2 HAAS De Jeugdherberg op Assumburg HAV-BANK WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 BEVERWIJK Op bezoek bij Geert Dils. Geert Dils. Hoewel het reis- en trekseizoen nog niet af- geloopen is. hebben we eens aan den beheer der van de Jeugdherberg op het oude kasteel Assumburg, den bekenden minstreel Geert Dils, naar de resultaten van dit prachtig stuk jeugdwerk in dezen zomer gevraagd. „Sinds ae officieele opening op tweeden Pinksterdag, dus op 21 Mei, heb ik nu al bijna 4000 over nachtingen gehad", zooals „Oom Geert" (die bij voorkeur zoo genoemd wordt door de be zoekers. die hier meer dan eens komen) het zoo typisch uitdrukte „De jongelui komen hier graag. Ze beschouwen het als een attractie om hier te overnachten, want het is hier bin nen die dikke muren altijd zoo gezellig en warm. Ik vind dit één van de mooiste jeugd werken. De jeugdherbergen voorzien in een werkelijk groote behoefte. De cijfers zijn daar, om dit te bewijzen. Het vorig jaar hebben in de zestig jeugdherbergen in ons land niet minder dan 145.000 personen overnacht. Is het niet heerlijk, dat kantoor- en ateliermeisjes en jongelieden, die slechts een klein salaris ge nieten, en dus geen hotelkosten kunnen beta len, door middel van de jeugdherbergen ons schoone land leeren kennen? Vroeger zaten de meisjes en jongens zich in huis te vervelen en wisten niet, hoe ze hun vacantie zouden doorbrengen. Wanneer het zoo zuinig mogelijk moet gaan, dan kost het de jongelui, als ze zelf hun brood meenemen en in de „trekkers keuken" zelf hun middagmaaltje koken, slechts vijf cents voor een kop thee of koffie en een klein bedrag voor het gebruik van gas Goedkooper kan het toch zeker niet!" „Wat is het grootste aantal gasten in dezen zomer in één nacht geweest?" „Honderdzestig! Het kleinste aantal is vijf tien geweest. Maar het is nog nooit gebeurd, dat er heelemaal geen gasten waren. De mees ten komen uit Amsterdam. Dan komen ze hier en trekken vervolgens verder naar Sschoorl en via den afsluitdijk naar Texel en zoo langs een prachtigen omweg door ons land. Zoo zijn de menschen veertien dagen uit. zonder dat het hun veel kost. En de sfeer is hier altijd uit stekend." Terwijl de heer Dils ons overal rondgeleidde, vertelde hij vol enthousiasme uitvoerige bij zonderheden van de dagindeeling op Assum burg. ,,'s Morgens zeven uur ga ik met mijn gitaar op de brug van de binnenplaats en zing dan het volgende versje: „Ontwaakt, de haan heeft gekraaid, De goudene zon verlicht reeds de baan!" En als het regent, dus wanneer de zon niet schijnt, dan moet de zon maar uit ons bin nenste komen. En dat gebeurt dan ook! Frisch en vroolijk klinken de liederen. Tendenzliede- ren mogen hier niet gezongen worden. Ik leer ze mooie liederen uit een bundel en begeleid ze op de gitaar. Na het ontwaken gaan de meisjes en jongens naar de waschplaatsen; te acht uur komen ze aan het ontbijt. Voor hen, die geen brood meegebracht hebben, kost een volledig goed ontbijt met koffie of thee slechts dertig cent. Ongeveer half negen be gint de corvée. Dan moeten de gasten zelf alles opruimen: de slaapzalen schoonmaken en aardappelen voor de gasten van den volgen den dag schillen. Want hier geldt het systeem: ik krijg wat en ik geef wat! Zoo wordt het saamhorigheidsgevoel het beste aangekweekt. De jongelui zijn hier niet alleen om te hossen en te rossen, maar om zich In dienst te stellen van de medemenschen. Ze komen dan op het kantoor en leveren de bonnen in, waarop staat wat ze genoten hebben; na de betaling krijgen ze hun lidmaatschapskaart van de Nederland- sche Jeugdherbergen Centrale terug. Ze zijn dan verder vrij om te gaan waarheen zij wil len. Alleen wanneer iemand zich niet goed ge dragen heeft dat is hier gelukkig nog nooit gebeurd krijgen ze de kaart niet meer terug. Een volledig middagmaal kost slechts f 0.65. De vleescheters krijgen een ons vleesch en de vegetariërs twee eieren. Ook krijgen ze nog een „toetje". Alleen wanneer het koud is, hebben de gasten liever, inplaats van dessert, een bord soep vooraf. Voor en na het eten wordt gelegenheid gegeven tot gebed. Dan is er absoluut stilte. Na het eten gaan we met ons allen op het grasveld spelen en ik geef u de verzekering, dat het daar vroolijk aan toe gaat. 