Nationaal Socialistische Partijdag te Neurenberg begonnen. Proclamatie van den Führer. 1 Radio-Procramma DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. ,,In de eerste duizend jaar geen revolutie meer". Het partij-congres der N. S. D. A. P. te Neurenberg is gisteren geopend met het voor lezen van een proclamatie van Adolf Hitler door gouwleider Wagner. In deze proclamatie vestigt Hitier eerst den aandacht op het verschil van dezen zesden partijdag met den eerste, elf jaar geleden te Muenchen gehouden, meldt het D.N.B. Deze partijdag heeft het karakter van een troepenschouw van een leger. Verder zegt hij, dat in de afgeloopen 50 we ken het nationaal-socialisme in Duïtschland bevestigd is, het was een jaar van geweldigen constructieven en productieven arbeid. De nationaal-socialistische revolutie is be ëindigd, deze heeft haar taak volbracht. Thans moet het programma afgewerkt wor den, dit kan nooit door een revolutie geschie den; zooals de wereld niet leeft, van oorlogen zoo leeft een volk niet door revoluties. Beiden kunnen hoogstens de basis voor een nieuw leven leggen. Wij ontleenen verder aan de proclamatie van den Führer, het volgende: ,Als het onze vijanden in het bijzonder bui ten het rijk behaagt in de 4 millioen „neen" stemmers een oppositie waarvan gevaar dreigt te zien, dan kan ons dat slechts inwendig doen glimlachen. Voor 14 jaar zijn wij als eenzame mannen onbekend en anoniem uitgetrokxen om een groote Natie te veroveren. Thans zien wij na een zegetocht, onbekend in de geschie denis nog een tijdje lieden die zich afzijdig houden, afvalligen of menschen waarvan wij in het geheel niet gediend zijn Hun aandui ding als oppositie is de eenige kenteekenmg van hun treurig bestaan. Ook wij waren eens in de oppositie .maar wij waren de nat. soc. partij en ons geloof was ons program. Dezen zijn echter alleen maar oppositie en hebben geloof noch program. Maar ook dit laatste restant van een niet nat. soc. wereld en staatsopvatting zal onze volgende aanval uiteen doen spatten. De juistheid van onze idee, de kracht van onze prestatie, de duur zaamheid van onzen wil zal van hen winnen wat Duitsch is en daardoor kan gewonnen worden. De rest zal juist zoo onbeteekenend zijn voor de toekomst der Duitsche natie als de normale mate van het misdadigersdom van geen belang moet zijn voor de menschelijke samenleving. Iedere poging tegen de leiding van de nat. soc. beweging en van het rijk een gewelddaad op touw te zetten, zullen wij neerslaan en in de kiem smoren, zij kome van wie zij wil. In Duïtschland zijn-revoluties steeds zeld zaam geweest. He: nerveuze tijdperk der 19e eeuw heeft bij ons definitief zijn einde gevonden, In de eerstvolgende duizend jaren heeft in Duitschland geen revolutie meer plaats. Ons regiem ls op alle gebieden met den ar. beid begonnen. Op buitenlandsch politiek gebied hebben wij plechtig de beginselen afgekondigd, volgens welke de Duitsche natie zonder haat of wraak zucht tegen anderen, vrede en vriendschap zoekt, ook met degenen, die voor 15 jaar nog als vijanden tegenover ons stonden. Op binnenlandsch politiek gebied was de zwaarste taak de reorganisatie van de partij en haar onder-organisatie, de zuivering van elementen, die niet waard waren haar naam te dragen. hoogte, die zich in verbinding stelde met de Amerikaansche Federale politie, welke giste ren een man, Mancuso genaamd en diens vrouw arresteerde. Van justitioneele zijde is verklaard, dat op grond van de wet op men- schenroof de doodstraf zal worden geeiseht tegen de gearresteerden. Bemiddeling in het Ameri kaansche textielconflict. Die storende ontwapenings onderhandelingen Internationale wapensjacheraars aan den tand gevoeld. Roosevelt stelt een arbitragecommissie in. De bewijzen van het succes onzer economi sche politiek en van het vertrouwen van het Duitsche volk zijn: 1. Er is een einde gekomen aan de vernie tiging van den boerenstand door executies. 