DONDERDAG 26 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 CRICKET NABETRACHTING VAN DE 4e TEST-MATCH. De draw, als resultaat van het vierde tref fen tusschen de beide cricketgrootmachten Australië en Engeland moet toch voor iede- ren liefhebber van den King of Sports een groote onbevrediging hebben nagelaten. De groote meerderheid, die de Australiërs de monstreerden, liet aan duidelijkheid niets te wenschen over en juist daarom is het in hooge mate te betreuren, dat de regen, de meest ge vreesde tegenstander van den cricketer, aan de Australiërs de zoozeer verdiende overwin ning ontnam. Gedurende dezen wedstrijd vielen er 26 wickets, n.l. 16 bij de Engelschen en 10 bij do Australiërs, waarbij het merkwaardige was, dat slechts 2 spelers boven de 50 runs kwa men. te weten Ponsford met 181 en Bradman met 3u4. De andere batsmen konden het bowlen van O'Reilly aan den Australischen kant. van Bowes en Verity aan Engelsche zijde, niet overmeesteren, waardoor behoudens den re cordstand tusschen Ponford en Bradman op den tweeden speeldag, de wickets met de re gelmaat van een uurwerk vielen. De grootste prestatie werd ongetwijfeld ge leverd door Don Bradman, die vcor de tweede maal in een Testmatch te Leeds de driehon derd runs overschreed. Toch bestond er een wezenlijk verschil in de wijze waarop Brad man destijds zijn recordscore van 334 op het teirein te Headingley maakte en die van j.l. Zaterdag. Een groote dosis zelfbeheersching, het nim mer nemen van risico's gepaard aan een vrij wel ontembare vechtlust, maakte Bradman vier jaar geleden tot een dei grootste en meest constante batsmen der wereld. En thans, na een, voor zijn qualiteiten althans, hopeloos falen in de eerste Testmatches, her haalt hij het kunststukje van 1930. Doch hoe seheel anders. De eerste ballen van Bowes knalde hij met wiskundige zekerheid naar de boundary. Noch Verity, Mitchell of Hopwood konden zich aan het Bradman-complex ont trekken: zij werden onherroepelijk van hun lengte geslagen in een dusdanig aanvallend en subliem spel, dat de fielders tot wanhoop en de talrijke toeschouwers in extase bracht. Zulk batten, waaraan misschien het element „safety" ontbrak, behoorde wel tot het aller beste, dat ooit op de Engelsche velden werd gepresteerd. De innings van Ponsford was hoogst nuttig: rustig en zonder risico's, doch miste het bril- liante van Bradman. Zij, die meenen dat Ponford op zijn retour is, zijn wel bedrogen uitgekomen. O'Reilley en Grimmet waren de bowlers, die voor de eerste innings-débacle verantwoorde lijk waren, beiden bowlden zeer accuraat en waren een doorloopend gevaar voor de Engel sche batsmen. Wall nam evenals in den vori- gen wedstrijd geen enkel wicket», doch bleek niet kostbaar en hield de batsmen kalm. Over het fielden der Australiërs niets dan lof met Bradman, Oldfield en Chipperfield als uitblin kers. In den Engelsohen aanval moest het meer hoofdzakelijk van Bowes en Verity komen, waarbij de Yorkshire fastbowler zichzelf over trof en 6 wickets veroverde, waarvan 5 clean bowled. Mitchell faalde voor de tweede maal, evenals Hopwood, zoodat de Engelsche elftal commissie voor de beslissende match op de Oval nog heel wat puzzles heeft op te lossen. Keeton, de plaatsvervanger van den gebles seerden Sutcliffe, was evenmin tot groote dingen in