Radio Moors »v ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1934 HA'AREEM'S DAGBLAD TO WIELRIJDEN. Richter breekt het baanrecord te Arnhem. Van Egmond 2e in den sprint en eerste in den koppelwedstrijd. Richter, die het baanrecord op 10 sec. bracht. Uit Arnhem: Vrijdag werden op de Wieler baan „Arnhem" aan den Velperweg interna tionale wielerwedstrijden gehouden. Nadat tij dens de wedstrijden door v. Egmond 't baan record, dat met 10.2 op naam van Pijnenburg stond, geëvenaard was, deed de Duitsche ren ner Richter in de pauze een aanval op dit record. Hij slaagde in zijn poging en ver beterde het record met 0.2 sec. en bracht het op 10 sec. De resultaten warens als volgt: Sprintwedstrijd voor profs in 6 matches a deux over 4 baanronden: le rit: 1. Richter,^ tijd laatste baanronde 10.4 sec.; 2. Leene. 2e rit: 1. Van Egmord, tijd laatste ronde 10.4 sec.; 2. Huybrechts. 3e rit: 1. Richter, tijd laatste ronde 10.3 sec.; 2. Huybrechts. 4e rit: l. Van Egmond, tijd laatste ronde 10.2 sec.; 2. Leene. 5e rit: 1. Leene, tijd laatste ronde 10.6 sec.; 2. Huybrechts 6e rit: 1 Richter, tijd laatste ronde 10.4 sec. 2. van Egmond. Totaaluitslag: l. Richter (Duitschland) 3 pnt.; 2. Van Egmond 'Ned.) 4 punten; 3. Leene (Ned.) 5 punten; 4. F. Huybrechts (Bel gië) 6 pnt. Handicaprace over 25 baanronden: 1 Slaats; 2. Kuester:,3. Huertgen; 4. Maes. Puntenrace over 20 ronden: 1. Steffes (Keulen) 14 pnt.;2. Heslinga (Den Haag) 13 pnt.; 3. Van Dijk (Den Haag) 9 pnt.; 4. Hey- nekamp (Wageningen 8 pnt. Achtervolging over maximum 20 ronden: 1. Heynekamp (Wageningen); 2. Roordink Arnhem); 3. Rutten (Arnhem) 4. Manarin (Arnhem). Koppel wedstrijd over 50 K.M.- 1. Van Egmond—Slaats 1 uur 9 min. 12 sec. (14 pnt.); Op 3 ronden: 2. HeurtgenSteffes, 9 pnt. 3. HeslingaMatena 4 pnt. 4. G. Leenevan Dijk 0 pnt. Op 4 ronden. 5. Huybrechts—Maes 12 pnt. Op 6 ronden: 6. RichterKuester 5 pnt CLUBWEDSTRIJDEN VAN „DE KAMPIOEN". H.S.V. de Kampioen hield Vrijdagavond haar wekeiijksche ciubwedstrijd voor leden die niet op de baan rijder.. Er werd gereden over een afstand van 28 K.M. voor alle klas sen. 50 renners kwamen aan den start. De uitslag is: A. en B. klassers: I. W. Staphorst 5 punten. 2. v. d. Heijden 4 p. 3. v. Noorden 3 p. 4. D. Veenhof 2 p. 5. B. de Bruin 1 p. Junioren A: 1. Drost 5 punten. 2. v. Straaten 4 p. 3. Mar tens 3 p. 4. v. der Neut 2 p. 5. de Vos 1 p. Junioren B 1. Schell 5 punten. 2. Eykhof 4 p. 3. Joubie 3 p. 4. P. Peetoom 2 punten. 5. Langerak 1 P- De C-klassers startten in twee ploegen. De uitslagen van de tien geplaatsten luidt: C-klassers le ploeg: 1. J. Peters. 2 v. d. Hulst, 3. A. Kersen, 4. J. Staphorst, 5. G. Jansen. C-klassers 2e ploeg. 1. Blok. 2. M. Peetoom. 3. Jordan. 