CL r „ARNHEM" WEEK-ABONNEMENTEN Spanjaardslaan wordt Veiligheidslaan. ■v LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ De K. N. A. C. toont u gratis de fouten aan uw auto. Maar een betrouwbare bestuurder blijft onmisbaar. VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Koninginnedag. Wijdingsure. Donderdagavond 30 Augustus zal Prof. G. Wisse van Apeldoorn in de Chr. Ger. Kerk aan de Floresstraat (Haarlem-Noord) optreden in verband met den jaardag van H.M. de Ko ningin, met het onderwerp: „Gods bemoeie nissen en roepstemmen". EXAMEN HANDENARBEID. Haarlem, 23 Augustus. Geëxamineerd 13 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames: H. Dondorp, M. L. Wessels, A. van der Velde, T. Snijders, allen te Amsterdam; C. J. van de Ree te Spanbroek. MAKELAARS. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken is ingeko men een verzoek van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem om advies uit te bren gen betreffende de beëediging van de navol gende personen als makelaar in de achter hun -naam vermelde, vakken: 1. S. Heeck, Overveen. Oranje Nassaulaan 169. als makelaar in onroerende goederen en hypotheken. 2. G. Hamer, Overveen. Juiianalaan 116, als makelaar in calcium-carbid. 3. H. M. Franken, Haarlem, Gr. Houtstraat 77 rood, als makelaar in onroerende goederen, hypotheken en assurantiën. 4. A. J. J. Burdorf. Haarlem, Bosch en Vaartstraat 5, als makelaar in onroerende goederen, assurantiën en hypotheken. 5. J. J. Sanders, Haarlem, Javastraat 23, als makelaar in assurantiën en onroerende goe deren. 6: W. G. Wijckerheld Bisdom Ingt, Haarlem Wo uwer manstraat 87, als makelaar in ma chines. 7. B. Dernison, Haarlem, Badhuisstraat 9, als makelaar in onroerende goederen. 8. W. van Waard, Haarlem, Kweektuin- straat 18, als makelaar in onroerende goede ren en assurantiën, 9. J. Maarsen Jr., Zandvoort, Dr. Gerke- straat 23 huis, als makelaar in onroerende goederen. 10. A. G. W. F. Muller, Zandvoort, Wester parkstraat 15, als makelaar in onroerende goederen. MEVR. VAN ZURK—V. D. PUTTEN 80 JAAR. Heden, Vrijdag 24 Augustus, wordt mevrouw J. van Zurkv. d. Putten tachtig jaar. Me vrouw Van Zurkv. d. Putten woont nu Klei ne Houtweg 9, en was vroeger verpleegster in het St. Elisabethsgasthuis, waar zij uiteraard veel kennissen heeft gekregen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. W. van Beek, Raamgracht 18, aktentasch; P. Kooreman. Van 't Hofstraat, 82, horloge; W. J. Moonen,'Glasblazerstraat 2 c rd., boor den: L. Hetem, 2e Zuidpolderstraat 2, cein tuur; Kennel Haerlem, Regentesselaan 42, 5 honden, 8 katten; Kennel Kleijst, Houtvaart 206, hond; Bureau van Politie, Smedestraat, halsband met penning, handschoen, hand schoen, rozenkrans; Kennel Fauna, Friesche Varkensmarkt, 2 katten; E. Stoffel, Bakenes- sergracht 94, portemonnaie m.i.; Bruins, In- dischestraat 118, riem; Bureau van Politie, Smedestraat, rijwielbelastingplaatje; W. Neis- ter, Wouwermanstraat 1 a rijwiel; J. Stoel man, Vrouwenhekstraat 86, rijwielbelasting plaatje; G. Wien, Heerensingel 129 J., schoen; J. Prent, ie Vooruitgangstraat 115 rd., uitlaat van motor. TERAARDEBESTELLING DOKTER F. BOK. De teraardebestelling van den heer F. Bok, in leven arts te Haarlem, zal plaats hebben te Westerveld op Maandag 27 Augustus a.s., na aankomst van trein 14.14. YRIJF EVANGELISCHE GEMEENTE. Ds. P. D. v. d. Togt, te Broek, zal a.s. Zon dag in het gebouw van de Chr. J. M. Vereeni- ging bevestigd worden als predikant bij de Vrije Evang. gemeente te Haarlem door Ds. J. Verveld van Brugge iBelgië). Des avonds van 7.30 uur zal Ds. v. d. Togt zijn intrede doen. dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Woensdag afre kenen. DE ADMINISTRATIE. AGENDA Heden: VRIJDAG 24 AUGUSTUS. Luxor Sound Theater: „Kale Rijkdom". 