HET TANDHEELKUNDIG 16 RIJKSSTRAATWEG 16 GEBIT/35 ATHLETIEK. Europeesche Kampioenschappen in lurijn. Berger en Osendarp in de finale 100 M. ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 SPORT EN SPEL /ft Kaan verbetert het Ned. record. Beccali wint de 1500 M. Wegner kampioen polshoog. Kotkas wint het hoogspringen. Jaer- vinen werpt den speer 76.66 M. Feenstra uitgeschakeld. In het Mussolinistadion waren ongeveer 3000 toeschouwers toen de eerste Europeesche kampioenschappen officieel werden geopend. De weersomstandigheden waren uitstekend, misschien iets te warm. Er stond vrijwel geen wind, Om halfdrie precies kwamen de athleten dei- deelnemende landen het stadion binnen en stelden zich voor de eeretribune op, waar de president van de I. A. A. F., de heer S. Edström (Zweden) een korte toespraak hield. Op den eersten dag der Europeesche athle- tiekkampioenschappen hebben onze landge- nooten het er uitstekend afgebracht. Zoowel Berger als Osendarp op de 100 Meter als Kaan in de 110 Meter hordenloop wisten zich door hun fraaie prestaties in de finale te plaatsen. Een wereldrecord is op dezen eersten dag reeds gevallen. Matti Jaervinen, de bekende Finsche speerwerper en wereldrecordhouder, slaagde er n.l. in zijn eigen wereldrecord van 76.10 Meter met ruim een halven Meter te ver beteren. In zijn serie 1500 kwam onze landgenoot Feenstra als zesde aan en was daarmede uit geschakeld. Eerste serie: 1. Schaumburg (Duitschland) tijd 4 min. 2.4 sec. 2. Beccali (Italië) tijd 4 min. 3,2 sec. 3. Norman (Frankrijk) tijd 4 min. 3.4 sec. 4. Jurlau (Esthland) tijd 4 min. 4,2 sec. Niet geplaatst Puchberger (Oostenrijk) en Feenstra (Nederland) Tweede serie: 1. Geraert (België) tijd 4 min. 1.2 sec. 2. Dr. Martin (Zwitserland) tijd 4 min. 1.8 sec. 3. Kusocinsky (Polen) tijd 4 min. 1,8 sec. 4. Cerati (Italië). Niet geplaatst: Hosek (Tsjechoslovakije) en Proon (Esthland). Derde serie: 1. Szabo (Hongarije) tijd 4 min. 19 sec. 2. Matilainen (Finland). 3. Goix (Frank rijk). De Duitscher Wegener won het kampioen schap polsstokhoogspringen met een sprong van 4 M. De uitslagen luidden: Wegener (Duitsch land) 4 M. 2. Ljundberg (Zweden) 4 M. 3. Lindroth (Finland). 3.90 M. 4. Zsuffka (Hon garije). 3.90 M. 5. Ramadier (Frankrijk) 3.90 M. In het nummer hoogspringen won de Fin Kothas onbedreigd met een sprong van 2 M. 1 en Europeesch kampioen: Kotkas (Finland) 2 Meter. 2. Halversen (Noorwegen) 1.9T M. 3. Perasolo (Finland) 1.97 M. 4. Weinketz (Duitschland) 1.94 Meter. 5. Ladeweg (Duitsch land) 1.85 M. De 100 M. hardloopen werd in 4 series 'geloopen. In de eerste serie kwamen slechts drie loopers uit. De Zwitser Haenni werd winnaar in 11.1 sec. voor den Duitscher Borchmeyer. Vijf athleten stortten in de tweede serie, n.l. Berger (Nederland)Dondelinger (Frank rijk, Kivitis (Letland), Mariani (Italië) en Jud (Zwitserland). Deze serie leverde een onbetwiste zege op voor onzen nationalen kampioen Chris Berger. Hij liep de serie in 10.6 sec., een tijd die later alleen nog door den Hongaar Sir werd bereikt in de demifinale. Als tweede arri veerde de Zwitser Jud, terwijl de Italiaan als derde aankwam. De deWe serie werd gewonnen door den Duitscher Homberg met een tijd van 11.1 sec. voor