Het s.s. „Lingestroom" op de Noorderpier geloopen ZELf NIET MEER IN BESLAG GENOMEN DE WA5CMTUD IS NU VR'J GEKOMEN HANDELSBLAD TREFFERS" VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1934 HAAFSCEM'S DAGBLAD 6 IJMUIDEN Christ. Oranje Vereeniging IJmuiden-Oost. Wijdingsavond in de Geref. Kerk. Gisteravond heeft genoemde vereeniging, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, in de Gereformeerde Kerk aan den Velserduinweg een wijdingsavond gehou den. De kerk was geheel bezet. Als spreker trad op Ds. Is. Voorsteegh van 's-Gravenhage, voor zitter van den Bond van Christ. Oranjever- eenigingen. Medewerking werd verleend door het Christ. Symphonie-orkest Concinere en een zangkoor, beide onder leiding van den heer D. Kiut. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der Oranjevereeniging, den heer B. Schipper, die na samenzang van Ps. 103 1:2 en voorlezing van de 103e Psalm opende met gebed. Hierna bracht Concinere ..Gebed" van Dussau ten gehoore, waarna Ds. Voorsteegh gelegenheid kreeg, zijn rede uit te spreken. Deze had tot onderwerp: „Oranje in donkeren tijd". Deze begon zijn rede met er aan te her inneren, dat de verjaardag der Koningin an ders gevierd wordt dan in andere jaren, aan gezien 1934 een rouwjaar is voor het Koninklijk huis. Daarom willen de Christ. Oranjevereni gingen, overeenkomstig den uitgesproken vensch der Koningin, alle openbaar feestver- toon achterwege laten. Er is ook geen plaats voor uitbundig vreugdebetoon. En, zeide spre ker, al is het geen dag van uiterlijk vreugde betoon. toch willen wij dezen dag niet onge merkt voorbij laten gaan, wij willen rustig zijn en gedenken ook wat God ons in de Koningin en de Prinses gelaten heeft. Vervolgens herinnerde spreker aan de 35- jarige regeering der Koningin, en hoe in al die jaren de grafkelder in Delft gesloten is ge bleven en hoe dit jaar deze tot tweemaal toe geopend moest worden. Nu op dezen verjaar dag, vervolgde spreker, zijn er twee ledige plaatsen in het Koninklijk huis, en een ieder die iets mee kan voelen, zal erkennen, dat deze verjaardag een donkere dag is, want aan de zijde van de Koningin is geen moeder meer, die haar van haar prilste jeugd geleid en on derwezen heeft. Evenmin is daar meer haar gemaal Prins Hendrik. Van de vier leden van het Koninklijk gezin, die er het vorig jaar nog waren, zijn slechts twee overgebleven. Er is geen reden tot uiterlijk vreugdebetoon. Oranje in donkeren tijd. Hierbij zijn wij geneigd te denken aan hetgeen oranje beteekende in de donkere tijden van Nederland. Oranje heeft zelf ook zijn donkere tijden. Ds Voorsteegh besprak hierna aan de hand der geschiedenis de donkere tijden, die de Oranjes in verschil lende tijden hebben moeten doorworstelen. Hij wilde gaarne erkennen! dat niet al de Oranjes geweest zijn, zoo wij ze gaarne gewenscht zou den hebben. Spreker noemde hier Willem IV en Willem V. maar toch heeft Nederland, en niet tevergeefs, in donkere dagen schuilplaats bij Oranje gezocht. Spreker noemde als voor beeld 1565. Bij de nadering der Spaansche ben den onder Alva ging men naar Dillenburg om Prins Willem. Later, toen Frankrijk, Engeland, Munster en Keulen. (1672) ons land binnen vielen was het Willem III die het ontredderde Nederland hielp. Vervolgens stond spreker stil bij de donkere dagen van Nederland, zoo als 1650, sterfjaar van Willem II, 1702 de dood van Willem III door den val van zijn paard, de ramp in 1711 bij den Moerdijk, waar Jan Willem Friso verdronk. Spreker