Pellenaers gehuldigd in het Stadion. DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 VOETBAL. E.D.O. SPEELT TEGEN WEST-FRISIA EN HAARLEM. E.D.OWest-Frisia. Zondagmiddag speelt E.D.O. een openings wedstrijd tegen West-Frisia. E.D.O. heeft de volgende opstelling: De Waard, K. Zandstra, H. Boeree, v. d. Putten, J. L. Perukel, H. Oomen, H. Nottrot, G. v. Geemen, J. Goemaat. J. F. Koppen, P. Spek. E.D.O. IIHaarlem II. Hierna volgt E.D.O. II—Haarlem II. E.D.O. II komt als volgt uit: J. v. Roon, J. Steffens. J. v. d. Borne. J. Koene, B. Vreenegoor, Jac. Bos. ,W. Calland, P. Perukel, A. Kollerie, H. Koene, J. Koene. GAAT WEY Jr. NAAR D. F. C.? Indertijd meldden we, dat de ex-V.S.V.'er Jac Wey na 'n langdurige ziekte hersteld was en weer aan voetballen ging denken. Hij zou dan voor Stormvogels gaan spelen. Thans vernemen we echter, dat Wey zich zeer vermoedelijk te Dordrecht gaat vesti gen in welk geval de kans groot is, dat hij voor D.F.C. gaat spelen. STORMVOGELS—BLEYERHEIDE. Op Koninginnedag speelt Stormvogels een vriendschappenjken wedstrijd tegen Bleyer- heide, den Zuidelijken le klasser. Men zal met de gasten een bezoek brengen aan de Noordersluizen, de havenwerken, de pieren, Zandvoort enz. HET „SPAERNEBEKER'-TOL'RXOOI. Zooals men weet beginnen de wedstrijden voor het Spaernebeker-tournooi op Zondag 2 September. Dan worden gespeeld Heracies- 't Gooi, HaarlemVelocitas en Stormvogels- Winnaar Heracles-'t Gooi. BELANGRIJKE JAARVERGADERING VAN I. V. O. Oprichting van honkbalafdeeling? De Haarlemsche Footballclub „In Vrien denkring opgericht", houdt de jaarlij ksche algemeene ledenvergadering op Maandag 27 Augustus in gebouw Olympia. De agenda bevat o.m. een bestuursverkie zing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren W. F. de Wijs, A. van Zon en G. A. de Bock, die allen herkiesbaar zijn en een bestuurs voorstel tot uitbreiding van het bestuur met twee leden. Het bestuur stelt candidaat de heeren J. Heuperman en C. Visser. Voorts komen aan de orde het twintig-jarig bestaan en de oprichting van een honkbal- afdeelïng. POSTDUIVEN POSTDUIVENVEREEN. „DE POSTDUIF" Wedvlucht van Mons (220 K.M.) op Zondag De duiven werden om 7.15 in vrijheid ge steld met Z.W. wind. De prijzen werden be haald als volgt. P. Kroon 1 6 7; C. v. 't Ende 2 15 19; 21 24; H. J. Handgraaf 3 9 29 H. Everts 4 16 20 29; J. Th. Bakker 5 11 22; C. Verdonk 8 18 26: Th A. Heinsbergen 10 12; C. Stolk 13 17 27; V/. Jansen 14; J. J. de Bie 25; P. A. Bloemmaert 28: P. Louwerens 30. De eerste duif werd getoond 9.46.29 met een snelheid 1465 Meter per minuut. Laatste prijswinnende duif 9.57.17. DE SNELVIEGER. De uitslag van de wedvlucht van Mons (af stand 217 K.M.) luidt: H. V. Roosdorp 1 14 18; P. Bannink 2 7 12; P. J. v. Daalen 3 4 5 6 8 10 20; J. W. Wolters 9 11 15 16 19; C. Kraan 13 17. COLUMBA. Uitslag van de wedvlucht gehouden met jonge duiven van Ghlin (212 K.M.) L. Gimbrère 1 4 5 6 11 13 15 17 18 19 21. Th v. Dam 2 16 M. C. Fehres 3 12 22. P. Boeree 7 8 10 14 23. Th. Donckerwolcke 9 20. DE SPAARNEVOGELS. Wedstrijd van Mons (219 K.M.) Eerste duif 9 u. 43 min. J. Staphorst 1 9 12 13 25 26 29 38. J. Im mers 2 15 16 17 21 30 37 42. G. A. Steyl 3 5 18 19 22 23 31 39 40. H. v. Oldenmark 4 10 11 27 33. P. Kerste 6. A. Visser 7 14 20 34 35 41. F. J. Lourenburg 8 28. J. Keysper 24. M. de Graa-f 32. P. Heymel 36. MOTORWIELRIJDEN ..WEER GRASBAANRACES TE ALKMAAR.. ALKMAAR. Zondag 26 Augustus zal Alcmaria V. V. V. haar