VOETBAL. De Wedstrijden te Medemblik. VOETBALNIEUWS PINC-PONG. ATHLETIEK. MAANDAG 3 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Nederlaagwedstrijden R. C. H. De uitslagen van bovengenoemde wedstrij den luiden: R.C.H. 2a—Haarlem 3 1_3 R.CJi. 4Kinheim 2 13 R.C.H. oKinheim 3 niet gespeeld R.C.H. 3Ripperda 23 R.C.H. 6Heemstede 15 R.C.H. 7—D.C.O. 15 R.C.H. 8Vijfhuizen 22 R.C.H. 9Brederode 32 R.C.H. 10—E.H.S. 3 0—5 R.C.H. 11VI. Vogels 2 011 R.C.H. aE.D.O. a uitgesteld R.C.H. c—E.H.S. 6—3 R.CJi. dT.H.B. 33 R.C.H. 2aHaarlem 3 (13). Voor de nederlaagwedstrijden bond R.C.H. 2a, een elftal samengesteld uit junioren die zeer waarschijnlijk R.C.H. in de K.N.V.B.- Junioren competitie zullen vertegenwoordigen, den strijd aan tegen een sterk Haarlem 3 elf tal. Het is een vlotte wedstrijd geworden. Haarlem 3 weet het eerst van de kansen te profiteeren. Heel lang hebben zij daar geen plezier van als de middenvoor van R.C.H. op prachtige wijze gelijk maakt. Nog voor de rust slaagt Haarlem er in den stand op 3—1 te brengen. Na de rust is het weer een gelijk op gaande strijd. Enkele zeer goede kansen wor den door R.C.H. niet benut. Ook Haarlem 3 6laagt- er niet in om de score op te voeren. Het einde van dezen vluggen, uiterst fairen kamp bracht Haarlem 3 een verdiende overwinning. R.C.H. 3Ripperda (23). In een goed door beide elftallen gespeelden wedstrijd is het den jeugdigen K.N.V.B.'ers ge lukt om aan R.C.H. 3 de kleinst mogelijke ne derlaag toe te brengen. Voor de rust is R.C.H. 3 het meest in het offensief doch niet erg gelukkig. Na 10 minu ten neemt zij de leiding en behoudt ook daar na het beste van het spel. Ripperda echter weet in deze periode met twee uitstekende schoten de balans in haar voordeel om te slaan. Na de hervatting weer een technisch beter R C.H. 3 doch de Ripperda-achterhoede is voor haar taak berekend. Beide elftallen slagen er tenslotte nog in om eenmaal te scoren. R.C.H. 4Kinheim 2 (13). Een gehavend R.C.H. 4 heeft het tegen het goed spelend Kinheim 2 niet tot een overwin ning kunnen brengen. Al direct bestookt Kin heim de Racing veste die deze eerste aanval len echter goed afslaat. Uiteen scrimmage voor 't doel weet Kinheim aan haar eerste doelpunt te komen. Nog voor de rust vergroot zijn den voorsprong met een prachtigen goal. R.C.H pakt na de hervatting iets beter aan toch blijft Kinheim het meest in den aanval het lukt haar dan ook nogmaals de score te verhoogen. R.C.H. 4 laat den moed geenszins zakken en slaagt er tenslotte in om de eer te redden zoodat als het eindsignaal klinkt Kin heim een verdiende 3—1 overwinning heeft be haald. Het Spaernebeker-tournooi. Haarlem wint van Velocitas. Heracles slaat 't Gooi en Storm vogels. Ofschoon 's morgens de voorteekenen voor dit tournooi niet. al te best waren, klaarde het weer tegen het aanvangsuur dusdanig op. dat de wedstrijden zonder stagnatie zijn verloo- pen. De belangstelling was ook nu weer goed en om twaalf uur werd begonnen met Heracles't Gooi (21). Van den aanvang af was t Gooi, de beker houdster van het vorig jaar, aanvallend, maar het schieten der Hilversummers was bepaald zwak. De aanvallen van Heracles liepen veelal dood in den buitenspelval. Toch nam Heracles de leiding door goed werk van Tusveld. Hoe wel 't Gooi meestentijds in den aanval bleef wist zij toch niet te scoren. De gelijkmaker kwam, toen de linkshalf in eigen doel trapte. Ook in de tweede helft was 't Gooi sterker, doch ook nu werden de kansen niet benut en zelfs een strafschop werd niet geaccepteerd. Tusveld scoort een