Dollfuss'moordenaars gevonnist woensdag 1 augustus 1934 haarlem's dagblad 4 DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Radio-Procramma BUITENLAND. OOSTENRIJK. Door ophanging terechtgesteld. fcHeil Hitler", de laatste woorden van Planetta en Holzweber. De kwestie Habsburg. De beide hoofd beklaagden uit het proces tegen de moordenaars van dr. Dollfuss, de 34-jarige Otto Planetta en Franz Holzweber, zijn gisteren, zooals wij repds in een deel van de vorige oplaag gemeld heben, ter dood ver oordeelde. Het vonnis werd om 13.45 uur be kend gemaakt. Even voor vyf uur in den middag zijn beiden op de binnenplaats van de gevangenis door den strop terechtgesteld. Het gratieverzoek aan den bondspresident was afgewezen. Omtrent deze terechtstelling wordt officieel medegedeeld, dat Holzweber, die het eerst werd terechtgesteld, toen hem werd medegedeeld dat het verzoek om gratie was afgewezen, uit riep: „Ik sterf voor Duitschland! Heil Hitier!". Ook Planetta riep tot het laatste moment voor de terechtstelling: „Heil Hitler!". Beiden had den om geestelijken bijstand verzocht en spra ken geruimen tijd met de geestelijken. De behandeling der processen tegen de overige opstandelingen zal eerst over eenigen tijd plaats vinden. Over het verloop van de zitting van gisteren van het proces tegen de moordenaars van Dollfuss wordt het volgende gemeld: Generaal-niajoor Pummerer verklaarde dat ln totaal 69 9 m.M. Steyn-zelflaadpisu>len type 12, een gewone trommelrevolver en 4600 schoten 9 m.M. munitie, in de Bondskanselarij gevonden zijn. Slechts van twee wapenen kon met zekerheid worden vastgesteld, dat zij af gevuurd waren. Een dezer twee wapenen was de revolver van Planetta. Door een anderen deskundige werd vervolgens de doodsoorzaak van Dollfuss medegedeeld. Volgens de verklaringen van dezen deskun dige is Dollfuss door twee schoten getroffen, het eerste drong 6 c.M. onder het oor in de halsstreek naar binnen. Het projectiel is eenigszins schuin door de hals gedrongen, dwars door de halswervel heen waarbij het ruggemerg getroffen werd en heeft het li chaam onder de kop van de okselholte ver laten Deze verwonding was absoluut doodelijk. Op de vraag van den voorzitter of de Bonds kanselier bij behoorlijk vlugge verzorging ge red had kunnen worden, verklaarde de des kundige, dat de Bondskanselier weliswaar langzaam doodgebloed is, maar toch ook bij onmiddellijke verzorging niet had kunnen worden gered, hoewel zijn leven had kunnen worden verlengd. Het tweede schot drong den hals binnen en heeft nauwelhks eenigen in vloed op het overlijden gehad. Het tweede schot is op een afstand van een halve meter afgevuurd. De verwonding had verlamming van armen, beenen en rug veroorzaakt. Generaal-majoor Pummerer toonde het ge rechtshof den kogel die den dood veroorzaakt heeft en die een 9-voudig werkende kracht had. De deskundige verklaarde verder dat het eerste schot van een afstand van 15 tot 20 c.M. moet zijn afgevuurd. Het requisitoir. Nadat de behandeling van het proces tegen de moordenaars van Dollfuss voor een half uur onderbroken was, nam dr. Tuppy het woord voor het houden van zijn requisitoir. Daarin zeide hij o.m.: De beide beklaagden worden beschuldigd van de ontzettende misdaad van hoogverraad en een van hen wordt beschuldigd van de ont zettende misdaad van moord. Het O.M. gaf een uitvoerige uiteenzetting van de gebeurtenissen tot 19 uur des avonds 25 Juli. Toen de beklaagden zagen, dat de hulp die van buiten verwacht was, was uitgeble ven en inzagen, dat hun daad zonder succes