traditioneele motor- grasbaanwedstrijden houden op de baan van het gemeentelijk sportterrein te Alkmaar. In deze wedstrijden komen o.m. uit de Duit- schers Buttler, Sedan Graf, Ryll en Kling- hammer, en verder drie Belgen. Voorts star ten in de verschillende series de Hollanders Oosterbaan. J. de Ridder, Breman. Reynders, Pollé. Moeke, Nagtegaal. enz. Aan de seniores-wedstrijden nemen deel Oosterbaan. Westerop, Poldervaart, Jack AI. Hamers, Ryll, de Jong en Bosman en verder Van Wingerden, van Dinter. Beverdam, Rijk, Buttler, Sedan, Graf, Grosfils en Klingham- mer. WATERPOLO. A. Z.—H. P. C. 2—7. Over enkele weken zal het voetbalcompeti tie-rad weer in vollen gang zijn, al is het te hopen, dat de snelheid, waarmede het pro gramma wordt afgewerkt, grooter zal zijn dan in voorgaande jaren het geval was, zoodat we voor zomervoetbal gespaard blijven. Gezien de resultaten der afdeelings-vergaderingen ziet het er niet naar uit ,dat op de algemeene vergadering van den K. N. V. B. tot belangrij ke wijzigingen in de Nederlandsche voetbal wereld zal worden besloten. Wellicht is het nog niet te laat te wijzen op de noodzakelijkheid van een betere opleiding en selectie van scheidsrechters, met inachtne ming van practische en lichamelijke geschikt heid en het vaststellen van een leeftijdsgrens. Dit is weliswaar een zeer netelig punt, doch het blijkt meer en meer, dat in ons land aan het scheidsrechterswezen nog wel het een en ander hapert. In den regel wordt een scheidsrechter na theoretisch examen over de spelregels aange steld. De Lancashire League in Engeland is er eenige jaren geleden reeds toe overgegaan den aspirant-referees een practijk-examen af te nemen. Dit is een uitstekende maatregel, im mers het komt evenveel op tact en optreden aan, als wel op de theorie, om een wedstrijd met goed gevolg te kunnen leiden. Bij de wedstrijden van den K. N. V. B. komen wan toestanden aan het licht, die o.i. de hoofdoor zaak zijn van de toeneming van het ruwe spel. De drie voornaamste fouten zijn: A. De aanstelling voor belangrijke matches van oud-spelers, die scheidsrechters-practijk vaak ten eenenmale missen. In Engeland geldt het axioma, dat een uitstekend speler meest al een zeer slecht scheidsrechter is. B. Het ontbreken van een leeftijdsgrens en het gemis aan toezicht op lichamelijke ge schiktheid, zooals corpulentie, enz., waardoor het voorkomt, dat heeren boven den 50-jari- gen leeftijd, of zij, die geen vijftig meter ach tereen kunnen hardloopen. van den midden cirkel uit belangrijke wedstrijden leiden. Nauwkeurige selectie zou in dezen wonderen doen. Laat men beginnen de scheidsrechters boven een redelijken leeftijd eervol te ont slaan. Er zijn jongeren genoeg, die hun plaats kunnen innemen. C. De ergste fout is wel het aanstellen van een scheidsrechter, die in dezelfde stad woon achtig is als een der twee deelnemende ploe gen. Dat verwekt reeds direct wantrouwen. D. Neutrale grensrechters zijn een eerste vereischte; daartoe benoeme men scheids rechters uit lagere klassen. Wanneer het scheidsrechtersvraagstuk in bovenbedoelden zin is opgelost, zal als gevolg daarvan het ruwe spel worden uitgeroeid. Noodzaak is. overtreders streng te straffen. In verband hiermede lijkt het zeer aanbeve lenswaardig. het recht tot protest na den wedstrijd af te schaffen; de referee beslist, bijgestaan door zijn twee neutrale grensrech ters en daarmede is de zaak afgeloopen. Dit voorkomt een protest in vele beslissende mat