DE BILT SAFE-LOKETTEN STOPPAGE VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 KENNEMER BANKVEREENIGING HOUTPLEIN 8 (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 764.9 ra.m. te Valentia. Laagste barometerstand 748.0 m.m. te Röst. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Westelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tempe ratuur. Uit het Buitenland MOOI WEER. Terwijl de toestand in de omgeving van het hoogste minimum op de Noorsche Zee weinig veranderde, trok een secundaire de pressie m Noord-Oostelijke richting van de Riviera naar Polen langs den rand van het gebied van zeer hooge temperaturen in Centraal-Europa. Langs haar baan vielen zware onweersregens, die gepaard gingen met een sterke afkoeling. Het naderende hoofdminimum gaf aan leiding tot uitgebreiden en plaatselijk zwaren regen in geheel Scandinavië. In Frankrijk steeg de barometer en herstelde het mooie zomerweer zich. Evenzoo in Zwit serland. In Oost-Duitschland, Polen en in de Bothnische Golf is het nog warm. Op IJsland is het reeds herfstig koel. Over Groenland ligt een koud gebied van hoogen luchtdruk. Het is te verwachten, dat het gunstige weer in ons land aanhoudt. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van 764 m.M. 758 m.M. Fa. KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 Augustus. Ondertrouwd 23 Augustus: H. J. van Teu- nenbroek en E. W. Boeree; H. W. Draijer en M. A. Boots; C. Souverein en M. H. Bosschie- ter; J. Hurkmans en J. W. Toepoel; D. J. de Jong en E. Haan; D. J. F. Bosman en C. R. K. Schouten: H. R. N. de Liefde en A. W. Kuijer. Getrouwd 23 Augustus: E. Kerker en A. J. van Roode; J. Boven en H. F. A. Sitter; A. G. Luttik en M. Weijers; J. E. Erdman en G. Vis ser; J. W. Volkers en R, A. Wiarda. Bevallen 22 Augustus: M. Zuidwegvan Doorn, z.; A. C. Bankvan Woensel, d.; A. RoodDekker, z.; 23 Augustus: A. H. van MerkensteinGrol, d.; M. M. de Graaff Moorhoff. z. Overleden 21 Augustus: P. Herschoe, 68 j., Soutmanstraat; 22 Augustus F. van Beem, 77 j., M. van Heemskerkstraat. MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. Laatste ..volksconcert" van 't seizoen eerste-rangsprogramma Hans Bijvanck solist belangrijke première voor Haarlem record-aantal bezoekers groote geest drift Ziehier een kort en toch veelzeggend relaas van het H. O. V.-concert van Donderdagavond. Een verblijdend relaas bovendien. Maar dit verslag is geen „Rubber" en dus is zuinigheid meten dergelijke plaatsvergende leestee- kens geboden. Er volge dus een „gewoon" ver slag. Laat ik met den solist beginnen. Met de in troductie van het hier te lande vrijwel onbe kende en in Haarlem geheel onbekende viool concert van Ferruccio Busoni heeft Hans Byvanck een hoogstverdienstelijke taak ver vuld. Het vioolconcert is reeds voor meer dan 30 jaar geschreven en bevat dus nog geen spoor van de nieuwlichterij, die den compo nist later beving. Het werk toont de invloeden van klassieke voorbeelden: de lange aanloop der sóloviool op een orgelpunt van het orkest herinnert misschien in de slottriller op cis wel iets te sterk aan Brahms' vioolconcert; de stretta der finale is ook wel eenigszins door dit werk geïnspireerd. Het meest zich zelf schijnt Busoni in het langzame middendeel, waarin het mooie gebruik van het koper te roemen is. In 't algemeen is de totaalklank ln dit gedeelte, waar de soloviool in een schier oneindig melos hoog boven den onder grond van het orkest zweeft van bijzondere bekoring. In de omlijstende snelle gedeelten is