bleef, hebben zij zich overgegeven en zijn zij gearresteerd. Er is geen twijfel aan dat de be doeling burgeroorlog is geweest. Daar valt niets tegen in te brengen. Weliswaar verkla ren de beklaagden, dat zij de regeering legaal hadden overgenomen en dat de bondspresident achter hen stond. De beklaagden zijn echter geen onintelligente mannen en men vraagt zich dan ook af, hoe zij ook slechts één secon de hebben kunnen denken, dat een zoodanige onderneming legaal zou zijn. Zij kunnen niet gedacht hebben, dat de bondspresident zich van hun hulp zou bedie nen om zich van de regeering te ontdoen. De beide beklaagden hebben bij de bevolking een leidende rol gespeeld. Holzweber heeft zonder twijfel, zooals hij zelf ook toegeeft. hij be roept zich op een onbekenden leider, die hij niet kan of wil noemen in het Huis een leidende rol gespeeld. Wij weten hoeveel dooden in het land gevallen zijn. Een vonk zou voldoende geweest zijn, en men had in Oosten rijk vreemde militairen, vreemd volk er vreemde machten. Is het hoogverraad niet het ergste? Daarenboven wordt Planetta nog be last met de misdaad van moord op den bonds kanselier. Planetta heeft het doodelijke schot gelost. Ook de rapporten der deskundigen en verklaringen van getuigen hebben het bewijs geleverd. De voorstelling van zaken, zooals die door den beklaagde gegeven wordt, is zoo on mogelijk en ongerijmd, dat daaraan geen ge loof kan worden gehecht. De beide beklaag den hebben er met bijzonderen 'klem op ge wezen. dat hun in zekeren zin vergiffenis ten deel was gevallen. Daarvan kan in het geheel geen sprake zijn. In de geheele wereld bestaat geen wet. die een dergelijke vergiffenis moge lijk zou maken. Door onzalige daden van ge weld is den minister de belofte afgeperst van vrijen aftocht En zou deze belofte moreele be- teekenis en kracht hebben? Hierop eischte het O.M. voor beide beklaag den het schuldig uit te spreken. Pleidooien. Na het requisitoir van het OiM. kregen de verdedigers het woord. De verdediger van Holzweber, Ruehrer zeide o.a.: Er zijn in Oostenrijk twee groepen, waar van de eene opkomt voor de onafhankelijk heid van Oostenrijk, terwijl de andere oen aan sluiting wil met het Duitsche rijk en het Duit- sche volk. Degenen, die opkomen voor deze aansluiting houden niet minder van hun vaderland dan de verdedigers der onafhankelijkheid. tHier werd de verdediger tot de orde ge roepen). De beide aangeklaagden zijn als Schaageter in Duitschland den offerdood voor het Duitsche volk is gestorven. (De ad vocaat werd hier opnieuw tot de orde geroe pen). De verdediger beriep zich verder op het toe gezegde vrijgeleide en op den wensch van Dollfuss dat zoo weinig mogelijk bloed zou worden vergoten. Daarna werd den beklaagden gelegenheid gegeven voor het laatste woord. Planetta zeide daarbij: „Ik ben geen moordenaar, ik wilde dr. Dollfuss niet dooden, ik vraag mevrouw Dollfuss vergiffenis. Wij meenden, dat Rintelen met de bonds kanselarij tot overeenstemming zou komen, toen wij binnendrongen. Dat was den vorigen dag gezegd. Ik kan nog slechts dit zeggen: Ik heb gehandeld in het belang van mijn vader land". Ik zie een rechtvaardige boetedoening tegemoet'' Holzweber. verklaarde, dat hij onschuldig! was aan den dood van Dollfuss. De motiveering der uitspraak. In de motiveering van het doodvonnis tegen Planetta en Holzweber wordt onder andere gezegd: Het feit, van hoogverraad, dat den bek] rag den ten laste was gelegd, is overtuigend I. wezen. De beklaagden zijn lid van de N.S.D.A.P Zij hebben bekend dat zij hebben