UIT HET BUITENLAND nigel PLAYFAIR f Radio-Programma DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1934 H A A R L E M'S DAGBLAD 4 De ambtenaren in het Derde Rijk. Ook zij moeten den eed van trouw aan Hitier afleggen. Antwoord van de Saarregeering op de Duitsche klachten. Duitschland. Eed van trouw van de ambte naren aan Hitier. In aansluiting op de wet inzake het staats hoofd van het Duitsche Rijk en de volksstem ming van 19 Augustus heeft de rijksregeering de volgende wet uitgevaardigd „over de be- éediging van de ambtenaren en van de sol daten der weermacht". De diensteed der openbare ambtenaren luidt: Ik zweer: Ik zal den Führer van het Duitsche Rijk en rijkskanselier Adolf Hitler trouw en gehoorzaam zijn en mijn ambts plichten consciëntieus vervullen, zoo waar lijk helpe mij God. De diensteed der soldaten luidt: Ik zweer bij God dezen heiligen eed, dat ik den Führer van het Duitsche volk en Rijk, Adolf Hitler, den opperbevelhebber der weermacht, onvoor waardelijk zal gehoorzamen en als dapper sol daat bereid zal zijn te allen tijde voor dezen eed mijn leven te offeren. Op grond van deze wet, volgens welke alle openbare ambtenaren op den persoon van den leider en rijkskanselier Adolf Hitler moeten worden beëedigd, zooals dit bij de soldaten der weermacht reeds is geschied, heeft de rijks minister van binnenlandsche zaken alle auto riteiten opgedragen de beëediging der in dienst zijnde ambtenaren onverwijld te doen geschieden. (D. N. B.) Groot aantal invrijheids- stellingen in Beieren. Sedert 17 Augustus zijn in Beieren 1610 strafgevangenen en 250 personen die in voor arrest zaten in vrijheid gesteld. Saargebied. Regeeringscommissie antwoordt op de Duitsche protesten. De regeeringscommissie van het Saarge- bied heeft de Duitsche nota van 14 Augustus beantwoord waarin werd geprotesteerd tegen het feit, dat sommige bladen in het Saarge- bied beleedigende woorden over president Hin denburg hadden gepubliceerd. De regeeringscommissie zegt het ten zeerste te betreuren, dat sommige blad" i jegens wij len president Hindenburg en whien dr. Doll- fuss beleedigende woorden hebben gebezigd: zij betreurt het, dat er geen wettelijke bepa lingen zijn, die het mogelijk maken beleedi- ging van overleden staatslieden tegen te gaan. Met betrekking tot de op Hitier betrekking hebbende beleedigingen zal de commissie de noodige maatregelen nemen. Vervolgens wijst de commissie er op. dat on danks haar herhaalde, maar onbeantwoord gebleven protesten, de Duitsche regeering al sedert maanden toelaat, dat in de door den staat gecontroleerde pers een felle campagne wordt gevoerd tegen de commissie en haar leden: bijna dagelijks worden beleedigende aanvallen door officieele radiodiensten en door het Duitsche ministerie van Binnenlandsche Zaken verspreid. De regeeringscommissie meent harerzijds tegen deze aanvallen te moe ten protesteeren. (Reuter). Oostenrijk. Nazi's tot zware straffen veroordeeld. De krijgsraad te Leoben heeft vonnis ge wezen in de zaak tegen de opstandelingen uit Ennstal. Erlbacher werd veroordeeld tot den strop. Ritz tot levenslange zware kerkerstraf, ter wijl de overige beschuldigden kerkerstraf fen van tien tot vijftien jaren zullen moeten uitzitten. Amerika. Conflict tusschen Amerikaan- sche en Japansche farmers. Uit Phoenix (Arizona) wordt gemeld, dat het is het vruchtbare dal van de Salt River tot ernstige incidenten is gekomen tusschen de daar gevestigde Amerikaansche farmers en Japansche boeren, die sedert eenigen tijd naar deze streek trekken. De ernst van den toestand kan blijken uit het feit, dat het staatsdepartement den gouverneur van Ari zona. Moeur, opdracht heeft gegeven, in leder geval incidenten te verhinderen, welke de betrekkingen tusschen de Vereenigde Sta ten en Japan zouden kunnen schaden. De toestand is intusschen zoodanig toege spitst, dat 600 Amerikaansche farmers een ultimatum hebben opgesteld, waarin de Ja panners worden gesommeerd vóór Zaterdag het dal te verlaten. De plaatselijke autoriteiten ondersteunen Ongerustheid over expeditie. Vlieger merkt verlaten kamp op. NAIROBI. 