dattSkieuws H.Kwekkeboom Nieuwe Uitgaven DANSI NSTITU UT DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD Textielstaking eischt reeds dooden. 325.000 arbeiders werken niet. NEW-YORK, 6 September (Reuter). Vol gens de laatste berichten over de staking uit neutrale bron staken ongeveer 325.000 arbei ders. Bij eer. schietpartij zijn te Trion in Georgië twee dooden gevallen. Verder gaat het gerucht, dat te Augusta in Georgië drie stakers zijn doodgeschoten, wat de stakingleiding evenwel tegenspreekt. Wel moet te Forest City in Noord-Carolina een staker stervende zijn, die tijdens posten een schot heeft gekregen. De leiding van d» staking heeft verklaard, dat de bond van textiel-arbeiders zijn eischen zal handhaven, niettegenstaande de voorgestelde bemiddeling. Saar-stemming leidt tot gissingen. „Een putsch?" vraagt men in Engeland; „bestaat niet," beweert Duitschland. GENèVE, 5 September (Reuter). Naar hier vernomen wordt beschouwt men de Fran- sche nota over het Saar-gebied als een der beste nota's welke de Bond ooit ontvangen heeft. LONDEN, 5 September (Reuter). De Daily Herald schrijft over de Fransche nota betref fende de Saar-kwestie, dat een ernstig conflict kan ontstaan tusschen Frankrijk en Duitsch land aangezien Frankrijk duidelijk te kennen geeft, dat het Duitschland niet zal toestaan bezit te nemen van het Saargebied, vóór de laatste cent voor de mijnen betaald is. De nationaal-socialisten kunnen en willen niet betalen, zoodat een putsch-poging moge lijk is. Dit zou evenwel onherroepelijk een Fransche interventie tengevolge hebben. SAARBRUECKEN, 5 September (D.N.B.) Pirro, de leider van het Duitsche Front in het Saargebied, heeft een nieuw bezwaarschrift tot den Volkenbondsraad gericht, waarin hij in de eerste plaats betoogt dat de eisch van Knox over de politie ongemotiveerd is. (Knox is de president van de regeeringscommissie voor het Saargebied). Het verbod van den Vrijwilligen Arbeids dienst is volgens hem geschied op grond van niet-steekhoudend materiaal, waarvan de authenticiteit niet vaststaat. Het Duitsche Front verwijt Knox zijn par tijdige berichtgeving niet alleen aan den Vol kenbond, maar ook aan de pers. Het dringt voorts aan op handhaving der bepalingen van het Verdrag van Versailles over de volksstemming. „Instelling van een in ternationale gendarmerie is in strijd met het Saarstatuut", zoo wordt betoogd. „Toetreding van leden van het Duitsche Front tot de Saar- landsche gendarmerie is feitelijk buitengeslo ten. Den laatsten tijd zijn geen onlusten voor gekomen, laat staan van Putsch. Door de opneming der Saarlanders in den Vrijwilligen arbeidsdienst is de werkloosheid in het Saargebied met een derde verminderd. De Saarcommissie zelf had daarvoor niets ge. daan". Agent of Veiligheidslaan: heeft gelijk? En hoe ongekeurde wagens tóch met een wimpel pronken De Veiligheidslaan heeft haar stempel ge durende eenigen tijd op Haarlem gedrukt. Nu zij in Amersfoort is merken wij direct weinig van haar, maar zooals ons ter oore kwam, zijn er wel symptomen te bespeuren die te kennen geven dat zij hier is geweest. Wij vernemen namelijk dat hier en daar Veiligheids wimpels van auto's worden verwij derd, die dan heel rustig op een anderen wa gen worden geplaatst, die met het opschrift „Veiligheid voor alles" pronkend door de stra ten rijdt. Op z'n minst genomen is hier sprake van een valsche voorspiegeling van feiten Een andere gebeurtenis vertelde ->ns een onzer lezers, die 's avonds met zijn auto over den Wagenweg reed. Vlak bij de Spanjaards laan. (waar de Veiligheidslaan is geweest), werd hij aangehouden door een agent die hem te kennen gaf dat zijn lichtinstallatie niet aan de eischen voldeed. Volgens de meening