herinnerde hierbij aan de donkere tijden die tijdens deze rampen voor ons land aanbraken. Eveneens herinnerde hij nog eens aan de droeve gebeur tenissen in ons vorstenhuis, zooals het heen gaan van Koningin Sophie, van kroonprins Hendrik in 1879 en 1884 het sterfjaar van Prins Alexander, het heengaan van Koning Willem III toen de Koningin-regentes met de kleine Prinses Wilhelmina achterbleef. De kracht van de Koningin-regentes was het geloof in God, waarvan onze Koningin meer dan eens in 't openbaar belijdenis heeft gedaan. Ds. Voor steegh besloot dan ook, dat Nederland in de Oranjes een van God geschonken vorstenhuis bezat, waarom hij elk Christen opwekte deze in de gebeden te gedenken in deze moeilijke tijden, waarin socialist, fascist en communist het gezag trachten te ondermijnen. Tijdens de pauze heeft het zangkoor met begeleiding van het orkest gezongen „Bede" van J. S. Bach en „Vaderlandsch lied" van N. Beets, waarna door de aanwezigen gezongen is Gez. 180-1. Nadat Ds. Voorsteegh met dankgebed had geëindigd werd ae bijeenkomst besloten door het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. OPENLUCHT-SAMENKOMST. A.s. Zondagavond 8 uur wordt op het Wil lemsplein door het Geref. Verbond voor Evan gelisatie in samenwerking met de Vereeni ging Autozending in Nederland een openlucht samenkomst belegd, met medewerking van zang van Gera en muziek. BESOMMINGEN. Trawlers: Olympia IJm. 111 180 manden f 1350. Roode Zee IJm. 41 80 manden f 870. Schoorl IJM. 39 350 manden f 2050. Maria Elisabeth IJM. 114 70 manden f 1050. Kotter: E 528 f 500. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.85—f 0.70 Tong per K.G. f 1.70f 0.64 Zetschol per 50 K.G. f 19 Kleine schol per 50 K.G. f 11—f 2.30 Vleet per stuk f 0.80f 0.30 Middelschelvisch per 50 K.G. f 9.50f 9 Klein middel schelvisch per 50 K.G. f 9 kleine schelvisch per 50 K.G. f 4.90f 3.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 26—f 14 Groote gul per 50 K.G f 3.70f 2.8' Kleine gul per 50 K.G. f 2f 0.75 Wijting per 50 K G. f 2.40 Makreel per 50 K.G. f 8f 6 Leng per stuk f 0.30 Middelhake per 125 K.G. f 94f 86 Klein middelhake per 50 KG. f 40f 35 Kleine hake per 50 K.G. f 27.50f 18. LAUWEREN VAN V. S. V. In ae étalage van het sigarenmagazijn P. Weij, Zeeweg, is te bezichtigen de in zilver uitgevoerde Westerkerk te Amsterdam. Dit kostbare stuk is thans definitief het eigendom van V.S.V. geworden. Eveneens is tentoonge steld de zilveren beker, gewonnen als prijs van het kampioenschap Haarlem en de in zilver uitgevoerde Velser-spoorbrug die als prijs gesteld is voor den nederlaag-wedstrijd, die Zondag gespeeld wordt tegen R.C.H. en 9 September tegen Go Ahead. Na circa drie uur door vier sleepbooten vlot gesleept. Het schip zwaar beschadigd. In den afgeloopen nacht tegen 12 uur is het 1400 ton metende uitgaande s.s. „Lingestroom" van. de Hollandsche Stoomboot Maatschappij, op weg van Amsterdam naar Bristol, even voordat het den kop in zee zou steken, vermoe delijk door een defect aan de stuur inrichting. uit zijn roer geloopen. Met volle vaart liep het stoomschip op de blokken van de Noorderpier. De aanvaring met deze steenmassa gaf zulk een slag. dat de bewoners van de woningen aan het strand er door opschrikten. De kustwacht, waarschuwde direct den sleepbootdienst van Bureau Wijsmuller, en de motorreddingboot „Neeltje Jacoba" van de N. Z. H. R. M Spoedig stoomden drie sleepbooten van Bu reau Wijsmuller, n.l. de „Nestor", de „Her: en de „Junior", en de „Noordwijk" van de sleepbootmaatschappij IJmuiden, naar de „Lingestroom" en voer ook de motorredding- boot uit. Het bleek, dat de „Lingestroom" met het voorschip hoog op de blokken was geloo pen. met den kcp cngeveer in Noordelijke richting, zoodat het schip dwars voor den ha venmond was komen te liggen. Het mag een geluk genoemd worden, dat het kalm weer was, anders was het schip ze ker midden in den havenmond gezonken en zou ook de bemanning in levensgevaar hebben verkeerd. De kans om de „Lingestroom vlot te bren gen leek niet gunstig, want het was vallend water en het schip bleek onwrikbaar vast te zitten. Ruim I liep reeds vol water. Met een zeil heeft men het gat in het voor schip zoo goed mogelijk gedicht. Het spreekt van zelf. dat de sleepbooten spoedig vastmaakten. Onder leiding van ka pitein Moerman begonnen de vier sleepbooten te trekken. Buiten verwachting slaagden deze cr in te gen 3 uur hedennacht het stoomschip vlot te brengen. De „Lingestroom" werd in het Bui- tentoeleidingskanaal nabij het Pantsergat vastgemaakt. Bij een voorloopig onderzoek is gebleken, dat de „Lingestroom" ernstige averij heeft gekre gen. Er is water in de ruimen I en III. Het ligt met het voorschip diep weggezakt, doch blijft drijvende. Omstreeks 9 uur hedenmorgen is de „Lin gestroom." naar Amsterdam gesleept. VELSEN De ringrijderij van „De Prins". Regen als spelbreker. Het jaarlijksche feest van de Ringrijderij vereeniging „De Prins" is leelijk in het water gevallen. Gedurende liet grootste deel van het populaire feest, dat elk jaar zooveel belang stelling trekt, regende het dat het goot, zoo dat het publiek voortdurend moest vluchten en het grootste deel dan ook voordat de wed strijd was afgeloopen voor goed de vlucht nam. Het was erg jammer voor de 40 deel nemers en deelneemsters want deze hebben allen regen ten spijt er met een lofwaardigen ijver op los gestoken. Om in den vakterm te blijven: er is uitste kende sport te zien gegeven-. Duidelijk blijkt, dat Velsen zoo langzamerhand de beschikking krijgt over een keurcorps van ringstekers en -steeksters. De regen had op de kwaliteit van de sport en den ijver der deelnemers en deelneemsters weinig invloed. Dat er vinnig gekampt werd bewijst wel de uitslag Bij de heeren kwamen de heeren H. van Gameren, C. Schoo en G. Stolker als hoog- sten elk met 9 ringen uit den strijd, de heer P. van Schie raakte acht maal. Hem werd dus den vierden prijs toegekend. De herkamp der drie heeren bracht het volgende resultaat: le prijs H. van Gameren, 2e prijs C. Schoo, 3e prijs G. Stolker. Dames: le prijs mevrouw van Schie met 10 ringen. Verder behaalden mej. Schaap, mevr. Kok en mevr. Hemken elk 9 ringen. Na herkamp was de uitslag: 2e prijs mej. Schaap, 3e prijs mevr. Kok, 3e prijs mevr. Hemken. Mevrouw Wiese behaalde den troostprijs voor de dames. Alle begin is moeilijk. Als bijzondere attractie voerden een viertal mazonen van de Pont-manège onder leiding van den instructeur den heer H. van Game ren eenige aardige rijnummers uit. De prijsuitreiking vond des avonds plaats in een feestelijke bijeenkomst in de bioscoop zaal. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: L. Th. Th. SchweitzerWasse naar, z.. Achter Stationsweg 67, IJmuiden; C. de BestRoos. z„ Helmstraat 5. IJmuiden; F, A. Heijungs—van Groen, z.. Kievitlaan 13, IJmuiden; H. Grootes—Zondervan. z„ Tollens laan 15, Velsen; P. de Bruinede Vries, d., Mahustraat 27. IJmuiden. Ondertrouwd: J van Lieshout en G. Schelvis, Schulpweg 78, Velsen N.: D. J. H. Wechgelaar en A. C. Sneep, Zaandam. Middenduinerweg 36, Santpoort; J. Schoenmaker en J. van Hou- welingen, Gr. Hout- of Koningsweg B. Zeeuw en G. Breggeman, Kanaalstraat 259, IJmuiden. Gehuwd: J. v. d. Poel en P. L. H. Scholten, Tilburg: P. v. d. Vlerk en B. de Boer, Kon. Wilhelminakade 14. IJmuiden; R. v. d. Wensch en J. C. van Dalen, Zinneveldtlaan 23, Sant poort; H. L J. van der Burg en M. A. Witte, Groeneweg 8, IJmuiden; P. J. M. Vemer en J. H, F. M. Eichholtz, Amsterdam; Th. Bakker en L. A. Geerlof, Kerkrade; B. Dukel en N. Plug, W. Barendszstraat 6, IJmuiden. (Adv. Ingez. Med.) BEVERWIJK Openingsconcert in de feestweek. De eerste oogst voor Het Witte Kruis. Maandagavond zal de Beverwijksche feest week 1934 worden geopend met een vocaal- en instrumentaal concert, te geven door de Ken- nemer Orkest Vereeniging, dirigent Louis Stiens en het Mannenkoor „Zanglust" onder leiding van den heer H. van Dijk. Het zal de eerste poging zijn in de feestweek, om het bouwfonds van het Witte Kruis voor het nieuwe Volksbadhuis te versterken. Het concert wordt gegeven op het terrein achter school no. 2 aan de Schoollaan (Villa park). De toegang tot het terrein bedraagt f 0.50 en f 0.25. Muziek- en zangliefhebbers wacht een mooie avond, want het programma is met groote zorg samengesteld. Het luidt als volgt; K.O.V.: 1. Marche Americaine Sousa. 2. Rosamunde (balletsuite II) Schubert. 3. Orpheus in die Unterwelt, ouverture Offenbach. Zanglust: 4a. Schafers Sonntagslied Kreutzer. b. In Epihania Domini Neumann. c. Sanctus Schubert. Pauze. 5a. Nimmer Nacht N. H. Andriessen. b. Kermis Cavalier A. Vrancken. c. Der Spielmann Kramer. K.O.V.: 6. Peter Schmoll, ouverture C. M. von Weber 7. Andante uit de Paukenslag-symphonie Haydn. 8. El Capitan, marsch J. Ph. Sousa. 9. An der schonen blauen Donau Joh. Strauss. (koor en orkest). Het laatste nummer van het programma wordt door Zanglust en de K.O.V. gezamenlijk uitgevoerd onder leiding van den heer H. van Dijk. Tijdens de pauze en na afloop zal een korte film worden vertoond. Koninginnedag. Een telegram aan de Koningin. De vereeniging „Koninginnedag" heeft aan H.M. de Koningin ter gelegenheid van haar verjaardag een telegram gezonden van onder staan den inhoud: De Vereeniging Koninginnedag te Beverwij: wenscht Uwe Majesteit en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana van harte geluk met de viering van Uwen geboortedag en hoopt dat de Heere Uwe Majesteit nog lang moge sparen, tot zegen van ons dierbaar Va derland en geluk van het Nederlandsche Volk. (W.g.) VAN DEN BERGH, Voorzitter. AANHOUDINGEN De politie alhier heeft drie personen aange houden, die gesignaleerd stonden voor resp. 2 boeten van f 2 of 1 dag en f 4 of 2 dagen; f 4 of 3 dagen en f 15 of 5 dagen. Aangezien zij geen van drieën over de noo- dige contanten beschikken, werden zij naar Haarlem overgebracht. GEEFT TIJDIG DE RICHTING AAN. Talrijk zijn nog steeds de fietsers, die mee- nen, dat voor hen de bepalingen van de mo tor- en rijwielwet niet van kracht zijn. In het bijzonder maken zij zich schuldig aan de over treding der bepaling, die voorschrijft, dat ook een wielrijder een behoorlijk, dat wil dus zeg gen vooral een duidelijk, teeken moet geven, wanneer hij van richting gaat veranderen. Twee fietsers, die dit nalieten kwamen in het vaarwater van een agent, die op zijn beurt niet naliet twee processen-verbaal uit te reiken. AANRIJDING DOOR DE GLADHEID. Door de gladheid van den weg slipte