dan in de Zon VIERENTWINTIG DAGEN LANGS DE FRANSCHE GRENS. ZATERDAG 28 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 12 Alg. Ver. „Nooit Meer Oorlog". Kent gij het gevaar van de part. wapen industrie? Neen? Leest dan: „Hooge Hoeden en Pantserplaten" van A. DEN DOOLAARD Prijs 10 cent. Verkrijgbaar: Brochuredepót Langendijkstraat 13, Haarlem. (Adv. Ingez. Med.) ËÊütÈftisI WANDELSPORT De Int. Vierdaagsche Afstands- marschen. De laatste dag. Aan 2871 deelnemers de onderscheidin gen van diversen aard uitge reikt. Uit Nijmegen: Voor den laatsten marsch- dag verschenen vier deelnemers niet aan den start, zoodat Vrijdagmorgen 2876 deelnemers vertrokken. De geweldige regenbuien van Donderdagavond hadden de temperatuur op- gefrischt en de wegen stofvrij gemaakt. Het was dan ook ideaal weer om te loopen. Zel den is er een Vierdaagsche geweest, waarbij het weer alle dagen zoo gunstig is geweest. Men trok er maar zoo vroeg mogelijk op uit en de geest was nog steeds bijzonder goed. Er werd weer den geheelen dag volop ge zongen. De laatste dag heeft vijf uitvallers ge bracht. In totaal zijn er gedurende de vier dagen 101 uitvallers, zoodat van de 2972 ge starte deelnemers, er dus 2871 hun resp. be looningen in ontvangst konden nemen. Deze uitreiking der belooningen geschied de op het Molenveld voor de burgers door commissieleden en voor de militairen o.a. door luitenant-generaal Jhr. Röell. Des avonds had er een groot feest plaats ln de „Vereeniging". waar de deelnemers tot ln den nacht gezellig bijeen bleven. Aan de Road Walking Association en vele burger- en militaire corpsen kon de corps medaille worden uitgereikt. De Hoofdcommissaris van politie te Am sterdam. de heer H, J. Versteeg, was Vrijdag aanwezig om het detachement Amsterdam- sche politie gade te slaan tijdens den marsch en tevens om bij de prijsuitreiking tegen woordig te zijn Het detachement ter sterkte van 17 man onder leiding van hoofdinspec teur C. Blanken kwam zonder uitvallers aan de finish. De 61-jarige heer Schoonhagen nam dezen keer voor de zesde maal deel aan de Vier daagsche. Na deze „Vierdaagsche" volgt voor de Am- stcrdamsche politiemannen een „driedaag sche". Hoofdinspecteur Blanken deelde ons na melijk mede, dat hij Zaterdagochtend te 7 uur met zijn detachement uit de kazerne dei- Koloniale Reserve zou afmarcheeren om den afstand Nijmegen-Amsterdam van ongeveer 110 K.M te voet af te leggen. Heden Zater dag zal gemarcheerd worden tot Ede. alwaar wordt overnacht om vandaar Zondag naar Amersfoort te loopen. Maandagochtend ver trokken de politiemannen uit Amersfoort en hopen dan om 3 uur des middags Amster dam te bereiken, waar zij feestelijk zullen worden ingehaald door het Amsterdamsche Politie Muziekcorps. 10 uur v.m. tot 4.30 uur n.m. worden gehouden kan dan ook worden aanbevolen. Op beide dagen is de toegang tot de banen gratis. HET DUINWIJCK-TOURNOOI. Uitslagen van Vrijdagavond: Dames-enkelspel: Mej, T. Henneman sl. mej. R. Teer 6—3, 62; mej. T. Henneman sl. mej. J. Niepont 6—1, 6—1. 