heel wat, dat meer aan verstandelijk over leg dan aan innerlijke opwelling zijn bestaan dankt. De zeggingskracht der hoofdthema's is niet bijzonder groot. Dat een contrapuntist als Busoni van zijn thema's een interessant ge bruik heeft gemaakt is niet verwonderlijk. Opmerkelijk daarentegen is de diepgaande kennis van het klankkarakter en de techniek der viool, die de grootmeester van het klavier in zijn vioolconcert gedemonstreerd heeft. Die kennis heeft echter niet tot omzeiling van moeilijkheden geleid; integendeel: het con cert is zeer moeilijk te spelen en daarom ver dient Hans Byvanck een woord van lof voor zijn durf, en niet minder een voor zijn voor treffelijke vertolking. Nergens bemerkte men eenige moeite; het scheen alsof alles van zelf liep. Zoo moet het ook zijn. Het samenspel met het orkest was grootendeeLa uitmuntend; alleen in de finale kwam het me af en toe voor alsof d^ orkestpartij wat traag volgde. Marinus Adam heeft zich dus van ziin bege leidende taak lofwaardig gekweten Maar ook zijn zelfstandige arbeid on het laatste concert was te roemen. De strakke lijnen, de onver zettelijkheid van de hoofdthemagroepen in de Coriolan-Ouverture hield hij goed vol: de te genstelling in het melodieuze zangthema klonk warm. Adam's vertolking van Brahms' Eerste Sym- ghonle stond ditmaal op een aanmerkelijk ooger peil dan een paar jaren geleden. Zijn inzicht in de psyche en de structuur van dit gecompliceerde werk moet wel zeer gegroeid zijn. Toch heeft het m.i. nog niet den vollen wasdom bereikt. De contrasten en daarmee de plastische uitbeelding kunnen nog grooter, de uitwerking der détails en vooral ook de onder linge afweging der schakeeringen nog zorg vuldiger zijn. Veel was mij nu nog te vlak; vaak domineerden bijzakelijkheden over hoofd zaken. Het tempo van het Allegretto zou iets levendiger genomen kunnen worden. De over gang naar het stretto der finale verlangt een stringendo, dat ik miste. De hoboïst passe in het Andante m 't vervolg beter op zijn tellen: zijn onopmerkzaamheid schiep een oogen- blik van verwarring Dat een programma als dit een zoo groot auditorium vermag te trekken is een verblij den verschijnsel; is het bewijs dat liefde en belangstelling voor het direct aanhooren van ernstige muziek nog niet gedoofd zijn. De langdurige huldigingen van solist, dirigent en orkest toonden dat het auditorium deze mu ziek verstaan en genoten had en daarvan wilde getuigen. Het moge zoo blijven, wanneer de leden concerten weer beginnen. Hoe meer leden, des te meer geld in de kas der H. O. V., dus des te beter orkest. Dat is dan eens niet een vicieuze, maar een deugdzame cirkel. K. DE JONG. SPORT EN SPEL (Zie ook pag. 6). HONKBAL HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG EN ZONDAG. Op het programma van deze week komen de volgende wedstrijden voor: Zaterdag: Eerste klasse. Ajax IQuick V. V. G. A. I—Z. R. C. Tweede klasse. Ajax IIE. D. O. D. E. C.—H. H. C. H. Blauw Wit II—V. V. G. A. III Haarl. competitie. D. E. V.—E.D.O. n. Haarl. Competitie: Zondag: Nederlandsch negental—Belgisch negental. Haarl. competitie. Haarlem HI—ED.O. III. NederlandBelgië. De hoofdschotel van het programma is natuurlijk de ontmoeting tusschen het Ne- derlandsche en het Belgische negental, die Zondagmiddag op het terrein van R.C.H. te Heemstede plaats vindt en om kwart over een aanvangt. Het Nederlandsche negental be staat uit: Moll. Hunik, Van Heeswïjk, J. Baas, Pijnakker, Wulfhorst, Stam, Parson en Bon ne veld. De Belgen verkeeren in het 'nadeel dat zij minder clubs hebben om spleers uit te kiezen dan wij in Holland. Een voordeel bezitten zij hierin: dat zij geoefend hebben onder Ame- rnkaansche leermeesters. In het negental zijn trouwens een paar Amerikanen opgeno men. Bovendien een Japanner, terwijl er nog kans is dat ook nog een Philippijn voor de Belgen uitkonit'. Van het peil waarop het spel in België staat is echter hier te lande nog niets bekend. De wedstrijden AjaxQuick en V. V. G. A.