22 Augustus (V.D.) Het tweede vliegtuig dat uitgezonden is om de vermiste leden van de expeditie naar de val lei van het meer Rudolf-Rift op te sporen is gisteren alhier teruggekeerd na een groot ge bied ten Westen en Noordwesten van het meer en het land nabij de Abessinische grens te hebben afgezocht, zonder iets te hebben ge vonden. Men vreest dat Dr. Dyson en de heer Martin omgekomen zijn. Het blijkt thans dat de piloot van het eerste vliegtuig sporen van een kamp heeft gezien op het z.g. Zuidelijke Eiland, doch dit kamp was reeds geheel ver laten en alles wees er op dat de beide mannen van het eiland waren vertrokken. De leden van de stam der Turkana zijn gewaarschuwd en hebben opdracht gekregen onmiddellijk mede te doelen wanneer en waar zij even tueel iets van de expeditie vinden. De leider van de expeditie Fuchs keert terug naar Nai robi. Het is niet onwaarschijnlijk dat de expe ditie haar werkzaamheden, verder zal opge ven. den eisch der Amerikaansche boeren, daar zij op het standpunt staan, dat de aanwezigheid der Japanners een schending is van de land- bouwwet van Arizona Het staatsdepartement vreest, dat eventu- eele gewelddaden tegen de Japanners ern stige moeilijkheden voor de Amerikaansche onderdanen in Mandsjoekwo zullen mede brengen. Onderstaatssecretaris Philips heeft tele grafisch ter kennis gebracht van gouverneur Moeur, dat hij van de Japansche regeering reeds een mededeeling in deze aangelegen heid heeft ontvangen. De stratosfeervlucht van Cosijns. Uit het logboek van de luchtvaarders. BRUSSEL. 22 Augustus (V. D.) De beide Belgische stratosfeervliegers Cosijns en Van der Eist worden morgenmiddag in Brussel verwacht. Koning Leopold heeft den Belgi schen geleerde en zijn assistent een hartelijk gelukwenschtelegram gezonden. De Koning heeft, naar wij gemeld hebben, Cosijns be noemd tot Officier in de Kroonorde en zijn assistent tot Ridder in dezelfde Orde. Onder copyright publiceert de „Soir" het logboek van Cosyns dat een aanschouwelijke beschrijving geeft van het verloop van de tocht. Volgens deze aanteekeningen is de ballon Zaterdag om 6 uur des morgens opge stegen met een aanvankelijke snelheid van 4 Meter per seconde. Om half acht bevond de ballon zich op duizend meter hoogte. Pogin gen om in contact te komen met Belgische radiostations mislukten. Tegen tien was de streek van Nancy bereikt. Zware wolken ver hinderden echter het uitzicht op aarde.. Wan neer het aardoppervlak van tijd tot tijd zicht baar werd, werden fotografische opnamen ge- gemaakt. Even na elf uur kwam de Rijn bij Straatsburg in zich. Tegen half twee werd besloten naar hoogere luchtlagen op te stij gen. Ballast werd uitgeworpen. De snelheid van stijgen bedroeg drie meter per seconde terwijl de voortbewegende snelheid vermin derde tot 55 K.M. per uur. Om 2 uur bevond de ballon zich tusschen 15.500 en 16.000 Meter hoogte boven de Alpen. Om 4 uur deden de koude en de vochtigheid in de zon zich on aangenaam gevoelen. Het ademen werd moeilijk en de beide vliegers hadden soms te lijden van zware hoestaanvallen. Om 7 uur was de ballon nog op een hoogte van onge veer 10.000 M. Men daalde toen met 4 M. per seconde. Voor het aanbreken van het donker vond de landing op de bekende wijze plaats. Tijdens de geheele tocht werden waarnemin gen en opmetingen van de kosmische stralen gedaan. Over