buitenspeldoelpunt, maar toch neemt Heracles de leiding als Entjes goed inkopt. Ondanks heftige pogingen van 't Gooi blijft de gelijkmaker uit. Heracles wint dus met 21. HaarlemVelocitas (72). Het spel dat hier werd vertoond was heel wat beter dan in den vorigen wedstrijd. Haar lem kwam tegen een volledig Velocitas als volgt uit: Voogd, v. d. Berg, Huysmans, de la Mar, v. Gooi, Vreeken, Iseger, de Winter, Bloemink, Smit, Kammeijer. Reeds dadelijk na den aftrap krijgt Bloe mink een kans maar deze gaat door buitenspel verloren. Haarlem combineert uitstekend het geen bij Velocitas nog al tegenvalt. Na 6 mi nuten opent Kammeijer de score. Bij Veloci tas wordt de linksbuiten Meulema geheel ver waarloosd en steeds wordt op rechts gespeeld. Door Bloemink wordt het 2—0 en Smit maakt er 30 van. De uitvallen van Velo stranden steeds op de Haarlemverdediging waar zoo wel v. d. Berg als Huysmans uitstekend op ruimen. Voogd komt er weinig aan te pas al tracht Bonsema hem tevergeefs met eenige schoten te verschalken. Kammeijer maakt nog voor rust 40. Het is een moeilijke taak voor Velocitas zoo'n ach terstand nog op te halen, maar toch gooien de noordelijken zich weer fanatiek in den strijd. Kammeijer brengt de score op 50. Meulema wordt steeds vergeten. Smit maakt er met een hard schot 60 van en het zevende doel punt trapt een der backs in eigen doel. Geens zins geven de noordelingen op en geestdriftig en fair blijven zij volhouden hetgeen zij nog beloond zien door twee doelpunten van den invaller-linksbinnen en Bonsema. Met 72 wint Haarlem en plaatst zich in de finale. StormvogelsHeracles (12). Heracles komt dan voor den tweeden keer in 't veld, nu tegen Stormvogels. De Oostelijke kampioenen zijn er nu beter in dan den eer sten wedstrijd en zijn dadelijk aanvallend. Haak c.s. moeten steeds handelen optreden. Spoedig neemt Heracles door Tusveld met een hard schot de leiding. Stormvogels tracht het spel te verplaatsen maar voorloopig blijft Heracles het meest aanvallend en als Haak eenmaal Entjes afhoudt Ls de rechtsbuiten er spoedig bij om onhoudbaar den stand op 20 te brengen. Dit wordt Stormvogels te veel en haar aanvallen worden menigvuldiger. Nog voor rust weet zij er 21 van te maken. Na de thee wordt het een spannende strijd. De verdedigingen blijven echter steeds mees ter van het terrein. Beide doelverdedigers doen hun werk naar behooren. Eenige oogenblikken weet Stormvogels de overhand te krijgen maar ae Heraclesverdediging weet ook dan stand te houden. Tegen het einde legt Heracles zich meer op verdedigen toe. Stormvogels komt er niet meer door en Heracles wint ook zijn twee den wedstrijd met 21. OM DEN ZILVEREN VELSER SPOORBRUG. V. S. v.—R. C. H. (3—2) Beide elftallen komen met eenige wijzi gingen in hun opstelling op het veld, welke als proef moeten worden beschouwd. Bij V.S.V. debuteerden van Os, ex-Ajaxied en Mooijen een speler uit een der lagere elftallen, terwijl Kruiswijk ditmaal op de linkshalf plaats werd geprobeerd. Bij R. C. H. zagen wij o.a. Sernee onder de lat, een speler welke zeer zeker goede keepers talenten bezit. Over het geheel speel de het V. S. V. elftal iets beter dan R. C. H. De elftallen zagen er als volgt uit: V. S. V.: Michel, Van Os, v. d. Griendt, Den Boer, De Koning, Kruiswijk, Wolf Jr., Wolf Sr., v. d. Lugt, Sterk, Mooijen. R. C. II. Hartendorp. Meyer, v.d. Horst, Houkes, Martin D. Prevost, Ruis, Burg, Kors, Krom Sernee Na den aftrap volgen direct eenige vir.. aanvallen der voorhoede van V. S. V., waar bij een schot van v. d. Lugt tegen de lat ketst. Aai- den anderen kant houdt Michel een goed gericht schot van v. d. Horst. De aanvallen van de voorhoede der thuisclub zijn steeds iets gevaarlijker, met als gevolg dat de R. C. H.