m m m m m m m m m m m m m m m W m m W m HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL SCHAAKRUBRIEK s a it 8 i if i 8 I df Hl i i i i i A I 8 e A i Si !A 8 A A 8 WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD VOETBAL. NIEUWE TERREIN VAN D.I.O. Op Zondagmorgen 2 September zal hef nieuwe terrein van de H.V.C. „DXO." aar. de Ramplaan te Overveen in gebruik genomen worden. JAARVERGADERING „I.V.O" Op de jaarvergadering van de H.F.C. „I.V.O." in gebouw Olympla werden in het bestuur gekozen de heeren J. Heuperman en A. van Zon. Het bestuursvoorstel tot uitbreiding var. het bestuur met twee leden kon geen meer derheid vinden en werd verworpen. In de elftalcommissie werden gekozen de heeren A. van Baardwijk. G. van Leuven, W. van de Pol, C. Visser en J. Vermeer Jr. Besloten werd in het komend voorjaar het 20-jarig bestaan feestelijk te herdenken; een feestcommissie werd samengesteld. Het bestuursvoorstel om de honkbalsport als zomersport te gaan beoefenen vond een gun stig onthaal. Staande de vergadering werd een honkbalaf deeling opgericht, waartoe re.eds direct een groot percentage der leden toetrad. I.V.O.ös voorzitter, de heer W. F. de Wijs werd bij acclamatie als zoodanig herkozen. SCHIETEN. Schietwedstrijden van Burgerwachten. Zeer groote animo. Reeds vele jaren achtereen worden in de duinen te Overveen in September, de gewes telijke schietwedstrijden van Burgerwachten in Noord-Holland gehouden. Voor deze wed strijden heeft steeds een groote animo be staan en het aantal deelnemers stijgt per jaar. Zoo worden voor de schietwedstrijden die op 8, 9 en 10 September gehouden zullen worden, ruim 700 schutters verwacht! Er worden ten eerste korpswedstrijden ge houden waarbij een zilveren wisselschild als hoofdprijs voor de veteranen is uitgeloofd dat driemaal in het geheel of twee maal achter eenvolgens moet worden gewonnen om defi nitief eigendom van een korps te kunnen worden. Voorts is er een zilveren wisselbeker, welke vijf maal in het geheel of drie maal achtereenvolgens moet worden gewonnen, als le prijs A korpswedstrijd scherp A. Een plaquette welke drie maal in het geheel of twee achtereenvolgende malen moet wor den gewonnen, is de eerste prijs A Korswed- strijd scherp B. n A'.s steeds zijn voorts een geheele reeks me dailles, schilden en bekers beschikbaar ge steld. Ten tweede is er de personeele wedstrijd, waarvoor een fraaie collectie kunstvoorwer pen ter keuze van de prijswinnaars is aan gekocht. Dan worden geschoten de vastebaan, de vrije baa, de geluksbaan en een pistoolwed strijd, die dit jaar in tegenstelling met Vorige jaren werd ingelascht. Voor de vaste baan en de vrije baan zijn geldprijzen uitgeloofd ter waarde van 60 pet. van de inleggelden voor deze wedstrijden: voor den pistoolwedstrijd en de geluksbaan werden weer kunstvoor werpen aangekocht. Tot slot zijn er de wedstrijden voor de „Nederland Vooruit"-wisselbekers. De rang schikking hierbij geschiedt als