het resultaat der onderzoe kingen schijft Cosijns in zijn aanteekeningen niet nader. Dolle schietpartij nabij Salzburg. Twee dooclen; eenige Nederlanders gewond. WEENEN, 22 Augustus (V.D.) Woens dag drongen twee jongelieden de berghut op de Felberstauern nabij Salzburg binnen en schoten den waard Stemberger, die hen wilde tegenhouden, neer. De zoon van den voor zitter der Duitsch-Oostenrijksche Alpenver- eeniging, Pirter, werd eveneens door een kogel getroffen. Beide waren op slag dood. De beide indringers openden daarop op de toesnellende bergtoeristen een razend revol- vervuur. Verscheidene gasten, onder wie eenige Nederlanders, werden ernstig gewond. De twee jongelui wisten te vluchten, doch vijf uur later konden zij gearresteerd worden. Het bleken een 17- en een 23-jarige jongeman uit Stiermarken te zijn. Zij legden een volledige bekentenis af en verklaarden, hun daad in een roes begaan te hebben. Zij zijn ter be schikking van de Justitie gesteld. De vlieger Grierson terecht. Door Eskimo-expeditie ontdekt. Reuter meldt uit Reykjavik, 22 Augustus: De Eskimo's die erop uitgetrokken waren den Britschen vlieger Grierson, die op weg was naar Groenland, te redden, hebben succes ge had. Kort nadat hij door de hulpexpeditie ge vonden was. kon Grierson zijn vlucht naar Angmagssalik op Groenland voortzetten. Hedenmiddag half vier is hij daar behouden gedaald (Von onzen Londenschen correspondent). Het Londensch tooneel heeft een zwaar verlies geleden door den dood van Sir Nigel Playfair, die Zondag 60 jaar oud is overleden. Voor den oorlog was hij een bekwaam acteur, die het ver had gebracht in het vertolken van rollen in den veiligen, beproefden en door het publiek beminden trant. Hij bepaalde zich niet tot spelen. Hij was een man van goede opvoeding en be zorgde het Londensch tooneel kunstige be werkingen van Fransche en andere buiten - landsche stukken. Ook als regisseur had hij succes. Maar al deze activiteit heeft hem niet zijn grooten naam bezorgd. Dien kreeg hij eerst na den oorlog toen hij in een roekelooze bui zijn ondernemingszin concen treerde op de exploitatie van een oud en vervallen theatergebouw in Hammersmith, een westelijke volksbuurt van Londen. Het theater vond hij op een marktplaats waar geur en verkoop van oude kleeren, mosselen en sinaasappelen gemoedelijk samengingen. Het gebouw dat lang had gediend voor plaat selijke bokspartijen en feesten en opvoerin gen door amateur-gezelschappen, kwam na den oorlog leeg te staan en Playfair kocht het voor 2500 op voorwaarde dat hij veer tien dagen zou krijgen om den koop af te sluiten-. Hij had n.l. geen geld maar wel schuld en wist niet hoe hij de vereischte som bijeen zou krijgen. Hij slaagde nochtans in zijn opzet binnen den afgesproken ter mijn. Dat was het begin van het succes van het Lyric Theater van Hammersmith dat onder Playfair's leiding zich ontwikkelde tot een tempel van Engelsche tooneelkunst die in zekeren zin vergelijkingen opdrong met de Comedie Francaise. Het theater bleef tien jaar lang beroemd en trok uit de verste deelen van het uitgestrekte Londen liefheb bers van goed en interessant en Engelsch tooneel naar Hammersmith. Playfair's fabel achtig succes met The Beggars Opera van Gay moet ook buiten Engeland bekend zijn geworden. Voor de aankleeding had hij zich de medewerking verzekerd van den helaas te vroeg gestorven decoratieven kunstenaar Lovat Fraser. De openbare belangstelling in dit lyrisch spel van twee eeuwen geleden, waarin een satire op de pronkstukken van de samenleving van den tijd schuil gaat ach ter het mom van de avonturen van dieven en struikroovers, scheen onuitputtelijk en eenige jaren lang moest The Lyric Theater in dat luisterlooze uiterst