van den agent waren de lampen verblindend, ook wanneer ze op gedimd stonden. De automobilist meende dat te moeten be twijfelen. omdat hij juist twee dagen van te voren met een goedgekeurde auto de Veilig heidslaan had verlaten. De geknipte kaart had hij bij zich en die toonde aan dat de lam pen ietste laag waren afgesteld, hetgeen wanneer de afwijking niet al te groot was, werd toegestaan. De agent was echter van oordeel dat de lampen te hoog stonden en maakte een bekeuring. DIT IS SIR BASIL ZAHAROFF, de geheimzinnige internationale intrigant in de wapenindustrie, die door Carse (den presi dent der Electric Boat) de bekwaamste, schit terendste en grootste man genoemd werd, dien hij kende. Door „patenten" wist Zaharoff alleen reeds 2.000.000 dollar te yerdien§n« HEDENAVOND EXTRA TREIN UIT BEVERWIJK. Ten gerieve van de bezoekers van de Hard draverij en het vuurwerk te Beverwijk laten de Ned. Spoorwegen heden, Donderdagavond te 0.13 uur een extra-trein uit Beverwijk rij den, die te 0.32 te Haarlem aankomt. Deze trein stopt op de tusschengelegen stations en halten. Schilder valt in den Rijn. Talrijke redders zien hun moeite beloond. Hedenmorgen om kwart voor elf was een schildersknecht aan het werk op ae geopen de brug over den Rijn bij de Haag- sche Schouw. Op een gegeven oogenblik viel de man in het water en verdween in de diepte. Verschillende personen sprongen den man na. die tenslotte, ofschoon hij reeds eenigen tijd aan het gezicht onttrokken was geweest op het droge gebracht kon worden. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken hadde ngelukkig resultaat, waarna men er voor heeft gezorgd dat hij de verple ging kreeg, die men in zulke omstandigheden noodig heeft. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.29 1/8—7.29 5/8 Berlijn 58.07 1/2—58 17 1/2 Parijs 9.73 1/2—9.74 Brussel 34.6234.65 Zurich 48.18—48.21 New York 1.45 5/8—1.45 7/8 ATHLETIEK. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. De loting. De loting voor de series van de Europeesche kampioenschappen in Turijn heeft Berger in de tweede serie tegen den Franschman Doudelinger en den Italiaan Mariani, op de 100 M. gebracht meldt de Tel. In de 200 M. lootte hij eveneens de tweede serie, waarin o.a. de Duitscher Schein loopt. Osendarp is zoowel voor de 100 als 200 M. in de vierde serie geplaatst. Hij ontmoet daar in tweemaal den Hongaar Sir en op de 100 M. ook nog den Franschman Paul. Wim Kaan heeft een zware serie geloot met den Italiaan Valle en den Duitscher Welscher. ZEILEN Nederlandsch succes in de Burnham-week. BRUNHAM ON CROUCH. In de eerste race werd onze landgenoot L. van Arnold tweede achter den Duitscher von Hutschler. In de tweede race van de 12 M2 klasse wist Jan Maas als eerste te eindigen. De uitslag luidt: Eerste race: 1. „Boe" van Walter von Hutschler (Duitsch land) 12 uur 3? min. 30 sec. 2. „Trinil" van Arnold (Nederland) 12 uur 39 min. 24 sec. „Windekind", gestuurd door Jan Maas werd in deze race vijfde. (12 uur 42 min. 47 sec.) Tweede race: 1. „Windekind" van Jan Maas (Neder land) 5 uur 35 min 32 sec 2. „Schalk" van Friedel Volker (Duitsch land) 5 uur 37 min. 46 sec. ROEIEN HOLLAND BEKER-WEDSTRIJD. De volgende inschrijvingen zijn voor de op 14 en 15 September a.s. te houden roeiwed- strijden van de Holland Beker Wedstrijden ontvangen, meldt het Hbld.: Oude skiff: Het Spaarne (De Vries), Société Royale Nautique Anversoise (H. Orlow Andersen) en Ruder Verein Normannen Weenen (Rob. Copecky). Jonge skiff B: Viktoria Berlijn (Willi Fürth), Willlem III (H. ten Houten) en Main- zer R.V. (Walther Hoffmann). Jonge skiff A: Viktoria Berlijn (Fürth), Soc. R. N. Anversoise (Réné Roosen) en Po seidon (B. Moscow). Overnaadsche skiff: de Hoop (W. Lulofs), Poseidon (B. Moscow) en Willem HI (J. Meyjes). Lichte skiff: de Hoop (P. van Niftrik). Double scull seniores: Normannen Weenen. Double scull juniores: Het Spaarne (van Heerikhuizen en A. Fisher). Acht: Willem m. Vier zonder: De Hoop. De Maas en Ruder Klub Saar 'Saarbrücken). Twee zonder: de Hoop, de Maas en Nor mannen (Weenen). Amsterdamsche vieren: Arsa, de Amstel en Willem Hl. Reisgids voor Polen Dr. Micczyslaw Orlowicx schreef een „Ge- illustreerde Reisgids voor Polen", die door de .Alliance Polonaise" te Rotterdam werd uit' gegeven. „Hoe krijg ik mijn rijbewijs", door II. J. Peppink. In samenwerking met den A. N. W. B. Toe ristenbond voor Nederland is door de N.V. Uitgevers Mij. „Kosmos" te Amsterdam uitge geven het handboekje: „Hoe krijg ik mijn rijbewijs", geschreven door H. J. Peppink. LISSE AANRIJDING Woensdagmorgen had op den Heereweg een aanrijding plaats doordat een auto uit de rich ting Leiden wilde voorbijrijden en hierbij in aanrijding kwam met een aan den anderen kant van den weg staande auto. Materieele schade werd aangericht. Politie doet onder zoek. DONDERDAG 6 SEPTEMBER. Geref. Gemeente (Kanaalstraat). 3 iiur: Ds, iL lichtenberg, Intrede, M Onze nieuwe prospectus is gereed en wordt U op aanvraag gaarne toegezonden. Nieuwe Gracht 98, Telefoon 13525 (Adv. Ingez. Med.) BEVESTIGING CAXDIDAAT LICHTENBERG. In een stampvolle dienst werd de :anöidaat H. Lichtenberg van Rotterdam Woensdag avond tot zijn dienstwerk ingeleid door Ds. G. H. Kersten van Rotterdam. De bevestiger had tot tekst 2 Cor. 5 20 en 21 en sprak over ,De voiheerlijke bediening van de gezanten van Christus". Na de prediking werd tot bevestiging over gegaan. Aan de handoplegging werd mede deelge nomen door Ds. Heykoop van Utrecht, Ds. Fraanje van Barneveld. Ds. Lamain van Rot terdam en Ds. Honkoop van Den Haag. De dienst werd gehouden in de Ned. Herv. Kerk die hiertoe welwillend was afgestaan. Schier uit alle deelen des lands waren belang stellenden naar Llsse overgekomen. De kerk was meer dan vol, velen moesten buiten blij ven. Zelfs die uit Friesland waren overge komen. Hedenavond doet de heer Lichtenberg zijn intrede in de kerk der Gereformeerde Ge meente (Kanaalstraat). BRAND TIJDIG GEBLUSCHT. Een loodgieter die op het dak van een bol lenschuur der fa. Gr. aan het werk was, heeft waarschijnlijk vonken in den schoorsteen la ten vallen, waardoor op de bovenste verdie ping een begin van brand ontstond. De brand weer stond gereed om uit te rukken, doch men slaagde er in om met handmateriaal het vuur te blusschen. ZAND VOORT DIERENHTLP Zondag 24 September maakt de Vereen. Die- renhulp een uitstapje per autobus naar Am sterdam. Hilversum. Uddelermeer, Vaassen. Hier wordt het kasteel Cannenburg bezocht, waarna de tocht verder gaat over Apeldoorn, Dieren. Middachten, Arnhem en Rhenen waar een bezoek gebracht wordlt aan Ouwehand's Dierenpark en de door brand beschadigde Cu- nerakerk. NATIONAAL SCHAAKTOURNOOI. Op 15 en 16 September worden door de Zandv. Schaakclub nationale schaakwedstrij den georganiseerd in Groot-Badhuis. Aan deze wedstrijden, waarvoor zeer veel animo blijkt te bestaan, nemen ook enkele zeer bekende buitenlanders deel,, o.a. Lilienthal en .Kolta- nowski. Door het Instellen van een dubbele eeregroep is het mogelij k in elk dezer groepen een buitenlandsche speler te laten uitkomen en 3 Nederlanders. Voor deze eeregroepen hebben verder ingeschreven Mr. G. S. Fon tein, A. W. Hamming, S. Landau, W. Muhring, Mr. G. C. A. Oskam en L. Prins. Verder wordt er gespeeld in een hoofdklas se, een eerste en een tweede klasse. Van verschillende zijden kwamen voor deze wedstrijden mooie prijzen binnen. Het gemeen tebestuur schonk