haas ZOMERSPORTBRIEF UIT ZWITSERLAND. Neem 'n "AKKERTJE" WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 SPORT EN SPEL. De Zwitsersche wielerkampioenschappen en de aan staande Tweede Rondrit door Zwitserland. Groote ver wachtingen voor de Europeesche Roeikampioenschappen op den Rotsee bij Luzern. Lolette Payot als Tennis kampioene.„Tennis-sterren met onaangename manieren." De hardlooper Dr. Paul Martin en de polsstok-hoog springer Dolf Meier. Toenemende belangstelling voor het wedstrijd-zwemmen. (Van onzen Geneefschen correspondent). Genève, 4 Augustus 1934. De prachtzomer, waarvan wij thans reeds van het begin van Mei genieten mogen, heeft natuurlijk de beoefening der zomersporten en ook de publieke belangstelling voor de verschillende wedstrijden op dit gebied zeer versterkt. De allergrootste belangstelling bestaat nog steeds voor het wielrennen en wel in het bij zonder voor de wegwedstrijden. Van de Zwit sersche wielerbanen kan alleen die van Oer- likon bij Zürlch. die thans den oud-wereld kampioen Ernst Kaufmann tot directeur heeft, zich in een bloeiend bestaan verheu gen; de banen van Bazel. Genève en Lau sanne hebben daarentegen moeite in leven te blijven. De baankampioenschappen van dit jaar zullen langen tijd in droevige herinnering blijven, omdat de snelste sprinter van Zwit serland Emilio Richli. die sinds een paar ja ren een waardig opvolger van Kaufmann was. doch vooral als ..omnium"-rijder een wereldvermaardheid bezat, in den beslissen- den wedstrijd tegen den nieuwen kampioen Dinkelkamp een zoo ernstigen val deed. dat hij eenige dagen later tot groote ontsteltenis van de geheele Zwitsersche sportwereld over leed. De wegwedstrijden om het Zwitsersche kampioenschap zullen evenmin spoedig uit de geheugenis verdwijnen omdat het kam pioenschap der beroepsrijders door iemand gewonnen werd, die slechts voor de aardig- hield medereed. den bekenden lange-af- stand-rijder achter motorgangmaking op de baan Gilgen. Deze, die stellig eerder verwacht had baankampioen over 100 K.M. dan weg- kampioen te worden en die slechts mededeed. om zich in uithoudingsvermogen te oefenen, was er in geslaagd in de hoofdgroep der ren ners te blijven, waarin zich internationale sterren als Albert Büchi en Erne (uit den Rondrit door Frankrijk welbekend) en de oud-amateur-wereldkampioen Paul Egli be vonden. Dezen hadden zoo uitsluitend alle aandacht op elkanders bewegingen gevestigd dat Gilgen eenige kilometers voor het einde vrijwel onopgemerkt een naar hoi\derd me ter kon uitloopen. Men had voor dezen ..baan renner" geen angst! Doch Gilgen was nog zoo frisch. dat hij. eenmaal een voorsprons verkregen hebbend, dezen ook wist te hand haven. De achtervolging begon, toen het reeds te laat was. en alle belangstellenden in de wielersport konden dien avond hun oogen of ooren niet gelooven. toen zij lazen of hoor den. dat Gilgen wegkampioen van Zwitser land geworden was! Heel sterk zal wederom de belangstelling zijn voor den Tweeden Rondrit door Zwit serland. die van 25 Augustus tot 1 September zal verreden worden. Op 25 Augustus zullen de renners van Ziirich naar Davos moeten paan (227 Kilometer), op 2(5 Augustus van Davos naar Lugano (215 Kilometer), op 27 Augustus van Lueano over den Gotthardpa" naar Luzern 205 Kilometer), van 29 Augustus van Luzern naar Lausanne (235 Kilometer), op 30 Augustus van Lausanne met een groo- ten omweg naar Bern (203 Kilometer), op 31 Augustus van Bern naar Bazel (161 Kilome ter) en tenslotte