Laatste Nieuws WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Alg Vereen, van Leeraren bij het M.O. „Ik betaal niet aan een land dat zijn schulden niet voldoet." Amerikaan betaalt Fransche boete aan Amerika. PARIJS, 29 Aug. (Reuter). Een Ameri kaan, die wegens te snel rijden met zijn auto veroordeeld werd tot een boete van 100 francs weigerde deze te betalen aan de regeering van een land, dat de schulden aan Amerika niet betaalt. Voor de rechtbank verklaarde hij zich be reid de 100 franc te zenden aan den Ameri- kaanschen minister van financiën in minde ring van de Amerikaansche schulden van Frankrijk. De rechtbank keurde dit goed, zoodat een cheque van 100 franc van den Amerikaan thans op weg is naar de Vereenigde Staten. Nog 14 tanks ontploft. Aantal dooden minder dan men dacht. Londen, 29 Augustus (V. D.). Volgens al hier ontvangen berichten is de ramp in Cam- pana nog grooter geworden, tengevolge van het feit, dat de wind is gedraaid, waardoor het vuur op een aantal andere olietanks over sprong. Met ontzaggelijk gedonder vlogen nog veertien stuks de lucht in. Het aantal dooden is echter minder, meldt Reuter. Latere berichten spreken van drie. Van de 50 gewonden zijn echter velen er zeer ernstig aan toe. „Loopgraven-oorlog is uil den tijd!" „Nu luchtstrijdkrachten, concludee- ren hooge Amerikaansche officieren. WASHINGTON29 Augustus (Reuter). De hooge Amerikaansche officieren van het Amerikaansche leger, waaronder Mac Arthur de chef van den generalen staf, zijn van meening, dat de loopgraven-oorlog uit den tijd is. De Amerikaansche Generale Staf ziet reeds eenige jaren de noodzakelijkheid in het leger te oefenen in een bewegings-oorlog met ruim gebruik van mechanisatie en luchtstrijd krachten, waardoor een veldslag snel ver loopt. Propaganda tegen Hitier leidde tot arrestatie. Vier buitenlanders die naar Thaelmann gingen, in hechtenis genomen. BERLIJN. 29 Augustus (Reuter). Onder beschuldiging van propaganda tegen Hitier zijn vier Britsche, vier Spaansche en twee Fransche afgevaardigden van de Anti-Fascis tische jeugd gearresteerd, die gekomen waren om een bezoek te brengen aan Thaelmann, teneinde de toestand in de concentratie kampen te onderzoeken. Walvisch slaat booten stuk. Vijftien visschers verdronken. KATON, 29 Aug. (Reuter). Aan de Oostkust van Kwantoeng zijn twee visschers- schepen door een walvisch wrak geslagen en gezonken. Vijftien visschers zijn hierbij om het leven gekomen. De visschersbevolking van Huiyang is zeer ongerust over het veelvuldig voorkomen van walvisschen in hun vischwater; Kapitein wilde uitgewezen Japanner niet meenemen. Journalist, wien het verblijf in Indië was ontzegd, was in hongerstaking gegaan. SOERABAJA, 29 Augustus (Aneta). De Japansche journalist Takei omtrent wien be sloten was hem uit Indië uit te zetten, was sedert zijn opname in het immigrantenver- blijf aan de haven van Soerabaja een henger staking begonnen. Maandagmorgen is hij aan boord van de „Koshu Maru" gebracht, met welke boot hij naar Japan zou worden ver voerd. Aan boord begon hij een toespraak, hetgeen hem echter verder werd belet. Toen het uur van vertrek was aangebroken weiger de de gezagvoerder te vertrekken, onder de mededeeling dat hij nog twee weken te Soe rabaja wenschte te blijven. Voorts weigerde hij Takei te vervoeren op grond van de be voegdheid dat de gezagvoerder van een schip eventueel passagiers kan weigeren. De autori teiten confereerden hierop met het agentschap der scheepvaartmaatschappij en cnet den Ja- panschen consul omtrent de te treffen maat regelen. Na nadere ruggespraak met den Gou verneur werd besloten strenge maatregelen te treffen ingeval het schip niet zou vertrek ken. Dit deed den gezagvoerder tenslotte be sluiten toch zee te kiezen. Te half een des middags voer het schip uit onder controle van twee ambtenaren