4. Burger 5. Silvis. CRICKET OVERZICHT. Zondag wordt Haarlem de laatste kans ge boden om zich door een overwinning op de H. C. C. reserves aan het dreigende dagrada- tiespook te onttrekken. Winstkans is er zeker, indien van meet af aan op de victorie- ge speeld wordt. d. w. .z. indien elke speler zich tot het uiterste inspant om geen enkele run cadeau te geven. Alleen dan is het mogelijk het totaal van Neuerburg c.s. zoo laag te hou den, dat dit door de Haarlembatsmen kan wor den overschreden. Rood en Wit kan bovendien haar zusterver- eeniging een grooten dienst bewijzen, door over het Rotterdamsche V. O C. te zegevieren. Al is V. O. C.'s aanval geenszins te versmaden, achten wij de huidige battingcapaciteiten van onze stadgenooten toch voldoende om boven de 150 runs te komen, een totaal, dat mede door de aanwezigheid van bowler Yates niet gemakkelijk zal worden overschreden. In plaats van den belangrijken wedstrijd V. R. A—H. D. V. S. vast te stellen, heeft de competitieleider gemeend zich aan .het oor spronkelijk vastgestelde programma te moe- Wh. houden, waardoor feitelijk een kostbare 'speeldag verloren gaat. Thans ontvangen de Stadionbewoners, de Haagsche kampioenen, een wedstrijd die bij een normaal verloop, zeker door Van den Bosch c.s. gewonnen wordt. Voor de Overgangsklasse is de wedstrijd SpartaH. B. S. vastgesteld welke vermoede lijk Zaterdagsmiddags op het terrein van H. C. C. zal zijn. Het is te hopen, dat deze ont moeting definitief doorgang vindt opdat Vrij dag 31 Augustus of Zondag 2 September de beslissende strijd V. V. V. versus winnaar SpartaH. B. S. kan worden gespeeld. Wij onthouden ons van eenige prognostic ten aanzien van den wedstrijd SpartaH. B. S. aangezien beide ploegen o.i. van zoo gelijk waardige kracht zijn, dat het onmogelijk is de sterkere club aan te wijzen. UMPIRE. FLAMINGO JUN. TOURNOOI. Donderdag en Vrijdag werden de wed strijden verspeeld tusschen de stedelijke junioren elftallen van Haarlem, Utrecht Rotterdam en Amsterdam. Weliswaar heeft het Haarlemsche elftal het in de finale niet tot een overwinning kunnen brengen, daar de tegenpartij kans zag den tijd uit te spelen, maar toch heeft zij getoond gedecideerd de sterkste te zijn. Na de overwinning, Donderdag op Utrecht, moest Vrijdag de finale gespeeld worden tegen Rot terdam. die den vorigen dag eveneens een overwinning had geboekt, nl. op Amster dam. Jammer was het echter, dat de finale zeer eenzijdig verliep, want Haarlem scoorde eerst 227 runs, terwijl Rotterdam het daarna slechts tot 68 runs voor het verlies van 7 wickets kon brengen. In den eersten wedstrijd tegen Utrecht, werd zeker geen gemakkelijke overwinning be haald, daar Utrecht het zeer behoorlijke to taal 142 wist te scoren. Vooral Keers speelde hier een nuttige Innings en werd met 66 top scorer. Het hooge totaal was wel vooral aan hem te danken, want slechts drie anderen nl. Birnie 16. Mundt 18 en Cuperus 14, wisten de dubbele cijfers te bex'eiken. Voor Haarlem bowlden: v. Musscher 238, Zonneveld 3—42. de la Mar Jr. 117, Rens 016, Kramer 414 en Elfers 04. De Haarlemmers lieten hierna echter uit stekend batten zien. Geen der bowlers boe zemde veel ontzag in en na een zeer goed be gin van Voogd, v. Musscher en Kramer, kon het totaal van 142 gemakkelijk voor het ver lies van slechts 7 wickets gepasseerd worden. Het grootste aandeel in dit totaal hadden Voogd 44. v. Musscher 30. Kramer 30, Rens 13 en Heimig 17 not out. Keers toonde zich een goed allrounder. want na eerst verx-eweg de meeste ruxxs ge maakt te hebben, moest het ook met bowlen vooral van hem komen. Zijn cijfers 447 waren wel verdiend. Verder bowlden nog Birnie 