DE BILT VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1934 H AARLEM'S DAGBLAD 2 Koningin-Moeder herdacht. Plechtige bijeenkomst in Den Haag. Donderdagavond is in het gebouw voor K. en W. te 's Gravenhage een plechtige bijeen komst gehouden, gewijd aan de nagedachte nis van de Koningin-Moeder. Het programma voor dezen avond, welke door ongeveer 1500 personen werd bijgewoond, was met bijzondere zorg samengesteld. De bijeenkomst werd ge opend met het spelen van het Waldecksche Volkslied en twee coupletten van het Wil helmus. Prof. A. A. van Schelven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, sprak hierna over de beteekenis van de persoonlijk heid van de Koningin-Moeder ten aanzien van de vervulling van haar taak. De hoogleeraar noemde het een voorrecht voor een volk, indien het zijn boven zich ge plaatste autoriteit ook als mensch en ter wille van haar karakter kan achten. Dat voorrecht genoot ons volk in de figuur van de Konin gin-Moeder. Heel haar leven heeft de Konin gin-Moeder over ons volk geregeerd, omdat zij wist te regeij.'en over de harten van de Nederlanders. Eenvoud en wijsheid waren haar kenmerken. Prof. van Schelven herdacht de overledene vervolgens als koningin, als moeder, als re gentes, en tenslotte als figuur op den achter grond. Dieper ging de spreker in op de wijze waarop zij haar plaats naast de troon heeft ingenomen na 1898, terwijl hij voorts nog den nadruk legde op het feit, dat zij volkomen Nederlandsche was geworden. Prof. van Sohel- ven noemde het een eenvoudige daad van rechtvaardigheid haar op dezen Augustus te herdenken en tot uitdrukking te laten komen, dat wij haar niet zullen vergeten. Nadat Willem Ravelli een tweetal liederen had gezongen, het Palestrinakoor zich had laten hooren en het Haagsche strijkkwartet het Adagio uit het strijkkwartet op. 132 van Beethoven had gespeeld, zette ds Is. Voor- steegh de beteekenis van de Koningin-Moeder als godsdienstige figuur uiteen. Donderdagmiddag is door het Nat. Jongeren Verbond in de Nieuwe Kerk te Delft een krans gelegd ter eere van de nagedachtenis der Ko ningin-Moeder. CONCERT IN BETESDA SEREPTA. Hedenavond geeft het Haarl. Symphonie- orkest „Euterpe", onder leiding van den heer A. J. Meng, een concert voor verpleegden en hunne verzorgers van het gesticht Betesda Se- repta aan de Hazepaterslaan. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Salbbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van den Sabbath te 7.45 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 9,30 uur. Werkdagen Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7,30 u. Middag- en Avonddiensten te 8 uur. Talmoed Thora: Sabbath te 1 uur. Werkdagen te 7,30 uur. Alle diensten, alsmede Talmoed Thora vin den plaats ter Synagoge Lange Begijnestr. 11. DLITSCIÏE INGENIEURS TN RUSLAND TER DOOD VEROORDEELD. MOSKOU. 2 Augustus (V. D.) In een pro ces tegen de, Duitsche ingenieurs van de Oeral Machinefabriek in Swertlowsk, die be schuldigd waren van verschillende daden van sabotage en brandstichting zijn vijf dood vonnissen geveld. De terechtstelling van de In het spoorweg proces veroordeelde personen is inmiddels geschied. Zij zijn gefusilleerd. Leiden's nieuwe stadhuis. Plan-Blaauw op onderdeelen gewijzigd. De heer C. J. Blaauw, te Haarlem, die van het gemeentebestuur van Leiden opdracht heeft gekregen zijn plan voor den bouw van een stadhuis verder uit te werken, daarbij re kening houdende met de geuite