De Europeesche Kampioenschappen te Turijn ATHLETIEK. 100 M. voor Chris Berger Hij wint ook de 200 M. aHjfjsÉPIS HONKBAL. AUTOMOBILISME. MAANDAG 10 SEPTEMBER 1934 H'A'SRL'EM'S D A' G B G A D 6 Peters zegeviert bij de hink-stap-sprong. DE TWEEDE DAG. Borchmeyer won de 100 Meter. Maar Berger was volgens velen eerste. Osendarp en Berger in de finale 200 Meter. De Bruin bij 't discuswerpen niet geplaatst. Uit Turijn; De tweede dag heeft voor Neder land een groote teleurstelling opgeleverd. In het hoofdnummer der Europeesche kampioen schappen, de 100 Meter, werd Berger n.l. dooi de jury tweede geplaatst achter Borch meyer (Duitschland), terwijl Berger volgens vele insiders als eerste met miniem verschil vóór den Duitscher door de finish was gegaan, Osendarp werd vijfde in dit nummer. Ber ger en hij wisten zich voorts voor den eind strijd 200 Meter hardloopen te klasseeren. Kaan liep in de finale 110 Meter horden iets minder goed dan gisteren en eindigde als vierde. Onze discuswerper De Bruin kon zich niet voor de finale plaatsen. 's Morgens zijn de wedstrijden voortgezet met de nummers van den tienkamp, de voor wedstrijden in het discuswerpen en in het ver springen. In den middag vond om kwart over 1 de start plaats van de 50 K.M. snelwandelen, waarvoor slechts acht loopers vertrokken, De belangstelling viel ook Zaterdag tegen. Misschien waren er 2000 toeschouwers in het groote witte Mussolinistadion aanwezig. Een van de eerste beslissingen viel op de 110 Meter horden. Aan den start verschenen Kaan (Neder land), Kovacs (Hongarije), Wegner (Duitsch land), Albrechtson (Noorwegen), Valle Italië) en Leitner (Oostenrijk). Kovacs (Hongarije) nam onmiddellijk de leiding voor Albrechtson, Kaan en Wegner. De Duitscher liep schitterend, terwijl Kaan juist minder goed ging dan Vrijdag. Kovacs won in 14,8 sec., terwijl Kaan zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. De uitslag luidde: 1. en Europeesch kam pioen: Kovacs (Hongarije) tijd 14,8 sec.; 2. Wegner (Duitschland) 14,9 sec.; 3. Albrecht son (Noorwegen) 15 sec.; 4. W. Kaan (Neder land) 15.1 sec.; 5. Valle (Italië); 6. Leitner (Oostenrijk). Terwijl men op het middenterrein de num mers discuswerpen en hamerwerpen ver werkte, maakten de zes finalisten zich voor de 100 Meter finale gereed. Onder groote spanning stelden de ath- leten zich in deze volgorde op: Berger. Osendarp, Haenni, Sir, Borchmeyer en Homberger. Berger had dus de binnenbaan geloot. De eerste start was valsch wegens te vroeg vertrekken van Borchmeyer. Ook voor de twee de maal mislukte de start, thans ging de Hon gaar Sir er te vlug van door. Voor de derde maal ging alles goed. Berger startte mooi; hij liep heel goed en nam onmid dellijk een kleinen voorsprong, al ging het mis schien iets minder snel, dan Vrijdag in cte halve finale. De Duitscher Borchmeyer kwam na 50 Meter sterk opzetten. Hij kwam vlak achter Berger, doch deze ging met 30 centime ter voorsprong tls eerste door de finish. '%S&m Harald Andersson De jury beraadslaagde geruimen tijd en gaf als uitslag: Eerste Borchmeyer 10,6 sec.; 2. Berger 10.7 sec.; 3. Sir eveneens 10,7 sec.; 4. Haenni; 5. Osendarp, 6. Homberger. De Nederlandsche officials hebben onmid dellijk tegen dezen uitslag, die voor menig een volkomen onverklaarbaar was, geprotes teerd. De film, die van deze finale 100 Meter is ge maakt, dient nu te worden afgewacht om het juiste resultaat te vernemen. Het resultaat was dus voorloopig: 1. en Europeesch kampioen: Borchmeyer (Dutischland) 10,6 sec.; 2. Berger (Nederland) 10.7 sec.; 3. Sir (Hongarije) 10,7 sec.; 4. Haenni (Zwitserland); 5. Osendarp (Nederland); 6. Homberger (Duitschland). Discuswerpen. Andersson (Zweden) Europeesch kampioen. Naar wij reeds meldden kon onze landge noot De Bruin zich niet voor de finale in het discuswerpen plaatsen, omdat hij de grens van 43 Meter niet haalde. Hij bleef juist hieronder. Zijn prestatie is ver beneden zijn kunnen. Het discuswerpen werd zooals verwacht kon worden gewonnen door den Zweedschen we reldrecordhouder Harald Andersson, die bo ven de 50 Meter wierp. De resultaten waren: 1. en Europeesch kampioen: Andersson (Zweden) 50,38 Meter; 2. Winter (Frankrijk) 47,09 Meter; 3. Donogan (Hongarije) 45,915 Meter; 4. Remecz (Hongarije) 45,54 Meter. 