UIT HET BUITENLAND HET SAARPLEBISCIET IN 1935. DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Radio-Procramma 1 MAANDAG 3 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Meer dan de helft van het aantal politieke gevangenen in Duitschland is vrijgelaten. Opheffing van het concen tratiekamp Oraniënburg. Fransch-Belgische economische besprekingen. Duitschland Groot aantal politieke gevangenen vrijgelaten. De Pruisische premier Goering heeft thans het nader onderzoek naar de gevallen van „Schutzhaft". waartoe door rijkskanselier Hitler bevel was gegeven, voltooid. Hij heeft gelast, dat opnieuw 742 personen uit de „Schutzhaft" worden ontslagen; d. i. veel meer dan de helft van het totale aantal der genen, die zich thans nog in Pruisen in deze soort gevangenschap bevinden. Voor het rnee- rendee! zijn de vrijgelatenen voormalige leden der socialistische en communistische partijen. Oraniënburg opgeheven Als gevolg van dezen maatregel wordt het concentratiekamp Oraniënburg, dat men 'thans niet langer noodig heeft voor het on derbrengen van Schutzhaft gevangenen, ont bonden. Tot de in vrijheid gestelden behoort ook de voormalige eerste burgemeester van Maag denburg tD. N. B.) Frankrijk. Economische besprekingen van Jaspar en Lamoureux. De Belgische minister van buitenlandsche zaken Jaspar heeft Zaterdag een langdurii onderhoud gehad met den Franschen minister van economische zaken, Lamoureux. Voor naamste onderwerp dezer besprekingen waren de scherpe Fransche contingenteeringsbepa- lingen, die een zeer nadeeligen invloed uit oefenen op den Belgisch-Franschen warenruil. In aansluiting op deze bespreking onderhan delde Jaspar met Doumergue en Barthou over algemeene politieke problemen benevens over het nauwer aanhalen der economische betrek kingen. Naar verluidt zou daarbij de gemeen schappelijke wensch tot uiting zijn gekomen deze betrekkingen snel en essentieel uit te breiden. Men heeft geconstateerd, dat princi- pieele overeenstemming op alle gebieden heerscht. Oostenrijk. Nasleep van deJuli Putsch. Volgens een mededeeling van de Reichspost is een aanvang gemaakt met een onderzoek tegen 300 ambtenaren in verband met de Juli- Putsch Reeds zijn 5 ambtenaren, die na aan komst der opstandelingen op de binnenplaats van de bondskanselanj „Heil Hitier" hadden geroepen, ontslagen. Tegen hen zal eveneens een gerechtelijk onderzoek worden ingesteld. Italië. Verbannen socialisten wan trouwen Caldara. Het secretariaat der Italiaansche socialisti sche partij dat te Parijs gevestigd is, deelt naar aanleiding van de onthullingen in de „Daily Telegraph" mede, dat Caldara reeds lang niet meer als socialist beschouwd wordt. Hij heeft inderdaad besprekingen gevoerd met Mussolini over het oprichten van een tijd schrift, hetgeen natuurlijk ten doel had een zoogenaamde „socialistische beweging" in Ita- lië te scheppen om aldus de agitatie der ver bannen Italiaansche socialisten te verlammen. De Italiaansche socialisten hebben een of- offensief en defensief verbond gesloten met de communisten en zullen volgens deze mede deeling den strijd tegen het fascisme van Mussolini met alle scherpte voortzetten. Denemarken. De nationale socialistische partij ontbonden. Reuter meldt uit Kopenhagen, dat de nat. socialistische partij in Denemarken ontbon den is. Terwijl de leider van de nat. socialisten, Lembcke, bezig was zijn party te ontbinden, .zijn door de politie te Kopenhagen elf Deen- sche nat. socialisten