UIT HET BUITENLAND IN IERLAND. Ontzaglijke brand in Argentijnsche stad. VAN HOITIKA Radio-Programma WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1934 HAARL'EM'S DAGBLAD 4 Weer roering in Oostenrijk. Politie contra Heimwehr te Floridsdorf. Aantal burgerwach ters ontwapend. De staatssecretaris voor de veiligheid heeft de Landvolkvereeniging en de Junglandbund opgeheven. Oostenrijk. Landvolkvereeniging en Jung landbund ontbonden Volgens een officieel communiqué heeft de staatssecretaris voor de Veiligheid, Hammer- stein, de Nationale Landvolkvereeniging (de vroegere landbondpartij), zoomede den Oos- tenrijksehen Junglandbund, welke beide te .Weenen gevestigd zijn, ontbonden. Krachtens de verordening hebben ook de onderafdeelin- gen der beide ontbonden vereenigingen op gehouden te bestaan. Volgens de motiveering van dit verbod zou den deze vereenigingen relaties hebben onder houden met de NSDAP. Het Christelijk Sociale „Weltblatt" vermeld de Dinsdagmiddag bijzonderheden over de re laties van den Landbund met de NSDAP. Het blad meldt o.m., dat de gearresteerde vroegere afgevaardigde van den Landbund Dewaty twee weken vóór de Putsch van 25 Juli een reis naar Rome heeft gemaakt, waar hij uitvoerige be sprekingen zou hebben gehad met den gezant Dr. Rintelen. Habsburgers spoedig in het bezit van hun vermogen? Naar, volgens het D. N. B. verluidt, ver wacht men in legitimistische kringen een spoedige oplossing der kwestie van het in Oos tenrijk in beslag genomen vermogen der Habs burgers. Men wijst er op, dat reeds maanden geleden de maand September als een vrij ze kere termijn daarvoor in het vooruitzicht is gesteld. Dit vermoeden wordt thans versterkt door een uiting van den minister van buitenl. za ken Berger Waldenegg, die in een rede ver klaarde, dat hij zich nog aan den eed, dien hij tegenover den keizer had afgelegd, gebon den achtte. Hij zou niet rusten, voor het den Habsburgers aangedane onrecht weer zou zijn goedgemaakt. Politie ontwapent Heimwehren V. D. meldt uit Weenen: Voor het gebouw van het vroegere arbeiders huis in de Angerergasse te Floridsdorf, dat thans als Heimwehrkazerne wordt gebruikt, zijn gisteren twee auto's van de Weensche po litie aangekomen. Uit de wagens stapten man schappen van de stormafdeeling der politie, die het gebouw binnendrongen en de daar vertoevende Heimwehren ontwapenden. Het kwam daarbij tot een handgemeen. Van Duitsche zijde wordt verklaard, dat men van betrouwbare lieden heeft vernomen dat de gebeurtenissen den volgenden achtergrond hebben. Tusschen eenige in dit gebouw on dergebrachte Heimwehren, meestal jongeren, is het tot opgewonden tooneelen gekomen om den onlangs benoemden commandant, wien zij verweten zich niet te houden aan het pro gram van de Heimwehr. Het is daarbij tot handtastelijkheden ge komen, waarbij van gummiknuppels en bajo netten gebruik zou zijn gemaakt, terwijl er zelfs zou geschoten zijn. De politie kon dezen toestand niet laten voortbestaan. Het gebouw is thans door de politie bezet. De belangrijkste punten in de buurt van het gebouw worden door de politie bewaakt. De officieele persinstantie dementeert merk waardigerwijs berichten. Volgens een ander V. D. bericht zou de zaak geen enkele politieke beteekenis hebben. Een aantal leden van het afweerkorps waren on dergebracht in het voormalige Volksgebouw zelf. de anderen in een barak naast dit ge bouw. Aangezien de barakken minder comfor tabel waren dan het Volksgebouw, kwam het tot een worsteling om de beste slaapplaatsen te bemachtigen, waarbij tenslotte eenige per sonen tot handtastelijkheden overgingen. Toen de politie verscheen waren de leiders er in middels echter reeds in geslaagd, zelf de twist tot een einde te brengen. Schutzbundcommandant gevonnist. De commandant van den „Rooden