I feta-lmpa DE BILT Moord te Hoofddorp. ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1934 HAAREEM'S DAGBLAD' 2 Electricien dood in werkplaats gevonden. Zijn vrouw en pleegzoon gearresteerd. Onze correspondent te Hoofddorp deelt ons het volgende mede: De 43-jarige heer J. T. van B., electricien te Hoofddorp, was in den laatsten tijd werkzaam te Haarlem. Omdat de firma noodzakelijk een bespre king met hem moest houden, werd Donderdag iemand van het personeel naar Hoofddorp gestuurd om den heer v. B, te bezoeken. Daar aangekomen, vond hij woonhuis en werkplaats gesloten, hetgeen hem vreemd voorkwam, waarom hij even rondom het huis liep om te zien of hij misschien hier of daar iets omtrent de bewoners kon te weten komen. Hij probeerde bij de werkplaats door een ruit te kijken en zag toen tot zijn groote schrik het lichaam van den electricien roerloos voor over op den grond liggen, zoodat hij vermoed de. dat hem iets overkomen zou zijn. Van een en ander werd onmiddellijk aan het politiebureau kennis gegeven, waarna de gemeentepolitie een onderzoek instelde en tot de ontdekking kwam dat huis en werkplaats waren gesloten, doch de bewoner werd dood m de werkplaats gevonden met een groote wond aan het hoofd, zoodat aan een misdaad werd gedacht. De Inspecteur Jelsma heeft in overleg mei den burgemeester het Parket te Haarlem ge waarschuwd en onder leiding van den Off: cier van Jusctitie Mr. Andringa is het lijk naar het Witte Kruisgebouw overgebracht, waar door Dr. Hulst uit Leiden de sectie werd ver richt. Uit deze sectie zou zijn gebleken dat de elec tricien een gewelddadigen dood zou zijn ge storven, terwijl de situatie, welke in woning en werkplaats werd aangetroffen er op schijnt te wijzen, dat er een gevecht moet hebben plaats gehad, althans meer personen in huis moeten zijn geweest. De electricien was gehuwd doch had geen kinderen. In dit gezin was als pleegzoon zekeren K. opgenomen. Het was algemeen be kend dat er tusschen man en vrouw geen goede harmonie heerschte. De pleegzoon trok veelal partij voor de vrouw hetgeen er toe heeft geleid dat de vrouw enkele weken geleden ge heel uit eigen beweging de echtelijke woning heeft verlaten en in dienstbetrekking is gegaan bij een familie in De Bilt, waar K. haar meer malen bezocht. In al deze omstandigheden heeft de politie aanleiding gevonden de beide bovengenoemde personen in voorloopige hecn- tenis te doen nemen en dezen naar Hoofd dorp te doen overbrengen, war zij aan een verhoor zullen worden onderworpen. In den loop van den dag worden zij hier verwacht. LEDENVERGADERING NATIONAAL JONGEREN VERBOND De afdeeling Haarlem van het Nationaal Jongeren Verbond houdt op Woensdagavond 12 September een ledenvergadering in de Bilder- dijkzaal van café-restaurant Brinkmann, Groote Markt. Op deze bijeenko st zal o.m. de jaarljjksche bestuursverkiezing plaats hebben. Het oude bestuur heeft zich in zijn geheel herkiesbaar gesteld. Na het officieele gedeelte zal een nieuw af- deelingsvaandel uitgereikt worden door den algemeenen voorzitter van het N. J. V. den heer W. Inden. Hierop volgt een voordracht door meisjesleden, waarna de bijeenkomst besloten zal worden met de vertooning van eenige films. 