- keeper steeds handelend op moet treden. Na dat deze een geheel onverwacht schot van v.d. Lugt mooi verwerkt heeft, ten koste van een corner, geeft even later Mooijen den bal goed aan den goed opgesteld staanden de Wolf, die hard in kogelt (1—0). Direct hierna wordt een buitenspel goal van v. d. Lugt geannuleerd. De middenlinie der gasten laat zich door den aanval van V. S. V. te veel in de verdediging dringen en verzuimt hierdoor haar voedende taak, waardoor de voorhoede te veel op zichzelf is aangewezen. Kruiswijk op de linkshalfplaats is bij V.S.V. een bepaald zwakke plek, waardoor de taak van v. d. Griendt bijzonder wordt verzwaard. De rechtervleugel van R. C. H. is echter het minst gevaarlijk, zoodat voorloopig doelpunten uitblijven. De aanvallen der R. C. H.-voorhoe- de beginnen thans talrijker te worden, doch worden dikwijls zeer slordig afgewerkt, terwijl het schieten ook al veel te wenschen overlaat. R. C. H. heeft dan geen geluk als Michel op den grond ligt en de bal rakelings langs den V. S. V.-dcelmond gaat. Een fraai schot van de Koning weet Sernee prachtig te stop pen. In de tweede helft begint R. C. H. met den aanval te openen op het V.S.V.-doel. Michel moet dan ook al direct handelend optreden en keert het schot van Houkes goed. Het blijkt echter een kwestie van uitstel te zijn, want even later doet Martin met een fraai gericht schot Michel zwichten en zijn de partijen weer gelijk (l—l). Een mooi schot van Sterk beantwoordt dit doelpunt doch keurig houdt Sernee den bal er uit. Zoowel een speler van R. C. H. als een van V. S. V. moeten dan het strijdperk verlaten, daar zij .als zij gelijk naar den bal koppen, dusdanig geblesseerd raken, dat zij van verder spelen afzien. Goed samenspel tusschen de gebroeders de Wolf besluit „Uppie" met een goed schot, hetwelk doel treft (2—1). Even later heeft Sterk wederom succes als hij vlak voor het deel den bal voor de voeten krijgt en met een klein tikje maakt hij er 31 van. Hartendorp krijgt dan een mooie kans om den achterstand te verkleinen: alléén voor Michel komende schiet hij echter naast. In de laatste minuut ziet Houkes kans Michel nogmaals te verschalken, zoodat de wedstrijd eindigt in een 32 overwinning voor V. S. V. Om den Arol-beker. H. F. C.—D. W. s. (1—2) In het tournooi om den Arolbeker verloor H.F.C met 2—1 van D.W.S. in de demi-finale. De ploeg kwam met de volgende opstelling v, d. Togt P. Jongeneel Dorsman R. Jongeneel, Kruyer, Denijs Hoek, Twiss, Koper v. Baasbank, Chapon De belangstelling is reeds zeer groot, wan neer om 12 uur begonnen wordt. Voorloopig is het spel niet al te vlot, maar wanneer de partijen ingespeeld zijn, worden eenige ge vaarlijke aanvallen opgezet, waarbij vooral voor het H.F.C.-doel hachelijke momenten ontstaan. De H F C.-voorhoede met Koper als gevaarlijke man weet ook eenige malen door de niet al te solide D.W.S.-backs te dringen, maar de buitenspelers falen eenige malen op het critieke moment en ook Koper weet een hem geboden vrije kans niet te benutten. Bovendien maakt de D.W.S.-keeper een paar goed gerichte schoten onschadelijk. Een doel punt komt dan ook het eerst aan den anderen kant. v. d. Togt, die niet bepaald zijn dag heeft, veroorzaakt een vrije schop buiten het strafschopgebied, die goed genomen en niet onderschept, door Luttinghuis ingeschoten wordt (0—1. Bij H.F.C. is het vooral de halflinie, die zich onderscheidt, maar de voorhoede kan van de goed aangegeven ballen niet profitee ren D.W.S. doet beter. Luttinghuis maakt ge bruik van een misverstand in de H.F.C.