9—7. Gemengd dubbelspel: Mej. R. Teer en de heer A. Erdman sl. mej. L. Moens en den heer Gakenholz- 62, 6—4. De „big match" Erdman-v. d. Ploeg (hee- ren-enkelspel) was een schitterende partij, waarin Erdman een zwaar bevochten 3-sets zege behaalde 36, 63, 63. Zaterdagavond wordt de belangrijke partij Erdman en v. d. Bliek tegen v. d. Ploeg-Land gespeeld. CRICKET LAWNTENNIS TOURNAMENT „ZANDVOORT" De wedstrijden op de tennisbanen van de Kennemer Golf and Country Club te Zand voort konden Vrijdag dan toch doorgang hebben, al kwam een enkel regenbuitje zoo nu en dan het spel onderbreken en de weersomstandigheden bleven nog verre van ideaal tennisweer. In het damesenkelspel toonen de uitslagen wel aan. dat het krachtsverschil nog groot is. Vooral de dames Knottenbelt en Terwindt maakten met haar tegenstandsters korte metten, In het heerenenkelspel zijn een aantal Haarlemsche eerste klassers uitgeschakeld. De uitslagen luiden: Damesenkelspel. eerste ronde: Mej. Knottenbelt slaat mej Fabius 60. 6—0. Jkvr. L. van Riemsdijk slaat mej. Oudes 6-1. 6—2. Tweede ronde: Mej. Knottenbelt slaat Jkvr. L. van Riems dijk 6—1, 6—4. Mevr. de Bruyn Kops slaat Jkvr. R. van Riemsdiik 62. 6—3. Mej. Tenvindt slaat mevr. Quint 61, C—0. Damesdubbelspel, eerste ronde: Mej. Knottenbelt en mej. Terwindt slaan Jkvr. van Riemsdijk en mevr. Strumpfler 6—1. 6—2. Mej. Adams en Jkvr. L. van Riemsdijk slaan mevr. Quint en mej. Lammers 6—0. 60. Gemengddubbelspel. eerste ronde: Mej. Adams en Kaufmann slaan mej. Fa'oius en Fabius 62, 6—0. Heerenenkelspel, eerste ronde: Rubens slaat Wiener 7—5. 6—3. Eysvogel slaat Roes 64, 6—2. Hoving slaat Senff 62, 61 Blerenbroodsopt slaat Dingemans 7—5, 75. De Veer $laat B'aas 63, 63. Tweede ron le: Kaufmann slaat Lissauer 6—3, 68. 6—3. Fabius slaat Jhr. B. van Riemsdijk 3—6, 8—6, 6—2. Van Rompu slaat Kenner 62. 6—3. Wetselaar slaat de Roos 6 -1, 6—3. Bierenbroodspot slaat Hoving 6—0, 61. Hoeke slaat Seters 6—0. 7—5. Heerendubbelspel, eerste ronde: Jhr. A. v. d. Poll en Jhr. B. van Riemsdijk slaan Rhodius en de Veer 62. 6—0. Tweede ronde: Hoeke en v. Rompu slaan Andre de la Porte en v. d. Stadt 61. 60. Wetselaar en Feith slaan Schonthaler en Blom 6—4, 6—2. WEDSTRIJDEN VAN LENNEP-BEKER EN KEA BOUMAN-VAAS. Maandag 30 Juli en Dinsdag 31 Juli worden op do banen van het Kennemer Lyceum aan het Adr. Stoopp'.ein de wedstrijden gehouden om den Van Lennep-beker en de Kea Bouman-vaas. Voor deelneming aan deze wedstrijden zijn door het bestuur van den Nederlandschen Lawn Tennisbond uitgenoodigd de .sterkste spelers en speelsters beneden den leeftijd van 20 jaar uit 'het gehecle land. n.l. 23 jongens voor den strijd om den Van Lennep-beker en 14 meisjes voor den wedstrijden om de Kea Bouman-vaas. Uit, het district Haarlem zijn uitgenoodigd J. Oudes. F. Rhodius, W. Kermer. J. H. Knoop, mei. A. Terwey, mej. D. de Roos, mej. E. Leen- dertz en mej. F. Kerckhovcn. Bij deze in 1933 voor het eerst .eveneens op dc banen van het Kennemer Lyceum) ge houden wedstrijden is gebleken, dat in deze wedstrijden uitstekend tennis van onze jongere spelers is te zien. Een bezoek aan deze wedstrijden welke van Het eerste klasse-programma voor as. Zon dag luidt als volgt: H. C. C. I—Haarlem V. O. C.