deelgenomen aan de actie tegen Bondskanselier Dollfuss en Dollfuss hebben vermoord Het is hun bekend geweest, dat het de bedoeling was, dat de re geering omvergeworpen zou worden. In totaal zijn 15u personen in de bonds kanselarij binnengedrongen, zoodat daarvoor de oogmerken van oproer vaststaan. De beide beklagden moeten beschouwd worden als aan voerders. Wat betreft de beschuldiging van moord tegen Planetta, deze heeft zelf bekend. Het opzet om te dooden blijkt uit het gebruik van een absoluut doodelijk wapen en uit het schie ten van zeer nabij. Het gerechtshof heeft daarom het opzet om te dooden bewezen geacht. Bij Planetta moeten als verzwarende omstandigheden worden be schouwd het delict van hoogverraad, het los sen van twee schoten, en de belangrijkheid van de gedoode persoonlijkheid, die be schouwd is als vertegenwoordiger van het ge heele vaderland. Verzachtende omstandighe den heeft men niet in aanmerking kunnen nemen. Bij Holzweber zijn zeer verzwarende om standigheden aanwezig. Als verzachtende omstandigheid kan zijn oprechtheid en het feit dat hij tot dusverre een goeden naam had. worden beschouwd. De behandeling werd ruim half twee geslo ten. Dwangarbeid voor putschisten. Dinsdag is de wet verschenen, waardoor de genen. die in mindere mate betrokken zijn bij den opstand, naar een concentratiekamp kun nen worden overgebracht voor het verrichten van zwaren dwangarbeid, terwijl het vermogen van schuldigen kan worden geconfiskeerd. De gezant dr. Rintelen, de politie-ambtenaar Otto Steinhausl en de politie-commissaris Leo Gotzmann zijn uit hun functie ontslagen, ter wijl hun salaris voorloopig tot twee derde van de oorspronkelijke hoogte is verminderd. De Landeshauptraad van Karinthe heeft alle salarissen der onderwijzers aan de scholen te St. Veit, Voelkermark, Wolfsberg en Feld- kirchen ingehouden, teneinde te onderzoeken in hoeverre deze onderwijzers medeplichtig zijn aan de putsch-poging. „Terugkeer der Habsburgers nog geen restauratie." In een onderhoud, dat de Oostenrijksche zaakgelastigde te 's-Gravenhage dr. G. Alexich. gisterochtend met een redacteur van het Correspondentiebureau heeft gehad, heeft de heer Alexich verzocht zijn hartelij- ken dank te willen overbrengen aan de Ne- derlandsche pers voor de objectieve, maar ook meelevende wijze, waarop deze pers in de laatste zware dagen de Oostenrijksche aangelegenheden heeft behandeld. De hoogstaande objectieve en rustige be oordeeling heeft de Nederlandsche pers ook niet veranderd toen door allerlei sensatiebe- richten getracht werd het beeld van de Oos tenrijksche gebeurtenissen te veranderen. Dr. Alexich zeide. dat het streven der Bondsregeering er op gericht is het finan- cieele onrecht, dat aan de Habsburgers is ge schied. zooveel mogelijk goed te maken. De financieele verhouding met de keizer lijke familie zal een grondslag moeten vinden in de groote prestaties, welke de Habsburg- sche dynastie voor Oosten-rijk en voor Euro pa gehad heeft. Ditzelfde standpunt geldt ook ten aanzien van de verbanning der Habsburgers. Men weet reeds dat in de nieuwe grondwet de anti-Habsburg-wetten niet gehandhaafd zijn Of en hoever er onderhandelingen tusschen de regeer in g en vertegenwoordigers der Habs burgers plaats hebben, kon de heer Alexich niet zeggen Wel spreekt het vanzelf, dat dit een probleem is niet alleen van binnenland- schen -politieken aard. doch bovenal van groote internationaal-politieke beteekenis De Oostenrijksche regeering weet zeer wel dat zij dit probleem niet kan oplossen zonder nauwkeurige