ZWEMMEN WATERPOLO. ZEILEN MOTORWIELRIJDEN. WIELRIJDEN. KANO-SPORT HANDBAL MAANDAG 3 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Wedstrijden in het Noorderbad. Zaterdagmiddag werden onder zeer ongun stige omstandigheden nog enkele resteeren- de kampioenschappen van Kring Haarlem verzwommen in het Noorderbad te Zand- voort. Bij de heeren kwam H, P. C. niet uit. om dat zij in Utrecht startte. De beide H.V.G.B.- ploegen voor de 4 maal 200 M. vrije slag esta fette wenschten wegens het koude water niet te starten zoodat maar drie Haaidem-ploe gen overbleven waarvan de eerste natuurlijk zonder strijd zegevierde in 10.57 2 5. met de zwemmers A. J. van der Meer. Joop van Hemsbergen. Jan van Hemsbergen en C. Zee man. Vooral Jan v. Hemsbergen maakte met 2,28 een uitstekenden tijd. Bij de 4 maal 100 M. vrije'slag estafette dames liet Zignea verstek gaan, maar de toe vallig aanwezig zijnde A. D. Z.-dames gaven de heeren een geduchte les door buiten me dedinging aan de H. P. C.-dames partij te geven. Eerste werd de A. D. Z. in 5.41 2;5, tweede H. P. C. met C. Kann, H. Felger, J. Vermeer en H. de Carpentier in 5.46 tevens kamp. v. Kring Haarlem). Het nummer schoonspringen voor dames en heeren werd uitgesteld. De 300 M. wisselslag dames leverde een spannenden strijd, die gewonnen werd door L. Oortgijsen A.D.Z. in 5.31 (buiten mede dinging). Kampioenen v. Kiring Haarlem werd jH. Haase, Zignea, 5.43 4/5. tweede C. Kann, jH. P. C., 5.47 1/5, terwijl H. Felger. H. P. C. Diet een tijd van 5.47 gediskwalificeerd wedd. Om den Dr. Merens-beker. Onder een hevigen gietregen vond Zondag morgen in de Gemeentelijke Zweminrichting aan de Houtvaart het technisch deel plaats van den jaarlijkschen wedstrijd om den Dr. Merens-beker. Vooraf hadden de deelnemenden een medi sche proef afgelegd ten overstaan van de dok toren Mauritz en Floor. Mevrouw de Wed. Dr. W. E. Merens—Joekes met haar jongsten zoon, Dr. Mauritz en vele brigadeleden waren aanwezig. De leden van de Technische commissie van den Nederland- schen Bond tot het Redden van Drenkelingen de heeren Krab en Mendelson van Amster dam en Meyerink van Haarlem beoordeelden het technische deel. Na vinnigen strijd, vooral tusschen de hee ren R. Rohlfs, bekerwinnaar 1933 en A. G. Geerts Jr. wees de jury laatstgenoemde als overwinnaar aan. Mevrouw Merens overhandigde den prach- tigen beker met eenige hartelijke woorden aan den heer Geerts. De heer Joh. M. Schmidt, voorzitter der brigade, voegde daarbij de expresselijk geslagen Dr. Merens medaille en wenschte den winnaar hartelijk geluk. Zwemwedstrijden te Hillegom. Zaterdagmiddag organiseerde de Hillegom- sche Sportvereeniging H. Z. V. in de Gemeen telijke Zweminrichting haar jaarlijksche school- en onderlinge wedstrijden. De uitslagen waren: 30 M. vrije slag jongens 1. Wim Laman 32 sec., 2. Mous Verkerk, 2. Wim Janssen. 30 M. vrije slag meisjes. 1. Francientje Til- lema 31.4 sec., 2. M. Guldemond, 3. Jans Kruyff. 30 M. rugslag jongens: 1', Wim Laman 36.2 sec., 2. G. Eeuwijk, 3. Mous Verkerk. 30 M. rugslag meisjes: 1. Gré Guldemond 34.6 sec., 2. Franc. Tillema. 3. Annie Woerlee. Af val wedstrijd jongens: 1. Wim Laman, 2. ,Wlm Janssen, 3. Mous Verkerk. Afval wedstrijd meisjes: 1. Franc. Tillema, 2. Gré Guldemond, 3. Annie Woerlee. De uitslagen voor de onderlinge wedstrij den waren: 50 M. schoolslag jongens: 1. W. v. d. Berg 41 sec., 2. C. de Graaf, 3. J. H. Möhlmann. 50 M. schoolslag meisjes: 1. Hanna v. d. Berg 46.6 sec., 2. Corrie Seysener, 3. Rie Kroon. 50 M. rugslag jongens: 1. C. de Graaf 56 sec., 2. J. H. Möhlmann. 