—V. R. A. Hermes D.V.S.Rood en Wit. Hoewel Haarlem over het algemeen tegen de Groote Haagse he haar beste spel speelt, kunnen wij voor a.s. Zondag geen winst voor spellen: het Haagsche battingteam is beslist te sterk om te overtroevên; slechts een op tijd spelen kan Haarlem misschien aan één hoog- noodig winstpuntje helpen. V.O.C. zal er alles opzetten, om het regle mentaire verliespunt, in het begin van het seizoen wegens niet opkomen tegen V.R.A. ge leden te wreken. Terwiel doch voorals East zijn buitengewoon in vorm, zoodat wij niet aarzelen, voor de Rotterdammers een overwin ning te prognosticeeren. De belangrijkste ontmoeting heeft te Schie dam plaats, waar onze stadgenooten een lang niet gemakkelijke taak krijgen. Hennes is thuis een niet te versmaden tegenstander, be schikt over een zeer gevarieerden aanval en een bijzonder goed fieldingteam. Toch zou het ons tegenvallen, indien Van Eeghen c.s. niet dediging door de laatste hooge scores, het met de eer gaan strijken, temeer daar de ver- noodige zelfvertrouwen heeft herkregen. Een victorie brengt Rood en Wit practisch buiten degradatiegevaar. Voor de Overgangsklasse B heeft in het Heemsteedsche sportpark de 'XW R. C. H.— C. V. H. plaats. Hoewel het resultaat geen invloed meer heeft op de ranglijst (R.C.H. blijft dij een victorie hekkensluiter, terwijl C.V.H. toch geen kampioen meer kan wor den), verwachten wij een spannenden en ge- animeerden strend, die volgens menschelijke berekening een overwinning voor Roodt c.s. moet opleveren. De Rood en Wit-reserves maken o.i. in den uitwedstrijd tegen H.B.S. weinig kans op een eervol resultaat. Tenslotte beginnen a.s. Maandag de inter nationale wedstrijden tegen de Free-Fores- ters. Het volledige programma luidt: N.C.B.- elftal—Free Foresters Maandag en Dinsdag a.s. te Den Haag. Flamingo'sFree Foresters Woensdag en Donderdag a.s. te Laren. Nederlandsch elftal—Free Foresters Zaterdag en Zondag 4 en 5 Augustus te Amsterdam. UMPIRE. ATHLETIEK. De Prins Hendrik-beker. Velen, die reeds jaren belangstelling voor de athletiek hebben gehad, zullen zich onge twijfeld nog den Zondag in 1917 herinneren, toen wijlen Prins Hendrik de wedstrijden om de Gouden Plak op het U.D.-terrein te De venter bijwoonde. Onder luid gejuich betrad hij het terrein, waar dien dag voor de laat ste maal om het bekende kleinood gestreden werd. want de bekende ploeg der Devente- naren slaagde er in, definitief op den wissel- prijs beslag te leggen. Namen uit de ploeg als Grijseels. Kloos en Petri wekken nog immer herinneringen aan vervolgen dagen op. Juist het definitief winnen van de Gouden Plak was eigenlijk de inzet van de jaarlijks wederkeerende wedstrijden om den Prins Hendrik-beker, want het was de Prins, die aan den heer Scharroo de toezegging deed. een beker beschikbaar te stellen, die elk jaar diende te worden ter hand gesteld aan de beste clubploeg uit den lande. Was de beker driemaal achtereen gewonnen of vijf maal in het geheel, dan was hij definitief eigen dom. In 1918 werd door de V. en L.-ploeg voor het eerst beslag gelegd op het kleinood en in 1919 herhaalde deze vereeniging dit kunst stukje. Men dacht reeds dat de beker voor god in het prijzenkastje van de Haagsche club zou verdwijnen, maar in 1920 zou de prijs een andere winnaar vinden, want toen was het Blauw Wit, dat den beker mee naar Amsterdam bracht en hierdoor was het noo- dig, dat in de Jaren 1921. 