UIT HET BUITENLAND De moeilijkheden in het Saargebied. DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Radio-Procramma VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Nazi-agitatie tegen het Oostenrijksche bewind hernieuwd? Münchensche propagandabureau zou naar Joego-Slavië overgebracht zijn. Engeland, Frankrijk en Italië vragen de meening der regeeringen over Rusland's toetreding tot den Volkenbond. Oostenrijk. Nazi-propaganda naar Joego slavië verplaatst. Naar te Weenen van welingelichte zijde verluidt is de nationaal-socialistische propa- ganda-afdeeling voor Oostenrijk, die tot dus ver te Miinchen gevestigd was, overgebracht naar Maribor in Joegoslavië, meldt de Tel. Voor het bureau is een étage gehuurd in het tweede huis naast de evangelische pastorie. Tot leider van de afdeeling is benoemd de na- tionaal-socialist Proksch. Hij bevindt zich reeds op weg naar Joegoslavië Tot Zijn staf zullen verder behooren de leider van het Ber- lijnsche bureau voor propaganda in Oosten rijk Deminig. verder de voormalige gouwleider van Stiermarken Rauter, en von Kothen uit Karinthlë. Een kartotheek is reeds opgemaakt van alle gevluchte Oostenrijksche nationaal-socialis- ten, die zich in Joegoslavië ophouden. De drukkerij der tijdschriften en pamfletten die zich tot dusver te München bevond, is even eens naar Maribor overgebracht, van waar de verboden geschriften zullen worden binnenge smokkeld. Duitschland. Ont- ~g aan employé's onder de 25 jaar. Na den lsten October zullen blijkens een United Press bericht aan de Tel. employe's van particuliere en overheidsbedrijven, die jonger zijn dan 25 jaar, voor zoover mogelijk worden ontslagen en door oudere personen worden vervangen. Een uitzondering maken daarbij de gehuwden, de kostwinners en leer lingen, evenals leden van de strijdorganisaties der nationaal-socialistische partij. De jonge personen, die ontslagen worden, zullen of wel op het land, of in arbeidskampen worden on dergebracht. De bedoeling van dezen maatregel is de sa menstelling van de in de bedrijven tewerkge- stelden zoo te maken, dat vooral hoofden van kroostrijke gezinnen er door worden bevoor deeld. Niet door de nieuwe regeling getroffen worden het landbouwbedrijf, de houtvesterij en de zee-, binnen- en luchtvaart. De leiders van groote bedrijven moeten voor 1 October aan de autoriteiten opgave doen van het aan tal employés in hun bedrijf van meer en van minder dan 25 jaar, en tevens opgeven tot welk een omvang en in welken tijd een vervanging van jonge door oudere krachten mogelijk is. Aan krachtens dezen maatregel aangestelde oudere employe's, die door hun langdurige werkloosheid minder presteeren, worden dooi de overheid prestatietoeslagen van vijftig mark, zoomede kindertoeslagen toegekend. Amerika. Upton Sinclair belooft Mooney te zullen vrijlaten. Upton Sinclair. In een radiorede verklaarde Upton Sinclair, de democratische candidaat voor het gouver neurschap van California, dat wanneer het fascisme zich van een groote beschaafde natie als Duitschland zou meester maken, hij vreest dat de Angel-Saksische en Scandinaafsche landen de eenige in de wereld zullen zijn, die aan het fascisme zullen ontkomen. Een van Sinclairs beloften tijdens zijn cam pagne was dat hij, als hij gouverneur wordt, Mooney, die levenslang in de gevangenis zit na zijn bommenmisdrijf te San Francisco, in vrijheid zal stellen. Vijf gouverneurs in Cali- fornië hebben dit