bezwaren en wenschen, heeft zijn plan nader toegelicht. De heer Blaauw heeft er allereerst op gewezen, dat zijn plan in beginsel bij de uitwerking niet is gewijzigd, doch alleen in onderdeelen ver anderd. Gehandhaafd bleef de ruimtewerking van het geheele stadhuiscomplex, begrensd door de straatwanden van Breestraat en Nieu wen Rijn. Het principe: representatieve vertrekken aan de Breestraat. kantoorruimten aan de Vischmarkt. Wat de wijziging betreft, welke de uiterlijke vormgeving bij de uitwerking heeft ondergaan, is het belangrijkste de aan sluiting van den ouden gevel aan de Breestraat met het nieuwe gedeelte aan de Korenbrugsteeg. Was de sluitgevel van het oude stadhuis aan die zijde aanvankelijk als een open gevel gedacht, nu is die gesloten ontworpen, waarbij een terugspringende aan bouw op den hoek van Breestraat en Koren brugsteeg de aansluiting met het nieuwe ge deelte harmonisch zal doen verloopen. Door dezen aanbouw was het ook mogelijk politie,brandweer, enz. te verplaatsen, waar door mede door een hergroepeering van de dienstlokalen de hoofdgangen van het ge bouw direct langs het binnenplein konden worden geprojecteerd. Hetgeen een belang rijke verbetering van de verlichting betee- kent, die nu vrijwel overal direct zal zijn. Gewijzigd is ook de vormgeving aan het bin nenhof. Was dit binnenplein aanvankelijk 15 bij 17.50 M. de afmetingen op den beganen grond zijn thans 17 bij 18 M Een belangrijke wijziging in de uiterlijke vormgeving heeft in het gewijzigde plan de stadhuistoren ondergaan. De thans ontworpen toren heeft veel weg van de oude bekroning van het Leidsche stadhuis. Herbouw van den ouden toren achtte de heer Blaauw echter niet mogelijk, tenzij met opoffering van de brand vrijheid. De kern van den toren zal nu in be ton worden opgetrokken met een bemanteling van natuur- en baksteen. Bij een copie van den ouden toren zou op geringe hoogte reeds hout- en leiconstructie moeten worden toe gepast. Tijdens den bouw kan het aspect van den toren nog belangrijk worden gewijzigd. De plan-indeeling heeft zich verder aange past aan de verschillende wenschen, welke naar voren zijn gebracht. De kapverdleping van het oude gedeelte aan de Breestraat zal worden gebruikt voor re serve- en bergingsruimte, maar vooral voor den koepelvormigen bouw van feestzaal, trouw zaal enz. De raadszaal blijft geprojecteerd op de hoofdverdieping aan de zijde van het visch marktplein. De heer Blaauw hoopt in April 1935 zoo ver te zijn, dat de aanbesteding kan plaats hebben. VOORBEURS TE AMSTERDAM. STIJGING VAN REDJANG. De mutaties in het Duitsche ministerie wer den door de Amsterdamsche beurs kalm opge nomen. Hoewel dr. Schacht meer nationaal- socialistisch getint is dan dr. Schmitt, zoo mag men toch met grond verwachten, dat dr. Schacht zich zal verzetten tegen al te drasti sche maatregelen. De Youngleening was vanmorgen dan ook vaster, hoewel er geen omzetten plaats von den. Daarentegen was er wat meer te doen in Redjang, die tijdelijk 11 pet. hooger golden, doch later iets terugliepen. Koninklijke Olie waren nauwelijks prijshoudend. Philips wer den een kleinigheid hooger afgedaan. Unilever liepen 2 pet. op. Aku bleven op peil. H. V. A. en Amsterdam Rubbers waren 1 a 2 pet vaster in verband met de stemming op de producten- markten. Op de wisselmarkt was de rijksmark vast. Overigens was de stemming prijshoudend. HET P.E.N. IN 1933. Het verslag van het Provinciaal Electricl- teitsbedrijf van Noord-Holland is verschenen. In het algemeen overzicht wordt vermeld dat in het verslagjaar begonnen is met den bouw van twee turbines te Velsen, waardoor Nederlandsche industrieën belangrijk werk hebben gekregen. 