonderden op zijn naam staan. De sym pathieke Australiër kon in de eerste drie wed strijden maar niet los komen. Het veld te Leeds, waar hij reeds eenmaal 334 maakte '.s blijkbaar een geduchte stimulans voor hem geweest. Zijn batten was brillant. In zijn hoog totaal heeft hij slechts één kans gegeven en dan nog wel een zeer moeilijke. Beide partijen hebben nu een wedstrijd ge wonnen. terwijl twee matches onbeslist ge ëindigd zijn. De vijfde en laatste testmatch moet dus de beslissing brengen. Deze wordt daarmo dan ook geheel uitgespeeld. Deze wedstrijd begint 8 Augustus en wordt op den Oval te Londen gespeeld. A.C.C. COMB.—HAARLEM COMB. Ir. J. Allart scoort een century. Dinsdag zijn de Haarlemmers, die meegaan met "d'èhjaarTïj ksch'é?i' tour naar hetÖosten en daar wedstrijden spelen onder den naam „Oehoe's", naar Amsterdam getrokken en heb ben daar een mooie overwinning behaald op een A C C. comb. Haarlem begint te batten en opent met J. Voofd en A. v. d. Bergh, waarvan laatstge noemde al spoedig verdwenen is. Met J. de la Mar op de mat gaat het hierna beter en de runs komen snel. Op 54 valt echter het wicket van J. de la Mar, na 26 runs bij het totaal gevoegd te hebben. Hierna vallen snel 3 wickets waarvan ook dat van J. Voogd, die een goede 24 runs gescoort had. Als tenslotte Ir. J. Allart en F. v. Dalsum op de mat zijn, komen de runs snel. vooral J. Allart legt er flink het hout op. Hij sloeg niet minder dan 5 zessen en 7 vieren in zijn cen tury, welke hij met een 4 volmaakte. Ook F. v. Dalsum liet zich niet onbetuigd en samen met Ir. J. Allart zetten zij een stand op van niet minder dan 140 runs. Wanneer het totaal 241 is voor het verlies van 7 wickets wordt met inbegrip van 26 extra's gesloten. In de dubbele cijfers kwamen: J. Voogd 24, J. de la Mar 26. Drs. B. Kleefstra 13, Ir. J. Allart 100* en F v. Dalsum 45*. Voor A.C.C. bowlden: J. v. Steenbergen 035. H. Immig 2—34, P. Sanders 2—39, D. Prent 3—64, J. Immig 035, A. Haalmeyer 04 en W. Kummer 04. A.A.C. brengt het hierna slechts tot 57, waaronder slechts 1 extra's, dank zij het uit stekende keepen van J. Voogd, die niet min der dan 2 batsmen stumpte. De eenige die er iets van terecht brachten waren J. v. Steenbergen met 10. P. Sanders Jr. met 19 en W. Schoevaart met 10. Voor Haarlem bowlden: H Hurkmans 54, A. v. d. Bergh 015. F. W. G. v. Dalsum 15, J. P. v. Balen Blanken 019, J. J. de la Mar 31 en H. v. Vreeden 112. LAWNTENNIS HET DUINWIJCK-TOURNOOI. De uitslagen van Dinsdag gespeelde wed strijden luiden als volgt: Damesenkelspel: mej. A. Teer sl. mevr Deegenaar 75 119. Damesdubbelspel: dames Spruijt en Henne- man slaan de dames Homan en Rijken 61 6—1. Gemengd dubbelspel: R. Teer en A. Erdman slaan J. Niepoort en J. Maters 57. 61 6—3. Heerenenkelspel: A. Erdman sl. J. v. d. Bliek 6—4. 