staat, terwijl Hammond, volgens ve len de beste Engelsche batsman, voor de zoo- veelste maal faalde en eveneens kans loopt niet herkozen te worden. Zooals bekend moet de laatste match, die op het prachtige Surrey-terrein gespeeld wordt de beslissing brengen', waarbij de duur van den wedstrijd ongelimiteerd is. Gelet op het verloop der vorige ontmoetingen, moeten de Australiërs, die sterk favoriet zijn, kunnen zegevieren tenzij voor de derde maal de weers gesteldheid Wyatt c.s. zal begunstigen. UMPIRE POSTDUIVEN „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Uitslag der wedvlucht van Roosendaal afstand 95 K.M., Los 9.30. In concours 140 duiven. 1-19 J. Kuipers; 2-16 G. v. Zanten; 3-4-8- 12-14-15 A. Verdonschot Jr.; 5-21-22-31 N. Leuven; 6-11 P. de Jong; 7-25-26 A. Eveliens: 9-33 P. v. Egmond: 10-13-18-28-29 K. C. Sijtsma: 17-20 L. de Winter; 23-30 W. v. Sluis; 24-27-32 A. v. Zadel. Ie getoonde duif 10 uur 38 min. 36 sec. Laatste prijswinnaar 10 uur 56 min. 32 sec. „DE ZWALUW". Bovengenoemde vereeniging hield haar eer sten wedvlucht met jonge duiven van Roosen daal. afst. 95 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: W. Bakker 1-14-18; P. v. Andel 2-3-4-5-8-9- 10-17; A. Compier 6-15-19-20: H. v. d. Eikhof 7-12-13-16: H. C. Hartman Jr. 11. De eersten prijs winnende duif bereikte een snelheid van 1281 M. per minuut de laatste 967 M. SCHAKEN HET TOERNOOI TE ZÜRICH. De uitslag van de partijen in de twaalfde ronde luiden als volgt: Aljechine wint van Lasker. Naegeli verliest van Nimzowitsch. Joss remise met Rosselli del Turco. Grob verliest van Henneberger. Gygli wint van Stahlberg. DAMMEN. DAMCLUB HAARLEM. De uitslagen van de Woensdagavond jl. ge speelde partijen voor de diverse wedstrijden luiden als volgt: Zomerwedstr ij d J. P. Exel Jr.—L. P Hu ges 0—2 H. W. Zitman—B. Gabrië; 2—0 Promotie-degradatiewedstrijd H. A. van Abs—R. C. Broekmeier 0—2 P. OttoliniG. Elzing 0—2 C. van der Werff—C. Dikkeboom 1—1 VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. K. F. C—Willem II (2—1) Voor den tweeden wedstrijd der extra-kam pioenscompetitie was de publieke belangstel ling uit den aard der zaak minder groot dan Dinsdagavond nu er geen Amsterdamsche club speelde. Nog geen vijfduizend toe schouwers waren in het Stadio-wederom by prachtig zomeravondweer getuige van de ontmoeting K.F.C.Willem II. waarbij er voor K.F.C. alles op het spel stond en Willem II door haar nederlaag van gisteren tegen Ajax practisch reeds uitgesloten was voor den titel. Onder leiding van den heer Boekman stel len de ploegen zich op. Het begin is voor de Tilburgenaren. die met snel gevarieerd spel het doel van Veen be dreigen. waar Nieuwen'nuizen weer zijn oude tactiek toepast en als „derde" back speelt. Het gevolg is een sterk verdedigend K.F.C., waarin overigens nog genoeg zwakke punten in blij ken te steken. Vooral Mol is verre van trap- vast en door een fout van dezen speler komt Willem II zes minuten na het begin aan de leiding. Van der Wouw zendt een hard schot in van 15 Meter afstand, dat in normale om standigheden er totaal naast geweest zou zijn. Mol wil echter nog wegtrappen, maar raakt het leder half. de bal verandert daardoor in eens van richting en belandt langs den totaal verrasten doelman in het net (01). Door dit succes aangemoedigd, behoudt Wil lem