147. Hill 040. v. Loo 06 en v. Benthem 05. De eerste wedstrijd werd dus een ovex-winning van 16 mins en 3 wickets voor de Haarlemmers. Denzelfden dag scoorde Rotterdam 191 te gen Utrecht 126, zoodat Haarlem voor den eersten prijs tegen Rotterdam speelde. Ook nu brachten de Haarlemmers weer een flink totaal bijeen nl. 227. waarbij zeer aan trekkelijk cricket werd te zien gegeven. Het batten van Kramer vooral was zeer goed. doch ook Mulder, de la Mar, v. Musscher en Heimig deden van zich spx-eken. Kramer werd met 48 topscoi'er, verder de la Mar 32, v. Musscher 20, Muller 44. J. Vreeden 12, terwijl Heinxig zijn totaal vrijwel uitsluitend aan boundaries bijeensloeg. Zijn innings van 24 bevatte 1 zes en 4 viex-en. De bowlingcijfex-s van Rotterdam waren, S. v. d. Schouw 170, H. Brandt 363, A. Nieu- wenburg 441, J. Keuzenkamp 230. De Rotterdammers lieten hierna niet veel moois zien en het was wel zeer jammer voor de Haarlemmers, dat het niet tot een over winning kon komen. Dank zij J. Keuzenkamp 15, A. Nieuwenburg 12 en 10 extra's wex-d het totaal voor 7 wickets 68, waanxa de tijd ver streken was. De bowlingcijfers van Haarlem waren: Kra- mer 219. Mulder 13, Zonneveld 114, v. Musscher 3—20. Rens 0—0 en Elfei's 02. In de vei-liezersronde won Utrecht van Am sterdam met 156 tegen 71 runs. VOETBAL. OM DE ZILVEREN VELSERBRUG. Voor deze nederlaagwedstrijden speelt V.S.V op 2 September tegen R.C.H. en op 9 Septem ber tegen Go Ahead. V.S.V. NAAR 'T R.C.H.-TOURNOOI. V.S.V. komt in de volgende opstelling uit: Michel, Van Zutfen, v. d. Griendt, Den Boer, De Vries, de Graaf (of Broek) Wolf Sr., De Koning, Wolf Jr., Sterk, Kruis wijk. WEST-FRISIA ELFTAL EN EEN SCHEIDS RECHTER-WEDSTRIJD. Het West-Frisia-elftal dat tegen E.D.O. uit komt is: Horsman, Stelling. Jelles, Ubels, Peereboom Krul, Bakker, Klopper, De Ki-oon, Braber, v. d. Zei. Voorafgaande aan den wedstrijd E.D.O.— West Frisia is een wedstrijd van Haarlemsche scheidsrechters tegen Haagsche collega's. De Haarlemmers komen als volgt uit: Saeys. Spierdijk, de Lugt. Hekelaar. Kerkman. Bom. De Jong, Schreinders, Klerk, J. Luyken. de Wit. De scheidsrechter der scheidsrechters zal de heer Mulder zijn. OM DEN A.R.O.L.-BEKER. A.F.C.Bloemcndaal. Zondagmorgen om 10 uur speelt Bloemen- daal met het volgende elftal tegen A.F.C. De Haas, Jonkergouw. Immer. De Wilde, Beijk, Kohier, J1. Kammeijer, De Bock, Van Gelder, P. Leemhuis, J. van Leuven. Bij.Apoth&MOopgisten (Adv. Inge?. Med.) LAWNTENNIS. ZwedenNederland 11 in den Davis Cup-wedstrijd. ZWEMMEN NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Zondag 26 Augustus zullen te Utrecht de kampioenschappen van den Nederl. bond tot het redden van drenkelingen verzwommen worden; de Haarlemsche brigade komt met eenige sterke ploegen uit. DE DEELNEMERS AAN HET ZWEMFEEST VAN H. V. G. B. Op het Kringzwemfeest, dat H. V. G. B. morgen aan de Kleverlaan houdt, zullen starten Op de 200 Meter vrije slag om het kam pioenschap: Sipkema en Kemper (H. P. C.), Zeeman en van Gelderen (Haarlem), Drijver en Rol (H. V. G. B.), Kollerie en Veenstra (Waterratten). De H. P. C.'er Mooi vertoeft in Polen en kan derhalve zijn kampioenschap niet verdedigen. We