op 1 September van Bezel met een langen omweg naar Zürlch (226 Ki lometer). Ook onder de beroepsrennrs zelf bestaat proote animo voor dezen zwaren, over hooge bergpassen gaanden Tweeden Rondrit door Zwitserland. Reeds meer dan 150 renners hebben zich aangemeld, allen hopend eer en geld hiervoor te verwerven. Daar de Zwit- schersche Wielerbond uit technische en fi- rancieele overwegingen echter niet moer dan 58 deelnemers kon aanvaarden, moest bijna het derde der candidaat-deelnemers een wei gering ontvangen. Toegelaten werden 16 Zwitsers. 8 Belgen, 8 Duitschers, 8 Franschen. 8 Italianen. 5 Spanjaarden. 3 Oostenrijkers en 2 Nederlanders. ValentUn die reeds verle den jaar in den Eersten Rondrit heeft uit geblonken en Van der Ruit. Voor do 58ste plaats is nog geen definitieve beslissing ge nomen. Groote verwachtingen heeft men in Zwitser land van de Europeesche Roei-Kampioen- schappen. die van 10—12 Augustus op den idyllischen Rotsee bij Luzern plaats zullen vinden. In de eerste plaats heeft men de hoop. dat het wedstrijdterrein zoo uitstekend zal bevallen, dat de Rotsee ook voor de volgende Europeesche Roei-Kampioenschappen zal wor den uitverkoren. De Zwitsersche roeikringen hebben eerst verleden jaar de voortreffelijke eigenschappen van dit kleine, tegen iederen wind beschutte meer, dat juist een lengte van 2300 meter heeft (de roeibaan is 2000 meter) ontdekt. Er is Seen sterke golfslag te vreezen, evenmin hinder van vrachtbooten en andere transportondernemingen. Bovendien ligt het kleine meertje in de onmiddellijke nabijheid van Luzern wat ook een practisch voordeel is voor de roeiers en de toeschouwers. De Zwit sersche Roeibond heeft verleden jaar. toen de Zwitsersche Kampioenschappen voor het eerst er gehouden werden, besloten voortaan ieder jaar naar den Rotsee te gaan. Men hoopt thans, dat de Internationale Roeibond even geestdriftig over het wedstrijdterrein zal zijn' Doch ook in zuiver sportief opzicht zijn de Zwitsersche verwachtingen voor de Europee sche Roeikampioenschappen hoog gespannen. Men hoopt de volgende week de leidende plaats in de Europeesche roeiwereld terug te ver overen. die de Zwitsers een tiental jaren ge leden bezaten. Voor skiff, dubbelskiff. vier zonder stuurman en vier met stuurman zijn de Zwitsersche kansen zeker niet slecht. Voor al het skiffnummer zou een Zwitsersche over winning kunnen brengen, aangezien toch een Zwitsersche junior-roeier. Rufli van de roei- afdeeling der F. C. Ziirich. onlangs te Mainz erin geslaagd is den Duitschen Hcnley-overwin- naar Dr. Buhtz en den kampioen van Duitsch- land Schaefer te verslaan! Dat ook het lawn-tennis zich in een toe nemende belangstelling bij het publiek mag verheugen, bleek de vorige weck bij dc schit terende wedstrijden van het Hotel Baur-au- Lac te Zürich. Tweeduizend toeschouwers waren op den slotdag aanwezig, een nieuw re cord voor Zwitserland. Zeer velen waren na tuurlijk gelokt door het medespelen van me juffrouw Lolette Payot. die reeds als 14-jarig meisje het dames-kampioenschap van Zwit serland won en thans, ongeveer tien jaren later, op eenzame hoogte staat. Zij behoort dan ook tot de „Beste Tien" der wereld-rang lijst. Dank zij haar machtig-snellen en scherp geplaatsten „drive" en haar manlijk-harden „service" wist zij te Zürich een warm toege juichte overwinning op een andere speelster uit de „Beste Tien", de Fransche kampioene mevrouw Mathieu, te behalen. Tegenover het rustig-sportieve gedrag van de dames vormde