3. C. Velthuys Jf. 50 M. rugslag meisjes: 1. Rie Kroon 54 sec., 2. Corrie Seysener, 3. Hanna v. d. Berg. 3x50 M. estafette wisselslag dames: 1. J. Wielinga, mevr. Krieger, mevr. v. d. Werf 2.12 m. 50 M. rugslag dames' 1. N. Paardekooper 42.6 sec.. 2. J. Wielinga, 3. C. v. Hummel. 100 M. schoolslag heeren: 1. P. Velthuys 1.22.5 m., 2. L. v. Zij verden, 3. F. Out. 100 M. crawl dames: 1. N. Paardekooper Ï.23, 2. C. v. Hummel, 3. J. Wielinga. 50 M. rugslag heeren: 1. A. Keskers 42.1 sec., 2. J. Paardekooper. 3. W. v. d. Berg Sr. 100 M. schoolslag dames. 1. N. Paardekooper 1.29.9 m.. 2. C. v. Hummel. 3. mevr. v. d. Werf. 3x50 M. estafette wisselslag heeren: 1. W. Sissing, A. Meskers, P. Velthuys 1.53.3 m. 50 M. drenkeling sleepen dames: 1. C. v. Hummel 1.06.1 m„ 2. R. de Graaf, 3. M. v. d. Berg. 100 M. crawl heeren: 1. H. Alberts 1.20.4 m., 2. P. Velthuys, 3. J. J. Cardol. Een demonstratie torenspringen 3 Meters- plank door dames en heeren oogste veel succes. De polo-wedstrijd tusschen H. Z. V. I en H. V. G. B. uit Haarlem eindigde in een wel verdiende zege van H. Z V. (64). Van de adspirantjes kregen Miek de Graaf en. Karei Scharpff een prijs voor het trouwste bijwonen der oefeningen. Taris wint „Dwars door Parijs". De lange afstandswedstrijd „Dwars door Parijs" op een baan van 8 K.M. werd gemak kelijk gewonnen door Taris, in den tijd van 1 uur 50 min. 47 sec., vóór Costoli, (1 uur 55 min. 20 sec.). 3. Halassy (Hongarije) en 4. Signori (Italië). De estafette van „De Dolfijn". De estafette van „De Dolfijn" Haarlem wint bij den vrijen slag. De Waterratten bij den schoolslag. In het Zij kanaal F bij Halfweg vond Zater dag de jaarlijksche 3 maal 2 K.M. estafette wedstrijd van de zwemvereeniging „De Dol fijn" plaats. Deze wedstrijd gold tevens als onderdeel van den vierkamp om den Hauser Beker Bij de vrije slag zwemmers keerden na 1 K.M, v. d. Meer (Haarlem) vóór Jopie van Hemsbergen (Haarlem) en P. Licht (het IJ). Als vierde keerde Scheffer van D. J. K. met Stender (Dolfijn) als vijfde. De anderen wa ren ver achter. Gedurende te tweede kilometer ging v. d. Meer uitloopen en met een behoorlijken voor sprong tikte hij als eerste aan. De jonge Van Hemsbergen en de IJ-man vochten hard om de tweede plaats die tenslotte door den Am sterdammer bezet werd. De D. J. K.-er Harry Scheffer had inmiddels zijn vierde plaats af moeten staan aan Stender. Gedurende de tweede 2 K.M. kreeg Jan van Hemsbergen steeds meer voorsprong en met £50 M. verschil tikt hij als eerste aan. De volgorde der andere zwemmers was bij het keerpunt v. d. Laar (IJ) vóór van Beek (Haarlem), dan F. Kuyper en als vijfde G. Cassing (D. J. K.) Fr. Kuyper passeert dan den tweeden Haarlemmer en even later ook nog den IJ-man. Als laatsten gaan daarna te water C. Zee man (Haarlem) met grooten voorsprong en Brink (Dolfijn) Beukman iIJ) van Helsdingen als tweede Haarlemmer. Scheffer (D. J. K.) en F. Wegenaar (A. Z.) Zeeman komt als eer ste aan met een verschil van wel 200 Meter. Brink blijft constant op de tweede plaats. F. van Helsdingen is afgezakt tot de zesde plaats. De anderen zijn ver achter. Wegenaar weet Scheffer op het laatst te passeeren en komt na Brink (Dolfijn) als derde aan. Bij de schoolslagzwemmers heeft zich voor al een strijd ontwikkeld tusschen de zwemmers van de Haarlemsche vereenigingen ..De Wa terratten" en „Haarlem" die dan ook in deze volgorde binnenkwamen. A. Z. werd derde. De resultaten waren als volgt: Klasse A. schoolslag. 