VRIJDAG 3 AUGUSTUS. 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 WATERPOLO. V. Z. V. I OPNIEUW KAMPIOEN EN PROMO VEERT NAAR DE 3E KLAS K. N. Z. B. Op overtuigende wijze heeft V. Z. V. I Woens dag j.l. de polomatch tegen Haarlem HE ge wonnen met 90, en daarmede tevens het kampioenschap van haar afdeeling, le klasse Kring Haarlem behaald! Als de scheidsrechter Bronkhorst aanvan gen blaast, stellen de volgende zeventallen zich op: V. Z. V. I: T. van der Broek, G. Vriend, P. Vlsman, Kluiver, J. de Mayer, Cor Visman, S. Oudhuizen, Haarlem III: A. Captein, J. v. Hemsbergen Jr., A. Strang, D. Kamp. A. Kalt, G. Graf. De midvoor de Vries van Haarlem is niet opgekomen, zoodat Haarlem in met 6 man speelt. Nauwelijks is het spel begonnen of Cor Visman weet met een fraai schot V. Z. V. de leiding te geven (10). Kort daarop worden van beide partijen elk 1 speler het water uit gezonden wegens te vroeg wegzwemmen; als direct daarna Kluiver met een goed geplaatst schot den stand op 2-0 weet te brengen, mogen de beide spelers weer aan den strijd meedoen. Haarlem verdedigt krachtig, doch kan niet be letten. dat Oudhuizen voor V. Z. V. de score weet te verhoogen. De aanvallen van V. Z. V. zijn niet van de lucht en deze keer is het G. Vriend, die is op- gezwommen en met een truc-bal opnieuw den keeper weet te verschalken (40), nadat er slechts vier minuten zijn gespeeld. De V. Z. V. doelman heeft slechts weinig moeite enkele gevaarlijke schoten weg te werken en de rust gaat met 40 in. Speelde V. Z. V. in de eerste helft met 1 man meer, na de rust werd wel het bewijs geleverd, dat zij verreweg de sterkste was. Na half-time moest de Haarlem-keeper Captein wegens kramp opgeven en bleven er dus 5 man over. Uit sportieve overwegingen besloot ook V. Z V. slechts met 5 man door te spelen en het is opnieuw G. Vriend die al spoedig den stand op 50 brengt; direct daarop gevolgd door een hard schot van C. Visman, die weinig moeite heeft te scoren 70. Deze weet nog tweemaal het doel van Haarlem te doorboren en als de scheidsrechter het einde fluit, boekt V. Z. V. een 90 overwinning en behaalt daar mede tevens het kampioenschap. Volledig heidshalve volgt onderstaand nog een over zicht van den stand der competitie. Gesp. wedstrijden gew. gelijk pnt. voor-tegen 5 4 1 9 23—4 Bij onze gelukwenschen aan de kampioenen spreken wij tevens den wensch uit, dat zij erin mogen slagen ook in de competitie van den K. N. Z. B. een even fraai figuur te slaan en de naam van „Velsen" hoog te houden! V. Z. V. II—H. V. G. B. V 2—2 Wij krijgen een fraaien gelijk opgaanden wedstrijd te zien, waarbij partijen de punten hebben gedeeld. Nadat het V. Z. V.-doel en kele malen aan groot gevaar is ontsnapt, krijgt Banckert den bal goed toegespeeld. Hij geeft met een onhoudbaar schot in den hoek V. Z. V. de leiding. Deze moet al spoedig weer worden afgestaan, doordat H. V. G. B. doel man Hagen weet te passeeren 11. Aan beide kanten worden aanvallen ondernomen, doch zonder succes. De rust komt met 11. In de tweede helft krijgt Kroon enkele ma len een prachtkans voor open doel, doch hij schiet jammerlijk naast. H. V. G B. is ge lukkiger en weet met een goed geplaatst schot den stand op 12 te brengen. V. Z. V. aan gemoedigd door haar supporters, komt opzet ten en Kroon maakt z'n fout thans goed, door met een kort schot den keeper het nakijken te geven. 