ches en in bijna eiken promotiewedstrijd, zoo als thans het geval is. ZWEMMEN Gaat Mooi naar Warschau? Uitnoodiging om aan zwemwedstrijden deel te nemen. In verband met den laatsten cricket-test match, die momenteel op de Oval te Londen wordt gespeeld, is het wel eens aardig, een stukje historie van dergelijke wedstrijden op datzelfde terrein in de herinnering te brengen. De eerste match tegen Australië in Enge land werd reeds in 1880 op den Oval gespeeld, nadat voordien Engeland tweemaal een bezoek aan Melbourne had gebracht. De Engelschen wonnen te Londen met vijf wickets, na in de eerste innings 420 gemaakt te hebben. De spannendste wedstrijden op dit terrein waren die van 1882, toen Australië met slechts zeven runs won en 1902, toen de Engelschen met de laatste twee batsmen op de mat, het benoo- digde totaal van 263 wisten te scoren. Daartegenover staan geweldig groote over winningen van Engeland in 1886 met innings en 217 runs. waarbij de Aussies in de eerste innings met een totaal van 68 faalden en in 1926, toen de Engelschen, dank zij de hulp van den beroemden Yorkshire veteraan Wil fred Rhodes, die reeds in 1912 in Australië speelde, hun tegenstanders in de laatste in nings voor 125 runs uitgooiden, waarbij Rho des de voornaamste wickets veroverde. Dat was de eenige der vijf matches van dat jaar. die niet in een draw eindigde en derhalve Engeland den „robber" deed winnen. Doch in 1930, bij hun volgend bezoek aan het moeder land, namen de Aussies degelijk revanche. Evenals thans had ook toen elk land één overwinning behaald voordat de laatste match begon. Engeland scoorde in haar eerste innings 405 (Sutcliffe 161, Wyatt 64 en Jack Hobbs, wiens laatste testmatch dit was, 47). De Australiërs beantwoordden dit hooge totaal met liefst 695 runs. Bradman, na in Leeds 334 gemaakt te hebben, scoorde nu 232, Ponsford 110, Archie Jackson, sindsdien overleden, 73 en Woodfull en Mc Cabe beiden 54. Larwood bowlde in deze innings 48 overs, doch hij nam slechts één wicket voor 132 runs. De googly-bowler Peebles had het meeste succes met den bal en veroverde zes wickets voor 204. In de tweede innings scoorden de Engel schen slechts 251 (Hammond 60, Sutcliffe 54) het bowlen van Hornibrook (7 voor 92) was hun te machtig. Zoo won Australië met in nings en 39 runs, mede dank zij een echte bowlers-pitch in de tweede Engelsche innings. Dit was de eenige match, waarin Wyatt Chap man als captain verving; in den volgenden toer naar Australië was Jardine aanvoerder. Wyatt schijnt ook thans op den Oval niet erg gelukkig te zijn; wellicht had de opname van Peebles in het Engelsche team de kans kunnen doen keeren. Intusschen is 701 niet de hoogste score dei- Aussies in Engeland, in 1930 op Lord's Cricket Ground maakten ze 729 voor 6 wickets, waar van Bradman 254. Ofschoon de meeste sprinters van „hooren zeggen" wel wisten, dat de wielerbaan te Leip zig feitelijk alleen geschikt was voor wed strijden achter groote motoren, sloeg den WIELRIJDEN. Metze wordt 5de bij de revanche wedstrijden. Van Egmond 2de achter Scherens. Woensdagavond werden in het Stadion de revanchewedstrijden gehouden van de in Leipzig verreden wielerwedstrijden. Pelle naers. de amateur wereldkampioen van den weg werd er gehuldigd in bijzijn van 16.000 toeschouwers. Begonnen werd met een wedstrijd voor amateurs over 3 K.M. le rit: 1 1/2 B. van Rijn; 2 1/2 J. van Hal. 3 J. Homma. Daarna verschenen aan den start de Belg Scherens. wereldkampioen