vermoeden, dat de favo rieten Sipkema en Zeeman een verwoeden strijd zullen voeren. De jeugdige Heemste- denaar heeft dit seizoen reeds den schitteren den tijd van 2 minuten 32 seconden gemaakt. Ook het nummer 3 x 50 Meter wisselslag estafette voor heeren geldt voor het kam pioenschap van Haarlem's Zwemkring. Hierin starten Haarlem en H. V. G. B. ieder met drie ploegen. H. P. C. en D. W. R. komen met éen ploeg uit. Het Kringbestuur heeft voor de adspiran- ten „de beste prestatie" ingesteld; om een „kampioenschap" wordt door de jeugd dus nog niet gezwommen. H. V. G. B. heeft voor jongens onder de 17 Jaar twee estafettes ingelascht, n.l. 3x50 Me ter wisselslag en 10x50 Meter vrije slag. De laatste malen heeft H. V. G. B. zich steeds de sterkste getoond. Of dit nu weer het geval zal zijn? Voorts wordt er een schoonspring-demon- stratie gegeven door leden van ..Haarlem" en H. V. G. B. De middag wordt besloten met twee polo wedstrijden. Een jeugdzevental speelt tegen H. V. G. B. Eveneens zal een partij tusschen twee adspirantenteams worden gespeeld. DEMONSTRATIE BIJ KUNSTLICHT. Dinsdag hoopt de H.Z. en P.C. .,De Water ratten", bij wijze van sluiting van het zwem- seizoen bij kunstlicht een demonstratie te geven. Eenige lachnummers zullen worden afgewisseld door polowedstr!jden. Aan het figuui'zwemmen zal een feeëriek aanschijn worden gegeven. BILJARTEN WERELDCLASSIFICATIE INTERNATIONALE SPELERS. In de Annuaire, uitgegeven door den Inter nationalen Biljartbond (U.I.F.A.B.i en opge steld door den secretaris, den heer A. Avé. van die organisatie, komt de wereldclassificatie voor van de spelers in internationale wedstrij den naar hun prestaties in het seizoen 1932 1933 in de verschillende spelsoorten volgens de behaalde gemiddelden en series, alles op de match-tafel. Wat de Nederlandsche biljarters betx-eft, komen die op de volgende plaatsen: cadre 45 2 J. Dommering. C. van Vliet en J. Swee- ring op de 7de, 10de en 14de; cadre 451 J. Dommering en J. Sweering op de 7de en 10de; cadre 71 2 (cadre Soussa) J. Sweering op de 7de; libre P. de Leeuw op de 7de; Driebanden H. J. Robijns en C. B. Koopman op de 1ste en 9de; Fantaisie C. B. Koopman op de 4de. In het Pantathlon (alle spelsoorten tezamen) was ons land niet vertegenwoordigd. ATHLETIEK. DE HEER BURGER BESTUURSLID VAN DE ATHLETIEK FEDERATIE? De K.N.A.U. candideert den heer Burger voor het bestuur. Het bestuur van de K.N.A.U. heeft aan het congres van de Internationale Amateurs Athletiek Federatie voorgesteld den heer G. A. Burger als bestuurslid van de Federatie te benoemen. In de K.N.A.U. vervult hij de functies van voorzitter der Nationale Technische commis sie en lid van de trainingscommissie. STELLA WALSH NAAR JAPAN. WARSCHAU. De Poolsche athlete en Olympische kampioene Stella Walsh zal op uitnoodiging van den Japanschen Athletiek Bond op 1 September naar Japan vertrekken om aan eenige wedstrijden deel te nemen. WATERPOLO. NEPTUNUS—DE WATERRATTEN (1—1) (GESTAAKT). Wanneer scheidsrechter Dogger beginnen laat, gaan de Waterratten met een invaller voor hun doelverded'iger v. d. Broek als volgt te water: J. v. d. Booren, S. de Vries, J. Kollerie, A. H. de Bruyn, C. H. Vrugt, N. de