volgt: 1. naar het hoogste aantal punten, 2. naar den kort- sten tijd in: beide series samen, 3. naar het beste laagste, voorlaagste schot enz. Bij vol komen gelijkheid beschikt het lot. Eere-vorzitter van het comité is Jhr. Mr. Dr. A. Roëll. Leden van het Eere-Comité: Gen. Majoor b. d. G. Bauduin, inspecteur dei- Burgerwachten; C. Maarschalk, burgemees ter van Haarlem; J. J. Nieuwenhuijsen burge meester van Liinmenj F. L. J. E. Rambonnet burgemeester van VeLsen; Jhr. O. van Lennep te Haarlem. In het provinciaal comité treffen we ook vele bekende namen aan, zooals Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, Burgemeester van Bloemendaal voorzitter; C. L. Becking, commandant dei- Burgerwacht te Haarlem, Th. C. P. M. Kolf schoten, burgemeester van Edam. Voor eventueele belangstellenden zij hier nadrukkelijk opgemerkt dat het ten streng ste verboden is, zich buiten de toegangswegen tot de banen te begeven. Auto's en motoren moeten op de daartoe aangewezen plaats par keeren. Overtreding van dit verbod zal proces verbaal ten gevolge hebben. BILJARTEN Congres Internationale Biljartbond. Duitsche Bond geschorst. Op het in Weenen gehouden jaarlijksch congres van den Internationalen Biljartbond (U.I.F.A.B.) kwam de kwestie om het systeem Avé (gelijk aantal beurten) definitief in te voeren aan de orde. Nederland en Frankrijk o.a. verzetten zich hiertegen. Besloten werd het systeem nog een jaar als proef te aan vaarden. Voorts werd besloten den Diiitschèn Bil jartbond voor een jaar te schorsen wegens handelingen in strijd met de statuten van de U.I.F.A.B., waarvan de Duitsche Bond lid is Uit de statuten van den Duitschen Bond bleek nl. dat de Reichssportfüh'rer in laatste instantie alles in den Duitschen Biljartbond te zeggen heeft, wat de U.I.F.A.B. niet kar aanvaarden. Dit besluit houdt in dat in het komend biljartseizoen geen Duitsche biljar ters kunnen deelnemen aan internationale wedstrijden en dus niet aan Europeesche of wereldkampioenschappen. Jhr, Mollerus vice-voorzitter. Jhr. dr. J. C. Mollerus voorzitter van den Ned. Biljartbond, werd gekozen tot vice- voorzitter van de U.I.F.A.B., de heer Ch. Fa- roux herkozen als voorzitter. Vaststaat, dat. Nederland de Europeesche kampioenschappen 45 2 cadre organiseert op 3 Januari 1935, waarschijnlijk in Den Haag. Ook de Europeesche kampioenschappen 3 banden zullen in Nederland verspeeld wor den vermoedelijk op 21 Maart in Amsterdam De wereldkampioenschappen 4 5 2 zullen in Montpellier (Frankrijk), die over 3 banden in Algiers gehouden worden. De Duitsche Biljartbond had bericht ge zonden om politieke redenen niet naar het congres in Oostenrijk te kunnen komen. ZWEMMEN ESTAFETTEAVEDSTRIJD DE DOLFIJN. Zaterdag 1 September heeft „De Dolfijn" wederom haar 3 maal 2 K.M. estafette wed strijd georganiseerd, welke het voorspel is van haar jaarlijksche vierkamp om den J. P. Ha user beker. In tegenstelling met andere jaren, toen deze wedstrijd steeds in