en de Fransch- man Michard, 4e te Leipzig, voor den eersten rit van de revanche van het wereldkampioen schap over den korten afstand (ongeveer 550 M.) voor professionals. De eerste rit won Scherens na een korten eindspurt gemakkelijk. Tijd laatste 200 Me ter 13 2 5 sec. Voor den tweeden rit verschenen aan den start Richter (Duitschland) tweede aanko mende te Leipzig en v. d. Heuvel. De Duit- scher, die van het begin af de eerste plaats bezette, won met gemak. Tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. In den derden rit kon Gerardin niet uit komen en reed Van Egmond de baan alleen. Huldiging van Pellenaers. Daarna verscheen Pellenaers die langs een haag van in de nationale kleuren gestoken renners opkwam. Hij werd naar een speciaal podium, dat op het middenterrein was opge steld en met bloemen en groen was versierd, geleid, waar jhr. v. d. Bergh van Heemstede, de voorzitter van de N.W.U. het woord tot hem richtte. Speciaal betrok spr. Braspen- ninx in de hulde, die als trainer zooveel voor Pellenaers heeft gedaan. Daarna huldigde spr. Van Vliet, die zich goed heeft gehouden en als tweede in de wereldkampioenschappen is geëindigd. Spr. wenschte Pellenaers van gansche harte geluk met zijn overwinning. Namens het N.O.C. sprak de onder-voor zitter. jhr. Quarles van Ufford een woord van hulde en dank. De directeur van het Stadion de heer v. d. Berg sloot zich tenslotte bij deze hulde aan. De sprekers boden bloemen aan. De verzorger van de N.W.U.Guus Schil ling reed met Pellenaers het eererondje. De tweede rit van den wedstrijd voor ama teurs had tot uitslag: meesten toch de schrik om het hart, toen ze de cementen baan van 500 Meter lengte met eigen oogen aanschouwden. De bochten wa ren zoo hoog. dat men daarin niet hoog kon rijden, terwijl een flinke snelheid noodzake lijk was, wilde men niet naar beneden glijden. De Fransche renner Faucheux was voor den aanvang der wedstrijden wel heel erg pessi mistisch. „De ritten", zoo beweerde hij, „zullen een volkomen valsch beeld geven van de capaci teiten der deelnemers. Er zullen vele verras singen voorkomen en het is zeer goed mogelijk, dat een absolute „outsider" wereldkampioen wordt". In werkelijkheid verliep alles, behoudens enkele kleine ongelukjes, naar wensch en in volmaakte orde, al scheelde het ook maar wei nig, of de absolute outsider in den persoon van den Hollander Arie van Vliet had het we reldkampioenschap voor amateur-sprinters veroverd. Maar, naar capaciteiten geoordeeld, zou dit heelemaal zoo gek niet zijn geweest. Doch met Pellenaars prestatie mogen we te vreden zijn. Eén wereldkampioen en één „runner-up" is waarlijk genoeg voor ons klei ne landje. In Frankrijk wordt momenteel een onder nemend man gezocht, die bereid is als promo tor van wedstrijden in „levée-fessée" op te treden. Dit is een sport, die onder de negers van Mar tinique bizonder populair moet zijn, al vree zen we, dat ze voor ons tamme Europeanen wat te opwindend zal blijken. Het is namelijk een mengsel van boksen en worstelen, waarbij alles, behalve stompen op de maag, veroorloofd is. Men kan zijn tegen stander dus een arm uittrekken of een grooten teen afschroeven, zonder dat men zich daar mede definitief van de overwinning verzekert. Daartoe is zwaarder geschut noodig. In ieder geval is het een sympathieke en fijngevoelige maatregel, dat het stooten op de maag verbo den is; de deelnemers behoeven zich nu al thans een goede en gedegen maaltijd vooraf