de aanstellerij van menigen manlijken „ster" een onaangename tegenstel ling. Sommige manlijke tennissterren begin nen meer en meer onaangename ster-allures aan te nemen! En zij blijken hun zenuwen hoe langer hoe minder in bedwang te hebben. Een enkel luid woord uit het publiek, een twij felachtige beslissing van een lijnrechter wordt een voorwendsel, om verschillende ballen ach ter elkander opzettelijk te' verknoeien! De kampioen der sterren met onaangename ma nieren was te Zürich de Tsjechische speler Roderich Menzel. wien zijn overwinning in den strijd om den Davis Cup op den Austra liër Crawford in het hoofd schijnt te zijn ge stegen! Toen zijn tegenstander in den halven eindstrijd, de Zwitsersche kampioen Ellmer i die zelf ook heel wat last van zijn zenuwen heeft!) hem den goeden, kameraadschappe- lijken raad gaf toch niet zoo „dwaas" te zijn, om zich aan iedere beweging van het publiek te storen, verliet Menzel beleedigd het strijd perk. En hij kwam eerst terug, nadat Ellmer openlijk zijn „beleediging" had betreurd! Een spot-teekenaar in de Züricher „Sport" geeft naar aanleiding van Menzel's optreden den ironischen raad voortaan van de toeschouwers te eischen, dat de horloges worden stilgezet, opdat het tikken de spelers niet langer zal storen, en dat van alle vogeltjes in de buurt do snavels worden dichtgebonden, want ook hun piepen zou den speler van streek kunnen maken! Tegenover het zenuwachtige gedoe van Men zel was het een vreugde het rustige optreden van den eleganten winnaar, den Franschman Boussus, en de jeugdige onbedorven geestdrift van de jonge Oostenrijkers Metaxa en Bawa- rowski te kunnen gadeslaan! Ten slotte nog een enkel woord over twee andere zomersporten, die tot dusverre nog geen internationale ontmoetingen van betee- kenis hebben opgeleverd; de lichtathletiek en het zwemmen. Bij de Athletiekkampioenschappen van Zwitserland viel het gemak op, waarmede de veteranen Dr. Paul Martin (die reeds in 1924 op de Panjsche Olympische Spelen den twee den prijs over 800 Meter won) en Dolf Meier opnieuw kampioenen werden, resp. over en 1500 Meter en in het polsstok-hoogsprin gen Wat het zwemmen betreft, de aanwezigheid van den beroemden Olympischen kampioen Arne Borg (Zweden) als leermeester in het nieuwe zwembad te Bern heeft reeds veel er toe bijgedragen, dat de openbare belangstel ling stijgt en dat de Zwitsersche kampioenen gaandeweg hel internationale peil naderen. Een Willy den Ouden is hier echter nog niet ont dekt! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. uil zoo'n nieuw handig zakdoosja bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. (Adv. Ingez. Med.) tijd over. Schijnbaar wenschte de Flamingo- captain het risico van een nederlaag niet te nemen door aan zijn batsmen het consigne slaan mede te geven. Wij hadden gaarne een ander einde gezien, althans een poging om de runs te maken, waartoe de Engelsche captain gelegenheid gaf. Een draw was dus het einde. De Harrow-Wanderers beschikken over een sterk all-round team. waarvan verschillende zeer jonge spelers deel uitmaken. De scores luiden als volgt: Flamingo's 1ste innings: H. W. Glerum l.b.w b. Wrigley 57 W. Kramer c. Welch b. Hopton 16 H. Schnitger l.b.w. b. Duveen 9 A. de Beus b. Welch 38 W. Wittebol b. Welch 30 C. Bakker c. Hogdon b. Duveen 21 A. Stroink b Welch 16 Mr. J. Koeleman c. Brooke b. Duveen 9 C. Breuning c Duveen b. Wrigley 12 Mr. G. Hamburger not out 9 F. Hooft Graafland b. Wrigley 0 Extra's 21 Totaal 