H.D.* Wapenleveringen aan oorlogvoerenden en aan rebellen. VERTELLING VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 13 Vooruitgang inzake de Voikenbondsactie tot het verbieden van wapenleveringen aan Bolivia en Paraguay. De poging, om via Zwitsersch gebied springstoffen van Duitschland uit den Oostenrijkschen nationaal-socialistischen rebellen in handen te spelen. (Van onzen correspondent) Genève, 30 Juli 1934 Toen in de Mei-zitting van den Volken- bondsraad de Britsche vertegenwoordiger Eden nieuwe pogingen ondernam om een uni verseel verbod van wapenieveringen aan Boli via en Paraguay tot stand te brengen, opdat eindelijk aan het bloedvergieten in het Chaco- gebied een einde zou komen, uitte Haarlem's Dagblad" terstond twijfel aan het slagen van deze poging. Wanneer men het mededoen van alle staten van eenige beteekenis als voor waarde voor het inwerkingtreden van het verbod van wapenleveringen naar de oorlog voerende landen zou stellen, zou er wel weder éen staat gevonden worden, die door het wei geren der gevraagde medewerking het odium der verantwoordelijkheid voor de mislukking dezer Volkenbondspoging op zich zou nemen tot groote vreugde van alle wapenfabrikan ten en handelaars in wapenen! Het scheen gedurende eenige weken alsof inderdaad deze sombere voorspelling bewaar heid zou worden. Want terwijl een lijst van 33 staten was opgesteld, wier medewerking ge vraagd zou worden, gaven 32 van deze 33 sta ten hetzij onvoorwaardelijk, hetzij voorwaar delijk (namelijk indien een aantal door ieder hunner afzonderlijk met name genoemde andere staten dezelfde verplichting op zich zouden nemen), de belofte af iedere wapenle vering uit hun gebied naar Bolivia en Para guay te zullen verbieden en daadwerkelijk verhinderen, doch het feit deed zich voor, dat één van deze 33 weigerde dit plechtig te be loven: Japan. De Japansche regeering ge bruikte deze vraag van de Volkenbondscom missie van Drie als welkome gelegenheid, om nog eens haar wrevel tegen den Volkenbond te uiten. Zij verklaarde geen enkele politieke ver plichting jegens den Volkenbond meer op zich te willen nemen en uitte bovendien haar ont stemming, dat zij in deze kwestie was lastig gevallen, omdat Japan nimmer wapenen naar Bolivia of Paraguay geleverd had. Het geluk wilde nu. dat vrijwel geen enkele regeering, die haar bereidwilligheid van het mededoen van een aantal andere regeeringen had afhankelijk gemaakt, juist ook het mede doen van Japan geëischt had. Daardoor tastte de Japansche weigering de bereidwilligheid van de groote meerderheid der 32 andere sta ten niet aan. Doch er was één ernstige scha duwzijde bij dit gelukje, dat juist Japan de eenige weigerachtige was. Mussolini had na melijk het deelnemen van Italië aan deze ac tie uitdrukkelijk van het mededoen van Ja pan afhankelijk gesteld! En daar natuurlijk alle andere staten, die slechts voorwaardelijk hadden toegestemd. Italië hadden opgenoemd onder de staten, wier medewerking voor hen als een conditio sine qua non beschouwd werd. dreigde inderdaad langs den omweg van Ita lië de Japansche weigering het geheele plan van actie tegen den oorlog in Zuid-Amerika te doen mislukken! Er bestaat tljans gegronde hoop, dat dit ger vaar is afgewend. Want de Italiaansohe re geering, die wellicht door haar eigen diplo maten geruststellende verzekeringen over de Japansche plannen verkregen heeft, heeft de vorige week aan het Volkenbondssecretariaat