de Ringvaart bij Sloten werd gehouden, is thans een nieuw wedstrijdterrein gezocht, het zij kanaal F te Halfweg. De start zal te 3 1 2 uur plaats vinden, ter wijl er door 2 klassen gezwommen zal wor den, nl. schoolslag en vrije slag. Deelnemende vereenigingen zijn: Haagsche Zwem en Poloclub, Utrechtsche Zwemclub, de Jonge Kampioen, Zwemver- eeniging het IJ elk 1 ploeg. Zwemclub Haarlem, de Waterratten, Haar- 'emsche Zwemvereenlging, de Dolfijn, elk 3 ploegen. Amsterdamsche Zwemclub 1870: 4 ploegen. Totaal 6 ploegen schoolslag en 11 ploegen vrije slag. NATIONAAL ZWEMFEEST OP 31 AUGUSTUS. Op 31 Augustus houdt'de Z wemkring „Haar lem" een zwemfeest in het Vollcsbad aan de Houtvaart. Onder de deelnemers zullen zich o.a. bevinden de heeren Scheffer, Kreffer, v. d. Meer, Mooi, van Essen, van Hemsbergen, v. Reede. Voorts zullen deelnemen ploegen van De Jonge Kampioen, H.P.C. en Haarlem. Een stedenwedstrijd AmsterdamHaarlem staat eveneens op het programma. LAWNTENNIS EEN RANGLIJST VOOR DAMES. De Engelsche tennisdeskundige Wallis Myers maakt de volgende ranglijst voor dames be kend: 1. Dorothy Round «Engeland), 2. Helen Jacobs (V.S.i, 3. Hilde Sperling—Krahwinkel 1 Denemarken). 4. Sarah Palfrey (VS.), 5. Peggy Scriven (Engeland), 6. Simone Mathieu (Frankrijk), 7. Lolotte Payot (Zwitserland). 8. Joan Hartigen (Australië), 9. Ciliy Aussem (Duitschland), 10 Caroline Babcock (V.S.) CRICKET IN ENGELAND Het is wel een hard gelag voor Sussex om, na vrijwel het geheele seizoen de leiding in de county competitie te hebben gehad, in het gezicht van den haven te moeten stranden. Zoo brachten de beide ontmoetingen tegen Somerset en Lancashire resp. 5 en 3 winstpun ten op. waardoor Lancashire, dat bovendien in de le helft, van de week een voordeelige draw op Kent forceerde, haar voorsprong niet onbelangrijk vergrootte. In tusschen deed Somerset, dat met totalen van 341 en 258 voor 1 Sussex' aanval volko men trotseerde, fraai werk met het bat, doch kon niet verhinderen, dat de club van Tate nog 20 runs boven het totaal der eerste in nings kwam. Tegen Lancashire hadden de zuidelijken een redelijke kans. nu slechts Ernest Tyldesley blijk gaf den Sussex aanval voldoende weer stand te kunnen bieden. Hij scoorde n.l. 84 runs uit een totaal van 196. De nieuwe bowleraanwinst Pollard gooide echter roet in het eten, zoodat Sussex op 143 een beurt had gehad. De tweede innings le verde resp. 321—8 voor Lancs. en 1262 voor Sussex op. zoodat deze belangrijke ontmoeting dus in een draw eindigde. Yorkshire, dat als no. 3 geclasseerd. neg steeds aanspraak op het kampioenschap maakte, zag zich tweemaal gedecideerd gesla gen door Essex en Gloucestershire, waardoor Derbyshire, dat fraai van Nottinghamshire won, met de ex kampioenen van plaats ver wisselde. De oude club van J. W. H. T. Douglas scoor de in antwoord op het totaal der Tykes (283) bijna 450 runs voor het verlies van slechts 8 wickets. In de 2e innings was Essex' fast- bowler