gearresteerd. Men deelt mede dat het aantal Duitsche nat. socialisten in Sleeswijk toeneemt. Bulgarije. Bommen ontploft. Uit Sofia, 2 Sept.Hedenmorgen vroeg, tegen 3 uur zijn twee bommen ontploft in de mijn nabij de woningen van den vroegeren minister van oorlog, generaal Baladj'ieff en den vroege ren chef van den generalen staf. Er werd geen schade aangericht. Men heeft den indruk, dat het hier gaat om een politieke aangelegenheid, waarbij niet de bedoeling voorzat schade aan te richten of slachtoffers te maken, te meer daar de beide generaals op het oogenblik niet in hun woningen verblijf houden. Rusland. Vijf ambtenaren ter dood veroordeeld. Naar uit Moskou wordt gemeld heeft de Sovjet-rechtbank te Rersjina vijf ambtenaren wegens diefstal van levensmiddelen, sabotage en fraude ter dood veroordeeld. (Reuter). China. pansche gezant te Nanking heeft van de Chineesche regeering bestraffing der moor denaars geèischt. Noodweer boven Z. W.- Frankrijk. Verkeer belemmerd, wijngaarden beschadigd. PARIJS, 2 Sept. V.D.) Het geheele Zuid- Westen van Frankrijk is door een feilen wer velstorm geteisterd. De telefoonverbindingen met Parijs waren geruimen tijd verbroken. De bedevaartsplaats was gisteren den geheelen dag van de buitenwereld afgesloten. Sedert dertig jaar is volgens de herinnering der be volking hier niet zoo'n noodweer voorge komen. De storm heeft de steden Bayonne, Tarbes, Toulouse en Perpignan schade berok kend. Door omvallende boomen werden eenige per sonen gewond. Spoorwegverbindingen werden verbroken, wijngaarden en maïsvelden leden groote schade, de visscherij werd belemmerd, schepen uit Noord-Afrika kwamen met groote vertraging aan. Tengevolge van dit noodweer is hedenmor gen een sterke temperatuursdaling ingetreden. Uit het Centraal gebergte komen berichten over sneeuw, die hier en daar reeds 10 c.M. hoog zou liggen. :Ook in het Noorden van Frankrijk is het slecht weer geweest. In de haven van Le Havre is de bliksem in een olieloods ingeslagen, waar door brand ontstond. Het vuur kon echter spoedig worden gebluscht. Ontvluchtingspoging uit Amerikaansche tuchtschool. Tijdens baseball-wedstrijd. Tijdens een baseball-wedstrijd in een tucht school op Randalls Island hebben naar Reu ter uit New York meldt 365 jongens een poging tot ontvluchting gedaan. Sommigen trachtten den 17 meter hoogen muur over te klimmen, anderen sprongen in de diepe en snelstroo- mende East River, met het doel een midden in de rivier gelegen eiland te bereiken, weer anderen maakten zich meester van een sleep boot. die aan de kade bij de tuchtschool ge meerd lag. De politie zette onmiddellijk de achtervol ging in, waarbij zij gebruik maakte van traan- gasbommen en schoten in de lucht loste. Boot jes werden uitgezei. waarmee de zwemmers weer werden opgepikt. Slechts vijf jongens slaagden er in. zich uit de voeten te maken en zijn tot dusver niet achterhaald. NEW-ORLEANS ONDER DICTATUUR VAN SENATOR LONG. NEW-ORLEANS1 September (Reuter). - Na de afkondiging van den staat van be leg in de stad New-Orleans heeft senator Long gewapende afdeelingen der nationale garde de stad laten binnenrukken. Long oefent thans over den staat Louisiana dicta toriale gevoegdheden uit, welke zonder pre cedent zijn in de geschiedenis der Vereenigde Staten. Hij is voornemens de troepen te ge bruiken voor het sloopen der speelhuizen en bordeelen. NEDERLANDSCH SCHIPPER TE ANTWERPEN VERDRONKEN. ANTWERPEN, 1 Sept. (V.D.) Hedenavond te