n nog eenigen tijd het initiatief, doch langzamerhand nemen de aanvallen van K. F. C. toch een gevaarlijker karakter aan. Even moet er gestopt worden voor een blessure van Spijkers, doch als het spel hervat is, volgt direct daarop de gelijkmaker. Mol passeer Smulders en met een vliegend schot passeert hij op 4raaie wijze doelman Van der Aa (1—1). K.F.C. heeft nu beslist de overhand haar aanvallen dragen allen een zeer gevaarlijk karakter door het open spel en het goed op schot zijn van midvoor Mol. Na bijna een half uur spelen kan K.F.C. de leiding nemen. Mol weet vlak voor doel den bal handig om Smulders heen te spelen; MACLEAN'S GEDEPONEERD MAAGPOEDER NIEUW MIDDEL BRENGT VERLICHTING VOOR MAAGLIJDERS. In geheel Groot-Brittannië, in alle klinieken en ziekenhuizen, wordt thans het Macleans recept voorgeschreven. Het verlicht maag pijnen ook in ernstige gevallen en het origi- neele Macleans (gedeponeerd) Maagpoeder is thans bij eiken apotheker en drogist verpakt verkrijgbaar. LUdt gij aan indigestie, maagpijn, maagzuur, dyspepsie, gal, enz. probeert dan nog heden Macleans 'gedeponeerd) maagpoeder. Aan genaam om in te nemen, zuiver en volkomen onschadelijk. Alle apothekers en drogisten verkoopen Macleans (gedeponeerd) Maagpoeder: groote flesschen a 1.75, kleine flesschen a 1 Imp.: BOROMAG. 258 Heerengracht, Amster dam, Telefoon 35456. COUPON. Zendt coupon met naam en adres en 20 ets. aan postzegels aan de Impor teurs en U ontvangt gratis en franco een proefflacon. (Adv. Ingez. Med.) van kortbij passeert hy onhoudbaar Van der Aa 2—l«. Te ruim tien minuten over negen wordt met de tweede helft begonnen, a.w.z. in een snel invallende duisternis. Na eenige minuten worden de 100 lampen dan ook al aangedraaid en het veld. spelers en witte bal zijn te volgen als bij dag. In het eerste kwartier oefent Willem n een zeer sterken druk op het K.F.C.-doel. K.F.C. moet zich geheel op verdedigen toeleggen het leder blyft voortdurend om en nabij 't doel van Veen. Willem II ontwikkelt in deze periode werkelijk goed spel en het is slechts aan Nieuwenhuizen te danken en in de tweede in stantie aan keeper Veen, dat het doel der Koogers niet doorboord wordt. Na ruim een kwartier spelen moet Willem II het tempo iets laten zakken en kan K.F.C. weer eenige aanvallen ondernemen. Van der Aa toont zich in veel beteren vorm dan Dins dagavond: hy onderschept op betrouwbare wyze eenige voorzetten.. In de resteerende minuten komt geen wyziging meer in de stand; KJ.C. heeft ten slotte een moeilijk bevochten 21 zege be haald. De stand luidt nu: gesp. gew. gel. verl. pt. v.—t. gem. Ajax 1 1 0 0 2 4—1 2.— K. F. C. 1 1 0 0 2 2—1 2.— Willem H 2 0 0 2 0 2—0 0.— De wedstryd K.F.C.Ajax brengt dus de be slissing. Ajax heeft aan een gelijk spel reeds genoeg om den titel te veroveren. HONKBAL BLAUW WIT-TOURNOOI. Zondag 29 Juli zal voor de vierde maal het to urnooi om den zilveren beker van Blauw Wit worden gehouden. Ingeschreven hebben de eerste klasse ne gentallen: Ajax. Blauw Wit. Haarlem. V.V. G A. en de tweede klassers: A.M.V.J. en E.D.O. In afd. A komen uit: A.M.V.J.. Haarlem en V.V.G A. In afd. B. komen uit: Ajax, Blauw Wit en EX) .O. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. MEIXI WINT DE NEGENTIENDE ETAPPE Uit Bordeaux: Na den laatsten rustdag te Pau is de Tour de France Woensdag met <ie negentiende étappe voortgezet, leidende van Pau naar Bordeaux, een afstand van 215 K.M. Winnaar werd de Itallaansche toerist Meini in den tijd van 7 uur 7 min. 58 sec., voor Ghyssels. Louviet. Martane. Speicher. Bonduel, Gotti, Wauters, Le Grevès en Morelli. Het alg<$neen klassement luidt: 1. Magne, 118 uur 54 min. 64 sec.; 2. Martano 119.9.38: 3. Vietto 119 37.9: 4. Vervaecke 119.41.52; 5. Lape- bie 119.43.28: 6. Morelli 119.50.30. Het landenklassement luidt: Frankryk 358.14.41; Italië '360.52.56; Zwltserland-Spanje 361.28.14; Duitschland 365.25.8; België 371.8.3. DAMMEN. ZEESTRAND WEDSTRIJD. Damclub IJmuidenHaarl. Damclub. De jaarlijksche zeestrandwedstrijd om den Llst-wisselbeker tusschen de damclub IJmui den en de Haarlemsche Damclub zal dit jaar worden gehouden op Donderdagavond 9 Augustus a.s. Deze wedstrijd zal plaats hebben tusschen de beide hoofdklasse-tientallen dezer vereer.i- gmgen op het IJmuidensche strand voor bad huis List, Na afloop zullen spelers en genoodigden zich in badhuis List vereenigen ter bywoning van soirée-dansante, aangeboden door badhuis List. Wat boksers in magere jaren verdienen; Heeft Wyatt zich vergist?; Alan Kippax maakt een uitstapje; Empire Games; Inter-University-athletiek; Waarom een verbod van weg. wedstrijden in ons land? In het algemeen is men geneigd te veronder- derstellen, dat sinds de dagen van Carpentier, Dempsey, Tunney en Luis Fivpo, de gages dei- vooraanstaande boksers beduidend zijn ge daald. Inderdaad worden, vooral in Amerika, in deze magere jaren niet meer zulke gewel dige bedragen aan de deelnemers aan titel gevechten uitgekeerd, doch men dient daarby niet uit het oog te verliezen, dat vooral de drie eerstgenoemde boksers door hun persoonlijk heid op de verbeeldingskracht der massa werkten en daardoor exorbitante sommen, dikwijls als percentage van de recette, konden verlangen. De tijden zijn sindsdien wel heel erg ver anderd en bovendien zijn er, vooral in de zwaargewichtsklasse, momenteel geen boksers, die in capaciteiten ook maar in de verste verte met de kampioenen van weleer te vergelijken zyn. Want anders zou Max Schmeling nooit den wereldtitel hebben veroverd. Intusschen zyn er nog altyd promotors, die voor een goed gevecht tusschen vooraanstaan de boksers groote beurzen beschikbaar stellen en onder hen neemt de bekende Jeff. Dickson een eerste plaats in. Deze, in Engeland wonen de Amerikaan is behalve een goed zakenman, een uitstekende kenner van de bokssport en vooral van de psyche harer voornaamste be oefenaren. Menig bokser, zooals Len Harvey, Camera, Jack Petersen. Larry Gains, Jack Doyle, Jack Hood, ja zelfs George Cook, heeft aan hem roem en verdiensten te danken. De veteraan Cook ontving in 1933 nog 1700 pond sterling voor vier gevechten. Doch wij spraken over groote bedragen. Een van Engeland's bekendste pugilisten. Len Harvey, die in den tyd. dat Van Dyk en Van 't Hof in Londen triomfen vierden, in Black- friars Ring óe bijpartijen bokste en sindsdien menigen titel behaalde, ontving voor tien wed strijden in het tydvak 1930—1934 ongeveer 25.000 pond sterling, d.w.z. een kleine twee honderdduizend gulden uit handen van pro motor Dickson. Hierby waren twee gevechten tegen Jack Petersen, voorts tegen Jack Hood, Larry Gains, Dave Shade, Marcel Thil, enz. De