238 Harrow Wanderers 2de innings: E. Wrigley b. Bakker 6 D Steward Brown b. Koeleman 8 T. Brooke c Wittebol b. Glerum 66 G. Jackson c. Wittebol b. Glerum 19 A. S. Lawrence c. Bakker b. Hamburger 53 W. Welch not out 33 G Hogdon b. Glerum 25 P. Studd not out 0 J. Hopton, G. Anson en Duveen did not bat. Extra's 16 Voor 6 wickets 226 Flamingo's 2de innings: H. Glerum l.b.w. A. Duveen W. Kramer bowled Hopton H. Schnitger not out C. Bakker not out 12 14 14 10 Extra's 5 Voor 2 w. 55 CRICKET Flamingo'sHarrow Wanderers. TWEEDE DAG. Een draw het resultaat. Dinsdagmorgen elf uur zetten Wittebol en Bakker bij een stand van 4 voor 168 hun in nings voort. Hopton en Duveen bowlden, doch zonder succes. In kalm tempo zijn er 20 runs aan de score toegevoegd, als Welch den bal ter hand neemt en Wittebol voor een goede 30 bowlt. Bakker wordt kort daarna aan de boun dary gevangen; van de volgende batsmen voe gen behalve Hooft Graafland allen een aantal runs aan de score toe, zoodat bij het einde van de eerste innings de Flamingo's een voorsprong van 104 runs verkregen hebben. Ongetwijfeld een goede prestatie. Het bowlen en vooral fielden van de Engel- schen was ook nu weer uitstekend. Wrigley en Stewart Brown begonnen op het bowlen van Koeleman en Bakker aan de twee de innings. Op 16 was het openingspaar reeds verdwenen. Brooke met Jackson samen hield tot de lunch stand (2 v. 30). Na de pauze kwam op 46 het derde succes voor den Flamingo-aanval, wanneer de goed bowlende Glerum in combinatie met Wittebol Jackson onschadelijk maakt. Maar dan nemen de batsmen het heft in handen Brooke slaat weer geweldig hard. Hij gaf enkele kansen weg en plaatste ook meermalen gelukkig. Toch was zijn batten fraai om te zien, evenals het spel van Lawrence die de ballen naar alle zijden van het veld sloeg. Na het passeeren van de 100 werd het tempo geducht versneld Eerst op 161 komt aan den stand een einde. In deze periode was het fiel den van de Flamingo's niet best te noemen: er werden verschillende kansen, waaronder ge makkelijke. gemist en het grondwerk haalde niet bij dat van de gasten Welch en Hogdon lieten zich evenmin onbetuigd: de Engelschen toonden dus wel. dat zij runs kunnen maken. Op 226 voor 6 (het was vijf uur) sloot captain Anson de Innings. Dit sportieve besluit kan ons nog een inte ressant slot te zien geven, want er bleef vijf kwartier speeltijd over voor de Flamingo's om 123 runs te maken. Gemakkelijk was de taak niet. maar de mogelijkheid bestond. Wittebol en Kramer begonnen, speelden zich in en trachtten daarna sneller te scoren, wat niet voldoende lukte op het goede Engelsche bowlen en nog altijd fraaie veldwerk. Op 30 valt het wicket van Glerum. op 34 dat van Kramer. Met Schnitger en Bakker samen wordt het tempo versneld. De 50 gaan op; het is kwart over zes als cap tain Hamburger mededeelt dat niet verder ge speeld wordt. Niemand begreep er eigenlijk wat van, want er was nog drie kwartier speel-1 Gouden jubileum C. J. Posthuma. Het was Dinsdag 50 jaar geleden, dat de be kende Haarlemsche oud-cricketspeler C. J. Posthuma voor het eerst in een wedstrijd tegen Engelsche cricketers medespeelde, n.l. tegen de Tonbridge Rorers, die toen in ons land een crickettoer maakten. In verband met dit feit begaf de voorzit ter van den Ned. Cricketbond. Jhr. Mr. C. Feith, zich Dinsdag naar den heer Posthuma om hem te huldigen en dank te zeggen uit naajn van dc* Nederlandsche Cricketwereld voor al hetgeen hij In deze halve eeuw ge daan had tot verhooging van het spelpeil en tot het aanknoopen en versterken van de banden met het Engelsche cricket, waaraan de spelers hier te lande zooveel hebben te danken gehad. Venlo C. C.