voorafgaande overeenstemming met de groote mogendheden. Tegenover allo tendentieuze berichten wenschte de heer Alexich fnet nadruk te ver klaren, dat een terugkeer der keizerlijke fa milie naar Oostenrijk niet zonder meer de restauratie be tee kent. Deze terugkeer zou slechts een kwestie van rechtvaardigheid zijn, omdat men den leden van het Huis. dat zoo nauw met de geschiedenis van Oosten rijk is verbonden, het verblijf in het vader land niet ontzeggen mag. Bom voor Schuschnigg's woning. Voor de woning van den nieuwen kanselier Schuschnigg in het Augarten Paleis werd gis teren een bom gevonden, die nog onschade lijk gemaakt kon worden, aldus meldt de Weensche correspondent van het Handels blad. Vrijlating der socialistische leiders verwacht. Men verwacht ieder oogenblïk ontslag uit de gevangenis van de volgende socialistische leiders, die daar sedert den Februari-opstand zaten: Allereerst de vroegere burgemeester van Weenen en eerste president der Oostenrijk sche republiek Seitz Verder Danneberg. Hel- mer. generaal Kórner (de bevelhebber van den Schutzbund), majoor Eifler, Hauptmann Low. alsmede de afgevaardigde mevr. Proft en Postranetzky. De staatsanwalt heeft aan den minister van justitie een rapport uitgebracht waarin hij aandringt op deze in vrijheidsstel ling. De beslissing ligt bij kanselier Schusch nigg die op het oogenblik tevens minister van justitie is. Men rekent op een spoedige vrij lating van de sociaal-democratische ambte naren, waardoor de laatste bekende socialis ten in vrijheid gesteld zullen zijn. (Alg. Han delsblad). Spanje. Weer onrust in het land. De minister-president heeft verklaard, dat er in het geheele land een nerveuse stemming heerscht en dat men den indruk krijgt, dat er inderdaad pogingen tot aanslagen worden voorbereid. Rusland. Vijf doodvonnissen wegens sabotage. Uit Reval, 31 Juli: In een proces tegen in genieurs der Oeral-Machinefabriek in Jeka therinenburg zijn vijf doodvonnissen geveld wegens sabotage en brandstichting. De ver oordeelden zijn de chemische leider der fa briek, een bedrijfsleider, twee andere inge nieurs en een arbeider. De executie heeft in middels reeds plaats gehad,. De veroordeelden zijn gefusileerd. Duitschland. Na het verlof der S. A. De chef van den staf der S.A. Lutze heeft gisteren de volgende dienstorder afgekondigd „O.p 1 Augustus loopt de vacantiemaand der §>.A. af en het volledige dienstverband neemt weer een aanvang. Met denzelfden datum ver vallen alle tijdelijke benoemingen, vervangin gen enz. De S.A. gaat weer midden onder het volk om haar taak met beslistheid in de voorste gelederen uit te voeren, echter in een anderen zin als de terechtgestelden verraderlijk van plan waren geweest. De SA. keert terug tot den ouden koers die haar groot en sterk heeft ge maakt, en waarvan zij, tegen haar wil is afge bracht. Leve Hitier, leve Duitschland." China. Portugeezen bezetten drie eilanden. Uit Shanghai, 30 Juli: Semi-officieel wordt medegedeeld dat de Portugeesche troepen zon der eenigen grond drie Chineesche eilanden bij de Portugeesche kolonie Matao hebben be zet. De Chineesche regeering heeft daartegen geprotesteerd. STARHEMBERG LEIDER VAN HET VADERLANDSCHE FRONT. WIEENEN, 31 Juli (VD.) Volgens een mededeeling van den bondscommissaris Adam zal vice-kanselier, Vorst Starhemberg, de leiding van het Vaderlandsche Front op zich nemen. WEENSCHE POLITIEPRESIDENT MET VERLOF. WEENEN, 31 Juli (V.D.) De president van politie, dr. Seydel, is naar officieel wordt mede gedeeld. ziek en zal met verlof gaan. De leiding