Vries, Th. v. Koningsbrugge Neptunus is het eerst bij de bal en al spoedig scheit Pesie tegen de lat. De Waterratten nemen de aanval spoedig over en Oostveen in het Neptunus-doel krijgt veel werk. Aan den anderen kant verricht v. d. Booren ook goed werk. De beide partijen wegen goed tegen elkaar op. Neptunus is over het alge meen iets sneller doch de Watei'ratten geven hun niet veel kans. v. d. Booren stopt een hard schot doch hij kan de bal niet voldoende wegwerken en v. 't Hoff maakt een doelpunt (10). Ook na de hexwatting wegen de partijen goed tegen elkaar op. Dan wordt Dekker wegens verzwemmen het water uitgestuurd en wanneer de bal naar de Bruyn gespeeld wordt, wordt deze genomen hetgeen de scheidsrechter niet ontgaat zoodat ook deze speler het water uit moet en nu is het al gauw de Vries die de partijen op gelijken voet brengt (11). De Waterratten komen nu gevaarlijk op zetten en steeds zijn zij in den aanval. Even later worden Kollerie en v. t. Hoff het water uitgestuurd, zoodat met zes tegen zes verder wordt gespeeld. Er is nog korten tijd te spelen wanneer scheidsrechter Dogger de wedstrijd staakt wegens de ingevallen duisternis, zoodat nu nog niet is beslist wie het afdeeling'skampioen schap heeft behaald, Timmer wint, Knottenbelt verliest. STOCKHOLM. 24 Augustus (V. D.) Vrijdag is een aanvang gemaakt met den Davis Cup wedstrijd ZwedenNederland. Zoowel onze landgenoot Timmer als de Zweedsche speler Oestberg behaalden een overwinning, zoodat de eerste dag met gelijken stand is geëindigd. Oestberg won gemakkelijk in drie sets van onzsn landgenoot Knottenbelt, alleen in den laatste set stuitte hij op meer tegenstand Even gemakkelijk won Timmer zijn partij van Schroeder. De cijfers waren: Oestberg (Zweden) sl. Knottenbelt (Ned. 6—1, 6—1, 6—4. Timmer (Ned.) sl. Schroeder (Zw.) 60,64. 63. De stand is dus 11. DuitschlandDenemarken (20), KOPENHAGEN, De beide eerste enkelspelen van den Davis Cupwedstrijd Denemarken- Duitschland. zijn door de Duitsche spelers ge wonnen. zoodat Duitschland thans met 20 de leiding heeft. Henkei (Duitsch.) sl. Anker Jacobsen (Den.) 13—11, 6—3. 6—2. Von Cramm (Duitschl.) sl. Einar Ulrich (Den.) 6—3, 6—1. 6—2. -De uitslag van den eersten dag van Zweden- Nederland bevestigt de verwachtingen. Tim mer heeft zich bijzonder op dreef getoond en wij mogen verwachten dat hij ook het enkel spel tegen Oostberg. de sterkste Zweed wel zal winnen. Niet zoo gemakkelijk echter, want deze is van werkelijke kracht, zooals Knotten belt heeft moeten ervaren. Onze tweede Ne derlandsche speler was niet bijzonder in vorm, maar zelfs in zijn beste dagen is hij toch nog wel zwakker dan Oestberg. die vast aan tac tisch spel weet te paren. Schroeder is zwakker. De partij tusschen Knottenbelt en hem kan nog wel spanning brengen, als Knottenbelt er dan beter in is. Veel, zeer veel zal in dezen strijd afhangen van het dubbelspel en ten aanzien hiervan durven wij ons zeker niet aaxx een voorspelling te wagen. Men heeft zich afgevraagd of de nieuwe aanvoerder van onze ploeg Mr. Punt, meer geluk zou brengen in het buitenland, waar op één wedstrijd tegen Ierland na, steeds verlo ren werd. Wij weten het niet, alleen mag op gemerkt worden, dat wij zonder hem natuur lijk een Punt minder hebben. TOURNAMENT „RIJNEGOM". De uitslagen van Vrijdag luiden: Gemengd dubbelspel. Tweede ronde: Mej. T. Redeker en W. Redeker sl. mej. Rob bers en Wiers 62. 