- Z. R. C. zijn vooral van belang voor Quick en Z. R. C. Die maken beide nog kans voor de bezetting van de onderste plaats. Naar onze meening zullen zij beiden Zaterdag verliezen, en dan nog gelijk staan. E.D.O. moet volgens het programma Zater dagmiddag naar Ajax n, maar daar Ajax maar één terrein disponibel heeft is het twij felachtig of deze wedstrijd wel doorgaat. H. H. C. II gaat denzelfden middag naar D. E. C. Dit laatste negental heeft nog steeds kans op de eerste plaats en zal zich die kans wel niet door H. H. C. II laten verknoeien. De wedstrijd D. E. V.E.D.O. II wordt Za terdagmiddag aan de Kleverlaan gespeeld, terwijl de ontmoeting Haarlem IIIE.D.O. III Zondagmorgen op hetzelfde terrein plaats heeft. Opnieuw vastgesteld. Zooals wij reeds vermoedden is de wedstrijd E.D.O. IAjax II, die de vorige maand wegens een misverstand niet doorging, door den com- petitielelder opnieuw vastgesteld. Tengevolge daarvan moet E. D. O. nog tweemaal tegen Ajax II spelen, en nog thuis tegen D. E. C. VOETBAL. STORMVOGELS WINT DEN „KENNEMERS"- BEKER. Daar geen der andere tegenpartijen der „Kennemers" een beter resultaat in de neder laagwedstrijden wist te verkrijgen dan „Storm vogels", zijn de IJmuidenaren in het bezit van den beker gekomen. STORMVOGELS 2—SCHOTEN. Zondag speelt Stormvogels 2 een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Schoten. Op 9 September komen de blauw-witte reserves tegen Haarlem 2 in het veld. DE ZILVEREN MOLEN VAN GROENENDAAL Het elftal, waarmede R.C.H. in den eersten wedstrijd uitkomt, is als volgt opgesteld: Kos, Kaestner, Krom, Waalewijn, Ruis, Prevost, Hanse, Houkes, v. d. Horst, Kok, Meyer. Voorts wordt ons medegedeeld, dat de Zil veren Molen van Groenendaal na afloop van het tournooi door den burgemeester van Heemstede aan den winnaar zal worden uitge reikt. WATERPOLO. DE HAM—H.V.G.B. (2—6). De bezoekers verschenen met een invaller voor hun midachter A. H. Goedings. Bouwer speelde nu spil, terwijl invaller Hollander de middenvoorplaats bezette. Al dadelijk blijkt, dat HV.G.B. veel sneller is dan de Zaankanters. Er wordt door de bezoe kers een tempo ingezet, dat de thuisclub te machtig is. Door tactisch overnemen, weet de Ham de score voorloopig blank te houden en ook de doelman heeft hierin een groot aan deel. Bij een snellen aanval van H.V.G.B. be machtigt Drijver den bal. Met een onhoudbaar schot scoort hij. De tegenaanvallen van de Ham zijn gevaarlijk, omdat de voorhoede over een behoorlijke schotvaardigheid beschikt en speciaal de middenvoor een snelle zwemmer blijkt te zijn. Boeree houdt de harde schoten evenwel. Daarna maakt Drijver weer een goal (02). Het gelukt van Ommeren de score tot 30 op te voeren, maar dan is de Ham hoofd zakelijk aan het woord. Aanval op aanval wordt ondernomen en eindelijk heeft de rechtsvoor succes. In de tweede helft maakt van Ommeren weer een doelpunt, doch de Ham geeft, ondanks den grooten achterstand, flink partij. Bij een aanval der gasten wordt Drijver door twee spelers zwaar gehinderd. Nochtans weet hij backhands den bal bij den vrijliggenden Hollander te plaatsen, die met een enorm hard schot den doelman voor de vijfde maal het nakijken geeft. Bouwer moet wegens te vroeg wegzwemmen het water ver laten, zoodat H.V.G.B. numeriek in de min derheid is. Dit vormt voor den H.V.G.B.