Schutz- bund", Otto Mueller, is in verband met de gebeurtenissen in Februari tot zes jaar zware kerkerstraf veroordeeld. China. Onderhandelingen met Japan. Maarschalk Tsjang Kai Tsjeck heeft met den voorzitter van de provinciale regeering van Peking, generaal Sjoeanfoe, een bespre king gehad over de politieken toestand. Men verwacht thans, dat Sjoeanfoe. die zeer goede betrekkingen met Japan onderhoudt, zich met bijzondere volmachten naar Tokio zal begeven. Opnieuw arrestaties bij den Ooster Spoorweg. De toestand in Noord-Ma ndsjoerije spitst zich wederom op dreigende wijze toe. Bij huis zoekingen bij Sovjet-employés van den Oost- Chineeschen spoorweg is een hoeveelheid wa penen, handgranaten en springstoffen ge-, vonden. Daarop werden wederom 70 Sovjet- Russische employés gearresteerd. De Sovjet-Russische consul heeft geprotes teerd legen deze arrestaties. Hij verklaarde, dat dit optreden de Sovjet-regeering dwingt haar leger in het Verre Oosten verder te ver sterken. Het protest werd echter terzijde ge legd. Frankrijk. Ambtenaren- en oudstrijders- pensioenen worden niet aangetast. De Fransche minister van Financiën, Ger main-Martin, die gisteren te Parijs is terug gekeerd, is zich onmiddellijk gaan wijden aan de vaststelling der begrooting voor 1935, ten einde het ontwerp op 15 September naar de financieele Kamercommissie te kunnen zenden. De minister is volgens Reuter niet voorne mens. eenigerlei belasting in te voeren. Der halve zal ook de electricteitsbelasting, waar van men dacht, dat zij in de fiscale hervor ming zou zijn begrepen, niet op de komende begrooting worden opgenomen. Germain-Martin is van plan, het evenwicht der begrooting uitsluitend te verkrijgen door besnoeiing der uitgaven. De positie der ambte naren, gepensionneerden en oudstri; dors wenscht hij echter op geen enkele wijze u.' te tasten. Overigens is de minister van oordeel, dat de situatie der schatkist bevredigend is en dat iedere monetaire manipulatie, welke zou be oogen haar te wijzigen, slechts van noodlot- tigen invloed op de volkshuishouding zou zijn. Engeland, Beslissing inzake den invoer. Het ministerie van Handel maakt bekend, dat vandaag het rapport zal worden gepubli ceerd van den Raad van Advies voor den In voer, waarin hoogere invoerrechten worden aanbevolen op electrische lampen. De verhoogde invoer van deze goederen in de laatste jaren was in hoofdzaak afkomstig uit Japan. Met de Japansche regeering is over deze kwestie onderhandeld. In verband hiermede is besloten voorloopi? geen gevolg te geven aan de aanbevelingen der Commissie voor wat betreft de verhoo ging van het invoerrecht op Japansche lam pen. mits een zeker quantum niet wordt over schreden. Amerika. Onderhandelingen over het textielconflict. Reuter meldt uit Washington dat het sta kingscomité van de federatie van arbeiders in de textielindust/ie een uitnoodiging om op 30 dezer met de werkgevers te onderhandelen aanvaard heeft. Het comité heeft echter ver klaard dat de staking slechts door definitieve concessies voorkomen zou kunnen worden. Weer brand in de veestallen van Chicago. Met moeite gebluscht. In de bekende veestallen te Chicago brak dezer dagen opnieuw een felle brand uit. Tientallen brandweerwagens rukten met grooten spoed aan: het vee werd in allerijl in veiligheid gebracht. De vlammen sloegen uit het dak langs het geheele gebouw en werden nog aangewakkerd door den krachtigen Oostenwind. Met veel moeite werd men het vuur mees ter. De brand was ontstaan in de fabriek van Armour Cy., die naar schatting een verlies lijdt van ca. 75.000. JAPANSCH ROODE KRUISVLIEGTUIG VERONGELUKT. Officieel wordt medegedeeld, dat een Ja- pansch Roode Kruisvliegtuig op weg van Binsjan -naar Charbin is verongelukt. In het vliegtuig bevonden zich twee gewonde officie