van den Immigratie dienst die het tot buitengaats vergezelden. De 68e algemeene vergadering INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.36 7/8—7.37 3/8 Berlijn 56.7056.80 Parijs 9.73 3/4—9.74 1/4 Brussel 34.65 1/2—34.68 1 2 Zurich 47.17 1/2—47.22 172 New York 1.45 5/8—1.45 3/4 „De toekomst va nM.O. en Voorber. H.O. ziet er somber uit." De Algemeene Vereeniging van Leeraren bij het Middelbaar Onderwijs houdt Woensdag en Donderdag haar 68e algemeene vergade ring in café-restaurant Brinkmann. De bijeenkomst van Woensdag werd bijge woond door de heeren G. Bolkenstein en Dr S. Elzir.ga. inspecteurs van het M. O. en Voorber. H. O«de heer Elzinga tevens ver tegenwoordiger van den Minister van Onder wijs), de inspecteur Dr. W. van d. Ent, de heeren Berkelbach v. d Sprenkel en De Jong, vertegenwoordigend het Genootschap van leeraren ondersc'neidnlijk aan openbare en R.-K. gymnasia. De voorzitter, de heer L. C. Buurveld, van Rotterdam, gaf in zijn openingsrede eenige beschouwingen ten beste over den toestand van het M. O. en de positie der leeraren. De leeraren hebben met de categorieën van rijksambtenaren in den algemeenen salaris- achteruitgang moeten deelen. Met de uitzon deringsmaatregelen, die sinds 1923 bij herha ling op de leeraren zijn toegepast, heeft men ook in het afgeloopen jaar geen rekening ge houden. Spr. bracht in herinnering de woorden door Minister Marchant over de salarieering der leeraren geuit in de Tweede Kamer bij de be handeling der onderwijsbegrooting: „die sala rieering is ellendig; het is geen methode en ik zal er alles aan doen, wat ik kan, om daarin orde en regelmaat en doelmatigheid te bren gen, zoodat ik niet twijfel, dat, wanneer ik de heeren hier weer op het champ de ba-taille zal terugzien, zij dan inmiddels een aange name sensatie zullen ondergaan. Het is ech ter een moeilijke quaestie, maar laat men een jaar wachten; inmiddels zullen wij trach ten de zaak in orde te torengen". Het wachten is thans op de aangekondigde regeling. Ik geloof, aldus spr., dat wij, nu een maal een partieele wijziging tot stand komt, billijkerwijze een regeling mogen verlangen, die in behoorlijke mate met het verleden re kening houdt. Met voldoening wees spr. op een schrijven van Minister Marchant, gericht aan de be sturen van de bijzondere gymnasia, hoogere burgerscholen, lycea en handelsdagscholen om de mogelijkheid te scheppen, dat leeraren aan bijzondere scholen bij opheffing van hun betrekking in het genot van wachtgeld kun nen worden gesteld. Aan Minister Marchant komt zeker een woord van dank hiervoor toe. Dit jaar is in de kringen van het voorbe reidend hooger en middelbaar onderwijs groo- te onrust gebracht door het Koninklijk besluit van 8 Februari 1934, inzake klassesplitsing. Wanneer dit besluit naar de letter wordt toe gepast, zuilen geschikte candidaten bij het toelatingsexamen worden afgewezen, terwijl men zelfs leerlingen, die tot een hoogere klasse zijn bevorderd, van de school zou moe ten verwijderen. De actie van de Samenwerkende Vereeni- gingen heeft in ieder geval dit succes gehad, dat een der scherpste kanten van dit besluit is weggenomen. Een ander groot bezwaar is het vergrooten van de klasse tot 36 en zelfs meer leerlingen Wij hebben;/er, zoo zeide spr., in een vroeger tijdperk op-gewezen, hoe zelfs bij. een aantal van 30 leerlingen het niet meer mogelijk was. onderwijs te geven, dat aan de noodige ver- eischten kon voldoen. De nieuwe regeling voor het eindexamen die dit jaar is ingevoerd, kon allerminst een verbetering worden genoemd. Men kan zich niet onttrekken aan den in druk, dat de toekomst voor het voorberei dend hooger en middelbaar onderwijs er som ber uit ziet. Minister Marchant heeft bij de beschouwin gen over de Staatsbegrooting voor 1934 mee gedeeld, dat hij voornemens was, het ge- heele