6—3. Heden, Woensdagavond 7 uur wordt de partij v. d. PloegDeegenaar gespeeld. SCHAKEN HET TOURNOOI TE ZüRICH. Uit Zürich wordt aan de Tel. gemeld: De uit slagen van de partijen in de elfde ronde lui den als volgt: Gygli verliest van Aljechin. Stahlberg wint van Grob. Henneberger verliest van Flohr. Bernstein verliest van Euwe. Bogoljubow wint van Joss. Rosselli wint van Naegeli. Nimzowltsch wint van Muller. Johner remise met Lasker. De stand na de 11e ronde is dus*. Flohr 9K- pnt.: Aljechin en Bogoljubow 9 p.; Euwe 8';. p.; Stahlberg en Lasker 7 p.; Bernstein en Nimzowitch 6 p.: Johner 5! p.; Henneberger 4V: p.: Muller 4 p.: Grob 3-S pRosselli 3/ p.; Gygli 2j4 p.; Nagel! 1 Vi p.; Joss 1 p. ZWEMMEN DE 4e INT. „NOORDERBAD'-ZEEWEDSTRIJD TE ZAND VOORT. De 4e Internationle Zeemijl-wedstrijd, geor ganiseerd door de Zwemclub „Haarlem", op Zaterdag 28 Juli a.s. bij 't Noorderbad te Zand- voort belooft, gelet op de inschrijvingen, we derom een waar sportevenement te zullen worden. Vooral ln de hoofdklasse, de afdee ling vrije slag heeren. zullen de meest bekende lange afstand zwemmers van Nederland star ten. De winnaars van den kort geleden gehou den Schelde-wedstrljd: Stender (Dolfijn), We genaar A.Z. 1870) en F. Kuijpers (Dolfijn) zullen met de winnaars van den tezelfder tijd gehouden IJsselmeer-wedstrijd: Van Hems- bergen en Zeeman (Haarlem) thans in de Noordzee te Zandvoort een feilen strijd voeren. Aangezien deze cracks heel zelden in een wedstrijd tegen elkaar hebben gezwommen, zal dit ongetwijfeld een buitengewoon Interes sante krachtmeting worden: men zou den winnaar hiervan Nederlandsch lange afstand kampioen kunnen noemen. In de schoolslag-klasse noemen we o.a. de bekende schoolslagzwemmers Korpershoek iV.Z.C.) en Kroese A.Z. 1870), die in derge lijke wedstrijden hun sporen reeds ver dienden. De start heeft plaats te half vier voor het Noorderbad. Daar de wedstrijd van het strand en den boulevard af voor iedereen goed te volgen is, zal de publieke belangstelling bij mooi weer evenals vorige Jaren weer zeer groot zijn. WANDELSPORT De Int. Vierdaagsche Afstands- marschen. Op den eersten dag 2972 wandelaars. Het was Dinsdagmorgen in Nijmegen reeds vroeg dag voor de deelnemers aan de interna tionale vierdaagsche afstandsmarschen. In de kazerne van de Koloniale Reserve was het al te vier uur reveille voor hen. die een parcours van 55 K.M. te loopen hadden: voor de andere trajecten was dit varleerend tusschen een half uur en een uur later. Slechts weinigen ontbraken dezen morgen op het appèl. Volgens officieele gegevens zijn er ln totaal 2972 deelnemers gestart. Het weer was voor de deelnemers bijzonder gunstig, heerlijk koel. Later brak het zonnetje door. In een goede stemming zag men de groe pen, indivldueelen. zoowel burgers als politie mannen. en militairen langs de wegen trek ken. De conditie van de wegen was zeer goed te noemen. De belangstelling der bewoners van Nijme gen was evenals anders groot. Reeds des morgens vroeg bij het vertrek, stonden zeer velen langs cïen weg geschaard van de kazerne. Overal wordt door de bewo ners met de deelnemers meegeleefd. Verschillende firma's boden versnaperingen aan. Reeds te half acht kwamen de eerste deel nemers door Groesbeek. waar de