ren, die bij het ongeluk met den bestuurder den dood vonden. OUD-PRESIDENT VAN GRIEKENLAND ERNSTIG ZIEK. De oud-President van Griekenland Admi raal Kondouriotis, die momenteel op het eiland Hydra vertoeft, is sedert eenigen tijd ziek. De Grieksche bladen vernemen, dat zijn toestand de laatste dagen verergerd is, zoodat men zich ongerust maakt over zijn lot. Oneenigheid in alle partijen. (Van onzen Londenschen correspondent.) Londen, 27 Augustus. De partijen, in den Ierschen Vrijstaat vertoonen de eigenschappen van de amoebe, het eencellig slijmdiertje, dat den eenvoudigsten levensvorm vertegen woordigt en dat zich vermenigvuldigt door splitsing. Verschil over Fascistische methoden onder de partijen, die tegen het bestuur van De Valera zijn gekant, dreigt zich tot een crisis te zullen ontwikkelen en een spotnaam te maken van „Vereenigde Iersche Partij" (als hoedanig de samensmel ting of wat daarop lijkt van de partij van Cosgrave, die van O'Duffy, het blauwhemd, en de organisatie der welgestelde of eens wel gestelde boeren bekend is of was). O'Duffy heeft onder zijn licht bewogen volk veel zie len gewonnen. Het blauwe hemd en de groet van den opgeheven arm gingen er goed in. Hemd en groet vertellen al van welk slag de organisatie van O'Duffy is. Zijn uitgesproken streven naar een corpora tie ven staat vertelt de rest. O'Duffy wil den Vrijstaat inrichten naar het model van Mussolini's Italië. De Va lera heeft, zooals bekend is. onlangs zijn or ganisatie verboden. De Blauwhemden ver dwenen theoretisch maar praktisch bleven zij bestaan in den Jeugdbond. Dit is allerminst een padvinders- of padvindstersvereeniging. De leden zijn zonder uitzondering volwas sen mannen en vrouwen. En men weet te ver tellen dat de Vrijstaat thans meer dan 200.000 overtuigde Blauwhemden alias Jeugd- bonders bezit. Het aantal Ieren, dat met de beweging dweept of heult moet nog aan zienlijk grooter zijn, indien men mag afgaan op de populariteit die O'Duffy tegemoet waait waarheen hij de schreden ook wendt. Maar Cosgrave en Macdermot (de boerenlei der) en hun volgelingen doet aan dit welkom niet mee. Zij voelen dat zij verplichtingen hebben aan den leider der Blauwhemden, om dat hij zoo machtig veel heeft gedaan voor versterking van het verzet tegen De Valera. Maar zij hebben het ernstigste bezwaar te gen de Fascistische grondslagen van zijn po litiek. Zij zoeken Ierland te vrijwaren voor wat zij De Valera's ruineuse politiek noemen, maar als dat moet gebeuren door toepassing in Ierland van Mussolini's staatsleer, dan vragen zij zich af of Ierland hierdoor niet van den regen in den drop zou komen. Aange zien O'Duffy met zijn Fascisme staat of valt en zeker terstond zijn 40.000 vrouwen in blauwe blouses zou verliezen, om niet te spre ken van de mannen van zijn stam, kan van hem niet worden verwacht, dat hij dit le ven-gevende deel van zijn verzet tegen De Valera zal prijsgeven. Een splising in de anti- De Valera gelederen schijnt daarom onver mijdelijk. Inmiddels heeft ook onder de groepen en partijen, die men met De Valera's macht ver eenzelvigt, de splijtzwam krachtig gewoekerd. In het Iersch Republikeinsch Leger de on wettige instelling die De Valera aan het hoofd van het landsbestuur hielp brengen is de splitsing reeds voltrokken. Eenige maanden geleden hoorde men voor het eerst van bitter verzet van zekere mannen en groepen in dat ..leger" tegen de hoofdleiding- Dat heeft zich intusschen zoo hevig ontwikkeld dat er thans twee republikeinsche „legers" zijn. Het oude proces heeft zich doen gelden. Het I.R.L. was in zijn hoofdleiding tennaastenbij voldaan over hetgeen De Valera had volbracht. Men had de republiek in alles, behalve in naam. De extremisten hadden opgehouden extremis ten te zijn en aangezien een Ierland zonder