'De bouw dezer turbines werd noodzakelijk omdat anders de revisie van de beide bestaande tuTbines te Velsen be zwaarlijk ging om ook opdat er voldoende machin-reserve zou zijn. Het aantal verkochte kilowatturen liep met ongeveer 2 millioen terug tot 199.864.914. Er is veel propaganda gemaakt voor electrische kooktoestellen. Het succes daarvan is groot. De financieele resultaten zijn niet onbe vredigend. Het saldo bedraagt f 278.434.19 dat naar de reserve voor extra-afschrijvin gen en vernieuwingen is overgebracht. Ta riefsverlagingen, verlaging van sommige meterhuren e.d. hebben de financieele resul taten uiteraard zeer beïnvloed. Het jaarverslag geeft voorts interessante en alleszins lezenswaardige bijzonderheden over het bedrijf: over den stroomverkoop, de ge leidingen, de netten, enz. enz. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. In verband met de Bondskustdemonstratie, op Zaterdag 4 Augustus in Noordwijk te houden, had de Bloemendaalsche Reddings brigade aan het Gemeentebestuur verzocht, op dien middag gebruik te mogen maken van de reddingsfloteur „Evaneha". B. en W. had den gaarne de B. R. B. ter wille geweest, maar vooral in verband met het pas voorgekomen verdrinkingsongeval tusschen Bloemendaal en IJmuiden, is op het verzoek afwijzend be schikt, omdat het niet verantwoord zou zijn, als de reddingsboot op een drukken Zaterdag middag afwezig zou wezen. Toch zullen de Bloemendalers, als goede Bondsleden, in Noordwijk aan de demonstra ties deelnemen. Voor Noordwijk is de weigering, die alles zins te billijken is, een tegenvaller, want Noordwijk had zoo gaarne het gemeentebe stuur aldaar willen overtuigen, dat voor die druk bezochte badplaats een reddingsflotteur onmisbaar is. IJmuiden hoopt op dezen dag te demon- streeren de wijze, waarop deze week een man uit een mui werd gered, n.l. met rijdbaren haspel en stok met grjjpklossen. SNELRIJDEN. Een 33-jarig handelsreiziger uit Amsterdam reed Donderdagavond in de Fonteinlaan per auto met een snelheid van 80 KM. per uur. Proces-verbaal is opgemaakt. EEN VLAG VOOR „SANTPOORTS BLOEI" Het bestuur van „Santpoorts Bloei" heeft besloten een prijsvraag uit te schrijven voor het ontwerpen eener vereenigingsvlag. Van B. en W. heeft het bestuur reeds toe stemming ontvangen om in het plantsoen aan de BroekbergeiTaan deze laan ligt tusschen Westlaan en Rijksweg een vlaggemast te plaatsen, terwijl een der bestuursleden heelt toegezegd dezen mast aan de vereeniging ca deau te zullen doen. INFORMATIF.KOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.447.44 1/2 Berlijn 57.25—7.35 Parijs 9.74 3 8—9.74 7/8 Brussel 34 67—34 67 1/2 Zurich 48.20—48.24 Rome 12.66 1/2—12.69 1/4 New-York 1.47 3 8—1.48 WONINGINRICHTING WILLEBRANDS. Heden. Vrijdagmiddag, zal de heer W. J. Willebrands zijn nieuwe zaak aan den Ko ninginneweg 16 openen. Vanochtend namen we er reeds een kijkje en hebben toen ge constateerd, dat hier inderdaad een zaak wordt geopend, die er zijn mag. De heer Willebrands zag zich genoodzaakt uitbreiding aan zijn zaak te gewen, waarvan de toonkamers tot nog toe aan de Schouw tjeslaan gevestigd waren. Een fraai punt heeft hij toen gevonden op den hoek van de Cruquiusstraat en den Koninginneweg en te