te kennen gegeven, dat zij aan de voorwaar de van de Japansche toezegging niet langer vasthoudt en ondanks het nog ontbreken der Japansche belofte bereid is alle wapenleve ranties van Italië uit naar de oorlogvoerende partijen te verbieden. Dit is een groote stap voorwaarts. Het Volkenbondssecretariaat heeft natuurlijk niet nagelaten tot alle regeeringen, die haar eigen bereidwilligheid van het mede doen van een aantal andere staten, waaronder ook Italië behoort, afhankelijk hadden ge steld thans het verzoek te richten onmiddel lijk het Italiaansche voorbeeld te willen vol gen. Men hoopt thans, dat weldra voor het eerst in de geschiedenis, dank zij deze actie van den Volkenbond, een algemeene poging daad werkelijk zal ondernomen worden, om een oorlog te beëindigen, doordat de strijdende partijen nergens meer wapenen en munitie zullen kunnen aankoopen. Intusschen bestaat natuurlijk het gevaar, dat de twee oorlogvoe renden den tijd, die sinds Mei verstreken is, „nuttig" hebben gebruikt om hun levensver- nletigende middelen zoo te vermeerderen, dat zij nog vele maanden lang den oorlog zullen kunnen voortzetten. En ik mag ook niet ver zwijgen, dat er geruchten loopen, dat thans Chili de rol van Italië zal gaan overnemen en de voorwaarde van Japan s verbindende toe zegging zal stellen! Het is dus nog te vroeg om te juichen, ook al zijn de kansen op een sla gen van deze Volkenbondsbemoeiing sinds een week belangrijk verbeterd! Een tweede geval van wapenleveringen, dat in de afgeloopen week de openbare meening in Zwitserland in nog heel wat sterker mate heeft bezig gehouden was de aan het meer van Konstanz ontdekte poging om van Duitschland uit een groote hoeveelheid spring stoffen, springmijnen en andere ontploffings middelen den rebellischen nazi's in Oostenrijk ha Zwitsersch gebied in handen te spelen. De geheele Zwitsersche pers heeft in krasse ter men haar verontwaardiging erover uitgespro ken, dat eon S. A.-leider te Lindau, aan den Duitschen oever van het meer van Konstanz. aan twee leden van het Oosten rij ksche Le gioen 40 Kilogram ontploffingsstoffen ver strekt heeft met de opdracht om deze op- roermunitie in een motorboot van Lindau naar Rorschach (aan den Zwitserschen oever i te vervoeren, vanwaar zij dan per auto over de Zwitsersch-Oostenrijksche grens zou den zijn gebracht, indien de Zwitsersche po litie niet bijtijds de te Rorschach aangekomen motorboot had doorzocht en de ontdekte springstoffen had in beslag genomen! Dat deze geheele poging tot wapenleverin gen aan de Oostenrijksche rebellen brutaal weg bij klaarlichten dag geschiedde en dat de gevangengenomen Oostenrijkers der motor- toot. evenals de eveneens gearresteerde chauffeur der gereedstaande aan een Duit- scher toebehoorende taxi, zoo snel een vol ledige bekentenis over deze Duitsche poging om het Zwitsersch gebied voor een derge- lijken misdadigen smokkelhandel te misbrui ken. hebben afgelegd, heeft aanvankelijk nog «enigen twijfel gewekt, of hier inderdaad van een Duitsche poging in den bovenaangedui- cen zin kan worden gesproken. Men opperde liet vermoeden, dat natuurlijk ook in de Duitsche pers ruimen weerklank heeft gevon den. dat wij hier slechts met een intrige van Oostenrijkers of misschien ook wel Duitsche panden der Hitler-regeering zouden te doen tobben, die de geheele ^komedie" zouden hebben geregisseerd om daardoor de Duitsche regeering in de oogen van het Zwitsersche volk en de geheele wereld nog meer gehaat en veracht te maken. Intusschen heeft de Zwitsersche regeering verleden Vrijdag tot een officieel protest te Berlijn besloten. Men moet wel aannemen, dat de nieuwe minister van justitie Baumann bij deze eerste grooie regeerlngshandeling. waarvoor hij geplaatst werd, we! heel zorgvuldig het geheele dossier zal hebben bestudeerd en daarbij de zeker heid gekregen heeft, dat hier van ee» „ko medie", van een anti-Duitsche intrige geen sprake was! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. B s c h r i f t: Wij zijn nog even somber gestemd over de zaak der wapenleveringen aan Bolivia en Pa raguay. Het onzlnnig-lange tijdverlies is dui delijk genoeg. Gedurende die periode is er natuurlijk volop doorgeleverd. Misschien wel voor heel wat langer dan „eenige maanden**. En mocht tenslotte blijken dat er te veel ls ingevoerdnu, dan zal daar inmiddels wel een ander adresje voor gevonden zijn. en de uitvoer van wapenen uit Bolivia en Pa raguay wordt toch zeker niet verboden Daarbij merkt onze correspondent te Genève trouwens ook op, dat Chili nu de rol van Italië heeft overgenomen. Ja, de rol van marqué in de fraaie comedie. Die wisselingen kennen we sinds jaren, bij alle onderhande lingen. Beurt om beurt fungeeren vele mo gendheden als „de kwaje pier", en de hoofd zaak wordt uit het oog verloren door het voortdurende geleuter over de vraag „wie zijn schuld het is dat de zaak mislukt". Deze zaak lijkt ons een monument van mis lukking. R. P. Het 175-jarig bestaan van „Santpoort's Ringrijden". De harddraverij. Donderdag was het de tweede dag van de feestelijkheden van „Santpoort's Ringrijden". Deze was gewijd aan de harddraverij-sport. In tegenstelling met Woensdag j.l. werkte dezen keer het weer jammer genoeg niet mee. Wel maakten in den namiddag de regenluch ten plaats voor zonneschijn, maar dit kon den dag, wat de publieke belangstelling be treft, niet meer goed maken. Alle paarden waren niet opgekomen. Er ver schenen er slechts 16 aan de start, maar daaronder was dan ook de zeer goede: Lady Bond, Fatima, de winnaar van de vorige course, Sister Patrick H, Clara Bas cop. .dgn grooten schimmel, bereden door pikeur Van Wieringen, Tamboer, bereden door den ouden -Jan van Leeuwen enz. Als starter fungeerde de bekende heer Vaandrager, zoodat een vlot verloop bij voor baat gewaarborgd was. Voor de prijzen klassificeerden zich tenslotte Sister Patrick H., Fatima, Clara Bascon en Lady Bond. In den halven eindstrijd vielen Fatima en Clara Bascon af. Deze kampten hierna om den 3den en 4den prijs. Hiervoor was zelfs een herkansingsrit noodlg, die tenslotte door Fa tima werd gewonnen. De strijd om de eerste en tweede plaats gaf een tweetal spannende ritten te zien. Ten slotte moest Jan van Leeuwen Jr. echter tot tweemaal toe de meerderheid van Sister Pa trick H. erkennen. De gedetailleerde uitslag luidt: le prijs f 300 Sister Patrick H. (335 M.