amateur Pernes eerst recht in zijn element. Op een lastig wicket veroverde hij 7 wickets voor 59 runs uit het Yorkshire totaal van 112, waardoor de Tykes dus met innings en 40 runs het onderspit dolven. Inu den wedstrijd tegen Gloucester waren de oud kampioenen eveneens sterk in de min derheid. Gloucester scoorde n.l. 348 en 58—1, waartegenover Yorkshire 143 en 262 stelde. De derby op Lords tusschen Middlesex en Surrey eindigde met een onverwachte neder laag van de Ovalbewoners. De zeer talrijke aanwezigen zagen een matigen wedstrijd, waarin de Middlesex bowler Smith in de eerste Surreyinnings (8—59) en de veteraan Hearne in de 2e innings (64) fraai werk ver richtten De totalen luiden: Middlesex 259 en 893; Surrey 155 en 192. De oude club van Hobbs lijdt de laatste weken nederlaag op nederlaag, zoo zelfs dat deze county momenteel als een der zwakste in de competitie wordt beschouwd. En dit on danks de aanwezigheid van sterren als Sand- ham, Gregory. Goves en Brown Ook tegen Gloucester werd zwaar verloren (met 279 runs», hoofdzakelijk tengevolge van een hevige collapse in de 2e innings op het bowlen van C. Parker (536). De totalen luiden: Gloucestershire 305 en 3536; Surres' 261 118! Northamptonshire, nog steeds de hekken sluiter in de competitie, deed verder uitste kend werk door tegen Glamorgan een eerste- inningsvoorsprong te verkrijgen. Bakewell, die de laatste weken meerdere goede scores maak te. had met 172 het hoofdaandeel van het hooge totaal van 405 Glamorgan antwoordde met 324, waarna detljd ontbrak, om op de 2e innings een volledig beslissing te krijgen. Ten slotte memoreeren wij de voordeelige draw van Leicester, op Hampshire, bereikt in een zeer gelijkwaardtgen strijd. Leicester scoorde 384 en 197. Hampshire 319 (Arnold 150) en 542 wickets UMPIRE. POSTDUIVEN P. V. „DE ZWALUW". Bovengenoemde vereeniging hield 26 dezer een wedvlucht van Quievrain af. Afstand 228 K.M. De uitslag luidt: W. Bakker 1 2 3 4 9 10: P. v. Andel 5 6 7 8 11. 12. De le prijs winnende duif werd geconsta teerd om 11 uur 34 min. 53 sec. I>e laatste 12 uur 4 min. 11 sec. De kampioenschappen werden behaald als volgt: Kampioen oud: 1 P. v. Andel met 188 p.: 2 W. Bakker met 113 punten; 3 J Hommers met 112 punten; 0 H. Hartman Jr. met 75 punten: 5 A. Compier met 63 punten. Kampioen jong: 1 W. Bakker met 113 p. 2 P. v. Andel met 109 p., 3 A. Compier met 75 p. 4 H. C. Hartman Jr. met 74 p. en J, Hom mers met 68 p. Kampioen generaal: 1 P. v. Andel met 297 p. 2 W. Bakker met 226 p. 3 J. Hommers met 180 p.; 4 H. C. Hartman Jr. met 149 p.; A. Compier met 138 p. Kampioen vogel jong: P. v. Andel met 73 p HENGELEN VISCHCOLLEGE 'T BAARSJE. Bovengenoemde vereeniging hield een on- derlingen wedstrijd op Witvisch te Schardam Deze wedstrijd is een waar succes gewor den, want er werd een aantal van 358 stuks gevangen. Er werd 3 maal 1 uur gevischt. De voorzitter, den heer Wildschut, opende deze bijeenkomst voor de prijsuitreiking des avond, met een hartelijke toespraak. Hierna werden de prijzqn als volgt uitgereikt. No. 1 (grootste visch) Smit-Jongbloed, 2e J. Kuljer, 3e H. Veen, 4e B. Nicolai, 5e R.' v. d. Aar, 6e A. Sijsenaar, 7e C. v. d. Pol, 8e S. Rosman, 9e J. Wildschut 10e A. v. d. Aar. 11e Klinkenberg. 