- achterhoede (02). Dit prikkelt H.F.C. tot beter aanpakken en Koper verkleint met een hoog hard schot welverdiend den achterstand (1—2). Spoedig hierna fluit scheidsrechter Boek man rust. Na de hervatting is D.W.S. het meest aan het woord en mede doordat de buitenspelers te veel vrij spel krijgen worden middenvoor Melchers vele kansen geboden, die echter door treuzelen verloren gaan. Bij H.F.C. blijft de voorhoede het zwakke punt. Wel krijgt v. Baasbank een fraaie kans, maar hij wordt in den rug geduwd, hetgeen Boekman ontgaat. Partijen geraken uitgespeeld en de wedstrijd gaat als een nachtkaars uit. De laatste Zon dag voor de competitie zal wel voor een oefenwedstrijd benut dienen te worden, om voldoende voorbereid aan den start te ver schijnen. De andere uitslag voor de demi-finale was: Ajax—N.A.C. 7—3 In de finale sloeg D. W. S. Ajax met 3—0. Seriewedstrijden T. H. B. De eerste dag van de serie wedstrijden om de v. d. Hams wisselbeker hadden het vol gende resultaat. S. D. S. won met 41 van Rivalen. Sloterdijk won met 80 van T. H. B. Avanti won met 54, van Halfweg. S. D. W. won met 3—2 van S. L. T. O. na verlenging. Voor ae volgende week luidt het program ma als volgt: S. D. S.S. D. W., Avanti—Sloterdijk. Daarna de finale om den eersten en twee den en de verliezersronde om den derden en vierden prijs. D. I. O. krijgt nieuwe terreinen. Zondag heeft D. I. O. haar nieuwe terreinen aan de Ramplaan te Overveen in gebruik ge nomen. Door het behalen van het kampioenschap van den H. V. B. en haar toetreden tot de 4de kl. van den K. N. V. Bond zag zij zich ge noodzaakt haar terrein aan den Vergierden weg, die te klein waren, vaarwel te zeggen en naar een andere speelgele'0enheid uit te zien, die ze gevonden heeft aan de Ramplaan. Er komen 3 velden, waarvan er twee reeds bespeelbaar zijn. Het clubhuis voldoet aan redelijke eischen. Hoe goed de clubgeest is, blijkt wel uit het feit, dat èn de velden èn het clubhuis door de leden zelf in orde zijn gemaakt. Zondag tegen twaalven vond de opening plaats. De eerste spreker was de heer M. Pon- stein, voorzitter van D. I. O. die met lof ge waagde van de toewijding der leden en een uiteenzetting gaf van de redenen, die een ver huizing noodzakelijk maakten. De heer A. v. d. Aart, voorzitter H. V. B. com plimenteerde de club met het nieuwe terrein en sprak er zijn leedwezen over uit, dat D. I. O den H. V. B gaat verlaten. Hij hoopte, dat D. I. O. in den K. N. V. B. een evengoed figuur zou maken. Eindelijk sprak nog de heer H. H. Schoon hoven, penningmeester van Kennemerland, welke club het terrein mede zal gebruiken. Na mens zijn club bood spr. een klok aan. De heer Ponstein sprak hierop een slot woord. De match D. I. O. I—T. H. B. I, die nu volg de werd met 31 door T. H. B. gewonnen. Na een gecost-umeerden wedstrijd werd een match gespeeld ZandvoortT. H. Bdie na verlenging door Zandvoort werd gewonnen met 52. Hierna verloor D. I. O. van Zandvoort (2-4) Veel publiek woonde de wedstrijden bij. Door den heer v. d. Brink, Sporthuis Scho ten en Hotel Rozendaal waren een tweetal be kers en een medaille beschikbaar gesteld, die Zondagavond in Roozendaal werden uitge reikt in de volgorde: Zandvoort, T.H.B., D.I.O BUITEN DE COMPETITIE. E. D. O.