parcoursen zich splitsen; een uur later kwam een groot aantal deelnemers aan den Piasmolen aan. Aan deze groote rustplaatsen kan men altijd aardige tafereeltjes zien. Meestal hebben de deelnemers, die daar rusten, aan één stoel niet genoeg; zij nemen er nog een tweeden bij. Men neemt een zoo lui mogelijke houding aan. Tegen vijf uur, juist toen er een flinke re genbui losbrak waren alle deelnemers weer binnengekomen. Slechts drie heeren waren uitgevallen. Met het oog op het groote aantal deelnemers is dit zeer gering en dit mag dus een mooi resultaat genoemd worden. Men is thans in afwachting van wat de tweede dag zal brengen. POSTDUIVEN DE REISDUIF Wedvlucht van Roozendaal. De prijzen wer den behaald als volgt: stolk 1 6 7 11 15 23 28 29 31 33 36; Th. A Heinsbergen 2 16 25 46; W. Jansen 3 12 21 23 24 34 35; H Everts 4 10 38 40 42 44 45 43 49 50; de Bie 5 39 51. C. v. d. Ende 8 52; J Broek hof 9 20 27; H. J, Handgraaf 3 14 17 32: J. Th. Bakker 19 30 37 47 54: P Kroon 22 53; J. J. de Bie 241; P. A. Blommaert 13. In concours 288 duiven, in vrijheid gesteld te 9.30 uur. Eerstgetoonde duif 10,46.10, laatste prijswinnende 11,0,9. DE BONTE DUIF. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Bordeaux (922 K.M.). De prijzen werden als volgt gewonnen: ■J. Doornbosch 1; F. W. J. Kuyken 2 3; P. S. Steenstra 4; J. L. Heemskerk 5; W. J. der Kin deren fi Tevens hield zij een wedvlucht voor jonge duiven van Oudenbosch. De prijzen werden als volgt gewonnen' P. H. Brakel 1 2 4 10 11 15 17; G. J. Suman 3: G. C. ten Bosch 5 6; W. J. der Kinderen 7 16; A. v d. Linden 8: F. van Honschoten 9 14 18; J. L. Heemskerk 12 19 20: J. J. Kan 13. Het kamDioenschap oude duiven is gewon nen door W. J. der Kinderen met 209 punten; 2e F W J. Kuyken 193 punten; 3e P. H. Bra kel. Kampioen Fondvluchten le F W. J. Kuyken 86 punten; 2e W. J. der Kinderen 81 punten; 3e J. L. Heemskerk 64 punten. DAMMEN. OM DEN BADHUIS-LIST BEKER. Donderdag 9 Augustus zal de jaarlijksche ontmoeting plaats vinden tusschen D.C.IJ. en de Haarlemsche Damclub om den Badhuis- List beker. Indien de Haarlemmers ook dit maal winnen, zal de beker definitief in hun bezit komen. D.C.IJ., die door den vacantie eenige harer spelers niet op z'n sterkst kan uitkomen, zal vermoedelijk met de volgende spelers den strijd aanbinden: 1. B. Dukel, 2 Ligthart, 3 P. Leyte, 4 C. Suyk, 5 Dicderiks, 6 Basstra. 7 H. Schaap. 8 H Laros, 9 J. Smit. 10 F Dukel. Reserves Bais. Koetsier. P v. d. Velde. Vrijhoef en F. Postma. Mochten Kra mer en Souverein kunnen spelen, dan zullen zij hun plaats innemen. HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond j.l. werden in het clublokaal Haarlemsche Damclub de topscorer-medailles uitgereikt aan J. B. Sluiter Jr. (hoofdklasse'. J Poppen (2de klasse) Ph. G Amelung Ir. en J. J. Groenewoud (3de klasse) en I. Ravens- bergen en H. W. C. van Rhoon (4de klasse), welke spelers in de competitie 1933 1934 voor hun tiental demeeste punten scoorden. WIELRIJDEN. „ACHILLES" OP DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Dinsdagavond