extremisten ondenkbaar is, moesten er nieuwe komen uit de organisatie, die tot voor kort het element had geleverd. Zij zijn er nu en noemen zich het „burgersleger". Zij vinden de republiek nog niet echt ge noeg en bovenal hebben zij het ernstigste bezwaar tegen de maatschappelijke orde. die de bezitloozen nog niet de bestuursmacht geeft. Het „burgersleger" (geleid door de meest links georiënteerde hoofdmannen van de oude I. R. A.) ontleent zijn beginselen aan de mannen van Moskou. Het wordt gevormd door de Jacobijnen van den tijd in Ier land. A. K. VAN R. WOLKBREUK VEROORZAAKT TREIN ONTSPORING BRESLAU, 28 Augustus (V.D.) De di rectie der spoorwegen deelt mede. dat van ochtend om tien uur op 2 1/2 K.M. van Bres- lau de locomotief en twee wagens van een personentrein uit de rails zijn geloopen. Acht reizigers, en de stoker van de locomotief zijn licht gewond. De ontsporing is veroorzaakt doordat de rails tengevolge van wolkbreuken in ongereede was geraakt. ROODE REGEN VALT IN CHINEESCH DISTRICT. KANTON, 28 Augustus (Reuter). In het Sinjan-gebergte en in het district Nan-kou is volgens te Kanton ontvangen berichten een roode regen gevallen, die slechts een kwartier duurde en door donder werd voorafgegaan. De boeren in deze streek houden eere diensten om de „goden van den oogst" tot be daren te brengen.. Zij hopen hierdoor het on heil dat het district bedreigt, af te wenden Groot deel der stad in vlammen. Reeds 14 dooden en 50 gewonden. Volgens een Havas-bericht uit Buenos Ayres is ten gevolge van de ontplof fing van twee petroleumreservoirs van 10 millioen Liter in de stad Cam- pana brand ontstaan. Het grootste deel der stad is een prooi der vlam men geworden. Het station is geheel vernield. Uit Buenos Ayres zijn extratreinen met brandweerpersoneel vertrokken. Tot nu toe zijn 14 personen gedood en 50 gewond. De inwoners hebben totaal ontdaan de vlucht genomen. Nader meldt Reuter nog, dat de eerste ont ploffing werd veroorzaakt, doordat een em ployé in de nabijheid van een der reservoirs rookte. Twee reservoirs explodeerden daar door en het vuur deelde zich spoedig aan de andere tanks mede. Duizenden vrijwilligers werken mede om den brand te localiseeren. De verbindingen met Campana zijn verbroken, doordat de rails tengevolge van de hitte over groote af standen zijn orffzet. Nederlandsch motorschip in brand. Op de Westerschelde. ANTWERPEN, 28 Augustus. In den nacht van Maandag op Dinsdag bemerkten de loods en de officier van de wacht van het s.s. „Ge- rolstein" dat komende van New York op weg was naar Antwerpen ter hoogte van Borsselcn (Zeeland) op de Westerschelde ccn brandend motorscheepje. Onmiddellijk werd een redding boot uitgezet. Naderbij gekomc-n bleek het te zijn de „Machtvelde N. Z. 10b" uit Terneuzen dat aan het uitbranden was. Het scheepje kwam van Vlissingen en was geladen met vlas en aardappelen. De schipper, en eigenaar, de 3l-jarige M. ten Hoeve en zijn knecht de 15- jarige P. Kiel die niet zwemmen konden klampten zich aan het roer vast en wisten zich zoodoende boven water te houden. Zij werden beide aan boord van de „Gerolstein" gebracht die hen naar Antwerpen medenam waar zij ter verpleging opgenomen zijn. De schipper had brandwonden aan de linkerhand bekomen. De motorboot is waarschijnlijk uit gebrand en later gezonken. Geen stierengevechten meer in Zuid-Frankrijk? Burgemeester van Bayonne protesteert. PARIJS, 23 Aug. (V.D.) De burgemeester van Bayonne heeft alle senatoren en Kamer leden uit het Zuiden van Frankrijk uitgenoo- digd tot bijwoning van de groote Corrida op 2 September a.s. te Bayonne, en hun tevens ver zocht te protesteeren tegen het besluit van 19 Juli 1934, welks handhaving volgens den bur gemeester zou leidep tot het spoedige verdwij nen van alle stierengevechten uit