niet te ontzeggen. Doch de lezer zal uiterst nieuwsgierig zijn, iets naders omtrent deze nieuwe sport te ver nemen. Welnu, winnaar van een match is hij, die zijn tegenstander met beide schouders op den grond drukt, waarbij hij, om zichzelf zijn taak te vergemakkelijken, natuurlijk eerst zijn rivaal „knock-out" kan slaan. Het voor naamste onderdeel van deze lichte lichaams beweging' hebben wij echter tot het laatst be waard. Het is gedurende den strijd noodzake lijk, in de onmiddellijke nabijheid een tamboer te hebben, die onafgebroken de trom, de Afri- kaansche trom wel te verstaan, roert. Van zelfsprekend behoeft dit geen bezwaren op te leveren, om deze hoogstaande sport te intro- duceeren, vooral niet in Parijs, want er zijn jazz-bands genoeg. Het spijt ons echter te moeten melden, dat zich tot nu toe geen enkele promotor heeft beschikbaar gesteld. Bij de onlangs gehouden zeemijlwedstrijd te Zaifdvoort was de baan tusschen de tweede en derde zandbank voor het strand uitgelegd en door de sterke golfslag kon het gebeuren dat enkele zwemmers ietwat afdwaalden en op een gegeven oogenblik grond voelden. Voor één der vier uitvallers was dit een gereede aanleiding, zich maar rustig naar het strand en de kleedkamers te begeven, zoo dat er na afloop een oogenblik twijfel bestond, of deze zwemmer wellicht naar Engeland was overgestoken. Doch al spoedig vond men hem in het restaurant achter een kopje thee terug. Ook een manier om een overwinning op het natte element te behalen. 1 N. de Bruin, 2 J. Appel. 3 B. Kesselaar. Het resultaat van den derden rit van dit I nummer was: 1 H. Koning. 2 H. Pater. 3 J. Sourt De finale: 1 J. van Hal, 2 B. van Rijn, 3 H. Koning. 4 H. Pater. Herkansing' revanchewedstrijd wereldkampioenschap korten af stand voor Profs. Deze ging tusschen onzen landgenoot v. d. Heuvel en Michard. Dit was een zeer span nende race, waarin v. d. Heuvel op het laat ste moment zijn tegenstander passeerde. Tijd laatste 200 Meter 12 1/5 sec. De eerste halve beslissing van dit nummer ging tusschen Richter en Van Egmond. Deze laatste hield van het begin af den kop en won met gering verschil. Tijd laatste 200 Me ter 12 sec. De tweede halve beslissing werd gereden tusschen v. d. Heuvel en Scherens. De Belg passeerde op het laatste rechte stuk onzen landgenoot. Tijd laatste 200 Meter,, 14 sec. Een eerewedstrijd. Vervolgens werd verreden een eerewedstrijd aangeboden ter herinnering aan een reünie door een aantal beroemde Nederlandsche amateurs in de jaren 1883 tot 1893 aan ae beste Nederlandsche amateur-:sprinters van den tegenwoordigen tijd. Deze wedstrijd werd door de reünisten zelf geleid. De wijze waar op dit geschiedde gaf menigmaal aanleiding tot groote hilariteit. Toch ging het den ouden heeren nog wel goed af. hoewel ze met het startpistool op een ietwat gespannen voet bleken te staan. Tot de starters behoorden o.a. jhr. Jan Feith. Resultaten: 1 A. van Vliet; 2 M. van Gelder tijd van den winnaar 1 min. 42 sec. 2e rit: A v. d. Linden (1 min. 39 1/5 sec.) 2 J. v. d. Vijver. 3e rit: 1 J. Kamp, tijd 2 min. 5 1/5 sec.; 2 H. Jesse. 