vens zorgde hij daar voor een beschaafde en rustig aandoende Inrichting. Hiertoe dragen niet in de geringste mate bij de meubelen, die hij heeft tentoongesteld, in de achter kamer bijv. een Engelsoh ameublement (van Hollandsch fabrikaat echter). Voorts is nog aanwezig alles wat, met woninginrichting sa menhangt, als vloerzeilen, gordijnen, be- hangwerk enz. Wij wenschen den heer Willebrands. die reeds tal van bloemstukken in ontvangst heeft moeten nemen ter gelegenheid van deze uitbreiding, in deze nieuwe omgeving, die om 3 uur voor het publiek opengesteld zal worden, veel succes toe. Auto botst tegen tram. Slechte hand- en voctrem. Donderdagmorgen omstreeks 8 uur had een aanrijding plaats op den hoek Kruisweg- Nieuwe Gracht tusschen een van den Jansweg komende vrachtauto en een tram. De oorzaak was, dat de chauffeur de tram te laat be merkte en dat de autoremmen niet deugden. De tam liep ecnige schade op, het rechter spatbord van de auto is ingedrukt. Proces verbaal is opgemaakt. Bij later onderzoek blook de auto met een snelheid van 30 K.M. 30 M. door te schieten bij gebruik van de voetrem, en bij gebruik van de handrem 72 M.! i De wagen ds naar een garage gesleept. meldt: Hoogste barometerstand 779.8 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 743.8 m.M. te Aberdeen. en voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zui delijken wind. Zwaar bewolkt met opklarin gen. Mogelijk enkele regenbuitjes. Weinig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 3 Augustus te 9.45 uur aan alle posten: Attentiesein neer. Uit het Buitenland WEINIG VERANDERING. De depressiekern over de Britsche eilanden heeft zich langzaam Noord-Oostwaarts be wogen. Over geheel West-Europa strekte zich de depressie-invloed uit en over Frankrijk en de Britsche eilanden vielen zware regens. Ook in onze omgeving werden vrij groote hoeveel heden neerslag afgetapt. Het weer rond het depressiegebied is thans wat rustiger geworden. Nergervr komen bui tengewoon krachtige winden voor. Hier en daar blijft het nog regenachtig, zooals in Zuid-Frankrijk. Zwitserland en Zuid-Duitsch- land werd het hier en daar warmer. Over het algemeen is het wat koeler. Slechts in Duitschland werd 't hier en daarwarmer. Over Scandinavië, waar de hooge druk nog blijft resideeren, is de temperatuur nog onver anderd en het weer vrij goed Ten onzent is nog slechts weinig verande ring te wachten. Lichte regenbuien zijn waarschijnlijk. Barometer Stand van heden 757 m.M. Vorige stand 755 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KF.IP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer 3 Augustus: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogfite heden tot 12 uur 68 F. 56 F. 68 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 3 Augustus. Ondertrouwd 2 Augustus: H. S. Langeiweld F. Wigchert; G. J. Eijlaers en J. E. Koers; Getrouwd 2 Augustus: M. C. Hurkman en S. M. Gleitsmann; M. A. Nieuwenhuisen en C. Kievit; A. v. Beekum en N. B. Peereboom: J. A. Zoet en G. M. Roest; J. D. "Vj/esteveld en M. Lucas; Bevallen 30 Juli: C.'J. Peters—de' Klerk/ z.; 31 Juli: M. H. SmitBrandter, d.; A. M. F. Brons—v>n Tol, d.; E. W. Stol—Bogaart, d.; 1 Augustus: G. T. J, Huijgen—Reekers, z.; 2 Agustus: J. A, FransenSegbers, d. Overleden 31 Juli: M. BastiaansePaarde- kam, 65 j., Zwaluwstraat. Spaarbonnen geen loterij. Kantonrechter spreekt directeur van „De Toekomst" vrij. De Haagsche kantonrechter heeft heden