acht uur is de 43-jarige Nederlandsche schipper Terstra. machinist aan boord van het binnenschip Stad Amsterdam III, dat ge meerd lag in het Willemsdok te Antwerpen overboord gevallen en verdronken. MIJNWERKERS ONDER VALLEND GESTEENTE BEDOLVEN. KATTOWITZ, 1 Sept. (V.D.) In de Roe mer-mijn in het district Rybnik is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd. Twee mijnwerkers werden daar door vallend gesteente bedolven. Na verscheidene uren eerst slaagde men er onder levensgevaar in de beiden te bergen. Een hunner was echter reeds overleden. De tweede werd met zware verwondingen tevoorschijn ge haald. Men vreest voor zijn leven. FRANSCH JACHTVLIEGTUIG VLIEGT TEGEN BOOM PARIJS, 2 Sept. (V.D.) Een vliegerluitenant, die na de laatste manoeuvres boven Parijs met zijn jachteskader naar Lyon terugkeeren wilde, is in de nabijheid van Cureux (Rhone) tegen een boom gevlogen. De machine werd volkomen vernield. De pi loot was op slag dood. Vijftig gewonden bij spoorweg ongeluk in Frankrijk. Locomotief rangeerde zonder machinist of stoker! Zondagmiddag tegen 12 uur is op het Gare de l'Est te Parijs een spoorwegongeluk ge beurd. waarbij volgens de tot dusverre be kende gegevens, ongeveer 50 personen min of meer ernstig gewond werden. Een rangeerenae locomotief is tegen dat tijdstip met groote kracht tegen een in het station staande personentrein aan gereden. Van de dertig uit hout gebouwde waggons werd een groot gedeelte -in elkaar gedrukt en vernield, vooral die waggons, die zich aan den kop van den trein bevonden. Gelukkig wa ren er nog slechts weinig passagiers in den trein. Er werden ongeveer 34 personen naar het ziekenhuis overgebracht, van wie 6 ern stig zouden zijn gewond. Een groot gedeelte der gekwetsten is nog op het station verbon den, waarna zij zich naar huis konden be geven. Men heeft kunnen vaststellen, dat de ran- geerende locomotief achteruit rijdende op den personentrein is gereden, zonder dat er zich een stoker of een machinist op bevonden. TREINBANDIETTEN DOOR MANDSJOE- RIJSCHE MILITAIREN OMSINGELD. De bandieten, die na den aanval op den expresstrein bij Charbin een groot aantal rei zigers ontvoerden, hebben, toen zij zagen, dat zij door de Japansche erl Mandsjoerijsche mi litairen omsingeld waren, zich bereid ver klaard hun gevangenen vrij te laten. Zij eischten echter vrijen aftocht voor zichzelf, hetgeen door de militaire bevelhebbers werd geweigerd. Er is, volgens Reuter, op de bandieten niet gevuurd, daar gevreesd wordt, dat de ont voerden dan worden getroffen. Blijven de bandieten weigeren zich onvoorwaardelijk over te geven, dan zal de omsingeling ge handhaafd blijven, totdat zij voor de over macht zwichten. Aan de Courant wordt nader gemeld: De 80 personen, onder wie verscheiden buitenlanders, die Vrijdag j.l. door Chinee sche bandieten na den overval op den snel trein HsinkingCharbin als gijzelaars wer den meegevoerd, zijn Zondag uit de handen der roovers bevrijd. Op een enkele uitzonde ring na is de toestand der bevrijden betrek kelijk goed, ofschoon allen zeer uitgeput zijn. Hagelstorm verwoest Hongaarsch dorp. Regeering komt de bevolking te hulp. Uit Boedapest: Boven de im het wijngebied van Tokaye gelegen gemeente Tarcal heeft zich binnen enkele minuten een ontzaglijke hagelbui, gepaard met een feilen storm, ont last. De geheele streek was plotseling in het diepste duister gehuld. Er vielen hagelsteener. van 50 tot 60 gram. De wijnoogst is vernield, zeer