2.30 uur en doorloopende avondvoorstelling van 7 uur af. Rembrandt Theater: „Tarzan, de ontem bare". Op het tooneel: Bennos Brothers. 2.30 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Congres der Vagebonden". Op het tooneel: Schiller en Herome, „vallende menschen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 25 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Zandvoort: Carnaval met Kermesse d'été en gecostumeerd bal in het Casino. 9 uur. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang van den Sabbath te 7.15 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 8.47 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Middag- en avonddien sten te 7.30 uur. Talmoed Thora: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen te 7 uur. Alle diensten, alsmede Talmoed Thora vin den plaats ter Synagoge L. Begijnestraat 11. Talmoed Thora op Sabbath wordt verricht in het Gemeentegebouw L. Wijngaardstraat no. 14. ZILVEREN JUBILEUM J. C. RIJS. Donderdag vierde de heer J. C. Rijs, op zichter bij het Gem. Gasbedrijf, het feit dat hij 25 jaar in gemeentedienst was. Des morgens werd de jubilaris met zijn vrouw ten kantore van de directie hartelijk toegesproken. Des middags kiwam een com missie te zijnen huize die, namens ambtena ren en werklieden, een fauteuil en rooktafel aanboden. Mevr. Rijs kreeg een bloemstuk. Verder heeft de heer Rijs op zijn feestdag nog vele andere blijken van belangstelling ontvangen. l'zliSI&i beschermt Uw gezin in moeilijke jaren. Dir. Bijkantoor W. J. W1ERSMA, Schoteriingel 129 (Adv. Ingez. Med.) SPORT EN SPEL VOETBAL. WERKLOOZEN KUNNEN GOEDKOOP NAAR VOETBALWEDSTRIJDEN. Het bestuur van de voetbalvereeniging R C. H. zal evenals het bestuur van de voetbal vereeniging E.D.O. reductie verleenen op de toegangsbewijzen voor werkloozen. Voor de wedstrijden die Zondag in het Sportpark te Heemstede worden gespeeld, zijn toegangsbe wijzen van des morgen 10 uur af verkrijg baar a 15 cent, op vertoon van het bewijs van inschrijving aan de arbeidsbeurs en contributieboekje of contributiekaart. Onge organiseerden moeten hun uitkeeringskaart kunnen toonen. Voor de wedstrijden die Zon dag in het Noorder Sportpark worden ge speeld geldt hetzelfde. NEDERLAAG WEDSTRIJDEN VAN R.C.H. Het programma voor de nederlaagwedstrij den van R.C.H. luidt: Zaterdag: 2.30 uur: R.C.H. bZandvoort a 2.30 R.CH. fZandvooi't b 3.45 R.C.H. eRipperda 3.45 R.C.H. cHeemstede Zondag: 10.— uur: R.C.H. 5—V.S.V. 3 10.— R.CH. a—V.S.V. a 10.— R.CH. d—VB.V. b 11.R.CH. 3 Spaarnevogels 11.— R.CH. 6—Kenau 11.— R.CH. 10Swastika l POSTDUIVEN SNELPOST. De Snelpost hield een wedvlucht van Soig- nies, afstand 204 K.M.. De prijzen werden be haald als volgt: P. Martens 1 4 7 23; v. d. Bosch 2 19 20 25; P. R. J. Vergers 3; J. G. Kuperus 5 13 24 16; E. van Egdom 6 8 9; T. Luikel 10 27 28; Paap 11; D, Schuurman 12 29; Oudolf 17; G. Zaagsma 18 26; G. Dollé 21 22. Eerstgetoonde duif 9 uur 44 min. 29 sec.; laatstgetoonde duif 9 uur 57 min. 45 sec. Wedvlucht Mons (afstand 217 K.M.) had tot resultaat: v. d. Bosch 1 2 11; P. Martens 3 15 18; G. Dollé 4 12 19 20 22; Brakel 5 6 8 913 25; J. G. Kuperus, 7 14; D. Schuurman 10 21; E. van Egdom 16; T. Luikel 17 23 24. Eerst getoonde duif 9 uur 46 min.; laatst getoonde duif 9 uur 59 min. 31 sec LAWNTENNIS Mej. Rollin Couquerque tiende op de wereldranglijst. I l£U RÊMBEPROEVEB "13 S16"aai 4 SI&rtAAl. S,6NAAI. MMntti. RtöOIOeRZOEM MAire w.et- 160 HALie7 6 5 JPOain Sl&"AAL MA.