1. De Waterratten I (Haarlem) in 2 uur 2 min. 37 sec.; 2 Zwem- club „Haarlem" (Haarlem) in 2 uur 7 min. 11 sec.; 3. A. Z. 1870 (Amsterdam) 2 uur 12 min. 19 sec. Klasse B. vrije slag: 1. Haarlem I in 1 uur 43 min. 10 sec.; 2. Dolfijn (Amsterdam) 1 uur 45 min. 22 sec.; 3. A. Z. 1870 (Amsterdam) 1 uur 48 min. 30 sec.; 4. D. J K (Amsterdam) 1 uur 48 min. 33 sec.; 5. Het U (Amsterdam) 1 uur 49 min. 47 sec. Stand voor den Hauser-Beker1. Dolfijn 3 pnt.; 2. D. J. K. 6 pnt.: 3. Het TJ 9 pnt.: 4 H. Z. en P. C. die door het uitvallen in dezen wedstrijd het hoogste aantal punten kreeg, n.l. 22. Mooi en Sipkema winnen in Utrecht. Bij de in Utrecht gehouden zwemwedstrij den won S. L. Mooi, de 100 M. vrije slag heeren in 1 min. 2 sec,, vóór Kreffer en Scheffer. Sip kema legde in 5 minuten 35 2/5 sec. beslag op den eersten prijs 400 M. vrije slag vóór Brink en Vermeer. Wat nog gespeeld moet worden. De ontmoeting het YH.P.C. op j.l. Don derdag werd. als bekend, uitgesteld, zoodat thans, in September, de kleine competitie van acht wedstrijden nog niet beëindigd is. Wordt H. P. C. kampioen, dan zal het de vraag zijn. of de thuiswedstrijd tegen H. Z. en P. C. in open water kan worden gespeeld. Dat zou vooi' H. P. C. een handicap zijn. Zwemlust, kampioen van de tweede klasse A, algemeen als de zwakste in de promotie competitie beschouwd, heeft voor een groote verrassing gezorgd. Het sterke S. V. H. moest een 30 nederlaag lijden. S. V. H. deed tegen de Maas beter werk en wist na spannenden strijd met 2—1 te winnen. De beide Rotter- damsche clubs hebben nu twee verliespunten, zoodat Zwemlust er uitstekend voor staat. Nog steeds is niet uitgemaakt, wie degradatie wedstrijden moet spelen, A. Z. of D. J. K. Laatstgenoemde club verloor met groote cij fers van de Dolfijn (28) en moet nu een be slissingswedstrijd tegen A. Z. spelen. Daarna volgen voor een der clubs vier degradatie wedstrijden, zoodat het seizoen eerst laat ge sloten kan worden. Ook hier zullen wel ont moetingen in binnenbaden moeten worden gespeeld. Voor Haarlem is de nog niet gespeelde ont moeting NeptunusD.W.R. van groot belang, in elk geval moeten onze stadgenooten nog één wedstrijd spelen, vermoedelijk wordt dit aantal tot 5 uitgebreid. H.V.G.B. heeft in de afgeloopen week de competitie besloten met een nederlaag tegen Nereus in Zaandijk. De Haarlemmers misten eenige goede krachten en konden daardoor de juiste combinatie niet vinden. De Ham uit Krommenie bleef voor de twee de klasse bewaard door de ontmoeting tegen den derde klas kampioen Alphen te winnen en den volgenden wedstrijd gelijk te spelen. Triton uit Weesp promoveert naar de tweede klasse, dank zij haar productieven midden voor Jan Scholten, die vroeger voor D. J. K. speelde. Het programma voor deze week is nog niet geheel samengesteld. Het is echter zeker, dat het Y a.s. Donderdag tegen H.P.C. speelt. Sportmiddag V. Z. V.H. V. G. B. Zaterdag trok een groot aantal H.V.G.B.- ers naar IJmuiden voor het spelen van een drietal polo-wedstrijden tegen V.Z.V. Allereerst gingen de adspiranten van beide clubs te water. De jeugdige Haarlemmers ble ken over meer routine te beschikken en won nen met 4^—2. Vervolgens bekampten V.Z.V. 2 kampioen der derde klasse van den Kring Haarlem en H.V.G.B. 4, kampioen der tweede klasse, elkaar. H.V.G.B. was sneller over de geheele linie. Toch zouden de Velsenaren. in dien zij met meer overleg hadden gespeeld, wel goals hebben kunnen maken. Nu won H.V. G.B. 4 met 2—0. De middag werd besloten met den wedstrijd V.Z.V. 1—H.V.G.B. 2 (2—3). Deze wedstrijd stond op een goed peil. De Velsenaren hebben dit seizoen groote vorde ringen gemaakt en zij kunnen het volgende jaar met vertrouwen hun entree in de derde klasse van den K. N. Z. B. maken. H. V. G. B. is aanvankelijk in de meerder heid. Het snelle zwemmen van de Haarlem mers brengt de V. Z. V. achterhoede uit haar verband. Keeper van de Broek is echter op zijn post. Na een mislukten H.V.G.B.