4e rit: 1 H. Ooms, tijd 1 min. 24 1/5 sec. 2 J. Kremers (2e). De beslissing om den derden en vierden prijs in den revanchewedstrijd van de we reldkampioenschappen te Parijs werd gewon nen do»r Richter na een langen spurt uit tweede positie: 2 v. d. Heuvel. Tijd laatste 200 Meter 12 2 5 sec. Daarna was de halve beslissing van de in vele opzichten zoo vermakelijke eere-wed- strijd aan de beurt. Dit was een tijdrace over 14 Engelsche mijl (402 1/4 meter), tevens bedoelt als recordpoging. Het resultaat luid de: 1 Van der Linden, 28 sec.: 2 Ooms 29 1/5 sec.; 3 v. d. Vijver 29 4/5 sec.; 4 Kamp 30 sec.; 5 Van Vliet 30 1/5 sec. De beslissing van den eerewedstrijd werd gewonnen door v. d. Linden met tijd op de laatste 200 Meter van 13 sec.; 2 Ooms; 3 v. d. Vijver. De beslissing om den eersten en tweeden prijs in den revanchewedstrijd tusschen Scherens en Van Egmond werd door Sche rens uit de tweede positie na een formidabe- len eindspurt met miniem verschil gewon nen. Tijd laatste 200 Meter 12 1/5 sec. De uitslag van dezen wedstrijd is dus: 1 Scherens (België); 2 van Egmond; 3 Rich ter (Duitschland); 4 v. d. Heuvel; 5 Michard (Frankrijk). Revanche van de wereldkam pioenschappen voor stayers over 100 K.M. De volgorde bij den start was: Paillard, Metze, Severgnini, Prieto. Snoek, Lacque- haye. Krewer, Leddy en v. d. Wulp. In de 29e ronde neemt Metze de leiding. Even later wordt de Duitscher door Sever gnini gepasseerd. Snoek zet in de 43e ronde een geweldige spurt in verovert de eerste plaats. De strijd krijgt dan een uiterst span nend karakter want steeds wisselden de lei ders. Lang duurt de vreugde voor Snoek echter niet, want even later wordt hij door Severgnini gepasseerd. Metze en Lacquehaye bezetten dan de derde en vierde plaats. Pail lard zakt- af evenals Prieto. In de 59e ronde worden Paillard, Krewer en Prieto voor de tweede maal gelapt. Ook Metze moet dit zelfde lot ondergaan. In de 64e ronde pas seert v. d. Wulp den Franschman Lacque haye. Het onderling verschil tusschen de lei ders is zeer groot. Toch is de positie van Severgnini niet onbedreigd, want Snoek spant zijn uiterste krachten in om den ach terstand in te loopen. Aan eenige gangma kers worden boetes uitgedeeld wegens over tredingen. Als er nog 80 ronden te rijden zijn is Paillard reeds uitgeschakeld. Zijn achter stand is inmiddels vergroot tot 10 ronden. Lacquehaye gaat nu de leiding nemen en Severgnini zakt af naar de derde plaats, v. d. Wulp weet zich als tweede goed te hand haven. Als er nog 55 ronden te rijden zijn onder neemt v. d. Wulp een geweldige spurt. Hoog in de boóht passeert hij Snoek. Even later weet hij den Franschman te passeeren en de eerste plaats te bezetten. Lacquehaye zakt nu af tot op een halve baan. Hij wordt daarop even later door Severgnini en Snoek naar de vierde plaats gedrongen. Severgnini doet her haalde aanvallen. Hij loopt langzaam in en na 180 ronden is het pleit beslecht, v. d. Wulp verwisselt van gangmaker. Door een en ander zakt hij af naar de vierde plaats. Er ontstaat een spannende strijd tusschen Snoek en Se vergnini. Tegelijkertijd gaat v. d. Wulp naar voren passeert Lacquehaye en gaat op Snoek af. In de laatste ronden passeert Lacquehaye onzen landgenoot Snoek en v, d. Wulp gaat weer naar de vierde plaats terug. De uitslag is: 1 Severgnini (Italië) 1 uur 18 min. 5 3/5 sec, 2 Lacquehaye (Frankrijk) op 10 Meter. 3 v. d. Wulp (Ned.) 420 Meter. 4. Snoek 'Ned.) op 460 Meter. 5 Metze (Duitschland) 1200 Meter. 6. Leddy (Ned.) 1600 M. 7 Krewer (Duitschland) 1700 M. 8. Prieto (Spanje) 8 ronden. 9. Paillard (Frankrijk) ver achter. LAWNTENNIS TOURNAMENT „RIJNEGOM". De uitslagen van Woensdagavond luiden: Damesenkelspel: Mevr. Knuyt sl. mej. Roosen 875. Mej. v. d. Zouwe sl. mej. Roosen 62. 6—2. Mej. Bos sl mevr. v. d. Schoot 6—2. 