CRICKET WANDELSPORT WIELRIJDEN. HONKBAL MAANDAG 27 AUGUSTUS 1934 H A' A R C E M'S DACBLA D 5 VOETBAL IN ENGELAND. Zaterdag is in Engeland de voetbalcompe titie weer begonnen. Er werden nu al eenige verrassende uitslagen genoteerd. Zoo kon Ar senal het niet verder brengen dan een 33 gelijk spel tegen Portsmouth; Birmingham won nog maar juist met 21 van Aston Villa en de wedstrijd Tottenham HotspurEverton eindigde met een 11 gelijk spel. Chelsea be gon natuurlijk weer met een nederlaag, n.l. 30 tegen Derby County. De uitslagen waren als volgt: BirminghamAston Villa 21 Derby County—Chelsea 3—0 Leeds UnitedMiddlesbrough 24 Leicester CityWolverhampton Wanderers 11 LiverpoolBlackburn Rovers 20 PortsmouthArsenal 33 Preston North EndGrimsby Town 10 Sheffield WednesdayStoke City 41 SunderlandHuddersfield Town 41 Tottenham Hotspur—Everton 11 West Brdmw. AlbionManchester City 11 Het nieuwe Feijenoord-stadion. 63.000 PLAATSEN. In een bericht in de N. R. Ct. lezen we, dat het nieuwe Feijenooraterrein ruimte zal bie den aan niet minder dan 63.000 toeschouwers, waarvan ongeveer 2,3 is gereserveerd voor zit plaatsen. Naar aanleiding der resultaten van de door de Rotterdamsche architecten Brinkman en Van der Vlugt gemaakte studiereizen met bestuursleden der vereeniging naar diverse buitenlandsche stadions, zijn thans volledige ontwerpen gemaakt, die de goedkeuring van een daartoe benoemde bouwcommissie hebben. Men heeft zich inmiddels met het bestuur van den K. N. V. B. verstaan, dat nog diverse aan wijzingen heeft gegeven. De Herdenkingsmarsch van „Jan Passtoors". Burgemeester Scholtens ontvangt, herinner ingskruis. Ruim vijfhonderd wandelaars, die deel namen aan de derde herdenkingsmarsch van de Haarlemsche Wandelsportvereeniging „Jan Pastoors", hebben tijdens de groote rust eenigen tijd in Hotel ..Oud Meerenstein", ver toefd. Voor de binnenkomst van de wandelaars bestond groote belangstelling. Op het Meeren- steinplein hebben tientallen ingezetenen de deelnemers zien defileeren voor het eere comité. Sommige groepen maakten met haar wap perende vlaggen en sportieve costuums een fleurigen indruk. Op het baicon van hotel „Oud Meerenstein", dat met planten- en een tapijt versiering prijk te, hadden plaatsgenomen de dochter van wijlen Jan Pastoors, den pionier van de wan delsport in Nederland, burgemeester H. J. J. Scholtens van Beverwijk, voorzitter van het eerecomité en verscheiden leden van dit co mité. Met bijzondere belangstelling werden de Be verwij ksche tippelaars verwelkomd. De Kennemer Wandelclub nam met 16 leden aan den tocht deel en maakte als tweede bin nenkomende, onder leiding van den heer Gaarthuis een uitstekenden indruk. De voorzitter van de H.W.S.V. „Jan Pas toors", de heer F. Kooien, heeft tijdens de groote rust burgemeester Scholtens dank ge bracht voor zijn belangstelling en medeleven met de wandelsport en hem onder daverende bijvalsbetuigingen het kruis van „Jan Pas toors" aangeboden. Burgemeester Scholtens betuigde zijn erkentelijkheid voor de opname van Beverwijk in het parcours, dankte voor het hem geschonken eereteeken en hoopte „Jan Pastoors" met haar aanhang nog vele malen in Beverwijk te mogen begroeten. De heer Dinkhuizen, lid van het eerecomité, die reeds zestien maal de vierdaagsche mee liep en dus op het gebied der wandelsport als deskundige mag gelden bracht „Jan Pas toors" hulde voor de schitterende organisatie van den marsch. Op voorstel van den voorzit ter van de Nederlajidsche Wandel Organisatie werden eenige oogenblikken stilte in acht ge nomen als huldebetoon aan de nagedachtenis van wijlen Jan Pasto'ors. Nadat tenslotte de E.H.B.O. haar goede zor gen nog aan de voetblaren had gewijd werd de tocht frisch en vroolijk voortgezet naar het eindpunt van den marsch, gebouw „Olympia" te