„The Oehoe's". Dinsdag hebben „the Oehoe's een prachtige overwinning behaald op de Venlo C. C. De Haarlemmers beginnen te batten en openen met J. Voogd en A. v. d. Bergh. Bei den beginnen kalm en hebben er goed het oog op. Op 16 valt het eerste wicket, als A. v. cl. Bergh goed gevangen wordt. H. Hurkmans maakt het hierna niet lang. Hierna houden J. Voogd en J. de la Mar stand. Zij doen de score snel stijgen en zoo wordt de stnd van 2 voor 21, 3 voor 60. al vorens J.. Voogd, na een goede innings ge speeld te hebben gebowled wordt. Dan hou den F. van Dalsum en J. de la Mar weer stand en nu komen de runs snel. mede dank zij het goede runnen der beide batsmen. Als het scoringbord 91 aanwijst, wordt J. de la Mar te wild. wat hem noodlottig wordt. Met Drs B. Kleefstra op de mat gaat het rustig ver der. B. Kleefstra zag kans twee flinke zessen te slaan. Op 126 valt het wicket van F. van Dalsum, na een kalme innings gespeeld te hebben. Ook Boeree speelt hierna een goede Innings. Wanneer F. van Dalsum verdwenen is. vallen snel eenige wickets, waaronder ook dat van H. Boeree. Tenslotte ziet H. Mijer nog kans de dubbele cijfers te bereiken, waaron der een geduchte zes. Het totaal wordt ten slotte met inbegrip van 25 extra's 194. In de dubbele cijfers kwamen: J. Voogd 24. A. v. d. Bergh 14. J. de la Mar 32. F. v. Dalsum 20. drs. B. Kleefstra 45, H. Boeree 14. H. Meijer 14 not out. Voor V. C. C. bowlden: E. Linsen 126. M. Tax 424, J. Offerman 334, H. Messert 163 J. Ryven 222. Bij V C. C. valt he teerste wicket op 18. Dan houden J. Rijven en H. Mestert stand. Zij weten de score op te voeren tot 63, op welk totaal H. Mestert gevangen wordt. Hierna val len de wickets regelmatig, dank zij het uitste kende bowlen van H. Boeree. Op 96 is het met de V. C. C.-innings gedaan. In de dubbele cijfers kwamen: J. Ryven 43. H. Mestert 23. terwijl er 12 extra's waren. Voor the Oehoe's bowlden: A. v. d. Bergh 0—8, H. Hurkmans 019. H. Boeree 832, F. v. Dalsum 16, Drs. B. Kleefstra 219. AUTOMOBILISME DE INTERNATIONALE ALPENRIT. Uit Aix-les-Bains: Dinsdag is de Interna tionale Alpenrit, de groote iaarlijksche in ternationale betrouwbaarheidswedstrijd voor automobielen over een afstand van 2879 K.M. begonnen. Voor den rit, die thans voor de zesde maal wordt gehouden, hebben elf lan den, waaronder Nederland, ingeschreven met in het geheel 158 wagens. Na de keuring werden 125 automobielen toegelaten. Te Nice werd Dinsdagmorgen gestart voor de eerste étappe, welke leidde naar Aix-les- Bains, een afstand van 485.2 K.M. Men heeft echter met eenigen tegenslag te kampen gehad als gevolg van het slechte weer waardoor de Col du Galibier, de 2556 Meter hooge bergpas, niet berijdbaar bleek te zijn. Dientengevolge heeft men de route gewijzigd en ingekort tot 480 K.M. De geprojecteerde snelheidsproef kwam derhalve te vervallen. De moeilijkheden, welke zich op dit eerste gedeelte van den rit hebben voorgedaan, wer den door bijna alle deelnemers betrekkelijk gemakkelijk overwonnen. Nauwelijks hadden de deelnemers den eer sten en hoogsten pas, den Col de la Cayolle (2326 Meten overwonnen, of het ging na een gevaarlijke afdaling weer naar boven naar de Col de Vars (2111 Meter). De wegen werden steeds slechter, zoodat men op den controle post te Guillestre op uitvallers