2. De maatregelen tot werkverschaffing hebben in groote lijnen een enorm succes ge had. 3. Het. aantal werkloozen is gedaald met rond 4 1/2 millioen. 4. De Duitsche mark is stabiel gebleven en dat ondanks de exportmoeilijkheden. 5. De inleggeldien op de spaarbanken zijn enorm gestegen. 6 Het verkeer op de spoorwegen, in auto's en in de lucht is geweldig toegenomen. 7. De opbrengst der belastingen is ver boven de raming gekomen. Er zijn nieuwe industrieën gesticht. Tegen de wereld-boycot is men begonnen met de Ersatz" van grondstoffen. Dat alles wordt beheerscht door de eene gedachte: het natio naal-socialisme kent geen capitulatie! Wij hebben alles gedaan om de confessies met den nieuwen staat te verzoenen. Wij zijn vastbesloten, haar zuiver organisatorische versnippering voorzoover het de Evangeli sche belijdenis betreft te doen opgaan in een groote Evangelische Rijkskerk. En even zoo hebben wij ons best gedaan om met de tweede groote christelijke belijdenis tot een oprechte en eerlijke verhouding te komen". Hitler eindigde aldus: „Wij zullen alles doen om het geloof en het vertrouwen van ons volk steeds hechter te maken. En wij zullen de volharding stimu- leeren, die noodig is voor het succes. Het nageslacht zal eens van ons zeggen: Nooit was de Duitsche natie sterker en nooit was haar toekomst meer verzekerd dan in den tijd, toen het oude heilsteeken der Germa an - sche volken, in Duitschland vernieuwd, het symbool van het derde Rijk werd. Leve het Duitsche volk, leve de nationaal- socialistische partij en ons rijk!" De plaatsvervanger ram Adolf Hitler, rijks minister Hess hield een rede, waarin hij oa. zeide: „Deze partijdag is de eerste onder de onbe perkte heerschappij van het nationaal-socialis me. Hij staat in het tee- ken van Adolf Hitler als den hoogsten en uitsluitenden leider. De partijdagen der NSDAP zijn Duitsche geschiede nis. zij zijri mijlpalen op den weg van het Rudolf Hess. Duitsche herstel". Zich wendende tot- den rijkskanselier, zeide hij o.m.: „Gij hebt millioenen menschen weer werk gegeven, gij hebt Duitschland den m- nerlijken vrede teruggegeven. Gij hebt de ver loren eer van het land hersteld, gij hebt den Duitschers nieuwe grondslagen voor hun toe komst gegeven. Gij hebt een geslagen volk opgericht. Gij zijt Duitschland: als gij spreekt, handelt de natie. Dank zij uw leiding zal Duitschland zijn doel bereiken. Uw wil is ons bevel!" Verder heeft Hitier gesproken op de z.g. „Kulturtaging". Incidenten op verscheidene plaatsen. NEW YORK, 5 September (VD.) President Roosevelt heeft besloten een commissie van arbitrage te benoemen inzake het textielcon flict. In Nieuw Engeland schijnt de stakingsbe weging veld te winnen. Te Fallriver (Mas- sachussetts) zijn weer zeven spinnerijen geslo ten.. Thans wordt in 10 van de 22 spinnerijen niet gewerkt. Te Paterson (New Jersey) zijn 20.000 arbei ders uit de zijde-industrie in staking. In Noord en Zuid-Carolina zijn van de 160.000 werklieden bijna 100.000 in staking. Te Aeon (Georgia) wordt