Frankrijk. SPAANSCH KLOOSTER DOOR BANDIETEN GEPLUNDERD. MADRID, 28 Aug-. (V.D.) Te Sos in de pro vincie Saragossa drongen des nachts zeven vermomde mannen het Augustiner-klooster binnen, wekten de monniken, roofden al hun bezittingen en plunderden tenslotte de kloos- terkas, die 4080 pesetas bevatte. De monniken werden vervolgens in eenige cellen opgesloten, waarna de roovers de vlucht namen. Pas vier uur later slaagden de monniken erin. zich te bevrijden en de politie te waarschuwen, die twee verdachte personen heeft gearresteerd. Prins George van Engeland verlooft zich. Met prinses Marina van Griekenland. LONDEN, 28 Augustus (V. D.) Het Engel- sch Hof maakt de verloving bekend van Prins George, den vierden zoon van het Britsche Koningspaar, met Prinses Marina van Grie kenland. Prins George, die deel uitmaakt van de En- gelsche marine, is 20 December 1902 geboren. Prinses Marina is de derde dochter van Prins Nicolaas van Griekenland en geboren op 30 November 1906. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Om beter te zien, was Piet een beetje meer tusschen de mannen in gaan staan en op het zien van dat blanke jongetje sprong de kerel ineens overeind, zwaaide wild met zijn speer, zoodat Piet gauw weer achter een rug ver dween en stokstijf bleef staan. „Wobosoekoe," riep de bestuurder. De neger wees met zijn speer achter zich. „Toeropondara? Kai!" riep de neger terug. „We schijnen er nog niet te zijn. Dan vliegen we maar weer verder." Het drietal liep naar het toestel terug, maar nu kwamen op een kreet van den woordvoerder de anderen aansnellen. „Als ze ons maar goedschiks laten vertrekken." De mannen stonden nu aan alle kanten van het toestel te kijken. „Zet de schroef aan!" Het Duitsche tijdschrift Nordland verboden. Wegens aanval op het Christendom. BERLIJN. 28 Augustus. (V. D.) De pers dienst der NSDAP. deelt mede: In een tijdschrift Nordland heeft eenigen tijd geleden een zekere August Hoppe, die zich uitgaf voor „Pressereferent" der Hitlerjeugd, een artikel gepubliceerd, dat naar vorm en inhoud een ernstige aanval op het Christen dom beteekent en door de bevoegde instanties ernstig wordt gelaakt. Het tijdschrift Nordland is in verband hier mede voor den duur van een maand verbo den. Tegen den verantwoordelijken redacteur zijn maatregelen genomen. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de op steller van het artikel, Hoppe, reeds in Mei wegens een dergelijke gebeurtenis van zijn functie van perscommissaris van een „onder- ban" der Hitlerjeugd in een kleine stad in Westphalen is ontheven. Hij heeft zich dus valschelijk voor Pressereferent der H.J. uit gegeven. Hoppe is in verband met een en an der uit de leiding der Hitlerjeugd verwij derd. Muiterij in Fransche straf kolonie. Jeugdige misdadigers namen de vlucht. PARIJS, 28 Augustus. 56 jeugdige misda digers van een op het eiland Belle Isle en Mer (ten Westen van Lorient) gelegen strafkolonie hebben tijdens het middagmaal de toezicht houdende beambten overweldigd en de vlucht genomen. Na een opwindende jacht, waarbij eenige beambten werden gewond, zijn bijna 50 vluchtelingen gepakt. DONDERDAG 30 AUGUSTUS HILVERSUM, 1875 M. VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA 10.15 „Rembrandt". Een fragment uit het gelijknamige boek van Fe- rend voor te dragen door Frans Nienhuys. 10.35 Orgelspel door Joh. Jong. 11.00 „Erfge namen". Een fragment uit het gelijknamige boek van Ference Kermondi, vertaald door H. M. Szekely-Lulofs. Voordracht door Frans Nienhuys. 11.20 Engelsche Volksdansen. 11.45 Vroolijke - gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. AVRO. 12.00 Tijdsein. AVRO-klok. 12.01 Lunch concert door het orkest van de Nationale Re vue onder leiding van Julius Suzan, met tus- schenspel van gramofoonmuziek. 