veel vee is om .het leven gekomen, een boer werd met zijn paarden, door de hagel- steenen gedood. Het steeds hooger stijgende water dwong de bewoners hun toevlucht te zoeken op boo men. daken e.d. Eenige hulpexpedities en het te Tokaye ge legerde bataljon pioniers is naar Tarcal ver trokken. De laatste berichten melden, dat men hel plaatsje als vrijwel geheel verwoest kan be schouwen. De Hongaarsche regeering heeft maatrege len genomen om de bevolking voor de ergste gevolgen van de ramp te behoeden. Campana opgegeven. Brandweer moet den strijd tegen het vuur staken. Reuter meldt uit Buenos Aires: De geheele stad Campana is thans, nu voor de tweede maal binnen een week een groote brand is uitgebroken, aan de vlammen over gelaten. Toen Zaterdagmiddag nog meer petroleum- reservoirs in brand vlogen, werd de hitte zoo ondraaglijk, dat zelfs de brandweer den moed opgaf en alle pogingen tot het blusschen van den brand staakte. Alle beschikbare voertuigen zijn te voor schijn gehaald om de 15.000 personen tellende bevolking der stad in veiligheid te brengen. De schade van den reusachtigen brand wordt thans op ver over de 12 millioen gulden geschat. Het aantal dooden staat nog niet vast. maar bedraagt ten minste 20, dat der gewonden ruim 100. Het vuur neemt af. Nader meldt Reuter: De toestand te Cam pana is iets verbeterd, daar de brand in de petroleum-opslagplaatsen in hevigheid is ver minderd. Vele bewoners zijn dan ook weer naar de stad teruggekeerd. Er bestaat geen gevaar meer. dat de brand de overige petro leum-reservoirs zal aantasten. Hitler-régime schept moeilijkheden. Het werk der neutrale verkiezingscommissie. Uit gesprekken die ik gedurende mijn ver blijf in het Saargebied daar met menschen van verschillende gezindheid heb gehad, waar onder er meer dan een was. die aan den hul digen politieken strijd actief deelneemt, bleek mij dat demeeningen omtrent allerlei met het plebisciet samenhangende kwesties in be langrijke mate uiteenliepen. Dat geldt zoowel voor de vraag wat als de meest gewenschte uitslag van het plebisciet beschouwd wordt en voor de verwachtingen aangaande het resul taat. als ook reeds onmiddellijk voor wat rnen er vindt van het tijdstip van het plebisciet. Vroeger mochten allen daarnaar gehaakt heb ben, thans zijn er heel wat die eigenlijk de stemming op 13 Januari liever niet zouden zien doorgaan. Uitstel, aldus een redeneering. die ik nog al eens hoorde verkondigen, ware verkieselijker omdat men nu veel te veel leeft onder den van hei nationaal-socialisme als mede van de theorie en praktijk der gelijk schakeling (inhaerent trouwens aan deze be weging) uitgaanden druk, terwijl ingeval eener hereeniging met het Rijk voor de min derheid het ergste te vreezen ware. Bovendien acht men onder het huidige regime de juist ook met het oog op de economische belangen van hst Saargebied zoo noodige Fransch- Duit-sche toenadering uitgesloten. Waar deze dicht bevolkte aan kolenmijnen en industrie rijke streek steeds pieer op nauw contact met Frankrijk aangewezen is. waarvan sedert 1919 het aangrenzende Elzas-Lotharingen weer deel uitmaakt met welk gebied de economische belangen van het Saarland nauw verwezen zijn, zou er perse ten behoeve van het Saar- •rebi°d (dat momenteel onder het Fransche tariefregime valt) werd het weer heelemaal Duitsch, een bijzondere voorrechten verschaf fende regeling getroffen moeten worden. Iels dergelijks was denkbaar geweest onder de pe riode