10-JARIG BESTAAN C. G. PEPER S SLAGERIJ Gisteren herdacht de heer C. G. Peper, Kruis weg 37, het 10-jarig bestaan van zijn zaak. De eerste 4 jaar was deze zaak gevestigd in de Wolstraat, waarna uitbreiding noodzakelijk werd en de verplaatsing naar den Kruisweg volgde. De vele bloemen en smaakvol geëtaleerde vleeschwaren gaven den winkel een vroolijk fr'sch aspect. De onverlichte auto's te Haarlem. Een belangrijk bericht voor automobilisten. Wij hebben reeds medegedeeld, dat het te Haarlem niet de bedoeling is. om, evenals te Amsterdam en enkele andere plaatsen, gebruik te maken van de bepalingen van het nieuwe Motor- en Rijwielreglement, om de bebouwde kom der gemeente uit te sluiten van de ver plichting dat de stilstaande auto's 's avonds verlicht moeten zijn. Alleen de officieel aan gewezen parkeerplaatsen worden vrijgesteld. Deze mededeeling had terecht bezorgdheid gewekt bij automobolisten die gedwongen zijn hun auto's 's avonds veel op straat te laten staan. Wij bedoelen o.a. de geneesheeren. Als autolantaarns veel branden terwijl de auto stilstaat, raken de accu's uitgeput. Wij kunnen de automobilisten evenwel gerust stellen. Het is de bedoeling der po litie te Haarlem om de bepaling soepel toe te passen. Als een auto 's avonds in een goed verlichte straat staat, zoodat hij geen gevaar voor het verkeer oplevert, zal geen procesverbaal opgemaakt worden. Geen politieagent zal er aan denken een automobilist te bekeuren omdat hij 's avonds zijn auto onverlicht in de Groote Houtstraat of andere hoofdstraat heeft neergezet. Het zou evenwel zoo meent de politie niet verantwoord zijn de geheele bebouwde kom vrij te stellen. In onze buitenwijken is de straatverlichting daarvoor op sommige plaat sen onvoldoende Als in een donker gedeelte van een straat of laan in een buitenwijk een auto onverlicht staat, beteekent dat een ge vaar voor de auto en voor het verkeer. Iets anders is het als zoo'n auto dicht bij een bran dende straatlantaarn wordt geplaatst. Automobilisten zijn zoo wordt gemeend zelf wel in staat de situatie te beoordeelen. Als zij een bekeuring zouden krijgen is dit aan hen zelf te wijten. De politie is bovendien overtuigd, dat zij nu een middel in de hand heeft om op te treden tegen automobilisten die de straat als garage gebruiken en ook 's nachts, als de meeste straatlantaarns gebluscht worden, hun auto op straat laten staan. Als zoo'n auto dan 's nachts gevaren voor het verkeer kan ople veren zal er wel degelijk procesverbaal worden opgemaakt, meldt: Hoogste barometerstand 767.3 m.M. te Ingö. Laagste barometerstand 739.1 m.M. te Malin Head en voorspelt: zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke rich tingen. Gedeeltelijk bewolkt. Aanvankelijk nog droog behoudens kans op onweer. Iets koeler. Uit het Buitenland De depressie in het Westen vormde voor de kust een diepe kern bij Ierland, waar de ba rometer in 3 uur 8 m.M. daalde en een Zuide lijke storm waaide. Het schijnt echter dat ook deze storing heden Noord-Noord-Oostwaarts trekt .zoodat alleen de lage drukstijging in Frankrijk en het Kanaal eenige kans op aan voer van vochtige lucht brengt, wat hier te lande de onweerskans zou verhoogen. Tot dusver blijft de zware regen beperkt tot het Westen. Vooral in Ierland, Schotland en op de Far Oer zijn heden van 15 tot 25 m.M. ge vallen. In de hoogere luchtlagen boven ons land is de temperatuur sterk gestegen en de lucht nog zeer droog. Ook in Frankrijk is de lucht droger geworden en dientengevolge de nachtelijke afkoeling wat sterker geweest Mede doordat de barometer overal was steeg heerscht in Duitschland en ook in Frankrijk heel fraai zomerweer. Noorwegen komt onder den invloed van de depressie, maar Zweden houdt fraai w°er. behalve onweer in het Noorden, terwijl in Polen de regen afnam. Barometer Stand van heden 761 m.M. Vorige stand 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer 8 September: Hoogste gisteren Tl F. Laagste heden nacht 65 F. Hoogste heden tot 11 uur 76 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 8 September. Ondertrouwd 7 September: A. P. Wassenaar