üW JIGNAAl 1/&1AA! O H«lTt CLAIO" D HALLf1 UCHTEN HAÏTI AOrUMISTRATie 4 «unEKWliSCHUU I Hoe de Veiligheidslaan is ingericht en waar de keuringen worden verricht. De Spanjaardslaan wordt Veiligheidslaan. Eigenlijk moet deze medecieeling voor eiken automobilist voldoende zijn: zij beteekent im mers gratis veiligheid voor iedereen! Reclame voor de Veiligheidslaan is niet noodig, daar zij reeds reclame voor zich zelf heeft gemaakt, want er zullen maar weinig Nederlanders meer te vinden zijn die nog niet van de Veilig heidslaan hebben gehoord, en die niet weten welke prachtige resultaten er worden bereikt. De wagens worden er gekeurd op alles wat maar te keuren is, en zij krijgen een wimpel als alles in orde bevonden is. Is dat niet het geval, dan kunnen zij terugkomen, zoo vaak zij willen, net zoo lang tot er niets meer aan hapert en de veiligheid,althans wat den wagen betreft, is verzekerd. Dwang om geconstateerde fouten te her stellen bestaat er niet, alleen maar de zede lijke verplichtingBovendien, wie wil er nu met een wagen rijden, waarvan hij weet dat er iets niet heelemaal in den haak is? O, ja, er zijn er natuurlijk nog die zeggen: „Wat kan mij het schelen of dit of dat in orde is? Als i k maar rijden kan". Voor hen is de Veiligheidslaan ook niet bedoeld, zij kun nen beter wegblijven, want men heeft het er reeds druk genoeg. Maar gelukkig is het over- groote deel der automobilisten een andere op vatting toegedaan. Zij beschouwen de Veiiig- heidslaan eenerzij ds als een sportieve instel ling, zij gaan er naar toe met hun auto zooals hij op het oogenblik is, en beschouwen hun bezoek aan de instrumenten als een eerlijken wedstrijd. Als zij dan moeten erkennen dat het een en ander aan den wagen mankeert, laten zij het verbeteren, om daarna met eere de verkregen wimpel aan de auto te beves tigen. Dit is de goede houding, evenals die van den auto-eigenaar, die het zekere voor het on zekere neemt en zijn wagen reeds van te voren laat nazien en dus met een gereviseerde auto de Veiligheidslaan inrijdt. Hij zal in elk geval geconstateerde fouten laten wegnemen en ook hier heeft het bezoek aan de laan de vereischte uitwerking gehad. Zoo kan het dan ook gebeu ren dat van het totale aantal wagens dat de Veiligheidslaan een of meer keeren bezocht ten slotte een zeer hoog percentage met den wimpel kan vertrekken. Ook zullen er wel enkelen zijn die na de eer ste keuring hun wagens toch laten herstellen en dan wegens gebrek aan tijd de laan niet voor een tweeden keer bezoeken. Ook dan is het verlangde resultaat bereikt en ten slotte zijn er die onverschillig blijven tegenover alles wat Veiligheid is, dus ook de Veiligheidslaan negeeren, maar.... enfin over deze categorie hebben we het reeds gehad. Hoe werkt die laan Ja, „hoe werkt die laan nu eigenlijk", zult u zich afvragen, „wat gebeurt er toch". Beziet u het kaartje, het lange, smalle. Daarop vindt u aan den rechterkant de inrit. Dan volgt de administratie, waar u een oranje kaart krijgt. Als die is ingevuld, met wellicht voor u onbe kende getallen, gaat u naar de eerste post, waar die onderdeelen gecontroleerd worden die u