1922 en 1923 V. en L. wederom won, om den beker voorgoed haar eigendom te kunnen noemen. Een oogenblik dreigden daardoor deze in middels populaire wedstrijden door dit fraaie resultaat tot het verleden te zullen gaan be- hooren. Immers er was nu geen Prins Hen drik-beker meer. doch de Prins zorgde toen zelf voor continuatie van deze voor de athle tiek hoogst waardevolle evenementen, door spontaan een nieuwen beker ter beschikking te stellen, die in 1924 voor het eerst verstre den werd. Het was hetzelfde jaar. dat ..Haar lem" haar langen ononderbroken zegentocht van tien jaren begon. 1924. 1925 en 1926 wa ren voldoende voor het definitief bezit van het kostbare kleinood en toen de Prins door het schenken van andermaal een beker, wederom van zijn warme belangstelling voor deze mooien tak van sport blijk gaf, waren 1927. 1928. en 1929 de jaren, waarin weder om de prijs door Haarlem werd ingepalmd. Nu vond de K.N.A.U. het toch een beetje bar worden. Weliswaar kwam er direct weel een nieuwe beker, "maar nu kwam zij Op het origineele idee. van dezen prijs een perma nenten wisselbeker te maken. Iedere vereeni ging, aan wie de eer te beurt viel. den prijs voor een jaar te bemachtigen, zou haar naam blijvend in den beker zien gegraveerd, een onderscheiding, die door iedere athletiekver- eeniging tenslotte meer gewaardeerd wordt, dar. de vroegere regeling. ..Haarlem" is de verecniigng, welke thans reeds vier maal in het kleinood haar naam heeft zien plaatsen, immers ook in 1930. 1931 1932 en 1933 bleek onze Spaarneclub overwin naar in den strijd om de hoogste athletiek- eer en eerst een eventueele nederlaag zal aanleiding zijn om te gaan spreken van een record, dat trotsch zal blijven getuigen van wat onze stadgenooten niet alleen op hun gebied hebben gepresteerd, doch tevens van het vele opofferende, dat zij zich in dienst van de Nederlandsche athletiek hebben ge troost. Dit jaar zullen op het terrein aan den Schoterweg wederom de wedstrijden worden gehouden. Nog geen maand na het plotse- lingen bverlijden van den Prins zal voor de eerste maal ..Haarlem" zijn nagedachtenis hebben te gedenken in een sportieven strijd, zooals hij er zoovele te aanschouwen kreeg, wedstrijden, welke zijn hart zoo vaak warm voor de Nederlandsche athletiek deed klop pen en het is deze verheven taak, welke ..Haarlem" aanleiding gaf, majoor P W. Scharroo, die voor de eerste maal van Prins Hendrik de toezegging verkreeg voor het be schikbaar stellen van den eersten beker, te verzoeken, door een openingswoord in het programma uiting te geven van het vele. dat de athletiek aan den Prins verschuldigd is, een verzoek, waaraan de oud-voorzitter der K.N.A.U. spontaan heeft gehoor gegeven. Ook de prijsuitreiking zal op 5 Augustus door Majoor Scharroo verricht worden, waar bij het in de bedoeling ligt, een afschrift van het gesproken woord vergezeld van een foto) op te zenden aan H.M. de Koningin. SCHAKEN HET TOERNOOI TE ZURICH. Uit Zürich worden de volgende uitslagen van de partijen uit de veertiende ronde ge meld: Stahlberg wint van Henneberger. Flohr wint van Roselli. Naegeli verliest van Lasker. Gygli remise met Bernstein. POSTDUIVEN DE SNELVLIEGER. Wedvlucht van Roosendaal met jonge dui ven (broed 1934). Afstand 95 K.M.. De uit slag is als volgt: A. Sweerts 1 2 