hield deze vereeniging haaf wekeüjksche clubwedstrijden op de Heem- steedsche baan. In totaal startten 23 renners. Er was zeer mooie sport te zien en het publiek leefde enthousiast mede. Begonnen werd met een sprint voor A- en B- klassers. welke tot resultaat had. dat na zeer spannende ritten ten slotte B. v. d Aart. H v. Beugen en J. Engel zich in de finale plaatsten. Toen kregen wij de grootste verrassing van den avond, daar Van Beugen, die slechts 15 jaar is en voor het eerst op de baan reed. de overwinning in de wacht sleepte door J. Engel en B. v. d. Aart ln deze volgorde achter zich te laten. Voorwaar een prestatie, die veel voor de toekomst belooft. Ook de Australische achtervolging werd fel betwist. Er werd door tien renners gestart en tot op het laatst bleef de spanning erin. daar Gruiters en Bakker elkaar geen handbreed toegaven. Ten slotte wist Gruiters te winnen. De juniores reden een sprlntweastrijd. die gedecideerd door S de Vries werd gewonnen. Tot slot had een 75-ronden-wedstrljd plaats, waarin v. d. Aart zich bijzonder onderscheidde, door niet alleen een ronde weg te loopen. doch bovendien alle klassementen te winnen. De totale uitslagen zijn als volgt: Sprint voor A- en B- klasse: 1. H. v. Beugen, 2. J. Engel. 3. B. v. d. Aart Sprint C-kiasse: 1. S. de Vries, 2. Jan Hob belen. Austr. achtervolging: 1. P. Gruiters, 2. H. Bakker. 3. A. v. d Hoeven. 75-ronden-wedstrljd voor A- en B-klasse: 1. B. v. d. Aart. 15 pnt op een ronde 2. J. Rus man, 12 pnt.; 3. J. v. Maris, 9 pnt. SUCCESSEN VOOR DEN HAARLEMMER WESTER. Onze stadgenoot Wester, die j.l. Zondag op de Heemsteedsche Wielerbaan den brassard gewonnen heeft, plaatste zich Maandagavond in den Federatiewedstrijd van Noord-Holland No. 2 achter Van der Linden, kampioen van Nederland, die buiten mededinging meereed. De uitslag werd dus: 1. Wester; 2. Hal; 3. Baanen. ZEILEN De Kaagweek. Dinsdag, den iaatsten dag van de Kaagweek werden de volgende uitslagen geboekt: Holland-^Friesiand-wedstrijd in de regen- boogkiasse 1. M. Hendriks (Friesland); 2. H. Veldhuizen (Holland». 3 F. P. Bos «Holland). Holland 29 punten. Friesland 26.1 pnt. Totaal uitslag: 1. Holland 97.2 pnt. 2. Fries land 67.1 pnt. Groepswedstrijd in de twaalfvoetsjollen- klasse: 1. Th. van Helvert «De Kaag); 2. W. van der Valk iRotterdamsche Z.V.)3. J. Dijkers (Aegir): Rotterdamsche Z. V. 11 pnt., Aegir 11 pnt.. De Kaag 10.1 pnt., Zaanland sche Z. V. 4 pnt. Totaal uitslag: 1. De Kaag 38.3 pnt, 2a Rot terdamsche Z.V. 29 pnt., 3. Aegir 25 pnt., 4. Zaanlandsche Z. V. 16 pnt. Groepswedstrijd in de 12 M2.-sharpieklasse- 1. A. Aanstoos «Schinkel), 2. L. V. Arnold (Loosdrecht'. 3. W. J. H. Nauta (De Kaag). De Schinkel 28.1 pnt., Loosdrecht 28 pnt., De Kaag 28 pnt.. Het Nieuwe Diep 20 pnt., Braassemermeer 8 pnt. Totaal uitslag: l. De Schinkel 82 1 pnt.. 2. Loosdrecht 75.1 pnt 3. De-Kaag 73.1 pnt., 4. Het Nieuwe Diep 64 pnt., 5. Braasemenneer 32 pnt. 45 M2.