—Kinheim (9—1) Ook de tweede nederlaagwedstrijd is een overwinning geworden voor de thuisclub. Dat de nederlaag voor Kinheim zoo groot zou worden was in den beginne niet te zien. Toen toch gaven zij goed partij, maar het Kinheim-elftal werd. in de tweede helft ge heel overspeeld. De keuze van Perukel midhalf blijkt af doend. Het is dan ook zijn werk dat Nottrot den bal voor het doel plaatst en Goemaat scoort. Een penalty door Oomen benut brengt den stand op 20. Bij Kinheim wil het niet luk ken, wat zijn oorzaak vindt in het uitstekende spel van de E.D.O.-verdediging. Een voorzet van Spek plaatst Nottrot ineens langs den Kinheimkeeper (30). Eindelijk dan heeft H. Groeneveld succes als hij een voorzet van rechts langs De Waard schiet (3—1). Met dezen stand komt de rust. Geruimen tijd na rust weet de Kinheim- verdediging zich staande te houden. Koppen speelt als linksbinnen een keurige partij. Hij geeft Goemaat een kans, welke de laatste met een goed schot benut 41. Na een klein ongeval moet v. Geemen uit vallen en Kelder komt in zijn plaats. Dan kanjert Nottrot nummer 5 in het net. Kop pen, Kelder en Goemaat brengen den eind stand op 91. Kinheim wist het niet verder te brengen dan één doelpunt. Zij speelde niet slecht, doch trof Edo in buitengewonen vorm. E. D. O. II—Schoten I (4—2) In de eerste helft wilde het maar niet vlot ten. De bal werd te hoog gespeeld en er werd door belde partijen slecht geplaatst. Na rust steeg het spelpeil aanmerkelijk. De Schoten-voorhoede die in Heyermans en Maas een paar stevige aanvallers heeft, maakte het de E.D.O.-verdediging dikwijls lastig, waar J. Steffens en G. Zandstra in goe de conditie waren. En daarachter deed v. Roon rustig zijn werk. Schoten weet door Cap de leiding te nemen (01). Uit een voorzet van Kelder trapt During keurig den gelijkmaker langs van 't Hoff (11). Even daarna heeft Schoten weer de leiding als Heyermans van dichtbij hard langs van Roon schiet <12). Spoedig is de stand weer gelijk als During op keurige wijze scoort (2—2). Dan ontspint zich een strijd om de leiding. Calland brengt met een mooi schot den stand op 32. En Kelder ziet zijn zwoegen beloond als During zijn voor- vet onberispelijk benut (4—2). OM DEN ZILVEREN BAL. De wedstrijden van het tournooi om den Zilveren Bal hadden het volgende resultaat: Be QuickOvermaas 25 Sparta—V.O.C. 3—1 Willem IIXerxes 43 Feijenoord—D.F.C. 2—2 (D.F.C. wint met strafschoppen). OvermaasSparta 23 Willem n—D.F.C. 3—3 (Willem n wint met strafschoppen). Zondag wordt de finale gespeeld tusschen Sparta en Willem H. VOETBAL IN ENGELAND. ArsenalLiverpool 81 Aston Villa—Derby County 3—2 Blackburn RoversLeeds United 11 ChelseaLeicester City 31 EvertonPreston Northend 41 Grimsby Town Portsmouth 41 Huddersfield TownTottenham Hotspur 0—0 Manchester CitySheffield Wednesday 4—1 MiddlesbroughWestbromwich Albion 00 Stoke CityBirmingham 2—0 Wolverhampton Wanderers—Sunderland 1-2 Landenwedstrijden. Noorwegen won Zondag in Oslo den landen- wedstrijd tegen Finland met 42. Tsjecho-Slowakije sloeg in Praag Joegoslavië met 31. HAARL CRICKETBOND A. V. O. S.Rood en Wit III. Rood en Wit gaat eerst batten Het begin is niet bemoedigend, want reeds op 6 zijn 3 wickets neer. De volgende batsmen brengen echter een afdoende verbetering, vooral G. de Vries (33) en P. Freni (30 not out) hebben een groot aandeel in het totaal van 129. Ver der L. Groen 14, B'. Schmeinck 11, J. Rèus 18 en J. W. Francken 12, De wickets werden ver overd door Th. Hetem 5 v. 63, D. Brauckmann 3 v. 23 en J. Erdtsieck 2 v. 35. Op de toch niet al te sterken Rood en Wit- aanval weet A. V. O. S. het slechts tot 48 