den Italiaan Di Bias. In de laatste serie startte Osendarp. Daar slechts drie athleten in deze serie uitkwa men, nl. Sir (Hongarije), R. Paul (Frankrijk) en onze landgenoot die dus allen drie in de halve finale werden geplaatst gaven de loopers niet het uiterste. Sir werd eerste in den tijd van 11 sec. met Osendarp op de twee de plaats. Uit elke serie werden de drie eerstaanko- menden in de halve finale geplaatst. Elke halve finale bestond uit zes loopers. Iu de eerste halve finale startte Osendarp. wederom tegen Sir, terwijl als derde sterke tegenstander Borchmeyer hierin meeliep. Sir liep den afstand in 10.6 sec., Borchmeyer werd tweede na scherpen strijd met Osendarp, die zich intusschen door de derde plaats te be zetten voor den eindstrijd klasseerde. In de tweede halve finale won Berger van kop af. Direct na den start nam hij de lei ding en won in 10.7 sec. voor den Zwitser Haenni. In de finale ko men uit onze landgenooten Ber ger en Osendarp de Duitschers Borchmeyer .Homberger de Hongaar Sir er de Zwitser Haen- .ni. Berger bevindt zich momenteel in uitstekende con ditie en men hoopt, op een overwin ning van hem op Sir en Borchmeyer. BERGER. Wegner, Duitschland, die 4 M. polshoog sprong Kovacs in den tijd van 15.2 sec. voor den Duitscher E. Wegner. De tweede serie werd gewonnen door den Oostenrijker Leitner. In de derde serie liep onze landgenoot Wim Kaan mee. Hij liep een fraaie race en eindig de met den Italiaan Valle op de tweede plaats. Eerste werd de Griek Mandikas in den tijd van 15.1 sec. De Duitscher Welscher werd vier de en werd dus door Kaan geëlimineerd. De vierde serie werd door den Noor Al- brechtsen gewonnen. In de eerste halve finale startte Kaan. Hij nam de leiding en had nog voor de laatste horde een voorsprong op den Hongaar Kovacs. Deze wist hem op de eindstreep met miniem Wim Kaan. verschil te slaan in den tijd van 14.9 sec. Voor Kaan werd dezelfde tijd genoteerd, zoodat hij te Turijn een nieuw Nederlandsch record ves tigde. De tweede halve finale werd gewonnen dooi den Duitscher Wegner in den tijd van 14.9 sec. met den Italiaan Valle o-p de tweede plaats in 15 sec. Voor de finale, welke Zaterdag geloopen wordt, plaatsten zich dus Kovacs (Hongarije), Wegner (Duitschland), Wim Kaan (Nederl.), Valle (Italië), Albrech-tson (Noorwegen) en Leitner (Oostenrijk). De beide laatsten kwa men in de demi-finales elk als derde aan. Matti Jaervinen verbetert het (zijn) wereldrecord. 400 METER SERIES. In het nummer 400 Meter hardloopen wer den drie series geloopen. De twee eerstaanko- menden uit elke serie plaatsten zich direct in de finale. De resultaten der drie series waren: Eerste serie: 1. Metzner (Duitschland) 48.3 sec., 2. Rabaglino (Italië) 49 sec. Tweede serie: 1. Boisset (Frankrijk) 48,9 sec., 2. Tavernari (Italië) 49 sec. Derde serie: 1. Skawinsky (Frankrijk) 48,5 sec., 2. Von Wachenfeldt (Zweden) 49,1 sec. 110 Meter horden. De 110 Meter horden werd in vier series ge loopen, In de eerste serie won de Hongaar INSTITUUT HAARLEM Noord, TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel me» garantie Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kunsttand, f 3. Iedere Tand meer. f 1.75 Porcelein of Zilvervulling f 3 