een zilveren beker, burge meester Van Alphen een zilveren plaquette. OUDEN VAN DAGEN. Op Initiatief van den heer C. Kerkman wordt den Ouden van dagen a.s. Vrijdag tot 'n feestdag gemaakt. In een 20-tal luxe auto's, die door particulieren en garagehouders be- beschikbaar werden gesteld, wordt een tochtje gemaakt naar Schiphol. Vervolgens gaat de reis naar Hilversum, waarna de oudjes door de mooiste gedeelten van het Gooi, worden gereden, om vervolgens den terugweg te aan vaarden via Amsterdam. Zoowel de verpleegden uit het Oude Man nen- en Vrouwenhuis als de bewoners van het Diaconiehuis nemen aan dezen tocht deel. VEILING. Woensdagmiddag werden in Hotel Zomer- lust de perceelen Helmerstraat 24 en 26 in openbare veiling gebracht Het eerste bracht op f 2075. Het tweede f 2100. Beide perceelen te zanten werden ge kocht door wethouder Molenaar q.q. voor de som van f4225. COMITÉ FLORA. In afwijking met andere jaren heeft Co mité Flora besloten de jaarlijksche tentoon stelling niet meer gedurende twee. maar slechts één middag te houden, n.l. op Zondag 9 September van half 3 tot half 6 in Hotel Zch merlust. Denzelfden middag wordt de prijs- uitdeeling gehouden. Na afloop der prijsuit- deeling kan ieder die wil zijn plantjes weer meenemen. De achtergebleven plantjes moe ten Maandagmorgen worden afgehaald. De planten moeten ingeleverd worden a.s. Zaterdag 8 Sept. tusschen half 3 en half 5 in Hotel Zomerlust (ingang Gasthuisplein). IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Ewald IJm. 48 met 700 manden versche haring. OPENLUCHTSAMENKOMST VAN „WEES UW ZEGEN". De vereeniging „Wees uw Zegen" zal Zater dagavond op het Velserduinplein een open luchtbijeenkomst houden. Sprekers zijn de heeren Weber en Dijkstra. BESOMMINGEN. Trawlers: Luther IJM. 59 545 manden f 3170. Alma IJm. 44 360 manden f 3360. Christine IJM. 2 380 manden f 2770. Rotterdam IJM. 112 500 manden f 3380 Jacq. Clasina IJM. 10 465 manden f 3050. Bergen IJM. 16 340 manden f 3020. Aneta IJM. 82 330 manden f 2650. Dirkje R.O. 53 1300 manden f 3150. Irene IJM. 89 300 manden f 2440 Jenny Elsa IJM. 88 105 manden f 1150. Poolzee IJM. 77 360 manden f 2030. Verder kwamen aan de markU 3 kotters en 5 motorloggersj MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.85f 0 70. Griet per K.G. f 0.25—f 0.15. Tongen per KG. f 1.60f 0.70. Groote schol per 50 K.G. f 30—f 27. Middelschol per 50 K.G. f 33f 27. Zetschol per 50 K.G. f 24—f 23. Kleine schol per 50 K.G. f 18—f 4.60. Bot per 50 K.G f 6—f 1.80 Schar per 50 K.G. f 12—f 2.90. Tongschar per 50 K G. f 27. Vleet per stuk f 0.94. Groote poon per 50 K.G. f 9 Groote schelvisch per 50 K.G f 21—f 16. Middelschelvisch per 50 K.G. f 20f 14. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 17- f 7.80 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12f 4.60. Kabeljauw per 125 K.G f 45—f 17. Groote gullen per 50 K.G f 8f 4. Kleine gullen per 50 K.G. f 4.60—f 1.80. Wijting per 50 K.G. f 4.20—f 3.10. Makreel per 50 K.G. f 12—f 9. Leng per stuk f 1.08f 0.35. Koolvisch per stuk f 0 80. Versche haring per kist f 4.20f 2.10. Middel hake per 125 K.G. f 76. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 29f 26.10. Kleine hake per 50 K.G. f 21.10—f 11. SPAARNDAM PERSONALIA. Mej. W. van de Velde, tot het vorig jaar on derwijzeres aan de school aan de Pol, is be noemd tot onderwijzeres aan de Openbare School te Muiderberg. BEVERWIJK de eerste plaats heeft de voorzitter onder da verende toejuichingen hulde gebracht aan mevr. Moens voor haar buitengewoon werk aan den sprookjesoptocht, waarvoor zij wel verdiend een bloemenhulde in ontvangst had te nemen. Ook de overige commissieleden hoorden zich welgemeende woorden van lof toezwaaien. Vervolgens