West End van Lon den worden vereenzelvigd met The Beggar's Opera. Onder de andere premières of her opvoeringen van groot belang, welke Playfair er ten tooneele heeft gebracht, behooren Drinkwater's Abraham Lincoln en Congreve's The Way of the World. Het was ook zijn verdienste dat de Londe- naars kennis maakten met den genialen Tsjech Karei Capek, wiens R.U.R. (het spel dat Robots in de talen zoo niet in de straten bracht) moet worden gevoegd bij de lijst van belangwekkende tooneelwerken welke men hier aan den overleden kunstenaar te dan ken heeft. Den laatsten tijd ging het minder goed in Hammersmith. De moderne Engelsche ot>e- retten, als Derby Day van A. P. Herbert, gingen er niet zoo goed in en den laatsten tijd had Playfair weer in de theaters van het West End gespeeld. Kort voor zijn dood nog maakte hij deel uit van de bezetting voor de Shakespearevertolkingen in de open lucht in Regent's Park. A. K. v. R. WARME-LUCHTBALLON MET PASSAGIER STIJGT TOT 800 METER. EBERSWALDE, 22 Aug. Op het vlieg veld van de plaatselijke vliegersgroep in liet naburige Finowfurth waren gisteravond tal rijke belangstellenden bijeen gekomen, daar hier een. wanne-luchtballon zou opstijgen. De ballon werd gevuld met warme lucht die ge produceerd werd in een met ruwe olie ge voede stookinrichting. Het verschil tusschen deze ballon en de Montgolfière ligt hierin dat de laatste slechts eenmaal, n.l. op den grond met warme lucht gevuld werd en daalde zoo dra de lucht afkoelde. Bij deze ballon echter wordt de lucht vulling regelmatig verwarmd zoodat de ballon -willekeurig langen tijd iri de lucht kan blijven, De uitvinder van den ballon, de Oostenrijker Brunner had in de gondel plaats genomen. Langzaam steeg de ballon omhoog en bereikte.na korten tijd een hoogte van 6 tot 800 Meter. Nadat de ballon ongeveer 30 minuten in de lucht was geweest landde hij ten Noorden van Eberswalde op een weide. De landing had een vlot verloop, zoodat de bal lon niet de minste schade bekwam. Heden avond zullen de proefnemingen met dezen ballon worden voortgezet. OOK MOLLIS ON DEBUTEERT OP EEN VASTE LUCHTLIJN. De bekende Engelsche aviateur Mollison, de echtgenoot van de niet minder bekende Oceaan- en Australië-vliegster Amy Johnson arriveerde Woensdag met een Engelsch ver keersvliegtuig op het Parijsche vliegveld Le Bourget. Het was zijn eerste reis als ver keersvlieger op een vaste luchtlijn in dienst van een der Britsche luchtvaartmaatschap pijen Uitkeeringen aan oud- gepensioneerde militairen. Verslag der Tweede Kamer. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp wijzi ging van het achtste hoofdstuk der Rijksbe- grooting (defensie) voor 1934 (verhooging der uitkeeringen aan oud-gepensioneerde militai ren van zee- en landmacht). Er wordt aan ontleend, dat verscheidene leden met groote teleurstelling kennis hadden genomen van de regeling, waarvan in de toe lichting op deze begrootingswijziging sprake is. Tal van jaren hebben elkaar opvolgende ministers toegezegd, dat te zijner tijd een redelijke regeling zou worden getroffen. Drie jaren geleden liep een débat tusschen Kamer en regeering uit op de gemeenschappelijke op vatting, dat een gelijkstelling van de pen sioenen der oude-gepensioneerde militairen met die van in denzelfden tijd gepensioneerde burgerlijke ambtenaren gewenscht is. De be lofte, die dat debat inhield, is niet vervuld. Van een herziening van pensioenen is geen sprake. Slechts wordt voor een jaar f 40.000 ter beschikking gesteld van de stichting, be doeld in de wet- van 26 Juni 1926: Zoo wordt slechts een deel der belanghebbenden gehol pen en blijft de zaak voor de toekomst onge regeld. Met klem drongen de hier aan het woord zijnde leden er op aan, dat alsnog