Ooudvullir.g vanaff 9. Goudkroon vanaf f15 22 Icaraats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies l 1.50 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen van 9-12 ea van 1-4 uur Zaterdag» van 9-12 nar AVOND SPREEKUUR Maandag, Oinadag, Woemdag an Donderdag 7-9 aar. BESLIST PIJNL00ZE BEHANDELING door Nederlandsch Tonriorlc en Amerikaansch dlludrio (Adv. Ingez. Med.) 2. Szabo (Hangarije) tijd 3 min. 55,2 sec. 3. Normand (Frankrijk), 4. Schaumburg (Duitsch land). De 10.000 Meter werd eigenlijk een strijd tusschen de Finnen Salminen en Askola en den Deen Henry Nielsen. Steeds meer liepen de Finnen uit en in de laatste ronde kon de wereldrecordhouder Nielsen zijn beide tegen standers niet meer bijhouden. Salminen won in den tijd van 31 min. 2,6 sec. Tweede werd Askola (Finland) in den tijd van 31 min. 3,2 sec. 3. Henry Nielsen (Denemarken) tijd 31 min. 27,4 sec. De andere loopers waren bijna een minuut achter op Nielsen. BILJARTEN FEDERATIE VAN BILJARTVEREENIGINGEN In de vergadering van de Federatie van Biljartvereenigingen voor Haarlem en O., on der leiding van. den voorzitter, den heer H. van Doom, werd voor September de volgende competitie vastgesteld. Het kaart-symsteem zal ingevoerd worden, zoodat eerst de oneven nummers en in een return-wedstrijd de ever. nummers tegen elkaar uitkomen. De eerste wedstrijden zullen plaats hebben 11 September en zijn als volgt ingedeeld Klasse A: 200 caramboles. O.V.S.'t Groene Woud. Vriendenkring IIExcelsior (Lisse) Return-wedstrijden 18 September de even nummers. 25 September: 't Groene WoudVriendenkring n. ExcelsiorO.V.S. Return-wedstrijden 2 October. Klasse B: 12 September,:, T.O.G. kL BT.O.G. kl A Vriendenkring IIDen Doelen 't Groene WoudO.V.S. Return-wedstrijden 26 September. Klasse C: 20 September: O.V.S. kl. BD.V.S. kl. A. De Poort kl. B—De Poort kl. A. Den DoelenT.O.G. 't Groene Woud 4 October Voorts werd aangenomen, dat de biljartclub die een protest uitlokt en in het ongelijk wordt gesteld, een boete wordt opgelegd van f 2.50. De uitspraak van het scheidsgerecht is bindend voor beide partijen. Als leden van het scheidsgerecht treden op een lid van beide partijen en een lid van het Federatiebestuur als onpartijdige voorzitter. De voorzitter hoopte dat het scheidsgerecht nimmer zal behoeven op te treden. (Applaus). De kwestie van een eventueel maandblad werd na breedvoerige toelichting van het be stuur aangehouden wegens de hooge onkosten aan een maandblad verbonden. Nadat de voorzitter den spelleider, den heer J Winter en den secrtaris, den heer W. Lui ten. dank had betuigd voor het vele werk dat zij voor de Federatie hadden verricht werd de goed geslaagde vergadering gesloten. SPAERNE-BEKER TOURNOOL Zondag worden op het Haarlem-terrein de eindstrijden van het Spaerne-Beker tour- nooi gehouden. Om 1 uur begint de wedstrijd Stormvogels- Velocitas. De strijd tusschen deze oude te genstanders uit de Kampioenscompetitie zal zeker een interessante ontmoeting worden, te meer waar Velocitas er prijs op zal stellen ,ch rehabiliteeren na de zware neder laag tegen de roodbroeken. De eindstrijd Haarlem—Heracles vindt om 3 uur plaats. Na het fraaie spel van Haar lem tegen Velocitas zal mer. zeker willen zien