DE BILT P. D. VAN EYSDEN. t MAANDAG 3 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 HET TOONEEL (Zie ook elders in dit nummer.) Het bericht, dat P. D. van Eysden, de oud directeur van Het Rotterdamsch Tooneel Za terdag in den ouderdom van 69 jaar te 's-Gra- venhage is overleden, zal zeker in breedsn kring met groot leedwezen zijn vernomen. Want Van Eysden was een figuur, die niet alleen in de toon eel wereld maar ook daar buiten de sympathie van zeer velen had we ten te verwerven. Alleen de ouderen onder ons zullen zich hem nog als tooneelspeler herinneren. Oor spronkelijk bestemd voor violist, voor welk doel hij als-jongen de lessen op de muziek school van ..Toonkunst" te Rotterdam volgde, debuteerde hij reeds op 17-jarigen leeftijd als tooneelspeler bij Willem van Zuyien in ..Der tig Jaren of Het Leven van een Dobbelaar" en ging hij al heel spoedig daarna over bij het toen zoo beroemde Rotterdamsche gezelschap van Le Gras en Haspels. Hij vervulde er het emplooi van 2de jonge rol en salonkomiek en speelde er o.a. rollen als Maurice in Vrienden van Ons. Fernand in Denise en Gempe iin Groote Stadslucht. Persoonlijk herinner ik mij Van Eysden nog naast Derk en Jaap Haspels, Catherina Beersmans, Henri de Vries en Philomène van Kerckhoven-Jonckers in Multatuli's Vorsten school als Albert, den dichter, die het beken de vers „Daar is een kracht uit hooger kracht gesproten" declameert en in een eenacter Het Partijtje Piket, met Willem van Zuyien, Derk Haspels en Marie Vink te hebben zien spelen. Het was in den grooten tijd van de ..Rotterdammers", toe nook Marie Vink. Alida Klein. Henri ae Vries en Frits Tartaud zich In dit gezelschap naam begonnen te maken. Als acteur kon hij de vergelijking met deze jonge krachten moeilijk doorstaan. Van Eysden bracht op het tooneel een aangebo ren beschaving mede en hij was altijd zeer serieus maar in zijn spel was meestal iets stijfs, hij miste het lenige en temperament volle, zoo noodig voor een jeune premier. Doch reeds heel spoedig zou het blijken, dat hij eigenschappen bezat, die hem als het ware aanwezen om een leidende positie in de tooneel wereld te Rotterdam te vervullen. En te opmerkelijker was dit, omdat Van Eysden geen regisseursgaven bezat en hij ook aller minst een dictatoriale krachtfiguur was. Maar wat Van Eysden in hooge mate bezat, was tact om met menschen om te gaan. Hij was plooibaar en dat was noodig in een stad als Rotterdam, waar vele rijke maecenassen het tooneel financieel steunden. En hij wist in de artistenwereld zijn gezag te doen gelden zonder ooit te kwetsen of te grieven. Zoo za gen zoowel de artisten als de commissarissen van Het Rotterdamsch Tooneel in hem al heel spoedig den man om het zoo moeilijke en veel men schenken nis e is c bende vak van too- meeldirecteur te bekleeden. Dat men Van Eysden. die intusschen met Marie Vink was getrouwd, op 35-jarigen leeftijd uitverkoos voor het directeurschap van het Rotterdamsch Tooneel. als opvolger van Le Gras en Has pels, was wel een bewijs, hoe groot vertrou wen men in hem stelde. Dat vertrouwen heeft hij niet beschaamd. Drie en twintigjaar lang heeft hij aan t hoofd van het Rotterdamsch Tooneel gestaan en het is hem gelukt dit gezelschap op hoog niveau te houden. Te moeilijker was die taak. omdat de groote krachten, zooals Van Zuyien. de Haspelsen. Le Gras, Rosier Faassen. Catha- rira Beersmans. die eens de roem der Rotter dammers waren, het gezelschao door den dood waren ontvallen. En ook heeft de Rot terdamsche kritiek vooral Johan de Mees ter in de N. Rott. Crt. het Van Eysden niet altijd gemakkelijk gemaakt. Zij verweet hem, dat hij te conventioneel was en geen nieuwe naden betrad. Maar Van Eysden ging rustig zijn gang. O zeker hij was geen tooneel- hervormer als Royaards of Verkade. hij was een voorzichtig man. die