runs te brengen. Alleen Th. Hetem met 14 kwam in de dubbele cijfers. De bowling-cijfers lui den: J. W. Francken 4 v. 23, G. de Vries 2 v. 15 en J. Reus 2 v. 3. A. V. O. S. wordt hierna nogmaals inge stuurd. Thans wordt getracht den tijd uit te spelen, maar 20 minuten voor het einde valt het laatste wicket. Totaal 31 runs, waaronder 13 extra's. De wickets werden genomen door J. W. Francken 2 v. 7; G. de Vries 2 v. 10 en J. Reus 2 v. 0. x A. V. O. S. verloor alzoo haar laatsten wed strijd met innings en 50 runs. De Haarlemsche Ping-Pong-Club, thans ge naamd de Haarlemsche Tafeltennisclub 'H.T. T.C.) opent haar nieuw seizoen op Dinsdag avond. Het bestuur is samengesteld als volgt: Voor zitter de heer H. Michel; secretaresse mej. L. H. Zomerdijk: penningmeesteresse mej. C. Leenders; sportleider de heer H. v. Son; com- missaresse mej. A. Oord. SCHAKEN Botwinnik wint te Leningrad. Euwe op de zesde plaats. De uitgestelde partijen uit de laatste ronde van het schaaktournooi te Leningrad luiden volgens de Tel.: Rjumin remise met Botwinnik. Alatorzeff remise met Romanowsky. De uitgespeelde hangpartijen brachten de volgende resultaten: Botwinnik wint van Rabinowsky. Loewenfisch remise met Botwinnik. De eindstand luidt hierdoor als volgt: 1. Botwinnik 71/2; 2. en 3. Rjumin en Roma nowsky 7; 4. Rabinowitsch 6 1/2; 5. Kan 6; 6. Euwe 5 1/2; 7. en 8. Judowitsch en Kmoch 5; 9. en 10. Alatorzeff en Lissitzin 41/2; 11. Loewenfisch 4; 12. Tsjechower 3 1/2. Van der Zee vestigt met 3.90 M. een nieuw record polsstokhoog springen. Veel overwinningen van Haarlem. Onder aanvoering van Van der Zee heeft gisteren een jeugdige Haarlem-ploeg vele suc cessen behaald bij de atletiekwedstrijden te Medemblik. Het fraaiste van alle was de ver richting van onzen polsstok-kampioen zelf, want hij slaagde er thans in de 3.90 M. te over springen. Eerst bij 3.60 M. begon hij aan den wedstrijd deel te nemen. Vlot ging het over deze hoogte. Ook 3.75 M. le verde geen bezwaar op, doch op 3.90 M. ging het niet zoo gemakkelijk. Tweemaal werd 'af gesprongen en pas de derde maal met een ver rassend snelle aanloop ging het lichaam snel omhoog en het nieuwe record was gevestigd. Het vorige record (van 1932) stond met 3.87 1 2 M. eveneens op zijn naam. Ook in de B. en C. klasse van dit nummer zegevierden Haarlem-leden. Lamoree met 3.30 M. in de B-klasse en Vic Mans. met 3.20 in de C-klasse, terwijl Verkes met 3.40 M. nog tweede werd achter Van der Zee. Van Geenhuizen kon op 100 M. in 11 sec. ze gevieren. De start was niet al te vlot, doch op 30 M. kwam hij zoo snel naar voren, dat de voorsprong onmogelijk meer kon worden in gehaald door den Zaankanter Jan Leeuwerink die toch wel een looper met aanleg is. Vic Mans behaalde ook op vèrspringen met' een sprong van 6.09 M. de overwinning. Men bedenke, dat de aanloop en ook de bak zelf, verre van goed waren en daarom zijn de beide 6 M.-sprongen, welke hij verrichtte fraai. Ook de 100 M.-tijd van Erlings, die in 11.3 sec. de loop voor B-klassers won, is goed. Bij dezen loop vergiste de jury van aankomst zich over duidelijk, door de op de tweede plaats aanko mende Metz als drie te noteeren. Frits Lindeman, nog een junior probeerde zijn geluk eens op het 800 M.