-aanval wordt het leder bij den vrijliggenden J. de Mayer geplaatst, die met een bijzonder fraai schot van den rechtervleugel doelpunt. Hier na is H.V.G.B. geruimen tijd aan het woord. Zij weet een paar fraaie aanvallen op te zet ten, die een tweetal goede doelpunten ople veren. N;i de hervatting scoort Visman tegen, dus de stand is wederom gelijk. Er wordt fel, doch volkomen sportief, om de leiding gestre den. H.V.G.B.'s rechtsachter zwemt op, plaatst snel bij Kemp, die scoort, Kort hierop fluit de heer Joh. Rol Sr. eindigen. Het was een prettige sportmiddag geweest. Nereus—H. V. G. B. (4—0) De bezoekers missen Van Ommeren en Rol, Nereus verschijnt volledig. Voor de rust toont Nereus zich sterker en daar de Zaan dijkers een goeden schutter in de voorhoede hebben, die in den H.V.G.B. aanval ont breekt, is Boeree reeds spoedig met een bij zonder fraai schot van D. Honig gepasseerd. Stam in het Nereus-doel krijgt weinig moei lijk werk, daar noch Drijver, noch Bouwer in de voorhoede der bezoekers vrij spel krijgen. Een tweetal vrije worpen, zuiver door Van Zethoven genomen, worden op fraaie wijze door Honig doorgeslagen (30). In de tweede helft is H.V.G.B. meer in den aanval. Een tijdlang is Nereus volkomen in gesloten. Bij een plotselingen aanval van de thuisclub is het wederom Honig, die doel punt .(4—0). Hiermede komt het einde. H. V. G. B. 2Neptunus 2 (24) Ook den laatsten wedstrijd heeft H.V.G.B. 2 verloren. In het veld is de thuisclub iets sterker, doch het blijkt al spoedig, dat de Zaankanters over betere schutters beschik ken. De middenvoor lost van verren afstand een hard schot, dat Glatz niet kan houden. Dekker in het Zaansche doel krijgt veel scho ten te verwerken. De Neptunus-achterhoede speelt zeer zwaar, waardoor scheidsrechter Van Huissteden herhaaldelijk een vrijen worp voor de Haarlemmers moet geven. Door een misverstand bij het overnemen, kan de achterspeler Kluiver het tweede Nep tunus doelpunt scoren, dat zeker te houden was geweest. Na de pauze zet H.V.G.B. krachtige aan vallen op. Nadat Hilarius gescoord heeft, weet Bongertman zelfs den gelijkmaker te fabriceeren. H.V.G.B. is nu overwegend ster ker. Al te overmoedig spel der thuisclub biedt den Zaanschen middenvoor een vrije kans en Glatz in ten derden male onhoudbaar ge passeerd. H.V.G B. zet er nu alles op, ook de achterhoede trekt mee naar voren om gelijk te maken, waardoor de Neptunus-aanval vrij ligt. Wel wordt het Zaansche doel onder schot genomen, doch Dekker keert de moeilijkste ballen. De Zaansche linksvoor krijgt even voor het einde het leder en brengt den stand op 24. NeptunusD. W. R. (32) Eindelijk na twee keer gelijk spel is het Neptunus na zwaren strijd gelukt dezen wed strijd te winnen. Hoewel er voor de Waterrat ten niets meer op het spel stond hebben zij zich toch geheel gegeven en dat Haarlem nog geen kampioen is. is slechte te danken aan een grove blunder van v. d. Broek, die overigens toch een zeer goeden wedstrijd heeft gespeeld. Het wachten is nu op het protest van D.W.R. inzake D.W.R.Neptunus. Winnen de Water ratten dit dan is Haarlem kampioen en anders is er een beslissingswedstrijd HaarlemNep tunus noodig. Neptunus is volledig terwijl de Waterratten met een invaller voor C. H. Vrugt als volgt te water gaan. C. M. v. d. Broek, S. de Vries. J. Kollerie, A. H. de Brüyn, J. Seubring, N. de Vries. Th. v. Koningsbrugge. De Waterratten zijn het eerst bij den bal en onmiddellijk zitten zij voor het Neptunusdoel. Het duurt niet lang of de Vries opent met een goed schot de score. Neptunus komt nu ge vaarlijk opzetten en Pesie lost eenige gevaar lijke schoten, welke v. d. Broek echter stopt. Van een verwarring in de Waterratten achter hoede profiteert v. 