68, 64. Dames dubbelspel. Mevr. Knuyt en mej. Knuvt verliezen van mej. Bos en mej. Roosen 63. 6—4. In dit nummer is een halve competitie ge speeld, die thans geëindigd is en waarvan de uitslag is: mej. Bos-mej. Roosen 3 3 0 6 mej. v. Rijswijk-mej. v. d. Zouwe 3 2 14 mej'. Knuyt-mevr. Knuyt 3 12 2 mej. de Jong-mej. Postma 3 0 3 0 Heeren dubbelspel. 4e ronde: F. Cochius en E. Cochins sl. Onnekes en de Groot 75, 62 Troost-ronde heeren enkelspel. le ronde: Ten Houten de Lange sl. Hug. Scholten 61. 3—6, 6—4. 2e ronde: Ten Houten de Lange sl. Groeneveld 60. 60. G, Noorman v. d. Dussen sl. H. Scholten 5—7, 6—3, 6—2. Ping-Pong. De finales van dit tournament worden reeds Zaterdagmiddag gespeeld. De uitslagen van Vrijdag luiden: Heeren enkelspel. Eerste ronde: Vettewinkel sl. Gall 21—15, 14—21, 21—19: Pliester sl. Yland 21—13, 21—13: H. Frenkel sl. J. Frenkel 2117, 2125; Iserief w.o. de Keiser: Bijl de Vroe sl. Meijer 2115, 2116. Tweede ronde: Paardekooper Overman sl. Lamoraal 2112 2.111: Wangkweski sl. Vettewinkel 2111. 14—21. 21—9: H. Frenkel sl. Pliester 21—19 13—21, 21—17; W Bijl de Vroe sl. Iserief 21—18. 21—19: Vië sl. Wester 21—16. 21—19: Gall sl. Kamminga 2119. 2115; De Vries sl. Tholen 21—19. 7—21. 21—18; De Groot sl. Edersheim 2114. 2113 Dames enkelspel. Mej. de Bock gelijk tegen mej. Schweitser 2113. 1821: mej. de Bock gelijk tegen mej. Vettewinkel 2113. 1021; mej. de Kadt sl mej. Knuyt 219. 2117: mej. de Kadt sl mej. Koetze 2119. 21—18: mej. de Kadt sl. mej. Schweitser 2111. 2115: mej. Knuyt gelijk tegen mej. Vettewinkel 218, 2022: mej. Koetse gelijk tegen mej. Vettewinkel 17-21. 21-14: mej. Schweiser sl. mej. Vettewin kel 2114. 2114: mej. Vettewinkel sl. mej. de Kadt 21—17, 21—15. Gemengd dubbelspel: Eerste ronde: Mej. Paardekooper en Paardekooper sl. mej. Gex-zon en de Kadt 2116. 2118; mej. de Bock en Wangkweski w.o. mej. Overman en Ovei'man. Tweede ronde: Mej. de Bock en Wangkweski sl. mej. Paar dekooper en Paardekooper 2117, 2115. Heeren dubbelspel. Eex*ste ronde: De Groot en Wangkweski sl. Gebr. Gall 21—12, 21—9. Radio-Procramma DAMMEN. ZOMERCOMPETITIE. De uitslagen der zesde ronde in den loop dezer week gespeeld luidt als volgt; G. Postma wint van Ras; Souverein wint van Wartenhorst; Roelofs wint van v. d. Velde; Dukel-Postma niet gespeeld; v. Velde- Souverein remise; Schager-Vrij hof remise. De stand van dit zomertournooi vriend schappelijk verspeeld door ledexx van D.C.IJ. luidt na de zesde ronde als volgt: Vrijhof 6 5 1 0 11 G. Postma 6 4 11 9 T. Postma 5 2 2 1 6 J. Roelofs 5 3 0 2 6 v. d. Velde 7 2 3 2 7 Soeverein 5 2 12 5 F. Dukel 5 2 0 3 4 A. Ras 5 113 3 Aa Schager 6 114 3 Wartenhorst 6 10 5 2 ZONDAG 26 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M VARA. 9.00 Morgenrood (De Nobel) Gramo- foonplaat. 9.04 Postduivenberichten. 9.06 Tuin- bouwhalfuurtje. S. S. Lantinga „Diverse Ka- mer-bladplaxxten". 