INUÜ© I STATEN-CENERAAL. Radio-Programma DONDERDAG 26 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 u Blazer uit elkaar gevlogen. Ernstige ontploffing in de haven van Ouddorp. Eén doode, twee ernstig gewonden. Slechts het ondergedeelte der boot intact gebleven. In de visschershaven van Ouddorp en Goe dereede op het Zuidhollandsche eiland Goede reede en Overflakkee heeft Woensdagmiddag een ernstige ontploffing plaats gehad aan boord van een visschersvaartuig. Van het schip is zoo goed als niets meer overgebleven. De schipper P. Kastelein en diens knecht G. de Keizer, die zich aan boord bevonden wer den zwaar gewond. Zij braken de beide beenen en leder een aim. Het vijfjarige dochtertje van den schipper, dat zich op den wal bevond, kreeg een stuk hout tegen het hoofd, waardoor de hersenpan van het kind werd verbrijzeld. De kleine was vrijwel op slag dood. Om vier uur Woensdagmiddag was de schip per P. Kastelein met zijn beide knechts, G. de Keizer en J. Groenendijk bezig zijn visschers- schuit. een blazer, welke gemeerd was aan het havenhoofd, met zwavel te ontsmetten. Daar toe was het geheel ledige vaartuig geheel af gedekt en met zwaveldamp gevuld. Waarschijn lijk tengevolge van het ontsnappen van car- bidgas uit de verlichtingsinstallatie, is toen plotseling een explosie ontstaan, zoo hevig, dat het geheele vaartuig uit elkander vloog. Kastelein en de Keizer werden tegen het dek geslagen en bleven met gebroken beenen liggen terwül zij voorts ieder een gebroken arm had den bekomen en verder ernstig waren ver minkt. Zooals gezegd bevond zich op den wal ln de nabijheid van het schip het vijfjarig dochtertje van den schipper. Het kind kreeg een groot stuk hout tegen het hoofd n werd vrijwel op slag gedood. Twee personen, die zich eveneens in de nabijheid van de schuit bevon den, werden door den luchtdruk Meters ver weggeslingerd. Wonder boven wonder zijn zij er zonder letsel afgekomen. Van de visschers- boot is alleen het ondergedeelte intact geble ven. Wrakstukken van het schip werden naar alle kanten rondgeslingerd. De mast vloog recht in de hoogte en kwam een stuk verder neer. Verschillende aan de haven staande wo ningen werden zwaar gehavend, de ruiten 6prongen en de daken werden vernield. De tuintjes voor de huizen waren alle bezaaid met overblijfselen van het vaartuig. Sommige stuk ken hout zijn honderd vijf tig Meter wegge slingerd. Onmiddellijk na de explosie kwamen van alle kanten de menschen toeloopcn om hulp te bieden. Spoedig waren de geneesheeren van den Berg uit Ouddorp en Witkamp uit Goede reede ter plaatse. De gewonden zijn, nadat de eerste hulp was verleend, naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. g< BIJ IIET ZWEMMEN VERDRONKEN. Tijdens het zwemmen in den Braakman on der de gemeente Hoek, geraakte Woensdag middag de negentienjarige Hamelink uit Sluiskil in diep water, waardoor hij zonk Eenigen tijd daarna is hij levenloos opge haald. AMSTERDAMS RAAD STEMT ONDERWIJS - VOORSTELLEN AF. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft na verwerping van het voorstel om 41 lagere scholen op te heffen, ook verworpen de voor dracht van B. en W tot verhooging van het maximum-aantal leerlingen per klas en van den leeftijd van toelating voor de openbare gesubsidieerde scholen voor voorbereidend onderwijs. Dit voorstel werd met 19 tegen 18 stemmen door den Raad afgewezen. KNAAPJE DOOR AUTO GEDOOD Woensdagavond is te IJsselmonde bij het oversteken van den weg het 7-jarig zoontje van den heer Neerland door een melkauto van de firma De Kieviet overreden en op slag gedood. Bloedige twist tusschen man en vrouw. Vrouw met een aardappel mesje gewond. Man verwondt zichzelf ernstig. Op de eerste etage van een perceel in de Haarlemmerhouttuinen te Amsterdam heeft zich Woensdagavond ongeveer half acht een bloedig drama afgespeeld, waaraan de slechte verstandhouding tusschen twee menschen. die deze etage bewonen, ten grondslag heeft gelegen. Deze menschen waren een 41-jarige koop man en een ti enjaar oudere vrouw, die reeds geruimen tijd samen woonden. Herhaaldelijk waren er heftige ruzies tusschen het twee tal. welke soms zulk een ernstig karakter had den. dat de politie moest ingrijpen om onge lukken te voorkomen. Ook Woensdagavond was er weer zulk een heftige twist, dat de man. buiten zichzelf van woede, een aardap pelmesje greep en de vrouw daarmede een aantal sneden over hals. handen en een der ooren toebracht. Gillend van pijn en hevig bloedend liep zij naar buiten, waar burgers en eenige agenten zich over haar ontfermden. Inmiddels had de man. in de overtuiging, dat hij zijn slachtoffer levensgevaarlijk ge wond had, zich met hetzelfde mesje den hals trachten af te snijden. Toen de politie in de kamer verscheen, waar het drama was ge schied, lag hij met een diepe wonde in den hals op den grond. Dadelijk werd de Genees kundige Dienst gewaarschuwd, die den man in zorgwekkender toestand naar het Wilhel- minagasthuis vervoerde. De vrouw was inmid dels in het Binnengasthuis verbonden. Haar wonden waren niet ernstig, zoodat zij zich la tex op den avond weer naar huis kon begeven Aardewerkimport in Indië gecontingenteerd. Aanleiding er toe de oprichting van een Japansche vereeniging Zuiver defensieve maatregelen. Buiten ongebleekte katoenen stoffen ver- toonen ook verschillende andere importgoe deren naar Aneta uit Batavia meldt. een merkbare stijging. Dit verschijnsel heeft de volle aandacht van de regeering en van het departement van Economische Zaken. Het is de bedoeling van de Nederlandsche regeering om, naar goede internationale gewoonte, de situatie ten aanzien van de ingevoerde hoe veelheden en ten aanzien van de markten waarin wordt deelgenomen, tijdens den duur der conferentie ongewijzigd te laten. Indien dan ook de overtuiging mocht ont staan, dat door de hierboven genoemde feiten deze bedoeling wordt verijdeld, zal de re geering zich natuurlijk verplicht zien in te grijpen. Tot haar leedwezen heeft de regeering zich juist Woensdag genoopt gezien op een onder deel dezer geheel door de overheid overziene situatie, in te grijpen. Zij heeft n.l. Woensdag een regeeringsverordening vastgesteld tot tij delijke contingenteering voor drie maanden van den invoer van aardewerk voor huishoud- delijk gebruik. De onmiddellijke aanleiding hiervoor ligt in het feit, dat eenigen tijd geleden door een veertiental Japansche importeurs van aarde werk een vereeniging is opgericht met een zeer vérgaande doelstelling. Deze vereeniging zou in nauwe samenwerking met de in Japan be staande exporteursvereeniging vor aardewerk, voor geheel Ned.