22, met welken stand tevens het einde wordt aangekondigd. HAARLEM—NEPTUNUS (0—2). Neptunus is het eerst in den aanval, die echter spoedig door Haarlem wordt overge nomen. De Haarlemmers zijn in de meerderheid en komen verschillende m'alen, hoewel zwaar ge hinderd. opzwemmen, doch kunnen geen ge vaarlijk schot lossen. Ook de Zaansche voor hoede kan het net niet vinden. Bij een goeden aanval van Neptunus belandt de bal bij hun middenvoor, die W. Hölsken van zich afschudt en den overigens houdbaren bal in het Haarlem-doel doet verdwijnen (01). Haarlem tracht nu door veel zwemmen het spel te forceeren, doch de Zaankanters geven goed partij. Na de hervatting weer het zelfde spelbeeld met Haarlem iets in de meerderheid; haar voorhoede is steeds aanvallend, doch de af werking van haar schoten is slecht te noemen. Neptunus doet hel beter: als de rechtsvoor met den bal komt opzwemmen en hard naar zijn middenvoor plaatst, doet deze den bal in den uitersten hoek van het Haarlem-doel ver dwijnen (02). Wel komen onze stadgenooten flink opzetten maar zij kunnen in den stand geen verande ring meer brengen, zoodat deze overigens pret tig gespeelde wedstrijd de eerste nederlaag aan Haarlem bracht, waardoor hun kampioens kansen sterk gedaald zijn. HAARLEM 2—H. P. C. 4 (1—1). Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel. waardoor de Heemstedenaren bijna van het kampioenschap van deze afdeeling verzekerd zijn. Eerst is het een gelijk opgaand spel. Na een snellen rush komt Heerkens Thijssen vlak voor het. Haarlem-doel en ziet kans keeper Suerhoff met een houdbaar schot te passeeren (0—1). De Haarlem-reserves zijn iets in de meerder heid doch de HP.C.'ers spelen een ..vasthou dende" partij. In de tweede helft weet Van Helsdingen de partijen op gelijken voet te brengen '11). Hoewel beide voorhoeden nog eenigen kansen krijgen, blijft de stand ongewijzigd (1—1). LAWNTENNIS TOURNAMENT „JATILOO" De uitslagen van Donderdag luiden; Damesenkelspel (eerste ronde): Mej. Smits slaat Jkvr. J. van Riemsdijk 7—5, 64. Heerendubbelspel (eerste ronde): de Ruiter en Melse slaan Groenewegen en van Willis 6—2, 8—6. Tweede ronde: de Ruiter en Melse slaan Fibbe en Pronk 6—0. 6—1. Derde ronde: Erdman en v. d. Bliek slaan Houtman en Aarts 62. 63. Heerenenkelspel (eerste ronde) v. d. Eijken slaat Aanstoot 63, 75. Tweede ronde: v. d. Eijken slaat Verwey 62, 97. Vermeulen slaat de Kadt 1—6, 6—1. 6—1. Gemengd dubbelspel (tweede ronde); Mevr. Kramer en Erdman slaan mevr. v. Willis en de Winter 60, 63. Mevr. Strumpfler en Strumpfler slaan mej. v. d. Haar en de Crauw 64. 36. 60. Mej. Blikslager en Baas slaan mej. Smits en v. d. Eijken 8—6, 26, 6—2. Derde ronde: Mevr Kuhn en Melse slaan mej. N. Fonkert en v. Diressum 63, 62. Mevr. Strumpfler en Strumpfler slaan mej. Blikslager en Baas 64. 