Haarlem. Wielrennersclub „Kennemerland". DE LAATSTE RECORDRIT. Zondag hebben de renners van de Wielren nersclub „Kennemerlana" den laatsten en tevens beslissenden recordrit gereden, om den Kikkertbeker, den Van Veen beker en den beker van Botterop. Gereden werd in drie klassen, n.l. de A- klasse over 60 K M. en de B- en C-kl. over 40 K.M. zes en twintig renners startten om de minuut van Hotel Oud-Meerenstein. Het par cours leidde naar Assendelft, waarvoor de renners den weg door den polder moesten nemen. Zij hadden te kampen met sterken tegenwind, die aan de snelheden veel afbreuk heeft gedaan. Geheel overeenkomstig de ver wachtingen ging in de A-klasse de renner P. Braas als eerste over.de eindstreep. Pronk was goede tweede; Mooy en Taffijn moesten den strijd wegens pech opgeven. In de B-klasse werd Duineveld eerste. Zijn groote snelheid bleek uit het feit, dat hij zijn snelsten tegenstander met 2 minuten de baas bleef. Zijn overwinning trok des te meer de aandacht, omdat hij ook de snelle renners Oorthuis en Oudshoorn onder zijn tegenstan ders telde. In de C-klasse bleek de jeugdige renner Glas zijn dag te hebben. Hij leverde een mooie pres tatie door ter ronde van 20 K.M. denzelfden tijd te maken als de renners in de A- en B- klasse. H. Oudshoorn verspeelde in C. zijn kans doordat hij in Assendelft een hond overreed, waardoor hij viel en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Hij gold als een van de snelste renners in zijn klasse. De gespecificeerde uitslagen van deze re- cordritten, die in 5 Zondagen over een totalen afstand van 300 K.M. werden gereden, zullen bekend worden gemaakt, wanneer de Controle commissie met haar rapport gereed is. Wedstrijden op de Veka-baan. Zaterdagavond heeft op de Veka-baan te Amsterdam een internationale koppeïwed- strijd over 100 K.M. plaats gehad. Hieraan werd deelgenomen door het Duitsche koppel SteffensHurtgen, de Belgen Buysse-Deneef en de Hollandsche koppels BogaertVan der Wulp, van Hoek—Adam, PijnenburgWals, SlaatsVan Kempen, BraspenninxVan Hout, HeslingaMatena en Van Egmona Klaas van Nek Jr. Laatstgenoemd koppel had geen succes. De einduitslag luidt: 1. Slaats- Van Kempen 5 p., in 2 uur 14 min.. 13 2.5 sec.; op één ronde: 2. BraspenninxVan Hout 5 p.; op vier ronden; 3. HeslingaMatena 4 p.; op vijf ronden: 4. De Wolff—Van der Heijden 9 p.; 5. PijnenburgWals, 5 p.; 6. Steffens— Hurtgen 0, p., op zes ronden 7. Buysse-Deneef 10 p., 8. BogaertVan der Wulp 2 p.; op ze ven ronden: 9. Van HoekAdam. Achilles. KAMPIOENSCHAP KORTE AFSTAND OP DEN WEG. Zondag hield „Achilles" een sprintwedstrijd om het kampioenschap 1934 der vereeniging, waarvoor veel belangstelling bestond, daar niet minder dan 40 renners den strijd aan bonden. Er werd met buitengewoon veel animo ge reden; het ontbrak in de verschillende ritten niet aan de noodige spanning. A. Rijnbeek uit Nieuw-Vennep, die den laat sten tijd snel naar voren was gekomen, zette thans de kroon op zijn werk, door den titel van kampioen 1934 korten afstand in de wacht te sleepen, op den voet gevolgd door Van Beu gen, terwijl v. d. Aart en J. Engel zich resp, 3de en 4de plaatsten. Ook de C-klassers reden een sprintwed strijd, hierin was het de debutant Hommerse, die de aandacht trok, door zijn eersten wed strijd te winnen. Beide gelukkige winnaars Rijnbeek en Hom merse werden na een toepasselijk woord van den voorzitter in de bloemetjes gezet. Het verloop van den wedstrijd was als volgt: De series der C klassers werden gewonnen door Koppen, J. de Vries, Warmer. W. v. d. Veer, Hommerse en Jongejans. In de Herkan sing plaatsten zich nog G v. Duin en J. Hob belen. De demi-finales werden gewonnen door Koppen.. W. v. d. Veer en J. de Vries, terwijl Hommerse de herkansing won. De finale werd toen in matches a