achtereenvolgens gewei gerd. Bij de voorloopige verkiezingen verkreeg Upton Sinclair 125X300 stemmen meer dan zijn tegencandidaat, Hij behaalde het grootste aantal democratische stemmen, dat ooit werd behaald. (Reuter). Frankrijk. Parijs niet tegen lucht aanvallen bestand De luchtmanoeuvres hebben Donderdag hun hoogtepunt bereikt met den aanval van de uit het Oosten komende ..blauwe partij" op de Parijsche luchthaven. Le Bourget. Ondanks alle genomen maatregelen, is het de aanvallende partij gelukt, de verdedigings linie te doorbreken, zoodat de luchthaven Le Bourget door 47 vliegtuigen met bommen werd bestrooid. Instructies in Stavisky-affaire spoedig gesloten. In den Franschen kabinetsraad heeft de minister van justitie Chéron een uiteenzetting gegeven van de loopende zaken, aldus meldt Reuter uit Parijs. Hij zeide dat hij van het parket de verzekering had gekregen dat de verschillende instructies in de zaak-Stavisky Jh October a.s. geëindigd zullen zijn, Voorts deelde Chéron mede dat de enquête, die is geopend inzake de koersbeweging in de suikerwaarden aan de Parijsche beurs waar schijnlijk tot een justitieelen stap zal leiden. Germain-Martin, de minister van financiën, deelde mede dat de begrooting voor 1935, in overleg met alle ministerieele departementen, op 47 milliard is vastgesteld en den 20en Sep tember zal worden ingediend. Barthou zal vandaag zijn exposé van den buitenlandschen toestand geven. China Japan klaagt de Komintern aan. Een vertegenwoordiger van het Sovjetge zantschap te Tokio heeft volgens Reuter bij het ministerie van buitenlandsche zaken ge protesteerd tegen de beschuldiging, dat de Sovjet-Unie en de Komintern de laatste aan slagen op den Chineeschen Oosterspoorweg zouden hebben georganiseerd en gesteund. Engeland. Rechten op tuinbouwproducten blijven gehandhaafd. De regeering heeft een besluit uitgevaar digd waarbij de beschermende rechten op tuinbouwproducten van kracht blijven, doch waarbij een enkelvoudig recht van 20 shilling per centenaar wordt geheven op boomen en heesters in plaats van het thans geldende ge differentieerde tarief. Vliegtuig voor duizend passagiers. Plan van Deensch ingenieur. KOPENHAGEN, 30 Aug. (Reuter). Vol gens een Deensch ingenieur, aie beweert een nieuwe manier te hebben uitgevonden om vliegtuigen in beweging te brengen, zal het weldra mogelijk zijn reusachtige vliegtuigen te bouwen van 100.000 P.K., welke 1000 pas sagiers kunnen meevoeren. Naar verluidt heeft een Amerikaansche luchtvaartonderneming vertegenwoordigers naar Denemarken gezonden om over de ex ploitatie van de uitvinding te onderhandelen. Textielstaking in Amerika geproclameerd. Morgen wordt het werk neergelegd. WASHINGTON, 30 Augustus (V. D. De staking der textielarbeiders, welke, naar men gisteren hoopte, kon worden voorkomen, is thans onvermijdelijk geworden. De stakingsleiding heeft instructies gege ven voor het begin der staking. Het werk zal worden neergelegd Zaterdag avond laat bij het aflossen der ploegen. Er zullen voorloopig 1500 ondernemingen met 600.000 arbeiders door de staking worden getroffen. Bovendien zijn plannen in voorbereiding om te bewerken, dat de arbeiders uit andere bedrijven in sympathiestaking zullen gaan. WASHINGTON: De werknemersorganisaties in de kunstzijde- en wolindustrieën hebben mededeeling ontvangen, dat zij zich gereed moeten houden deel te nemen aan de staking in de katoenindustrie. Menigte geniet van messen