8—6. Troostournooi damesenkelspel (le ronde): Mevr. v. Bellen slaat mevr. Boerngter 6—1, 60. Troostournooi heerenenkelspel (l'e ronde): Sprengers wo. de Kamper, v. Huissteden slaat Jokhard 63, 6—0. Aanstoot slaat Roussian 61, 60. DE INT. KAMPIOENSCHAPPEN VAN DUITSCHLAND. Zaterdag 4 Augustus beginnen te Hamburg de internationale kampioenschappen van Duitschland,waaraan ook door 2 Nederlandsche speelsters Mej. Rollin Couquerque en Mej. van Lindonk zal worden deelgenomen. CRICKET Flamingo'sFree Foresters. Door sterken regenval een draw het resultaat. Tweede dag. In de morgenuren van den tweeden dag liet het zich reeds aanzien, dat van spelen voorloopig niets zou komen. De regen gutste in stroomen neer en een ieder was blij, een droog onderdak te kunnen vinden. Eerst te gen drie uur klaarde de lucht op; te half vier kon het spel hervat worden, hoewel het licht voor de batsmen nu niet bepaald ideaal te noemen was. Ondanks den natten bal en het gladde veld hebben de Flamingo's een prestatie geleverd, die er zijn mag. Een team als dat van de Free Foresters voor slechts 76 aan den kant te zetten, bewijst toch wel dat wij ook cricketers bezitten die de fijne knepen van het spel tot in alle onderdeelen machtig zijn. Vooral Max Jansen was schitterend op dreef, goed gesteund door J. v. d. Bosch achter de palen, die 2 catches deed en Bardsley op on verbeterlijke wijze stumpte. De cijfers van Jansen, 13 overs 6 maidens 18 runs 5 wickets, zeggen meer dan woorden. Het fielden van het geheele Flamingo-team was bijzonder goed. Met nog twee uur speeltijd kregen de En-- gelsche gasten de follow-on, voorwaar een eervol resultaat, doch het was te voorzien dat de nog resteerende tijd tekort zou zijn om een alleszins verdiende overwinning te be halen. De Free Foresters verdedigden stug, het maken van runs was bijzaak. Toch zag Hamburger, die niet minder dan negen bowlers in het vuur bracht, kans een 4-tal wickets te doen vallen. Bij het einde van den speeltijd bedroeg het totaal 63 runs. De prettige dagen op het zoo prachtige cricketterrein te Laren doorge bracht behooren hiermede weer tot het ver leden. De echte cricketsfeer was daar volop aanwezig. Vermelden wij tenslotte nog dat tijdens de lunch op den eersten dag bij monde van den heer Pleyte d'Ailly, voorzitter van de Flamin- go-touringclub. aan capt K. Stanley het eere-lidmaatschap der touringclub werd aan geboden, een attentie die op hoogen prijs ge steld werd. Vandaag spelen de Engelsche gasten golf. Een dag rust voor den grooten strijd tegen het Nederlandsch Elftal a.s. Zaterdag en Zondag op het V.R.A.-veld te Amsterdam is ook wel noodlg. Aan belangstelling zal het in de komende dagen niet ontbreken en een in ters :,ante strijd staat ons ongetwijfeld te wachten. De scores: R. Twining b M. Jansen 13 R. Boddingtor. c K. Neuerburg b W. v. d. Bosch 16 G. Newman b W. v. d. Bosch 7 G. Crutchley b H. van Manen 10 F. Mann c J. v. d. Bosch b H van Manen 12 M. Howell b M. Jansen 10 R. Bardsley st. J. v. d. Bosch b M. Jansen 2 Hon. F. Calthorpe b. M. Jansen 0 G. Cornu c K. Neuerburg b W v. d. Bosch 8 K. Stanley c J. v. d. Bosch b M. Jansen 2 H. Read not out 0 Extra's 2 Totaal 76 K. Neuerburg 0 v. 9: Mr. H. van Manen 2 v. 20; Jhr. W. v. d. Bosch 3 v. 14: Dr. M. Jansen 5 v. 18: C. Bakker 0 v. 4; Mr. P. La- bouchère 0 v. 3. Free Foresters 2e innings. R. Twining c en b M. Jansen 2 