deux verreden met den volgenden uitslag: 1. Hommerse 3 p.: 2. Koppen 4 p.; 3. J. de Vries 5 p.; 4. W. v. d Veer 6 p. De serie's der A en B klasse werden gewon nen door. H. v. Beugen, A. RijnbeeK. B. v. d. Aart, G. de Wees en J. Engel terwijl Hein Bakker de herkansing won. In de demi-finales zegevierden daarop B. v. d! Aart. H. v. Beugen en A. Rijnbeek en in de herkansing J. Engel. De finale werd in matches a deux verreden: de uitslag werd: 1- A. Rijnbeek, kampioen korte afstand 1934 3 p.: 2. H. v. Beugen 4 p.; 3. B. v. d. Aart 5 p.; 4. J. Engel 6 p. „Sport-opa" Van i der Vet overleden. Uit Voorburg wordt aan de Tel. gemeld, dat daar de bekende heer W. van der Vet, de nestor van de sportwereld (in het alge meen bekend als Sport-opa" Van der Vet in den onderdom van 88 jaar is overleden. Hij was van 1898 tot 1906 voorzitter van den Ned. Wielerbond. Verder was hij bestuurslid van vele andere sportvereenigingen. Hij was indertijd ook nog Nederlanösch schutters- kampioen. De wijzigingen in Motor- en Rijwielreglement. EEN PRACTISCHE K. N. A. C. UITGAVE Van de K. N. A. C. ontvingen wij een boek werkje, waarin de voornaamste wijzigingen van Motor en Rijwielreglement en Beschik king zijn weergegeven. De afbeeldingen in kleurendruk van alle nieuwe verkeersborden hebben achter in het boekje een plaats ge vonden. De K. N. A. C. zond deze uitgave aan de Bur gemeesters van alle Nederlandsche gemeenten ten dienste van het politiepersoneel. Niet slechts van de zijde van de automobi listen maar ook van hoofden van scholen en ander onderwijzend personeel bestaat, gelet op het groote aantal aanvragen, veel belangstel ling voor het boekwerkje. Nederland-België (21-12) Onder groote belangstelling werd Zondag middag op het terrein van R. C. H. bovenge noemde wedstrijd gespeeld. De Belgen verkozen eerst te slaan. Achter eenvolgens kwamen aan slag: Van Moll, Ca- luwé. Myata. Payne. De Maere, Kaesen, De Keyzer, Vissers en Van Hout. De volgorde der Hollanders was: Hunik, Stam, Parson, Baas. Moll, Pijnakker, Van Heeswijk, Bonneveld en Wulf horst. Het begin was voor de Hollanders zeer gun stig. Payne stond op de werpplaat en Kaesen fungeerde als achtervanger. Hunik maakte van den allereersten bal een tweehonkslag. Nadat Stam was uitgevangen volgden honk- slagen van Parson, Baas. Moll en Pijnakker. De tik van Moll was zelfs twee honken waard. Van Heeswijk en Bonneveld werden echter weer uitgevangen. Intusschen waren drie spe lers thuisgekomen. De Belgen hadden minder succes. Door een worp van Moll naar het eer ste honk sneuvelde Van Moll. De Japannees Myalta kreeg van Moll drie slag, terwijl Payne uitraakte op het tweede honk door een keu- rigen worp van Hunik. Alleen Caluwé, die uit had kunnen zijn als Van Heeswijk beter ge vangen had. maakte een punt. Gelet op de prestaties der Belgen kreeg iedereen den indruk, dat het voor de Neder landers geen groote moeite zou zijn om te winnen. De tweede beurt der Belgen was heel anders dan de eerste. Maar dat lag aan de Hollan ders! Moll wierp in deze beurt liefst zes keer vier wijd, waardoor dus zes keer een speler op het eerste hoiik kwam. Bovendien werden door verschillende spe lers liefst vier fouten gemaakt. Nadat er tien man aan slag waren geweest, waarvan er acht over de thuisplaat kwamen, werd Pijnakker als werper aangezet. Die werd nog éénmaal geslagen, maar zorgde toen door drie slag voor 'de derde nul. De Belgische werper werd echter gaande weg beter. Alleen Baas zorgde voor een twee honkslag. Twee man voor hem en een er na sneuvelden door drie slag. Na deze beurt begon echter een periode van vrijwel gelijkopgaanden strijd, met de Hol landers een ietsje beter. Van hoog peil was echter ook aan Hollandschen kant geen spra ke. Wel had Pijnakker nogal vaak succes met drie slag en