't Hof om den stand gelijk te maken (11). Neptunus is nu uiterst ge vaarlijk en de Waterratten worden terugge drongen. Neptunus weet van dichtbij te doel punten (2—H. Een schot van v. Konings brugge kan Oost veen corner werken; deze levert echter niets op. Na de rust komen de Waterratten sterk op zetten. Een hard schot van de Vries gaat ra kelings naast. Neptunus komt op goedkoope wijze aan een doelpunt, als v. d. Broek een bal van v. 't Hof verkeerd beoordeelt (31). De Waterratten geven zich geenszins gewonnen. Een doorslagbal van v. Koningsbrugge vliegt vlak naast. V. 't Hof stelt zich binnen de twee meter op en moet het water uit. Dan plaatst de Bruijn den bal voor het Neptunusdoel waar de Vries hem ineens doorslaat 32. Met dezen stand komt het einde. De nationale wedstrijden der Haarlemsche Jachtclub. Zondag heeft de Haarlemsche Jachtclub weer één van haar twee jaarlijks te ver zeilen nationale wedstrijden gehouden. Zij kan met voldoening op dezen dag terug zien, al zag het er Zondagochtend met onweer veel regen en weinig wind eerst niet naai' uit. Doch omstreeks het middaguur knapte het weer op. een zonnetje kwam door en een lichte bries deed de middagwedstrijden een vlot verloop hebben. De eerst startende klasse, de 12-voetsjollen seniores hadden wel het meest van de slechte w e er soms tan d i g heden te lijden. Na één ronde drijven in den regen werd de baan afgekort. Van der Stadt had toen de leiding, dicht ge volgd door Van Vliet en Ven,erna. Het was heel jammer dat Borgerhoff Mulder na het ron den der boei bij Spaamdam. toen hij zijn gaf fel achter de mast wilde zetten in zijn jo' kwam te vallen, waarbij zijn arm uit het lid geraakte en hij door de volgboot moest wor den opgenomen. Om 10 uur startten de regenbogen, cén var. de mooiste nummers van deze wedstrijden. Het. was dan ook een schitterende aanblik toen ze alle tien keurig op tijd vertrokken. Bij de inschrijvers was op het laatste moment Hollandia van C. v. Staveren er nog bijgeko men. Opmerkelijk is het dat deze crack, even als trouwens H. Nathan, dit seizoen er maar niet goed kunnen inkomen. Ook dit keer moesten deze zeilers de eerste plaats in beide wedstrijden aan anderen en wel Van der Mey en Zuiderbaan laten. De Zaankanter L. de Wit raakte op den hoek bij den Mooier. Hel aan den grond en verspeelde zoo zijn kans. In de middagwedstrijden der jollen behaal de bij de seniores Venema na een spannenden strijd met Van Vliet en Van der Stadt den eersten prijs. In de juniores-afdeeling werd de Haarlem mer Dorsman derde achter mej. Leenen en Minder houd. De uitslagen luiden: 12-voetsjollen-seniores: Ochtend. 1 Af. E G. v. d. Stadt, Zaandam; 2 Har.s. A. H. van Vliet, Leiden; 3 Marionet. R. Venema, Haar lem: 4 Mikie. J. Simonsz, Zaandam. Middag: 1 Marionet. 2 Af. 3 Hans, 4 Winde kind. H. Evers. Haarlem. 12 voetsjollen. juniores: Ochtend: 1 Water hoen, J. de Vries. Den Haag; 2 Tierelier, R. J. v. Gin kei. Amsterdam: 3 Reveller, mej. S. A. Leenen. Den Haag. 4 Mikie. H. Hallie. Middag: 1 Reveller, 2 Wig. A. K. H. Hinder- houd. Zaandam; 3 Windekind. C. Dorsman. Haarlem. 4 Alvertje. E. J Coster. Leiden. Pampus-klasse: 1 De Steur. L. v. d. Steur Den Haag: 2 Fuut, Ir. P. C. S. v. Hattum, 3 Hazelnoot, J. Schmidt, Aerdenhout. Middag: 1 De Steur, 2 Wervelwind. Jhr. mr. E. G. Bent hem v. d. Berg. Den Haag, 3 Fuut. B. M.-klasse. Ochtend: 1 Adri, P. Leeuwis. Amsterdam, 2 Rap, J. F. H. de Lange, Amster dam, 3 Kemphaan, Joh. Spangberg, Amster dam. Middag: 1 Adri, 2 Kemphaan, 3 Ans ni, P Simons Jr., Amsterdam. 12 M2. Sharpie-klasse: 1 Rakker. S. Honingh Amsterdam. 2 Koh-I-Noor, T. Rol, Amsterdam 3 Dinges. W. J. H. Nauta, Oegstgeest. Middag: 1 Rakker. 