-nummer voor C klassers en dit leverde hem onmiddellijk de overwinning op, vóór zijn clubgenoot Her Mans De 4 maal 100 M. werd door voortreffelijk wisselen tevens een Haarlem-overwinning, ter wijl bij kogelstooten Lamoree het eclatante succes nog volmaakte. De uitslagen zijn: Kogelstooten Heeren kl. C: G. Lamoree, Haarlem 10.67 M. Schatmary A. V. A. C. 10.47 M. Oberink, Haarlem 10.22 M. Hoogspringen Heeren Sportclubs: A. Kaan Olympia W. 1.45 M., J. Mol O. K. K. 1.30 M. D. Bart O. K. K. 1.25 M. Hoogspringen Heeren kl. C: E. v. Renesse Haarlem 1.55 M. W. Tonneman, BI. Wit 1.52 M. 800 M. Heeren kl. C: Lindeman, Haarlem 2.14,3, G. Mans, Haarlem 2.16.7, G. Kuiper A V. A. C. 2.19.3 B. de Kruiff A. A. C. 2.21.8. 1500 M. Heeren Sportclubs: H. Knol, West- Frisia 4 m. 49.7, E. Coenen O. K. K. 4 m. 53.6, P. v. Ham, Olympia W. 4 m. 55.6 Speerwerpen Dames Sportvereenigingen: M. van Wijk Bosma U. di. W. v. O. 26.40 M. Pol man Schagen 21.55 M. 1500 M. kl. C: J. Hermans. Haarlem 4.43.8, C. Boslooper Haarlem 4.46.7. D. Zwikker A. V. Zaanland 4.47.2 4 x 100 M. Estafette Dames kl. C: A. V. Zaan land, Zaandam 61.8 sec. 4 x 100 M. Dames Sportclubs: Olympia Wie- ringerwaard 57.6, Olympia Berkhout 60.8, O. S S. Medemblik 65.6 Kogelstooten Dames Sportclubs: M. van Wijk Bosma, U. d. i. W. v. O. 9.64 M. M. Polman Schagen, U. d. i. W. v. O. 8,20 M. Kogelstooten Dames Kl. C: M. M. Honig, A. V. Zaanland 8.52 M. T. Prins, A. V. Zaan land 6.72 M. Vèrspringen Dames voor Sportvereenigin gen: N. van Balen Blanken, Olympia W. 4.48 M., A. Bakker Smit, Olympia W. 4 40 M„ N. de Jager, A. V. Zaanland K.N.A.U. 3.61 M. Speerwerpen Dames K. N. A. U. kl. C: M. M. Honig, A. V. Zaanland 24.50 M., B. Scholtsz, A. V. Zaanland 17.74 M., A. Kools Goede, A. V. Zaanland 16 61 M. 100 M. Heeren kl. A: A. van Geenhuizen, Haarlem 11 sec., J. K. Leeuwerink, A. V. Zaan land 11.1 sec., L. van de Kar, A. A. C. 11 2 sec. W. H. Hennings, A. A. C., A. Kok, BI. Wit, G. Rinkel, Haarlem. 100 Meter Dames kl. C: M. Boorsma, A. V. Zaanland 14.1 sec., H. Brouwer, A.V. Zaanland 14.8 sec., Bunschoten, A. V. Zaanland, A. Kel der Esser. A. V. Zaanland. 100 M. kl. B: R. Erlings, Haarlem 11.3 sec., C. J. Renes, A. A. C. 11.4 sec. A. Metz, Haarlem, C. de Jager, A. V. Zaanland, Weltevreden A. A. C., A. Snikkers, A. A. C. 100 M. Dames Sportclubs: T. Schuts, Olym pia 13.7 sec. C. Bronder. Olympia 13.8 sec. T. Reinders, Voorwaarts 14 sec. 100 Meter Heeren Sportclubs: P. Kos, H.B.S. 12 sec. P. Boon H. B. S. 12.1 sec. v. Balen Blan ken Olympia W. 12.3, A. Kaan Olympia W. 12.4, Mouthaan H. B. S. 12.6 3000 M. hardloopen kl. C: G. J. Duijn, Zee macht 10 m. 21.9. C. Timmerman, A V. Zaan land 10 m. 22,5 P. Vas, A. V. Zaanland 10 m. 23,4. 100 M. Heeren kl. C: D. van Genne, A. V. Zaanland 11 9, D. Pauwiel A. V. A. C. 12,2. R. Schoemaker, Haarlem 12.2 J. Keur. Zandvoort 12.3, D. Hoefkens A. V. A. C., G. Molenkamp 3000 M. hardloopen kl. A: H. Bruijn, A. V. Zaanland 9 m. 32.3 W. Bakker A. V. A. C. 9 m. 45.8 3000 M. hardloopen kl. B: M. de Groot A. V. Zaanland 9 m. 47.5 C. Bakker A. V. Zaanland 9 m. 51.3, N. Koppes K. N. A. U. 10 m. 03. Polshoogspringen kl. A: A. v. d. Zee, Haar lem, 3.90 M. nieuw Ned. Record, C. Lamoree, Haarlem kl. B 3.30 M., V. Mans Haarlem K. C. 3.20 M. 4 x 100 M. Heeren Sportclubs: H. B. S. Hoorn 48.8 sec. Olympia Wieringerwaard 49 sec. Speerwerpen Heeren kl. B: J. J. Meijer, A. A. C. 45.90 M. A. Kok, Bi. Wit Kl. C 42.02 M., G. Rinkel, Haarlem 41.54 M. Hoogspringen Dames Kl. B: M. Boorsma A. V. Zaanland 1.36 M. A. Affourtit Kl. B. A. V. Zaanland 1.25 M. 4 x 100 M. Estafette kl. C: Haarlem 47.6 sec. A. A. C. 48.2 sec,, Olympia 49.6 sec. Vèrspringen Heeren kl. C: Mans, Haarlem 6.09 M„ Hennings A. A. C. 5.77 M., C. de Jager A. V. Zaanland 5.76 M. Verspringen Heeren Sportclubs: J. J. van Balen Blanken, Olympia 5.82 M. W. Riemersma O. K. K. 