werden er eenige keurige vangen gedaan, maar telkens weer werd het spel door een meer of minder grove fout onderbroken. Dat de Belgen ook zwak speelden blijkt wel uit het feit dat zij vier maal achtereen voor nul uitgingen. Doordat de Hollanders nog wel wat runs maakten was na vijf innings de stand 1111 bereikt, zoodat de Belgen hun voorsprong verloren hadden. In de zevende beurt bedierf Bonneveld het spel. door op alle mogelijke ballen te slaan, zonder ze te raken. Daardoor ging hij als der de man uit op drie slag. terwijl n.b. drie honken bezet waren. Dat Payne als werper vervangen was door Bini maakte voor de Bel gen zeer weinig verschil. In de achtste beurt der Hollanders kwamen na de tweede nul nog vijf man lan slag. Zoo zwak was het werpen. Eindelijk sneuvelde Bonneveld door een goeden worp van den achtervanger naar het derde honk. Daarmee was de wedstrijd geëindigd. De cijfers der innings zijn: Belgic: 1 8 2 0 0 0 0 1 totaal 12. Holland: 32402226 totaal 21 D. E. C—H. H. C. II (11—10) In de eerste innings werd er door de H. H. C.'ers wel goed geslagen, maar door goed veld werk van D. E. C. leverde het slaan niet veel punten op. In dien tijd sloeg C. Mulder een home run. Later, toen Bax ging werpen, werd er veel minder geslagen. Bax was, evenals Panman, in sommige beurten vrijwel onbe speelbaar. Van der Lande zag echter kans een home run te slaan. In de achtste innings steeg de spanning ge weldig. Vier H. H. C.'ers kwamen over het thuishonk en drie honken raakten bezet, ter wijl er nog maar twee man uit waren. Bax hield zich echter goed en wierp drie slag. Toen hoefde D. E. C. niet meer te slaan en won toch met 1110. Achtervanger Holster was bijzonder op dreef. Drie maal sneuvelde een D. E. C.'er door een werp van hem op het derde honk. De cijfers der innings zijn: H. H. C. n: 0 2 0 0 1 1 2 4 totaal 10 D. E. C.: 4 0 0 o 2 5 0 x totaal 11 D. E. V.—E. D. O. 2 (21—20) D. E. V. kwam met slechts zeven man en had dan ook al spoedig een flinken achter stand. Door tactisch en soms ook wel gewaagd honkloopen wisten de Vijfjarigen den ach terstand te verkleinen. In de laatste innings raakte bovendien K. Zandstra, die voor E. D. O. wierp, vermoeid. Daardoor raakten de hon ken vaak bezet en werd de achterstand in een kleine overwinning van D. E. V. omgezet. Vooral het aangooien liet aan beide kanten veel te wenschen over. De cijfers der innings zijn: E. D. O. II: 1 2 3 3 1 6 1 1 2 totaal 20 D. E. V.: 1 1 0 1 3 1 6 4 4 totaal 21 Haarlem 3E. D. O. 3 (820) Haarlem III kwam Zondagmorgen met slechts zeven man op. Vanzelfsprekend be lemmerden de twee automatische nullen het spel zeer. Maar niet alleen numeriek, ook in andere opzichten was E. D. O. III sterker en het ver schil werd dan ook steeds grooter. Na acht innings was de tijd verstreken en de uitslag 20—8 voor E. D. O. III. De cijfers der innings zijn: E. D. O. III: 1 0 1 5 5 5 3 0 totaal 20 Haarlem III: 30001130 totaal 8 De overige uitslagen. Quick bestond het met 16—10 van Ajax te winnen, daardoor zichzelf veilig stellende van de onderste plaats, en de kans van Ajax op de bovenste te niet doende. V. V. G. A. spande zich alleen in om Z. R. C. op nul te houden en blijkens den uitslag 27—o is zij hierin •geslaagd. Het gevolg is dat Z. R. C. onderaan staat en volgend jaar degra deert. Blauw Wit II won met 2717 van V. V. G. A. III en werd daarmee ongeslagen kampioen van afdeeling II B. NED. CRICKETBOND Haarlem-H. C. C. II. Haarlem wint en stelt zich in veiligheid. Healey was met 't bat wederom de eenige, die het Haagsche bowlen langen tijd weerstond. Hij had in zijn innings echter niet over geluk te klagen, maar toch was zijn batten zeer nut tig en het was tenslotte een uitstekende pres tatie om. als eerste man ingaande, zijn bat door de innings te dragen