12e W. Giesberts. 13e Tab- bers, 14e T. Giesberts, 15e T. Bezooijen, 16e J. Meeuwen, 17e P. Esveld, 18e B. Veen, 19e A. Warmerdam, 20e J. Hoogendoorn. 21e v. d. Brink. 22e A. de Jong, 23e Frijer. 24e R. Papenburg, 25e A. Slot, 26e G. Veen. 27e Smit 28e W. Bel (met trootstprijs) Daarna werd aan de controleurs nog een verrassing uitgereikt. (Adv. Ingez. Med.) Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Groote Houtstraat 93?Huarlem PROBLEEM No. 762. (No. 12 van den wedstrijd. 29e ladder). Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wil: Ke4, Dg4, Tc8, Pd5. Zwarti Kd6, g5. „Het schaakspel is voor het gros van het publiek iets mystieks en ditzelfde publiek doet geenerlei moeite om in die geheimzinnig heid door te dringen en dan te bemerken, dat men met wat gezonde hersenen en wat ener gie al een heel eind komt." G. J. REESER. PARTIJ No. 815. Gespeeld in het tournooi te Zürich, 18 Juli 1934. Wlti Zwart. G. Stahlberg Dr. Em. Lasker Surte. Zweden). (Berlijn). GEWEIGERD DAME-GAMBIET. 1. d2—d4 2. c2 c4 3. Pglf3 4. Pbl -c3 5. c4xd5 d7—d5 e7—e6 Pg8—f6 c7 - c5 Pf6Xd5 Zooals bekend, is het niet goed met den pion terug te nemen (e6xd5). Dr. Aljechin zegt daarover in zijn werk „Auf dem Wege zur Weltmeisterschaft": Door 5.e6xd5 laat Zwart zich de belangrijkste pointe van zijn vorigen zet ont gaan. Die bestaat hierin, dat een geisoleerde Dame-pion door Pf6xd5 kan en moet worden vermeden- Na 6. e4, Pc3:; 7. bc3:. cd4:; 8. cd4:, Lb4+; 9. Ld2, Ld2'f (of ook Da5); 10. Dd2: krijgt Wit weliswaar een mooi centrum, met aanvalskansen op beide vleugels, maar het zwarte spel blijft organisch vast en ver oorlooft een planmatige verdediging. 6. e2—e4 Pd5xC3 7. b2Xc3 c5Xd4 8. c3xd4 Pb8—c6 9. Lfl—e2 Lf8 b4+ 10. Lel—d2 Dd8—a5 11. Tal—bl Lb4Xd2f 12. DdlXd2 0-0 13. Le2 b5! In een gelijksoortige stelling reeds lang ge leden door Rubinstein gespeeld. Daar de drei gende verslechtering van de zwarte pionnen- stelling zeer lastig zou zijn, moet de zwarte Dame öf met tempoverlies teruggaan öf ruilen. 13 .Da5Xd2f 14. KelXd2 Pc6-a5 Natuurlijk niet 14.Ld7; 15. d5, enz. 15. Thl—cl b7b6 16. Pf3-e5 Lc8-b7 17. 12-f3 t Tf8-d8 18. Kd2e3 Ta8—c8? Zwart heeft, tengevolge van den vijande lijken voorsprong in de ontwikkeling, een moeilijk spel. dat de grootste zorgvuldigheid vereischt. Door den tekstzet leidt hij een be vrijdingscombinatie in, welke niet heelemaal opgaat en tot den ondergang voert. Juist was 18.f6 wat nog maar net gelijk spel zou geven. Bijv.: 19. Pc6, Pc6:! (en niet Lc6:; 20. Lc6:. Tac8 wegens 21.. Ld7!, Tel:; 22. Le6'f gevolgd door 23. Tblxcl); 20. Lc6:, Tab8! (en niet Lc6:; 21. Tc6: in 't voordeel van Wit). 