R. Bodaington l.b.w. b. Labouchère 10 G Newman b Hamburger 21 G. Crutchley not out 24 F. Mann c Schnitger b v. Manen 1 Extra's voor 4 wickets WU EISCHEN fRISSCriE LUCHT EN ZON IN DEN VORM VAN RADION (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. HAARLEMSCHE DAMCLUB. Na de leerrijke cursussen van de heeren J. B Sluiter Jr. en P. J. van Dartelen, waarin zij de openingen en middenspel hebben behan deld. zal Maandagavond a.s. de heer J. W. van Dartelen de cursussen-reeks der Haarlemsche Damclub voorzetten met een cursus over het eindspel in het clublokaal der Haarl. Damclub, tuinzaal van hotel .JRoyal" aan het Stations plein. LEVENDE D.VMPARTIJ TE DORDRECHT. Naar men ons mededeelt zal op 18 Augustus op het Sportpark Reeweg te Dordrecht een levende dampartij worden opgevoerd. Hiervoor zijn als spelers uitgenoodigd onze nationale kampioen R. C. Keiler en de oud-kampioen van België Havaert. of bij verhindering van Havaert de nieuwe kampioen van België Da- mesmaecker. Dit zal dan de eerste internationale levende dampartij zijn Een bord van 10 x 10 Meter zal voor de tribune die plaats biedt aan ruim 1000 personen, worden opgesteld, zoodat deze partij door ieder gemakkelijk zal zijn te volgen Na afloop hiervan zal een simultaanséance in de openlucht worden gegeven aan minstens 200 borden, waaraan de toeschoupwers kunnen deelnemen. VOETBAL. OM DEN A. R. O. L.-BEKER. De loting voor den eersten dag van het jaar- lijksche tournooi om den A. R O. L.-beker (op nn< Augustus a s.) had het volgende resultaat: BloemendaalA. F. C. D. W. S U. V. V. Zeeburgia—N. A. C. Blauw Wit—H. F. C. Ajax—Z. A. C. Voorts heeft nog een ontmoeting plaats tus- schen de winnaars van de twee eerste wed strijden. KENNEMERS—STORMVOGELS. In dezen wedstrijd, die beschouwd moet wor den als een onderdeel van de nederlaagwed strijden der Kennemers, komt Stormvogels als volgt uit: Hollenberg, Haak Sr., Tol, BTavenboer, Prins. v. d. Velde, v. d. Steen, Haak Jr., Effern, Ketting. v. d. Laan. PING-PONG. PING-PONG-TOURNOOI „RIJNEGOM" Van 2224 Augustus a.s. zullen op de tennis banen van ..Rijnegom" weer ping-pong-wed- strijden plaats hebben. Pogingen worden in het werk gesteld om ook eenige sterke Am- sterdamsche spelers uit te noodigen. Het is een open tournament, zoodat ieder beoe fenaar (ster) zich voor deelneming kan aan melden. 63 H. van Manen 12. K. Neuerburg 03. M Jansen 15. H Glerum 06: C. Bakker 0—5; P. Labouchère 122; G. Hamburger 13. H. Schnitger 0—7, Jhr. W. v. d. Bosch 0—5. WIELRIJDEN. HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Zondag 5 Augustus wordt op de Heem- steedsche Wielerbaan een programma verreden dat niet zal nalaten groote belangstelling te trekken. In een sprintwedstrijd ontmoeten elkaar i' iemand minder dan Jac. v. Egmond, Jan Pijnenburg en Cor Wals e.a. Voor de internatioonale koppel wedstrijd zijn behalve dezp renners ingeschreven: Klaas van Nek Jr.. Harry Hoek (beide Nederland); A. Verdyeck, A. de Graeve (beide België): L. Chukala, Hans Grohs (beide Duitschl.) e.a. Niet minder interessant, zal de revanche om het kampioenschap van Nederland zijn. waar bij aan de stert verschijnen A. v. d. Linden, (kampioen van Nederland 