gevecht tusschen vrouwen. Een Poolsche moest naar het ziekenhuis. Rusland in den Volkenbond? WARSCHAU, 30 Aug. (V.D.) Twee jonge vrouwen hebben in een der hoofdstraten van Warschau met messen een duel uitgevochten. Zij werden tenslotte gescheiden en naar het politiebureau ovex-gebracht. Een der beide strijdlustige dames moest naar een ziekenhuis worden overgebracht daar zij zeer ernstige wonden had opgeloopen. Het duel werd gade geslagen door een groot aantal personen. EngelandFrankrijk en Italië op onderzoek uit. Reuter meldt uit Londen: Officieel wordt door Londen bevestigd, dat de regeeringen van Engeland, Frankrijk en Ita lië zich door middel van haar* vertegenwoor digers in de verschillende hoofdsteden op de hoogte stellen van de houding, die de regee- nngen aannemen tegenover de toetreding van Sovjet-Rusland' tot den Volkenbond. LONDEN, 30 Augustus (V.D.) Van de zijde van het Foreign Office verluidt, dat de ver schillende besprekingen door de diplomatieke vertegenwoordigers van Engeland. Frankrijk en Italië in verband met de kwestie der toe lating van Sovjet Rusland tot den Volkenbond reeds in de verschillende hoofdsteden zijn aan gevangen en dat te Londen reeeds eenige mededeelingen zijn ontvangen vair ambassa deurs en gezanten. In Sovjet Russische kringen te Londen ver luidt, dat het onmogelijk is het bericht van de vorming van een statenblok, dat zich zou ver zetten tegen de toelating van de Sovjet Unie tot den Volkenbond te bevestigen of te demen teeren. In politieke kringen te Londen houdt men zich ernstig bezig met de vraag of Sovjet Rus land op de a.s. bijeenkomst te Genève de ver- eischte twee-derde meerderheid zal vinden, welke noodig is voor de toelating tot den Vol kenbond. De houding van Nederland. Met betrekking tot de kwestie, welke hou ding Nederland zal aannemen ten opzichte van Rusland's toelating tot den Volkenbond, ver neemt de Tel. van het departement van bui tenlandsche zaken het volgende: In de houding der Nederlandsche regeering ten opzichte van de erkenning der ï'egeering van Sovjet-Rusland is geenerlei wijziging komen. Hieruit kan men echter geen conclusie trekken met betrekking tot de houding, welke Nedei-land ten opzichte van Rusland's toetre ding tot den Volkenbond zal aannemen. Het is voor het oogenblik niet mogelijk, zich hierover uit te laten. Met betrekking tot de berichten in de buitenlaixdsche pers volgens welke Ne derland, evenals België en Zwitsexdand, zich bij de stemming over Rusland's toelating zou ont houden, wordt er op gewezen, dat deze drie landen de eenige zijn, welke de Sovjet-regee ring niet hebben erkend. REGEN VERSTOORT TELEFOON VERBINDINGEN. LONDEN, 30 Aug. (V.D.) Gisteren is in vele deelen van Engeland meer regen gevallen, dan tot dusverre in den geheelen zomer was voorgekomen. Vooral in het Oosten van Enge land en Schotland is enorm veel water neer gekomen. In het Noorden van Londen is in korten tijd een duim water gevallen. In vele streken is door het inslaan van de bliksem schade veroorzaakt. De telefoonverbinding tusschen Londen en Glasgow en vele steden in het Noorden werd verbroken. Boeren lieten vee bij vee. Gevecht met de politie volgde. LONDEN, 30 Augustus (V. D.) Bij Kill in het graafschap Waterford in den Iei'schen Vrij staat is het Woensdag wegens het in beslag nemen van vee bij belastingplichtingen, die een grooten achterstand in de betaling van de belasting hadden, tot een botsing geko