en J. C. van Berk. Bevallen 5 September: M. v. d. Vlugt—van Zwanenburg, z.; M. E. van StraatenVer douw, d.; 6 September: T. W. M. IJlstra Kemp. z.: E. Sieraad—Mulder, d.: C. Rasmus- sens—Vrij, z.; J. Morsch—Kamp, z.: T. Nieuwenhuisde Groot, d.; 7 A. C. v. d. Feijst Klat. z.: A. M. Sieval—van Baak, d. Overleden 5 September: A. M. Bakker- Cornet, 46 j., L. Wijngaardstraat; 6 Septem ber: J. A. BurggraafRoeland, 55 j., Sint Anthoniesteeg. UIT DE OMSTREKEN BEVERWIJK Muziekfeest der St. Jozef- Harmonie. Festival op de Meer. De St. Jozef-Harmonie zal a.s. Zondag ter gelegenheid van haar tweede lustrum een groot muziekfeest houden, waaraan een acht tal muziekcorpsen zal deelnemen. Te half één worden de besturen en dirigen ten der deelnemende vereenigingen in het Kennemer Hotel ontvangen. Daarna stellen de corpsen zich op en wordt vanaf den Vel- serweg een muzikale wandeling gemaakt langs de Breestraat en Nieuwstraat naar de Meer straat waar het festival zal worden gehouden. Het gemeentebestuur heeft toegestaan, dat een gedeelte van de Meerstraat wordt afge zet. De opbrengst van den kaartjesverkoop komt ten goede aan het Witte Kruis. De volgorde der optredende cirpsen is: 1. „St. Caecilia", Heemskerk, met De Kleine Fee. van J. Werkman; Tricis, van P. Sabole. 2. „St. Aloysius", Castricum, met Bordes et Chevalliers van L. Reynaud; Le Secret de Pierrot van F. Jakma. 3. „Arion", Wijk aan Zee met: Les Pêcheurs de Venise van Romain; Le Dimanche aux Champs van L. E. Rugers. 4. „Crescendo" Spaarndam, met: Sympho- nia Ouverture van J. Fulgeot; Grande Marche Heroique No. 3 van Langlois. 5. Harmonie Vereeniging „Concordia", IJmuiden, met: Ouverture Solemnelle, van Sam Vlessing; Suite Pastorale van Ph. Vles- sing. 6. „Harmonie Crescendo', Haarlem met „Charles Quint", ouverture van Lezoy en „Carmen Sylva", wals van Ivanovici. 7. Beverwijksche Harmoniekapel, met He- briden-Ouverture, van Mendelssohn: Czardas uit de Opera: „Die Geist der Wolwoiden", van Grossmann. 8. Harmoniekapel „De Eendracht", met Ouverture Tannhauser, van R. Wagner; Ouverture Wilhelm Tell, van Rossini. Alle deelnemende corpsen ontvangen na hun optreden een herinneringsmedaille. Aan het einde van het muziekfeest zal een muziek instrument onder de deelnemers worden ver loot. A. A. M. DAVIDSON OVERLEDEN. In den ouderdom van 76 jaar is alhier over leden de heer A. A. M. Davidson, een onzer meest bekende ingezetenen. Vele jaren heeft de heer Davidson zijn bekend kledingmaga zijn „De kleine winkel" gedreven. Ook was hij debutant der Staatsloterij. De heer Davidson was voorzitter der Israëli tische gemeente, alhier, Bce&stcaat 6. Een herfst-foto. gemaakt met één onzer apparaten van I 2 50 en door ons vergroot, vormt een fraaie wandversiering. Groote sorteering moderne albums. Studenten-lijstjes 18X24 25 ct. Snelle en fraaie afwerking van amateur-toto's, 's Moreens voor jlOuurgebracht. 's avonds gereed! (Adv. Ingez. Med.) Noodlottig spel met vuur werk. Vier jongens ernstig gewond. Het spelen met de restanten van het vuur werk, dat Donderdagavond op de Meerkade werd afgestoken is vier jongens van 1214 jaar. wonende in de Assumburgstraat nood lottig geworden. De knapen hadden op de plaats, waar het vurwerk ontstoken was nog eenige hulzen, die slechts ten deele verbrand waren, gevonden. Zij namen dc hulzen mee naar huis en gingen „vuurwerkje" spelen. De eerste huls spijkerden zij aan een paal en brachten het dmg tot ontploffing en het effect was voor de jongens zoo verrassend, dat zij dit spelletje ook met het tweede vuur. werk-restant wilden herhalen. Deze keer ge lukte het echter niet en nu kwamen de jongens op een denkbeeld, dat vor