-Indië den invoer van aarde werk controleeren, door alleen aan haar leden dien invoer toe te staan. Tot deze ver eeniging worden enkele Chineesche firma's en vijf Europeesche firma's uitgenoodigd om naast de veertien eerstbedoelde Japansche importeurs van de vereeniging deel uit te maken. Op deze wijze zou de omvang van den aardewerk-invoer de vorming van den prijs en het aandeel, dat iedere firma in den invoer zou verkrijgen, uitsluitend worden bepaald door in Indië gevestigde Japansche organisa ties. Tegen deze volstrekt onaanvaardbare poging moesten uiteraard direct maatregelen worden genomen. De inhoud van de verordening gaat met opzet niet verder dan tot het be letten van een verstoring van den bestaanden toestand. De beperking van de invoeren is thans voor zoover het de groep aardewerk betreft, nog niet aan de orde. Daarom zijn de contingenten voorshands vastgesteld op 100 pet. van den ruimen aanvoer van 1933. Aneta stelde nog de vraag of door een en ander de onderhandelingen tusschen Ned.- Indië en Japan in gevaar konden worden gebracht, waarop van de zijde van het depar tement van Economische Zakei werd geant woord, dat zulks niet waarschijnlijk is te ach ten, omdat tegen de handhaving van goede internationale gebruiken moeilijk bezwaren kunnen bestaan, terwijl het anderzijds duide lijk is, dat het hier gaat om een zuiver defen sieven maatregel, dien de regeering met mocht nalaten te nemen Vestiging van textielindustrie in Indië? Leden der commissie-Menko en Eccer naar ons land terug. Aneta meldt uit Batavia: De commissie welke ten doel heeft de mogelijkheid van de vestiging van een textielbedrijf in Ned.-In dië te bestudeeren. deelde mede. dat de vele gegevens die door het gouvernement nog wor den bijeengebracht, zullen worden nagezon den naar Nederland. Alvorens deze gegevens zijn uitgewerkt, is omtrent de mogelijkheid van vestiging van een textielbedrijf niets te zeggen. Hierbij moet natuurlijk gedacht worden aan technische en economische factoren. Zoowel In technisöhen als in economisc-hen zin is het probleem uiterst gecompliceerd en dit niet het minst door de veranderingen in de economi sche structuur in Azië. Europa en de Ver- eenlgde Staten van Amerika. Het zou daarom zeer onverantwoordelijk moeten worden ge acht om door forceering van een voortijdige beslissing fouten te maken. Zoowel een voldoend kwantum van voor de textielfabricage geschikt water als de kwestie van het afvoeren van afvalwater, leverden groote moeilijkheden op. De leden der commissie-Menko en Eccer zijn Woensdag met de „Marnix van St. Alde- gonde" vertrokken. Prof. Wisselink zal 28 Juli met de K.N.I.L.M.. naar Medan vertrek ken en eveneens met de „Marnix van St. Al- degonde" verder gaan. De heer Fentener van Vlissingen zal op 1 Augustus met de „Dempo" naar Holland vertrekken. i A A A 'n Bosch is onbetaalbaar! 10, 20 jaar soms meer dan een eeuw duurt't voor een boom groot is. Maar in één dag kan uw sigaret een heel bosch verwoesten Rookt niet in bpschof hei Poging tot doodslag. De vrouw getroffen in plaats van de man. Op 31 Maart jJ. had een 27-jarig fabrieksar beider uit Breda zich des avonds verdekt op gesteld in de woning van A. van Ooyen, te Princenhage, die met zijn vrouw en kind op familiebezoek was. S. verborg zich in de woon kamer. Toen de familie thuiskwam, ging de vrouw het eerst naar binnen. Nauwelijks had zij de kamer betreden of verdachte, meenende haar man voor zich te hebben, liet met volle kracht een soldeerbout op haar hoofd neer komen, zoodat zij bewusteloos ineenzeeg. Ver volgens ontstond een worsteling tusschen beide mannen, waarbij S. een mes trok en Van Ooyen eenige slagen op het hoofd toebracht. Woensdag stond verdachte wegens poging tot doodslag voor de