BriandStresemann, doch nu. onder Hitier en de zijnen valt er van toenadering tusschen Berlijn en Parijs niet heT veel te verwachten. Geen wondei dat menige Saar- burger in het licht van dit alles het een on mogelijk zware taak vindt om thans voor te rugkeer tot het Rijk te stemmen en hij liever onder toch eenmaal wel weer te ver waanton minder ongunstige politieke en economische omstandigheden geroepen zou worden tor. cie uitspraak, die men op 13 Januari a.s. van hem vraagt. Daarnaast heb ik nog een gansch an der argument voor uitstel hcoren aanvoeren. De verkiezingscommisise en haar corps van werkers zou over meer tijd moeten kunnen beschikken, wil zij weten te vermijden dat cr niet heel wat lieden ten onrechte op de kie-, zerslijst zullen paradeeren, die daardoor aan. de stemming kunnen deelnemen. Hier kem ik nu op wat ik in mijn vorigen brief al ncemde het belangrijke werk oer n?u trale organisatoren van het plebisciet Dank zij de mij ter plaatse door verschillende der betreffend? heeren verleende voorlichting is het mij nog eens heel duidelijk geworden, dat het hier om heel wat meer gaat dan louter technisch-administratieven arbeid. Wat zij doen is tenslotte juist uit een politiek oogpunt van d° srootste beteekenls. Dat blijkt al on middellijk uit de zooeven weergegeven kri tiek. dat de kiezerslijst, doordat er onvoldoen de gelegenheid is haar van a tot z te contro leeren, niet in orde zou wezen. Het recht om on 13 Januari te stemmen hebben n 1 ahe mannen en vrouwen, die op 28 Juni 1919, da tum van de onderteekening van het verdrag van Versailles. Saarinwoners waren en op den dag van het plebisciet 20 jaar oud zijn. Voor zoover degenen, die aan deze beide vereischten voldoen, momenteel in het Saargebied wo nen. moeten de gemeentelijke commissies, aangesteld voor het opmaken der kiezerslijst, hen daarop automatisch inschrijven. Zij die thans elders wonen, wel echter aan de twee genoemde eischen beantwoorden, kunnen zich zelf aanmelden om op dë lijst geplaatst te worden. Nu soreekt het vanzelf, dat de twee elkaar bestrijdende groepen zich alle mogelijke moeite getroosten om menschen. op wier aan hang zij meenen te kunnen rekenen, m het kiezerscorps te doen opnemen. Daarbij zal al licht nogal eens geprobeerd worden iemand ingeschreven te krijgen, die er eigenlijk geen aanspraak op kan maken. De onder de door den Volkenbond ingestelde Verkiezingscom missie werkende districtsinspecteurs en hun helpers hebben tot taak de al of niet juistheid der' aangiften te verifieeren. Heel eenvoudig is het niet. om thans, 15 jaar later, te kun nen ontdekken of al degenen, die zij op de lijst aantreffen, inderdaad op 28 Juni 1919 in het Saargebied woonden en gecenseerd kunnen worden de bedoeling gehad te hebben (want dat hoort er bij) er te blijven wonen. Bovendien hebben de gemeentelijke com missies in het samenstellen van de lijst, in eerste instantie tenminste, een groot aandeel. En nu hoorde ik de klacht, dat daarin vrijwel uitsluitend aanhangers van het Duitsche front zouden zitten, die dus zooveel mogelijk voor standers van hereeniging met het Rijk als kiezers willen boeken Wel bestaat er beroep op de neutrale districtsinspecteurs tegen fou ten in de vcorloopige kiezerslijst, terwijl deze het recht hebben cl? juistheid van wat hun de gemeentelijke commissies voorleggen t? toet sen, doch in totaal zullen er vermoedelijk wel 500.000 stemgerechtigden zijn. Een dergelijke massa nu kan door de