5.5 M. Touwtrekken: Olympia Wieringerwaard. Wedstrijden van Turnlust. De Chr. Gymn. Ver. Turnlust hield onder linge atletiekwedstrijden. De dames hadden een zeskamp te verwer ken, waarvan de beste resultaten waren: 100 M. hardloopen 14 sec., hoogspringen m. a. 1.35 M.. vèrspringen m. a. 4.70 M., speerwerpen 12.06 M discuswerpen 18 M.. kogelstooten 7.27 M. De uitslag luidde: 1. T. Boorsma 61.20 p., 2. D. Otte 52.25 p.. 3. N. Aafjes 40.90 p. Mej. Boorsma komt tevens in 't bezit van den wisselprijs voor gymnastiek en athletiek samen. Bij de heeren, die 8 onderdeelen hadden te verwerken, waren de beste prestaties: 100 M. hardloopen 12.1 sec., 400 M. hardloopen 57.8 sec., hoogspringen m. a. 1.60 M., vèrspringen m. a. 5.49 M., hinkstapsprong 11.81 M., speer werpen 31.47 M„ discuswerpen 28.31 M„ ko gelstooten 8.99 M. De uitslag luidde: 1. J. Ver kes 78.33 p., 2. E. v. Ommeren 70.58 p., 3. P. v. Putten 66.10 p. Ook de wisselprijs voor gymnastiek en ath letiek kwam in handen van J. Verkes. Driekringenwedstrijd. Op Zondag 16 September wordt op het ter rein aan de Kleverlaan onder leiding van den heer P. J. Wagemans een athletiekwedstrijd gehouden tusschen den Kennemer Turnkring, den Zaanschen Turnkring en den turnkring Noord-Holland's Zuiderkwartier. De K. T. K. komt daarin even sterk uit als vorig jaar, toen hij met grooten voorsprong van de beide andere kringen won. Deze laat ste zijn nu evenwel sterker geworden. Onze kerheid omtrent den uitslag kan ook het K. N. A. U. verbod tot deelneming van haar leden brengen. Van eiken kring komen op ieder nummer twee athleten uit. Wanneer evenwel de Zaan- sche Turnkring zich terugtrekt (en daar is sprake van) dan kunnen de beide andere kringen voor 3 athleten per nummer zorgen. De K. T. K. ploegen zijn nu samengesteld. De grootste bezetting op de nummers levert daarin de B. G. V., terwijl verder Concordia en Turnlust H. voor een gelijk aandeel zorg dragen. Enkele leden van Turnlust B zijn aangewezen, en de T. V. IJ., Gratia-Plato en O. S. S. leveren ieder één vertegenwoordiger. De bezetting luidt als volgt. Dames. Hardloopen 100 M.: B. Twisk, T. Boorsma, Hardloopen 200 M. E. Boer. T. Boorsma. Hoogspringen: B. v. Twisk H. Wou-' denberg. Vèrspringen: T. Boorsma, R v. As- selt. Duitsche drieseprong: R. v. Asselt, B. v. Twisk. Discuswerpen T. Stammer, M. Bakker, Kogelstooten: R. v. Asselt, B. v. Seggelen. Speerwerpen: E. Boer, A. Osterthun. Esta fette 4 x 100 M. T. Boorsma, D. Tabak, R. v. Asselt, B. v. Twisk, Relay 200, 100, 80, 60 M. als voren. Heeren. Hardloopen 100 M.: T. v. d. Landen, P. Ruis. Hardloopen 400 M.: P. Spoor. A. v. Zadel, Hardloopen 1500 M.: C. Smidt, P. Lub. Hoogspringen: P. Spoor, R. Timmerman. Vèr springen: P. J. v. d. Klinkenberg, D. v. Dalen. Hinkstapsprong: P. Spoor, R. Timmerman. Polshoogspringen: J. Verkes, H. Stoffer. Dis cuswerpen: A. v. Zadel, M. Kluft. Kogelstoo ten: L. Silvis, A. v. Zadel. Speerwerpen M. Kluft, F. Warlé. Estafette 4 x 100 M.: J. A. B. v. Pagée. P. v. Putten, P. Ruis, F. v. d. Landen. Zweedsche estafette P. Spoor, A. v. Zadel, P. Ruis, F. v. d. Landen. Zweden wint van Duitschland. De landen wedstrijd ZwedenDuitschland in Stockholm is geëindigd in een overwinning van de Zweden, die 10113 p. behaalden, ter wijl Duitschland het tot 100 2 3 p. bracht. Na den eersten dag leidden de Duitschers met 50—38 p. Oostenrijk verliest van de Tsjechen. Tsjecho-Slowakije heeft den landenwed- strijd tegen Oostenrijk gewonnen met 69 tegen 61 punten,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10