's Avonds van negen tot tien uur gaan we naar binnen om liederen te zingen. Te tien uur moet het gezelschap naar bed. Dan neem ik weer m'n gitaar en zing: Goeden nacht! 'k Wensch u allen goeden nacht, Slaap gerust en zonder zorgen; Want wie weet of niet reeds morgen Nieuwe zorg ons wacht. Goeden nacht! Na het avondeten houd ik dan nog een j korte toespraak. Ik herinner er aan. wat op den dag genoten is en spreek de verwachting uit, dat allen rustig zullen zijn en elkaar niet zullen storen. Men kan ze beter gemoedelijk toespreken, dan voor politieagent spelen. Twintig minuten later gaan de lichten uit. Zoo is hier de dagindeeling. Het werk is wel iswaar zwaar, maar het geeft een heel goede voldoening, als men de dankbaarheid der ver trekkende gasten ziet; wanneer ze „Dag, oom Geert!" roepen en dit met een „tot weerziens!" laten volgen." De gasten moeten zich 's avonds vóór zes uur bij den heer Dils aanmelden. „Dan schrijf ik hun naam op, alsmede hun beroep of be drijf; de straat en de stad van hun inwoning, van waar ze komen en waar ze heen geen. De jongens tot en met achttien jaar betalen voor een nachtverblijf f 0.30; tot 22 jaar f 0.40 en daarboven f 0.50. Vreemden kunnen onder geen voorwaarde worden toegelaten; alleen leden van de Nederlandsche Jeugdherbergen Centrale. En men kan alleen lid worden, als goed ter naam en faam bekend staande per- sonen daartoe adviseeren, bijvoorbeeld hoof- den van scholen, burgemeesters, wethouders, predikanten enz. Hierdoor wordt voorkomen j dat er ongewenschte elementen insluipen". De lagere scholen genieten een aanmer'/e- j lijke reductie. „Maar die komen tegenwoordig niet veel meer", zei de heer Dils spijtig, „want j de gemeentebesturen geven er geen subsidies i meer voor. En dat is wel heel jammer, want cie kinderen leeren door deze reisjes zooveel moois." In alle zalen trof ons de groote zindelijkheid; ook in de nood-slaapzalen vlak onder de dak pannen. „Wil u wel gelooven", zei de heer Dils. „dat de meisjes en jongens gaarne onder de dakpannen slapen! Want in elk kind zit toch nog 'n tikje romantiek. Het gebeurt wel, wan neer ze 's morgen na een regen- of storm- achtigen nacht naar beneden komen, enthou siast uitroepen: „O, oom Geert, wat heb ik heerlijk geslapen! Wat heeft het verrukkelijk gestormd!" Het rooken is hier ten strengste verboden en alcoholische dranken zijn niet te krijgen." In de ruime conversatiezaal staan frissche bloemen op de tafels en uit alle zalen heeft men een verrukkelijk vergezicht: uit de jon gensslaapzaal bij helder weer zelfs tot Alk maar toe. De heer Dils liet ons een Japansch boudoir uit het begin van de zeventiende eeuw zien. De prachtige figuren, die hier met Japansche lak zijn aangebracht, hebben schitterend den tand des tijds weerstaan. In de groote ruime keuken met haar frisschen tegelvloer wordt soms op één dag voor 140 personen tegelijk gekookt. En tenslotte komen we op de oude binnen' plaats van het slot: vroeger een plek van treu righeid, want toen zetelde daar het strenge gerechtshof, en thans van opperste blijdschap. De heer Dils koestert natuurlijk nog eenige wenschen: ten eerste, dat het aantal gasten zóó groot mag blijven, dat aan de kosten het hoofd geboden kan worden, en ten tweede dat hij nog' vele jaren hier onder de jeugd mag werkzaam zijn. En