8 12 14 29 30 35: H. V. Roos dorp 3 17 20 23 24: J de Vries 4: P. Bosse 5 22: C. Kraan 6: P. Bannink 7 28 33: P. J. van Daalen 9 10 11 13 15 16 18 21 27 31 34 37; J. W. Wolters 19 25 26 32 36 38 39. (Adv. Ingez. MedJ WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. Magne wint de 21e étappe van La Rocholle naar Nantes. Uit Nantes: De 21e étappe van den Tour de France is gewonnen door den Franschen renner A. Magne in den totaal-tijd van 5 uur 38 min. 5 sec. Algemeen klassement: 1 A. Magne 131 uur 13 min. 11 sec.; 2 Martano 131 uur 38 min. 16 sec.; 3 Lapebie 132 uur 4 min. 26 sec.: 4 Vietto 132 uur 7 min. 28 sec.; 5. Verwacke (eerste individueel) 132 uur 17 min. 3 sec. Wielrijden. Eenige bijzonderheden over de ,,Tour de France". Van begin Juli af zijn de beste wegrenners uit zes landen bezig de sportwereld te toonen, dat de langste wielerwedstrijd, die er bestaat, een mengelmoes is van reclame, combine en uithoudingsvermogen. In ons land, waar zelfs het houden van een één-daagschen wegwedstrijd om het kam pioenschap van Nederland van hoogerhand verboden wordt, kan men zich moeilijk een voorstelling van deze monsterrace vormen en daarom is het aardig, er hier eens enkele bij zonderheden van te vertellen. Reeds maanden van te voren worden door den „vader" van den Tour, „Père" Desgrange voorbereidingen getroffen, in samenwerking met het bekend Fransche sportblad „L'Auto", hetwelk den wedstrijd voor het grootste ge deelte financiert. Et wordt bekend gemaakt, welke landen zullen uitgenoodigd worden om met een ploeg, welke uit niet meer dan acht en niet minder dan drie renners mag bestaan, deel te nemen. Elke ploeg heeft onder haar deelnemers een captain en zij moeten zich onderwerpen aan de bevelen van dezen aan voerder. Daar er. behalve een individueelen winnaar ook een ploeg-klassement is, zal de aanvoerder dus op twee dingen bedacht zijn. ten eerste, dengene, onder zijn collegas, die het beste geplaatst is. wat den tijdsduur be treft, zooveel mogelijk te steunen en ten tweede, ervoor zorg te dragen, dat de ploeg gedurende de étappes zooveel mogelijk bij el kaar blijft, zoodat ze aan de étappe-eindpun ten een goede plaats verkrijgt in het landen- klassement. Dit klassement wordt verkregen door den tijd van de drie eerst-aangekome- nen eener ploeg bij elkaar te tellen, waarbij dient te worden opgemerkt, dat de winnaar van een étappe twee minuten en nummer twee 45 seconden tijdsvergoeding krijgt Slaagt dus b.v de Fransche ploeg er in, met twee harer renners op de eerste plaatsen een étappe te beëindigen, dan geeft haar dat een voordeel in het landenklassement van bijna drie mi nuten. Behalve de landen-ploegen, nemen ook nog individueele renners aan den wedstrijd deel. Zij hebben het veel zwaarder, daar zij niet die goede verzorging genieten als de ploeg-ren- ners en evenmin, en dat is het voornaamste, op hulp en gangmaking gedurende moeilijke gedeelten kunnen rekenen. i Ditmaal nemen vijf landen-ploegen deel Frankrijk, Italië. Duitschland, België en een gecombineerde ploeg van Spaansche en Zwit- sersche wielrenners. Van Parijs uit wordt in de richting van de wijzers eener klok onge veer langs de geheele Fransche grens gereden, waartoe het parcours verdeeld is in 24 dag