onderwijs, dus ook het middelbaar on derwijs, opnieuw op te bouwen. In verband hiermede achtte spr. het gewenscht nog eens uiteen te zetten, welk beginsel de A.V.M.O. op onderwijsgebied huldigt. Ook in de toekomst zal de H.B.S. moeten blij ven een inrichting, die haai' leerlingen direct zal opleiden voor de maatschappij en tegelij kertijd voor bepaalde faculteiten een ge schikte vooropleiding biedt. Om aan de nieuwe behoeften tegemoet te komen zal de mogelijkheid van een modern- humanistische school moeten worden gescha pen. Voor de H.BS. A. was het wetsontwerp Waszink-Terpstra een stap in de goede rich ting. Het zal noodzakelijk zijn voor wat de H.B.S. A betreft, naast de in het wetsontwerp genoemde rechten aan de diploma's het recht te verleenen tot het afleggen van examens in de juridische faculteit, behoudens aanvullings examen in Latijn en in de faculteit der lette ren en wijsbegeerte, behoudens aanvullings examen in Latijn en Grieksch Ook in deze tijden zal er voor moeten worden gewaakt, dat het middelbaar melsjés onder wijs niet zal afzakken naar het U.L.O. De bevoegdheid tot het lesgeven zal daarom reeds dezelfde moeten zijn als die voor de overige scholen voor voorbereidend hooger en middel baar onderwijs. Het is verder gewenscht. dat het eindexamen wettelijk geregeld wordt en onder toezicht van door den Minister te be noemen deskundigen zal worden afgenomen. Van belang zal ook zijn de financieele ver houding tusschen het Rijk. de gemeenten en de schoolbesturen. Gebroken moet worden met den chaotischen toestand, die er thans op dit gebied bestaat. Het is ongewenscht, dat zich bij het middel baar onderwijs toestanden ontwikkelen, zooals dat bij het lager onderwijs het geval is geweest. Het is nergens voor noodig, zeker niet in een tijd van bezuiniging, dat elkaar bestrijdende scholen van gelijke of ongeveer gelijke richting naast elkander worden opgericht. Daarom zal de wetgever er voor moeten zorgen, dat geen subsidie zal worden toegekend, indien niet uitdrukkelijk de behoefte aan een nieuw op te richten school of uitbreiding van een reeds bestaande gebleken is. De toestand van de vereeniging geeft geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Er is een zekere daling van het ledenaantal te con- stateeren. In 1927, het jaar van de diepste in zinking, bedroeg het aantal leden 1558. Gelei delijk is dit aantal gestegen tot 1894 terwijl het nu weer 1868 bedraagt Dr. Elzinga sprak namens den Minister zijn beste wenschen uit voor een aangename en vruchtbare vergadering en uitte voorts woor den van bemoediging in verband met de nieuwe regelingen en den opbouw van het M. O. De heer Berkelbach v. d. Sprenkel uitte, ook namens den heer De Jong. sympathie voor de vergaderende vereeniging. Tot eereleden werden benoemd de Inspec teur M. van der Weyst, Dr. v. d. Ent. en Dr. E. H. Renkema. Dr. v. d. Ent dankte voor deze onderschei- ding. De verschillende jaarverslagen en eenige rapporten werden goedgekeurd. Naur aanleiding van bij de behandeling der begrooting door Dr. Habbema van Am sterdam, gemaakte opmerkingen over de jeugdherbergen (de vereeniging contribueert aan de Ned. Centrale voor Jeugdherbergen) verdedigde de secretaris, de heer H. H. Holt huis deze instellingen. Nog heette de voorzitter den Inspecteur den heer J. van Andel welkom, die inmiddels ter vergadering gekomen was. De heer Morre stelde voor. het lidmaatschap der Vereeniging voor cultureele films op te zeggen (contributie 25). Dit voorstel werd verworpen met 46 tegen 18 stemmen. De begrooting werd goedgekeurd. De volgende algemeene vergadering zal te Nijmegen worden gehouden. Hierna werd gepauzeerd tot 2 uur. Woningstichting „Vooruit gang". Huuractie der bewoners. De huurders van de woningstichting „Voor uitgang", gelegen tusschen Slachthuisstr.. Ka- rolingenstr., Graafschapstr. en Spaarne en van een complex van de zelfde stichting ge legen aan de Garenkokerskade, hebben lijsten laten circuleeren ter toezending aan B. en W. van Haarlem om te komen tot huurver- laging. Uit de gegevens blijkt dat alle bewo ners meer dan 1/7 van hun inkomen aan huur moeten betalen en dat dit voor meer dan 35 pCt. van de huurders 4050 pCt. be draagt. De huur varieert van 5.6. 