dat hopen ongetwij feld de jeugdige gasten ook. Want hoewel hij op 17 Februari a.s. reeds zestig jaar wordt, verstaat deze opgewekte minstreel bij uitstek de kunst om jong te blijven onder de jongeren. KENNEMER WANDELCLUB. Deze club hield Dinsdagavond een vergade ring in café Suisse aan de Breestraat. De 'voor zitter, de heer D. Brandwijk, herinnerde aan het groote succes van den „aardbeienmarsch". Medegedeeld werd dat de financieele toestand der club uitstekend is. Bij de bestuursverkiezing werden bijna alle bestuursleden herkozen. Tot secretaresse werd gekozen mej. J. Tabak. Plannen werden besproken voor de volgende wandeling, naar Haarlem, op Zondag 26 Augustus. Tenslotte werd besloten de prijzenkast in café „Suisse" te plaatsen. Na eenige huishoudelijke besprekingen werd de vergadering gesloten. IJMUIDEN Het ongeval bij de Velser pont. Teraardebestelling der slachtoffers. Naar wij vernemen, zal de teraardebestelling van de beide slachtoffers van het ongeval bij de Velser pont, de 25-jarige Anna Heyneman en de 32-jarige Helena Henriëtte Süssle heden- Woensdag-)middag half vier plaats vinden op de Bijzondere Begraafplaats alhier. LIJK OPGEVISCHT. Dinsdagmiddag één uur is door de loods boot het lijk van een manspersoon aan wal gebracht, dat voor de pieren drijvende was gevonden. Het lijk is nog niet geïdentificeerd. MARKTPRIJZEN. Tarbot'per K.G. f 1.20—f 0.80. Griet per K.G. f 0.29—f 0.15. Tongen per K G. f 1.50—f 1.10. Zetschol per 50 K.G. f 22—f 21. Kleine schol per 50 K.G. f 19f 3. Bot per 50 K.G. f 4.40. Schar per 50 K.G. f 5- f 1.60. Vleet per stuk f 1.18. Groote schelvisch per 50 K.G. f 15. Middelschelvisch per 540 K.G. f 22f 19. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 20 f 12. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11f 7. Kabeljauw per 125 K.G f 64—f 30 Groote gullen per 50 K.G. f 9f 4.20. Kleine gullen per 50 K.G. f 3.70—f 1.20 Wijting per 50 K.G. f 4.70—f 3 20. Makreel per 50 K.G f 7.50—f 3.10. Leng per stuk f 0.72—f 0.70. Versche haring per kist f 7—f 1.80. Kleinmiddel hake per 50 K.G. f 40—f 3'. Kleine hake per 50 K.G. f 28—i 27. Vraagt ons 0/ BELEGGINGSTARIEF Levenslang 5% ren te, bij overlijden uitkeering van een belangrijk deel AVBANKX van het gestorte alks tdvtrh»ii\ kapitaal. SCHIEDAM Inlichtingen en prosp. bij de vertegen*. DE TWENTSCHE BANK N V. Bijkantoor Haarlem. Assurantie afdeeling. (Adv. lngez. Med.) SANTPOORT EINDELIJK.. bewoners van den Brederoodscheweg zul len gisteren ongetwijfeld een zucht van ver lichting hebben geslaakt. Eindelijk!Zoo zullen Burgemeester en Wethouders dus Woensdag 29 Augustus 1934 (let wel.1934!) aanbesteden het bestraten, betegelen enz. van den Brederoodscheweg en een gedeelte van den Duinweg te Santpoort. Hoe staat het met de feestcommissie? BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: Geene. Ondertrouwd: Ohr. Kroone en C. Metse laar C. van Roon en M. A. van Amers- foord. Getrouwd: A. Th. van den Berg en C. L. B, Borzikova. H. A. Capel en C. Panbakker. A J. Bolsenbroek en A. Kossen. A. F. W. Wildeboer en L J. Abel. H. Streefkerk en H. Liebeman. Overleden: Geene. LAATSTE BERICHTEN J Op zoek naar oude goudschat. Twee millioen peseta op den bodem der zee. PARIJS, 15 Augustus (V. D.) Een ingenieur heeft dezer dagen mededeeling gedaan van plannen om een goudschat te bergen, die zich aan boord heeft bevonden van negentien Spaansche schepen, die in het begin van de achttiende eeuw in de baai van Vigo zijn ge zonken. De ingenieur wil reusachtige duiker klokken over de wrakken laten zakken en raamt de kosten van het bergingswerk op 2 millioen peseta. „PROEF-MOBILISATIE" IN SPANJE. MADRID, 15 Augustus (Reuter). Een linksch blad bracht Dinsdag het sensationeele be richt, dat een mobilisatie van het leger spoe dig verwacht