zwaargewichtskampioen Jack Petersen verdiende in vier partyen in één jaar niet minder dan 11.000 pond. Men ziet dus. dat er, in Engeland althans, voor goede boksers nog genoeg te verdienen is. Hierby dient nog een merkwaardig voorval gememoreerd te worden. Dickson had eenige jaren geleden Young Stribling tegen Phil Scott laten uitkomen, den „horizontalen" kampioen. Een paar weken voor den wedstryd-datum deden zich in verband met Stribling's reis bezwaren voor en de pro motor vroeg Carpentier, die hem toevallig kwam bezoeken, of hij er niets voor voelde tegen Scott te boksen voor een gage van een millioen francs. Georges meende echter, dat hy te lang uit den ring geweest was en wilde niet gaarne zijn loopbaan met een mogelyke nederlaag besluiten. Ten slotte arriveerde Stribling op tijd in Engeland en versloeg Scott in enkele minuten, waarby de Engelschman meer lag dan stond. Daags daarna kwam Carpentier zeer ontstemd by Dickson en zeide, dat hij zichzelf voor één millioen francs be stolen had. Want Scott had hij zelfs met één hand nog wel kunnen overwinnen. De aanvoerder van het Engelsche cricket team zal ongetwijfeld aangenaam verrast ge weest zUn, toen hy voor de derde achtereen volgende maal den toss won, een geweldig voordeel in testcricket. En het is hem dan ook allerminst kwalyk te nemen, dat hij, gedachtig aan de moeilykheden in den eersten wedstrijd te Nottingham, toen Engeland haar laatste inings op een scheurend en verraderlijk wicket moest spelen, thans wederom eerst batten koos gelijk hy op Lord's en Old Trafford gedaan had Achteraf bleek, dat de Engelsche aanvoerder zich ditmaal min of meer vergist had. Wat toch was het geval? Woensdagsavonds had het te Leeds ontzettend geregend, zoodat bij den aanvang der vierde testmatch op de Headingley-ground op Vrydagochtend de „pitch" nog lang niet al het water had kunnen verwerken, met het gevolg, dat de Engelsche batsmen voor onverwachten moeilykheden kwamen te staan. Sommige ballen kwamen hoog op. andere daarentegen „shooterden" door en O'Reilly en Grimmett maakten van dit buitenkansje een dermate nuttig gebruik, dat het sterke Engelsche batting-team voor pre cies 200 runs aan den kant zat. Australië heeft op Headingley altijd goed gebat en er was geen enkele reden, waarom zy het ditmaal niet zouden doen. Behalve de Yorkshire-fastbowler Bowes, die voor „eigen' publiek speelde en die by het begin en het einde der innings een tydlang in bizonderen vorm bowlde, was de Engelsche aanval totaal machteloos. Dit werd nog verergerd door het missen van enkele vangen, waardoor Bradman met zyn score op 71 en 282 door Verity en Hop wood ten koste van Bowes profiteerde. Het is wederom duideiyk geworden, dat Engeland, wil het tegen de Aussies succes hebben, haar beste fastbowlers in het geweer moet brengen doch helaas is de kwaliteit van dit soort be schikbare aanvallers momenteel minder dan ooit. Larwood en Voce zyn natuurlijk uitge schakeld; Fames, die in de eerste testmatch tien wickets nam. werd na den tweeden wed stryd niet meer herkozen en is bovendien aan den enkel gewond, zoodat voor de laatste match op een Ovai een keuze moet worden ge daan uit Bowes, Nicholls, Gover, Van Surrey en wellicht A. D. Baxter, den Schotschen amateur, die voor Lancashire speelt en die in Fames' plaats met de