of Haarlem tegen de Oostelijke kampioenen, die over zulk een prima verdediging bleken te beschikken, opnieuw eer. zoo productief aanvalsspel zal kunnen ontwikkelen. Haarlem komt volledig uit dus met: Voogd. Van den Berg. Huisman, De la Mar. Van Gooi. Vreeken. Iseger, De Winter, Bloemink, Smit. Kammeijer. Onmiddellijk na den eindstrijd worden de prijzen uitgereikt. DE WEDSTRIJDEN IN HET NOORDER SPORTPARK. R. C. H. komt Zondag tegen E.D.O. uit met Bergsma. Krom, Prevost Sr. Joh. Berg, Ruys, Prevost Jr. Paape Houkes, Horst, Kok, Meijer, Scheidsrechter is de heer Visser. Het volledige programma der wedstrijden luidt: Om 10 uur: E-D.O.-combinatie-—Schoten II. E.D.O.-juniores—Schoten-juniores. Om 12 uur: E.D.O. 9D.C.O. 4. E.D.O.-adsp. B—Rijswijk B. 1 uur: E.D.O.-adsp. A—Rijswijk A. 2 uur: E.D.O. IR.C.H. 4 uur: E.D.O. IIR.C.H. II. OM DEN NED. VOETBALBEKER. In de eerste ronde, die Zondag gespeeld wordt, komen o.a. RipperdaE.A.C. SchinkelhavenHalfweg HeemskerckH.V.C. De ZeemeeuwenAssendelft. VerkadeT.H.B. Beverwij k—Bre derodes Hillegom—'s-Gravendeel T.O.N.E.G. I.D.O.—Schoten Naaldwij k—Hillinen Steeds Volharden—De Kennemers ZandvoortS .E .P. DE NIEUWE „KENNEMERLAND' -TERREINEN „Kennemeriand". de club met acht elftal len uit de Zaterdagmiddagcompetitie, heeft de beschikking gekregen over de terreinen aan de Ramplaan. nabij Elswout te Overveen. welke op Zondag door D. I. O. worden bespeeld. Zaterdagmiddag worden de velden in ge bruik genomen. Aan het geheel wordt een feestelijk karakter gegeven. De heer A. Heimig voorzitter der vereeniging, zal te twee uur de openingsrede uitspreken, waarna de oranje- zwarte vlag onder het gemeenschappelijk zin gen van het clublied geheschen zal worden. Hierna wordt een aantal onderlinge wed strijden gespeeld, waaraan adspiranten. junio res, leden en oud-leden zullen deelnemen. In hotel Roozendaal te Overveen zullen de feestelijkheden besloten worden. RIPPERDA Zondagmorgen 9 Sept. wordt op het Ripper- daveld gespeeld Ripperda 2—Kenau, en daarna Ripperda Jun.—V. V. R. Jun. VOETBAL. De Fin Jaervinen wierp de speer 76.66 M. Matti Jaervinen, de Finsche wereldrecord houder verbeterde met een worp van 76.66 Meter zijn eigen wereldrecord met 56 c.M. en behaalde daarmede voor Finland den tweeden Europeeschen titel. Zijn landgenoot Sippala bezette de tweede plaats met een worp van 69.97 Meter. De finale van de 1500 Meter hardloo pen leverde 'n f raaien strijd op tusschen den wereld re cord hou der Beccali en den Tongaar Szabo. De laatste nam de lei ding, maar de Duit scher Schaumburg ging weldra alleen aan het hoofd. Na 1000 Meter passeer den zoowel Beccali als Szabo den Duit scher gemakkelijk. In een fraaie eindspurt won Beccali in den oeden tijd van 3 min. 54.6 sec. met Szabo op de tweede plaats. De derde plaats werd door Normand (Frankrijk) bezet, die Schaumburg nog op het laatste mo ment passeerde. Het resultaat was: 1 en Europeesch kam pioen: Beccali (Italië), tijd 3 min. 54.6 sec. Beccali. HAARL VOETBALBOND WEDSTRIJDEN VAN HET H.V.B.-ELFTAL. Tot besluit van de herdenking van de jubilea van de Amsterdamsche-, Rotterdamsche-, Haagsche- en Haarlemsche Voetbalbonden, heeft Zondag op het R.C.H.