vrijgesproken den directeur van de commandi taire vennootschap ,.De Toekomst", tegen wien de ambtenaar van het O.M. drie maanden hechtenis had geëischt wegens overtreding der loterijwet door het uitgeven van z.g. spaar bonnen. De vrijspraak is o.m. gegrond op de overweging, dat de houders van een z.g. spaar- strook tegen niemand eenigerlei recht heeft verkregen, hetzij om mede te dingen naar, hetzij op uitkeering van een bepaald bedrag als prijs. De ambtenaar van het O.M. zal van dit vonnis in hooger beroep gaan. Zwaar weer boven Michigan. Betaal met bankmarken. Wolkbreuk eischt tien dooden. DETROIT, 3 Augustus (V.D.) Midden- en OostMichlgan zijn door een zwaren storm, die gepaard ging met wolkbreukachtigen regen, geteisterd. Tien personen werden gedood. Tal rijke anderen werden gewond. De schade be droeg ruim een millioen dollar. Vele gebouwen zijn ernstig beschadigd. Belang van onzen export. Overeenkomstig den dringenden wensch van Z.E. den Minister van Economische Zaken richt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland bij dezen het verzoek tot al degenen die wegens goederenleveranties, be talingen naar Duitschland hebben te doen om daarbij uitsluitend gebruik te maken van Bankmarken, d.w.z. Sonderkontomarken staan de op naam van de Nederlandsche Bank te Amsterdam. Ook voor deze betaling is de bemiddeling van een particuliere bankinstelling noodig. Hoogere kosten zijn er niet aan verbonden, integendeel zal de koers dezer bankmarken dikwijls iets lager zijn dan die welke niet van de Nederlandsche Bank zijn gekocht. Voor dengene die de betalingen heeft te doen blijft de gang van de betaling geheel nor maal. Alleen de bank is alsdan verplicht de benoodigde marken te koopen uitsluitend bij de Nederlandsche Bank. Op grond van dien aankoop ontvangt degene die de gelden naar Duitschland moet overmaken derhalve even als voorheen zijn chequé enz. op Duitschland. (Overzenden van marken in bankpapier is zelfs verboden). Door bij het doen van betalingen aan Duitsche leveranciers steeds aan zijn bank instelling te verzoeken daartoe „Bankmarken" te gebruiken, bewijst men het Nederlandsch bedrijfsleven een zeer grooten dienst, daar thans onze exporteurs vaak zeer lang op overmaking van hun gelden moeten wachten, waardoor de exportmogelijkheid zeer ernstig wordt geschaad. Wanneer betalingen aan Duitsche leveran ciers door middel van „Bankmarken" geschie den, wordt n.l. de Nederlandsche Bank in staat gesteld het Markensaldo (de z.g. Sonder- konto-marken) waarover zij krachtens de Nederlandsch-Duitsche deviezenovereenkomst beschikt, onmiddellijk te verkoopen, zoodat de uitbetaling aan Nederlandsche exporteurs In zulke gevallen geen vertraging onder vindt. Het hooge belang van ons Nederlandsch bedrijfsleven hierbij betrokken, zal niet nader behoeven te worden betoogd. Openluchtconcert aan de Spanjaardslaan. Ten bate van het orkest der H. O. V. Medewerking van een groot aantal vereenigingen. In het Maandblad van de Kon. Liedertafel ..Zang en Vriendschap" lezen we. dat op Woensdag 5 September, des avonds acht uur. op het H.F.C.