>, eigen. J. Klaren- beek, Wassenaar, berijder L. Ensing; 2e prijs (f 150) Lady Bond (340 M.) eig. A. v. d. Veen Haarlem, berijder J. v. Leeuwen Jr,); 3e prijs (f 50) Fatima (340 M.) eig. J. Haan, Wijde Wormer, berijder J. Vergay; 4e prijs (f 25) Clara Bascon <340 M.), eig. Stal Alcmaria, be rijder R. v. Wieringen. Zij tenslotte nog vermeld, dat Burgemeester Rambonnet en Wethouder Bosma de hard draverij met een bezoek vereerden. HET VUURWERK. Door de jubileerende vereenlging werd des avonds om ruim 10 uur voor de bezoekers onzer plaats en dat waren er ettelijke hon derden een vuurwerk afgestoken, dat zeer goed slaagde. Hiermede waren de feestelijkheden ten ein de. De heeren bestuursleden van ..Santpoort's Ringrijden". B. G. Witteman, G. Vellinga, C. Butter, D, Nol, K. Boekei en G. van Tunen. kunnen er met genoegen op terugzien. Vooral als we de slechte tijdsomstandigheden in aan merking nemen, kunnen we getuigen, dat zij op waardige wijze het 175-jarig bestaan hun ner vereenlging gevierd hebben. De vliegende fiets door D. E. S. In Moskou wordt tegenwoordig geëxperi menteerd met een toestel, dat vliegende fiets wordt genoemd, omdat men er mee schijnt te kunnen vliegen, door middel van vleugels, die door pedalen in beweging gebracht worden. Het was maar een eenvoudig berichtje, dat ik in een van onze groote dagbladen gelezen had, maar omdat Jan toch juist voor zaken Raar Rusland was. stuurde ik het hem op. De reis duurde langer dan hij verwacht had en zoo brak dus mijn verjaardag aan, zonder een voltallige familie. Wel- was mijn teleur stelling groot toen aan het ontbijt de brief met Russische postzegels onder de verjaars- post ontbrak, maar ik troostte mij met de ge dachte dat er *s middags nog een bestelling zou komen. Om ongeveer elf uur werd ik opgebeld, da' er een pakje gearriveerd was, waar F. 3.37 aan invoerrecht op betaald moest worden Daar het uit Rusland kwam gaf ik order dat het bedrag betaald zou worden, en verzocht het pakje thuis te sturen. Een half uur later verscheen Van Gent en Loos, en leverde een pak van behoorlijken om vang af W*e besloten in de keuken uit te pak ken. met het oog op houtwol en zaagsel, dat reeds dadelijk op vreugdevolle wijze te voor schijn kwam. Nadat we ruim een kwartier bezig waren met nijptang en schaar kwam een stuk stevig karton te voorschijn, waarop in voor ons onleesbaar schrift een verhaal ge drukt stond. We kregen vage vermoedens van een grap, maar pakten ijverig verder uit. Tenslotte verscheen 'n blinkend nikkelen stuur waaraan in het midden op waarlijk sierlijke wijze een snoezig klein dames-propellertje bevestigd was. Ik kon een kreet van plezier niet onderdrukken, en begon nu met bijzon deren ijver de rest van mijn „toestel" uit te pakken. Vervolgens verscheen nu een soort fietstasch, waarin een schattig modern licht blauw zijden parachuutje zat opgevouwen. Opzij bij het linkerhandvat zat verder een gebruiksaanwijzing voor den start en het dalen, gelukkig in vier talen getypt. Het duurde na tuurlijk een heele poos voor we erin slaagden alle instrumenten etc. te vinden die in het boek genoemd werden. Vooral de hoogte-vin leverde moeilijkheden op, daar deze in de as van het voorwiel verborgen zat. Enfin, eindelijk waren we dan zoo ver, dat we met veel moeite mijn nieuwe „fiets" naar boven sjouwden. Gelukkig hebben we vrij groote zolderramen, maar eerst moest de spijl in het midden toch nog worden doorgezaagd. Juist toen we daarmee klaar waren werd er gebeld, en kwam een van mijn trouwste vrien dinnen op verjaarsbezoek. Het was wel jammer want ik had besloten mijn eerste tochtje heelemaal als een verrassing alleen te maken. Maar Bims er nu heelemaal buiten laten was toch ook al te moeilijk. Ik troonde haar dus mee naar boven, en zij was er minstens even verrukt mee als ik zelf. Ze ïlad dadelijk geweldige plannen, en pro beerde een kussentje op mijn bagagedrager vast te maken, hetgeen echter niet