onpartijdige instanties ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Koreanen door Chineezen vermoord. Te Loeansjau hebben, naar Reuter meldt .Chineezen zeven Koreanen vermoord De Ja niet stuk voor stuk worden nagegaan. Met dat al, komen de in de groote gemeenten tot dus verre ondernomen steekproeven op minstens 10 pet, der ingeschrevenen neer: in kleinere plaatsen bedraagt het percentage dier steek proeven zelfs tusschen de 50 en 100 pet. Waar nu bij dit alles nagenoeg nooit eenige knoeie rij ontdekt is, kan men er van op aan, dat van eenigen omvang hebbend geknoei geen sprake is. Want anders zou dat zeker al bij de 10 pet, die men verifieert, in het oog moeten loopen. Dit verifieeren toch gebeurt met heel veel zorg. Een prachtig ding is daarbij, dat reeds in 1923 ingevolge opdracht van den Volken bondsraad een Zwitser, Bonzon genaamd, toen nog aanwezigen documenten welke'van nut konden zijn voor de aanwijzing omtrent de woonplaats van Saarburgers op 28 Juni 1919, heeft nagegaan en dez? gegevens in ver zekerde bewaring heeft gesteld! Thans bewij zen die documenten van Bonzon buitenge woon waardevolle diensten bij het verificatie- werk, Een en ander geeft dan ook ongetwijfeld genoegzaam zekerheid, dat er geen sprake is van een in zoo grocte mate onjuists kiezers lijst, dat dit ook maar van eenigen invloed van beteekenis op het stembusresultaat zou kunnen zijn. De heeren zijn bovendien met hun werk zoo flink opgeschoten, dat zij waar schijnlijk nog 3 weken speling zullen hebben om het nemen van verdere steeknroeven. juist in de groote plaatsen, voort te zetten en aldus een hooger controle-percentage te berei- -*n. Dat de animo om menschen op de kie- hist te plaatsen groot is, heo ik zelf nog - renomen teen ik eenigen tijd doorbracht i een bureau van een der groepen waar men "'ii al of niet vermeenden aanhangers den icodigen bijstand voor hun inschrijving ver leende. In het Rijk, d.w.z. buiten het Saar gebied. werdt- daar ook heel wat aan gedaan: men r?kent dan ook op de inschrijving van niet minder dan 80.000 stemgerechtigden die momenteel heelemaal niet meer in het gebied wonen en van wie er b.v. heel wat in Amerika zitten! Het Rijk zorgt er voor, dat zij voor de bescheiden som van 69 Mark „eventjes" op 13 Januari in hun oude Saarstreek kunnen ko men stemmen! Dr. E. VAN RAALTE. WEER EEN SPOORWEGAANSLAG IN MANDSJOERIJE. Moekden 2 Sept. (V.D.). In den nacht op Maandag hebben Chineesche bandieten op de lijn Kirin Aesjan een werktrein tot ont sporing gebracht. Acht personen werden ge dood, vele anderen zwaar gewond. HET ECHTPAAR VISSER WEER NAAR DE KARAKORUM. Reuter verneemt uit Simla, dat de heer Ph. Visser en zijn echtgenoote het volgend jaar opnieuw een expeditie naar de Kara- korum zullen ondernemen. De Zwitsersche geoloog dr. Wijss maakt vermoedelijk deel uit van de expeditie. „Zorg in de eerste plaats voor behoorlijke bewaking van ons toestel, waarde heer." „Laat dat maar aan mij over. HierHé, psstt. Kakipoero en jijEr volg den een heeleboel bevelen in de landstaal. „Ziezoo, ga jullie nu maar mee.... Kom toch mee! Wat zullen we eten en drinken!" Ze kwamen bij een van de witte ge bouwen en stegen de trappen van de galerij op. Het eerste wat Piet daar zag was een geweldig groote aap, die al zijn tanden liet zien. „Koest. Jocko, ga in je stoel zitten." De aap ging gehoorzaam als een mensch in een groote leunstoel zitten! „Bij gebrek aan beter moet ik wel een aap als huisgenoot hebben," zei de planter, „maar Jocko is een vriendelijk beest, hè, Jocko?" Jocko scheen Piet echter toch nog aardiger te vinden en kwam van zijn stoel, recht op Piet af. Die vloog de kamer achter de galerij ih. De aap hem na!. x DINSDAG 4 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. AVRO. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Och tendconcert. 9.00 Klassiek programma. 10.00 Tijdsein AVRO-klok. 10.01 Morgenwijding; 10.15 Muziek ter nabetrachting. 10.30 Kook- en bak- praatje door Mevr. R. LotgeringHillebrand. 11.00 Aansluiting met het RAI-gebouw te Am sterdam. Congres van den Kon. Nederland- schen Middenstandsbond. 11.30 Pianorecital door Egbert Veen. 12.00 Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Lunchconcert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 2.00 Orgelcon cert door Herman Nieland. Soliste Sophie HaasePieneman. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Onderbreking van het AVRO-programma. Overschakeling naar den zender „Radio Koot wijk". 4.15 Geconserveerde muziek. 4.30 Radio- Kinder-Koorzang onder leiding van Jacob Ha mel. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen door Mevr. Ant. van Dijk. VPRO. 5.30 Bijbelvertel lingen door Ds. B. J. Aris. Eerste voordracht: „Adam en Eva". 6.00 Sluiting. AVRO. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. RVU. 6.30 Lezing door G van Veen; „Wat deugt niet in ons onderwijs". I. „Een nieuwe methode van on derzoek voor de toelating van candidaten voor het Middelbaar Onderwijs". 7.00 Sluiting. AVRO. 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05? 8.15 Zang door het wereldbe roemde Westminsterkoor onder leiding van Dr. John Finley Williams. 9.00 Causerie door Mr. A. W. Kamp: „Eet meer melkbrood". 915 Het Omroeporkest onder leiding van Albert van Raalte. Soliste Ruth Posselt. 10.00 Muziek van de Draaitafel. 10.15 Het Omroeporkest onder leiding van Albert van Raalte. 11.00 Nieuws berichten van Vaz Dias. 11.10 Schijvenparade, (Dansmuziek). 12.00 Tijdsein AVRO-klok en Sluiting. HUIZEN 301 5 M. KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdien stig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 KRO-boys alv. Piet Lustenhouwer. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 KRO-Boys. 1.45 Verzorging zender. 2.00 Vrou wenuurtje. 3.00 Opera „Rigoletto" van Gui- seppe Verdi. 4.00 Zang en Pianorecital. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 „De luchtbescher mingsoefeningen in Gelderland" door A. P. Scheltens. 6.15 Gramofoonmuziek en opening van de Egmond-tentoonstelling te Den Haag. 7.00 Politieberichten. 7.15 Indrukken van Land en Volk. „Portugal" door V. Veiling. ".35 Gra mofoonmuziek. 7.45 Middenstandskwartiertje. 8.00 Het KRO-orkest olv. Johan Gerritsen. 830 Vaz Dias. 8.35 Piano-recital door J. Rodriguez. 8.50 Vervolg-orkest-concert. 9.15 De eerste electrische stadsverlichting door L. Aber. 9.30 Vervolg orkestconcert. 10.15 Vervolg: Piano recital. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmu ziek. 10.45 De KRO-boys onder leiding van Piet Lustenhouwer. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 6.30 Belgische avond. Gevarieerd concert 7.35 Accordeonspel door Alfred Goergen. 8,20 Gevarieerd Belgisch concert door het omroep orkest olv. Henri Pensis. 8.35 Vervolg Geva rieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 9.45 Zangrecital door Irma Prost-Nuel. 10.25 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6