6.85 tot 7.—. CONGRES VAN R. K. BAKKERSPATROONS. (Zie ook pag. 2). Tijdens de voortzetting van het congres Woensdagmorgen sprak nog de heer M, Krijgsman, wethouder van 's-Hertogenbosch. Hij meende bij de saneeringspogingen in het bakkersbedrijf niet alleen van het standpunt der C. B. C. te moeten beschouwen, doch zeer zeker ook rekening te moeten houden met organisaties en bedrijven buiten den R. K, Bond. Spreker zag zeer gaarne grootere soli dariteit door stichting van een federatie met nauwkeurige contracten, doch geloofde niet, dat de bond in een paar jaar tot corporatieve ordening zou kunnen komen door „massa regeling" van boven af. Slechts in den loop der jaren zouden de moeilijkheden kunnen worden overwonnen. Het gezelschap, bestaande uit de leden van het congres met hunne dames, begaf zich nu naar het stadhuis, waar de burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk hen ontving. Ook de wethouder W. B. J. van Liemt, W. Roodenburg en A. G. Boes en de gemeente secretaris Westra waren op het Raadhuis aan wezig. De burgemeester hield een welkomst toespraak, waarin hij constateerde, dat de ge moedelijkheid en de prettige sfeer, ondanks de vooruitgang der techniek steeds in de bak kerskringen zijn gebleven. Verder behandelde hij de verhouding tus schen de bakkersorganisaties en de overheid en sprak de hoop uit, dat de belemmeringen in het bakkersbedrijf spoedig zullen verdwij nen. De nieuw gekozen voorzitter, de heer Jos. Loose dankte voor de hartelijke ontvangst, waarna het gezelschap vertrok voor het. af werken van het niet-officieële gedeelte van het programma. KONINGINNEDAG. Het kinderfeest van de Christelijke Oranje Vereeniging Prins Willem I, zal .gehouden worden in het gebouw van de Haarlemsche Jongenmannen Vereeniging Lange Marga- rethastraat en vangt aan om 3 uur. MAATREGELEN IN HET SAARGEBIED TEGEN BELEEDIGING VAN STAATS HOOFDEN De landsraad voor het Saargebied is bijeen gekomen voor de beraadslaging over de voor stellen van de regeeringscommissie over het verbod van vrijwillige arbeidsdienstkampen in het Saargebied en de maatregelen tot het be strijden van het beleedigen van buitenland- sche staatshoofden. JONGE DAME SCHIET AFGEVAARDIGDE DOOD. RIO DE JANEIRO, 29 Augustus (V. D. Odette Lopez Avezedo, een jonge dame. heeft met revolverschoten den afgevaardigde Antonio Danafo Nederlander krijgt een bergongeluk. Touw brak tusschen de rotsen. Jhr. Warner van Lennep, drs. in de theolo gie, is Dinsdag verongelukt in de bergen van de Groote Savoye. Door het breken van een touw, waaraan hij met zijn gids was verbon den. is hij met een rots in aanraking ge komen. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. Het touw schijnt te zijn gebroken doordat een rotsblok erop is neergestort. Belastingverlaging in Indië op komst? Er wordt verschil gemaakt tusschen gehuwden en ongetrouwden. B AT A VIA, 29 Aug. (Aneta). Bij de aan vullende begrooting van het Departement van Financiën voor het dienstjaar 1935 wordt voorgesteld bij de heffing van inkomstenbelas ting verschil te maken tusschen gehuwden en ongehuwden. Bij dezelfde aanvullende begrooting ver klaart de regeering dat met de mogelijkheid tot verlaging van den belastingdruk in de toe komst zal worden rekening gehouden. Grierson is verder gevlogen. OTTAWA, 29 Augustus (V. D.) De Engelsche vlieger Grierson, die op zijn vlucht in het Poolgebied een noodlanding heeft moeten doen en die eerst na geruimen tijd door een hulp-expeditie is gevonden, is na verblijf van verscheidene dagen in Angmagsalik aan de Oostkust van Groenland gestart naar La brador. Naar uit Povungnituk aan de West kust van Labrador wordt gemeld is hij daar thans ia goede orde geland. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE EEN BOTSING. Dinsdagavond had op den Heerenweg bij de van Merlenlaan een aanrijding plaats tus schen een motorfiets met duo-passagier, be stuurd door J. B. L. uit Haarlem en een auto bestuurd door B H. wonende te Amsterdam. Het ongeluk had plaats doordat de auto komende uit de richting Bennebroek, moest stoppen. De bestuurder van de motorfiets, die in dezelfde richting achter de auto reed. heeft het stopteeken vermoedelijk niet tijdig gezien en botste tegen de achterzijde van de auto aan. De bestuurder van de motorfiets werd op den grond naast zijn fiets gevonden. Hij moest op advies van dr. Laijendecker per zie kenauto naar eer. ziekenhuis te Haarlem wor den overgebracht. De duopassagier heeft slechts een lichte hoofdwonde bekomen. Beide motorrijtuigen werden beschadigd. Door de politie wordt een nader onderzoek ingesteld.. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1—0.66 Griet per K.G. f 26—13 Tongen per K.G. f 750.80 Groote schol per 50 K.G. f 28 Middelschol per 50 K.G. f 31. Zetschol per 50 K.G. f 21—19 Kleine schol per 50 K.G. f 16—4.40 Schar per 50 K.G. f 8—2 10 Vleet per stuk f 2.200.75 Kleine poon per 50 K.G. f 2.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 2220. Middelschelvlsch per 50 K.G. f 1513. KL middelschelvisch p 50 K.G. f 11.50—16.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 7.504.40. Kabeljauw per 125 K G. f 26—14. Groote gullen per 50 KG. f 5.802,80 Kleine gullen per 50 K.G. f 3.10—1.30 Wijting per 50 KG. f 3—1.70 Makreel per 50 K.G. f 7—3.10 Heilbot per K.G. f 0.75—0.35 Leng per stuk f 0 700.35 Versche haring per kist f 3.701.65 VERWACHTE VISCHAANVOER. Verwacht voor de Donderdagmarkt: Derika 7 IJm. 417 vangst: 100 manden schelvisch. 200 m. braadschelvisch. 20 m. gul. 50 m. platvisch, 60 m. makreel, .10. m. wijting. Totaal 500 manden en 200 stuks stijve kabel jauw. Gloria IJm. 37, vangst: 160 manden braad schelvisch, 90 m. schelvisch, 160 m. makreel. 60 m. platvisch, 100 m. gul. Totaal 570 manden en 200 stuks stijve ka- beljaiiw. BESOMMINGEN. Trawlers: Amsterdam IJm. 58 545 manden f 2570 Hercules IJm. 196 670 manden f 2900 Jacq. Clasine IJm. 10 490 manden f 2670 Pette nIJm. 49 460 manden f 3100 De Hoop IJm. 46 320 manden f 1850 Isabel IJm. 14 115 manden.f 1420 Glaasje M.ö. 46 IÖÖD manden f 2380. 'Ö'ostzee ÏJm. 147 85 (manden f 1540. Liesbeth IJm. 183 400 manden f 1000. Silvain IJm. 116 410 manden f 1940. Dolfijn IJm. 103 90 manden f 1640. Loggers: KW 56 f 460, KW 51 f 670. Kotter: E 401 f 510. VELSEN BURGERLIJKE STAND Bevallen: M. M. Smitsde Ruijter, d., Dirk Hartoghstraat 27, IJmulden; C. Visser— Mer- tens, d., Tuindersstraat 117, Dmuiden; E. Schouten—Buning, d., van Ostadestraat 34, IJmuiden; W. Buijs—Stigter, d., Tuinders straat 50, IJmuiden; J. Overzier—Schik, z., Wijk aan Zeerëweg 31'. IJmuiden; A. Rooden burg—Badart, d., Hoofdstraat 106. Santpoort; C. J. Andrea—de Boer. d.. Doodweg 21, Vel- sen: S. Durge—van Zijl, z„ Wijk aan Zee en Duin; J. C. van Vessum—Liotart, z., Vissche ringstraat 13. IJmuiden; C. C. Heijman— Schindeler, d., Hagelingerweg 81. Santpoort; A. van der Wel—Weseman, d., Hofgeest 16a', Velsen. Overleden: Steventje Uit de Bosch, 79 jaar, Harderwijk; Harmen Heide, 3 jaar. zoon van J. J. Heida, a. b. J. Groen 10. IJmuiden; Dirk Lammers. 