étappes met drie rustdagen. Natuurlijk zijn de berg-gedeelten het moeilijkst en hierin wordt dikwijls de wedstrijd beslist. Immers, diegenen onder de renners, die snel kunnen klimmen en moedig durven dalen, kunnen hier een aanmerkelijken voorsprong op hun tegenstanders behalen. Ditmaal waren het de Franschman Viëtto, de Italiaan Martano en de Spanjaarden Ezquerra en Trueba, door hun woonplaats gewend aan het rijden door bergachtige streken, die de bes>e prestaties in de Alpen en de Pyreneeën lieten zien. Een premie van 10.000 francs wordt uitgekeerd aan dien renner, die bij het bestijgen van de moei lijkste bergen in totaal den kortsten tijd maakt. Ditmaal was het de kleine Zuid- Franschman Viëtto, die den prijs in de wacht sleepte. Hoe is nu de onderlinge samenwerking tus- schen de ploeggenooren? Over het algemeen laat die nog veel te wenschen over. zoolang er eerzuchtige renners zijn, die zelf meenen kans te maken op de eind-overwinning. Zoo bracht Viëtto den leider in het algemeen klassement in gevaar, zijn gele trui (het teeken van het leiderschap) te verliezen, toen hij. met Magne's grootste concurrent, den Italiaan Martano, aan zijn wiel. er snel tusschen uit trok en een grooten voorsprong nam. Magne had toen het ongeluk, zijn achter wiel te breken en had niet Le Grèves, een an dere ploeggenoot, hem zijn achterwiel gegeven Pi- dan had het er slecht voor den leider uitge- uitverkoren landgenooten. zien Thans bleef Le Grèves achter, wachtend op hulp van de verzorgers, terwijl Magne. door Lapébic en Louviot gegangmaakt, er na groote moeite in slaagde, een voornaam ge deelte van zijn achterstand in te loopen. Hier dient vermeld te worden, dat de ver zorging van de ploegen tot in de puntjes ge regeld i$. De groote rijwielfabrieken stellen alles, waaraan de renners maar behoefte kun nen hebben, voor hen beschikbaar, d.w.z. na tuurlijk voor diegenen, die voor een bepaal de fabriek rijden. Fiets, onderdeelen, volg- autos, voedsel, drinken, massage, niets is ver geten en men ziet dus, dat de renner, die op eigen risico aan den Tour deelneemt, wel zwaar gehandicapt is, tenzij hij zelf voor alle extra-verzorging betaalt. Het heeft er langen tijd naar uitgezien, dat de Italiaan Martano, die Antonin Magne voortdurend bedreigde en slechts enkele mi nuten achterstand op hem had in het alge meen klassement, ten slotte de eind-zege zou behalen, temeer, daar zijn ploeggenooten hem onvoorwaardelijk en krachtdadig steunden. Echter had hij het ongeluk, op een der ge makkelijkste étappes een mankement aan zijn fiets te krijgen, hetwelk niet onmiddellijk verholpen kon worden en zooals vanzelf spreekt profiteerde Magne hiervan, om het tempo op te voeren en uit te loopen. Thans, met nog slechts enkele étappes over vlakke wegen voor den boeg, heeft de Franschman een voorsprong van bijna een kwartier en is dus zoo goed als zeker van de overwinning, terwijl de Fransche ploeg als geheel (gerekend naar den totaal-tijd van de drie eerstaanko- menden in de étappes) ruim 2 1/2 uur voor sprong heeft op haar naaste concurrent Italië. Opmerkelijk is het algeheel falen der Bel gische ploeg, van wie men, zooals steeds, te recht groote verwachtingen had. Reeds en kele dagen na het begin hadden haar ren