moest rekerïen Doch het was een verrassing, dat allen het er goed afbrachten. De meeste rijders konden niet alleen hun snelheid handhaven, doch een deel hunner kwam zelfs vóór den vastgestel- den tijd binnen. Op het volgende stuk. tusschen de Col de Vars en de Col d'Izoard. kreeg onze landge noot, de heer J. van der Meulen uit Eindhoven een defect aan zijn Ford: hij moest opgeven Hij was hiermede de eerste uitvaller. De volgende bergen boden steeds grootere moeilijkheden, vooral oom omdat inhalen hier onmogelijk is. De Keulenaar Patzold maakte een gevaarlijken val met zijn Ford, die uit een bocht vloog, waarbij de wagen over den kop sloeg. De inzittenden bleven gelukkig on gedeerd. Op dit gedeelte heeft ook onze langenoot Dr. Sprenger van Eyck uit Valkenburg, moe ten opgeven. Het laatste deel van het parcours naar Aix- les-Bains was wederom zeer gemakkelijk. In het Lsère-dal was de toestand van de wegen goed, zoodat de rijders in snel tempo hun tijdverlies konden inhalen. Met een aanzien lijke voorsprong arriveerden de groote wagens het eerst aan de finish en successievelijk kwamen alle wagens binnen. Eerst tegen acht uur hadden alle deelnemers hun doel bereikt. Het aantal Nederlandsche deelnemers be draagt nu nog tien. De tweede étappe gaat naar Interlaken, over slechts 224 K.M., doch deze is eveneens rijk aan hoogten en smalle wegen. AZIJN MOSTERD TAFELZURE.N (Adv. Ingez. Med.) ZWEMMEN OVER HET KANAAL. Emma Faber geeft haar poging op. Uit Parijs: De Oostenrijksche zwemster Emma Faber heeft Dinsdag <vn poging gedaan om het Ka naal over te zwemmen. Zij vertrok te 6.25 uur (Fransche tijd) van Calais, doch zij moest om 13.05 uur tengevolge van de hooge zee opge ven. Op dat tijdstip was zij nog tien mijlen van de Engelsche kust verwijderd. PAARDENSPORT INT. CONCOURS-HIPPIQUE TE DUBLIN. Uit Dublin Dinsdag is hier het internationale concours hlppique begonnen, dat tot 11 Augustus a.s. zal duren en waaraan wordt deelgenomen door een Nederlandsch militair equipe met ritmeester jhr. N. Gevaerts van Nuland, rit meester K. J. Schummelketel, luit. jhr. A. van Lennep en luit. J. J. Gróter. Het militaire springnummer werd gewon nen door luit. De Bartillat (Frankrijk), luit. Greter op „Diana" eindigde als vijfde. WIELRIJDEN. DE WEDSTRIJDEN OP DE STADION WIELERBAAN. Donderdagavond zullen op de Stadion-wie- ierbaan interessante wedstrijden worden ge houden. Het hoofdnummer van deze wedstrijden is de wedstrijd achter groote motoren, over een afstand van 75 K.M. (één rit), welke als re vanche van het kampioenschap van Neder land kan worden beschouwd. Hierin starten alle rijders, die ook aan het kampioenschap van Nederland hebben deel genomen. benevens Blekemolen, die aan dit kampioenschap niet deelnam. Hij zal starten achter den gangmaker Ville (een Fransch man). De spanning, die bij het vorige kampioen schap heeft bestaan is door de deelneming van Blekemolen aanmerkelijk vergroot. De deelnemerslijst ziet er dus als volgt uit: Blekemolen (Ville). Leddy (Ceurremans), Lorié (Bustraan), Snoek Jr. (Kaser), v. d. Wulp (v. d. Bosch), Domhof (Pasquier), Snoek Sr. (Wiersma). Alkema (de Roos). In den wedstrijd B. voor stayers starten: v. d. Volk, Korf, Buis, Stoffels, de Wit en Massing. Het programma bevat voorts nog wedstrij den voor amateurs en een tandenwedstrijd. ACHILLES OP DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Dinsdagavond hield bovengenoemde ver- eeniging haar wekelijkschen clubwedstrijd op de Heemsteedsche