-terrein een kracht meting plaats tusschen de vertegenwoordi gende elftallen samengesteld uit spelers in die bonden. De wedstrijden beginnen om 11.15 met ae ontmoetingen: Amsterdam—Rotterdam en HaarlemDen Haag. Voor deze wedstrijden zijn door den K. N. V. B. beschikbaar gesteld een verguld zilveren en een zilveren medaille. Ook de Zwaluwen stelden voor dit tournooi een prijs beschik baar. Aan de deelnemers zal een bronzen herin neringsmedaille worden aangeboden. Het H.V.B.-elftal dat dit voorjaar den Vier bonden-beker wist te winnen stat voor de zware taak ook in dit tournooi een goede plaats In het voorjaar werd van Amsterdam met 4—1 gewonnen en in een gelijk opgaanden strijd van Rotterdam in de verlenging met 43 verloren. De krachten der elftallen ontloopen elkaar niet veel. Er zijn dus uitermate spannende wedstrijden te wachten. De eerste ontmoetin gen duren een uur, in de finales wordt 2 maal drie kwartier gespeeld. In het H.V.B.-elftal zal het doel verdedigd worden dor den EDO-speler A. J. Stoute. C. Visser (Stormvogels) en J. v. d. Borne vormen een hechte verdediging en als halfs spelen van Dansik, v. d. Vlist en de Jong. In de vorhoede zijn opgenomen F. L. Wit kamp van D.I.O. en J. Bijvoet van E.D.O. daar de Ripperda-spelers verhinderd zijn. Met Smit, Poelgeest en Kelfkens vormen zij de aanvals linie. WERKLOOZEN-VOETBAL. De werkloozen voetbal vereeniging „Metaal" vraagt wedstrijden aan voor het komende winterseizoen tegen andere werkloozen voet- balelftallen, WIELRIJDEN. WIELERBAAN „DE ZWALUW" Op de wielerbaan „De Zwaluw" in Eindho ven vonden Vrijdagavond voor een uitverkocht huis internationale wedstrijden plaats, waar van de resultaten als volgt waren: Omniumrace tusschen Kremers en Ver berk: Sprintwedstrijd: 1. Kremers (laatste 200 M. 11 2/5 sec.)2. Verberk, tijdrace over 1 ronde: 1. Kremers 111/5 sec. (gelijk aan baan record van Pijnenburg) 2. Verberk 11 3/5 sec. Achtervolging: Kremers haalt Verberk in na 9 ronden in 2 min. 29 sec. Sprintwedstrijd voor professionals: finale: 1. Steffes (tijd laatste ronde 12 sec.); 2. De Neef. Afvalrace over 21 ronden: 1. Guimbretière, 2. Charlier; 3. van Hout; 4. Pellenaers; 5. Bras- penninx; 6. Muller. De koppelwedstrijd over 87 1/2 K M. was voor 1. Charlie-Deneef 13 pnt. (tijd 2 uu 8 min.) 2. Pijnenburg-Van Hout 8 pnt. Op 1 ronde: 3. Braspenninx-Pellenaers 7 pnt. Op 2 ronden 4. Broccardo-Guimbretière 5 pnt. RECORD - AANVALLEN OP DE VEKABAAN. Zondag zal op de Vekabaan de Amsterdam mer Van der Linden probeeren officieel het wereldrecord op den kwart Engelsc'nen mijl. dat ten name staat van Lucien Faucheux en in 1930 te Algiers werd gemaakt (tijd 28.4 sec.) te verbeteren. Zooals men zich nog wel zal herinneren, heeft Van der Linden eenige weken geleden op de Stadionbaan officieus dit record ver beterd. door dezen afstand in 28 sec. te rij den. Ook de overige renners die aan de Om niumrace deelnemen, zullen een aanval doen op dit record. Het zijn van Egmond, Gerard Leene en Van den Heuvel. LAWNTENNIS. De Nationale Kampioen schappen. Halve eindstrijden damesenkelspeï. Dames Rollin Couquerque en Van Lindonk in de finale. Leembruggen slaat Karsten. In het damesenkelspel werden de halve eind strijden gespeeld. In de bovenste helft Kwamen mej. Rollin