2 Koh-I-Noor. 3 Dinges 4 Watergeus, W. E. J. Goedegebuure, Amster dam. Regenboog-klasse. Ochtend: 1 De Leede III W. v. d. Mey. Leiden: 2 Brasemermeer. H Nathan. Amsterdam: 3 Hollandia, C. v. Sta veren. Roelofarendsveen. Middag- 1 Swan. A. J. ten Hoeve, Den Haag 2 De Leede III, 3 Brasemermoes, KRACHTSPORT NIEUW WERELDRECORD. De Egyptische athleet Anwar Ahmed heeft het wereldrecord Olympische driekamp op zijn naam gebracht met een gewicht van totaal 675 K.G. Ahmed is ook reeds in het bezit van het wereldrecord stooten met beide armen in de lichtgewichtklasse. De Intern. Motor-Zesdaagsche. International Trophv voor Duitschland. De zestiende internationale zesdaag--;he wedstrijd behoort weer tot het verleden. Van de 209 gestarte motorrijders bereikten 131 het. einddoel: 96 ontvingen de gouden me daille. 19 de zilveren medaille en 13 de bron zen, terwijl drie rijders geen prijs hebben ontvangen. Bij den strijd om den zilveren bokaal ble ven van de dertien gestarte teams slechts een Engelsch en een Iersch team over. De snel heidsproef viel ten gunste van de EngeLsche B-ploeg uit, terwijl in den wedstrijd om den prijs van den leider der automobielsport de Iersche Light-Car-club te Dublin winnaar werd voor het Iersche Sunbeam M.C.C.-team. Bij de fabrieksteams behaalden van de 34 er tien overwinningen. De eindstrijd ging hoofdzakelijk tusschen den verdediger van de int. trophee, Duitsch land en Italië, waarbij de beslissing eerst aan het eind bij de snelheidsproef kwam. Zeer spannend was ook de race in de klasse met zijspannen. Hier kreeg de Italiaan Grana niet de geringste kans in te loopen op zijn zwaarsten tegenstander, den Duitscher Mau- ermeier, Het resultaat was, dat Duitschland de eerste plaats bezette vóór Engeland en Tsjechoslowakije. De Tel. meldt, dat de volgende acht Ned. rijders de gouden medaille wonnen: Ver maak, Sybrandy, v. d. Voort. Wittenberg, Timmer, De Ridder. Moejes en Teeken; dezen beëindigden den wedstrijd allen zonder straf- punten. Verder won Hoogeveen met 9 straf- punten de zilveren en Rompelman met 29 strafpunten de bronzen medaille. Als mer. kenteam won het Ned. Velocette-team (Sy brandy, v. d. Voort en Wittenberg) de gouden F. I.C. medaille. De gouden valhelm voor v. Dijk. Poldervaart verongelukt. PRAAG, 3 September (V.D.). Zondag hebben te Pardubice motor-gras- baanwedstrijden plaats gehad om den gouden valhelm van Tsjecho-Slowakije, aan weike wedstrijden eenige Nederlanders hebben deelgenomen. Eén van onze landgenooten, de renner A. B. Poldervaart uit Den Haag, is tijdens dezen wedstrijd verongelukt. In de voorrit van de 250 c.M.-klasse kwam van een Tsjechische rijder door tot nu toe onbekende oorzaak met zijn Sunbeam-motor in botsing met onzen landgenoot Poldervaart. Laatstgenoemde sloeg over den kop. Zijn hoofd werd ver brijzeld en hij was op slag dood. De wedstrijd werd niet onderbroken. De gouden valhelm werd gewonnen door den Nederlandschen renner Van Dijk op Eysink in 8 min. 55.8 sec. Tweede werd de Duitscher Gunzenhausen, derde de Nederlander Hartman op Excelsior. HOUTOP GEVALLEN IN MALMö. De motorraces blijven slachtoffers eischen. Tijdens de motorraces in Saxtorp om den Grooten Prijs van Zweden kwam de Neder lander Houtop in de achttiende ronde te val len, meldt de Courant. Met een hersenschud ding en andere wonden is hij naar een zie kenhuis vervoerd. Er bestaat geen direct levensgevaar. De wedstrijd over een circuit van 435.6 K.M. werd gewonnen door den Zweed Sunqvist (Husqvarna) in 3 uur 16 min. 1.6 sec. Er waren 110.000 toeschouwers. Het werelduurrecord. Recordpoging van de Wolff. Naar wij vernemen zal de Amsterdamsche renner J. de Wolff op Zondag 9 September een poging doen om het werelduurrecord ten name van Richard (Frankrijk) met een af stand van 44.777 K.M. te verbeteren. De