in geen enkele spinnerij gewerkt. Daarentegen wordt op Rhodes Island op bijna volle capaciteit gewerkt. NEW YORK, 5 September (VD.) In ver band met de staking der textielarbeiders is het Woensdag in verschillende plaatsen tot ernstige incidenten gekomen. Te Trion (Georgia) heeft een schietpartij plaats gehad. Een arbeider is gedood, 15 zijn gewond. Te Augusta (Georgia) zijn drie stakers bij een botsing met de politie gewond. Stakende arbeiders^ hebben te Greenville (Zuid Caro lina) werkwillige vrouwen mishandeld. Stakers trekken in troepen van duizend van plaats tot plaats. Zij hebben door intimidatie de sluiting van honderden ondernemingen be werkt. In het geheel zijn thans ongeveer 350.000 arbeiders in staking. In het Noorden is het tot een ernstig in cident gekomen, toen een groote menigte, welke bij den uitgang van een spinnerij te Millbury (Massachussetts) stond te wachten plotseling de .arbeiders die de spinnerij verlieten om te „aan schaften, met knuppels aanvielen en met steenen bekogelden. De politie greep zeer krachtig in, Engeland. Invoering der 40-urige werk week geëischt. Het Trades Union congres heeft te Londen een -resolutie aangenomen, waarin onmiddel lijke invoering wordt geëischt van de werk week van veertig uur, zonder vermindering van loonen. Britsah'Indië. Een manoeuvre van Gandhi? In welingelichte kringen te Bombay wordt volgens Reuter, Gandhi's besluit om af te tre den als hoofd van het Nationale Congres uit gelegd als een schijngebaar dat tot doel heeft een einde te maken aan den internen strijd. Rusland. Accoord met Mandsjoekwo inzake voorkoming van incidenten. Tusschen Sovjet-Rusland en Mandsjoekwo ls, volgens een Reuterbericht uit Moskou, een overeenkomst geteekend, waarbij een herha ling van de incidenten, zooals geschied op den Amoer-rivier, voorkomen worden. Deze overeenkomst geldt ook voor andere grens-rivieren; van beide zijden moeten de teekens voor de scheepvaart in acht worden genomen. AANSLAG OP EEN SCHILDERIJ. NEW YORK. 5 Sept. (V.D.) De zaak te gen John Smiukse, die dezer dagen een bij tende vloeistof geworpen heeft op een schil derij genaamd „Nachtmerrie van 1934", waar in President Roosevelt en de New Deal be lachelijk werden gemaakt, is thans behan deld. Zijn verdediger zette uiteen, dat ieder vaderlandsch gezind burger gedaan zou heb ben wat Smiukse heeft gedaan en dat Smiuk se ondanks het feit, dat hij een Letlander is, die de Vcreenigde Staten op illegale wijze was binnengedrongen, toch als een waarach tig patriot had gehandeld. Desondanks werd de man veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf. De verdediger stelde alles in het werk om bij deze behandeling in hooger beroep den veroordeelde als martelaar voor te stellen en had in zooverre succes, dat Smiukse thans voorloopig op vrije voeten ge steld is, met de verplichting zich ter beschik king te houden van de Justitie OPIUMSMOKKELAARS ALS MENSCHEN- ROOVERS. NEW YORK, 5 September Toen het Fran- sche stoomschip „Champlain" begin Augustus in New York aankwam wachtten daar vier opiumsmokkelaars met een auto op twee pak jes verdoovende middelen. -Nadat zij van een lid der bemanning het bericht hadden ge kregen, dat de pakjes door een matroos. Rozen genaamd bij het schoonmaken van het schip gevonden waren, lokten zij met een valsch bericht Rozen in hun auto. boeiden hem en hielden hem eenigen tijd in New York en eeniaen tijd in Philadelphia gevangen. Toen Rozen hun verklaarde, dat hij van