hen uiter mate ernstige gevolgen had. Zij schudden het kruit uit de huls in een doos, hurkten er om heen en staken den brand er in. De gevolgen van dit hoogst gevaarlijke spel bleven niet uit. Zij werden alle vier door de hoogopslaande vlam getroffen. Op het gegil der knapen kwa men de buurtbewoners toesnellen. De getrof fen knapen hadden ernstige brandwonden be komen aan gezicht en beenen. Terstond werd geneeskundige hulp ingeroepen. De doktoren Duterloo en v. d. Ree waren spoedig ter plaatse en hebben de knapen de eerste hulp verleend Zij zijn daarna op advies der geneesheeren naar het Roode Kruis Ziekenhuis vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Vrijdagavond maakten de vier kameraadjes het nar om standigheden goed. De knapen waren er naar later bleek nog vrij goed afgekomen. Het was voor de ouders althans een bemoedigende tijding, dat de oogen van de jongens gespaard zijn gebleven. Zij zullen echter nog eenige dagen in het Ziekenhuis moeten vertoeven. RAADSBESLUIT GOEDGEKEURD. Bij het gemeentebestuur is thans bericht ontvangen, dat Ged. Staten het raadsbesluit, waarbij het raadsbesluit tot terugbfenging van het aantal paardenmarkten van 4 op 2 per jaar en tot vervroeging van de najaars veemarkt tot den laatsten Zaterdag in Octo ber hebben goedgekeurd. IJMUIDEN VEILINGEN. Door notaris G. D. Boerlage werden Vrijdag middag in Hotel „Nommer Eén" te IJmuiden geveild de volgende onroerende goederen: 1. een pakhuis met kantoor, kelder, afzon derlijke bovenwoning en erf aan de Prins Hendrikstraat 7 en 7rood; 2. een pakhuis met kantoor, met het recht van erfpacht op den grond tot 1 Augustus 1937, aan de Verlengde Kanaalstraat 2 en 4; 3. een woonhuis met erf en grond aan de Jacob van Heemskerkstrat 13. De perceelen 1 en 2 werden voor f 8000 ge kocht door P. Heere te IJmuiden. Perceel 3 voor f 2330 dor W. Post te LJmuiden. ORGELBESPELING GEK. KERK. De heer H. J. Kruithof uit Kampen hoopt Dinsdag 11 September, des avonds acht uur in de Geref. Kerk te IJmuiden een orgel bespeling te geven, afgewisseld met zang en het lezen van een meditatie in blinden- schrift. NED. CHR VROUWENBOND. De afdeeling IJmuiden en IJmuiden-Oost van den Ned. Christen Vrouwenbond mag weder een welgeslaagden dag in haar annalen boeken. J.l. Donderdag vertrok men in twee groote touringwagens van de welbekende Storm vogels naar Vlaardingen. Bijna 60 dames hadden gehoor gegeven om deel te nemen aan deze excursie; te on geveer 12 uur arriveerde men aan de Lever's Zeepfabrieken, waar men door de directie werd verwelkomd en waar door de directie eerst voor de inwendige mensch was gezorgd wat door de dames op hooge prijs werd ge steld. Hierna werd men in twee groepen onder vakkundige leiding rondgeleid en werd deze mooie Nederlandsche industrie tot in de klein ste bijzonderheid aan de dames verklard en uitgelegd. Na deze mooie fabrieken werd naar Den Haag gereden naar het Zeiss Planetarum en werd de schoonheid van zon, maan en sterren bewonderd. Voor velen was dit geheel nieuw om deze natuurwonderen zoo dicht bij te kun nen bewonderen. Na met elkander gedineerd te hebben en Scheveningen te hebben doorgetoerd, werd bij tienen IJmuiden weder bereikt. De dames zullen niet nalaten het wakkere bestuur onder leiding van mevr. Swaan verder te steunen in deze mooie arbeid om geest en ver. stand te ontwikkelen. NED. VEREEN. VOOR HUISVROUWEN. In het Vacantiekoloniehuis aan den. Groe nenweg hield de afdeeling VelsenIJmuiden der Ned. Vereen, voor Huisvrouwen haar ope ningsbijeenkomst in het nieuwe seizoen. Een groot aantal dames had aan den oproep van het bestuur gehoor gegeven, zoodat toen de presidente, mevr. de