aan de gedane toezeggingen uitvoering gegeven zal worden. Dat dé kosten een onoverkomelijk bezwaar daartegen zouden vormen, meenden zij, niet te moeten aannemen. Te minder, om dat het aantal gerechtigden jaarlijks afneemt. Vele andere leden, die waardeerden, dat de regeering nu metterdaad toont, iets voor de oud-gepensioneerde militairen te willen doen, meenden echter, dat de ontworpen regeling geen bevrediging kan schenken. Al is h.i. van positieve toezeggingen in een bepaalde rich ting geen sprake, toch meenden ook zij, dat't Kamerdebat een gunstiger regeling had mogen doen verwachten. Geenszins zagen zij de on gunst der tijden voorbij, maar ook h.i. be hoort een blijvende regeling te worden tot stand gebracht, waarbij aan alle oud-gepen sioneerden militairen een zekere toeslag op hun pensioen wordt toegekend. Kan om fi- nancieele redenen de meest gewenschte toe stand, op dit oogenblik dan al dan niet wor den bereikt, in elk geval is het noodzakelijk, dat de verschillen tusschen de pensioenen van bedoelde categorie militairen en van de in denzelfden tijd gepensioneerde burgerlijke ambtenaren eenerzijds en de later gepensio neerde militairen anderzijds tot het bereik bare minimum worden teruggebracht. En kan niet worden berust in het voortbestaan van een regeling, welke b.v. het gevolg heeft, dat een gepensioneerd adjudant-onderofficier een lager pensioen geniet dan een later gepen sioneerde matroos. Bij uitvoering van het voornemen der re geering zouden zich nog meer gevallen gaan voordoen, waarin een gepensioneerde van la geren rang een hooger bedrag aan pensioen geniet dan een gepensioneerde van hoogeren rang. Gevraagd werd, of op dezen grond de opvattingen omtrent de verhoudingen in het leger zich niet tegen het regeeringsvoorstel verzetten en of niet met den rang der betrok kenen rekening dient te worden gehouden. Sommige leden vroegen, of althans voor de ouderen onder de oud-gepensioneerde militai ren nog niet eenige verbetering zou kunnen worden aangebracht in dier voege, dat ver schillende beperkende bepalingen, voor den bijslag geldende, zooals het in rekening- bréngen van de gezinsinkomsten en van ge noten ouderdomsrente, niet langer worden toegepast, zoodra de gepensioneerde den leef tijd van 65 jaar bereikt heeft. Van verschillende zijden vroeg men, wat de regeering zich voorstelt, na het begrootings- jaar 1934 voor bedoelde gepensioneerden te doen. Verscheidene leden vestigden er de aan dacht op, dat de f 40.000 voor de uitvoering van het regeeringsplan noodig, gevonden zijn in een overschot op de begrooting als gevolg der vermindering, toegepast op de uitkeerin gen aan de mobilisatieslachtoffers. Zoo wordt aan de oud-gepensioneerden een tegemoet koming verleend ten koste van die mobilisatie slachtoffers, van wie velen in niet minder moeilijke omstandigheden dan de eerstge- noemden verkeeren. Deze gang van zaken maakte op de leden, hier aan het woord, een pijnlijken indruk. Van andere zijde werd opgemerkt, dat het tegenover elkaar stellen van deze beide zaken slechts een toepassing is van den reeds sinds geruimen tijd gevolgden regel, dat in den loop van een begrootingsjaar geen nieuwe uitgaven op de begrooting worden gebracht, tenzij een compensatie kan worden gevonden in den vorm van verlaging van een anderen begrootingspost. Van eenig verband tusschen den maatregel, die tot verhooging, en dien, welke tot verlaging van de begrooting aan leiding gaf, is geen sprake. Sommige leden spraken twijfel uit aan de mogelijkheid van handhaving van de ge noemde vermindering van de uitkeeringen aan mbilisatieslachtoffers. H.i. zal gezien de zeer ernstige moeilijkheden, waarin die oud militairen zich in het algemeen bevinden, een