Gentlemen tegen ae Players op Lord's zal uitkomen. Op het oogenblik staan Australië's kansen, om den „rubber" te winnen beter dan ooit en het ziet er niet naar uit, dat Engeland de Ashes" kan behouden. Wenn man verliebt 1st und weisz nicht wohinDe waarheid van deze woorden heeft de Australische testmatch cricketer Alan Kippax ondervonden, sedert de cricketbond van zyn land het verbod uitvaardigde zoodat de spelers hun echtgenooten niet mede naar Engeland mochten nemen. Zooals menigeen, vindt ook Kippax het een weinig eenzaam en het is hem na rypelyk overleg gelukt een oplossing te vinden. De Australiërs blyven op hun terugtocht een week in Parys en Kippax zal die tyd in gezelschap van zijn echtgenoote doorbrengen waarna beiden op verschillende booten terug- keeren. Op die manier is zoowel Mrs. Kippax ais de Australian Boand of control tevreden, wat een voornaam ding is. Op den vierden Augustus begint in het White City Stadion te Londen de Empire Ga mes. athletïek wedstryden tusschen de ver tegenwoordigers van alle deelen van het Britsche Rijk. Uit Canada, Australië, Nieuw- land en Ierland komen de athletcn naar Londen om te trachten de eerepalm van deze Britsch Olympische Spelen weg te dragen. Doch niet alleen de athletiek wordt beoefend, ook zwemmen, roeien, boksen en schennen staan op het programma. Of de Engelsche athleten, nu zij het zonder de medewerking van hun Schotsche collega's in de sprint- en de werpnummers moeten doen veel eerste prijzen zullen behalen, staat te bezien. Voor ieder nummer zyn vier deelne mers aangeboden; zoo ziet men als starters voor de 100 yards de namen van Saunders, Sweeney, Dawies en den veteraan Rangeley. welke laatste reeds in 1928 by de Olympische Spelen te Amsterdam uitkwam. In de Marathon-race vinden we o.a. Norri.s, Weatherill en Wood, die een zwaren concur rent aan Mc. Nab. Robertson van Schotland zullen hebben. Dit kleine kereltje oefent zich eiken avond, door eventjes een afstand van 8 tot 15 mijl te loopen, d.i. dus ongeveer 22 1 2 K.M. Niet zoo'n erg klein beetje! De athletiek-ploegen van de Engelsche universiteiten Oxford en Cambridge eenerzijds en die van Princeton en Cornell uit Amerika anderzijds hebben hun jaarlyksche meeting gehouden, ditmaal in Engeland en wel in Whitte City Stadion. Er was groote belang stelling en de duizende toeschouwers waren vooral geïnteresseerd voor de mijl-race, waar in de Nieuw-Zeelander Lovelock (Oxford) en de wereldrecordhouder Bonthron (Princeton) tot de deelnemers behoorden. Bonthron had vorig jaar het record over de mijl (1609 Meten op 4 min. 7 3 5 sec. gebracht en men was zeer benieuw, of de beste Britsche looper in dit nummer hem zou kunnen weerstaan. In een zeer felle race. waarin de Cornell-man Vipond omniddeliyk de leiding nam om zijn team genoot als gangmaker te dienen en de En gelschman Leach geen rol van beteekenis speelde, slaagde Lovelock er onder voortdu rende toejuichingen van het publiek in. zijn gevaarlyken tegenstander met twee yards te kloppen in den tyd van 4 min. 15 2 5 sec., waarbij hy dus ongeveer 8 seconden boven den wereldrecordtijd bleef. Dit is wederom een voorbeeld van het groote verschil in tyden. op Engelsche en Amerlkaansche banen gemaakt. Vooral in Caüfornië schynt de atmosfeer den looper het breken van records gemakkelyk te maken, immers