als tooneeldirecteur allereerst te rade ging bij den smaak van het publiek. Dat een temperamentvol artist als Johan de Meester met het voorbeeld van een Royaards, aan wien hij zich z-oo verwant voelde, voor oogen voor Rotterdam wel eens een andere richting wenschte. was begriioe- lijk, maar wij vragen ons af. of het Van Eys den ooit zou zijn gelukt zijn gezelschap zoo lang in stand te houden, als hij hadde geëx perimenteerd en niet de meer veilige paden had betreden. Er is voor en. na Van Eysden nooit een tooneeldirecteur geweest, die 23 jaar achtereen aan het hoofd van een en het zelfde gezelschap heeft gestaan. Men denke over zoo iets niet gering. Welk een tact. welk een menschenkennis, welk een soepelheid was hiervoor noodig! Want een ieder weet, dat tooneelspelers zoo wat de moeilijkste men schen zijn om mee om te gaan. Toch wist hij al die jaren zijn artisten aan zich te binden en zijn gezelschap artistiek en financieel op peil te houder.En zich het respect af te dwingen zoowel in de kringen binnen als buiten 't tooneel. Dat hij dit vermocht, kwam misschien in de eerste plaats omdat Van Eys den was een goed mensch. een man van fat soen in den besten zin van het woord. Wie met Van Eysden in contact kwam, wist. dat zijn ja ja. zijn .neen neen was en dat was een der ooi-zaken, waarom het Rotterdamsch ge. zeischap onder zijn directie altijd zoo'n uit,, stekenden naam in den lande heeft gehad, ook bij hen, die „zakelijk" met hem in relatie kwamen. Wanneer wij nagaan, hoe het in Rotterdam op tooneel gebied geworden is, nadat Van Eys den is heengegaan, komen wij tot nog groo- tere waardeering voor dezen tooneeldirecteur. Want laten wij het maar bekennenhet too neel te Rotterdam is dood. Rotterdam is sinds Van Eysden's afscheid niet meer dan de bij wagen van Den Haag. Er is geen waarachtige belangstelling meer 'in de Maasstad zo< vroeger voor de dramatische kunst. Ik ben er dan ook zeker van dat velen in Rotterdam bij het vernemen van Van Eysden's dood met weemoed zullen denken aan den tijd. toen de stad nog dank zij Van Eysden een eigen tooneelleven bezat En veler gedachten zullen zeker ook gaan naar mevrouw Marie van Eysden-Vink. Want het is algemeen bekend, hoe innig wij mo gen wel zeggen voor een tooneelspelerspaar. hoe uitzonderlijk gelukkig de Van Evsden's altijd samen zijn geweest. Ons hartelijk me degevoel gaat uit naar de lieve actrice, die nu alleen achter blijft. Met Peter Diedric'n van Eysden is een be minnelijk. hartelijk, warmvoelend en hoog staand mensch heengegaan, een man, die in de tooneelwereld een zeer bijzondere plaats heeft ingenomen. J. B. SCHUIL. Amsterdamsche auto rijdt in het water. Een dame verdronken te Schalkwijk. SCHALKWIJK, 3 September. Hedenmorgen ongeveer elf uur reed een personenauto, af komstig uit Amsterdam door tot nog toe en- bekende oorzaak in de Schalkwijksche Wete ring. In de auto zaten behalve de chauffeur vier dames. Door onmiddellijk toegeschoten hulp wer den de chauffeur en drie dames op het droge gebracht. Eén der dames is verdronken. AGENDA Heden: MAANDAG 3 SEPTEMBER Stadsschouwburg: „Rubber". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Optreden van Pro fessor Melachini. 8.15 uur Rembrandt Theater: „Lady-killer". Op het tooneel: Martinet, de jongleerende clown. 7 en 9.15 uur. Palace, Cinema en Variété: „Vliegenier des Doods". Op het tooneel: „Florencette en haar ondeugende jongen". 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Kampioen der Vrouwen". Doorloopende voorstelling van 7 uur af. DINSDAG 4 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Stadsschouwburg: „Rubber". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Optreden van prof. Melachini. 