-aanval geen beletsel, en Drijver, die een center van Rol opvangt, maakt nog een doelpunt (61). Even voor tijd maakt de Ham op fraaie wijze nog een tegenpunt onder groot enthousiasme van de talrijke toeschouwers. De Haarlem mers brachten het volgende zevental in het water: A. Boeree, P. Rol. J. J. Bouwer, J. Bongertman Jr., T. C. Drijver, J. Hollander, P. van Ommeren. ZWEMMEN Spaansche zwemmers in Amsterdam. Rie Mastenbroek wordt gehuldigd; Mooi is naar Polen. Zondagavond 26 Augustus zal .Het IJ" de Spaansche Zwemmersploeg ontvangen, die in Maagdenburg deelnam aan de Europee- sche zwemkampioenschappen. Om de Spaansche snelzwemmers partij te geven noodigde „Het IJ" voor de 100 meter vrije slag de heeren Scheffer en Kreffer uit, de eenige Nederlandsche zwemmers Mooi is van Maagdenburg doorgereisd naar Polen die den Spaanschen kampioen Sabata op dien afstand met succes zullen kunnen bekam pen. De avond zal ee.n bijzonder karakter dra gen: Rie Mastenbroek, die in Maagdenburg, zulke buitengewone triomfen behaal de wordt gehuldigd, nadat zij ook hier hare capaciteiten heeft getoond. ZWEMFEEST VAN H.V.G.B. AAN DE KLEVERLAAN. Voor het kringzwemfeest, dat de Zwem- en Poloclub H.V.G.B. Zondagmiddag in de Zwem inrichting aan de Kleverlaan organiseert, zijn veel inschrijvingen binnengekomen. Er wordt deelgenomen door wedstrijdzwemmers van „Haarlem", H.P.C., H.V.G.B. en de Velser Zwemvereeniging. De jury wordt gevormd door de dames A. Knuytvan Laar en Mej. M. van Ommeren, en de heeren P. van Goor (voorzitter-kamp- rechter), J. Bongertman Sr. (starter), C. Ar nold, Theo Hölsken, A. Loos en G. L. Vriend. WIELRIJDEN. ZONDAG KAMPIOENSWEDSTRIJDEN VAN „DE KAMPIOEN". De H.S.V. „De Kampioen" hield haar weke- lijksche clubwedstrijden op de Heemsteedsche wielerbaan. Begonnen werd met een 12 uurs wedstrijd met deelneming van 14 renners. Hoe wel er verschillende uitlooppogingen gedaan werden kon niemand een ronde nemen. De uitslag werd tenslotte: 1. Schaper, 2. Kruyd, 3. v. Rooyen, 4. Brey. De Juniores reden een sprint en een klasse mentwedstrijd. De uitslag luidt van den klasse mentwedstrijd over 30 ronden: 1. de Beer 9 p. (tijd 12 m. 9 sec.) 2. Hensen 5 p., 3. van Breda 4 p. Er werd een serie verreden van de sprint. De uitslag luidt: 1. Klomp, 2. Breda, 3. de Beer. Vervolgens een klassementwedstrijd 60 ron den met 4 klassementen: 1. Schravendijk 7p., 2. Hessels 7 p., 3. Heitselaar 4 p. Zondag is het kampioenschap van H.S.V. de Kampioen op de Heemsteedsche Wieler baan. Het programma vermeldt korte en lange afstand in 2 series van 10 K.M. en beslissing 25 K.M. met deelneming van Jac. v. Egmond, W. Metz, B. v. Dijk, Rijneveld, Fruitema en anderen. POSTDUIVEN DE ZWALUW. De Zwaluw hield een wedvlucht van Chlin (afstand 212 K.M.) De uitslag luidt: W. Bakker 1 14 15 17 18: P. v. Andel 2 6 7 8 13: J. Hommers 3; A. Compier 4 5 16 20; H. C. Hartman Jr. 9 11 12 19: K. Welt 10. De eerste prijswinnende duif bere;k^ eer snelheid van 1404 M. per minuut, c' - - ste 1309 M. CRICKET Wat beteekent „The Ashes"? Een overlijdensadvertentie was de aanleiding Na 4 volle dagen van fairen strijd heeft captain Woodfull met zijn elftal voor Austra lië ..the Ashes" heroverd. Dezer dagen werd ons herhaalde