van de directie der bondspolitie te Weenen is opgedragen aan den vice-president der bonds politie, dr. Skubl, die tegelijkertijd de bevoegd heden op zich zal nemen van den directeur der veiligheid in Weenen. HET W APEN-EMBARGO VOOR DE CHACO. GENèVE, 30 Juli. «V. D.) De regeeringen Mexico. Zweden, Panama en Letland hebben het secretariaat van den Volkenbond er van in kennis gesteld, dat zij bereid zijn een em bargo te leggen op oorlogsmateriaal, be stemd voor Bolivia en Paraguay. De Chi- leensche regeering is bereid zich bij een on middellijke actie aan te sluiten. Bezoek van Japansch prinselijk echtpaar. Verschillende bezienswaardigheden te Amsterdam bezocht. De Japansche Prins en Prinses Kaya, die op een reis door Europa Maandag uit Duitsch land te Den Haag zijn aangekomen en hun intrek hebben genomen in het Palace hotel te Scheveningen. hebben Dinsdag in gezelschap van den Japanschen gezant te Den Haag en echtgenoote alsmede eenige leden van de Japansche legatie, een bezoek gebracht aan de hoofdstad. In den loop van den ochtend werd per auto een rondrit door Amsterdam gemaakt en werden verschillende bezienswaar digheden bezichtigd. De hooge bezoekers brachten geruimen tijd door in het Rijksmu seum. Na in het Amstelhotel den lunch te hebben gebruikt, bezichtigde het gezelschap in den loop van den middag de diamantslijperij van de firma Assc'ner en vervolgens de Fok kerfabrieken aan den overkant van het IJ. welk bezoek gevolgd werd door een rondvaart door de havens. Per auto zijn de Prins en de Prinses met het gevolg in den namiddag naar Den Haag teruggekeerd. Donderdag zal het prinselijk echtpaar, dat streng incognito reist, zijn reis naar Brussel voortzetten. Contingenteering veekoeken verlengd. van den jaarinvoer 1931/1933. De Staatscourant van Dinsdagavond be vatte 'n K B. waarbij de contingenteering van veekoeken van 1 Augustus a.s. af wordt ver lengd voor den tijd van een jaar. terwijl de toelaatbare invoer is bepaald op 60?,', v.an den jaarinvoer in de basisperiode 1 Juli 193130 Juni 1933. Voorts zal ingevolge een gelijktijdig gepubliceerde beschikking van den minister van Economische zaken bij den invoer van veekoeken een monopolieheffing van f 1.50 per 100 K.G. kan worden geheven, eveneens ingaande 1 Augustus a.s. De verlaging van het contingenteeringsper- centage van 10075 tot 60geschiedt met de bedoeling, deze contingenteering dienstbaar te maken aan handelspolitieke belangen. In dien daartoe aanleiding bestaat, kunnen de contingenten voor bepaalde landen worden verhoogd. De met ingang van 1 Augustus ingestelde heffing dient ter bevordering van een nor male verhouding tusschen den binnenland- schen en buitenlandschen prijs van veekoeken Aan den aandrang van sommige zijden, om voor de regeling van den invoer van veekoe ken te volstaan met een crisisheffing, heeft de regeering geen gevolg gegeven, daar zoo danige heffing, tenzij zeer hoog gesteld, den invoer uit bepaalde landen, die de koeken tegen zeer lage prijzen offreeren, niet zou be perken. terwijl die heffing ongezien het be drag dier heffingen, niet landsgewijze kan worden gedifferentieerd, dan voor vele niet meer dan het bedrag der heffing uitgaan Invoer uit Indic. Wat den invoer van veekoeken uit Ned.