ook in 1928 te Amsterdam speelden de Yankees zelfs op de korte afstan den. hun spceialiteit een bescheiden rol. be halve op de 400 Meter, die toen door een fout van den Canadees Ball vlak voor de eindstreep door den Amerikaan Barbutti gewonnen werd. Nog steeds is de Nederlandsche Wielren Unie er niet in geslaagd, van de autoriteiten toe stemming te verkrygen voor het houden van den wedstrijd om het wegkampioenschap V3n Nederland. In vroeger jaren werd deze wed strijd dikwijls op de Veluwe In de omgeving van Arnhem gehouden, doch thans is het ook daar verboden. Het is moeilijk te begrijpen, waarom, wat in andere landen zonder de minste last en moei lijkheden georganiseerd wordt, in ons land verboden is. Er zijn toch streken genoeg, waar een dergeiyk evenement zonder gevaar en be zwaren voor het verkeer zou kunnen plaats vinden, te meer. daar het hier een sport be treft. die door het grootste deel van onze be volking beoefend wordt en die alom groote populairiteit geniet. Daar het houden van diverse optochten e. d. wordt toegestaan, zou het zeer zeker aanbeve ling verdienen, den wielrenners ten minste één keer per jaar gelegenheid te gever., den strijd om het kampioenschao uit te vechten. Het is te gek. dat Hollandsere wielrenners naar België moeten gaan, om aldaar te beslis sen, wie wegkamploen van Nederland is. WATERPOLO. H.P.C. 3—NEREUS S (7—0). H.P.C. 3 kampioen. Het derde zevental der H.P.C. is Woensdag ongeslagen kampioen geworden van de re- serveklas III afdeeilng B. Als scheidsrechter Visser beginnen fluit stelt H.P.C. zich op met twee invallers: A. J. B. v. Hulssteden, A. Slpkema, D Wesseling, W. Derx H Brand, H. Leloux, J. C. Collet. H.P.C. is direct sterk in de meerderheid en kan dit spoedig door drie doelpunten van de hand van Leloux uitdrukken. Nereus kan he: tempo niet byhouder. Slechts enkele niet gevaarlijke ballen bereiken Van Huis stede): waarmee hy geen last heeft. Voor rust kan Sipkema nummer 4 ln het net deponeeren 40. De tweede helft geeft hetzelfde speibeeld, maar nu is het schieten van de H.P.C "ers minder zuiver, waardoor slecht-s 3 doelpun- den worden gemaakt. Leloux zorgt voor het vyfde. Brand voor het zesde; Collet neemt met een zuiver schot het zevende voor zyn rekening. LAWNTENNIS OM DEN DAVIS-CUP. AMERIKA WINT DF INTERZONEFINALE MET 3—2. Uit Wimbledon: De interzonefinale van het tournooi om den Davis Cup is Woensdag ge ëindigd met een 3—2 overwinning van de Amerikanen tegen Australië. WANDELSPORT De Int. Vierdaagsche Afstands- marschen. Uit Nymegen: Omtrent het verloop van den tweeden dag van de Vierdaagsche schrijft men ons nog het volgende: 's Morgens vroeg bood de binnenplaats van de Prins Hendrik Kazerne weer hetzelfde beeld als Dinsdag. Tegen vyf uur gingen de deelnemers voor de route van 55 K.M. op weg. later gevolgd door die van 50, 40 en 30 K.M. Was het aantal uitvallers den eersten dag zeer gering geweest, ook de thulsbiyvers van den tweeden dag waren slechts weinig in aan tal. Er bleven Woensdagmorgen slechts elf deelnemers thuis, een aantal dat in vergeiy- king met het vorige jaar byzonder laag is. In totaal zyn dus Woensdagmorgen 2958 deelne mers vertrokken. De weersomstandigheden waren ook Woensdag weer mooi. In de vroege morgen uren was het eenigszlns mistig en daardoor koel; later klaarde het