men tusschen 200 boeren en 100 politie-agen- •ten. De farmers van wie vele blauwe hemden droegen, hadden de wegen, waarlangs het in beslag genomen vee zou worden gevo-erd, ver sperd met uit steenen opgerichte barricades en omgehakte boomen. Toen de politie nog bezig was met het opruimen der barricades kwam plotseling een kudde van verscheidene honderden stuks vee naderbij. De boeren wil den klaarblijkelijk bewerken, dat de in beslag genomen dieren zich zouden mengen onder deze groote kudde en door de ongeoefende oogen der ambtenaren niet meer zouden kun nen worden teruggezonden. De politie sloeg echter met haar gummistok op de kudde in en wist deze tactiek te doen mislukken. Bij de daarop volgende vechtpartijen met de boe ren. die met stokken waren gewapend, wer den ook verscheidene schoten gelost. Het schijnt, dat onder de boeren verscheidene ge wonden zijn gevallen, doch zij hebben deze met zich meegenomen. Later is het bij het station, waar het vee per trein zou worden afgehaald, tot een nieu we vechtpartij gekomen, waarbij verscheidene arrestaties zijn verricht. De „News Chronicle" verneemt, dat een tijdelijke wapenstilstand tot stand is gekomen in de meeningsverschil- len tusschen den voormaligen president Cos- grave en den blauwhemdenleider generaal O'Duffy en dat O'Duffy bereid zou zijn zijn onder de boeren georganiseerden strijd voor niet-betaling der landbelasting te beperken en zijn hervormingsplannen op den achter grond te schuiven. 99 procent voelt Duitsch, maar niet nat.-socialistisch. Invloed van den 30sten Juni. Dezen brief met indrukken uit het Saarge bied post ik voor alle zekerheid elder.s Onder de tegenwoordige omstandigheden is het n.l. denkbaar, dat al te nieuwsgierige fanatici, die in het land van den Saar helaas reeds al te vertrouwd blijken te zijn met bepaalde me thoden uit het Rijk, er zorg voor zouden di a gen dat dit epistel de lezers niet zou bereiken. Mij werd tenminste in Saarbrixcken van ver schillenden kant kenbaar gemaakt dat oppassen er de boodschap is. Dit kon ik o.m. ook merken doordat meer dan een der in- heemsche burgers mij alleen onder vier oogen dorst vertellen, hoe hij op het oogenblik te- tegenover de door de volkstemming op 13 Januari in het leven te roepen situatie staat! Aan sterke staaltjes van de wijze, waarop van de zijde der Nazi's het noodige wordt gedaan tot vreesaanjaging tegenover hen die ver dacht worden bitter weinig te voelen voor te rugkeer tot het Rijk thans, onder de huidige verhoudingen, ontbreekt het helaas niet. Zoo dat men. als men oogen en ooren goed de kost geeft, toch wel eexx onbehagelijk gevoel krijgt in dit van huis uit volkomen Duitsche land. Want dit zij onmiddellijk voorop gesteld, ze ker 99 pet. der Saarbewoners voelen, onver schillig hun politieke en godsdienstig denken en gelooven, volkomen Duitsch. Bestond er geen Nazi-régime, dan zou er, politiek gespro ken, geen Saarkwestie bestaan. Dan kon men er van op aan, dat 't houden eener volksstem ming eigenlijk overbodig ware, aangezien na genoeg iedereen voor hereeniging met het vaderland zou stemmen. Ook al moge dat, zeker bij den huidigen stand van zaken, eco nomisch voor vele Saarlanders nadeelen opleveren en al hebben zij de 15 jaar waarin zij, deel uitmakend van het Fransche douane-gebied, economisch op Frankrijk ge oriënteerd wai'en, in een voordeeliger positie verkeerd dan vroeger en tevens dan straks het geval zal zijn, op een