-terrein aan de Spanjaards laan een groot openluohtconcert zal worden gegeven, in den geest van het eenige weken geleden gegeven Stadion-concert. Dit concert wordt georganiseerd tot ver sterking van den financiéelén toestand der H.O.V. Welwillende medewerking wórdt verleend door de volgende koren: Doops'gezind Zangkoor. Dir. Jac. Zwaan. Haarlem's Luistervinkenkoor, Dir. Willem Hespe; Haarlem's Zanggenot, Dir. L. Keere- weer; Johez, Dir. J. Scheffer; Kunst na Ar beid, Dir. A. Bak; Gem. Koor Polyhymnia, Dir. Willem Hespe; De Stem des Volks, Dir. Anton Krelage; Proza en Poëzie, Dir. Jan Booda; Schotens Chr. Gem. Koor, Dir. Jac. Zwaan; Koninkl. Liedertafel „Zang en Vriendschap, Dir. Frits Schuurman. Het orkest wordt gevormd door de H. O. V. en de Vara-orkesten. Het geheel staat onder leiding van den heer Frits Schuurman. Het programma luidt als volgt: I. Ouverture Egmont L. v. Beethoven, Orkest 2. Koor XHE: „Die Timmel erzahlen die Ehre Gottes" uit „Die Schöpfung" Gemengd Koor en Orkest. Jos. Haydn 3. ..Hallelujah", koor uit „Des Messias" Gemengd Koor en Orkest. G. F. Handel 4. Ouverture „Der Freischütz" Orkest C. M. von Weber. 5. „Einzug der Gaste auf Wartburg" uit „Tannhauser" R. Wagner. Orkest 6. Soldatenkoor uit „Faust" Ch. Gounod. Mannenkoor en orkest. 7. „Landerkennung" Edv. Grieg. Mannenkoor en orkest. 8. „Ons Hollandsch" B. Zweers. Mannenkoor en orkest. 9. Ouverture „1812" P. Tschaikowsky. Orkest Aan alle deenemende vereenigingen worden ter voorverkoop zit- en staanplaatsen ver strekt; zitplaatsen f 1.25 en f 1; staanplaatsen f 0.50; op den concertdag aan het terrein 25 ct. meer; deelnemers ontvangen 1 deelnemers kaart. Het terrein wordt welwillend door H.F.C. beschikbaar gesteld. HET ZOMERVERBLIJF VAN DEN PAUS. De villa van den Paus te Castell Gandolfp, Lwa,ar het, $arme jaargetijde doorbrengt, De auto, de weg en de af te leggen afstand. In de Publicatie No. 6 van Bundel I der Al- gemeene Nederlandsche Verkeersfederatie 1A. N. V. F.wordt op een tweetal punten de aan dacht gevestigd: Het eerste betreft de door velen gehuldigde meening dat het motor-wegverkeer eigen weg- kosten niet betaalt en dus wel hooger kan worden belast. Deze meening is dan gebaseerd op het feit. dat oogenblikkelijk meer aan de wegen wordt ten koste gelegd dan uit het We genfonds daarvoor wordt bijgedragen. Men gaat hierbij alzoo uit van de stelling, dat de auto haar weg reeds moet hebben betaald, voordat zij er gebruik van maakt. De eenige juiste praemisse, waarvan in deze meet wor den uitgegaan, is echter volgens de Publicatie, dat de auto haar weg betaalt in den tijd, ge durende welken zij daarvan gebruik maakt, d.i. in de naaste toekomst, verdeeld over een aantal jaren, waarin had men b.v. voor den wegenaanleg geleend een dergelijke leening zou moeten zijn afgelost. Men moet zich toch voorstellen dat de inkomsten uit het wegverkeer zullen blijven toenemen, ter wijl de uitgaven voor wegenaanleg ten slotte zullen afnemen. Immers verwacht mag wor den, dat binnen afzienbaren tijd geen groote bedragen voor den aanleg van nieuwe wegen meer behoeven te worden gedaan en deze be dragen dus beschikbaar komen voor de afbe taling Aan bedoelde aanlegkosten, waarnaast dan nog bijna uitsluitend middelen behoeven te worden aangewend voor onderhoud en ver nieuwing van slechts gedeelten der dan be staande wegen (slijtage van wegverhardingen, bruggedekken enz.). Als men de zaak zoo ziet en stelt, kan men zeggen, dat het vermoeden gewettigd is, dat het motor-wegverkeer vol doende opbrengt, om de kosten van zijn weg te vergoeden rekening houdend met de ba ten in het algemeen cultureel belang, meer dan voldoende zelfs. In dit opzicht is nog van beteekenis te releveeren, wat volgens de Pu blicatie dr. ir. Ringers, de Directeur-Generaal van den Rijkswaterstaat ter