vacantiekamer der Bre- da'sche rechtbank terecht. Het O. M. achtte poging tot doodslag be wezen. Bij de bepaling der strafmaat dient ook rekening gehouden te worden met den funes- ten invloed van de vrouw. De eisch luidde één jaar gevangenisstraf. De verdediger vroeg aftrek van preventief Uitspraak 31 Juli. MOTORRIJDER TEGEN VRACHTAUTO OPGEVLOGEN. Tusschen Pieterburen en Westemieland heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Uit de richting Pieterburen kwam een smids knecht per motorrijwiel gereden; van de an dere zijde naderde een vrachtauto. Vermoe delijk door te groote snelheid is de motorrij der in een bocht van den weg pardoes op de vrachtauto ingereden. De man kreeg zoo ern stige verwondingen, dat hij enkele oogenblik- ken na 't gebeurde dood werd opgenomen. Verdacht van opruiing. Zaken naar de meervoudige Kamer venvezen. Woensdag stonden wederom vijf personen, twee metselaar, een havenarbeider en twee los-werklieden, voor den Amsterdamschen politierechter mr. Swagerman terecht, ver dacht van verspreiding van opruiende ge schriften. De Officier van Justitie requireerde verwij zing van de zaken naar de meervoudige Ka mer der Rechtbank, omdat zich z.i. juridische moeilijkheden in de onderhavige processen voordoen. Mr. Dr. B. J. Stokvis, optredende voor drie der verdachten, verzette zich tegen de verwijzing, omdat z.i. de zaak wel van eenvoudigen aard is en een veroordeeling z.i. niet op de dag vaarding kan volgen, daar het strafbaar feit, waartoe zou zijn opgeruid in de dagvaarding moet zijn vermeld, wat hier niet het geval is. Mr. Th. Eskens, optredende voor twee ver dachten, was het met deze zienswijze niet eens. Naar zijn meening bestaat er inderdaad alle aanleiding om de zaak door de meervou dige Kamer te doen behandelen, daar hier de vrijheid van drukpers eigenlijk in het geding is en dit van een dergelijk algemeen belang is, dat geen alleenzittende rechter er zijn oor deel over behoort te geven. De politierechter mr. Swagerman was het eens met den Officier en mr. Eskens en ver wees de zaak naar de meervoudige Kamer. BRONZEN RELIEF OP DEN AFSLUITDIJK ONTHULD. De onthulling en overdracht van het bron zen relief van den beeldhouwer Hildo Krop op den afsluitdijk heeft met een korte plech tigheid plaats gehad. Ir. Telders, de directeur- hoofduitvoerder der Zuiderzee-werken sprak zijn bewondering uit voor de wijze, waarop Krop in het ruim een half ton zware bronzen reliëf de steenzetters heeft uitgebeeld. Hij sprak als zijn vertrouwen uit dat vele bewon deraars nog langen tijd van Krop's schepping zouden mogen genieten. Vervolgens droeg spreker het reliëf over aan het Rijk. Ir. Kamp en de heer Krop spraken nog enkele woorden van dank Het reliëf beeldt een drietal steenzetters uit, welke bezig zijn aan de beveiliging van den afsluitdijk met basaltsteen tegen het water. „Een volk dat leeft, bouwt aan zijn toekomst' is van ir. Telders. De „vrouw met de kous" was hem noodlottig. Verwoed postzegelverzamelaar voor de rechtbank. E'en 46-jarig letterzetter uit Wageningen had een brief verzonden, waarop een reeds gebruikte postzegel was geplakt. Deswege stond hij voor de Arnhemsche rechtbank te recht. De officier van Justitie zeide, volgens de Tel., in zijn requisitoir, dat verdachte een postzegelverzameling bezit. Zijn vrouw „houdt de kous" en staat hem geen cent af ten be hoeve van deze liefhebberij. De zegels zijn als het ware verdachtes tweede echtgenoote ge