uiterst miniem, vev- moedelijk door Fransche elementen financieel gesteund groepje na (de Saarlandsche Econo mische Vereeniging, die ook bij alle objectieve toeschouwers ik denk hier aan de interna tionale krachten die hier thans met het oog op de organisatie der volkstemming zetelen niet, bepaald in aanzien is!) zou de liefde voor het vaderland ongetwijfeld boven de materieele overwegingen uitgaan. Dit geldt, zoo verzekerden mij rustige neutrale beoor deelaars, zeer zeker ook voor socialisten en communisten. Dit alles zou opgaan indien er niet zoo iets als de ommekeer van Maart 1933 ontstaan ware, toen het nationaal-socialisme in Duitschland de baas werd. Van dat oogen blik af begon de situatie in het Saargebied Te veranderen. En naar mate in het Derde Rijk een regiem van dwang en geweld zich steeds sterker ging demonstreeren. nam hier bij ve len de afkeer om zich aanstonds vrijwillig daaraan te gaan onderwerpen toe. Ook in het Saargebied gingen de Nazi's die daar speciaal onder de jeugd aanhang bezaten, zich'steeds heftiger weren. Totdat van het Rijk uit het bevel kwam tot ontbinding der partij in dit nog te winnen gebied: te vreezen viel, dat de nazi-agitatie juist velen Saarlanders zou gaan afschrikken van hereeniging onder de haken- kruisvlag. Veel beter was het allen, die er vóór waren zoo spoedig mogelijk een einde te ma ken aan den bestaanden toestand van voogdij onder den Volkenbond en van bestuur door buitenlanders (de door den Volkenbond be noemde, feitelijk over wetgevende en bestu rende bevoegdheid beschikkende Regeerings commissie, bestaat uit een Saarlander, een Franschman en nog drie andere vreemdelin gen), in één organisatie te samen te brengen Aldus ontstond het Duitsche front, dat in tus schen in zijn midden o.m. de Nazi's telt, die zich daar wel het meeste roeren en wier cel- lensysteem, spionnage-methoden, boycotacties mitsgaders ophitsende, het met de waarheid niet zoo nauw nemende persmanieren in be- langi-ijke mate de houding van het Duitsche Front kenmerken. Zoo viel mij b.v. op hoe deze partij op onverantwoordelijke wijze de Regee- ringscommissie vrijwel dagelijks attaqueert, waarbij dan de Engelschman Knox, de President, het bovenal moet ontgelden. Knox zu partijdig wezen, zoo heet het en daarom noodeloos maatregelen tegen het Duitsche Front treffen. Die kritiek komt mij ten eenen male ongegrond voor. Er is geen kwestie van dat hij anti-Duitsch zou zijn. In een gesprek dat ik met hem mocht hebben liet hij geenszins in twijfel er van overtuigd te zijn dat het Saai-gebied door en door Duitsch is. De hereeniging met Duitschland, zoo zeide hij mij, zou dan ook nooit een twistappel on der de bevolking hebben opgeworpen als het nationaal-socialisme niet ware gekomen. Se dert dien staat het andei-s, sedert dien is hier ook een agitatie gaande welke waakzaamheid en maatregelen eischt om der wille van het waarborgen der vrijheid van gansch de bur gerij om zich onbevangen uit te spreken over de vraag of het Saargebied bij Frankrijk moet komen (wat niemand wil), weer geheel Duitsch zal worden dan wel of handhaving van het Volkenbondsregime te verkiezen valt. Knox' zienswijze is dat hij tot plicht heeft alles te doen wat in zijn macht is, opdat de stemming in volle vrijheid en niet na en on- ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. der ondulbaren dwang zal plaats vinden. In het licht der praktijken die inhaerent zijn aan de Duitsche