- Indië betreft, is een regeling getroffen, waar bij zoowel de Nederlandsche als de Indische belangen tot hun recht komen. Hoewel de regeering de bevoegdheid bezit, ook in het binnenland op de aldaar geprodu ceerde koeken een heffing te leggen, dan wel de grondstoffen te belasten, ligt het bijzon dere omstandigheden voorbehouden niet in haar voornemen, van deze bevoegdheid ge bruik te maken. Bovendien zal zij in de eerste plaats door het tempo, waarin bijzondere consenten worden verleend, des noodig, prijs- regelend optreden, waarbij" van het beginsel wordt uitgegaan, dat de prijzen in Nederland neit meer dan het bedrag der heffing uitgaan boven de prijzen op de wereldmarkt. De invordering der heffing en de admini- tratie der contingenteering geschiedt door de Nederlandsche meelcentrale, Riouwstraat 178, Den Haag. Ten aanzien van de uitvoering der contingenteering zullen dezelfde beginselen blijven gelden, welke daaraan vroeger ten grondslag lagen. Maar de angst en boosheid gaven Piet onverwachte kracht, hij wist zich los te rukken en de kajuit uit te komen. Hij holde het dek op, maar struikelde over een kabel en sloeg voorover tegen de planken. Pedro zat hem op de hielen en bracht hem zonder complimenten naar de hut terug. Toen hij den volgenden morgen eindelijk wakker werd, voelde hij dadelijk, dat het schip varende was. Hoe lang hij geslapen had. wist hij niet. maar wel, dat hij geduchte honger had. De deur van zijn hut za.t natuurlijk op slot, maar een paar trappen kon hij er in elk geval tegen geven. Dan hadden ze maar voor een bel moeten zorgen! OP ZIJN VRIEND GESCHOTEN Verd. uit preventieve hechtenis ontslagen. Op 13 April j.l. heeft in een café in de Raamstraat te "s-Gravenhage de 35-jarige B. J. B. met een revolver geschoten op zekeren L., een vriend van hem, die in de rechterborst ge troffen werd. De dader heeft zich eenige da gen daarna bij de politie aangemeld. Deze zaak diende gisteren voor de Haagsche rechtbank. Den verdachte was poging tot doodslag ten laste gelegd. De Officier van Justitie eischte wegens het toebrengen van lichamelijk letsel door schuld 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger vroeg een straf gelijk aan den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht. De rechtbank hief de voorloopige hechte nis op. DONDERDAG 2 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. AVRO. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 801 Gra- mofoonmuziek. 10.00 Tijdsein AVRO-klok. 10.01 Morgenwijding. 10.35 Gewijde muziek. 10.30 Zongvoordracht door mevr. C. Konijn— Vieyra. 1100 Kommer Kleijn draagt voor Le genden lang de Noordzee, door S. Franke. 1130 Orkestmuziek van twee kanten (Gra- mofoonmuziek). 12.00 Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Lunchconcert door Kovacs Lajos en zijn orkest, met tusschespel van gramofoonmu- ziek. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Pianorecital door Mies de Jong. 3 00 Gramofoonmuziek. 3.4 Overschakeling naar den versterkten zender Rodio Kootwijk. 4.00 Voordracht Rie Beyer. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Halfuur voor grootere kinderen, door mevr. Ant. van Dijk. 5.30 Orgelconcert door Pierra Palla. 6 30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Diner- muziek. 7.30 Causerie door Majoor b.d. W.G. de Bas. 2 Augustus-overpeinzing. 8.01 Nieuws berichten van Vaz Dias. 8.05 Gebouw voor kunsten en wetenschappen te Den Haag. Plechtige herdenking, gewijd aan de nage dachtenis van Hare Majesteit de Koningin- Moeder. Spr. Prof. A. van Schelven. Mede werkenden: De Kon. Militaire Kapel olv. Kapt. C. L. Walteer Boer. Willem Ravelli, bas bariton. Het Palestrinakoor onder leiding van Jos. Vranken. 9.00 Studio-concert door Ethel Bartiet en Rae Robertson, pianoduet. 9.20 Concert door het Bouwmeester-Revue-Orkest onder leiding van Eugène Boeckman. 