wielerbaan. De deelne ming was niet groot; er verschenen 18 ren ners aan den start. Het hoofdnummer was de revanche sprintwedstrijd tusschen H. v. Beugen, J. Engel, B. v. d. Aart, die in mat ches a deux werden verreden. Het eerst startten H. v. Beugen en J. Engel. Van Beu gen nam direct den kop en ondanks eenige energieke aanvallen van J. Engel, stond hij dezen niet meer af en won op fraaie wijze; de laatste 200 Meter in 13 4/5 sec. De tweede rit ging tusschen B. v. d. Aart en I-I. v. Beugen. Bij den start nam v. Beugen direct den kop en leidde tot 300 Meter vóór de finish, waar plotseling v. d. Aart demar reerde en onweerstaanbaar de leiding nam; wel trachtte v. Beugen de laatste 50 Meter hem nog te passeeren. maar dit geluk»e niet. zoodat v. d. Aart met 1/2 lente won; laatste 200 meter 13 15 sec. De derde rit ging tusschen v. d. Aart en Engel. Laatstgenoeirtie nam direct den kop en zette op 300 Meter den spurt in; v. d. Aart viel op 100 Meter aan, doch kon niet passee ren. De kamprechter verklaarde dezen rit onbeslist. De jury besloot de rijders met drieën tegelijk een beslissingsrit te laten rij den. doch hiermee kon v. d. Aart zich niet vereenigen, zoodat Engel en v. Beugen een beslissing reden, die door v. Beugen van den kop af werd gewonnen. De totale uitslag werd dus: 1 H. v. Beugen. 2 J Engel. 3 B v. d. Aart, In der. afval wedstrijd verscheen weer voor het eerst het lid G. v. Wees weer aan den start, die vier weken geleden zijn sleutelbeen had gebroken; hij bleek het rijden nog niet verleerd te zijn want hij wist zich in de afval race tweede te plaatsen achter H Bakker. De juniores-sprint werd gewonnen door S. de Vries In den 150 ronden-wedstrijd werd veel strijd geboden: hier viel vooral het rijden op van K Rusman en P. v. Kessel, die een ronde uitliepen. De uitslagen waren: Sprint revanche: 1 H. v. Beugen. 2 J. Engel. 3 B. v. d. Aart. Afvalrace: 1 Hein Bakker, 2 G. v. Wees. Sprint juniores: 1 S. de Vries. 2 Koppen. 150 ronden race: 1 K, Rustman, 2 P. v. Kessel, 3 J. v. Maris. VOETBAL. Om den Zilveren Bal. Op de Zondagen 26 Augustus, 2 en 9 Sep tember wordt voor de 34ste maal het Zilveren Voetbaltournooi te Rotterdam op het Sparta- terrein gehouden. Het programma luidt blijkens een bericht in het Alg. Hbld. als volgt: Zondag 26 Augustus; Quick—V.O.C.: Xerxes—Hermes D.V.S.; H.V.V.—Willem II; Excelsior—Sparta; H.B.S.— Overmaas en Feijenoord—A D.O. Voor den eersten dag lootten vrij: Be Quick en D.F.C. Zondag 2 Sept. Be QuickWinnaar H.B.S Overmaas; winnaar H.V.V.—Willem II tegen XerxesHermes D.V.S.; winnaar Feijenoord^ A.D.O. tegen D.F.C.. Daarna de halve beslis singen. Finale op Zondag 9 September. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „KENNEMERS" KennemersStormvogels 14 Nadat de Kennemers hun eersten neder laagwedstrijd tegen O V V.O. gewonnen had den moesten zij in den tweeden tegen Storm vogels met 41 het onderspit delven. ARBEIDERSSPORTBOND—FORTUNA 2—3 Gisteren speelden ae oud-katholieke voet- balvereeniging „Fortunaeen vriendschap pelijke ontmoeting tegen een elftal van den Arbeiderssportbond. Met de rust had zij een 20 voorsprong, welke zeker nog grooter had kunnen zijn, als de voorhoede, die in het veld vaak zoo pittig speelde, beter geschoten had. Na de rust was „Fortuna" wederom mees tentijds in den aanval. De doelman der tegen, partij kreeg druk werk. maar weerde zich flink. Met een prachtig vleugelschot bracht de Arbeiderssportbond-linksbuiten den stand op 21, maar weldra