weer op: het zonnetje kwam goed door. De temperatuur bleef echter zeer dragelyk voor de deelnemers. De tweede dag is over het algemeen voor de loopers het zwaarste. Vooral voor hen, die het parcours van 55 KM. te loopen hadden, was hot een zware dag: zy hadden Woensdag ongeveer 5 K.M. meer te loopen. Desondanks kregen we ais we zoo op de verschillende punten de deelnemers voorbij zagen trekken, den In druk, dat de toestand, waarin de meeste loo pers verkeerden, nog zeer goed was en dat er maar weinigen den moed lieten zakken. De groote pleisterplaatsen voor Woensdag waren Druten en Wychen. In beide plaatsen was het zeer druk langs den weg en vooral in Wychen was het weer byzonder gezellig. In het geheele dorp hingen de vlaggen uit en op de markt speelde een klein corps in de muziek tent. Dat de deelnemers nog fit waren, bleek wel uit het feit, dat we hier nog velen op de maat van de muziek een dansje zagen maken. Hoewel ons volk zeer arm aan marschliede- rey is, wordt er onderweg toch flink gezongen en voert vooral het „Sarie Marys" den boven toon. Opvallend is het, dat er eenige vereeni- gingen zyn, waar, zy het dan ook gemarkeerd in een vlag van een sportvereeniging, de re clamegeest naar voren komt, terwijl er ook deelnemers zijn, by wie af en toe de politieke richting op den voorgrond treedt. Het aantal uitvallers was op het moment, dat we dit schrijven (des avonds zeven uur) nog niet bekend, doch we gelooven niet, dat het er veel waren. De deelnemers werden ook Woensdag weer rykelljk met bananen bedeeld, hetgeen van de betreffende firma, die hiervoor zorgt, een aardige attentie ls. Afgewacht moet nu maar worden, wat de dag van heden brengen zal. ATHLETIEK. Nieuw wereldrecord te Stockholm. Uit Stockholm: Woensdag ls op den twee den dag van het internationale sportfeest, dat hier ter stede wordt gehouden, wederom een nieuw wereldrecord gevestigd en wel door den Amerikaanschen hardlooper Ben Eastman op de 500 Meter, welke hy liep in den tyd van 1 min. 2 sec., daarmede een volle seconde blij vende onder het oude record, dat sinds 1929 op naam stond van den Italiaan Tavernari. WIELRIJDEN. H.S.V. „DE KAMPIOEN" OP DF HEEM- STEEDSCHE WIELERBAAN. De H.S.V. ..De Kampioen" hield Woensdag avond de wekeiyksche clubwedstrijden op de baan. De belangstelling van het publiek wordt voor deze wedstryden steeds grooter. Er werd mooie sport te zien gegeven. Groote prys van Jan Tulleken. Uitslag: 1. Metz 5 pnt 2. v Rooyen. 4 p.; 3. Van Dijk 3 p.: 4. Kruid 2 p.: 5 Baak l p. Totaal uitslag 4 ritten: 1 B van Dyk 16 punten: 2 W. Metz 15 p 3. W Kruid, 9 p,; 4. Van Rooljen 8 p.: 5. Schaper 5 p. Invitatie sprintrit Juniores, met medery- den van den Junior Van Breda (Amsterdam): 1 Hensen 3 p.: 2 Van Breda 4 p.; 3. Kui per 5 p.; 4 Klomp 8 p. Voor dezen rit werden drie extra pryzen geschonken. Klassementwedstryd over 40 ronden met vier klassementen voor niet geplaatsten in de sprint: 1. W. Moerkerk 7 p.; 2. L. Schaper 6 p.: 3 Schravendyk 4 p. Achtervolging tusschen Drost en Brey over 20 ronden om den kampioensbeker. Winnaar Drost met 40 Meter. Australische achtervolging over 20 ronden tusschen Kruid. De Vries en Schaper. Win naar Kruid na 11 ronden. Volgende week Woensdag koppelwedstryd over 40 K.M. en afvalrace.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11