Couquerque en mej. Belzer tegen elkaar, in de onderste helft ging de strijd tusschen de dames van Lindonk en Terwindt. Onze kampioene won gemakkelijk. Mej. Terwindt won na feilen strijd den eersten set met 75, door beter plaatsen en zeer tactisch spel. In den tweeden set kwam mej. Terwindt op 20. Mej. van Lindonk zag echter kans game en set te winnen. In de final set sprak de ver moeidheid na de beide eerste zware sets bij mej. Terwindt een woordje mee. Met 63 won mej. Van Lindonk. In den eindstrijd komen dus mej. Rollin Couquerque en mej. van Lindonk. Heerenenkelspel: In de partij KoopmanScheurleer was de eerste In het begin niet erg op dreef. Hij ver loor deze dan ook met 16. De tweede set weet hij met 63 te winnen. Dan komt er spannig in den strijd.vooral wanneer de stand 22 in de derde set is. Scheurleer won deze „psychologische" game en brengt het dan .mei tot 52, waarna Koopman de volgende game wint. Toen kwamen twee setpoints voor Scheur leer (15—40 stond het) doch Koopman wint de game. Verscheidene ballen zijn ..dubieus" ge weest. Een ballen jongen was als linesman aangesteld! Hij werd onmiddellijk vervangen. Scheurleer was eenigszins gedeprimeerd. De derde set was voor Koopman. In de vierde set gaat Koopman zeer safe spelen en riskeerde niets. De stand kwam op 62, waarmee Koop man de match won met 1—6, 6—3, 86. 6—2. In den wedstrijd Timmer—van Eek gaf Van Eek af en toe brillant spel te zien, maar tegen Timmer kon hij niet op. Hij verloor de eerste set met 6—3. In de tweede set was Thinner's overwicht niet zoo groot. 'T werd nog 6—5 voor van Eek, maar daarna nam Timmer definitief de lei ding en toen 't 77 was en 40—0 voor hem duurde het nie* lang of Timmer had ook de tweede set met 9—7. In de derde set was de tegenstand van Van Eek gebroken en Timmer wint met 6—1. De laatste kwarteindstrijd van het heeren enkelspel Karsten—Leembruggen heeft een onverwacht einde gehad. De eerste set werd door Leembruggen met 75 gewonnen. In de tweede set was duidelijk de terugslag te bespeu ren. Leembruggen raakte zichtbaar vermoeid en Karsten won de tweede set met 6—1 en de derde set met 6—2. In de vierde set echter verandert Leembruggen van tactiek. Hij ver schalkt Karsten met eenige drop shots, terwijl hij op die van Karsten beter oploopt en de slagen meer afmaakt. Zoodoende wordt het dan 31, doch dan is de inzinking van Leem bruggen voorbij en komt de stand op 6—3. Leembruggen wint de final set met 6—4. In het heeren dubbelspel werden alle kwart finales gespeeld, in het gemengd dubbelspel werd zelfs al een halve finale gespeeld n.l. die van mej. Rollin Couquerque en Timmer die met 6l, 61 wonnen van den heer en mevr. Koopman. De resultaten luidden: Damesenkelspel (halve eindstrijden)* mej. Rollin Couquerque si. mej. E. Belzer 6—0, 6—2; mej. N. van Lindonk sl. mej. Terwindt 57. 6—4, 6—3. Heerenenkelspel (kwarteindstrijden): Tim mer sl. Van Eek 6—3, 9—7, 6—1. Koopman si. Scheurleer 1—6, 6—3, 8—6, 6—2: Leembrug gen sl. Karsten 9—7, 1—6, 2—6, 6—3, 6—4. Dames dubbelspel (karteindstrijden)mej. Straub en mej. Lindonk sl. mej. Van Herwij nen en mevr. De Jong 6—4, 8—6; mej. Ter windt en mej. Knottenbelt sl. mevr. Hart en mevr. van Alfen 6—0. 