-krulsersklasse: 1. Benati 2. st. B. Fenengji; 2. Walta, st. C. A. Vermaat, 3. Boe kanier, st. A. Warners. HoofdprijFöhn. st. P. Molenaar. Regenboogklasse B: 1. Weiter flinter, st, E. D. de Jong. 2. Pieterke st. G. de Vries Lentsch Jr.. 3. Iris, st. ir, P. B. Kreukniet. 12 M2.-sharpieklasse B: 1. Rakker, st, A. Honigh; 2. Nora st. C. Bronkhorst; 3. Sperwer, st. G. A. S. Jongeneel. 1'2 M2.-sharpiek!asse C 1. Peet, st, A. Marlet 2. Pierewiet, st. P. C. W. Sterk. Pampusklasse A: 1. Oranje, st. P. Schieffer; 2. Steur, st. L. van der Steur; 3. Sas, st. J. Heijnen. Hoofdprijs: Steur. st. L. v. d. Steur. Twaalfvoetsjollenklasse Dames B; 1, Kurk- druppeltje, st. mej. T. van Meeteren. Twaalvoetsjollenklasse Dames A: 1. Schuif, st, mej. M. v. d. Stadt; 2. Duikelaartje, si. mej. L. Molenaar: 3. Ideaal 2. st. E L. Karreman BM.-klasse: 1. Wctterwille. st. H. van Eyck; 2. Kameleon, st. J. Boomstra; 3. Jutter, st. P W. Bot. Hoofdprijs: Wetterwille, st. H. van Eyck. Pampusklasse B: l. Norremeer, si. J. C. P. Hofkes; 2. Fuut 2, st. W. van Hattem; 3. Knoop- schoentje, st. N.N. Regenboogklasse A: 1. Hennie. st. H. Hen driks; 2. Waterrot, st. S. Kuipers; 3. Swan, st. H. Zuiderbaan. Hoofdprijs: Hennie, st. H. Hendriks. 12 M2-sharpieklasse A. l. Trinel. st. L. V. Arnold: 2 Dinges, st. W. J H. Nauta; 3 Mieke, st. H. Gulcher. Hoofdprijs: Trinil, st. L. V. Arnold. Handicapklasse D: 1. Narmada, st. H. H. Tieleman. Vrijbuiterklasse: l. Jan Brass, st. J. Dors man: 2. Thode. st. A. Carpentlor. Zesmeterklasse: 1. Uilenspiegel, st. A. Fridt; 2. De Ruyter. st. G. de Vries-Lentsch; 3 Edith, st. E. D. Kalis. Hoofdprijs: Uilenspiegel, st. A. Fridt (België). Twaalfvoetsjollenklasse A: 1. Ideaal 2. st. J. N. Karreman; 2. Vagebond, si. Th. van Hel vert; 3. Gllpper. st. D. Kagchelland Hoofdprijs: Gllpper. st. D. Kagchelland. Twaalfvoetsjollenklasse B: l Good Luck. st. J. L. van Wermeskerken; 2. My Hobby. st. J. Dijkers; 3. Duikelaartje, st. mej. F. A C. Leenen. Twaalfvoetsjollenklasse C: 1. Dim. st. K. Marlet; 2. Eider, st. B. Ouwerkerk Jr.; 3. Al- vertje. st. E. J. Coster. Regenboogklasse C: l Titia, st. J. W. Maas Jr.; 2. Meteoor, st. H. Muller. HENGELEN HAARLEMSCHE HENGELAARSBOXD Zondag hield de Haarlemsche Hengelaars- bond een ouderlingen wedstrijd op witvLsch in de Leidschevaart, De vangst wa.s matig. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1. W. van Keulen, 2 Smit Jongbloed, 3. J. Sringveld, 4. A. van Keulen. 5. Wildschut. 6 Peper. 7. v. d. Aar. 8. Laurenburg. 9. Hymans. 10, v. d. Pol. 11 Van Meurs. 12 Van Bakcl 13. Concent, 14. Schaap, 15. De Gelder, 16. H. Klcijn. 17. Boogaerd. Na afloop werden de prijzen met een harte lijke toespraak aan de winnaars door den voor zitter, den heer W. Peper, uitgereikt HENGELENDE BILJARTERS. Zondag hielden de leden der Biljartclub ,De Poort" een vischwedstrijd tegen het vischcol- lege ..de Grunde!" in de Kruis/aart op wit- visch. De biljarters verstonden dit voor hen vreemde werk best; zij wisten met groot ver schil beslag te leggen op den uitgeloofden beker,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9