1934). B. Leene, J. Kremers en Arie v. Vliet. Laatstgenoemde renner heeft In dit seizoen plotseling de aan dacht getrokken. Deze vier renners worden allen door de N. W. U. afgevaardigd naar Liepzig om bij de wereldkampioenschappen de Nederlandsche kleuren te verdedigen. Verder een omnium, sprint, achtervolging en tijdrace. Mede om lang wachten aan de loketten te voorkomen raden wij jzoekers aan zich tijdig bij voorverkoop van biljetten te voorzien. Ongetwijfeld wordt het Zondag a.s. op de Heemsteedsch 'wielerbaan een middag vol wielergenot. ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Zondag 5 Augustus opent de Alkmaarsche Wielerbaan voor het eerst haar poorten. Het is aan de directie gelukt, een uitstekend openingsprogramma in elkaar te 'zetter., dat elk wat wils biedt. Voor de pauze sprintwedstrijden voor ama teurs over 500 Meter (3 rondenaar. welke wedstrijden acht renners zullen deelnemen. Er worden vier series van twee ronden verreden, twee halve beslissingen en een finale. Daarna volgt een wedstrijd over 10 K.M. (60 baanronden' voor professionals en onaf hankelijker. Het lijstje van deelnemers telt 10 namen en daaronder zijn zeer bekenden. Vervolgens een wedstrijd voor nieuwelingen, over 5 K M.. waaraan neger, renners deelnemen Zeer Interessant kan dè inhaalwedstrijd wor den voor beroepsrijders tusschen Meuleman (België» en Vluggen (Nederland). Tenslotte is er nog een afvalwedstrijd voor amateurs met 10 deelnemers. Na iedere 3 ron- den valt de laatste renner af. zoodat hier niet alleen de snelheid, doch ook het positiekiezen een belangrijke plaats inneemt. Na de pauze komt het groote slotnummer: een koppel wedstrijd over 60 K.M. (360 baan ronden). Zeven koppels, waaronder er zijn, d:e in Zesdaagschen hebben meegereden, zullen het publiek laten zien, wat koppelrijden is. De wedstrijden in het Stadion. Jac. van Egmond wint het sprintnummer voor beroepsrijders. Voor 5000 toeschouwers hadden Donderdag avond op de Stadion Wielerbaan interessante sprintwedstrijden plaats voor amateurs en professionals, terwijl er ook een wedstrijd met motorgangmaking op het programma stond, verdeeld in drie manches van 20. 30 en 40 K.M Begonnen werd met een wedstrijd voor ama teurs. Hieraan namen deel de Nederlandsche deelnemers aan de wereldkampioenschappen te Leipzig. De eerste ritten werden me' 4 of 5 renners gereden, daaruit werden vier halve beslissingen gevormd. Het was dus een goede oefening voor de renners v. d. Linden, van Vliet en Kremers. die in Leipzig zullen starten terwijl B Leene verstek liet gaan. Voor de vier halve beslissingen plaatsten zich v. d. Linden. Koning, Kramer. Moster, van Vliet, Leeger. Kremer, Zieleman, Ooms, van Rijn, Postma en Homma. Na deze zes ritten werd de eerste manche gereden van den stayerswedstrijd over 20 K.M waarvoor in deze volgorde gestart werd: Lorie. Domhof, Severgnini. Metze. Leddy, Snoek en Ronsse. Voor het startschot werd de gang maker Kaeser gehuldigd door de directie van het stadion in verband met het feit, dat hij 25 jaar gangmaker is Hij werd gehuldigd met een krans; ook mocht hij een geschenk onder enveloppe in ontvangt nemen. Hartelijk toe gejuicht reed hij een eereronde. De