malen de vraag gesteld: „wat zijn dat toch voor kostbare dingen die Ashes?" Wij moeten tot 1882, in de geschiedenis van het Engelsch-Australische cricket teruggaan om duidelijk te kunnen maken hoe de histo risch geworden „Ashes" ontstaan zijn. Het eerste contact tusschen de Engelsche en Australische cricketers ontstond reeds in 1862 in welk jaar voor het eerst een En- gelsch team naar Australië toog om daar cricketwedstrijden te spelen. Nadat de En- geischen viermaal hun bezoek herhaald had den, kwamen de Australiërs in 1878 voor het eerst naar Engeland over. De eerste test- matches werden in 1876 in Australië gespeeld. In 1880 vond op den Oval de eerste testmatch EngelandAustralië op Engelschen grond plaats. Het Engelsche elftal onder aanvoe ring van Lord Harris won met 5 wickets. In 1882 kwam de Australiërs wederom naar Engeland en brachten een zeer sterk team mede, o.a. waren de beroemde bowler Spof- forth en de vermaarde wicketkeeper Black- ham van de partij. De Aussies speelden 31 wedstrijden wonnen er 23. verloren werden 4 en 4 eindigden onbeslist. Slechts 1 testmatch zou gespeeld worden en wel op den Oval op 28 en 29 Augustus, Australië maakte er eerst 63. Engeland 122. Australië in de 2de innings 101 ongetwijfeld lage totalen die de Engel schen wel anders gewend waren, maar het weer werkte niet mede. Engeland moest op een zeer moeilijk wicket 85 runs maken om te winnen. De beroemde Dr. Grace die o.a. voor Engeland uitkwam was alleen al in staat om de punten te maken en hij deed zijn best.1 Niemand die een nederlaag voorzag, toen met 6 wickets in handen er nog maar 30 runs voor de zege noodig waren. Spofforth en Boyle bowlden evenwel zoo geweldig dat op een to taal van 78 het laatste wicket viel. Engeland werd voor het eerst op eigen grond door de Australiërs geslagen. Het bekende Engelsche blad de „Sporting Times" van 30 Augustus 1882 verscheen met het volgende „In Memoriam": In affectionate remembrance of English Cricket which died at the Oval on 29th August 1882 Deeply lamented by a large circle of sorrowing friends and acquain tances R. I. P. N.B. The body will be cremated and the ashes taken to Australia. Bovenstaand „In Memoriam" heeft histo rische beteekenis gekregen. Sinds het seizoen 18971898 werd voor de eerste maal in Australië met een serie van 5 testmatches, zooals wij die kennen begonnen en om de robber gespeeld. Om de 4 jaren speelt Australië in Enge land en evenzoo doen de Engelschen, die in 19361937 weer een kans krijgen de zoo zeer begeerde .Ashes" in Australië terug te winnen. In liefdevolle nagedachtenis aan het Engelsche cricket dat stierf op The Oval op 29 Augustus 1882. Diep betreurd door een grooten kring rou wende vrienden en bekenden. R. I. P. N.B. Het stoffelijk overschot zal gecremeerd worden en de asch zal naar Australië worden meegenomen. DE TOUR VAN DE WEETWOOD TOURING ELEVEN. Heden vertrekt uit Leeds een team uit Yorkshire cricketers samengesteld, allen stu denten, naar ons land voor een negendaag- sche tour gedurende welke een vijftal cricket wedstrijden gespeeld zullen worden. Maandag en Dinsdag j.l. werd op Headingly reeds een oefenwedstrijd gespeeld. De combinatie bestaat uit 14 spelers, waar onder zeer goede cricketers die wanneer zij even aan onze matting wickets gewend zijn, ongetwijfeld hunne bijzondere kwaliteiten zullen toonen. De namen van de spelers die de Weetwood Touring Eleven vormen zijn: R. Firth, cap tain, E. Firth, K. Roberts. L. Fear i Weetwood C. C.), J. W. Wood (Graven