worden, waarmee hij zich direct na zijn werk opsluit op een zolderkamertje, en die hij aanbidt. Begrijpelijkerwijs is zijn vrouw daar uiter mate jaloersch op en tracht zij het verzame len tegen te gaan, door hem geen cent zak geld te geven. Deze man is derhalve niet misdadig tegen over den staat of de P. T, T., doch hij heeft eenvoudig getracht, vreemde postzegels te krij gen (want dat was het doel van den gewraak- ten brief) zonder geld, met een vervalschten zegel. Wel achtte spreker een strenge straf op haar plaats, doch niet een. die 's mans leven zou vernietigen of ernstig schaden, waarom hij een gevangenisstraf eischte voor den tijd van drie maanden, voorwaardelijk, met een proef tijd van drie jaar. en met de bijzondere voor waarde, dat hij binnen drie maanden zijn postzegelverzameling zou hebben verkocht. De verdediger voerde aan, dat de vrouw zeer sterk overdreef. Naar samenvoeging der Zaangemeenten. Rapport van het comité verschenen. Oordeel der gemeenten gevraagd. Het Cocnite ter bevordering van de samen voeging van Zaangemeenten heeft bij de ge meenteraden van Zaandam, Koog aan de Zaan, Wormerveer, Krommenie, West-Zaan en Wor- mer een rapport ingediend, waarin een over zicht gegeven wordt van den arbeid van het studie-comité voor de samenvoeging. Aan de gemeenteraden wordt verzocht, op grond van de overwegingen, neergelegd in het rapport, van hun gevoelen blijk te geven aan Ged. Staten van Noord-Holland. Aan het rapport ontleenen wij het volgende „De economische belangen der Zaangemeen ten loopen geheel parallel. Niemand, die de dingen onbevooroordeeld ziet, zal kunnen ont kennen, dat de Zaanstreek economisch één ge heel vormt, één belangengemeenschap is. De belangen der Zaanstreek als economische eenheid dreigen door een sterk seDaratisme op gemeentelijk-administratief gebied in de ver drukking te komen, terwijl regelend Ingrijpen van hoogerhand, het in stand houden van zoo vele gemeentebesturen al reeds voor een groot deel illusoir heeft gemaakt. Het waarschijnlijk tijdelijk karakter van provinciale en rijksoverheidsbemoeiingen in aangelegenheden, welke, strikt genomen, tot de competentie der plaatselijke gemeenteraden behooren, kan evenwel geen argument zijn, om niet met ernst de toekomst der Zaanstreek onder de oogen te zien. Herhaaldelijk dringen zich in het gewest vraagstukken naar voren, waarvan de oplossing theoretisch voor de hand ligt, doch de practijk heeft maar al te dikwijls geleerd, hoeveel bezwaren in den weg treden, zoo eenig nuttig streven in het belang van de bevolking van meer dan één gemeente aan de orde wordt gesteld, bezwaren, die. uit den plaatseliiken gezichtshoek bekeken, onoverko melijk blijken en eerder tot verwijdering dan wel tot toenadering der wederzijdsche autori teiten aanleiding geven. De mogelijkheid tot samenwerking, als in de Gemeentewet bedoeld, biedt voort geen enkelen waarborg tot ophef fing der streek vraagstukken. Thans acht de studie-commissie het psycho logisch ©ogenblik aangebroken om samenvoe ging van Zaangemeenten andermaal te toerde te brengen. Met enkele jaren zullen wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eenige burgemeesters-vacatures in de Zaan streek ontstaan. Indien de regeering er in slaagt daarvoor ambitieuze ambtenaren te vin den, dan kan dit slechts, hoe tegenstrijdig het ook schijne. voor de Zaanstreek als zoodanig van tegenstrevenden invloed zijn. Immers, iedere met veel werklust bezielde magistraat