geluk.e, omdat het een geheel andere bagagedrage •was, da,n er .op gewoee-^at&Aiiiaten. Gelukkïs ontdekten we nu meteen ófr deze wij zé dat „hef,' géval' achterop"" een platte blikken doos was, waarin een vlieg-handlelding, een klok slot en twee reserve sleuteltjes zaten. Ik moest dus wel besluiten alleen er op uit te gaan, maar Bims telefoneerde toch dadelijk naar haar Tante, die een huis met een plat dak in Overveen heeft, dat 2e de dakramen open moest laten, want dat ik over een half uurtje even zou komen aanwippen. Enfin, we kregen de fiéts goed en wel op dak en ik wou er net op klimmen, toen Bims opeens tot de ontdekking kwam dat ik vlieg- kleeren moest aantrekken, want stel je voor dat ik een noodlanding in de straat zou moe ten maken, en dan rakelings over een aantal menschen zou moeten vliegen, met opklappen de rokjes. We togen er dus onmiddellijk op uit om een aardige uitrusting te koopen een muisgrijze overall, met lichtblauw (precies de kleur van het parachuutje) afgezet. We gingen met een taxi naar huis. want ik kon mijn ongeduld bijna niet meer bedwingen. Aangezien ik een secuur vrouwtje ben. las ik de start- en daal-aanwijzingen nog eens over, controleerde ik mijn banden, en maakte ik aan het eind van het dak een klein op- hooginkje naar de dakgoot toe. door middel van 'n peluw met 'n plank uit de beddenkast er over heen. Ik stapte op, en Bims ondersteunde mij, precies als een plaatje van den start van een zesdaagschen wielerwedstrijd. Toen begon ik te trappen, en fietste met matigen gang naar den overkant van het dak. Ik remde en stapte weer af. want mijn beide wielen stonden nog steeds op den beganen grond, of liever gezegd, op het kiezel van het dak. We begrepen er allebei niets van. maar op eens kreeg ik een idee, en begon de gebruiks aanwijzing nogmaals over te lezen. Nu zag ik hoe ik over enkele kleinigheden vluchig h3d heengelezen, want er stond duidelijk „nadat men een meter of 5 gefietst heeft, moet men den handle naast de fietsbel overhalen, en de machine zal omhoog stijgen". Dus startten wij opnieuw, en werkelijk steeg plotseling het voorwiel op. en daarna liet ook mijn achterwiel „het dak los". Door de sen satie remde ik opeens uit alle macht, en boem stond het toestel weer op het grint. Ik strekte mijn arm uit. onvoorzichtig genoeg naar vo ren en kreeg nog een leelijken tik van mijn propellertje tegen mijn middelvinger. Nadat Bims daar zorgvuldig 'n pleister opgeplakt had (je kunt niet voorzichtig genoeg zijn met zulke open wondjes!» zou ik dan eindelijk ten derden male opstijgen. Nu ging het vlotter Ik peddelde in de rich ting van de peluw, mijn voorwiel reed de kel derplank af, ik draaide de handle om. en zweefde langzaam naar boven toe. Het sturen ging gemakkelijk, gewoon als met de fiets. Ik draaide in een keurigen bocht langs den schoorsteen van de buren, en stuurde weer op mijn eigen dak af. want ik moest Bims nog even nadere gegevens omtrent het huis van haar tante vragen. Het was moeilijk 200 uit te leggen van de lucht uit. maar ik dacht dat ik het er maar op zou wagen Ik zette nu koers boven de Wilhelminastraat, want ik wilde zoo vla den Zijlweg In de rich ting Overveen gaan Daar de fiets nog heele maal nieuw was. piepte en kraakte er geluk kig niets, een heel verschil met mijn oude ge wone karretje. Aan den anderen kant was het natuurlijk wel jammer ook, want er was nu niemand die naar boven keek. Ik keek nog eens om naar