op het kaartje vindt. Op de oranje kaart die u aan het begin kreeg, wordt aangeteekend wat in orde is. en wat niet. Zoo gaat u van deze post naar de tweede, naar de derde en verder. Ten slotte weet u of uw remmen be hoorlijk werken (speciaal voor uw wagen, elke wagen wordt „individueel" gekeurd, m.a.w. met het verschil van gewicht wordt rekening gehouden), of de rempedaal ver genoeg inge trapt kan woi'den. of de handrem goed genoeg is, of uw stuurinrichting niet te veel speling vertoont en of de banden aan redelijk gestelde eischen voldoen. Richtingaanwijzers worden gekeurd, evenals de spiegel, het signaal (dat niet meer dan één toon mag voortbrengen), de ruiten- wisscher, de koplampen en andere lampen, in geaimden toestand en met volle schijn. Men let of het brandpunt der lampen goed is en de stand, de stoplamp wordt aan een onderzoek onderworpen, de nummer-verlichting ontgaat niet aan het waakzame oog, de wielstand moet gekeurd, of er kans op „shimmyen" bestaat en dat is zoowat alles wat er gecontroleerd kan worden Als alles in orde is, krijgt u den wimpel. In het andere geval krijgt u een blauwe herkeu- ringskaart, die u het recht- geeft den volgen den keer, als u de fout hebt laten herstellen, direct naar de plaats te rijden waar dat on derdeel wordt onderzocht Als het dan in orde is bevonden, krijgt u den eere-wimpel. Geen zenuwachtigheid, geen schaamte. U hoeft niet zenuwachtig te zijn. Er staat aan het eind geen politieagent, die iedereen een bonnetje toedeelt, die de laan zonder wimpel verlaat. Het is ook geen examen, waar u tusschen tonnetjes door en over planken heen moet rijden. Het is een proef voor uw wagen, -niets anders. U hoeft u ook niet te schamen als er iets niet in orde is, al is het nog zoo erg. U hoeft u ook niet te schamen als u na een keertje nog niet handig genoeg bent om juist de rem in te drukken op het oogenblik dat de wielen op de remplaten drukken. De menschen van de K.N.A.C. hebben rou tine gekregen en.... er zijn zelfs autoriteiten van naam geweest die den wimpel den eersten keer niet kregen, of over de remplaten heen- schoten, en, enfinU hoeft u heusch daar voor geen zorgen te maken. Die wimpel heeft waarde, maar u moet niet gelooven dat Die wimpel heeft waarde, maarU moet niet gelooven datde wimpel de vlag is die de lading dekt! Want dan bent u op een heel verkeerd pad. Vandaag wordt uw wagen bewim peld, deze week is hij nog puik in orde, volgende week is hij nog best in orde, over twee weken is hij nog heel erg goed in orde, over drie weken is hij nog goed in orde, maar over negen en een halve week deugt er misschien niet veel meer van, als u hem niet ge regeld onderhoudt. De menschen zeggen: „Kijk, die wagen heeft een wimpel, wat zal die goed zijn. „Misschien moet u juist remmen, en als u dan met een 30 K,M. vaartje 43 meter doorschiet, ja, dan krijgt de K.N.A.C. de schuld, en heet 't: „Hoe kunnen ze nou zoo'n wagen goedkeuren?" Die wimpel heeft groote waarde. De meneer in Amsterdam, die telefonisch om een wim pel vroeg, omdat hij hem zóó toch niet kon krijgen, want daarvoor was zijn wagen niet goed genoeg krijgt geen wimpel. Al was zijn bedoeling, namelijk om zijn vrouw bij het Zondagsche ritje een beetje gerust te stellen, nog zoo goed, Die wimpel is net zoo goed als het Rijksmerk op de boter; geknoeid wordt er niet. Cijfers zeggen heel wat. Tot en met de 18de plaats (Dordrecht was no. 18, Bergen op Zoom 19 en Haarlem 20; er volgen nu nog vier