ners met tegenspoed te kampen en dit ont moedigde hen zoo, dat verscheidene van hen zonder reden opgaven. Dit is hun duur te staan gekomen, want zij zijn voor geruimen tijd geschorst en dat wil voor beroepsrenners in de zomermaanden heel wat zeggen, In plaats van een eerste plaats in het lan- den-klassement, bengelt de Belgische équipe thans geheel achteraan en het is zeer de vraag, of zij de race met drie man zal beëin digen en dus voor de klasseering in aanmer king komt. Ook de Duitschers vallen zeer te gen en dat de gecombineerde Spaansch-Zwit- sersche ploeg de derde plaats inneemt, is niet de schuld van de Zwitsers, die totaal niets presteeren. doch dat is te danken aan het prachtige klimmen van de Spaansche renners in de berg-étappes. Op den vlakken weg gaat het echter tusschen Franschen en Italianen. Het is echter wel gebleken, dat met het sa menstellen van diverse landen-ploegen door de daarvoor verantwoordelijke personen groote fouten zijn gemaakt, lang niet al de beste renners zijn in de ploegen opgenomen. Vooral bij de Belgen komt dit tot uiting, de niet-ge- kozen renners, die nu als individueel mede rijden. slaan een veel beter figuur dan hun Zoo neemt Féli- Crisisheffing op eetbare oliën. Verkoop van losse slaolie blijft mogelijk. Het Ned. Weekblad voor Kruidenierswa ren meld nadere bijzondersheden inzake de crisisheffing op eetbare oliën. Het blad meldt, dat na 6 Augustus geen li ter voorradige slaolie meer vrij is van be lasting. De verkoop van losse slaolie blijft moge lijk. Handelaren die zelf olie in flessehen af tappen zijn verplicht een erkenning als af tapper te vragen. Deze gesloten flessehen moeten van een banderol worden .voorzien. Waar van deze olie bij het verlaten der fa briek de heffing reeds is betaald, wordt de erkende tapper in de gelegenheid gesteld deze banderollen te koopen tegen een tiende cent per stuk. De gestelde eisch van opgave der voorraden op 22 Juli vóór 28 dezer heeft niet de strek king om op die voorraden na te vorderen, maar alleen om aan de hand dier gegevens en de komende verkoopen tot 6 Aug. na te gaan, waar het eventueel verschil dier hoe veelheden tusschen 22 Juli en 6 Augustus is gebleven. Navordering geschiedt van allen voorraad olliie, die op 6 Augustus op eenige verkoop plaats aanwezig is. Op de aanwezige voorraden vetten heeft een restitutie plaats van 11,2 cent per kilo. Een regeling daaromtrent is in voorbereiding. SCHEEPVAART BERICHTEN cien Verwaecke in het algemeen klassement de vierde plaats in, met slechts 47 minuten achterstand op Magne en gevolgd door den uitnemend verzorgden en door zijn ploegge nooten gesteunden Franschman Lapébie. „Père" Desgrange zal volgend jaar weder heel wat veranderingen en nieuwe maatregelen moeten instellen om de beste deelnemers de beste kansen op de overwinning te geven. In- tusschen leeft heel Frankrijk met deze mon sterrace mede en alle bladen geven extra edities uit. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Vancouver naar Rotterdam 26 te Seattle. Beemsterdijk, N.-Orleans naar Rotterdam 27 te Antwerpen. Rotterdam N.-York n. Rusland 27 (v.m.) te Stockholm. Drechtdijk Vancouver naar Rotterdam 27 (v.m.) te Londen. Lochmonar, Rotterdam n. Vancr. 26 van Pta. Arenas (C.R.) Volendam N.