1100 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11.10 Kovacs Lajos en zijn Orkest. 12.00 Tijdsein AVRO- klok en sluiting. HUIZEN 301.5 M. KRO. 8.00 Morgenconcert. NCRV. 10.00 Leger des Hielskwartiertje. 10.15 Morgendienst door Ds. W. Heerma. 10.45 Gramofoonmuziek. KRO. 11.00 Gramofoon muziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L Perquin. 12.00 Politieberichten. 1215 De KRO-Boys olv. Piet Lustenhouwer. NCRV. 2.00 Bespeling van het Studio-orgel door Ferdinand Kloek. 3.00 Gramofoonmu ziek. 3.45 Verzorging zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. H. C. Zwahler. 5.00 Concert door het Ensemble Van der Horst. 5.15 Liederen- recital. 5.30 Ensemble Van der Horst. 6.15 Lie- derenlrecital. 6.30 Ensemble Van der Horst. 7.00 Politieberichten. 7 15 Gramofoonmuziek, of een greep uit het dagelijksch gebeuren. 7.30 Weekoverzicht: „Wat er op de wereld ge beurt" door Corn. A. Craye. 8.00 Concert door de Haarlemsche Orkestvereeniging olv. F. Schuurman. £.00 Gedachtenisrede. Spr. Dr. J. Lammerts van Bueren: Wijlen Hare Majesteit de Koningin-Moeder. 9.30 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 6.30 Duitsche avond. Gevarieerd concert. 7.40 Pianorecital door Hans Bruch en Lene Weiller-Bruch. 8.20 Gevarieerd gramofoon- platenconcert. 9.00 Recital van Italiaansche muziek voor twee pianos door Hans Bruch en Lene Bruch. 9.35 Symphonieconcert (gr. pl.) 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 130 Max Alexys orkest. 5.20 Het Omroep- symphonieorkest olv. Jean Kumps. 8.20 Po pulair concert. 10.30 Gevraagde gramofoon muziek. BRUSSEL 322 M. 130 Gramofoonmuziek. 6.50 Cabaretpro gramma. 5.15 Max Alexys' orkest. 8 20 Het omroepsymphonïeorkest olv. Jan Kumps. 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBURG 1261 M. 12.20 Bendix's ensemble. 3.50 Louis Preil's instrumentaal ensemble. 8 20 Het omroep olv. Launy Gröndahl. 10.35 idem. 11.20 Vroolijk programma. BERLIIJN 357 M 4.20 Een militair concert en danskapel. 8.35 Feodor Sjaljapien zingt (gr. pl.). 11.10 „Aus dem Nordlande". 12.20 Vroolijke gramofoon muziek. HAMBURG 332 M. 1.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Populair con cert aan boord van het ss. „Europa". 8.30 Po pulair concert olv. Adolf Seeker. 11.50 Het omroepdansorkest. KEULEN 456 M. 12.20 Middagconcert. 4.20 Het kleine om roeporkest olv. Leo Eysoldt. 9.05 Gezongen en geblazen soldatenmuziek. 10.40 Dansmuziek. DAVENTRY 1500 M. 2.20 Het Western Studio-orkest olv. Frank Thomas. 4.10 Solistenconcert. 4.35 Het Wes tern Studio Orkest olv. Peter Montgomery. 10 55 Het BBC dansorkest olv. Henry Hall. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 7.09Gramofoonmuziek. 7.55 idem. 8.25 tus- schenspel. 8.35 Concert. PARIJS (Radio) 1648 M. 12.50 Het Victor Pascalorkest. 7.05 Gramo foonmuziek. 8.20 Gevarieerd programma. 10.50 Dansmuziek MILAAN 369 M. 5.30 Dansmuziek. 616 Gramofoonmuziek. 9.05 „Die Entführing aus dem Serail", opera van Mozart. Vocaal- en instrumentaal con cert. ROME 421 M. 6.15 Gramofoonmuziek. 9.05 Mendelsshon- concert. 10.50 Dansmuziek. WEENEN 507 M. 5.00 Solistenconcert. 6 10 Gramofoonmuziek. 9.15 Het omroeporkest olv. Jozef Holzer. 12.20 Gramofoonmuziek. WARSCHAU 1345 M. 8,32 Populair concert door het omroeporkest olv. Z, Gorzynski. 9.32 Populair concert. 10.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER, 540 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.25 Het omroep orkest olv. H. Neppach speelt operettefrag menten.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6