verhooging van de desbetreffende uitgaven niet kunnen uitblijven. Eenige leden wezen erop, dat er naast de ca tegorie gepensionneerden, welke onder de voorgestelde regeling valt, ook nog andere ca tegorieën zijn, die wel op eenige verhooging van pensioen aanspraak hebben. Zij uitten het vertrouwen dat de regeering spoedig ook ten gunste van die categoriën eenigerlel maatregel zal treffen. Ten slotte werd gevraagd, iets te doen voor de gepasporteerde militairen van leger en vloot, die een deel van hun diensttijd in In- dië doorbrachten en die minder dan 10 effec tieve dienstjaren hebben, welke echter nomi naal voor 10 jaar of meer gelden, wijl in Indië doorgebrachte diensttijd dubbel wordt geteld Volgens andere leden is deze materie aan den inhoud van dit wetsontwerp volko men vreemd. 1 ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VERTELLING. Zoo kwam de heele karavaan tenslotte op het strand aan, na een voorzichtige afdaling: en het laden van zak ken met wijn in het bootje begon. Piet werd tusschen zoo'n paar zakken ingezet, om met het eerste vrachtje terug naar het vliegtuig gestuurd te worden. Er stonden nu flinke golven en het bootje helde bedenkelijk naar links en naar rechts over». Het was zwaar roeien met al die ballast en ze schoten langzaam op. Opeens kwam een extra hooge golf, het bootje stond bijna met zijn kant op het water. Piet sloeg, om zijn evenwicht te bewaren, zijn armen om de zakken, die naast hem stonden, "^iiiiiiiiiiiiii'i|I'ii'''''Iiiiiiiiiiii!iiiiiii'''''ii'''''iiiiiiiiiiiiiiiiiii|i'i||ii''''1I1Iiiihiiiiiiiiiii""'"^' VRIJDAG 24 AUGUSTUS HILVERSUM 1875 M. VARA. 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA 10.15 „Het Kind", Hans Martin, voor te dragen door Adolf Bouwmeester. 10.30 Orgelspel door Cor Steyn. 11.00 „Een zonderlinge snoeshaan". Hans Martin voor te dragen door Adolf Bouw meester. 11.15. Onze serie groote meesters der Toonkunst (Gram.muzieku 11.45 Populaire gramofoonmuziek. 12.0o Sluiting. AVRO. 12.00 Tijdsein. AVRO klok. 12.01 Gramofoonmuziek. 12.30 Muziek bij de lunch. Kovacs Lajos en zijn orkest, met tusschenspel van gramofoon muziek 2.30 Voordracht door mevr. Marie Meu- nier-Nagtegaal. „Het Vossestraatje" door Gre ta Vollewens-Zeylemakers. 3.00 Middagconcert Alfred Cortot speelt. 4.00 Sluiting. VARA. 4.00 Overschakelen naar den zender Radio Koot wijk. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kin deren. Rolien Numan vertelt. 5.00 Klein VARA ensemble onder leiding van Frits Bakels. 5.30 De Flierefluiters onder leiding van Jan van der Horst. 6.00 Orgelspel door Johan Jong. 6.20 Gramofoonmuziek. ?.30 VARA-orkest onder leiding van Hugo de Groot. 7.30 De 16-Septem- berbetooging. 7.57 Herhaling S.O.S. berichten. 8.00 Sluiting. VPRO. Cursus Factoren van Godsdienstig leven. Vierde voordracht. Trouw Spr. Ds. A. Noorman, Borculo. 9.00 (i nde pau ze van het Kurhaus Concert). Cursus Nationa lisme en internationalisme. Vierde voor- dracht.Charles de Costers legende van Uilen spiegel en Lamme Goedzak, een nationaal epos. 10.15 Na afloop van het Kurhaus Concert Persberichten Vaz Dias. Persberichten van het Vrijzinnig Godsdienstig Persbureau. 10.30 De clamatie van een fragment uit Vondels „Lu cifer" door Albert van Dalsum. AVRO. 8.30 10.15 Kurhaus te Scheveningen, in de pau ze van het Kurhaus Concert de VPRO. VARA 11.00 Jazz-muziek. 11.30 Populaire gramofoon muziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN 301,5 M. KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.00 Politiebe richten. 12.15 Galatroni et ses Artistes. 1.45 Verzorging zender. 2.00 Orgelconcert door Evert Haak. met medewerking van Truus Versteege, sopraan. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Else Nolthenius, plano en Jan Helden, viool. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Inleiding door Th. Arts op de nieuwe actueele rubriek 5.30 De KRO-boys onder leiding van Piet Lus- tenhouwer. 7.00 Politieberichten. 7.15 „Gevel- steenen" door Joh. Schwencke. 7.35 Gramo foonmuziek. 7.45 De KRO-boys olv. Piet Lus- tenhouwer. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Gramofoonmu ziek, 9.45 Johan Winnubst-herdenking. Het K. R. O. orkest olv. Carel Haak. 9.30 Gramofoon muziek 9.45 Het KRO-orkest onder leiding van Marinus van 't Woud. 10.30 Vaz Dias. 10 35 Gramofnoniruzi^k. 12.00 Sluiting LUXEMBURG 1304 M. Hollandsche avond. Gevarieerd concert. 7.35 Concert door het Radio-Luxemburg orkest o.l.v Henri Pensis. 8.20 Eenige bekende operettes, radio-Luxemburg orkest o.l.v. Henri Pensis m.rn.v. Felice d' Antbourg. 8.35 Idem. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.20 Dansmuziek olv Ferry Jusa. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Het Genreorkest speelt Engelsch-Ame rikaansche muziek. 1.30—2.20 Gramofoonmu ziek. 5.15 Het symphonieorkest speelt werken van Nicolaas Deneau. 6.35 Gramofoonmuziek (Verzoekplaten). 7.20 Zangdeclamatie door Daisy Gilbert. 8.20 Tribune Radiophonique du combattant. 9.35 Het symphonieorkest speelt werken van Beethoven. 10.30 Gramofoonpla- ten. (Verzoeknummers). 10.45—11.20 Gramo foonmuziek. BRUSSEL, VI. progr, 322 DL 12.17 Gramofoonmuziek. 1.302.20 Het Genreorkest speelt. 5-15 Het omroeporkest. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Het omroeporkest. 9.20 Concert uit het Casino te Knokke. 10.40— 11.20 Dansmuziek uit het Continental Palace hotel te Blankenbsrghe. KOPENHAGEN, 255 M. 12.21 Het strijkorkest van restaurant „Wi- vex". 3.00 Cello-recital door Bernhard Madsen. 3.20—2.50 Het orkest van „Bellevue Strand- hotel". 8.30 Poolsche avond. Het omroeo- symphonieorkest o.l.v. Tadeusz Mazurkiewicz. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.45 Voortzetting con cert. 10.45—12.50 Dansmuziek door het orkest van „Arena". BERLIJN, 357 M. 2.35 Huxt ei derr Schlafing. 6.50 Zang door Hans Joacim. 8.30 Conc.; Es klingt über die Wellen. 11.101.20 Middernachtscabaret met dansmuziek. HAMBURG, 332 M. 6.40 Orkestconcert. 8.30 Reclame- en gra mofoonmuziek. 11.50 Orkestconcert o.l.v. Karl Becker. 1.40 Gevarieerd muziekprogramma. 2.50 Volksmuziek op volksinstrumenten. 8.30 Der lustige Krieg. Operette in drie bedrijven. 10.40 Muzikaal tusschenspel. 11.20 Concert door het Zebisch orkest. KEULEN, 456 DL 5.50 Gramofoonmuziek. 10.30 Bioscooporgel- muz-ïek. 12.20 Middagconcert door het Ruhr- landorkest. 4.20 Concert door het Keulsch Schrammelkwartet. 4.50 Koormuziek. 5.35 Die frohliche Fünf. 7.20 Elly Volkenrath, sopraan. 8.30 Operetteorkest door het versterkte kleine orkest. 11.20—12.00 Het West-Duitsche ka merkwartet o.l.v. Rolf Hartmann. DAVENTRY, 1500 DL 12.20 Orgelrecital in Ba.th Abbey. 1.35 Char les Manning en zijn orkest. 3.20 Gramofoon muziek. 4.50 Het Metropole orkest o.l.v. Emilie Colombo. 6.50 Orgelconcert. 8.20 Promenade orkest in de Queen's Hall. PARIJS, 313 M. 7.18 Segovia speelt. 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS (Radio) 1648 Dl 7.20 Gramofoonmuziek. 10.35 Populair con cert. 7.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Dansmuziek. MILAAN, 396 Dl. 5.30 Vocaal concert. 8.05 Gramofoonmuziek. RODIE, 421 Dl. 5.30 Concert. 8.30 Gramofoonmuziek. WEENEN, 507 Dl. 5.05 Gramofoonmuziek. 7.50 Het omroepor kest. 10.55 Kamermuziek. WARSCHAU, 1345 Dl. 4.20 Gram. muziek. 5.50 Pianospel. 6.35 Kla rinetconcert. BERODIUNSTER, 540 M. 4.20 Het omroeporkest. 6.50 Een accordeon orkest. 8.50 Het omroeporkest.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6