zake opmerkt m. b. t. de Rijkswegen, n.l. dat deze bijna alle voor 100 pCt. reeds zijn afgeschreven, terwijl ze nog lange jaren kunnen duren. Het tweede punt houdt verband met een in genoemde publicatie besproken studie van prof. Pirath, het autovervoer over langen afstand beschouwend. In tegenstelling met veler meening wordt aangetoond, gestaafd door cijfers en berekeningen, dat het op eco nomische gronden verantwoord Is, de auto ook aan het lange-afstand-verkeer te laten deel nemen. Het moet m.a.w. economisch niet ver antwoord geacht worden het motorwegver- keer te beperken tot het korte-afstand-ver- keer. UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER PRIESTERJUBILé. 15 Augustus zal Pastoor F. H. J. A. Cornet te Vijfhuizen zijn 25-jarig priesterjubiié vie ren. De jubilaris werkt te Vijfhuizen sinds 1929. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge en Kanariezaad f 7; Gerst (chevalier) en Win- tergerst f 4.50; Haver f 6; Duiveboonen f 8.50; Groene erwten f 9.50; Geel mosterd f 17; Kar- wijzaad f 17; Blauwmaanzaad f 1750. Alles per 100 K.G. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN. Bij den heer H. aan den Kruisweg hebben inbrekers door forceering van een raam ge poogd de woning binnen te dringen, doch kon den door het een of ander onraad hun werk niet ten uitvoer brengen, want er werd niets vermist. Bij den heer V. M. werd een rijwiel en ten nadeele van den heer K. een partijtje aardappelen ontvreemd. TE WATER. Een voor een wagen bespannen paard schrok gisteren op den Hoofdweg van een auto en nam een zoodanigen zijsprong, dat het geheele gerij in de Hoofdvaart terecht kwam. De be stuurder, de heer S., die de tuimeling mee maakte. doch zich gelukkig boven water wist te houden, had de tegenwoordigheid van geest de strengen los te snijden, waardoor het paard met de hulp van eenige voorbijgangers nog intijds kon worden gered. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: H J. Bos—Pieters, dochter; W. de Jongv. d. Beid. dochter; N. Vorkde Vries, 2 dochters (tweeling)J. C. van TolStroom- bergen, dochter; P. Bloemerv. d. Steeg, zoon; J. RitmeesterKerzaan, zoon; A. J. Bloem Gijswijt, zoon. Ondertrouwd: A. Oudshoorn en D. Korthals. C. A. v. d. Stel en N. J. van Tol. J. G. Sluis en C, H. Sluis. Gehuwd: J. Kroezen en H. Verhoeve; A. C. v. d. Linde en A. Gorter; S. L. Betjes en H. Ippel; J. A. Thijs en W. Vis; K. Smits en A. de Graaf; W. van Beek en T. M. Brouwer; J. H. Jelsma en E. J. de Groot; J. Lottering en J. Camfferman. Overleden: Johannes Kaslander, 71 j„ geh. met A. Vreeken. Gerrit Luijt, 73 j„ geh. met L. Wijsman, Marinus Pruijssers, 72 j„ geh. met G. Bakker. Johannes Monster, 71 j., geh. met J. C. Groenendaal. Theodorus, 13 j., zoon van P. Homan en C. J. P. de Meij. SPAARNDAM FEEST OP KONINGINNEDAG. Door de Commissie tot het houden van Kinderfeest op Koninginnedag is besloten, dit jaar de feesten in beperkten zin te houden. Zij meent dit te moeten doen. om tegemoet te komen aan den wensch van H.M. de Ko ningin. De commissie zal het feest beperken tot de kinderspelen. 12& JARIG JUBILEUMSCONCERT VAN KUNSTKRING. Wegens de slechte weersgesteldheid is het 12y jarig jubileum-concert van de muziek- vereeniging „Kunstkring", dat j.l. Zondag ge houden zou worden niet doorgegaan. De vereeniging heeft thans besloten, dit concert te geven op Zondag 5 Augustus a.s. des avonds van 8 tot 10 uur.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2