po ging zal plaats vinden op de Vekabaan te Duivendrecht. Wedstrijden te Heemstede. Op de wielerbaan te Heemstede werden Zon dag internationale wedstrijden gehouden. De resultaten waren: Nieuwelingen 4 K.M.; 1. F. van Rooyen, 2. F. Ooms. 3. A. Zwartepoorte. Sprint profs over 800 Meter: 1. J. v. Kempen 3 pnt., 2. KL van Nek Sr. 7 pnt. 3. L. Hagel- steens 8 pnt. Achtervolgingswedstrijd om den Heemstede- Brassard: H. Pater haalt H. Molendijk na zes tien ronden in en komt definitief in het bezit van den Brassard. Klassementswedstrijd voor profs en onaf- hankelijken over 6 K.M.: 1. J. Engelmoer 7 pnt. 2. W. Moerkerk 3 pnt. 3. C. v. d. Heijden 2 pnt. Koppelachtervolging: Het Nederlandsche koppel J. van HoutKL van Nek haalt na 12 ronden in 3 min. 7 sec. het Belgische koppel Van BuggenhoutVan Vlockhoven in en daarna het Duitsche koppel ChukalaW. Ippen. Koppel wedstrijd over 60 K.M. voor profs en onafhankelijken: 1. Van KempenVan Hout 12 pnt., tijd 1 uur 23 min. Op 2 ronden: 2. Van Buggenhout—Van Vlockhoven 15 pnt. 3. Chu kalaIppen 13 pnt. 4. K. van Nek Sr.KL van Nek Jr. 10 pnt. 5. HagelsteensJ. Engelmoer 5 pnt. De overigen meer dan één ronde achter. Tilburgsche wielerbaan. Jac. van Egmond eindigde in de sprint op de Tilburgsche Wielerbaan als vierde achter Charlier en Wals Met van Hout kwam hij als tweede op 3 ronden en met 18 punten achter WalsSchön in den koppelwedstrijd aan. Geyer wint de Ronde van Zwitserland De Tweede Ronde van Zwitserland in zeven etappes verreden is gewonnen door den Duit scher Geyer in 45 uur 4 min. 13 sec. Tweede was Level (Frankrijk), derde Camusso (Italië). Het landenklassement luidt; 1. Duitschland, 2. Italië, 3. België, 4. Frankrijk, 5, Zwitserland, 6. Spanje. Het Criterium van Blankenberghe. De hoofdprijs van het Criterium van Blan kenberghe „de Groote Prijs der Naties", over een afstand van 96.6 K.M. verreden werd ge wonnen door Kaers in 2 uur 18 min. 30 sec. Onze landgenooten v. d. Ruit en Valentijn ein digden resp. als 12de en 16de. PIJN WINT IN GINNEKEN. Op de Wielerbaan te Ginneken won Pijnen burg den sprintwedstrijd over 3 baanronden voor profs, en onafhankclijken. laatste 200 M. in 12 4 5 sec., vóór v. d. Heuvel en Huybrecht. De 100 K.M. koppelwcdstrijd voor profs, werd gewonnen door het koppel Pijnenburg Slaats in 2 uur 24 min. 3 sec. met 16 pnt. Op 1 ronde lagen: het Belgische koppel Debruycker—Bllliet, 18 pnt. het Franschc koppel Choury—Fabri 17 p. en het Brabantsche koppel Braxpenning-Pelle- naars 0 pnt. Recordpoging 50 M. vliegende start, record houder Linari 32 3 5 sec. 1 Huybrechts 33 sec.: 2. v. d Heuvel 33 4 5 sec. Bij een valpartij kreeg Deloor een her senschudding. Wedstrijden Haarlemsche Kano-vereeniging. Niettegenstaande de slechte weersomstan digheden in den morgen werden de wedstrij den dank zij het prachtige weer later op den dag een volledig succes. De lange afstandsrace Spoorbrug—H. Z. V.- haven bracht een enthousiasten strijd. Win naar werd met Hinken voorsprong de heer J. v. Tongeren, no. 2 was A. Bosse, no. 3 W. v. d. Kroft en no. 4 Tj. Kuperus. De beker werd dus ditmaal den heer v. Tongeren overhan digd. De middagwedstrijden hadden een vlot en spannend verloop, waarbij de deelnemers en deelneemsters elkaar weinig toegaven. Ook het estafette-nummer, twee eenpersoons- en twee tweepersoons kano's, gaf een aardigen strijd te zien. De volgende prijzen werden uitgereikt: R. I. S. (Heeren) Grébeker: 1 Gerritsen. 2 Keur. 3 v. Tongeren, 4 v.d. Kroft, 5 Kuperus, 6 Beek. R. I. S. (Heeren) beginnelingen: 1 W. Kos ter, 2 H. de Kier. 3 P. v. d. Ven. R.I.S. Dames: 1 R. Vleuger, 2 J. de Bruyne, 2 pers. gemengd: 1 Mej. A. Veugcr-Stcen- beek. 2 Mej. M. v.d. Horst, G. de Dood, 3 Mej. J. de Bruyne—J. v. d. Schaar. 