en met 61 not out te blijven. Na Healey was het feitelijk alleen nog Allart die goed batten liet zien. De anderen zorgden er samen tenslotte voor, dat de innings op 139 sloot, wat op het Haarlem-terrein tot een zeer behoorlijk totaal gerekend kan wor den. Wel speelden toen de Haagsche openings bats zóó goed, dat een kans op de overwinning voor Haarlem zeer klein werd. Neuerburg en Schill deden zelfs de 60 opgaan zonder wicket- verlies, maar toen herstelde het Haarlem elftal zich na het zwakke begin volkomen en behalve Ten Bosch kreeg geen der andere batsmen meer vat op het bowlen, zoodat het na 163 werd all out voor 115. Een keurige prestatie der Haarlemmers, die de kans op de overwinning steeds grooter maakten door prachtige vangen en uitstekend grondwerk. He: bowlen van Maas was zeer goed. het geen zijn cijfers 428 ook wel uitwezen: op vallend was ook het groote aantal maiden- overs, dat hij bowlde, n.l. 13. H.C.C. II won den toss; zij verkoos eerst te fielden. Healey en Kleefstra openen dan voor Haarlem de innings op het bowlen van Schill en Sodderland. Beide batsmen spelen zich kalm in op het goede bowlen. Sodderland vooral bowlt weer als gewoonlijk zeer zuiver en blijft een voortdurend gevaar door zijn variatie van snelheid. Schill is wel zeer snel, maar begint nog al scheef. Als er 20 runs op het scoringbord zijn is Sodderland dan ook de eerste, die succes heeft, als hij Kleefstra met een prachtig gepitchten bal bowlt. Healey speelt in de volgende overs zeer gelukkig, geeft eenige kansen in de slips, die niet geaccepteerd worden, maar bovendien nog vieren worden ook. Het fielden der Haag sche is ook niet bepaald goed, hoewel Bouw meester op 35 een prachtige catch doet en De la Mar kan verdwijnen na 4 runs gescoord te hebben. Voorloopig behouden de bowlers nog de over hand, want ook De Ruig wordt spoedig het slachtoffer van Sodderland, als hij even uit zijn crease komt en door Rekkers wordt ge- stumped. Twee runs later doet Bouwmeester op het bowlen van Schill wederom een prachtige vang; Maas kan zonder een run aan het to taal toegevoegd te hebben, weer vertrekken, r? stand is dan 450; het ziet er voor Haar lem niet zeer gunstig uit. Allart laat zich ech ter van zijn beste zijde zien en weet Healey zeer goed ter zijde te staan. Beiden weten dan ook tot de lunch stand te houden. Er zijn dan 70 runs. Na de lunch spelen de batsmen zeer kalm verder, wetende dat de tijd er niet op aan komt en dat het in dezen wedstrijd om de pun ten gaat. Zeer langzaam komen de runs, voor al Healey doet het zeer op zijn gemak. Neuer burg wordt aangezet in plaats van Sodderland; werkelijk blijkt dit van den Haagschen cap tain een goede change, want juis. als ae 100 is opgegaan, wordt Allart zeer gelukkig door Rekkers op het bowlen van Neuerberg ge- stumped. Allart scoorde een zeer goede 21 en zijn innings was van de Haarlemmers verre weg de mooiste. De Vries, die in de plaats van Allart is gekomen, laat intusschen ook goed batten zien, maar hij wordt al spoedig met een lagen ba! door Schill gebowled. Deze laatste bowler blijkt er nu steeds beter in le komen, want wel weet Sodderland het snelle scoren te voorkomen, maar Schill is de eenige, die de wickets verder neemt. Voogd, Rijpma en Onkenhout maken te zamen slechts een run en vallen allen als slachtoffer van den fast- bowler. De stand is dan 9126. Van Dalsum als laatste man houdt echter nog stand en weet Healey den zoo noodigen steun te geven. Deze laatste ziet echter geen kans, wat sneller te gaan scoren om zoo doende het totaal nog wat op te voeren. Als Van Dalsum tenslotte voor 9 door Sciiill, die daarmede zijn zevende wicket neemt, wordt gebowled, is het totaal 139 geworden. Zooals gezegd had Schill verreweg het meeste succes en met 758 dan ook uitstekende