71 jaar, wedr. van E. Groen, Oranje straat 41, IJmuiden; Johs. C. Stoffels, 39 jaar, ongehuwd. IJmuiderstraafrweg 10c, IJmuiden; Chr. J. Vissers, dag. dochter van W. Visser. Tuindersstraat 117. IJmuiden. Gehuwd: J. L. J. Ghijs en M. H. C. Mulder, Zeeweg 34, IJmuiden. AERDENHOUT BENNEBROEK BLOEI DER VICTORIA REGIA „UITGESTELD". De Victoria Regia in de Bloemendaalsche kweekerij aan de Veldlaan, waarvan verwacht werd, dat zij Dinsdagavond bloeien zou, heeft de vele bezoekers teleurgesteld. Daarom zal de kweekerij ook Woensdag- en Donderdag-avond voor het publiek opengesteld zijn. BLOEMENDAAL ORGELBESPELING. Programma van de orgelbespeling op Don derdag 30 Augustus 1934 des avonds 8.15 uur in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal door den heer Piet Halsema. 1. Toccata, Johann Pachelbel (1653—1706) 2. Ch or al vorspiel: O Lamm Gottes, unschul- dig, Johann Pachelbel 3. Sonate no. 7. Josef Rheinberger Allegro non troppo Andante Finale. 4. La crèche (Pastorale et Adoration). Alex: Guilmant 5. Improvisatie over Ps. 130. PROF. DR. A. F. HOLLEMAN. Onder veel belangstelling van verschillende zijden vierde Prof. Dr. A. F. Holleman, alhier, oud-hoogleeraar aan de Amsterdarnsche Uni versiteit en secretaris van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen Dinsdag zijn 75en verjaardag, in intlemen kring. RAADSVERGADERING. Dinsdagavond kwam de Raad in openbare zitting bijeen onder leiding van wethouder J. F. van Lierop. De kosten voor den verbouw van de „School met den Bijbel" moeten worden bestreden door het aangaan van een kasgeldleening een en ander op advies van Ged. Staten. Het voorstel van B. en W. om deze leening a f 25.000 te sluiten werd aangenomen. Door B. en W. was besloten, te trachten de rente der leeningen te verlagen. Thans moet nog ruim 5 pet worden betaald en de hoogste leening bedraagt f 87500 die eerst in 1968 af loopt. B. en W. hadden een leening in uit zicht a 4 3/4 pet. hetgeen een jaarlijksch voordeel voor de gemeen te oplevert van f 857. Het voorstel tot verlaging werd aangenomen. Rondvraag. De heer van Bakel was ontevreden over het geringe gebruik dat van den gehuurden wals aan de Leidschevaart werd gemaakt, die o.a. 4 dagen had stilgestaan en daarna eens voor één half uur was gebruikt, terwijl de huur a f 20 per dag doorging. De voorzitter ant woordde dat de weg voor het walsen niet op tijd gereed was geweest. De opzichter zal op een en ander worden gewezen. De heeren Otte en Dubbis wezen er nog op, dat het grind op den Binnenweg en Kennemerbeekweg gevaar oplevert voor het, verkeer, waarop door den voorzitter werd toe gezegd dat zorg zal worden gedragen dat ook vooral in de bochten van den weg het grind gelijkelijk zal worden verdeeld- i Hierna sluiting. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 29 AUC. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVERFENIC.ÏNO KANTOOR HAARLEM 1 30 Staatsl, Blnl, 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. Id. 1933 II 1 1.2 pCt. Nederl, Indië 1930 11 Staatsl. Bultenl. 5 1/2 pCt. Dultschl. 1930(Toungleen.) 27H-8 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 19 32 Scheepv. MIJen. 6 Stoomv. Mij. Ned. 36 Industr. Blnnenl. Alg. ELzUde Unie..., A. N. I Jl. M. (Nat 198 v. Berkei's Patent 'Cert Calvé Delft. 203 Ned. Ind, Gas (Nat Gem. Bez. Philips 2l9Vi-8H 68 h~Vi Indnstr. Buitenland, Anaconda Copper Bethlehem Steel 18*/. IK 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 15K North Amer. Cy. Standard Brands 4K 21V» Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel MIJ. 44K Banken BuItenL Deutsche Relchsb. •rol. MIJ. Blnl. Kon. Petroleum 159 - SK 90 Petrol. MIJ. Bultenl. 10»/, Cultuur Mij en. H. V. A 172 -H 87 K N. I. S. D 77 K Vorstenlanden l H Mijnbouw Ml jen. Alg. Exploratie 128 157 Tabak Ml jen. Doli Batavia Tabak 162-163 140jtf-141 139-140 Rubber Myen. A'dam Rubber 103^-104 Dell Bat. Rubber.... Ned. Ind. Rubber Koffie 113 Ver, Ind, Cult. Ondern. Spoorwegen Bultenl. Comm Milwaukee 5 pet. AdJ. Milwaukee Missouri Kansas Texas Prolongatiekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9