schoot de mid voor van Fortuna nummer drie in het net (13). In de laatste minuten verkleine de Arbeiderssport bond nog den achterstand. DAMMEN. ZEESTRANDWEDSTRIJD DAMCLUB „IJMUIDEN"HAARL. DAMCLUB. Donderdagavond zal op het IJmuider zee strand de jaarlijksche ontmoeting plaats heb ben tusschen de beide hoofdklasse-tientallen der Damclub „IJmuiden" en Haarlemsche Damclub om den List-wisselbeker. Deze wedstrijd zal gehouden worden op de torrassen vóór Badhuis List en begint te kwart voor acht. Wanneer de Haarlemsche Damclub dezen wedstrijd wint, komt de beker definitief in haar bezit. Na afloop volgt een gezellig samenzijn van spelers en hun dames en verdere genoodigden in Badhuis List. POSTDUIVEN „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Uitslag der wedvlucht van Antwerpen, af stand 132 K.M. Los 7 uur. In concours: 120 duiven: 1 L. J. Kramer. 2 11 23 A. v. Zadel, 3 L. de Winter. 4 P. de Jong. 5 7 18 19 25 A. Ver- donschot Jr. 6 9 20 22 G. v. Zanten, 8 W. v. Huis. 10 21 K. C. Sïjtsma, 12 N. Leuven, 13 E. D. des Bouvrie, 14 16 J. H. Kuipers, 15 24 H. A. Bouwmeester, 17 A. Eveleens. Ie getoonde duif 8 uur 39 min. 23 sec., laat ste prijswinnaar 8-48-49. Uitslag der wedvlucht van Vilvoorde, afstand 162 K.M. los 7.15. In concours 113 duiven: 1 13 W. v. Huis, 2 4 8 14 24 25 K. C. Sijtsma, 3 18 A. v. Zadel, 5 11 15 19 20 N. Leuven, 6 P. J. Kui pers, 7 12 A. Verdonschot Jr., 9 10 P. v. Eg- mond, 16 H. A. Bouwmeester, 17 22 E. D. des Bouvrie, 21 A. Eveleens, 23 J. de Vries. Ie getoonde duif 9-17-9. Laatste prijswin naar 9-20-51. A.s. Zondag wedvlucht van Soignies. SPAARNEVOGELS. Wedvlucht van Vilvoorde (162 K.M.) J. H. Somers 1 3 4 5 15 25 32 34 35 36, J. Staphorst 2 8 9 14 16 20 21 30 31 42. G. A. Steijl 6 7 10 11 13 18 19 22 27 33. A. Visser 12 39 40. H. v. Olde- mark 17 23 24 26 37 38, T. J. Lourenburg 28 29 41. JAVA-NEW-YORK LIJN. Clytoneus, N.-York naar Java van Singa pore. Kota Ba roe 5 van Philadelphia te New- York JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjisondari 3 van Manilla naar Hongkong. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, Chili naar Amsterdam 4 v. Callao. Bacchus. 6 Aug. van Valencia te Malaga. Boskoop, 5 Aug. van Arica n. Mollendo. Ceres, Bourgas n. Antw. p. 6 (11 v.m.) Fi nis terre. Fauna, 6 Aug, van Messina naar Palermo. Mars. 7 Aug. van Valencia be Amsterdam. Merope, 6 Aug. van Malaga n. Alicante. Orpheus 6 Aug. van Kopenhagen naar Stettin. Perseus, 7 Aug. van Stettin te Amsterdam. Titus 7 Aug. van Savona te Amsterdam. Vesta 6 Aug. vfyr Cadix naar Ceuta. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Flandria (uitr.) 6 van Rio de Janeiro. Salland 7 (2 v.m.) van Hamburg te Havre. Eemland 7 van Amsterdam n. Durban. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) 6 van Belawan. Baloeran (uitr.) 7 van Gibraltar. Slamat 7 Aug. van Batavia te Rotterdam. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (uitreis) 5 Aug. te Montevideo. Alcyone 8 1 n.m. v. B.-Ayres te Rotterdam verwacht. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. Silvermaple, Vancouver naar Calcutta 2 v. San Francisco. Bengalen, Vancouver naar Calcutta 3 van San Francisco. Silverbeech, Vancouver naar Calcutta 4 v. Makassar. Silverwillow, Calcutta naar Vancouver 4 van Makassar Silverpalm, N.-Orleans naar Calcutta 5 te Lor. Marques, Silverash, Vancouver naar Calcutta 3 van Bellingham. Silveray 5 van Vancouver te New-Orleans.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 8