cijfers. H.C.C. II begint hierna met E. Neuerburg en J. A. Schill. die er al dadelijk goed het oog in blijken te hebben, waarbij echter opgemerkt dient te worden, dat de aanval van Haarlem er maar niet in kan komen, waardoor ook het fielden zeer verslapt. Vooral De Ruig kan maar niet de goede lengte vinden. Pas na de thee herstelt het Haarlem-elftal zich volkomen. Eerst wordt Neuerburg op net bowlen van De Ruig gevangen; op hetzelfde totaal valt ook Gallois als slachtoffer van Dc Ruig. Schill en Ten Bosch houden dan nog even stand, maar als Schill voor een uitste kende 43 door Maas gebowled wordt, komt er een collapse die niet meer gestuit wordt en van 163 is het dan geworden all out voor 115. Ten Bosch was, behalve het openingspaar, de eenige, die nog weerstand bood; zijn 17 runs waren van zeer goed gehalte. Vermelding ver dient nog de prachtige eenhandsche vang van Rijpma in de slips, waarvan E. Jansen het slachtoffer werd. De Ruig was door het slechte begin nogal duur geweest, maar nam de meeste wickets, n.l. 671, Maas bleek weer zeer lastig om op te scoren en nam in ruim 26 overs 4 wickets voor slechts 28 runs. De scores worden In ons volgend nummer opgenomen. V. 0. C.-Rood en Wit Tegen de verwachting in is Rood en Wit met een zware nederlaag naar huis gekomen. Op een goed wicket, maar een vrijwel onbespeel baar veld bieek Terwiel zijn dag te hebben en dat het maken van runs dan niet gemak kelijk is, ondervonden de Rood en Witters maar al te goed. De Haarlemmers begonnen eerst om ruLm kwart over twaalf te batten. Wij schrijven nog wel Augustus maar ae voetbal rolt alweer, van daar dat late begin. In geen tijd heeft Terwiel Yates, Posthuma en A. van Baasbank voor slechts 3 runs opgeruimd. Kramer in gezel schap van v. d. Togt, houdt stand. Laatstge noemde voelt zich cp het Rotterdamsche bow len niet op zijn gemak: scoort op 6 ballen 14 runs, waaronder een zes op East, maar valt dan als slachtoffer van den Engelschman. In tusschen bedraagt het totaal nog maar 23 runs. Wackwitz is er ditmaal ook snel geweest. J. van Baasbank verleent Kramer dan zooveel steun, dat tenminste de 50 opgaan. Op 57 neemt de prachtig bowlende Terwiel ook Kramer's wicket voor een zeer goede 29. waarna de resteerende 4 wickets zegge en schrijve 1 run aan het totaal weten toe te voegen. In precies 80 minuten was de zaak voor een schamele 58 runs bekeken, Terwiel bowlde snel, hield een perfecte leng te, kortom het was buitengewoon goed wat hij met den bal deed. Zijn cijfers 8 voor 30 waren zeker niet geflatteerd. Het batten van Rood en Wit maakte op dezen Zondag allerminst een sterken indruk. V. O. C. deed het een stuk beter, maar kreeg de volle medewerking van de Rood en Wit- fielders. De gemiste kansen liepen in de dub bele cijfers. Er waren zeer zeker moeilijke onder, maar het grootste gedeelte is te houden geweest. Yates nam weliswaar de meeste wickets, doch v. d. Togt verdiende zeker meer dan 1 wicket voor zijn goede bowlen. Gescoord werd er zeer weinig op hem; hij bezorgde de Rotterdamsche batsmen de meeste moeilijk heden. Gibb was spoedig verdwenen; toen er 14 runs waren werd hij door Yates gebowld. Ruychaver en Verburg houden dan stand, doch hadden reeds eerder van de mat kunnen zijn dan op 48, waarop v. d. Togt zijn eenige wicket neemt door den V. O. C.