meening was geweest, dat er bommen in de pakjes hadden gezeten, en dat hij ze derhalve in zee had geworpen, martelden zij hem. Zij hielden brandende sigaretten tegen zijn oogleden en dreigden hem blind te zullen maken. Ten einde verdere kwellingen te ontgaan vertelde Rozen tenslotte, dat hij de pakjes voor 45 dol lar had verkocht. Daarop trachtten de smok kelaars van de in Frankrijk wonende vrouw van Rozen 40 duizend francs af te persen. Mevrouw Rozen stelde echter .de politie' op de WEDEROM GERUCHTEN OVER EEN HUWE LIJK TUSSCHEN AARTSHERTOG OTTO VAN HABSBURG EN PRINSES MARIA. ROME. 5 Sept. (V.D.) Gisteren doken wederom de geruchten op omtrent de moge lijke verloving van Aartshertog Otto van Habsburg met Prinses Maria van Italië in ver band met het feit dat de Koning en Koningin een bezoek gebracht hebben aan ex-Keizerin Zita, die gelijk men weet, thans in Italië is. Prinses Maria begeleidde de Koning en de Ko ningin Het bezoek was volkomen informeel en er wordt op gewezen dat de Koninklijke familie dikwijls bezoeken brengt aan ex- Keizerin Zita, wannfeer deze zich te Pianore bevindt. Uit Rome meldt Reuter: Een hoogwaardigheidsbekleeder in het Ko ninklijk paleis heeft tegenover Reuter het be richt omtrent Prins Otto's verloving nadruk kelijk tegengesproken. Bankroovers worden steeds brutaler. Amerikaansche bankpresident 100.000 dollar afgeperst. LAKE CITY, 5 September (V.D.) De politie van Noord- en Zuid-Carolina is op zoek naar drie vrij jeugdige bandieten die vandaag meer dan 100.000 dollars hebben geroofd van de Palmetto Bank, nadat zij de woning van den president waren binnengedrongen, den president en diens vrouw, zoomede den kassier hadden ontvoerd. Tijdens het ontbijt van den heer Carter, den president der bank, dwongen indringers hem mede te gaan. De beide kinderen van den bankpresident werden aan hun bedden vast gebonden, terwijl Carter en diens vrouw wer den meegenomen. Carter werd gedwongen de kluizen van de bank te openen. En passant werd ook de kassier genoodzaakt mede te gaan Nadat zij hun slag hadden geslagen reden de roovers weg met hun gijzelaars. Na korten tijd werd mevrouw Carter losgelaten en op 30 mijl buiten de stad werden de president en de kas sier in vrijheid gesteld. De roovers lieten hier hun auto achter. Zij namen een andere auto mede, waarna zij zich uit de voeten maak ten. Gisteren begon te Washington de subcom missie uit den senaat met het onderzoek, dat waarschijnlijk 3 weken zal duren, inzake de Amerikaansche bewapenings-industrie. In ons vorig nummer vermeldden wij reeds de voor naamste bijzonderheden uit de eerste zitting. Men wil aantoonen dat er een internationa le combinatie bestaat, welker leden elkaar de orders voor oorlogsmateriaal onderling toe schuiven, die de geheimste bewapeningsplan nen en wapenpatenten der regeeringen, die hun opdrachten geven, verraden, en ageeren tegen alle ontwapeningsplannen. Woensdag werden, zoo meldt Reuter, aller eerst gehoord de president en twee directeu ren van de Electric Boat Company, de eenige Amerikaansche particuliere firma, die duik- booten bouwt. Zij erkenden, dat zij een omvangrijke over eenkomst hadden gesloten met de Engelsche bewapeningsfirma Vickers Armstrong en Co. te Londen, dat hun patenten ook bij den bouw van Japansche duikbooten werden ge bruikt en dat zij aan sir Basil Zaharoff voor zijn bemiddeling bij het verkrijgen van orders der Spaansche regeering bijna een millioen dollar hadden betaald, zijnde een