kon worden, omdat een algemee- ne revolutie werd verwacht. Desgevraagd verklaarde de minister van Oorlog echter, dat inderdaad mobilisatie van eenige divisies van het leger zou worden bevolen, niet omdat er een conflict te wachten zou zijn, maar omdat men ervaringen wil opdoen betreffende de slagvaardigheid van het Spaansche leger. Eenige jaargangen der reserve zullen ook worden opgeroepen. Asphalteering Stationsplein. Toekomstige ligging der tramrails. De voorbereidende werkzaamheden om het Stationsplein te asphalteeren zijn in volle gang. Geregeld is een deel van het plein op gebroken voor het leggen van rioolbuizen, kabels, enz. Men weet dat in begin September verschil lende tramlijnen door autobussen (eveneens van de N. H. T. Mj vervangen zullen worden. De tram Scho'.en-Heenistede is de eenige die blijft bestaan. Onder het viaduct bij den Jans- weg komt dubel spoor voor de tram. Er is eerst veel over gedacht om het tramverkeer Schoten-Heemstede onder het Kruisweg via duct te leiden, maar daarvan is afgezien, o.a. uit de overweging, dat het dan moeilijk was om een halte te maken voor de passa giers die naar het Station moesten. Boven, dien blijft het Kruisweg-viaduct thans vrij "an tramverkeer. Doordat er nu dubbel spoor onder het Jansweg-viaduct komt, kan het gewone ver keer met het tramverkeer mee gaan. Ver wacht wordt dat dit dubbele spoor in de iractijk minder bezwaren zal opleveren dan het enkele spoor van thans, dat in twee richtingen bereden wordt. De thans onhoudbare toestand bij de tram halte Jansweg zal verbeterd worden. De rails komt iets meer naar het midden van den weg. Voor trampassagiers komt een vluchtheuvel. Naast die vluchtheuvel en het trottoir, dat versmald wordt, zal voldoende ruimte zijn voor het passeeren van auto's en andere voer tuigen. Een stilstaande tram zal daar dus niet meer het geheele verkeer ophouden zooals thans. De tram Haarlem—Leiden, die thans door rijdt naar het Soendaplein, zal hi de toe komt van den Jansweg meteen afbuigen naar het Stationsplein. Daar komt dus haar eind punt. MOTORDIENST. Bij mir.isterieele beschikking is de kapitein F. E. de Nijs Bik, adjudant van het 18e re giment infanterie te Amersfoort, eervol uit zijn tegenwoordige betrekking ontheven, overgeplaatst en benoemd t-ot adjudant bij d; Schcolcoiap^giiie van den. Molorcüensi. Voor den Kantonrechter. 't Is een slappe tijd. ook bij den kanton rechter. De afwisseling beperkt zich tusschen aanrijdingen en botsingen, wat volgens de meester, geer. bar groot verschil zal zijn daar het resultaat van beide toch nagenoeg ga- lijk is. Als extra bijzonderheid verscheer, van morgen een fietser ten Vooneele, die een pijp rookte voor een gulden want hü had ter wille van die pijp met losse handen gereden, zooals de vakterm luidt en omdat een fietser nu eenmaal minstens een hand aan zijn stuur moet hebben, en maar moet stoppen als hij eer. pijp wil opsteken werd de man veroordeeld tot een gulden of een dag en men zei tegen elkaar: ..De pijp wordt duur betaald" „Dag. dag. tot den 29sten". Er kwam een Italiaan binnen. Waarvoor dat is niet bekend, althans dat werd niet be kend. war.t zoover kwamen we niet. De Zui- deling stak van wal met eon heerlijk vaartje We meenden af en toe iets op te vlsschen van ..spagetti" of zoo iets. maar dat is na tuurlijk verbeelding. Wie of-ie was. klonk de gewone vraag, die beantwoord werd met een zondvloed van woorden. Alle pogingen om contact te ver krijgen warsn tevergeefsch. „Parlez-vous francais?" waagde de ambte naar en hij kreeg als overtuiging een scheo Italiaansch te verwerken, waar wellicht een Itahaan moeite mee zou hebben gehad. „Uitstel tot den negen-en-twintigsten", was de conclusie en of de Italiaan nu meende drie jaar kerkerstraf te vernemen, of wel dat hij zich beleedied achtte nog eens te moeten verschiinen. blijft or.