-captain te cleanen. Terwiel klapt er vlug 14 bij elkaar. Ook Beyers doet niet te lang over zijn 19. doch East zorgt, dat er bright cricket te genieten valt. Speciaal de slows van Posthuma zijn een kolfje naar zijn hand. Driemaal gaat de bal voor zes het veld uit; hij weet nog 4 x de boun dary te vinden. Op 147 sneuvelt East voor een ook al niet kanslooze. maar wel harde 45 De grootste tegenstand is dan gebroken en als er 8 wickets neer zijn voor 161 runs, probeert Ruychaver een extra punt uit de match te halen. Van Eeghen wijzigt het ingaan van zijn batsmen. De Jonge en Posthuma openen nu. maar weer is het begin niet best want op 15 zijn beiden verdwenen, alweer op Terwiel. B. Davidson en v. d. Bogaardt doen de vrees voor een inningsnederlaag verminderen, maar op 37 komt deze terug als er 2 wickets vallen. Van Baasbank en Yates vcegen 20 runs aan het totaal toe. Op 66 valt het 7de wicket, het begint een gevaarlijke situatie te worden. Yates en de ook nu weer safe spelende Kramer voorkomen erger en als het totaal tot 90 ;s oo geloopen, geeft Ruychaver zijn verdere po gingen op. Terwiel nam nu alle wickets >-cor 48 runs, 14 wickets vcor 78 runs in totaal, het is een schitterende prestatie, V. O. C. wint met 103 runs op de 1ste innings. De scores zullen in ons volgend nummer ge publiceerd worden. V. R. A.—H. c. C. Deze wedstrijd is door V.R.A. gewonnen met 51 runs op de eerste innings. Totaal V.R.A.146; van H.C C. 95. De Competitiestanden. EERSTE KLASSE. H. C. C. I. 9 H. C. C II 0 V. R. A. 0 Haarlem i 1 Rood en Wit 11 V. O. C. 11 H. D. V. S. 11 \jax (L.)—C. V. H. Gewonnen door Ajax met 95 runs op de 1ste innings- Roodt wint den toss en gaat batten. Zeeuwe en Koch openen. Op 16 boekt Dupcn ziju eerste succes als hij Koch mot een laag blij vender. bal weet te bowlen. Ook Mlddciink maakt het niet lang en gaat eveneens bcwled Dupon. Zeeuwe ziet spoedig hierop eveneens zijn palen duikelen, maar dan weten Roodt en Van der Maar stand te houden. De pitch E ;n een slechte conditie, want .shootes worden lustig afgewisseld met balten die ongeveer manshoog over het wicket suizen. Vooral Du- mat prima te kennen. pon schijnt de desbetreffende plaatsen op de Als bovengenoemd paar uit is. weten Da vidson en Van Langelaar nog een aardigen stand op te zetten. De bowlers hebben er hoe genaamd geen ontzag meer onder, maar ais beiden spoedig achter elkaar uit gaan, Is het op 97 afgeioopen. G. Zeeuwe 13. A. J. Rood: 14, R. A. G. Da vidson 16. G. v. Langelaar 15. Bowlingcijfers Ajax; J. Dupon 6—37, K. van Kuik 1—18, C. Schudel 3—27. Bij Ajax gaat het batten van meet af aan veel vlotter, te meer daar de C. V. H -bowlers ae gevaarlijke plaatsen op de pitch blijkbaar niet kunnen vinden. Toch ziet 't er bij 435 voor de Herculanen niet ongunstig uit. Meyer en Dozy weten echter de kans te doen keeien. Vcoral Dczy heeft er geweldig 't oog in. Nie mand kan hem ontzag inboezemen en de >core vliegt omhoog. Diverse zeer harde vieren en zessen kernen van zijn bat en het totaal is reeds 113 als hij zijn legguards voor een rech ten ban van Zeeuwe zet. Meyer, die zich niet onbetuigd laat, scoort langzamer, doch veel stijlvoller. Diverse goede slagen van hem sui zen langs pcint en cover-point. Hij gaat op 170 run out door keurig veldwerk van Seveke. De rest ls veel minder en alleen K. v. Kuik kan door brutaal spel nog 20 runs aan de score toevoagen, Vermelding verdienen nog 2 goede staaltjes veldwerk van Seveke, waarvan nog 2 Ajaxie- den het slachtoffer werden. Totaal 192. waar van L. Jansen 12. J. Dupon 10, H Meyer 47, J. Dozy 50. K. V. Kuik 20. Bcwlmgcijfers Q. V H.: J. Middellnk: 0—20, G. Zeeuwe 4—45, R. A. G. Davidson 2—35, A. Rocdt 040, G. v. Langelaar 0—20. Ajax probeert nog een 3e punt te veroveren, maar bij een stand van 454 wordt deze po- ging opgegeven. Zeeuwe scoorde in deze in nings nog een keurige 35 waaronder 2 zessen en 4 vieren. Ook Koch, die ongeveer 70 minu ten heeft staan batten voor 8 runs verrichte nuttig werk. Bowlingcijfers Ajax: J. Dupon 313. K. v. Kuik 0—7, H Meyer 0—2, P. v. Ommen 1—23, C. Schudel 01. VleermuizenHaarlem II. Na de overwinning, die Haarlem II verleden week behaald heeft, hebben dc Haarlemmers het in Bussum er ieelijk bij laten liggen, waar door tevens de kans