2.00 Voor dracht door Julia de Gruyter. „De Brief van Charlotte", uit „Pallieter" door Felix Timmer mans. 2.30 Concert met Yehudi Mehudin, viool. 3.00 Kindermatinee onder leiding van Henri Nollens. 4.00 Sluiting. VARA 4.00 Na school tijd. Janny van Oogen vertelt: „Lijsje Lorre snor". J. M. Selleger-Elout. 5.00 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 5.45 Janny van Oogen draagt voor. 6.00 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 6.4o. J. F. Ankersmit: „een beeld van een verkiezingsstrijd onder de oude bedeeling" 7.00 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 7.30 J. Oudegeest: „Veertig jaren politieke stormen in de Nederlandsche Socialistische arbeidersbe weging". 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Sluiting. AVRO! 8.00 Tijdsein. AVRO-klok. 8.01 Nieuws berichten van Vaz Dias. 8.05 „Het Cabaret van Sally Wegloop". Een gevarieerd programma. Kovacs Lajos en zijn orkest met de AVRO- girls. Radio-tooneel olv. Kommer Klein met Cor Ruijs en Lily Bouwmeester. Voordracht door Cor Ruys. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Sluiting. VARA. 11.00 Populaire gramofoonplaten. 12.00 Sluiting. HUZIEN, 301.5 M. KRO. 8.00 Morgenconcert. NCRV. 10.00 Leger des Heilskwartiertje. 10.15 Morgendienst te leiden door D.s P. J. de Bruin. 10.45 Gramo foonmuziek. KRO. 11.0o Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten 12.15 Gra mofoonmuziek. 12.30 Het KRO. orkest olv. Ma- rinus van 't Woud. 11.15 Opening van de Al- gemeene Middenstandstentoonstelling „Almi- tento" in het R. A. I.-gebouw te Amsterdam. NCRV. 2.00 Vioolduetten door G. Boths en L. de Graaf. 3.45 Zenderverzorging. 4.O0 Bijbel- leding door Ds. J. W. Weenink. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd, door H. J. Steinvoort. „Een naaidoos5.30 Bespeling van het studio-orgel door Ferdinand Kloek. 6.15 Zang-recital door mevr. Lize Houtstra—Van Dam. 6.50 Overschakeling van zender. 7.00 Po- litie-berichten. 7.15 Gramofoonmuziek of een greep uit het dagelijksch gebeuren. 7.30 Week overzicht: „Wat er op de wereld gebeurt" door Corn. A. Craye. 8.00 Arnhemsche Orkestver- eeniging onder leiding van H. J. Manks. 10.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting LUXEMBURG 1304 M. 6.30 Duitsche avond. Gevarieerd concert. 7-35 gramofoonplatenconcert. 8.20 Gevarieerd con cert door het omroeporkest olv. Henri Pensis 8.40 Vervolg gevarieerd concert. 9.15 Duitsch concert door het omroeporkest olv. Henri Pen- sis m.m.v. Hermann Horner. 10.25 Dans muziek (gramofoonplaten) BRUSSEL 484 M. 12.20 Populair concert 1.30 Gramofoonmu ziek Ged. uit „Mignon" van Thomas. 5.15 Het Chass Remue-orkest en het Willy Ruhlmann- Tango-arkest uit het Casino te Blanken- berghe. 6.35 Populair concert. 8.35 Uitzending uit Salzburg. Concert olv. Toscanini. 9.30 idem 10.30 Het Chass Remue-orkest en het Willy Ruhlmann-Tango-orkest uit het Casino te Blankenberghe. BRUSSEL 322 M. I.30 Populair concert 5.20 Het symphonie- orkest olv. Arthus Meulemans. 8.20 Omroep orkest. 10.3(i Ged. van „Siegfried" van Wagner. KALUNDBORG 1261 M. 3.05 Vilfret Kjaer's dansorkset 8.20 Helge Rosvaenge zingt 'gr.pl.) 8.30 Concert uit Salzburg 9.45 Folmer Jensen, cembalo. 10.20 Balalaika-muziek. 11.10 Dansmuziek. BERLIJN 357 M. 4.20 Het kleine omroeporkest olv Willy Stei- ner. 7.30 Piano- en vioolmuzi3k. 9 29 Het Stei- nerkwartet speelt muziek van Beethoven. 11.10 Dansmuziek. HAMBURG 332 M. II.50 Het Koningsbergsche kleine omroep orkest olv. Eugcn Wilcken. 2.35 Gramofoon muziek. 8.30 Omroepdansorkest met vele so listen. 11.50 Ged. uit „Boceacio" van Fran;: von Suppé. KEULEN 456 M. 10.20 Kamermuziek. 12.20 Middagconcert. 4.20 Klein omroeporkest olv. Leo Eysoldt. 5.35 Solistenconcert. 11.20 Kamermuziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6