**£er. evenals de betee kenis van den woordenstroom die daar weer op volgde. Een kalender bracht uitkomst: dat ver onderstellen we ten minste. ..Dag, dag", zei de man tegen rechter en ambtenaar en toen was ook dat weer afge- loooen. De tribune, waar men reeds b'.ikans was ingeslapen, werd door deze geschiedenis to: het. leven teruggeroepen, doch kon spoedig daarna weer wegdommelen, voor een reeks verkeerde-verkeersgevalletjes. Dame, die geen begrip van verkeer had wordt zwaar ge straft. Een buitengewoon hooge straf werd ge- eischt en ook toegewezen voor een dame die een ongelukje had veroorzaakt op het kruis punt van den Wagenweg en de Iordensstraat De sop was eigenlijk deze kool niet waard, maar daarbij kwam nog dat zij niet begreep waarom zij de bekeuring kreeg. Dat had zij tegen de politie gezegd, en nu vond zij het niet noodig te verschijnen, weshalve zij ver stek liet gaan. Bovendien bleek dat haar auto niet geheel in orde was en dat zij op den Rijksstraatweg even te voren bijna ook een ongeluk had ge maakt. Alles bij mekaar genomen eischte de amb tenaar f 75 of 30 dagen met intrekking van het rijbewijs voor 6 maanden. Hij meende dat de dame blijk had gegeven niet het min ste begrip te hebben van verkeersordenlng wat de kantonrechter met hem eens was. De straf werd gelijk de eisch, alleen het aan tal dagen ter vervanging werd met 5 ver minderd. „Ik ben een slachtoffer van mijn eigen voorzichtigheid". Het slachtoffer van zijn eigen voorzichtig heid kreeg f 10 of twaalf dagen nadat de kan tonrechter van de eisch een beetje had afge daan. Dit slachtoffer kwam van de Zijlvest met een taxi. Uit de Zijlstraat kwam een vracht auto bestuurd door een Haarlemmermeerder. Van de brug kwam nog een auto, die links af moest naar de Kinderhuisvest. Zoo was de situatie. Als alles goed gegaan was had de Zijlstraat auto mogen doorrijden, daarna het slacht offer zijner voorzichtigheid en ten slotte de wagen van de brug. Deze laatste stopte voor beide, het slachtoffer had eerst ook ingehou den en de man uit de Zijlstraat die dit in de verkeersspiegel had bewonderd, gaf gas voor de hoogte. Later was de schuldige toch weer doorgereden. „Als ik niet ingehouden had, had ik er mak kelijk tusschen door gekund en was er niets gebeurd" zeide dit slachtoffer, maar moest later toegeven dat het fout was niet heelemaal te stoppen of ten minste nog een keer in den spiegel te kijken. En dat was het 'm wat een tientje kostte. Een trambestuurder is altijd op z'n fief. „Wij zijn altijd op onze fief", betuigde de trambestuurder die een auto had aangereden die achteruit de Wouwermanstraat uitkwam, toen er nog geen tram in zicht was en op de rails even moest blijven staan doordat de motor was afgeslagen. De tram had te laat stilgestaan, en een ontmoeting was het ge volg geweest. Het bleek echter dat de man niet zoo op zijn qui vive is geweest, en te laat moet hebben geremd, wat hij echter ten stelligte tegensprak. „Of de remmen soms niet deugden?" vroeg de kantonrechter. „Die waren wel in orde", zei de bestuurder, maar hij zei ook heusch wel uitgekeken te hebben en ook te hebben gebeld, wat hij besloot met de mededeeling: „Dat zijn onze manieren". Desalniettemin, (een auto moet de rails vrij laten, maar een tram mag ook maar niet altijd doorrijden) kreeg de bestuurder f 15 of 6 dagen, wat iets minder was dan de eisch. Slechte remmen kosten duur. Een voorbeeld uit vele: „Slechte remmen gehad. Auto tijdelijk in beslag genomen. Ver oordeeling voor den kantonrechter na een eisch waarvan niets af gaat. Slot: f 25 of 30 dagen". AZIJN MOSTERD TAFELZURE.1 (Adv. Ingcz. Med.) LEDEN VAN AFRIKAANSCHE EXPEDITIE VERMIST. KAAPSTAD, 15 Augustus. (V.D.) Uit Nairobi wordt gemeld, dat