plaatsen), zijn er 13.988 wagens gekeurd. Daarvan werden direct goed gekeurd 4310 wagens, en dus 9678 afgekeurd. Het percentage afgekeurde wagens bedroeg dus 69.19. Dat is meer dan de helft! Van de 9678 afgekeurde wagens kwamen 7.393 wagens terug, die toen in orde werden bevonden. In het geheel werden dus 21.281 keuringen gedaan. Voor Haarlem rekent men op een gemiddeld aantal van 300 keuringen per dag, weshalve men reeds 's morgens om half negen begint. Om zes uur 's avonds wordt de laan gesloten, doch men moet er eerder aanwezig zijn. Het onderzoek zelf duurt maar vijf minuten, doch het kan wel gebeuren dat de file wachtenden eenigen tijd oponthoud veroorzaakt. Van half een tot half twee is de laan gesloten. Wagens die gekeurd moeten worden, mogen vooral niet zwaarder zijn dan 3000 K G., de in strumenten zijn daarop berekend. Men zorge ervoor dat de banden op goede spanning zijn, •daar dat van invloed-kan zijn op de resultaten. De K.N.A.C. heeft reeds een enorme hoe veelheid cijfers vergaard, waaruit enkele in teressante gevolgtrekkingen te maken zijn. In Amsterdam werd bij eerste keuring aan 47,67 procent den wimpel uitgereikt, in Utrecht was dat aan 37,55%, Venlo en Den Bosch slaan een slecht figuur met 20,55 en 20,37 procent. Aan het einde van de week (dus na de her keuringen) waren de percentages: in Amster dam 81,06, in Utrecht 92,91, in Venlo 75,69 cn in Den Bosch 75,74. Zulke cijfers zeggen reeds zeer veel. Voor onze stad heeft de keuring deze bijzondere beteekenis, dat men hier een hoog cijfer in eerste instantie kan verwachten, door de maatregelen die de politie in den loop der tijden heeft genomen met licht- en reinmenweken, enz. Uittocht naar de Spanjaardslaan De K.N.A.C. verwacht een ware uit tocht naar de Spanjaardslaan. Daar is wel op te rekenen en ongetwijfeld zal de keuring in Haarlem veel bij dragen tot de veiligheid voor deze streek. Helaas beperkt de Veiligheidslaan zich echter tot de wagens. Een Veilig heidslaan voor chauffeurs is er nog niet. Een veilige, goede en betrouw bare wagen is al heel wat, maar vol maakt is het pas als hij wordt bereden door een veiligen bestuurder, die de verkeersregels kent en er ook naar handelt, die zijn wagen kent en in zijn macht heeft zoodat ongelukken, die nog zouden gebeuren werkelijk te wijten zijn aan force majeure, aan overmacht. Voor deze completeering zorge men zelf! (Zie ook pay 1.) De president van den Intern. Tennisbond maakt een klassement. PARIJS, Na afloop van de Amerikaan- sche kampioenschappen in het damesenkel spel heeft Pierre Gillou. de president van den Internationalen Tennisbond, een wereld ranglijst voor de dames opgesteld. Hierop komt onze landgenoote mejuffrouw Rollin Couquerque voor op de tiende plaats. De lijst ziet er als volgt uit: 1. Round (Engeland) 2. Jacobs (V.S.), 3. Scrlven (Engeland), 4. Mathieu (Frankrijk), 5. Hartigan (Australië). 6. Palfrey (V.S.) 7. Krahwinkel-Sperling (Denemarken). 8. Payot (Zwitserland). 9. Babcock (V.S.). Mej. Rollin Cocquerque (Nederland) TOURNOOI „RIJNEGOM". Het einde van dit tournament komt reeds in zicht; de finales worden Zondagmiddag lespee ld. De uitslagen luiden: Damesenkelspel Mej. Beunders sl. mevr. v. d. Schoot 63, 1—1. Damesdubbelspel: Mej. Bos en mej. Roosen sl. mej. de Jong en mej. Postma 64, 60. Heerenenkelspel: Derde ronde. Dickmann sl. Maschaupt 61 62 Hoogeveen sl. Robbers 62, 64. F. Cochins sl. Nielant 64, 63. Heerendubbelspel. Derde rondo: Nieland en Weidema sl. de Jongh en Torley Du wel 7—5, 8—6. Troostronde heerenenkelspel. Eerste ronde: G. 