huis. en zag juist hoe mevrouw Schetterlngsma met een groote bloemstruik beladen de stoep opwandelde! Het trappen in de lucht was vrij vermoeiend maar opeens schoot me te binnen dat ik ook een freewheel had, en dus genoot ik nu van mijn rust. met de wind In den rug zweefde ik op „Van Ouds het Raadhuis" af. Nu weet ik niet of n alle huizen in Overveen van boven af kent. Vlak naast elkaar waren maar liefst eventjes vier platte daken! Ge lukkig heb ik altijd een speurdersnatuur ge had, en toen ik bij het eerste huis aangeko men was, en zag dat de zolderramen daar ge sloten waren, vloog ik natuurlijk dadelijk door, omdat ik begreep dat ik verkeerd was. Maar zoowel het tweede als het derde huis had open ramen; dus werd het moeilijker. Ik besloot het gemakkelijkste dak te nemen, en landde werkelijk op voortreffelijk vlotte wijze. Mijn fiets zette ik tegen den schoorsteen, en gelukkig herinnerde ik mij de cijfers van het klokslot nog, zoodat ik hem keurig afgesloten kon laten staan. Ik vond het wel leuk als ver rassing mijn parachute even om te doen, en zoo naar beneden te wandelen. Ongelukkiger wijze haakte ik vast aan een uitsiekend stuk van de goot en bleef ik een oogenblik hangen met beide beenen door het raam. Ik hoorde plotseling een afgrijselijk gegil, waaruit ik natuurlijk (Ik ben pienter!) de conclusie trok dat ik mij in het dak vergist had, wat later ook juist bleek. Ik rende weer naar den schoorsteen toe. stapte op mijn „vliegtuig" zooals ik besloten had mijn vliegfiets te noe men, en startte opnieuw. Ondertusschen wer den beneden deuren en ramen opengegooid, en menschen stroomden naar bulten. Ik werd er gewoon zenuwachtig van, en inplaats van op de startknop links te drukken, greep lk. nu een knop bij mijn rechterhand de gevol gen bleken fataal. Het achterwiel van mijn fiets zweefde omhoog, het voorwiel bleef op dak. Ik klemde mij met al mijn kracht aan mijn stuur vast .maar mijn flets ging lood recht staan, wankelde even. en zette daarna de andere helft van zijn sierlijk uitgevoerde looping voort. De propeller boorde zich in het dak en een van de sierlijke teere vleugeltjes werd het slachtoffer van den als een zoutpi laar staanden schoorsteen. Zelf kwam ik op den rand van de dakgoot te liggen, maar kon me gelukkig nog juist bntijds aan een dakpan VastgrijpenTja, wqft er allemaal precies verder gebeurde weet ik*niet. Ze dachten ge loof ik dat ik een gevaarlijk individu was; twaalf politieagenten omsingelden het huls, en stegen langs de zoldertrap omhoog. Ik heb een procesverbaal opgeloopen. omdat ik zonder landvergunning op andersmans daken neer gestreken ben. en bovendien heb ik mijn fiets achter moeten laten als onderpand voor de aangerichte schade. Ik ben in mijn overall met de autobus naar huis gegaan, en de chauffeur vroeg waar ik die leuke strandpyjama had opgeduikeld zijn meisje had ook een zwak voor grijs en lichtblauw. LAWNTENNIS. DE DAVIS-CUP WEDSTRIJD NEDERLAND— MONACO. Vandaag wordt te Noord wijk een begin ge maakt met de Da vis-Cup-wedstrijden voor 1935. Nederland heeft tegen Monaco geloot, en als eerste partij zal de ontmoeting Knottenbelt —Landau plaats vinden. Daarna speelt Tim mer tegen Gallèpe. die als tweede enkelspeler van Monaco is aangewezen. Tot nu hebben nog geen ontmoetingen van Monagasten met de sterkste Nederlandsche spelers plaats gehad Wel zijn Landau en Gal- lèpe in 1931 in Holland geweest, en hebben teen onbedreigd Koopman