Gentlemen), J. Brumfit en J. Knight (Ilkley), P. Massen en C. English (Leeds Springfield), A. J. Hughes (Leeds University), G. Wilson (Whitkirk), J. Greenhalgh (Yorkshire Nondessripts)H. Maglaglan (Romany), J. Ibbotson (Leeds). Dinsdag 28 Augustus wordt aan de Span jaardslaan tegen Rood en Wit gespeeld. De wedstrijd vangt om 2 uur aan en er zal door gespeeld worden tot 8 uur. Zij die dezen on getwijfeld interessanten wedstrijd kunnen bijwonen zullen van hun tocht naar het Rood en Wit-terrein dat thans wel op zijn mooist is, geen spijt hebben want er zal Dinsdag goed cricket aan de Spanjaardslaan te zien zijn. ROOD EN WIT COMB.H.C.C. COMB. H.C.C. leidt met 95 runs. H.C.C. wint den "toss en' gaat eerst batten. Zij opent met K. Hagedoorn en J. J. Vestdijk op het bowlen van W. Yates en W. Kramer. Op 15 zijn beiden verdwenen maar dan zet ten W. H. Gallois en P. ten Bosch een grooten stand op. Van 215 wordt wordt het 3119, op welk totaal W. H. Gallois uitgaat voor 28. J. v. d. Luur die hierna inkomt, gaat op den zelfden voet voort met P. ten Bosch. Met de lunch is het totaal al 157 voor 3. Hiervan had P. ten Bosch 86 not out en J. v. d. Luur not out. Na de lunch wordt J .v. d. Luur op den eersten bal gemist. Op den eersten bal dien P. ten Bosch krijgt wordt hij achter het wicket uit- gevangen voor 86. J. v. d. Luur gaat nu vrij spelen en slaat den bal naar alle kanten van het veld, oa. drie zessen. Als hij er 71 heeft geeft hij een hoogen slag en wordt door W. Yates op zijn eigen bowlen uitgevangen. Zijn 71 bevatte niet minder dan 7 vieren en 3 zessen. Hierna is het spoedig afgeloopen en het totaal sluit op 254 waaronder 30 extra's. Bij Rood en Wit was W. Yates de beste bowler, getuige zijn cijfers 8 voor 92. De andere bowlers konden de batsmen niet in moeilijkheden brengen. Rood en Wit opent hierna met J. de Jonge en W. Kramer op het bowlen van K. Hage doorn en P. ten Bosch. W. Kramer heeft er dadelijk het oog in en slaat den bal ook naar alle kanten. Op 33 valt het eerste wicket na melijk van J. de Jonge voor 2. Op 74 slaat W. Kramer over een bal van P. ten Bosch heen en is gebowled voor een goede 53. Met de thee zijn er 84 runs voor 2 wickets. Na de thee wordt W. Yates op den eersten bal door M. Elte uitgevangen op het bowlen van K. Neuerburg. Mr. F. A. Davidson die hierna inkomt speelt een ware captain's innings. Hij scoorde 33. Als G. de Vries uitgaat voor een harde 20 en H. Wegerif voor een kalme 6 is het spoedig afgeloopen. In de laatste over van den eersten dag valt het laatste wicket van Rood en Wit, waardoor H.C.C. met 95 runs leidt op de eerste innings. Deze wedstrijd wordt Vrijdag in Den Haag voortgezet. De volledige scores zijn: H.C.C. Ie innings: K. Hagedoorn c. J. de Jonge b. W. Yates 7 J. Vestdijk run out 1 W. Gallois bowled W .Yates 28 P, ten Bosch c. H. Wegerif b. W. Yates 86 J. v. d. Luur c. and b. W. Yates 71 K. Neuerburg l.b.w. W. Kramer 7 M. Elie bowle 1 W. Yates 11 M. van Toen c. J. de Jong, W. Yates 7 J. ten Bosch bowled W. Yates 2 J. Beukers not out 4 Jhr. S. Snouck Hurgronje c. H. Wegerif b. W. Yates 0 Extra's 30 Totaal Bowlingcijfers: O. M. W. Yates 241/6 2 W. Kramer 19 3 J. Francken 4 G. de Vries 3 F. Hasselman 3 P. Ligtenstein 1 Rood en Wit le innings: J. C. de Jonge bowled P. ten Bosch W. Kramer, idem. W. Yates c. M. Elte, b. K. Neuerburg G. de Vries c. and b P. ten Bosch Mr. F. A. Davidson l.b.w. K. Hagedoorn T. Everard bowled P. ten Bosch H. Wegerif bowled K Neuerburg F. Hasselman c. W. Gallois b. K. Hagedoorn