Boer-Harder de bijeen komst met een hartelijk speechje opende, de zaal stampvol was. Mevrouw Marie Hamel, welke hierna het woord verkreeg, hield een lezing over het anti- motpraeparaat Eulan, dat door het Indan- threnhuis in den handel gebracht wordt. Het onderwerp, dat onze Nederlandsche ac trice wel was toevertrouwd, werd door haar op boeiende wijze voorgedragen. Haar rede, Wélke doorspekt was piet tal van geestige ge-. dichtjes van Clinge Doorenbos, oogstte groo- ten bijval. Tal van voorbeelden en praeparaten waren aanwezig, teneinde de demonstratie aanschou weiijker te maken. In de pauze werd een aantal keurige prij zen gratis verloot. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Sumatra IJm. 253, Amsterdam, IJm. 58, Her cules IJm. 196 en Gloria IJm. 37. De vangsten zijn niet bekend. Gloria heeft ongeveer 900 manden makreel aan boord. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.80—f 0.60 Griet per 50 K.G. f 24—f 8.10 Tongen per K.G. f 1.60f 0.65 Middelschol per 50 K.G. f 25f 20 Zetschol per 50 K.G. f 23—f 18 Kleine schol per 50 K.G. f 16f 2.80 Schar per 50 K.G. f 3—f 4.30 Groote schelvisch per 50 K.G. f 25 Middelschelvisch per 50 K.G. f 22 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 20— f 15.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12f 6.10 Kabeljauw per 125 K.G. f 32—f 18 Groote gullen per 50 K.G. f 8.10f 5.40 Kleine gullen per 50 K.G. f 4.60f 2.10 Wijting per 50 K.G. f 5—f 3.60 Makreel per 50 K.G. f 12f 9 Leng per stuk f 1.10f 0.35 Kei mlinddelhake per 50 K.G. f 27 Kleine hake per 50 K.G. f 21.50—f 13 BESOMMINGEN. Trawlers: Vios II IJm. 134 120 manden f 1310 Hoop IJm. 46 315 manden f 2100. Mo tor loggers: KW 51 f 710; KW 78 f 860; KW 23 f 710; KW 42 f 270. Kotter: E 280 f 510. LISSE AUTO'S ZONDER LICHT De po'itie waarschuwt auto-bezitters, dat het ook in deze gemeente verboden is, bij avond auto's onverlicht te stationneeren. Ook ande re voertuigen vallen onder deze bepalingen. VERKOOPEN OP ZONDAG Door B. en W. dezer gemeente is een enquête ingesteld onder de betrokken winkeliers naar hun meening over eventueele verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag. Door een 18-tal winkeliers, die hierbij belang hebben, werd de lijst geteekend. Het resultaat is, dat 16 winkeliers vóór en 8 winkeliers tegen verrui ming der verkoopgelegenheid gestemd hebben. GEVONDEN VOORWERPEN Een badhanddoek, een damesportemonnaie met inhoud, een dameshandschoen. Inlichtingen verstrekt de politie. ZANDVOORT NATIONAAL ZANGCONCOURS. In verband mot het 12 1 /2-jarig bestaan van O. H.'s mannenkoor heeft het bestuur het plan opgevat in het a.s. voorjaar een groot nationaal zangconcours te organiseeren. Het bestuur vindt echter -in Zandvoort slechts een zaal geschikt voor een dergelijk concours nl. de groote zaal van het Casino. Het plan staat of valt dus met het al of niet verkrij gen van de toestemming om deze zaal te mo gen gebruiken. Hoewel men het met den heer Tuschinski nog niet geheel eens is geworden, is de kans op een bevredigende oplossing thans tooh wel zeer groot. Als een bijzonderheid van dit concours kun nen we nog melden, dat de directeur en het bestuur er naar streven een vaste jury te be noemen, die haar oordeel zal uitspreken over het werk van alle deelnemende vereenigingen. Koordirigenten worden in de jury niet op genomen. „ZEEMEEUWEN". Maandagavond vergader-1 de voetbalvereen. „Zeemeeuwen" in Ons Huis. Het voornaamste programmapunt is wel: verkiezing van een voorzitter. Dit is noodig in verband met het bedanken als zoodanig, door den heer W Rauch. Verder zullen de viering van het 15- jarig bestaan en de werkzaamheden aan