eerste manche bracht weinig spanning. Domhof nam dadelijk den kop en zorgde er voor, de leiding niet meer te verliezen. Lorié die van den kop af ging, zakte successievelijk naar de laatste plaats af. De uitslag luidt: 1. Domhof tijd 16 min. 13 3 5 sec.; 2. Se vergnini (Italië) op 40 M.; 3. Metze (Duitsch land) op 90 M.; 4 Leddy op 160 M.: 5. Ronsse (België) op 170 M.; 6. Snoek Jr. op 450 M., 7. Lorié op 725 M. De resultaten van de halve beslissingen van den sprintwedstrijd voor amateurs waren, dat v. d. Linden, van Vliet, Kremers en Ooms win naars werden en in de beslissing konden wor den geplaatst. Vervolgens hadden de twee eerste ritten plaats van den internationalen sprintwedstrijd voor beroepsrijders, waaraan deelnamen de Nederlanders Van Egmond en v. d. Heuvel, Richter (Duitschland) en Michard (Frankrijki. le rit: Richterv. d. Heuvel. 1. Richter. 2. v. d. Heuvel (halve lengte) tijd laatste 200 M. 13 15 sec. 2e rit. Hierin startte Van Egmond tegen Michard. Van Egmond was tengevolge van valpartijen in de laatste sprintwedstrijden to Kopenhagen op verschillende plaatsen geheel in verband, zoodat hij vanzelfsprekend zeer gehandicapt was. Niettemin won Van Egmond van den Franschman met een tijd van 12 2,5 sec. over de laatste 200 M. Voor de tweede manche van den stayers wedstrijd, ditmaal over 30 KM. werd In verge lijking met de eerste manche in omgekeerde volgorde gestart. Ronsse nam den kop. terwijl Lorié de groep sloot. Onbedreigd heeft Ronsse deze manche gewonnen, terwijl Leddy er voor waakte, dat hij de tweede plaats behield. Om de derde en vierde plaats werd op sommige momenten tusschen Severgnini en Metze ge streden. Domhof eindigde, zooals hij gestart was, n.l. als No. 6, terwijl Snoek Jr. door het geheele veld 1 maal gelapt werd. De uitslag was; 1. Ronsse, tijd 24 min. 4 sec.; 2 Leddy op 40 M.; 3. Severgnini op 80 M.: 4. Metze op 160 M.; 5 Lorié op 220 M.; 6. Domhof op 250 M.; 7. Snoek Jr. op 800 M. In den eersten rit van de beslissing van den sprintwedstrijd voor amateurs tusschen Van Vliet, Ooms. Kremers en v. d. Linde werd v. d Linde ingesloten, terwijl Van Vliet kan zag buitenom te passeeren en te winnen. 1. Van Vliet: 2. Ooms: 3. v. d. Linden; 4. Kremers. Tijd laatste 200 M. 12 3 5 sec. Derde rit van den sprint voor professionals. Van Egmond slaagde er in met zijn bekenden langen spurt den Duitscher Richter te slaan, die vergeeefs trachtte bij te komen. Tijd laat ste 200 M. 12 sec. Vierde rit. 1. v. d. Heuvel; 2. Michard, tijd 13 1 5 sec. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze werd de tweede rit gereden der beslissing van den sprintwedstrijd voor ama teurs. Van Vliet werd voor de tweede maal winnaar met v. d. Linden op de tweede plaats. Uitslag: 1. Van Vliet; 2. v. d. Linden; 3. Ooms 4. Kremers. Tijd laatste 200 M. 13 1 5 sec. In den derden rit werd Van Vliet wederom eerste met Ooms als tweede, v. d. Linden derde en Kremers op de laatste plaats. Tijd laatste 200 M. 12 4 5 sec. Einduitslag: 1. Van Vliet 3 pnt.; 2. Ooms 7 pnt; 3. v. d. Linden 8 pnt; 4. Kremers 12 pnt. In den vijfden rit van den sprint wedstrijd voor profs won Van Egmond zonder al te veel moeite van v. d. Heuvel. Tijd laatste 200 M. 12 sec. In den zesden rit werd Richter winnaar van Michard met een halve lengte in den tijd van 12 4 5 sec. Totaaluitslag sprintwedstrijd voor profs- 1. Van Egmond (Nederland) 3 pnt: 2 Richter (Duitschland! 