de deelnemers aan de expeditie onder leilding van den archeoloog Millard, die werkzaamheden ver richtten in de omgeving van het Rudolf-meer zich ernstig ongerust maken over het lot van twee leden der expeditie, de officier van ge zondheid, Dyson, en de opzichter, Martin, die 17 dagen geleden uit het kamp aan <lc oevers van het Rudolf-meer vertrokken vottr een tocht naar een der eilanden. Zij gebruik ten een zeer wankele boot en hadden het plan binnen een week terug te zijn. De expe ditieleider heeft thans de assistentie ingeroe pen der militaire autoriteiten. Amerika voert z(jn bewapening op. WASHINGTON. 15 Augustus (V. D.) Met ingang van 15 Augustus is bij het departe ment van marine te Washington de inschrij ving opengesteld op den bouw van 24 nieuwe oorlogsschepen. nJ. 4 kruisers elk van 10.000 ton, 14 torpedo-jagers en 6 auikbooten. VOORBEURS TE AMSTERDAM. IETS SLECHTERE STEMMING. Na de vaste stemming van gisteren is hier ter beurze hedenochtend onder invloed van het gedrukte verloop van Wallstreeet een klei ne reactie ingetreden. Het bericht, dat Ame rika. wanneer de stand der wisselkoersen dit wenscheiijk maakt, goud zal afgeven, is gun stig opgenomen, maar tevens is hierdoor de vrees voor een verdere daling van den dollar verminderd. Waar de goed prijshoudende stemming, die hier üe laatste dagen bestond, voor een deel gebaseerd was op de verwach ting. dat in Amerika wellicht inflatie zou ko- men en Wallstreet alsdan wellicht een stijgen de tendenz te zien zou geven, daar is aan deze verwachting, voorloopig althans, den bodem ingeslagen en de stemming was heden ochtend dan ook luier. Het aanbod is echter zeer beperkt gebleven, daar het publiek niet in de markt was. Koninklijken waren ruim 1?» lager, terwijl H.V.A. 2-n verloren, mede in verband met de verdere daling van de suikerprijzen In New York. Amerikaansche waarden waren In overeen stemming met New York meerendeels lager. Op de wisselmarkt had het bericht omtrent de bereidwilligheid tot goudafglfte van Ame rika een herstel voor den dollar tot gevolg. Er was uiteraard eenige dekkingsvraag, waar door de dollar tot dicht in de nabijheid van f 1.46 kon stijgen. De gouddeviezen bleven on veranderd. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 15 AUG. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTF.RDAMSCIIE BANKVFRFENIGïNG KANTOOR HAARLEM Stnatsl. Blnl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II I I 2 pCt. Nederl. Indlë 1930 I) Staats!. Bulten!. 5 1/2 pCt. Dultschl. 1930(Youngleen 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. MIJen. Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Ned. Industr. Blnnenl. Alg. K.zijde Unie A. N. I ,E. M. (Nat Bezit) v. Berkel's Patent Cert Calvé Delft... Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever Industr. Buitenland, Anaconda Copper Am. Smelting Am. Enka Bettilehem Steel Cities Service 6 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amer. Cy. Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel Banken Blnnenl, Koloniale Bank Cert. Handel Mij, Indische Bank Banken BultenL Deutsche Relchsb nl. MIJ. Blnl. Kon. Petroleum Perlak Petrol. MIJ. Bultcnl. Continental OU Shell Union Cultuur MIJen, H. V. A Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw MIJen. Alg. Eïptoratla Billiton II Redjang Boeton Tabak MIJen Dell Batavia Tabak Dell Mij Besoeki Senembah Boeton Rubber Müen. A'dam Rubber Del! Bat. Rubber.... Ned, Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult, Ondern. Spoorw egen Bui ten I. Atch, Topeca Comm. Milwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatlekoers 64 36 336* 199 201H 084 9H 644 4 7»/. 164 154 JO*,» 11»/» 3»/. 1534 90 44 854 77 1274 149 1354 1354 99*j 76

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7