Nazi's is het begrijpelijk dat er heel wat ongerechtigheden in dit opzicht op het spoor gekomen worden Zoodra nu de President der Regeeringscommissie met zijn medeleden (uit den aard der zaak durft de Saarlander gemeenlijk niet in te stemmen in maatregelen welke hem in Berlijn een slechte aanteekening zouden kunnen bezor gen!) op de een of andere wijze ingrijpt, heeft hij het bij de gangmakers van het Duitsche front verkorven Deze groep doet n.l. alsof er slechts één opvatting mag bestaan, die van hereeniging thans met Duitschland. Wie dat niet maar zoo onmiddellijk kan onderschrij ven, wordt eenvoudig als een onwaardige se paratist, als een landverrader beschouwd. Van daar dat heel wat menschen openlijk als leden van het Duitsche front optreden, zonder dat het echter zeker is. dat zij straks bij de ge heime stemming dat lidmaatschap en het vei-- toon daarvan met de daad zullen bezegelen! Het aantal van deze op zijn minst wankele elementen moet men vermoedelijk zeer hoog aanslaan. Daarnaast telt dan het front nog andere, die in hun hart ook niet dol op het Nazi-regime zijn, maar die het toch niet over zich kunnen verkrijgen voor handhaving van den huidigen toestand te stemmen. Vooral niet ik kom daar in een volgenden brief nog op terug zoolang niet menschelijker- wijze uitzicht zou bestaan dat de Saai-landers later, als b.v. de huidige Duitsche dwin gelandij niet meer zou bestaan, nog eens ge legenheid zouden krijgen nog geheel in het Rijk op te gaan. Deze lieden nemen met terug keer tot het vaderland het tegenwoordige regime op den koop toe. zich vleiende met de hoop. dat het op den duur wel dragelijker zou worden en dat tenslotte dit regime ook niet het eeuwige leven heeft. Onderwijl heeft bovenal de 30ste Juni zijn invloed doen gelden. In sterke mate is nu het verzet groeiende in Katholieken kring, dat zich trouwens reeds eerder geopenbaard heeft, en dat zijn orgaan bezit in de Neue Saarpost. Zoo staat dus tegenover het Duitsche Front, dat in aantal sterker is dan de wex-kelijkheid wel eens zou kunnen aantoonen, een telken dag breeder woi'dende schare van Saai-landers die onder de huidige omstandigheden her eeniging met Duitschland niet kunnen noch' willen aanvaarden. Alle teekenen wijzen er op, dat de strijd steeds scherper vex-houdingen zal gaan aannemen. Dit zal de taak der Re geeringscommissie en van de ongeveer 50 bui tenlanders, die daarnaast sinds Juli werkzaam zijn in het belang eener behoorlijk georgani seerde en behoorlijk loopende volksstemming, niet bepaald- vergemakkelijken en doet haar des te verantwoordelijker zijn. De Volkenbond heeft zeker goed gedaan met de instelling der vei-kiezingscommissie. waarin onze land genoot Ir. de Jongh zitting heeft en die wordt bijgestaan door een reeks van districts inspecteurs met hun adjuncten (ook daar onder bevinden zich een aantal Nederlanders, naast Zweden, Amerikanen, Engelschen, Zwit sers enz.). Over hun hoogst belangrijk werk en over tal van andere, het teere Saarpro- bleem, betreffende actueele punten schrijf ik weldra in eeir volgend epistel. DR. E. V. RAALTE. '^llll|llllllM'l'"ll"""lllllll|||II||llHll"''"''"llll||||||ni|||||lllll""l""llll||l])|||||||||llll"''®' „Nu stoppen 1" Ze stonden weer stil en de negei-s vielen allen op den grond, „vooruit!" Weer ronkte de motor en nu lukte het om los te komen. Ze cirkelden nog even om de goede richting te zoeken. Piet moest voortdurend aan dat woord „Wobosoekoe" denken.... dat had hij meer gehoord. Tegen den avond vlogen ze boven uitgestrekte planta ges, waar witte huizen in verspreid lagen en ook zag Piet weer veel hutten. Hier was het moeilijker om een goed landingsveld te vinden, maar tenslotte waagden ze het er op en ze kwamen veilig terecht. Een groote dikke man, donker, maar duidelijk een Europeaan, met een groote tropenhelm op, was het eerst bij het toestel, ZATERDAG 1 SEPTEMBER HILVERSUM, 1875 M. 8-— VARA. Gramofoonmuziek. 