en Var. der Heide jesiagen. waaruit dus blijkt.dat wij te doen ïebben met niet te onderschatten tegenstan ders. Toch kunnen we niet ontkennen dat Hol land een mcoie kans maakt. Timmer, die weer hersteld schijnt te zijn van zijn „Wimbledon- throat" is vermoedelijk wel in staat zijn beide enkelspelen te winnen, en ook in het dubbel spel kUnnen Timmer en Koopman het Zater dag tot een overwinning brengen tegen Lan dau en Gallèpe. Bovendien ls de. mogelijkheid niet uitgesloten dat Knottenbelt nog voor een of meer punten zorgt in zijn beide enkelspeler.. De aanvoerder van de Nederlandsche ploeg, mr. Punt heeft tenminste besloten de-Hilver summer het tweede enkelspel te laten spelen, aldus overwegende dat het spel van Knotten belt beier dan dat van Hughan bestand zal zUn tegen het sterk varieerende spel van Gallèpe. Zondag worden dan de laatste twee partijen gespeeld. Timmer tegen Gallèpe, en Knotten belt tegen Landau. De wedstrijd H.C.C. m—HJBJS. is beslis send voor hot kampioenschap. Bij een onver wachte nederlaag der Houtrus:-menschen, hebben beide leidende clubs een zelfde aan tal punten; dan begint dus de strijd op nieuw. Verder gaat de belangstelling uit naar once eerste internationale ontmoeting waar in het Nederlandsch elftal betrokken is. Over het spel van de a.s. tegenstanders kunnen wij nog geer. voldoende conclusie trekken. Ho: N.C.B. -elftal was qua batting team na tuurlijk tegen de Britsche bowlery niet op gewassen. terwijl daarentegen de All-Holland batsmen, die voor de Flamingo's ln Laren uitkwamen, weliswaar de bowlery niet over meesterden doch goed batten op zeer accu raat bowlen demonstreerden Dit doet het best? voor Zaterdag a.s. hopen. UMPIRE. POSTDUIVEN HAARL. AMST. KWARTIER. Door bovengenoemde vereeniging werd een wedvlucht gehouden van Bordeaux afstand 932 K.M. De prijzen werden behaald als volgt C. Koning 1 6: J. Radsma 2 7; G H. Stou ten 3 4 8: J. J. Hart 5; J. Pieke 9. Door dezen uitslag is het Fondkampioenschap gewonnen door den heer G H. Stouten. 2e C. Koning, 3e J. J. Har: Door dezelfde vereenlging werd een wed vlucht gehouden met Jonge duiven van Ant werpen. afstand 131 K.M, los 7 uur. de eerste duif bereikte haar hok te 8 uur 43 min. 32 seclaatste prijswinner 8 uur 53 mlr. 43 sec. Als volst werden de prijzen behaald: J. J. Hart 1 2 17 25 27 30 S3 36: H J. Petter 3 13 35; J Pieke-1 12 14; C Koning 5 18 31 32 34. E Cassée 6 20. J. Terhorst 7 1 6 29 37; H v. Alphen 8 11: J. W. Cornet 9 19; P. Dhaene 10 22 24: M. Groene veld 15; C. van Meurs 21 26; S. Heitlager 23 28. WIELRIJDEN. II. S. V. „DE KAMPIOEN*. Bovengenoemde vereenlging hield Donder dagavond een recordrit over 23 KM. voor renners, die niet op de baar. rijden, de C- kiassers rijden om den DUfchof-beker; de Juniores voor de Van der Beeke-beker. De uitslag luidt als volgt: C-klassers l Staphorst 45 min 7 sec 2 v. Nes 45 min. 15 sec; 3 Burgraaf 46 min. 6 sec 4 Best 46 min 12 sec.; 5 v. Noorden 46 min. 15 sec 6 Schwettzes 46 min. 23 sec 7 Peters 46 min. 44 sec.; 8 B. de Bruin 47 min. 21 sec 9 de Smitft 47 min. 25 sec 10 v. Heuler. 