het tweede terrein wel ernstige punten van be spreking uitmaken. BLOEMENDAAL ,,'T KOPJE" MIDDELB. SCHOOL V. MEISJES. Toegelaten tot klasse III: Anneke Bierens de Haan en Jeanne Odink. BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE In de Vrijdagavond gehouden bestuursverga dering van de B. R, B. kwam de voorzitter, de heer E. W. A. van Nederhasselt met de minder prettige mededeeling, dat hij zich helaas door drukke werkzaamheden genoodzaakt ziet, het voorzitterschap van de B. R. B. neer te leggen. Voor de Brigade beteekent dit een verlies. Het zal moeilijk zijn, voor hem een waardig plaats vervanger te vinden ZUSTER KOOPMAN JUBILEERT. Zaterdag 15 September is het 12 1/2 jaar ge lede, dat zuster A. Koopman hare functie aanvaardde als wijkverpleegster van de afd. Bloemendaal van de N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis". In deze jaren heeft zij door haar onver flauwde toewijding voor de zieken vele har ten gewonnen. In den loop van den middag zal de jubila- resse door het bestuur der afd. en de Com missie voor Wijkverpleging op eenvoudige wijze, in overeenstemming met haar karakter in het Wijkgebouw te Overveen worden ge huldigd. HAARLEMMERMEER DE INBRAKEN TE VIJFHUIZEN. Met betrekking tot de drie te Vijfhuizen alhier gepleegde inbraken, ver-nemen we, dat de vermoedelijke dader, de 17-jarige E. W. S. uit Amsterdam, een volledige bekentenis heeft afgelegd. Hij is ter beschikking van de Justi tie gesteld. Verschillende omstandigheden wij zen er op dat in verband met de aanhouding van dezen jeugdigen inbreker vermoedelijk nog meer in den omtrek gepleegde inbraken en diefstallen aan het licht zullen komen. AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding voor den bouw van een lanabouwschuur voor den heer J. G. N. Geertsema aan den Hoofdweg bij den Ben- nebroekerweg alhier, alwaar ohlahgs zoo'n zware brand heeft gewoed, werd ingeschreven als volgt: Perc. 1 door J. Brevoort te Haarlem voor f 15.395; A. J. Sijsener te Hillegom f 14.000; J. Duizer te Hoofddorp f 12.800; Gebr. Overdevest te Rijnzaterswouae f 13.170; C. J. v. Berkel te Leimuiden f 13.080; Gebr. van Luiing te Rijk f 13.033: Jansen en Appelman te Nieuwvennep f 12.985; C. en J. Mienis te Hoofddorp f 12.930; v. d. Mik en Rood te Hoofddorp f 12.900: Gebr. Moolhuijsen alhier f 12.381; K. v. 't Veer te Assendelft f 12.780, W. Pijlman te Hoofddorp f 11.330; W. N. Bak ker te Hoofddorp f 11.782; Kinkel en Bras te Nieuwvennep f 11.156; P. Dekker en 7n. te Nieuwvennep f 10.990; A. Snaterse te Abb^nes f 10.719; J. Robijn te Hoofddorp f 10.800; Gebr. Randsdorp te Lisse/Haarl.meer f 10.657; Perc. II: W. N. Wanrsteker te Hoofddorp f 1994; F. H. J. Prins te Hoofddorp f 1985; G. J. de Tello te Hoofddorp f 1880; A, de Lange alhier f 1847; H. van Buijten te Nieuwvennep f 1735; H. L. Tebbens te Nieuwvennep f 1780; Perc. Ill: D. Zemel te Leimuiden f 417; H. Korringa te Hoofddorp f 368; D. Bakker te Nieuwvennep f 335; A. Reekers te Nieuwvennep f 344; J. Meijer te Nieuwvennep f 332. Perceelen I, II en III samen: v. d. Mik en Rood f 15.118; Jansen en Appelman f 13.158: A. Jonker te Nieuw vennep f 13.430: J. Duizer f 15.018; Kinkel en Bras f 13.294; Gebr. Randsdorp te Lisse Haar lemmermeer f 12.210. Aan laatstgenoemde firma werd het werk opgedragen. Constructie werk en dakbedekking is buiten de aanbeste ding gebleven en opgedragen aan de Gebr. Soaans te Hoofddorp. ZILVEREN JUBILEUM. De nachtbrugwachter van den. Haarlemmer meerpolder, de heer C. Jansen, wonende aam den Venneperweg alhier, heeft onder veel blij ken van belangstelling den dag mogen vieren, waarop hij 25 jaren geleden bij den Polder im dienst