een auto, die plotseling moest remmen, toen een autobus bij de halte Nieuwstraat moest stop pen, De auto kwam in aanraking met de bus en vernielde het achterlicht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Van een strafbaar feit was geen sprake, zoo dat de politie, die toevallig van het ongeval getuige was, geen proces-verbaal behoefde op te maken. zijn kleine ADVERTENTIES a II.in het Bijkantoor Haarlem en Omstreken TEMPELIERSSTRAAT 32 HET WOORD ZEGT HET REEDS DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den In totaal ingeschreven 459 werkloozen tegen 440 in de vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 226 vo rige week 207, Wijk aan Duin 171 (168) en Heemskerk 62 (65). WIJK AAN ZEE RAADSVERGADERING. Donderdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester H. Rothe. Afwezig de heeren D. Kruithof en J. P Zuiderduin. Na vaststelling van de notulen kwam aan de orde een voorstel van B. en W. tot afleg gen van de verklaring dat de raad van oordeel is dat de tegenwoordige buitengewone om standigheden aanleiding geven tot toepassing van het bepaalde in art. 4 der Winkelsluitings wet inzake verruiming van de verkoopgele genheid op Zondag. B. en W. hebben de belanghebbenden uit de betrokken bedrijven die daarvoor in aanmer king komen gehoord en het resultaat van dat onderzoek was, dat het overgroote meerendeel der belanghebbenden zich voor toepassing van bedoeld artikel hebben uitgesproken. Ingevolge het bepaalde in het vierde lid van artikel 5 dier wet zouden gedurende den tijd. dat de verklaring van toepassing is, de siga renwinkels te Wijk aan Zee van deze verkla ring nadeel ondervinden, daar krachtens de opnieuw vast te stellen plaatselijke verorde ning op de winkelsluiting gedurende het bad seizoen ten aanzien van deze winkels geen verder gaande afwijkingen van het bepaalde omtrent de Zondagsluiting mogen gelden, dan openstelling gedurende ten hoogste twee ach tereenvolgende uren. Gedurende het badseizoen zouden deze winkels op Zondag dus ten hoogste gedurende zes achtereenvolgende uren geopend zijn, ter wijl zij onder de bestaande verordening ge opend zijn van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 10 uur. Teneinde dit nadeel zoo mogelijk te ont gaan kwam het B. en W. wenschelijk voor te bepalen, dat de verklaring ten aanzien van de sigarenwinkels gedurende het badseizoen geen toepassing vindt. De voorzitter vroeg van den Raad machti ging voor B. en W. om eventueel de gemaakte reserve ten opzichte van de sigarenwinkels te laten vervallen. Het voorstel van B. en W. werd met alge- meene stemmen aangenomen. Vervolgens werd een suppletoire begrooting vastgesteld voor den gewonen dienst over het jaar 1934 tot een bedrag van f 1938. Daarna stelde de voorzitter de vaststelling der rekeningen van het dienstjaar 1934 aan de orde onder mededeeling, dat die voor de rekening van het Burgerlijk Armbestuur niet kon geschieden, omdat deze eerst op heb De partement voor Birtnenlandsche Zaken moet worden nagezien. De heer v. d. C o 1 k verklaarde namens de commissie, belast met het nazien der rekenin gen, waarin mede zitting hadden de heeren Geys en De Winter, dat de rekeningen geen aanleiding gaven tot het maken van op- of aanmerkingen. De gemeenterekening werd voor den gewo nen dienst vastgesteld op een bedrag van f 331.331,43 aan ontvangsten en f 378.85,40. nadeelig slot f 47553.97 en die van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Wijk aan Zee op f 5675.53 aan ontvangsten, f 2822.63 aan uit gaven. batig slot f 2852.90. Bij de rondvraag informeerde de heer Schelvis naar de mogelijkheid, om in het belang van de badplaats werkzaamheden te laten verrichten in werkverschaffing aan den weg door Rooswijk naar Wijk aan Zee. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. daartoe reeds de noodige stappen haddne ge daan, maar dat de provincie er blijkbaar nog niet veel voor voelde. B. en W. blijven echter ten aanzien van de verbetering en verbree ding van dien weg diligent. De vergadering werd hierna gesloten. OVERVEEN PERSONALIA. Voor het examen teekenen M.O. A is ge slaagd de heer J. Veringa te Overveen. BLOEMENDAAL zijn altijd rA&k. (Adv. Ingez. MedJ. GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Cassee. Kerkplein 5 Bloemendaal een leeren étui. Dijkstra, Kraan tje Lek, Overveen, een kinderschoentje. Haje. Rijksstraatweg 67, Haarlem, een kindertasch- je met inhoud; J. Eden, Zomerzorgerlaan 18, Bloemendaal een witte fox-terrier. De Vreeze, Bloemendaalscheweg 226, Overveen. een bal en koralenketting; J. IJspeet, Kastanjelaan 13. Bloemendaal, een kinderbeursje met inhoud; Kloppenburg, Platanenlaan 31, Bloemendaal, een wit konijn; P. van Klink, Hendrik Roozen- laan 10, Haarlem een netje: aan het bureau van politie te Aerdenhout een blauw jasje, een tennisbal, aan het politieposthuis Noordzee strand. een knop van wandelstok, een kinder muts; aan het bureau van politie te Overveen een groen kinderjasje, een looper, een vulpot lood: een mantelceintuur; een heerenrijwiel, een knop van een bel. een damestasch met inhoud, een kindermuts, een gouden ring en rozenkrans in étui; een raffiatasch, een cein tuur, een muts, een autolamp en een padvin- dersriem. LISSE RAADSVERGADERING De gemeenterekening over 1933 sluit met een batig saldo van ƒ11.000. Donderdagavond hield de Raad een korte zitting. Afwezig waren de heeren Noorlandt en Langeveld. De gewijzigde verordening voor de levering van water werd zonder bespreking aangeno men. Ingewilligd werd een verzoek van de afd. Sassenheim en omstreken van Café- en Res tauranthouders om de café- en restaurant bedrijven ten opzichte van de Personeele be lasting in een voordeeliger groep te rang schikken. De opbrengst der personeele belasting zal daardoor met pl.m. 525 per jaar verminde ren. De begrooting voor 1934 werd aldus gewij zigd, dat de post Burg. Armbestuur met 3000, de post Ondersteuning Crisis Werkloozen met 15000 en de post Gemeente-steun andere werkloozen met 2000 werd verhoogd. De Gemeenterekening over 1933 sluit met een saldo van 11000. AUTOBUSSEN. Ged. Staten van Noord-Holland hebben ver gunning verleend aan de N.V. Autobusonder neming te Aalsmeer, tot het in werking bren gen van autobusdiensten van Aalsmeer naar Noordwijkerhout (Zilk) en terug en van Aals meer naar Lisse en terug, voorzooveel de door die diensten te rijden trajecten in de provin cie Noord-Holland zijn gelegen. Voorloopig zullen 16 wagens rijden. HILLECOM ZWEMSPORT. Bij de. gehouden examens voor het gemeen telijk dfploma als geoefend en zeer geoefend zwemmer werd het diploma A, behaald door de dames A. van Grootveld; G. Telkamp; A. Telkamp, N. Buckman, Th. Kroon, A. E. J. Brauckmann, T. Out, M. G. Guldemond, M. Dingelhoff, E. Leenders, M. C. v. d. Berg-Hol- leman, C. F. Noordhoek; H. M. Vis en de hee ren W. F. Laman; A. Dingelhoff; J. D. v. d. Akker, D. J. Naber, P. Naber, W. v. d. Laan, W. H. Beijersbergen, P. H. J. Harding, G. van Euwijk; J. Telkamp, P. Zwetsloot. Het diploma B werd behaald door de dames M. F. Kroon, J. H. L. Hamberg en de heeren W. Kolk, J. J. Erkelens, F. H. van Dijk en J. Telkamp. VERKOOPING. Donderdagavond had den verkoop bij af slag plaats van een burgerwoonhuis aan den Regenvlietweg no. 26 te Zilk. groot 3 A 20 cA., en in bod staande op f 2900. Het perceel werd afgemijnd op f 350 door den heer J. van Pareira te Noordwij kerhout. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De bloempjesdag, gehouden ten bate der Chr. Kleuterschool „Wilhelmina" heeft f 65 opgebracht. VEREENIGING MIDDEN STAND". Bovengenoemde vereeniging heeft Don derdagavond een drukbezochte ledenvergade ring gehouden. Inzake de gewijzigde winkelsluitingswet zal aan het gemeentebestuur via de Centrale verzocht worden de wettelijk toegestane ver lenging der verkoopgelegenheid in te voeren, liefst op door de winkeliers zelf te regelen uren. Naar het bondscongres te Amsterlam werden de voorzitter en secretaris afgevaar digd. Woeinsdaa a.s. gaan de leden met hun dames per autobus gezamenlijk naar de Mid denstandstentoonstelling „Almitento",Na bal lotage werden vijf nieuwe leden aangenomen. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer ais volgt; Rogge en Kanariezaad 8.Gerst (chevalier) en Wintergerst 5.25; Haver 6.Groene erw ten 8.50; Vale erwten 12.Koolzaad 10.Karwijzaad en Blauwmaanzaad 18. Alles per 100 K.G. MOTORONGELUK De bestuurder van een motorrijwiel, de heer K. uit Haarlem, raakte Donderdag op den IJweg alhier, doordat de wielen slipten, de macht over 't stuur kwijt, waardoor de motor, op de duo waarvan zijne echtgenoote was ge zeten, in den grasberm onderstboven sloeg. K. kwam er met een paar lichte kwetsuren af en was spoedig weder overeind. Zijn vrouw lag echter met haar been onder het motorrij wiel, waardoor dit lichaamsdeel zoodanig werd gekneusd dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: S. Verschoor-Benschop, z. M. v. d. Weele-van Limpt, d. G. Kolle-van Leeuwen, z. C. Vervloed->de Cloe, z. K. v. d. Brink-Griffioen, z. A. van Andel-Galis, d. A. Café-Noordhoek, z. A. Janssen- Thuis, zoon. L. de Hoop-de Koter, z, H. J. Boer-Boogert, d. A, Snij ders-Leij ding. z. J, K. v. d. Maarl-Donker, z. E. M. Vaal- burg-van Keulen, z. A. van Dam-de Weerd, d. H. S. Lourens-Kikkert, z. F. A. M. Tulen-van Haaster, d. P. Knibbe-Hoog- vliet, levenl, z. M. v. d. Wekken-Amperse, levenl. z. G. Wamsteker-van Bentem, z. G. Jansen-Hennis. d. Ondertrouwd: H. Kluijt en K. J. Hoekman. A. A. van Tienderen en C. Degenaars. C. Goosen en A. Dol. Gehuwd: J. van Beusekom en H. van Oost ende. A, H. Korsuize en L. Bouterse. A. Noorman en A. de Vette. M. Olivier en K. Bras. Overleden: Willem Gerrit Rip 44 j. ongeh. zoon van Boudewijn Rip. Roelfina Beren- dina Knibbe 11 mnd. dochter van Nicolaas A. Knibbe. Andrikus van Oostrum 20 mnd. zoon van Dirk van Oostrum. Arie Groe- nenberg 60 jaar geh. met M. de Graaf. Hen- drikus Petrus Lamboo 55 j. geh. met M. Jon ker. Jantje Koopmans 72 j. wed. van J. H. Grevel. VERDRONKEN. Nabij den Spieringweg in Haarlemmermeer is Donderdag de 30-jarige gehuwde H. J. G. de Klerk, wonende te Haarlem, terwijl hij al daar voor de woning van zijn schoonouders, waar hij gelogeerd was, zat te visschen. te water geroakt en verdronken. De uit Hoofddorp ontboden geneesheer, die direct alle pogingen in het werk stelde om de levensgeesten weder op te wekken, kon echter slechts den dood constateeren.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10