6—0. Heerendubbelspel (2e ronde): Van Rompu en Van Swol tegen Borren en De Braauw w.o Jacobsen en v. d. Graaf sl. Steiner en Lissauer 6—4, 6—4; idem kwartwedstrijden: Timmer en Koopman sl. Van Rompu en van Swol 6—3, 63, 64; van Eek en Wetselaar sl. Jacobson en De Graaf 6—1, 6—3, 6—4; Van Olst en Hughan sl. Marinkelle en Feith 3—6, 8—6. 6—4. 7—5. Gemengd dubbelspel (kwart eindstrijden):' mej. Belzer en Scheurleer sl. mej. Bensdorp en Bloemhof 75, 60; halve eindstrijd: mej. Rollin Couquerque en Timmer sl. mevr. Koop man en Koopman 6—1, 61. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARLEMSCHE DAMCLUB. De wedstrijd om het hoofdklasse clubkam pioenschap 1933-1934 der Haarlemsche Dam club is thans op slechts twee partijen na (Joh. Fabel tegen v. d. Giessen en Van Looij) be ëindigd, zoodat wij hieronder den vrijwel volledigen eindstand kunnen laten volgen. Deze luidt als volgt: 1. H. G. Teunlsse 13 10 2 1 22 2. J. B. Sluiter Jr. 13 8 5 0 21 3. P. J, van Dartelen 13 8 3 2 19 4. J. W. van Dartelen 13 7 4 2 18 5. A. de Jong 13 5 5 3 15 6. J. P. van Eijk 13 3 7 3 13 7. H. Greeuw 13 4 4 5 12 8. Joh. Fabel 11 3 4 4 10 9. J. v. d. Giessen 12 2 6 4 10 10. J. van Looij 12 3 4 5 10 11. P. J. Bij rij 13 2 5 6 9 12.H. van Lunenburg Jr. 13 2 5 6 9 13. C. Kool 13 1 3 9 5 14. J. Wielenga 13 2 1 10 5 Het is thans definitief dat de No-s 1 t.m. 10 dezer ranglijst in het a.s seizoen 1934-1935 het hoofdklasse-team der Haarlemsche Dam club zullen vormen KAATSEN „FRISIA". Na een stilstand van eenige weken in de kaatswedstrijdenreeks is Zondag a.s. op dit gebied te Haarlem wederom iets te beleven. Het bestuur van bovengenoemde waatsver- eeniging organiseert n.l. voor hare leden een „doorelkaarlotenpartij". Het aanvangsuur dezer partij is op half tien gesteld. HONKBAL' H.H.C. II—A M.V.J. Door den competitieletder is bepaald dat de wedstrijd H.H.C. II—A.M.V.J. Zondagmiddag op het terrein aan de Kleverlaan zal worden gespeeld. Nu heeft H.H.C. H nog kans van de onder ste plaats af te komen. De verhouding isc op 't oogenbllk zoo: gesp. gew. gelijk verL A.M.V.J. 7 2 14 H.H.C. II 7 2 0 5 Als H.H.C. n er in slaagt te winnen, zal zij één punt meer bezitten dan A.M.V.J en dus aan dit negental de onderste plaats over laten. ROEIEN FILMAVOND VAN „HET SPAARNE" De roeisport is een sport, die in verhouding tot andere zooals voetbal, tamelijk weinig aan hangers telt. Dat de roelenthouslastcn zoo mo gelijk nog vuriger zijn dan de voetballiefheb bers maakt dc zaak weer eenigszins goed; doch het aantal belangstellenden op roeige- bied blijft toch beperkt. In dit verband kan een filmavond als Vrij dag in het verenigingsgebouw van de R. en Z. V. Het Spaarne werd gehouden, zeer goed als propaganda dienen. Hoewel niet geheel aan het roeien gewijd, maakte deze sport een groot deel van het programma uit. Verschillende stijlen en ploegen konden worden bewonderd of afgekeurd en de vertraagde film leidde tot verrassende ontdekkingen. Behalve deze hoofdfilms, die bijna alle op Varsity's, Amstel. Hollar.dia- en Holland Be ker-wedstrijden waren opgenomen, vertoonde het bijprogramma interessante films over zeil en wintersport, een kunstfilm en een bekroon de amateursfilm.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 15