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50 Frans Nienhuys draagt voor. 10.00 Orgelcon cert door Joh. Jong. 10.40 W. H. Vliegen: „Veer tig jaren Politieke Strijd". 11.00 Klein koor uit „De Stem des Volks" afd. Amsterdam olv. An ton Krelage. 11.30 Adama van Scheltenxa. Piet Bakker herdenkt: Adama van Scheltema, de partijgenoot. 12.00 Klein-Vara-Ensemble on der leiding van Frits Bakels. 1.00 Roliexx Nu- man draagt voor. 1.15 VARA-Orkest onder leiding van Hugo de Groot. 2.00 „De Zingende Hemel". Een fragment uit „Droomkoninkje" van Herman Heyermans, voor te dragen door Willem van Cappellen. 2.15 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 3.00 Coro Belmonte zingt. (Gram.muziek). 3.15 De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 3.45 De Flierefluiters olv. Jan van der Horst. 4.15 „De vi-edespijp" een schets van Ilja Ehrenburg, voor te dragen door Janny van Oogen. 5.00 Joodsche Mannenzangvereeniging ..Harpe Davids" olv. H. Lindeboom. 5.30 A B. Kleerekooper: „Troelstra in het parlement tusschen gx-oote tijdgenooten". 6.00 Sluiting. VPRO. 6.00 Halve uren met boeken. Elisabeth Zernicke. Het Buurmeisje. Spr. Ds. G. Cramer, Gouda. 6.45 Wijdingsdienst in onze studio. Spr. Ds. P. van der Wal. Herv. Pred. te Tilburg. 8.00 Sluiting. VARA. 8.00 Herhaling SOS-berich- fcen. 8.03 VARA-ox-kest olv. Hugo de Groot. 8.30 Dr. Henri Polak: „Het Nederlandsche Volks leven in veei'tig jaren". 8.50 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 9.15 Veertig jaar ordening. Luisterspel door A. Pleysier, opgedragen aan de S D.A.P. in Nederland bij haar 40-jarig be staan, door de VARA. Opvoering door het VARA-Tooneel olv. Willem van Capellen. 10.00 Vaz Dias. 10.15 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 11.00 Van Alles Wat (Gram.muziek). 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN 301.5 M. NCRV. 9.30 Ox-gelconcert uit de Kathedraal te Breda, door Jo. Frijters. 10.00 Gramofoon muziek. 10.15 Pontificale Hoogmis ter gelegen heid van den Propagandadag voor Kerkmu ziek, opgedragen door Z.H. Exc. Mgr. P. Hop mans, Bisschop van Breda, in de Kathedraal te Breda. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Het KRO-orkest onder leiding van Marinus van 't Woud. 1.00 F. Brunklaus „Het Oude Rusland en de Nederlandsche Letterkunde". 1.20 KRO- orkest olv. Marixxus van 't Woud. 2.10 P. Rei- siger; „De Steppe in Siberië". 2.30 De KRO- Boys olv. Piet Lustenhouwer. 2.55 Beethoven- programma. 4 30 Ziekenhalfuux-tje door Kap. J. H. A. Hendriks. 5.00 Sluiting. NCRV. 5.00 Kerkdiexxst uit de Geref. Kerk te Zwolle. Voor ganger Dr. J. Thijs. Organist J. Lindeboom. Na den dienst tot 7.45 Gewijde muziek. KRO. 7.50 Katholiek gezinsleven (II) Pater D. A. Linne- bank O.P. „Vorming in het gezin". 8.15 De KRO-Boys olv. Piet Lustenhouwer. 9.00 Vaz Dias. 9.05 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. 9.50 Gramofooxxxnuziek. 10.00 Viool recital door Louise Wijngaarden. 10.15 Vaz Dias. 10.20 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. 10.40 Epiloog door het Klein Koor olv. Jos. H. Pickkers. 11.00 Sluiting. KONINOSTR.27, TELEF00N14«0t Offloleel PHILIPS REPARATEUR MAANDAG 27 AUGUSTUS HILVERSUM 1875 M. Avro. 8.00 Tijdsein Avro-klok. 8.01 Ochtend- concertè 10.00 Tijdsein Avro-klok. 10.01 Mor genwijding. 