8.15 uur Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang yrfj. 1 MET PENSIOEN. Den heer A. C. Hendriks, hoofd der Eerste Doopsgezinde School alhier, is tegen 1 Nov. op zijn verzoek eervol ontslag verleend, we gens het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd. Defensie kost meer. Ter wille van de oliehavens. Batavia, 3 Sept. (Aneta). De aanvullende begrooting van het Departement van Oorlog voor het dienstjaar 1935, waarbij een crediet werd aangevraagd voor de uitvoering van noodzakelijke bouwwerken als onderdeelen van de verdediging van Balikpapan en Tara- kan is door den Volksraad aangenomen. Lutine-werk wordt hervat. De toren van den heer Becker voor berging van het goud van de Lutine, is uit de haven van Terschelling naar de plaats van het wrak gesleept. Onmiddellijk werd een begin gemaakt met de plaatsing van den toren. PERSONALIA Voor het examen teekenen M. O. B. is te 's Gravenhage geslaagd de heer W. J. Dinge- mans te Haarlem. Overgeplaatst naar Maastricht met ver hooging in rang onze stadgenoot de heer Paape, spoorwegambtenaar. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Het nieuws, dat gedurende de drie dagen, dat de Amsterdamsche beurs gesloten was be kend werd, was meerendeels ongunstig. De verschillende redevoeringen van Dr. Schacht met betrekking tot de buitenlandsche ver plichtingen zijn allerwege zeer slecht gecom mentarieerd en het is dan ook te vreezen, dat, indien gevolg wordt gegeven aan zijn dreige menten, de crisis zal worden verscherpt. Men hoopt, dat de Nederlandsche verplichtingen buiten een eventueel algemeen moratorium zullen vallen, omdat daarvoor juist een rege ling is getroffen. Dit was oorzaak dat de Youngleening heden morgen bleef schommelen omstreeks de koer sen van Donderdag. De stakingsberichten uit de Ver. Staten hebben niet nagelaten ongerustheid te wekken. Philips was ruim 2 pet. lager. Unilever opende ongeveer 3 pet. lager doch herstelde zich later gedeeltelijk. Aku was nagenoeg prijshoudend. H. V. A. kon zich handhaven. Amst. Rubber was evenwel flauwer. Het pond, daalde heden opnieuw, tenge volge van gebrek aan steun, tot een nieuw laagterecord, ook de dollar was zwakker. De Fransche franc was ongeanimeerd. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.25—7.25 1/2 Berlijn 57.87 1/2—57.97 1/2 Parijs 9.73 1/49.74 1 '4 Brussel 34 65 1 2—34.68 1/2 Zurich 48.26—48.29 Rome 12.65—12.68 New York Ï.46 3/&-L45 5/8 INSCHRIJVING 4°/0 IMED.-IMDIÈ KENNEMER BAMKVEREENIGING HOUTPLEIN 8 HBHDHHHi (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 770.9 m.M. te VardÖ. Laagste barometerstand 740.4 m.M. te Thorshavn. en voorspelt: krachtigen tot matigen. Zuidelijken tot Zuid-Westelijken wind. Zwaar bewolkt met op klaringen. Kans op regenbuien. Later koeler. Uit het Buitenland De veranderingen in de drukverdeeling vol trekken zich in een bijna bonte volgorde. Van de depressies, die Zaterdag over het vasteland gelegen waren, is die over Frankrijk met groo te snelheid naar de Middellandsche Zee gp- trokken, terwijl die over Duitschland, na zwa ren storm en veel neerslag in het Oostzeege bied te hebben veroorzaakt, zich via Zuid Noorwegen naar de Noorsche Zee heeft be wogen. Intusschen ontwikkelde zich in de af- geloopen 24 uur een diepe en uitgebreide de pressie over den Oceaan en de Britsche eilan den. Tegelijkertijd vormde zich boven West- Duitschland, Zwitserland en Oost-Frankrijk een hooge druk. Dientengevolge nam de lucht druk flink toe. zoodat krachtige wind langs onze kust waait. Ook over Ierland, Schotland en Zuid-Ncorwegen waait het hard. In het vo rige gebied heersehen meest matige winden. Over het algemeen is het warmer gewo-'den hoofdzakelijk, omdat de krachtige wind een sterke nachtelijke afkoeling tegenging. Slechts over Scandinavië waar in het Noorden een hooge druk nog stand houdt, veranderde de temperatuur weinig, over de Britsche eilanden viel zware neerslag. Calshot had 30, Croydon 22 m.M. Verder meldden Weenen 17, Danzig 11 en Breslau 11 m.M. Deze regen wordt veroorzaakt door een op vullende depressie over Centraal Europa. Het weer ten onzent zal in de eerste 24 uur waar schijnlijk onder depressie invloed staan. Vrij sterke wind en regenbuien zijn waarschijnlijk. Barometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur Opgave van Fa. KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. 