19. Lb5-d7! Pa5-c4f De voortzetting van de combinatie. Na 19. Tel:20. Tel:. Kf8; 21. Tc7 zou Wit 22. Pe5xf7! dreigen, waarna volgen moet Kf8xf723. Ld7—c6t. 20. Ke3-e2! Neemt Wit op c4, zoo ontstaat gelijk spel, evenals na 20. Kf2 (Kf4), Pe5:; 21. Lc8:. Pd3i enz. 20. Td8Xd7 Niet 20.Tc7? wegens 21. Lb5. 21. Pe5Xd7 Lb7—a6 22. Ke2-f2 f7 -f6 Om het witte Paart te vangen. 23. Tbl—b4 Tc8-d8 24. Tb4-a4! Dit is de weerlegging. Daar nu 24.Lb5 faalt na 25. Ta4xa7 (Pb2; 26. Tel—c7), moet Zwart de volgende afwikkeling kiezen, waarna hij ten slotte een pion minder heeft. 24.Pc4-b2 25 Ta4Xa6 Pb2 d3f 26. Kf2-e3 Pd3Xcl 27. Ta6Xa7 PclXa2 28. Pd7xf6+! g7xf6 29. Ta7Xa2 Kg8-f7 30. Ta2-a7f Kf7-g6 31. Ta7-b7 Td8-d6 32. Tb7-c7! Wit heeft materiaal- en positievoordeel, ter wijl Zwart bijna in tempodwang verkeert, waardoor Wit's overwinning is verzekerd. 32 .b6—b5 Passiviteit is in Toreneindspelen zonder vooruitzicht. 33. Tc7-b7 Td6-a6 34. d4-d5 Ta6—a3f 35. Ke3 - d4 e6xd5 36. e4Xd5 Deze vrijpion wint. 36 .Ta3—a2 37. g2-g4 Ta2h2 38. d5—d6 h7—h5 39. g4Xh5 Th2Xh5 40. d6—d7 Th5—hl 41. Kd4-d5 42. Kd5 e6 43 Ke6—d6 44. Kd6c7 45. Kc7-b8 Thl -dlf Tdl-elf Tel—dlf Tdl-clf Opgegeven OPLOSSING PROBLEEM No. 757. (No. 5 van den wedstrijd, 29e ladder). Stand der stukken: WH: Kd7, Db2, Tfl, Le6, Pe2, b4, h3, h4. Zwart: Ke4, Pf2, b5, e3, h5. (H. W. v. Dort, Haarlem. 1. Le6b3, enz. Dit probleem is ons thans gebleken een om werking te zijn van een reeds jaren geleden in onze rubriek geplaatsten 2-zet, eveneens van de heer v. Dort afkomstig. (No. 112, Haarlem's Dagblad, 10 Septem ber 1921); Wit: Kd8. Db2, Tfl. La4, Pe2, h3, h4. Zwart: Ke4, Pf2, e3, h5. Oplossing: 1. Ke7, enz. In December 1921 verscheen dit probleem in het Gymnasiasten Schaakblad, met deze wijziginD: witte Koning naar f8 en een witte pion op f7. Oplossing 1 Ke7, enz. Ten slotte dook het op 5 April 1924 op in het Bloemen- daalsch Weekblad, met denzelfden stand als No. 757, behalve dat de witte Koning op e7 in plaats van op d7 staat. Oplossing: 1. Lb3, enz. Wij hebben er geen enkel bezwaar tegen dat eigen composities worden geschaaft en gepolijst, mits bij de aanbieding worde ver meld, dat het nieuwe geesteskind het levens licht onder anderen vorm reeds eerder heeft aanschouwd, met opgave van plaats en datum van geboorte. Gelukkig is hier geen sprake van plagiaat, namelijk het bewerken van problemen van andere componisten (dooi draaien, spiege len. enz.) of. wat ook wel geschiedt, het onder eigen naam Inzenden van werk van overleden componisten (diefstal derhalve op probleem gebied), maar „homme averti en vaut deux". Goed opgelost door: H. J. S. Beck, H. de Ruijter en J. Vermeer, allen te Bloemendaal; M. D. L. Artz, H. J. Bakker, J. J. H. B'auer, J. Derogee. C. v. Dort, H. W. v. Dort (als auteur), A. W. Face, W. Geuzebroek Jr., F. F. Groos, J. Hillebrand, J. Hoeksema. P. A. Hoogendoorn, F. W. Hooger- beets, J. Hoogeveen. J. ten Hove, K. Koedooder, C, A. Lukaart