10.15 Gramofooximuziek, 10.30 Vair de draaitafel (Gram. muziek). Mr. Ph. C. La Chapelle draagt voor. 11.30 Concert door het Ensemble Rentmeester. 12.30 Schijvenrevue voor de lunch. 1.30 Ensemble Rentmeestex*. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Orgelconcert door Piet van Egmond Jr., 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Onderbreking van het programma. Over schakeling naar den zender Radio Kootwijk. 4.30 Spectacle Coupé, door Max Tak. 5.30 Con cert door Kovacs Lajos en zijn orkest, met tusschenspel van gramofoonmuziek. 7.00 Cau serie door G. de Josselin de Joi'Uh: Groot eet klein en kleine nog kleiner. 7.30 Piano-recital door mej. Judith de Leeuw. 8.00 Tijdsein Avro-klok. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias 8.05 Opera Concert door leden van de N.V. Italiaansche Opera. Het Omroeporkest. Het geheel onder leiding van Mario Parenti. 8.55 De Rotterdamsche Havens, een reportage van Leo Ott. 9.25 Voox-tzetting concert door leden van de N.V. Italiaansche Opera 10.01 Een kwartiertje Weensche muziek. 10.15 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest. 11.00 Nieuws berichten van liet persbureau Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein Avro-klok en Sluiting. HUIZEN 301.5 M. Ncrv. 8.00 Schriflezing en meditatie. 8.15 Mor genconcert. 10.30 Morgendienst door Ds. Joh. Gerritsen Jr. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur: Zee en heide, van G. F. Haspels. 11.30 Orkest muziek. 12.00 Politieberichten. 12.30 Orgel concert uit de Lutersche Kerk, Kloveniers burgwal, te Amsterdam door den orgelist Jan Zwart. 2.00 Viool-recital door Albert Jansen, 2.35 Wenken voor de keuken door mevr. M. AdrianMerckens. 3.15 Zangplaten. 3.45 Ver zorging zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. G. Chr. H. Plantage. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Christelijk liederenuurtje door Joh. de Heer. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuurtje. 6.58 Zendei-ovex-schakeling. 7.00 Politieberich ten en Persberichten. 7.15 Gramofoonmuziek, of ..een greep uit het Dagelijksch Gebeuren". 7.30 Vragenuurtje 8.00 „Onze zang- en mu- ziekvereenigingen. Chr. meisjes en gemengd koor Hosanna, te Boskoop onder leiding van J. van Boek. 9.00 Iets over den handel in tabak, door Jan Noortwijk. 9.30 Concert door het Cello-kwartet van het Nederlandsch Ka merorkest te Den Haag. 10.45 Gramofoonmu ziek. 12 00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 6.30 Tsjechische avond. Gevarieerd con cert. 7.35 Gevarieerd concert door het om roeporkest olv. Henri Pensis. 8.20 Tsjechisch concert door het omroeporkest olv. Hcnri Pensis. 8.35 Vervolg Tsjechisch concert 9.00 Symphonieconcert door het omroeporkest olv. Henri Pensis, mmv. Jacques Srees cellist. 9 30 Uitzending uit Mondorf les Bains van het vioolrecital door Louis Godowsky. 10.00 Uit zending uit Vichy van het klassieke concert dor een orkest olv. Emile Cooper. BRUSSEL 484 M. 5.15 Omroeporkest. 6.50 Populair concert 7.20 Alice d'Haene speelt piano. 8.20 Omroep orkest speelt lichte muziek. 9.35 Idem. 10.30 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 8