63 F. 52 F. 62 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 3 September. Bevallen 29! Augustus: E. A. Beringen— Ruijgrok, z.; 3 Augustus: G. van Zuidam— v. d. Vlekkert, z.; J. M. Verberne—Delissen, d.; C. KuiperKuiper, z.: H. H. J- Deen Smeenk. z.; L. C. Kroskinski—Grootenboer, z 30 Augustus: L. Rijbroek—Kol, z.; 1 Sep tember: C. van Galende Boer, z.; K. P. v. d. Horst—Calandt, z.; H. M. N. Schneiders— te Kloese, d.: H. J. de Graaf—Tuijtel, z.; Overleden 29 Augustus: J. P. v. d. Putten, 21 jaar, Regulierstraat: 30 Augustus: J., 7 mund.. z. v. D. G. de Moes, Delistraat; J. Ree rink—Reerink. 76 j., Nieuwe Gracht; T. P. van Berkum, 72 jaar, Koudenhorn; 31 Augus tus: T .M. Tollenaarvan Bockhooven, 86 Ripperdapark; A. C. Bosman—v. Roon. 71 j., Hazepaterslaan. Openluchtconcert der H. O. V. Het belooft veel! Het is den dirigent Frits Schuurman mogen gelukken voor de vertolking van de solistische gedeelten uit.de koren „Die Himmelerzahlen" (Haydn) en „Landerkennung" (Grieg) de welwillende medewerking te verkrijgen van een groot aantal welbekende zangeressen en zangers in en buiten Haarlem. Aan het koor „Die Himmelzahlen" werken de volgende solisten mede: voor de sopraan partij (Gabriel) de dames: Corry Bijster, Eline Hemrica. Lien Pool, A. H. Brandenburg. Bep Bos. Kitty Nederkoorn en Annie Andringa. Voor de tenor-partij (Uriel) de heeren: Michel Gobets, Willem Snoeks, G. Drogtrop. M. de Graaff en J. M. J. van Velthuysen. Voor de bas-partij (Raphael) de heeren: Otto Cou perus, Jaap Stroomenbergh en Johan Lam men. De bariton-solo uit „Landerkennung" zal gezongen worden door de volgende heeren: Otto Couperus, Jaap Stroomenbergh, Johan Lammen, Michel Gobets, Karei Bakker, J. G. Blom, J P. Knape, A. de Vos, J. P. Lewis, W. Duim, Van der Maat en C. C. Maarleveld. Ook het instrumentaal ensemble zal, be halve door het V.A.R.A.-orkest, nog versterkt worden door eenige Haarlemsche musici die reeds eerder hun spontane medewerking aan de concerten der H.O.V. verleenden, n.l. mej. Nel Keijser (viool), P. de Nobel (violoncel) en C. Luersen (fluit). De repetities zijn in vollen gang. Er wordt met enthousiasme en toewijding gewerkt. Op het H.F.C.-terrein worden eveneens de han den uit de mouwen gestoken. Het slanke stei- gerwerk ten behoeve van den geluidstrechter nadert reeds zijn voltooiing. Alle voorwaarden voor het welslagen voor deze massa-uitvoe ring zijn aanwezig. Er wordt aan herinnerd dat de vóór-ver koop Woensdagmorgen ophoudt. Op het ter rein zijn de toegangsprijzen voor alle rangen f 0.25 hooger. Men voorzie zich dus tijdig van plaatsbewijzen. ORGELBESPELING Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem op Dinsdag 4 September 1934, des avonds 8.15—9.15 uur. door den heer George Robert. Het programma luidt als volgt: 1. Ciacona 2. Pastorale 2. Fantaisie op. 101 4. Interlude 5. 