werd de heer Botterop. die -o jaren E. M. M. niet alleen trouw bleef, maar ook in die periode een stuwkracht voor de vereeniging was. gehuldigd. Onder luiden bij val werd hem voor zijn verdienstelijken ar beid het eerelidmaatschap aangeboden. Mevr. Botterop ontving een bloemenhulde. De voorzitter deelde verder nog mede. dat het bestuur op der. ochtend van dezen feest dag bloemen had gelegd op het graf var. E. M. M.'s eersten voorzitter, den heer Slagt. En toen werd de leiding overgedragen aan den heer P. Cloeck. die met zijn medewerkers den aanwezigen een genotvollen avond heeft bezorgd Zoo kon feestvierend Beverwijk en zeiter niet minder E. M. M. op een schitterend ge slaagden dag terugzien. Noteering van den 5en September 1934. Spinazie per kist 3578 ct. Postelein per kist 2235 ct. Andijvie per kist 3880 ct. Wortelen per kilo 7—12 ct. Komkommers per 100 f 2—f 5. Augurken per slof 2565 ct. Aardappelen per kilo 69 ct. Capucijners 1425 ct. Raspers per kilo 1626 ct. Snijboonen per kilo 7—14 ct. Heerenboonen per kilo 9—15 ct. Tros Heerenboonen per kilo 16 ct. Roode kool per 100 f 6. Savoije kool per 100 f 8. Bloemkool per 100 f 8f 20. Prei per bos 12 ct. Sla per kist 3570 ct. Het jubileum van E. M. M. De viering van het zilveren jubileum van de Vereeniging van Winkeliers en Nering doenden „Eendracht Maakt Macht" is een der hoogtepunten geworden van de feestweek. De prachtige en tot in de puntjes verzorgde sprookjesoptocht, die Woensdagmiddag door Beverwijk's straten trok heeft terecht de be wondering opgewekt van de duizenden en duizenden toeschouwers, die van heinde en verre naar de centrumplaats van midden- Kennemerland waren gekomen, om van dit unieke schouwspel te genieten. Een deinende menschenmenigte bewoog zich door de stra ten om op verschillende punten het voorbij trekken van den stoet gade te slaan. De stoet werd in de Stumphiusstraat opge steld. Reeds langen tijd te voren werden in de schoollokalen van school no. 1 de omvang rijke laatste voorbereidingen getroffen. Daar waren mevr. Moens en haar helpsters druk in de weer om de kabouters en feeën en elfj te kleeden; de grimeur, de heer Schoos, werkte aan de „koppen" van toovenaars er, heksen en daar was het een druk beweeg van de kin deren. die met zooveel verlangen het „groote gebeuren" verbeidden. Te ruim half vier ver liet de stoet het Moensplein, om met de mu ziek van de Beverwij ksche Harmoniekapel voorop, een rondgang door de gemeente te maken. En wat de toeschouwers zich voor oogen gesteld zagen, ontlokte menig spontaan applaus aan het opgetogen publiek. De stoet met zijn prachtig verzorgde wagens en de bij de vele sprookjes behoorende attributen, de schitterende costümes, de fleurige en Ver zorgde aankleeding van het geheel, dat alles maakte deze sprookjesoptocht tot een lust voor het oog. De ontwerpers van de wagens, de heeren A. M. Smit en L Bleeker. zoowel als mevrouw Moens, die frissche ideeën in de uit de sprookjes bekende „klassieke" costu- meering had gebracht waren er op buitenge woon gelukkige wijze in geslaagd een prach tige eenheid in de compositie van het geheel te leggen en te behouden. Zoo kreeg Beverwijk, dat op het gebied van feestelijkheden en optochten wel wat ge wend is, een stoet te aanschouwen waarvan een zeldzame bekoring uitging. Daarvan zouden de honderden moeders kunnen getuigen, wier kroost niet uitgepraat raakte over het aanschouwen van al die uit hun fantasie bekende dingen. De fraaie praalwagens stelden achtereen volgens voor: „Grootmoeder vertelt sprook jes", figuren uit de sprookjeswereld, de wel doende kabouters, Roodkapje, Sneeuwwitje, de droom van den toovenaar, Hans en Grietje en Doornroosje. Elke groep werd aankondigd