L. Groen l.b.w. J. ten Bosch J. Francken not out P. Ligtenstein, bowled K. Hagedoorn 74 23 19 10 254 W. 8 1 2 53 17 20 33 0 Extra's 14 Totaal 159 Bowlingcijfers: O. M. R. W. K. Hagedoorn 12 5/6 4 29 3 P. ten Bosch 17 2 68 4 J. v. d. Luur 7 1 17 K. Neuerburg 5 1 11 2 W. Gallois 5 2 10 J. ten Bosch 2 11 1 VOORBEURS TE AMSTERDAM. De "-vaste stemming in Wallstreet is niet van langen duur geweest. Gisteren heeft weer eèn reactie plaats gehad. Op onze beurs beeft één en ander in zooverre invloed gehad dat de iets meerdere belangstelling heden ochtend weer was verdwenen. Er is dan ook zoo goed als niets omgegaan. De stemming was daarbij aan den gedrukten kant. Koninklijke Olie waren ongeveer 1 pet. 'ager, evenals H.V.A. terwijl de overige soor ten slechts fractioneel lager golden. Ameri- kaansche fondsen waren eveneens eerder iets 'uier. De Youngleening, die gisteren tot boven 30 was gestegen, daalde weer beneden dien koers. Op de wisselmarkt was de belangrijkste ge beurtenis de flauwe stemming voor het pond, dat hedenochtend tot f 7.371/2 daalde als gevolg van de onzekerheid, welke is gescha pen, doordat de Engelsche autoriteiten de 'aatste dagen geen steun meer hebben ge boden. De dollar was ten opzichte van gis teren onveranderd, evenals de mark. De TranscKe franc bleef vast. In plaats va ïi kaarten Tot onze groote droefheid overleed heden in den ouderdom van 73 jaar onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw Willemina Johanna Commas weduwe van Dr. J. C. H, II. Maekay ITaarlem J. C. H. WESSTRA— MACKAY Mr. TH. A. WESSTRA en kinderen Ned. Indië: J. C. H. H. MACKAY II. M. MACKAY— BAKKER 's-Gravenhage: M. C. D. MACKAY Haarlem: W. J. MACKAY Haarlem, 23 Aug. 1934 Van Eedenstraat 1 Geen bloemen Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag a.s. te 3 uur op de begraaf plaats Oud Eik-en-Duinen te 's-Gravenhage Overleden te Johannes burg, Transvaal. Zuid- Afrika, op 23 Juli 1934 ME1NDERT WARTENA geboren te Bolsward, Friesland in den ouderdom van 64 jaar. Diep betreurd. JOSINA WARTENA en dochter^ DIEUWKE WARTENA AL.EIDA WERDMULLEl: SOPHIE MC KEN'NA RITA WARTENA Volstrekt eenige kennis geving Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader Feye Bok Arts te Haarlem Weduwnaar van Dr. J J. van Bork. in den ouderdom van bijna 65 jaren W. F. BOK J. BOK ANNEKE BOK Haarlem, 23 Aug. 1934 Kleine Houtweg 131 Geen bezoek De begrafenis zal plaats hebben te Westerveld op Maandag 27 Augustus e.k. na aankomst, van trein 14.14 Heden overleed plotseling onze beste Schoonzoon en Zwager Fejje Bok, Arts te Haarlem Weduwnaar vau Dr. J. J. van Bork. Heemstede: W. VAN BORK H. A. VAN BORK— VAN WESTERING Haarlem E. BLANKEVOORT— VAN BORK K. BLANKEVOORT Ginneken: W. VAN BORK G. VAN BORK— BLANKEVOORT Rotterdam: M, ENGELSMAN— VAN BORK B. H ENGELSMAN "-'3 Augustus 1934 Heden overleed tot onze diepe droefheid onze beste Echtgenoot, Vader. Be huwd- en Grootvader, de Keer Johan Hendrik Christiaan Frederik Eckhard in den ouderdom van 82 jaar. Haarlem, 29 Aug. 1934 A. L. Dyserinckstraat 80 Uit aller naam: Wed. J. ECKHARD- v. POLEN De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 27 Augustus te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats tan de Kleverlaan. RECTIFICATIE In de advertentie over leden Pieter Herschoe komt o.a. voor: Geen bezoek Geen bloemen Dit moet zijn: Geen bloemen geen toespraken WELFSCHOEN SPECIAL IST JAC. VAN MARIS Barrevoetestr. 19 Opjj. 1897 Tel. 15051

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2