2de Suite Prélude pastoral Allegretto con moto Andantino Final-Marefoe Joh. Pachelbel J. S. Bach C. Saint-Saëns Th. Dubois L. Boëllmann DE VACATURE—DE KADT IN DEN GEMEENTERAAD. Naar wij vernemen is de beslissing in de quaestie of de heer N. Posthumus zijn benoe ming tot lid van den Gemeenteraad in de va cature—De Kadt zal aanvaarden, een week uitgesteld. Voor den Kantonrechter. Autobussen zonder vergunning. Heden diende voor het kantongerecht de zaak tegen een autobusondernemer uit Leeuwarden, die er van verdacht was zonder de vereischte vergunning een autobusdienst tusschen Leeuwarden en Amsterdam te heb ben uitgeoefend. Een rijksveldwachter had op 9 Juni geconstateerd, dat een groote mo torwagen met het opschrift Veldman's Tou ringcar aan de Velserpont passagiers uitliet, welke personen hem verklaarden met dien wagen de reis van Leeuwarden te hebben ge maakt, nadat zij reeds eerder met dien wagen van Velsen naar Leeuwarden waren vertrok ken. De chauffeur verklaarde geregeld met dien touringcar heen en weer te rijden tus schen Amsterdam en Leeuwarden. De veldwachter had trouwens reeds eerder en herhaaldelijk gezien, dat bedoelde wagen aan de Velserpont passagiers uitliet. De autobusondernemer als verdachte ge hoord, achtte zich niet strafbaar, aangezien hij volgens zijn zeggen alleen personen ver voerde, die zich te voren hadden opgegeven. Hij erkende, dat door hem dienstregelingen waren uitgegeven, vermeldende de dagen en uren waarop gereden zou worden. Een der passagiers, als getuige gehoord, verklaarde, dat zijn vader tevoren schriftelijk opgave had gedaan aan het kantoor te Am sterdam, op welk tijdstip men wilde in stappen. De ondernemer en de chauffeur ontkenden onderweg personen te hebben opgenomen, die zich niet te voren hadden opgegeven. De ambtenaar van het openbaar ministe rie was van oordeel, dat hier gesproken kan worden van een overtreding der wet op de openbare middelen van vervoer. Ieder, die zich opgaf, kon vervoerd worden; het doet niet terzake of men zich eenigen tijd tevoren moest opgeven. Uit de dienstregeling blijkt, dat het hier geen opzichzelfstaand geval be treft. Het openbaar ministerie eischtte 100.— boete. De kantonrechter was mede van oordeel, dat hier sprake was van een autobusdienst zonder de vereischte vergunning en veroor deelde tot ƒ50.boete. Daarna stonden een drietal personen te recht, die zonder vergunning passagiers ver voerd hadden van Velsen naar Wijk aan Zee. Zij hadden standplaats genomen bij de aan legplaats van de boot en aan passagiers, die daar uitstapten aangeboden hen naar Wijk aan Zee te vervoeren. Dit was op verschil lende dagen geschied. De ambtenaar van het openbaar ministerie was van oordeel, dat bij alle drie sprake was van een autobusdienst zonder vergunning en eischte 25.boete tegen ieder hunner. De kantonrechter veroordeelde conform. PARIJSCH NACHTFEEST IN „DREEFZICHT In het café-restaurant „Dreefzicht" was Za terdagavond en ook gedurende een deel van den nacht aan de gewone dancing bijzondere attractie verleend door de medewerking van Willy Yardaz en zijn 'artisten. Er werd veel belangstelling getoond door tal van danslustigen voor dit „Parijsche nacht feest" met „Parijsche attracties", dat was aangekondigd met den naam: „Een nacht in Montmarte". En naarmate het later werd, kwam de vroolijke stemming er in, zooals wij konden constateeren toen wij er een kijkje gingen nemen. Er waren inderdaad verschillende aardige attracties. Zeer in den smaak viel de „rou lette-dans" waarbij de dames verschillende prijzen trokken. Er was een onbekende dan seres, geheimzinnig gemaskerd en de heer die met deze mysterieuse figuur een dansje mocht maken, werd door het lot aangewezen. Wij hoorden ook een zangeres eenige Engelsche en Duitsche liedjes ten beste geven en zagen een goed dansnummer van Willy Yardaz en zijn partner. De vele aanwezigen amuseerden zich uit stekend. AUTOCURSUS IN DE AMBACHTSSCHOOL. Bij voldoende deelneming wordt op ongeveer 15 September, evenals de laatste 6 a -7 jaren, wederom een autocursus voor dames en hee ren in de Ambachtsschool geopend. Indien men een dergelijken cursus gevolgd heeft en bij het eindexamen voor de verschil lende vakken gemiddeld het cijfer 7 behaalt, verkrijgt men automatisch ook het z.i Groot-diploma voor autobestuurder. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Van 19 tot en met 25 Augustus kwamen te Haarlem 5 gevallen van roodvonk voor, waar van er drie in een gezin waren, en een geval van kinderverlamming. Te Zandvoort werd een geval van roodvonk geconstateerd. BAPTISTENGEMEENTE. Door deze gemeente, aangesloten bij de Unie van Bapt. Gem. in Nederland, gevestigd Bake- nessergracht 65, werd een beroep uitgebracht op Ds. A. P. Barendregt, predikant te Emmer- erfscheidenveen. DE NOORDZEESLUIZEN. Door de Noordzeesluizen alhier zijn in de maand Augustus geschut: uit zee 325 stoom- en motorschepen meteen inhoud van 2.206.949 M.3 en naar zee 328 stoom- en motorschepen met een inhoud van 2.304.141 M3. BLOEMEN DAAL IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.—/ 085. Griet per K.G. 22.—11.—. Tongen per K.G. 1.750.75. Middelschol per 50 K.G. 23. Zetschol per 50 K.G. 22.50. Kleine schol per 50 K.G. 12.50—3.40. Schar per 50 K.G. 9.50—8.—. Vleet per stuk 1.480.40. Groote schelviscn per 50 K.G. 17.50f 15. Middelschelvisch per 50 K.G. 14.11. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 10.— 6.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. 7.50f 3.60. Kabeljauw per 125 K.G. 43.16.50. Groote gullen per 50 K.G. 7.3. Kleine gullen per 50 K.G. 3.900.75. Wijting per 50 K.G. 4.—2.50. Makreel per 50 K.G. 7.503.30. Koolvisch per stuk 0.42. Versche haring per kist 4.—1.90. Groote hake per 125 K.G. f 82.f 75. Middel hake per 125 K.G. 87.—70.—. Kleinmiddelhake per 50 K.G. 32.—27.50. Klein hake per 50 K.G. 25.—14.—* REGEN EN ONWEER. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het hier zwaar weer geweest. Niet alleen woedde er een hevig onweer, maar een ware wolkbreuk ontlastte zich boven de gemeente, zoodat Zondag nog vele paden in het Bosch, in groote waterplassen waren veranderd, JUBILEUM M.U.L.O. SCHOOL. Het 20-jarig bestaan van de Openbare School voor U.LO. is Zaterdag vrijwel onop gemerkt voorbijgegaan. De jubileerende leer krachten ontvingen bloemen en felicitaties. In November zal het jubileum op een feest avond worden herdacht, waarvoor de kinde ren na de vacantie de noodige voorbereidin gen zullen treffen. JEUGDWERK. Zaterdag 8 September van 24 uur moeten de floralia-potjes worden ingeleverd in het Jeugdhuis. Zondag van 3—5 uur wordt daar dan een tentoonstelling van gehouden. Op Woensdag 19 September volgt dan de prijsuitdeeling en wordt een film vertoond voor de kinderen die potjes hebben ingeleverd. Wie geen potjes inlevert, krijgt ook geen toegangskaart. AMSTERDAMSCHE BEURS Maandag 3 September 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVERFENIGING KANTOOR HAARLEM Staatsl. Blnl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1,2 pCt, Nederl. Indië 1930 11 Staatsl. Buitenl, 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930(Youngleen 26H-« 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr, Schatk. 1932 Scheepv. Mljen, Stoomv. Mij. Ned. Indnstr. Blnnenl. 37 Alg. K.zljde Unie.... A. N. I .E. M. (Nat v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft.... 199H Ned. Ind. Gaa (Nat. Gem. Bez. Philips 216H-W* Unilever 66fc Indnstr. Buitenland. Anaconda Copper Bethlehem Steel \1%-H 1% 6 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 15tf North Amer. Cy. Standard Brands 12* lOVs 30% Banken Blnnenl, Koloniale Bank Cert. Handel Mij. 43 Banken BuitenL Deutsche Relchsb 1. Mij. Blnl. Kon. Petroleum iE4 H-H Perlak 91 Petrol. Mij. Buitenl. 10% 4% Cultuur Mljen. 174 N. 1. S. U 76 Vorstenlanden 19* Mijnbouw Mljen. Alg. Exploratie 129 156' Tabak Mljen. Dell Batavia Tabak 161* 131 138* Rubber Müen. A'dam Rubber 102* 103 Dell Bat. Rubber..., 80 Ned. Ind. Rubber Koffie 109 Ver. Ind. Cult. Oudern. 79 Spoorwegen Buitenl. Comm Milwaukee 6 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas 60 Prolongatlekoera

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2