-York n. Midd. Zee en Noor wegen 27 (v.m.) te Palma (Maj.) HALCYON LIJN. Vredenburg, Vlaardingen naar Lulea pass. 27 Holtenau. Stad Zaltbommel, Gothenburg naar Lulea iss. 26 Elseneur. Stad Amsterdam, Vlaardingen naar Lulea pass. 26 Elseneur. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 26 te Yokohama. Serooskerk (thuisr.) pass. 26 Gibraltar. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 26 van Lagos. Tjisalak, Shanghai naar Soerabaja 25 van Batavia KON. NED. STOOMB. MIJ. Bacchus 26 van Carthagena naar Alcante Barneveld 26 van Paita naar Guayaquil. Clypso 26 van Piraeus naar Calamata. Funa 26 van Venetië naar Triest. Hebe 26 van Carthagena naar Amsterdam. Hermes Tanger en Algiers pass. 26 Gi braltar. Juno 27 van Amsterdam te Hamburg. Merope 27 van Amsterdam te Rotterdam. Telamon 27 van Hamburg te Amsterdam. Trajanus 26 van Faron Barcelona. Ulysses 26 van Izmir naar Stamboul. Vesta, 27 van Amsterdam te Rotterdam. Baam, Amsterdam naar Chili pass. 26 Wight Ariadne 27 van Rotterdam n. Pasajes. Fauna 27 van Venetië te Triest. Triton 27 van Alexandrië naar Jaffa. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Palembang (thuisr.) pass. 26 (10 uur). Siantar (uitr.) p. 26 Pt. de Galle. Kota Pinang (uitr.) 26 te Belawan. Slamat (thuisreis) 27 (5 n.m.) te Suez. Sibajak (uitreis) p. 27 (9 n.m.) Perim. Sitoebondo (uitreis) p. 27 Perim. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. Silverbelle, Calcutta naar Vancouver 25 v. Manilla. Silveray, Vancouver naar N. Orleans 25 n. Tampa. Tarakan. Vancouver naar N.-Orleans 25 naar Pt. Arthur. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Ohr. Huygens (thuisreis) 27 van Algiers. Mapia (uitr.) 27 te Genua. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 27 van Southampton. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Benavon. Japan naar Rotterdam via Ant werpen 26 (1.35 uur) 300 mijl Z.W. van Land's End. Eumaeus, Batavia naar Liverpool 25 van) Barcelona. City of Bath, Rotterdam naar Japan 26 te Shanghai. City of Roubaix, Taku Bar naar Rotterdam pass. 26 Woosung. Phrontis, Liverpool naar Java 26 van Pa- dang. Pyrrhus, Batavia naar Liverpool 26 vani Penamg. Menelaus, 27 van Japan te Rotterdam. Eurymedon. 27 van Batavia te Amsterdam. Polyphemus 27 van Amsterdam naar Li verpool en Java. Deuvalion, Japan naar Rotterdam 27 te Pe- nang. City of Khartoum, Rotterdam naar Japan pass. 27 Gibraltar. Patroclus, Japan naar Rotterdam te Shan ghai. City of Eastbourne, Japan naar Rotterdam vertr. 28 van Londen. Vermidon. Batavia naar Amsterdam pass. 27 Prawle Pt. Benarty, Japan n. Rotterdam 26 te Suez. Sarpodan. Japan n. Rotterdam 27 te Suez, Perseus, Japan n. Rotterdam 27 van Co lombo. HOLL. AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisreis) 27 van Lor Mar ques. KON HOLL. LLOYD. Zeelandia (thuisreis) 27 (8 uur) van Vigo Colombia, 27 van Amsterdam n. West- Indië. Orpheus 27 van Amsterdam n. Rotterdam. Irene 27 van Amsterdam naar Kopenha gen. Orania (thuisreis) van Montevideo. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjinegara 25 van Batavia te Hongkonk. Tjisaroea 25 van Batavia at Hongkonk. Sjisadane 25 van Hongkong naar Manilla,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12