47 min. 27 sec.; 11 v. Thiel 47 min. 36 sec 12 v Dalfsen 48 min. 16 sec: 13 J. de Laat 49 min. 3 sec.; 14 de Goede 49 min 23 sec.; 15 Besamusca 49 min. 35 sec.: 16 Huig 49 min. 40 sec 17 A. Smit 50 min. 39 sec. 18 V Eikhof 50 min. 50 sec.; 19 Kok 51 min. 40 sec.; 20 Blok 52 min. 15 sec. Juniores A 1 Opbroek +4 min. 37 sec.: 2 Drost 45 min. 40 sec.. 3 Beeldman 46 min. 10 sec.; 4 Martens 47 min. 12 sec 5 De Vos 47 min 33 sec. Juniores B: 1 Vijselaar 50 min. 3 sec.; 2 Eikhof 50 min 46 sec. A-klasser: v. d. Heyden 42 min. 40 sec. SCHEEP VAARTBERICHTEN Links „Gloosy Silk", berijder D. Pronk, rechts „Qlara Bascon", berijder. R. v, Wieringen. CRICKET OVERZICHT. In verband met den wedstrijd Nederland— Free Foresters staat het eerste klasse pro gramma stil. Voor de Overgangsklasse A wordt een zeer belangrijke wedstrijd te Enschedé gespeeld waar de Stichtsche door P. W. wordt ontvan ger.. S'.asen D. Kessler c-s. er wederom ir. te zegevieren, dar. is de weg naar het kam pioenschap geheel geëffend: een nederlaag evenwel brengt behalve V VV. ook Quick <N.) en P. W opnieuw in d^ running. Voor de B-klasse gaat C.V.H bij Sparta op bezoek, een wedstrijd tusschen twee gelijk waardige tegenstanders. waarbU de vorm van het verdedigende deel onzer plaatselijke club dèii ciqoxfi&g S&l gereft. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnenkijk Philadelphia n. Rotteniam* 1 (11.m.) van Norfolk. Bilderdijk 31 (n.m.) v. N.-Orleans n. Rott. Delftdijk 30 v. Vancouver n. Rotterdam. Lochkairine Vancouver naar Rotterdam 31 te San Francisco. Volendam 2 v. Hoek v. Holland n. Kopen hagen. Lochgoil Rotterdam naar Vancouver 1 (8.11 v.m.) 20 mijl Z.O. van Niton. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 1 van Kobe. Meerkerk (uitr.) p. 31 Gibraltar Arendskerk (thuisr.) 1 te Manilla, HOLLAND—BRITSCH-ÏNDIëLIJN. Streefkerk 2 van Calcutta naar Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisr.) 1 van Port Said. JAVA-MAURITIUS—AFRIKALUN. Barentsz 31 v. Pt. Natal n. East Londen. JAVA—NEW YORKLIJN. Clytoneus. N.-York n. Java l te Penang. City of Cambridge, Java 11. N.-York 31 van Boston, JAVA—CHINA—JAP ANLIJN. TJikembang 31 v. Hongkong n. Muntok. SILVER—JAVA— PACIFICLIJN. Sllverbeech, Vancouver n. Calcutta 1 van Manilla. Silverash, Vancouver n. Calcutta 31 te Ta- coma. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 1 v. Guatemala n. Baltimore. Ajax 1 (5.15 n.m.) v. Hamburg n. Amster dam. Aurora 1 van Oran naar Palermo. Colombia Amst. 11. Barbados 1 van Madeira. Fauna 1 van Bari naar Catania. Hebe 2 v Venetië te Amsterdam. Perseus 1 van Kopenhagen te Stettin. Telamon 2 van Amsterdam te Rotterdam. Van Rensselaer Amst. n. Barbados 1 van Dover. Vesta 1 van Vigo naar Lissabon. Deucalion 2 van Amsterdam naar Rotterdam Ariadne 2 Aug. van Amsterdam te Bilbao. Hermes 1 Aug. van Malta te Patras. Bacchus 2 Aug. van Tarragona te Valencia. KON. HOLLAND8CHE LLOYD. Flandrla uitreis2 Aug. van Pernambuco. Maasland (uitr.) 31 te Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan thuisr l van Belawan. Kota Tjandl 2 (1.30 v.m.) van Hamburg n. Bremen. Siantar (uitr.) 31 van Padang. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone (thuisr4 p. 1 Las Palmas. Alpherat (thuisr.) 1 v. Victoria (Braz.) STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Mapia (uitr.) 2 te Port Said. Johan van Oldenbarncve'.t 1 uitr.) 2 te Genua Poelau Tello (thuisr.) l van Napels. STOOMVAART MLJ OCEAAN. Agamemnon 2 van Japan te Rotterdam. City of Oran 30 te Otaru. voor Rotterdam Patroclus. Japan n Rottm. l v. Hongkong Benlomond Dalny naar Rotterdam 1 te Suez Alcinous Batavia n. Amsterdam p. 1 Perim. Sarpedon. Japan n. Rott. 2 te Marseille, vertr. 3. Deucalion, Japan n. Rotterdam 1. v. Co lombo.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3