4 pnt: 3. v. d. Heuvel 'Neder land) 5 pnt: 4. Michard (Frankrijk) 6 pnt Als slot van den avond ging de derde man che van den stayerswedstrijd, thans over 40 KM waarbij de volgorde van den start was: Lorié. Snoek Jr.. Severgnini. Ronsse, Domhof, Leddy en Metze. Tot op 5 K.M. voor de finish gebeurt er niets bijzonders. Lorié heeft den kop met de drie buitenlanders daar vlak achter in wisselende positie. Eenige ronden voor het einde viel Severgnini die steeds op de tweede plaats had gelegen. Lorié aan, die gepasseerd werd. Metz en Ronsse volgden zijn voorbeeld. Twee ronden vóór het einde onderneemt Ronsse een laatste poging om zich beter te klasseeren. Metze slaat den aanval af en Ronsse valt sterk terug Leddy slaagde er op het laatste moment in hem op de streep de derde plaats te ontfut selen. Domhof had reeds 10 KM. voor het einde opgegeven. Het resultaat van deze laat ste manche was: 1. Severgnini 33 min. 5 sec.; 2. Metze op 30 Meter: 3. Leddy op 50 Meter; 4. Ronsse op 51 Meter; 5 Lorié op 210 Meter; 6. Snoek op 790 Meter; 7. Domhof. opgegeven. De einduitslag van den wedstrijd voor stayers was: 1. Severgnini 6 pnt; 2. Leddy 9 pnt; 3. Metze 9 pnt; 4. Ronsse 10 pnt: 5. Lorié 17 pnt; 6. Snoek Jr. 19 pnt; 7. Domhof, opgegeven. KORFBAL Korfbaldemonstratie Noorderbad. SpartaSport Wr. (Santpoort). Op Zondag 5 Augustus te drie uur zal een korfbaldemonstratie gehouden worden op het strand van het Noorderbad te Zandvoort tusschen Sparta (Amsterdam) en Sport Ver eent (Santpoort). Dit is de eerste maal dat een officieele korfbalmatch van den N.K.B. op een strand wordt gespeeld. PAARDENSPORT. DUINDIGT Met de samenstelling van haar programma is de Commissie tot Voortzetting der courses op Duindigt bijzonder gelukkig geweest Be halve eer. 4e klasse seriedraverij zal a.s. Zon dag 5 Augustus een heerrijderscours over 2000 Meter gehouden worden, een prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2040 Meter en een handi- capheatdraverij eerste klasse. Verder vermeldt het programma een ren over 1300 Meter te rijden door dames en een ren over 1800 Meter, waaraan officieren en heerrijders kunnen deelnemen. Een bijzondere attractie belooft te worden de match tusschen. de Gleaner winnaar van het internationaal kampioenschap Duindigt 1934 cn Caiymet Bastle. houder van het baanrecord Duindigt in 1 min. 23 sec. HOUTRUST. Op het Sportterrein Houtrust te 'sGraven- hage zal morgen Vrijdag en as Zaterdag het 32ste concours-hippique gehouden worden van de Vereeniging tot Bevordering der Paarden fokkerij in Nederland De wedstrijden beginnen beide dagen des middags te 1 uur. Verschillende voorkeuringen hebben in de morgenuren plaats. De inschrijvingen overtreffen de verwach tingen. zoowel wat kwaliteit als kwantiteit aangaat. HONKBAL HET PROGRAMMA Het programma van deze week luidt als volgt: Eerste klasse: Blauw WitV.V.GA, QuickAjax. Tweede klasse: Ajax II—DE.C. A M V J.