'Noorman v. d. Dussen sl. de Laat 6—1, 3—6, 7—5. Ping-Pong. Terwijl het tennis-tournament nog aan den gang is, is op de oefenbaan het ping- oong-tournooi bezig. De eerste uitslagen luiden: Heerenenkelspel Eerste ronde: Paardekooper sl. Bijl de Vroe 21—18, 21—19. Gall sl. Keiler 21—15, 24—22. Kamminga sl. Wolf 21—11, 21—13. De Vries sl. H. Baanders 2115, 2116. Tholen sl. F. Baanders 2113. 2113. De Groot sl. de Kadt 21—19. 21—18. Vié sl. Gompen 2110, 2118. Wangkweski sl. ten Houten de Lange 21—14 21—10. Lamoran w.o. v. Tienen. Wester sl. A. Baanders 21—18, 1621, 21—10. Damesenkelspel: Mej. de Bock sl. mej. de Kadt 21—12, 21—12 Mej. Schweitzer si. mej. Knuyt 2119, 23—21. Mej. Schweitzer speelt gelijk tegen mej. Koetse 15—21, 21—18. Mej. de Bock sl. mej. Koetse 2117, 2115. Mej. Koetse sl. mej. Knuyt 21—16, 21—13. De Veiligheidslaan is van Maandag 27 Augustus tot en met Zaterdag 1 September in de Spanjaardslaan. Inrit van de Fonteinlaan af naar den Wagenweg. SCHERMEN BUITENLAND SCHE DAMES DOEN NIET MEE AAN DE NOORDERBAD-WEDSTRIJD. Doordat de internationale Noorderbadwed- strijden uitgesteld zijn, zagen eenige buiten- landsche deelneemsters zich genoodzaakt om van deelneming af te zien, wat zeer te be treuren is, daar het dames-schermen nu ge heel nationaal blijft. Voor de heeren bestaat wel buitenlandsche deelneming. Engeland komt met een équipe bestaande uit de heeren R. E. Brook, C. de Beaumont, Lloyd, A. G. Pillbrow en J. Reede. De Belgische équipe wordt gevormd door de heeren Ge de Bouguignon, houder van den Noorderbad-Beker 1933, van Buggënhout, Heeremans en van Grintbergen. Holland schreef in met 2 équipes voor de landen- wedstrijd sabel. Deze wedstrijden beginnen aZterdagmorgen in het Noorderbad te Zandvoort. Zondag beginnen de personeele wedstrij den sabel. De Hollandsche deelnemers voor de sabelwedstrijden zijn de heer J. Schrie- ver. A. C. Montfoorl, A. Faber. W. F. Kolen, F. van Wieringen, N. Sjerp, J. van Schevico- ven, W. Snaauw, J. Swaan, P. Fraterman, C. Weber, Jhr. de Jonge. De damesploeg be staat uit de dames: W. v. Gelder, T. v. d. Klauw. D. Leoni, C. Roggeveen. M v d. Sluis, Th. Dekkers. J. Driebeek. J. Boks. mevr. -J. Voodt en mevr. D. van Wieringen. Jammer is dat mej. Jenny Addams. winnares van de Noorderbad-beker 1933 niet aanwezig kan zijn om deze te verdedigen. ZWEMMEN NEDERLANDERS NAAR DEN 4 K.M. WED STRIJD TE BRUSSEL. Zondag zal de traditioneele „Traversée de Bruxelles" gezwommen worden over een af stand van 4 K.M.. Een vertegenwoordigende Nederlandsche ploeg bestaande uit Th. de Man (U.Z.C.), J. van Hemsbergen („Haar lem"! en F. Wegenaar (A.Z. 1870), zal op uitnoodiging aan dezen wedstrijd deelnemen en den strijd aanbinden met een Fransche, 'n Du (sche ploeg en de Belgische zwemmers. DAMMEN. ZOMER DAMWEDSTRIJDEX P.D.L.V.- De uitslag van de laatste ronde is: le klasse: P. BoogerdC. Gastelaars C. BlomK. van Essen A. MeijnhoutS. van Duin D. VergunstH. Baartman MöhlmannY. de Jong iafgebr.) Uitslag afgebroken partijen: K. van EssenJ. C. Hobo A. WijnhoutMöhlmann Reglementair 2e klasse: C. v. d. LeedeC. Boogerd L. v. d LindenD. Algera I. v. d. MeulenTh. Booden BouwmeesterEigenbrood S. de JongN. N. G. v. d. VoetKersbergen Uitslag afgebroken partijen: C. v. d. LeedeG. v. d. Voet 0—2 2—0* 0—2 2—0 1—1' 2—0 2—0 0—2 2—0 1—1 0—2 2—0 0—2

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10