door elfjes. Tusschen de wagens marcheerden Klein Duimpje en zijn broertjes, achtervolgd door een pracht van een reus, die een gewel dig populair persoon werd. De Rattenvanger van Hameln voerde zoowel de ratten, als de kinderen naar onbekende oorden. Evenmin ontbrak de Gelaarsde kat met den schitte renden hofstoet van den markies van Karra- bas. „Zwaan kleef aan" was al evenzeer een bewonderenswaardige groep in den optocht. De enorme, uit bloemen vervaardigde zwaan verdient zeer zeker ook een bijzondere ver melding. Het was alles inderdaad sprookjes achtig in den waren zin van het woord. De menigte raakte niet uitgekeken en niet uit gepraat. Er was maar één roep over hetgeen hier gewrocht was, namelijk „schitterend". De commissie van voorbereiding en uitvoe ring was als volgt samengesteldvoorzitter: G. W. P. Stoutenbeek. architectuur A. M. Smi: Jr. en L. Bleeker: costuums mevr. Moens-v. d Veen; grime: J. B. Schoos: leider: H. Blaauw; commissieleden: G. Berghuis, P. Cloeck en L Z. Gillissen. Wekenlang heeft deze commissie, wij mo gen wel zeggen gezwoegd, om tot deze schit terende resultaten te geraken. De algemeene voldoening, waarmede hun werk werd ontvan gen, zal voor de commissieleden de grootste voldoening zijn geweest. Zooals gezegd, de belangstelling was enorm De politie, die voor deze gelegenheid over twee bereden agenten kon beschikken, had haar handen vol, om alles in goede banen te leiden. Zij slaagde daarin volkomen, al wil len wij gaarne opmerken, dat het publiek daarin door zijn voorbeeldig en ordelijk ge drag een groot aandeel had. De Ned. Spoor wegen hadden blijkbaar zoo'n druk bezoek aan Beverwijk niet verwacht en zoo gebeurde het, dat in Velsen honderden menschen moesten blijven staan, omdat de trein veel te weinig plaatsruimte bood. Na afloop van den optocht bleef nog zeer langen -tijd een enorme drukte heerschen, dank zij mede het gunstige weer. De receptie.' Na ontbinding van den stoet werd in het Kennemerhotel een receptie gehouden waar bij het bestuur der jubileerende vereeniging tallooze felicitaties in ontvangst had te nemen Talrijke deputaties van zustervereenigingen en .van plaatselijke organisaties alsmede het voltallige gemeentebestuur kwamen E M. M geluk wenschen. Het Avondfeest. Ook tijdens den feestavond voor de leden en hun dames in het Kennemer Hotel wer den vel« vrleciieLijie woorden gwlss«k£ ïn AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 6 SEPT. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANK VEREENIG ING KANTOOR HAARLEM 1 30 Staatsl. Bint. 4 1/2 pCt. Neder], 1917 4 pCt. id. 1933 11 4 1/2 pCt. Nederl. IndUS 1930 11 Staatsl. Bulten!. 5 1/2 pCt. Duitschl. 27 Ve 1930(Youngleen.) 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. MIJen. Stoomv. MIJ. Ned. Indnstr. Binnen]. A!g, K-ziJde Unie.... A. N. I .E. M. (Nat v. Berkei's Patent Cert Calvé Delft.... 201* Ned. Ind. Gas (Nat Gem, Bez. Philips ^20*-9* Indnstr, Buitenland. Anaconda Copper Am. Enka Bethlehem Steel 13* lj(t 6 pCt. Cities per 1966 Am, Glanzstoff (gew.) General Aviation North Amer. Cy, Standard Brands 4 209* Banken Binnen!. Koloniale Bank Cert. Handel Mij, 43* Indische Bank Banken BoitenL Deutsche Relchsb. -Ol. MIJ. Blnl. Kon. Petroleum 155**- 155* 91 Petrol. MIJ. BnltenL Continental Oil...... lOVs 4^ Cultuur MIJen, H. V. A 172* N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Ml jen. Alg. Exploratie 129*-131 Tabak Mi Jen. 154 Dell Batavia Tabak 133 134 Rubber Myen. A'dam Rubber 1029* 103 Dell Bat. Rubber.... 76 Ned, Ind, Rubber Koffie 107 Ver. Ind, Cult. Ondera. 78 Spoorwegen Bultenl. Comm Milwaukee pet. AdJ. Milwaukee Missouri Kansas Toxas 60 Prolongatiekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7