zal zich weer beijveren de belangen zijner ge meente binnen het keurslijf van de veel te nauwe grenzen te behartigen, als gevolg waar van steeds weer de streekbelangen op den achtergrond geraken. Wanneer wij de Zaanstreek van Zaandam tot Krommenie, van Wormer tot Westzaam met een totale oppervlakte van 6568.4336 H A. als één geheel overzien, dan geldt bovenal de over weging. welk nuttig effect er uit de streek kan worden getrokken, wanneer in één uitbrei dingsplan de ontwikkeling van het Zaangebied wordt uitgestippeld. Groeien de zeven gemeen ten los van elkaar uit. dan ontstaat op den duur een onafzienbaar complex straten en per- beelen zonder meer. ij ij Aanleg van parken, betere verbindingswegen te water of te land, de veiligheid, hygiëne, uitbreiding of verbetering der havens, onder wijs, gas- en electriciteitsvoorziening, produc tieve werkverschaffing enz. kunnen slechts centraal geregeld worden wanneer de belan gen der bevolking als uitgangspunt worden genomen. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Ze hadden nog geen tien passen gedaan of Piet paste een trucje toe. dat hij met zijn schoolvrienden ook wel eens had gedaan. Onverwacht haakte hij zijn rechterbeen in dat van Pedro, die daardoor zijn evenwicht verloor en op den grond, viel, Piet in zijn val meetrekkende. Piet had gehoopt op die manier vrij te komen, maar helaas kreeg hij den mooien punthoed van Pedro net over zijn oogen, en in zijn val gaf die er nog een slag op ook, zoodat het ding hem muurvast over het hoofd zat. EERSTE KAMER. DRIE EN TWINTIG WETSONTWERPEN AFGEDAAN. De Eerste Kamer wist Woensdagavond bin nen vijf minuten 23 wetsontwerpen af te doen. De ministers Oud en Steenberghe ver tegenwoordigden een half dozijn departe menten, die bij de aanhangige wetsontwerpen betrokken waren. Ze hebben geen woord ter verdediging behoeven te zeggen, hoewel er eenige niet onbelangrijke contigenteerings- ontwerpen bij waren, o.a de regeling van den invoer van lucifers, waarover in de Tweede Kamer nog een en ander is gezegd. De jonge minister van Economische Zaken zat glim lachend toe te zien. De minister zal wel reeds ondervonden hebben, dat niet alleen in Brabant gemoede lijkheid wordt gevonden. Vandaag is de wijziging van de winkelslui tingswet en de wijziging van de Landbouw- crisiswet aan de orde. Misschien gaat dat iets minder vlot. De roofoverval te Deurne. Ossenaar gearresteerd. Op verzoek van den burgemeester van Deurne is te Oss gearresteerd zekere C., ver dacht van medeplichtigheid aan den in den- nacht van 3 op 4 Juli te Deurne gepleegden roofoverval door gemaskerden op den 78-ja- rigen alleenwonenden man, H. G. C. is naar Deurne overgebracht om verder verhoord te worden. DS. THENU OP AUDIËNTIE BIJ DE KONINGIN. Naar wij vernemen is de bekende Inlandsche godsdienstleraar I. Thenu door H. M. de Ko ningin op het paleis Huis ten Bosch ontvangen. Ds. Thenu had na een 40-jarige zeer verdienste lijke loopbaan in Atjeh, als hoogste gunst ver zocht Hare Majesteit persoonlijk zijn hulde te mogen betuigen. Hij zal eind Augustus naar Indië terugkeeren en zijn ambt neerleggen. HET DRA1VL4 OP DE ACHTERBURGWAL. Vragen van den heer L. Seegers. Het lid van den Amsterdamschen gemeen teraad de heer L. Seegers, heeft den Raad verzocht, hem de gelegenheid te geven B. en W. vragen te stellen over het gebeurde op den O. Z. Achterburgwal, Zondag 1.1. De heer Seegers wenscht antwoord te hebben op de vraag of het