10.VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. Klein Vara ensemble o. 1. v. Frits Bakels. Vara too- neel olv. Willem van Ca pellen. 12.Klein Vara ensemble olv. Frits Bakels. 1.— De Flie refluiters olv. J. v. d. Horst 2.— Rustpoos. 2.15 De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 3— Film kwartiertje door M. Sluyser. 3.15 De Noten krakers olv. Daaf Wins. 3.45 Overschakelen naar den zender Kootwijk. 4.— Platen der maand. 4.40 Bekentenis uit de jonge genera tie. (Stem der jeugd). 5.Vara-Mandoline Ensemble. 5.40 Stemmen uit het proletariaat. 6.— Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 6.20 Ernst Busch zingt met pianobegeb van Cor Steijn. 7.De soc.-dem als intern, beweging. Lezing door Dr. W. van Ravensteijn. 7.30 De nieuwe Vara-Knipcursus. Mevr. A. van Blanken-van Kuijk doet mededeelingen. 7.35 Men vraagt en wij draaien gram. platen 8.— Herhaling SOS-berichten. 8.03 Uitzending vanuit Amersfoort m.m.v. Vai-a-orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 9— Ir. J. W. Albarda: „De vooruitzichten van het socialisme". 9.30 Orgel spel door Joh. Jong. 10.— Vaz Dias en Varia. 10.15 Vervolg concert vanuit Amersfoort m. m. v. de Flierefluiters o. 1. v. Jan van der Horst. Alb. de Booy, zang. 11.— Gram. muziek. 12.— Tijdsein en Sluiting. HUIZEN. 301,5 M. 8.— Morgen concert. 10.— Gram.muziek, 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.— Gram. muziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin 12.Politiebei-ichten. 12.15 De Ki'o-Boys o. 1. v. P. Lustenhouwer, 1.Gram. muziek. 1.15 Berichten van de Ned. Postduivenhoudersbond van Zaterdagvliegers. 1.15 De Kro-boys olv. P. Lustenhouwer. 1.45 Rustpoos. 2.Halfuur voor de rijpere jeugd'. A. Schelfhout-v. d. Meulen. 2.30 Gram.muz. 3-Kinderuurtje. 4.HIRO. Uitzending voor de Theosofische Vereeniging. 4.30 Uitzending voor den nationalen Bond v. Handels en Kan toorbedienden „Mercurius'' 5.— De KRO. Het Kro-orkest van Marinus van 't Woud. 5.30 Het Blindeninstituut te Gx-ave. Causerie d-.fcff Paul de Waai-t. 5.45 Kro-orkest o. 1. v. Mari- nxxs van 't Woud. 6.20 Journalistiek weekover zicht door Paul de Waart. 6.45 Kro-orkest o. L v. Marinus van t Woud. 7.— Politieberichten. 7.15 Volkstaal en Volkskunde in verband met de nationale opleving door drs. W. Roukens. 7.35 Gram. muziek. 8.— De Kro-Boys olv P. Lustenhouwer. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Hoorspel van Emmerich Halass. „Meneer de directeur. Ver taling F. Beckers, op te voeren door de Ver. Haagsche Spelers, olv. Pierre Balledux. 9.05 Gram.muziek 9.15 Het Cabaret-gezelschap Ri chard Schut. 9.30 Microfoon-vertelsel door Harry Toll. 9.45 De Kro-Boys olv. P. Lxxsten- houwer. 10.30 Vaz Dias 10.35 Cabaret Einsemble Richard Schut. 10.50 Gram. muziek. 12.Slui ting. ROME 421 M 5.30 Vocaal en instrumentaal orkest. 6.18 Gramofoonmuziek. 9.05 Concert o.l.v. Bernar dino Molinari.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6