Jr.. J. H. Meilink, H. Meijer, A, J. Mooy, W. Nijenhuis, mej. J. Olde Reuver of Briel, K. H. R. PluimMentz. J. Schippers, mevr. J. SmitBückmann, B. A. Snelleman, mevr. Spoor, H. J, Steenbergen, C. Warlé, C. F. Weber, D. Willemsen en J. A. G. Zomer (ook nog no. 756, vier punten), allen te Haar lem: J. E. Baalbergen en L. A. Patoir, beiden te Heemstede: H. F. Antonisse, J. Germeraad en K. Siegerist, allen te Santpoort (allen twee punten). Voorts: H. Postuma, te Haarlem (2 p.). CORRESPONDENTIE. Bloemendaal. H. de R. Op uw verzoek heb ben wij u als prijs doen toekomen „Het Schaakprobleem" (Weenink) en een zak- schaakspel. Haarlem. H. W. v. D. Of 1. Te6; opgaat zullen wij alsnog onderzoeken. Heemstede. L. A. P. In uw spel vervolgen wij met 6. Ke7 (f3; 7. Peel en wint). Zie overi gens corr. met H. W. v. D„ te Haarlem. Santpoort B. v. R. 1'. Tel faalt na 1. Ph3:. MOTOR WIELRIJDEN DE INTERNATIONALE MOTOR- ZESDAAGSCHE Bij de internationale zesdaagse he voor mo torrijders. die Maandag van Partenkirchen naar Rosenheim en terug over een moeilijke etappe van 333 K.M. leidde, zijn reeds den eersten dag vele strafpunten en ook reeds de eerste uitvallers gekomen. Er vielen uit Mlt- tenzwei Duitschland) op Züdapp, Houska (Tsecho Slowakije) op Jawa. Kershaw (En geland) op Calthorpe. Gmelch (Duitschland) op Horex. Camagna Italië) op CN en Muller 'Duitschland) op D.K.W. Achttien rijders, waaronder echter geen en kele Nederlandsche. üepen den eersten dag strafpunten op. De beide Engelsche B. S. A.- teams hebben eik een strafpunt. terwijl het Italiaansche C. N.-team en het Duitsche D. K. W.-A team reeds honderd strafpunten heb ben opgeioopen. De Nederlandsche rijder Rompelman kwam te vallen, doch kon ondanks zijn beschadigde machine de etappe uitrijden. Door het uitvallen van Müller is het Duit sche A-team voor den strijd om den Zilveren Vaas uit elkaar gevallen, zoodat dit niet meer mededingt. Op den tweeden dag werd de etappe van Partenkirchen naar Biehl, Rosenheim. Bran- r.enburg, Enterrochttach. Urfeld naar Par tenkirchen gereden, een afstand van 339 K.M. In den afgeloopen nacht heeft het flink ge regend, terwijl bij den start wederom de re genval inzette. Bij Fading op de Samersberg kwamen de moeilijkheden voor de 203 motor rijders. Daar de wegen door den voortduren- den regenval zeer slecht waren hadden de rij ders het zeer zwaar te verantwoorden. WIELRIJDEN. CLi_BKAi\IPIOENSCIIAPPEN DE KAMPIOEN. De H.S.V. De Kampioen heeft op de Heem- steedsche wielerbaan haar club kampioen schappen verreden, zooals we reeds meldden, waarbij van Egmond, van Dijk en Hensert kampioen werden. De volledige uitslagen luiden Series sprint over 1 K.M. 1 en 2 geplaatst. No. 3 herkansing. le Serie: l Jac. van Egmond, 2 Tom van Egmond. 3 de Vries. 2e Serie: l Metz. 2 Breij. 3 Wayboer. 3e Serie: 1 J. Groot, 2 Zandvoort; 3 Heise- laar. 4e Serie: I Molendijk; 2 Kotman; 3 W. Jan sen. 5e Serie: 1 v. Dijk; 2 Oudolf; 3 de Laat. 6e Serie: 1 van Rooyen. 2 B. Groot. 