6—0. Damesdubbelspel: mej. v. Rijswijk en mej. v. d. Zouwe sl. mej. de Jong en mej. Postema 6—2. 6—0. Gemengd dubbelspel: Eerste ronde: Mej. J. Noorman van der Dussen en G. Noorman van der Dussen sl. mej. Beunders en Torley Duvel 6—3, 3—6, 6—2. Heerendubbelspel Derde ronde: TeA Houtoen de Lange en Schade van Westrum sl. Redeker en Frans- sen 6—2, 6—1. Onnkes en de Groot sl. Dickmann en Vel- lema 6—2, 4—6, 6—1.. Troostronden 'heerenenkelspel) Eerste ronde: Kos sl. Hoogeveen 6—4, 6—4, H. P. C. verschijnt met één invaller voor Mooi. en A, Z. met twee invallers. Als de scheidsrechter beginnen fluit gaat H, P. C. met het volgende zevental te water. J. Schutter. F. W. Moolenaar. H. Leyenaar. A. J. Braam, H. Eldering, J. Kooyman. J. Uitendaal. Reeds direct bij den eersten aanval krijgt Uitendaal den bal toegespeeld en zwemt snel op en geeft van dichtbij den keeper het nakij ken 01. A. Z. komt krachtiger opzetten en geeft H. P. C. de handen vol. In de H. P. C.- voorhoede wil het echter niet meer vlotten. Het duurt eenigen tijd waarin de partijen gelijk op gaan. Een onverwacht schot ver dwijnt buiten bereik van Schutter in het doel (1—1). De H. P. C.-voorhoede wordt wat al te zwaar aangevallen. De toegestane straf- worp wordt door Kooyman benut (12). Nu komen de H. P. C.'ers weer langzaam in de meerderheid en vlak voor rust kan Elde ring zuiver inschieten 13. In de tweede helft zijn de H. P. C.'ers sterker. Het samen spel over het geheele veld is beter en het duurt niet lang' of Kooyman kan driemaal kort na elkaar scoren (16). Het spel neemt een wat forsch karakter aan waartegen scheidsrechter Minnes door uit zending optreedt. Uitendaal neemt het laatste H. P. C.-doel- punt voor zijn rekening, waarna A. Z. nog éénmaal Schutter passeerde (2—7) Uit onderstaand ranglijstje blijkt dat H. P. C. tot den laatsten wedstrijd tegen het IJ ongeslagen is. Deze wedstrijd, die 30 Augus tus in het Sportfondsenbad in Amsterdam zal worden gespeeld, zal dus de beslissing bren gen voor het afdeelingskampioenschap. De stand is thans: MOOI. WARSCHAU, De Heemsteedsche zwem mer Mooi is uitgenoodigd deel te nemen aan de zwemwedstrijden, die van 25 tot 27 Augus tus te Warschau worden gehouden. Behalve hij zijn verder nog uitgenoodigd de Duitsche zwemmer Wille en de Hongaar Szekely. DAMMEN. WEDSTRIJDEN DER DAMCLUB HAARLEM. De uitslagen van de Woensdagavond ge speelden partijen voor de verschillende wed strijden luiden als volgt: Promotie-degradatiewedstrijd: R. C. BroekmeierH. J. Rozijn J. P. Exel Jr.—G. Elzing H. A. v. AbsA. M. Berghuijs C. v. d. Werff—G. Elzing H. A. v. Abs—G. Elzing afgebr. C. DikkeboomR. C. Broekmeier Zomerwedstrijd. H. W. ZitmanC. Dikkeboom J. P. Exel Sr.J. P. Exel Jr. H. A. v. Abs^R. Groos 0—2 0—2 2—0 1—1 2—0 1—1 2—0 2—0 H. P. C. 7 6 1 0 13 37—13 1,86 Het IJ 7 6 1 0 13 44—16 1.86 Dolfijn 7 3 0 4 6 23—20 0.86 D. J. K. 7 1 U 6 2 10—33 0.29 A. Z. 8 1 7 2 10—42 0.26 KANO-SPORT KANO CLUB „IJMUIDEN". Op Koninginnedag organiseert de Kano Club „IJmuiden" propaganda kano-wed strijden voqr één en tweepersoons toekano's op het Noordzeekanaal ten Oosten van de sluizen. De prijzen bestaan uit medailles. Zij die hieraan wenschen deel te nemen, moeten zich uiterlijk 28 Augustus opgeven bij den voorzitter der club, Koffiehuis De Leeuw, Sluisplein. Over voetbalscheidsrechters en protesten; Geschiedenis van Ovaltestmatches; Faucheux over de Leipziger baan; „Levée-fessée"; Storm in een glas water.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12