commissie van 5 pCt. Verder werden brieven van sir Charles Cra ven van de firma Vickers voorgelezen, waarin deze nog in het jaar 1932 de Electric Boat Cy. om de meest stipte geheimhouding verzoekt, daar de Britsche regeering niet mocht verne men dat Vickers samenwerkte met een Ame- rikaansch concern. In andere brieven klaagt Craven over „die storende onderhandelingen te Genève over de ontwapening, die de orders der Britsche re geering op duikbootkruisers maar tegenhou den De president der Electric Boat, Carse, deel de mede, dat zijn firma een bepaald percenta ge ontving van de door Vickers in Europa ge leverde duikbooten, en van alle over de ge- heele wereld gebouwde duikbooten tantième kreeg. Vickers en Electric Boat hadden de wereld feitelijk onderling verdeeld met het oog op de levering van duikbooten. Op de vraag van den voorzitter der com missie, Nye, wie Zaharoff was, antwoordde Carse: de bekwaamste, schitterendste en grootste man, dien ik ken. De voorzitter beschuldigde Carse, dat hij Zaharoff had geholpen bij het ontduiken der inkomstenbelasting op deze commissiegelden. Hij wees op de reusachtige winsten, gemaakt op dit oorlogsmateriaal, dat men, onverschil lig voor het vaderland of de geheimen der landsverdediging aan alle vreemde staten, zelfs aan Japan, had versjacherd, alleen om eigen zak te spekken. De aanvallers bleven nog eenige oogen. blikken bij hun slachtoffer staan en zetten het daarna op een loopen. Personen, die toegesneld kwamen konden een vrij nauwkeurig signalement van de daders geven. De heer. Hirschberg werd een apotheek bin nengedragen waar 'n geneesheer den dood ten gevolge van schedelbreuk moest constateeren. Uit het officieele medische onderzoek, dat heden werd gehouden, bleek, dat het slacht offer werd gedood doordat hij al struikelend met zijn hoofd tegen 'n papierbak was terecht gekomen. Men neemt aan dat de beide mannen niet de bedoeling hadden Hirschberg te dooden, doch alleen een pak slaag wilden toedienen. Poolsch diamanthandelaar Antwerpen vermoord. te Wraakneming wegens bevoordeeling der Duitsche industrie. Nieuwe actualiteit is gisteravond aan de steeds brandende diamantkwestie te Antwer pen gegeven door ;n aanranding, waarvan de 41-jarige Poolsche diamanthandelaar Mozes Hirschberg het slachtoffer is geworden en waar bij deze het leven heeft gelaten, schrijft de corr. van de Tel. te Antwerpen. Het was in alle bevoegde kringen bekend, dat Hirschberg, niettegenstaande de bestaande overeenkomsten om allen Duitschen arbeid te boycotten, nog steeds groote hoeveelheden ruwe diamant in het Duitsche district Ida- Oberstein liet bewerken. Dit had hem meer malen reeds moeilijkheden bezorgd met de commissie tot bescherming van het Belgische diamantbedrijf. Men was zelfs zoover gegaan, dat in de maand Juni van dit jaar aan Hirsch berg en belangrijke geldboete van niet min der dan frs. 50.000 was opgelegd. Hij had steeds geweigerd deze te betalen, weshalve een klacht tegen hem werd ingediend bij de regeering. Een paar weken geleden werd tegen hem een bevel tot uitwijzing uit België uitgevaardigd. Slechts administratieve formaliteiten hadden belet aan dit bevel tot uitwijzing uitvoering te geven. De heer Hirschberg verliet Dinsdagavond om streeks acht uur zijn woning aan de Brial- montley en begaf zich door de Simonsstraat langs den spoorweg. Op een gegeven oogen- blik werd hij echter door twee tot nog toe on bekend gebleven mannen aangesprken. Een hevige woordenwisseling ontstond waar bij de beide mannen Hirschberg in weinig zachte bewoordingen zijn activiteit met de Duitschers verweten. Tenslotte ontstond een handgemeen, waarbij Hirschberg een zoo geduchten klap in het ge laat bekwam, dat hij zijn hoed en zijn gebit verloor. Hij waggelde de straat door, achter volgd door de twee aanvallers. Een hunner gaf Hirschberg vervolgens een duw in den rug, waarop deze met een smak met zijn hoofd tegen een papierbak terecht kwam en roerloos bleef liggen. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Maar dat viel voor den eersten keer niet mee en na enkele trekjes gooide hij het ding ongemerkt op den grond. Er kwamen nu zwarte bedienden binnen, die allerlei lekker nijen op ondiepe schalen van grof aardewerk en uit hout gesneden op tafel plaatsten en ze vielen er uitgehongerd op aan. De planter praatte meer dan dat hij at, in zijn vreugde weer eens landgenooien te zien en Jocko kreeg voor het feest een extra pisang, die hij netjes schilde en bedaard op at. Piet deed zijn best de vreemde spijzen lekker te vinden, maar hij werd steeds draaieriger en benauwder. Dapper schepte hij met een lepel van een uitgeholde kalabas het eten op, maar toen er onverwacht een spin, zoo groot als hij nog nooit gezien had, over tafel kroop, kreeg hij het, toch al misselijk van de sigaret, heelemaal te kwaad en ineens zakte hij, wit als een doek, achteruit in zijn stoel. VRIJDAG 7 SEPTEMBER HILVERSUM, 1875 M. VARA. 8.Gramofoonmuziek. VPRO. 10.— Morgenwijding. VARA. 10.15 ((De Werkman" Alie van Wijhe-Smedïng) Voordracht door Adolf Bouwmeester. 10.30 Orgelspel door Joh. de Jong. 11.— „De Student" (Alie van Wijhe- Smeding) Voordracht Adolf Bouwmeester, 11.20 Symphonie-orkest van Philadelphia olv, Leopold Stokowsky. 11.45 Vroolijke plaatjes. 12.Sluiting. AVRO. 12.Tijdsein Avro-klok 1201 Gramofoonmuziek. 12.30 Lunchconcert door Kovacs Lajos en zijn Orkest, met tus- schenspei van gramofoonmuziek. 2.30 Voor dracht door Ank van der Moer. 3.Muziek van Moderne Meesters. 4.Sluiting. VARA. 4Overschakelen naar den Zender Kootwijk 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Na Schooltijd, Frans Nienhuys vertelt voor grootere kinde ren. 5.Een kruistocht door veel gevraagde opera's (Gram. platen). 5.55 De Nieuw Vara- knipcursus. Mevr. A. van Blanken van Kuyk doet mededeelingen. 6Flienova, Medewer king van De Flierefluiters o. 1. v. Jan van der Horst. Klein Vara-ensemble olv. Frits Bakels en De Notenkrakers onder leiding van Daaf Wins. 7.30 De 16-September Eetooging. 7.57 Herhaling SOS-berichten. 8.— Sluiting. VPRO. 8 Tijdsein. 8.01 Lezing. Geloof en Blijdschap. Spr. Ds. Visser, pl.m. 8.50 (In de pauze van het Kurhausconcert.) Cursus Inter nationaal verbond voor Vrijzinnig Christen dom en Geloofsvrijheid. Eerste voordracht. Het 11de congres van Vrijz. Godsdienstigen, Ko penhagen 1934. Spr. Dr. W. R. M. Noordhoff, plm. 10.30 (Na het Kurhausconcert). Persbe richten Vaz Dias en Vrijz. Godsdienstig Pers bureau, pl.m. 10.40 Lezing: Een filmwerk van geestelijke verfijning „Berkelu Square" Spr, L. Willink. AVRO. 8.30 Kurhaus te Schevenin- gen. Het Residentie-Orkest onder leiding van Carl Schuricht. Koor van de Mij. tot bevorde ring der Toonkunst. Den Haag. Pauzevulling door de VPRO. 10.30 Sluiting. VARA. 11.Jazz muziek (Gram. platen) 11.30 Populaire gra mofoonmuziek. 12.Sluiting. HUIZEN, 301,5 M. KRO. 3.— Morgenconcert 10.Gramofoon muziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.Politieberichten. 