op het kampioenschap verkeken is. Haarlem II, dat met een zeer jeugdig elftal naar Bussum trok, begint te batten en opent met J Muideren A. v. d. Bergh. Reeds op 6 valt het 1ste wicket, n.l. dat van A. v. d. Bergh, na 2 runs gescoord te hebben. Dan gaat het met J. Mulder en J de Boer op de mat beter Zij doen de score dan ook langzaam stijgen en eerst op 39 valt hei 2rie wicket, n.l. dat van J. de Boer en op het zelfde totaal valt ook het wicket van L. de Noo. Dan houdt H. Bocree weer stand en hij ziet 3 batsmen vertrekken, alvorens ook zijn wicket valt. na slechts 9 runs gescoord te hebben. Hierna is het ook spoedig met de Haarlem- innings gedaan. Hel totaal wordt, met inbe grip van 2 extra's slechts 62. In de dubbele cijfers kwamen: J. Mulder 16 en J. de Boer 23. Voor Vleermuizen bowlden: W. Langeraar Jr. 213, C. Lapierre 511, H. Schutte 0—18 en F. Burger 3—16. Bij Vleermuizen is het begin nog slechter dan bij Haarlem, doch C Lapierre en D. Ingel- se weten stand te houden, waardoor het er voor Vleeermuizen beter begint uit te zien. Doch als ook D. Ingelse verdwenen is vallen na hem snel eenige wickets, doch C. Lapierre weet van geen wijken. Voor het verlies van 8 wicket3 wordt het Haarlem-totaal gepasseerd. Hierna is het alleen nog A. Nederveen die er iets van terecht weet te brengen. Het totaal wordt tenslotte, met inbegrip van 9 extra's, 81. In de dubbele cijfers kwamen: C. Lapierre 25*. D. Ingelse 12 en A. Nederveen 11 Voor Haarlem bowlden: H. Hurkmans 1—24, H. Boeree 4—27, A. v. d. Bergh 2—8 en J. de Boer 1—13. HAARL CRICKETBOND Haarlem III—R. C. H. II. Ondanks het siechte begin van Haarlem, hebben zij toch nog kans gezien, R.C.H. voor een laag totaal aan den kant te zetten, waar door de Haarlemmers, die het heele Jaar goed gespee'd hebben, op verdiende wijze kampioen zijn geworden. Haarlem begint te batten en opent met J. Voogd en A. v. d. Bergh op het bowlen van H. Zonneveld en A. v. Roon. Beide batsmen zijn al spoedig verdwenen, evenals D Wessel. L J. Harms ziet dan kans stand te houden, goed gesteund door R. Kammeijer. waardoor het er voor Haarlem iets beter begint uit te zien. Als beiden echter verdwenen zijn. zijn het alleen nog. W. Onkenhout en J P. van Balen Blanken, die door er flink hout op te leggen, kans zien de score te doen stijgen. Het totaal wordt tenslotte, met inbegrip van 5 extra's. 74. In de dubbele cijfers kwamen: L. J Harms 17. W. Onkenhout 18 en J. P. van Balen Blan ken 16. Voor R.C.H. bowlden- H Zonneveld 425, A van Roon 2—16. en G v. Musscher 423. Ondanks het lage totaal, zag R.C.H. n, dat over eenige goede batsmen beschikt, geen kans dit te bereiken. De eenige die er iets van terecht brengen zijn J. Siegerist. die in korten rijd goed batten liet zien. en J. v. d. Gevel, die er flink het hout op legde, doch niet over geluk te klagen had. Het totaal wordt tenslotte met inbegrip van 5 extra's 36. J Siegerlst met 12 en J. v. d. Gevel met 11 wisten de dubbele cijfers te bereiken. Voor Haarlem bowlden: H. Hurkmans 516 en A. v. d. Bergh 5—15! BloemendaalAvos. Bloemendaal bat eerst. Na een zeer slecht begin (5—11), geeft Eljsten het totaal nog eenig aanzien, uitstekend gesteund door Van Giffen. Als Eljsten voor een goede 46 (3 x 6, 3x4) uitgevangen wordt door Klerk op eigen bowlen, is de innings spoedig afgeioopen. To taal 70. waarvan Van Giffen 10. H C. Klerk 4—38. He tem 6—31. Avos. hierna ingaande, schijnt een voor liefde voor het getal 9 te hebben. Na 9 overs zijn 9 spelers uit voor totaal 9 runs; de innings is afgeioopen. Totaal 9. v. Brusse 4. Beyk 6—6, Eijsten 33 Bloemendaal wint dus met 61 runs. >4 s a c s rf r, <5 g oo OO 60 S. 6 1 2 0 17 3 1 2 4 0 11 3 1 2 4 0 11 4 0 2 5 0 10 4 0 1 6 0 9 5 0 0 5 1 9 4 0 1 4 2 7

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7