-B.D.O. A.F.C.Blauw Wit II. Haarlemsche Competitie: SwastikaS.S.H. Haarlem II—E.D.O. II. Zondag. Eerste klasse: HaarlemH.H.C. V VG A Blauw Wit. De voornaamste gebeurtenis voor Haarlem ls de ontmoeting, Zondagmorgen aan de Kle verlaan, Haarlem H.H.C Nog zijn beide partij ln deze ontmoeting candidaat voor de eerste plaats. Maar de ver liezer in dezen wedstrijd zal practlsch wel uitgeschakeld zijn. De in de vorige maand gespeelde wedstrijd H.H.C—Haarlem werd met groot verschil door H.H.C. gewonnen. De verwachting is echter dat Veenhof op dreef zal zijn, zoodat in elk geval spanning te ver wachten is. Aan een voorspelling omtrent den uitslag wagen we ons niet. Blauw Wit, ook nog kampioenscandidaat, heeft deze week een zware taak. V.v.G.A is zoowel Zaterdag als Zondag de tegenpartij der Zebra's. En V.V.G.A.. hoewel zelf geen kans meer hebbende, Is niet een team om een wedstrijd cadeau te doen. Het zou ons dan ook niet verwonderen als Blauw Wit één der beVie keeren struikelt. Daar D.W.S., de Amsterdamse he voetbal club, volgend jaar wil gaan honkballen, wordt de ontmoeting V.V.G.A.—Blauw Wit Zondag middag op het D W.S.-terrein gespeeld E.D.O. heeft Zaterdagmiddag een niet al te zware taak en zal de punten op A.M.V.J. wel veroveren. Voor de Haarlemsche Competitie ontvangt Swastika Zaterdagmiddag aan den Vergier- denweg S S.H., terwijl denzelfden middag E.D.O. n bij Haarlem II aan de Klevcrlaan op bezoek gaat. DAMES-HOCKEY. EERVOLLE ONDERSCHEIDING VOOR DEN NED. DAMES-HOC KEY BOND. Door de Féderation Internationale Hockey is (zooals we reeds eerder meldden) aan den Ned. Dames-Hockey Bond don Coupe Leauty toegekend voor het seizoen 1933—1934 ..Hoc key-Sport" meldt, dat deze onderscheiding tot dusver nog nhnmer op grond van waar deering voor dames-hockey werd toegekend. In 1928 word deze Coupe voor het eerst, toe gekend aan Nederland, waarna België hem in 1929. Spanje in 1930. Duitschland in 1931, Zwitserland in 1932 en Brltsch-Indië in 1933 zag toegewezen. De toeken in ng van den Coupe Leauty aan den Ned. Dames Hockey Bond kunnen wij be schouwen als een appreciatie voor hetgeen onze dames dit seizoen gepresteerd hebben, zoowel op organisatorisch, als op propagan distisch gebied: in verhouding tot hot aantal Inwoners is hockey nergens zoo populair, en wordt in geen enkel land zoo intensief be oefend als in Nederland. BILJARTEN KLASSEN-INDEELING SEIZOEN 1934—1935 NED. BILJARTBOND. Het bestuur van.den Ned. Biljartbond heeft evenals voorgaande jaren vóór het begin van het nieuwe seizoen ook thans de lijst bekend gemaakt betreffende de Indeeling der spelers Sr. do verschillende klassen van groot- en klein-biljart Deze bevat: 1ste klasse, groot biljart. 6 spelers. 2e klasse, idem 11 spelers: 3e klasse, idem, 28 spelers: 4e klasse idem 38 spelers; le klasse klein-biljart. 16 spelers: 2e klasse Idem 31 spelers; 3e klasse. Idem 79 spe lers; le klasse driebanden, groot-biljart 11 spelers en 2e klasse. Idem. idem. 74 spelers. Van or.ze stadgenooten behooren tot de le klasse driebanden: C. Visser en D A de Focl- laeger en tot de 2e klasse. Idem: P Pool Cf. Pool en A. van Lor.nep. alle vijf van de Bil jartclub der „Sociëteit Vereeniging" alhier.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11