12.15 Iwan Schustow en zijn Russische Kapel. 1.15 Gra mofoonmuziek. 1.45 Verzorging zender. 2— Gramofoonmuziek. 3.— Zang- en cello-recital. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.30 Gramofoonmu ziek. 5.— Landbouwcrisiswetten en besluiten door Th. Arts. „De Aardappelsteun5.30 .De Kro-Boys olv. Piet Lustenhjouwer. 6.Gra mofoonmuziek. 6.15 Kro-Boys. 7.Politiebe richten. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.Het Kro- Orkest olv. Johan Gerritsen. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Het Kro-Orkest olv. Johan Gerritsen. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Het Kro-orkest olv. Johan Ger ritsen. 9.20 Aansluiting met Heck's Lunchroom te Amsterdam. 9.50 Kro-Orkest olv. Johan Ger ritsen. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Aansluiting met Heck's Lunchroom te Amsterdam. 11.15 Gra mofoonmuziek. 12.Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 6.30 Hollandsche avond. Gevarieerd concert, 7.35 Zangrecital door Jean Gatti, tenor. 8.20 Accordeonspel door Mare Braun. 8.40 Geva rieerd Concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 10.Zangrecital door Dolores Goeres. 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. I.30 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianomuziek van Robert Schumann. 7.35 Stany Paillot zingt. 8.20 Omroeporkest. 9.35 Verv. concert. 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 Operettes ouverture. 6.50 Populair concert. 8.50 Ivo Mor telmans-concert, het Symphonie orkest en so listen. 9.20 Vlaamsche muziek. 10.30 Volkslie deren. 10.45 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 3.50 Omroeporkest olv. Fritz Mahler. 9.45 Omroeporkest olv. Launy Grondahl. 10.50 Het Gerhard Rafn strijkkwartet. 11.20 Dondes' dansorkest. BERLIJN, 357 M. 4.20 Klein omroeporkest olv. Willy Steiner. 6.50 Fred. Drissen, bariton zingt. 9.50 Paul Graener concert. 11.10 Kleine omroeporkest olv. Willy Steiner HAMBURG, 332 M. II.50 Populair concert olv. Karl Becker. 2,50 Mitja Nikisch speelt piano. 10.40 Muzikaal tus- schenspel. 11.20 Het Stettiner concert orkest olv. Rudi Plato, Charlotte Brettinger-Albrecht sopraan. KEULEN, 456 M. 12.20 Middagconcert. 5 35 Concert. 7.20 Groote omroeporkest olv. Dr. Willem Busch- kötter. 11.20 Kleine omroeporkest olv. Leo Eysoldt DAVENTRY, 1500 M. 12.20 Orgelrecital door Dom Gregory Mur ray. 3.50 Concert van North Regional. 6.50 Stu dentenliederen. Het Radio mannenkoor olv. Joseph Lewis. 8.20 Promenade concert in de Queen's Hall te Londen. Het BBC Symphonie orkest olv. Sir Henry Wood. Beethoven con cert. Robert Easton, bas. Harriet Cohen, piano. 10.50 Harry Roy en zijn band. PARIJS 'Poste Parsien) 313 M. 7.18 Gramofoonmuziek. 7.50 Gedeelten uit Rosamunde van Schubert. 8.32 Omroeporkest olv. Théodore Mathieu, met solisten. PARIJS (radio) 1648 M. 12.20 Populair concert olv. Lucien Goldy. Jean Sorbier, refreinzang. 7.35 Gramofoonmu ziek. 9.05 Le Chalet, operette van Adam. MILAAN, 421 M. 5.30 Vocaal concert. 9.45 Gesyncopeerde mu ziek. ROME, 421 M. 5.30 Vocaal concert uit Milaan. 9.05 Die Lus tige Witwe van Franz Léhar. WEENEN. 507 M. 5.Molly Jonas, sopraan zingt. 6.Gra mofoonmuziek. 8.40 Richard Krotschak speelt cello. Otto Schulhof speelt piano. 11.10 Har monieconcert. 12.20 Weensche muziek. WARSCHAU, 1345 M. 5.05 Populair concert. 6.10 Solistenconcert 7.05 Mandoline muziek. 8.50 Noskowski coi> cert _U.40 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6