2 pers. heeren: 1 C. Gerritse -W. v. d. Kroft 2 J. v. Tongeren—P. v. d. Ven, 3 J. de Graaf— C. Lodder. Estafette: de Kier. Veuger.—Steenbeek; Kupe rusv.d. Schaar en mej. Veuger. Kanowedstrijden van De Trekvogels. Zondag hadden op het Noorder Buiten Spaarne de onderlinge kanoweds»H|den plaats van de kanovereeniglng „Trek' "els". Er waren verschillende spannende ra. De uitslag is als volgt: Weedstrijd S. S. R. heeren 5 K.M.: 1. G. v. Rijn, 2. Th. Jansen, 3. J. Chabot. R. 1 klasse A.: 1. Th. Jansen. 2. S. Meijer. R. l klasse B.: 1. P. Meijer, 2 J. Brave. S. S. R. adsp. A.: P. Zwart. 2. B. Wit S. S. R. adsp. B.: 1. C. Kuyk. 2. W. Zwart. R. 1 dames: 1. Mej. C. v. d. Anker, tevens winnares van den wisselbeker. 2. Mevr. Jansen. R. 1 S. klasse A. 1000 M.: 1. Th. Jansen, 2. E. v. d. Anker. R. 1 S. klasse B. 1000 M.: 1. P Meijer, 2. J. Brave. S. S. R. dames A.: 1. Mevr. Jansen, 2. Mej. C. v. d. Anker. S. S. R. dames B.: 1. Mej. T. v. Beek, 2. Mej. A. Westenbrugge. T. 2 P. heeren: 1. Meijer—Jansen, 2. Cha botv. d. Anker. R. 1 adsp. A.: 1. P. Zwart, 2. N. Heems kerk. R. 1 adsp. B.: 1. C. Kuijk. 2. W Zwart. T. 2 P. gemengd: 1 JansenJansen, 2. SchaapMeijer, 3. BoomsWit. S. S. R. heeren A.: 1. Th. Jansen, 2. G. v. Rijn. S. S. R. heeren B.; 1. P. Meijer. Bij de 5. K.M. afstandsrace is de wissel beker weder gewonnen door den heer G. v. Rijn, terwijl de wisselbeker voor het hoogste aantal punten in de R. 1 en R. 1 S. klasse werd gewonnen door den heer Th. Jansen. Lijnden-tournooi om den Buis-beker. In de eerste afdeeling In het Lijndentour- nooi ontmoetten elkaar LijndenRapiditas'31 (31). Aanvankelijk laat Rapiditas '31 zich over rompelen, althans haar voorhoede zet niet genoeg door. Aan het zeer goed spel der Ra piditas halflinie en backlinie is het dan ook te danken dat doelpunten in deze periode niet gemaakt werden. Langzamerhand komt de voorhoede er beter in. een doelpunt van Duyff wordt wegens off-side geannuleerd maar Lijnden blijft toch het meest in den aan val. J. van Beek is beter dan ooit te voren: op dikwijls fraaie wijze weet hij 't Rap.-doel voor doorboring te behoeden. Na half time wegen de partijen aanvanke lijk goed tegen elkaar op. 't laatste kwartier echter is Rap. '31 ver in de meerderheid, steeds trekt de voorhoede ten aanval, maar het loopt Rap. '31 nu wel tegen. Het einde komt dan ook met 00. In de verlenging weet Lijnden uit doorbra ken eenige doelpnten op zeer fraaie wijze te fabriceeren (0—3). Het verband der Raplditas voorhoede raakte zoek. al weet J. Duyff de eer te redden, maar dan is de tijd verstreken. In de tweede afdeeling kwam de wedstrijd Concordia (Haarlem)Odin (06). Concordia is onvolledig, maar houdt zich dapper staande. In het begin is Concordia zelfs het meest aanvallend. Succes blijft evenwel uit. De snelle Odin mldvoor weet voor rust Blazer 3 maal te passeeren (0—3). Hoe Concordia ook zwoegt, ook na rust kan zij het niet tot een tegenpuntje brengen. Blok ker heeft weinig steun en kan dus weinig uit richten. Odin vergroot haar voorsprong ten slotte tot 6—0. Lijnden II—Atlas (8—0). De Lijnden schijnt over een uitstekend stel reservespelers te beschikken. Althans wat dit team ten beste gaf, deed niet veel voor dat van het eerste elftal onder. Atlas, een elftal, bestaande uit zeer enthousiaste, jeugdige spelers, bezat niet de noodige wedstrijd-rou tine om Lijnden te weerstaan. Met rust heeft Lijnden reeds een 5—0 voor sprong. Na rust is Atlas er beter in, maar de jeugdige voorhoedespelers hebben weinig be grip van goed samenspel, zoodat alle kansen hier verloren gaan. Lijnden vergroot haar voorsprong tot 80.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11