juist is dat de beide politie agenten, die zich toegang hadden ver schaft tot de woning van H. Meijer hun op treden gerechtvaardigd hebben kunnen ach ten in verband met aan de politie verstrekte voorschriften, bedoelende scherper en sneller gebruik der vuurwapens tegen de arbeidende bevolking te bewerkstelligen. Mocht de bur gemeester deze vraag bevestigend beant woorden. dan vraagt de heer Seegers welke maatregelen de burgemeester denkt te tref fen teneinde de arbeiders tegen dergelijke ernstige gevaren te beschermen. I VRIJDAG 27 JULI HILVERSUM 1875 M. VARA. 8.Gramofoonmuziek. VPRO. 10 Morgenwijding. VARA. 10.15 Hetty Beck draagt voor. 10.35 Gramofoonmuziek. 11.— Voordracht door Hetty Beck. 11.20 Gramofoon muziek 12,— Sluiting. AVRO. 12.Tijdsein Avro-klok. 12.01 Gramofoonmuziek. 12.30 Ko- vacs Lajos en zijn Orkest. De Comedian Har monists gramofoonmuziek) tusschenspel. 2.30 Voordracht door Elias van Praag. 3.Piano spel door Alfred Cortot, Dansmuziek door Roy Fox en Jack Payne op gram.platen. 4.Slui ting. VARA. 4.Overschakelen naar den zender Kootwijk. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. Hetty Beck vertelt. 5.„De Vleermuis", Verkorte Operette in 3 acten van Johann Strauss. (Gramofoonmuziek). 6.— Klein Vara-Enseïnble o. 1. v. Paul Duchant, 6.45 Gramofoonmuziek. 7.15 Klein Vara-En- semble o. 1. v. Paul Duchant. 7.57 Herhaling S.O.S. berichten. 8.Sluiting. VPRO. 8.— Le zing: Spreker: Mr. A. Ie Cosquino de Bussy. AVRO. 8.30 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Concert door het Residentie- Orkest o. 1. v. Carl Schuricht. Soliste: Elisa beth Schumann, sopraan De pauze wordt ge vuld door den VPRO. 10.15 Sluiting. VPRO. 9.Derde voordracht: De primitieven en wij. Spreker Dr. H. Th. Fischer. 10.15 Vrijzinnig Godsdienstig Persbureau. 10.20 Vaz Dias. 10,30 Declamatie. VARA. 11.— Gramofoonmuziek. 11.25 Populaire gramofoonplaten. 12.Sluiting HUIZEN, 301,5 M. KRO. 8.Morgenconcert. 10.Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.Politiebe richten. 12.15 Jura Jurin en zijn Russisch or kest. Van 11.15 Gramofoonmuziek. 1.45 Ver zorging van den zender 2.Orgelconcert door Evert Haak in de St. Vituskerk te Hilversum. 2.302.45 Gramofoonmuziek. 3.15 Een muzi kale tournee door Europa. 4.„Goudhaartje en de Troubadour", operette van Geertruida van Vladeracken, door het Jongedameskoor „Het Oosten". 5.Land- en Tuinbouwhalf- uurtje door Th. Arts. 5.30 Het schramirelkwin- tet o. 1. v. Willem Drukker. 6.15 Gramofoon muziek. 6.30 Het Sehrammelkwintet. 7.Po litieberichten. 7.15 „Televisie door P. v. d. Boogaard. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.— Het Kro-orkest o. 1. v. Theo v. d. Bijl 8.30 Vaz Dias. 8.35 Zangrecital door Gerard van der Berk. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.Orkest. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.Vervolg zangrecital 10.15 Aansluiting met Heek, Rotterdam. La jos Caspari en zijn Hongaarsch Orkest. 10.30 Vaz Dias. 11.Gramofoonmuziek en Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 7.Hollandsche avond Radio-cabaret. 8,20 Pianorecital door Madeleine Beicht. 8.40 Ver volg pianorecital. 9.Essolubeconeert dcor het omroeporkest o. 1. v. Henri Pensis. 9 35 Zangrecital door Leona Humbert. 10.05 Sym- phonieconcert (gr.pl.) 10.30 Dansmuziek. MILAAN, 369 M. 5.30 Zangvoordracht door Enrica Alberti, lyrische sopraan en Signor Marachi, tenor.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6