3 Droest 7e Serie: 1 Schaper, 2 Scheidier, 3 Balken ende: 4 Kager. le Herkansing: 1 Schravendijk. 2e Herkansing: 1 Drost Demi-finale: 1 Jac. van Egmond, Zand voort, Schaper. 2e Demi-finale: 1 W. Metz, Molendijk, Kot- man. 3e Demi-finale: 1 v. Rooyen, R. Groot, Schravendijk, J. de Groot. 4e Demi-finale: 1 B. v. Dijk, Tom van Eg mond. Oudolf, Scheldler. Finale: 1 Jac. van Eg mond 4 punter.; 2 W. Metz 3 punten: 3 B. van Dijk; 4 F. van Rooyen 1 punt. Kampioenschap Junio ren over 3 ritten van 3 ronden: le rit: 1 Hensen 3 ppt., 2 W. Klomp, 2 pnt., 3 Kuiper 1 punt. 2e rit: 1 Hensen 3 pnt. 2 W. Klomp 2 pnt., 3. Kuiper 1 punt. 3e rit: 1 Hensen 3 pnt., 2 W. Klomp 2 pnt,, 3. Kuiper 1 punt. Van Esmond Totaal uitslag: 1 J. Hensen 9 pnt., 2. W. Klomp 6 pnt., 3 Kuiper 3 punten. Beslissende rit Jansen-beker over 2 ronden: 1 W. Klomp, 2 J. Hensen. Lange afstand over 25 K.M. en 3 series over 10 K.M. met 4 geplaatste uit elke serie. De geplaatsten in deze series waren Jac. v. Egmond, Schravendijk. Metz, Veenhof, B. van Dijk, Moerkerk, Molendijk, Rijneveld, Kruid, Fruitema, Baak, Heitselaar. de Breij. De finales waren over 25 K.M, 1 B. v. Dijk, 2 Moer kerk, 3 Rijneveld. 4 .Fruitema allen op 2 ronden voorsprong op .het peleton behalve van Egmond op 1 ronde. Consolatie wedstr ij d voor niet geplaatsten uit de vorige wed- strijden over 30 ron den met 3 klassemen ten: le Klassement: 1. .Fabel, 2 Scheidier, 3 Schravendijk. 1 Fabel, 2 Scheldler, 3 1 Kager, 2 Fabel, 3 Balken- 1 Fabel, 2 Scheidier, 3 Kager OM DEN ACIIILLES-BEKER. Vrijdagmiddag zullen op de Heemsteedsche Wielerbaan de wedstrijden plaats hebben van de R.K. Wielrenners-Vereeniging „Achilles" om den Achilles-beker. Acht vereenigingen zullen hieraan deelnemen. Een gecostumeerde wedstrijd zal bovendien plaats hebben. v. Dijk. 2e klassement: Schravendijk. 3e Klassement: en de. Totaal uitslag: ATHLETIEK. KtSZOCINSKI ZAL NIET MEER STARTEN De bekende Poolsche looper Kuszocinski, Olympisch kampioen op de 5000 meter, heeft naar aanleiding van een conflict met de Sport club „Warszawianka besloten, niet meer in internationale wedstrijden uit te komen, dus ook niet in Turijn op 7, 8 en 9 September. DAMMEN. CAUSERIE MEESTER JACK. DE HAAS In café Royal heeft de dammeester Jack de Haas voor leden en genoodigden der Haar- lemsche Damclub een causerie gehouden. Op een demonstratiebord werden daarbij fraaie eindspelen behandeld van Blankenaar, Vervloet, Weiss e.a. Op de vraag van een der aanwezigen of dammen moeilijker is dan schaken of bridgen ging meester de Haas na de pauze uitvoerig in. Het damspel is minstens even moeilijk als het schaakspel volgens spr. en de combinaties in het damspel zijn, dank zij het verplichte slaan en den meerslag-regel, brillanter en dieper dan die in het schaakspel. Spr. betoogde dat het bridgespel in vergelijk met schaken en dammen slechts kinderspel is. De causerie werd door zeer velen gevolgd.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3