trad. Ten Folderhuize te Hoofddorp ontboden, werd hij door den Dijkgraaf den heer Rein- ders Folmer, in tegenwoordigheid van den] secretaris en andere ambtenaren, hartelijls toegesproken en hem de gebruikelijke enve loppe met inhoud overhandigd. HEEMSTEDE EEN RIJWIELPAD EN EEN VERKEERS- STREEP OP VERZOEK VAN A.N.W.B. Naar aanleiding van een verzoek van de» A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan het gemeente bestuur van Heemstede ontvingen die ver eenigingen bericht, dat is besloten bij wijze' van proef het verhoogde trottoir langs de zuidzijde van het driehoekige plantsoen op den hoek van de Laan van Rozenburg en de Zandvoorter Allee te bestemmen als rijwiel pad. Ook zal op verzoek van deze verkeers- vereenigingen een asverkeersstreep van dë Zandvoorter Allee af naar beide richtingen, van de Zandvoortschelaan aangebracht! Worden. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd; J. G. Ligtenberg en H. B, Viersen. i Getrouwd: J. D. Heij en M. Dubbis; A. J, Otte en C. M. van der Reep. Overleden: E. C. Würder, 76 jaar; yi. C. Klerkx. 25 jaar. DE FLORALIATENTOONSTELLING. Vandaag en morgen wordt in het Bavoge- bouw in de Smedestraat de jaarlij ksche Flo- raliatentoonstelling gehouden. Daar heeft weer de wedstrijd plaats tusschen de Begonia's, Ge raniums, Tradescantia's en Afrikanen, die im den loop van den zomer zijn gegroeid van kleine stekken tot fraaie planten. Vooral Be gonia's en Tradescantia's zijn er dit jaar met prachtexemplaren vertegenwoordigd. De jury, die geheel uit vaklieden bestaat, heeft dezen morgen de planten gekeurd en voor tal van leerlingen, die vandaag of mor gen naar hun pleegkinderen komen kijken, zijn verrassingen weggelegd. Teleurstellingen blijven natuurlijk niet uit bij zoo'n aantal van honderden planten, waarbij ieder zijn troetel kind toch gaarne een prijs zag toegekend ter wijl het aantal prijzen is beperkt. Eigenaardig is, dat van sommige scholen, die toch een groot aantal stekken ontvingen, de medewerking zoo gering is. Geen enkele plant vinden wij op den wedstrijd van deze kinderen terug. We hopen, dat de Floraliatentoonstel'.ing veel belangstelling mag trekken van de Ouders der kinderen en veel succes mag oogsten bij haar streven naar goede paedagogische re sultaten. WAARSCHUWING AAN JOODSCHE FIRMA'S IN DUITSCHLAND. KASSEL, 6 September 1934 (Vaz Dias) De uitgeverij van het partijblad Kurhessi- sche Landeszeitung" publiceert op de eerste pagina van het blad een „waarschuwing aan Joodsche firma's, waarin gezegd wordt dat twee Joodsche zaken tengevolge van noncha lance van een advertentiereizger een adver tentie geplaatst hebben in de „Kurhessische Landeszeitung". Na vaststelling der feiten is de advertentiereiziger ontslagen en is de quitantie voor de advertenties ter beschik king gesteld van de „Winterhilfe". De ver klaring besluit aldus: „Wij waarschuwen hier mede niet-Arische firma's van iederen aard advertenties in ons blad langs omwegen te trachten op te geven, aangezien wij zoo noodig tegen de betreffende firma's langs ge rechtelijken weg zullen optreden". DR. FOKKER VERONGELUKT. Donderdagnacht is dr. Fokker uit Den Haag met zijn auto tegen een boom gereden en ver ongelukt. Dr. H. Fokker was een zeer bekende figuur uit de roeiwereld. Hij heeft in Leiden gestu deerd en was daar een enthousiast Njordroeier en bestuurslid van die studentenvereeniging. Later werd hij adviseerend bestuurslid van den Ned. Studenten roeibond, welke functie hij tot heden nog bekleedde, van 1910 af. Voorts was hij voorzitter van Hollandia en oud-bestuurslid van den Nederlandschen Roei bond.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2