400 Meter finale. Metzner Europeesch kampioen. Aan den start kwamen Metzner, Skavinsky, von Wachenfeldt, Tavemari, Boisset en Ra- baglino. Metzner nam de leiding, maar de Franschman Skavinsky, die de binnenbaan liep, was bij het ingaan van het laatste rech te eind 2 Meter voor de rest van het veld. Vijftig meter voor de finish lagen Skavins ky, Metzner en von Wachenfeldt nog gelijk. In de eindspurt won de Duitscher met ruim 1 Meter voorsprong voor den Franschman. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen: Metzner (Duitschland) 47.9 sec. 2. Skavinsky (Frankrijk) tijd 48 sec. 3. Von Wachenfeldt (Zweden) 48 sec. 4. Tavernari (Italië). 5. Boisset (Frankrijk). 6. Rabaglino (Italië). Verspringen. Leichum (Duitschland) kampioen. In het verspringen behaalde Duitschland een derde overwinning. Met een sprong van 7.45 Meter haalde Leichum den Europeeschen titel, terwijl de Noor Berg, tweede werd. Het resultaat was: 1 en Europeesch kampioen: Leichum (Duitschland) 7.45 Meter. 2. Otto Berg (Noor wegen) 7.31 Meter. 3. Long (Duitschland) 7.25 Meter 200 Meter series. Berger en Osendarp in de finale. Oorspronkelijk zouden voor de 200 Meter vier series geloopen zijn. Het bleek echter, dat van de 23 ingeschreven athleten slechts 12 aan den start verschenen de 11 anderen lieten om een of andere reden verstek gaan. Zoo liep de kampioen 100 Meter Borchmeyer niet mee. omdat hij zich wilde sparen voor de 4 x 100 Meter estafette. De 12 deelnemers werden nu direct in twee halve finales geplaatst. Uit elke halve finale kwamen de drie eerst aankomenden in den eindstrijd. In de eerste halve finale kwam Berger uit. Wederom liep onze landgenoot een schitteren, den wedstrijd; hij kwam als eerste aan met 3 Meter voorsprong op Kovacs (Hongarije). De tijd van Berger was 21.6 sec. Ook Osendarp wist zich voor den eindstrijd te plaatsen. Voor de zooveelste maal liep hij tegen Sir en moest in hem zijn meerdere er kennen. Deze won in 21.8 sec. met Osendarp als tweede. De resultaten waren: Eerste halve finale: 1. Berger (Nederland) tijd 21.6 sec. 2. Kovacs (Hongarije) 21.9 sec. 3. Gonnelli (Italië) 22,1 sec. 4. Jud (Zwitserland). 5. Guil- les (Frankrijk). Tweede halve finale: 1. Sir (Hongarije) 21.8 sec.. 2. Osendarp (Nederland) 21.9 sec. 3. Schein (Duitschland) 21.9 sec. 4. Haenni (Zwitserland 5. Toetti (Italië). 400 Meter horden series. De resultaten van de 400 Meter horden, die in twee series werd geloopen, waren: Eerste halve finale: 1. Scheele (Duitschland) 55.4 sec. 2. Mandikas (Griekenland) 56.1 sec. Leitner (Oostenrijk) 56.4 sec. 4. Raddaelli Italië). Tweede halve finale: 1. Achille Jaervinen (Finland) 57.2 sec. 2. Facelli (Italië) 57.3 sec. 3. Albrechtsen (Noorwegen) 1 min. 2.7 sec. In de 50 K.M. snelwandelwedstrijd werd de Leth Dalinsch eerste in den tijd van 4 uur 52 min. Tweede werd de Zwitser Schwab met een tijd van 4 uur 53 min. In het nummer Hamerwerpen kwamen eenige verrassingen voor. In het al gemeen werd verwacht dat de drie eerste plaatsen door de Noordelijke landen zouden worden bezet. De Italiaan Vandelli leverde een uitstekende prestatie met een worp van 48.69 Meter. Winnaar werd de Fin Porhola met een af stand van 50.34 Meter. De resultaten waren: 1. en Europeesch kampioen: Porhola (Fin land) 50.34 Meter. 2. Vandelli (Italië) 48.69 Meter. 3. Jansson (Zweden) 47.85 Meter. 4. Skold (Zweden) 47.4-2 Meter. 800 Meter series. De 800 Meter werd in drie series geloopen. De resultaten waren: Eerste serie: 1. Winnberg (Zweden) tijd 1 min. 57.7 sec. 2. Szabo (Hongarije) 1 min. 58.9 sec. 3. Hemmer (Luxemburg) tijd 1 min. 59,1 sec. Tweede serie: l.Dessecker (Duitschland) tijd 1 min. 57 sec. 2. Kucharski (Polen) tijd I min. 57.5 sec. 3. Keiler (Frankrijk) 1 min. 57.6 sec. Derde serie: 1. Lanzi (Italië) tijd 1 min. 51.8 sec. 2. Ny (Zweden) 1 min. 53 sec. 3. Petit (Frankrijk) 1 min. 53.3 sec. DE DERDE DAG. Drie Europeesche titels voor Nederland. Berger kampioen op de 100 en 200 Meter. Pee- ters wint het hinkstapsprong- nummer. De derde dag der Europeesche athletiek- kampioenschappen te Turijn heeft voor Neder land enkele fraaie successen opgeleverd. In de eerste plaats dient vermeld te worden, dat Berger in tegenstelling' met de beslissing van Zaterdag, Zondag door de jury aangewezen werd als winnaar van het nummer 100 Meter hardloopen. Het filmmateriaal heeft thans duidelijk uit gewezen, dat niet de Duitscher Borchmeyer, maar onze landgenoot Chris Berger als eerste door de finish ging. Het protest, door de Nederlandsche offi cials ingediend, is door de jury toegewezen, zoodat onze landgenoot op hei belangrijkste nummer der kampioenschappen den Europee schen titel heeft behaald. Het tweede succes behaalde Berger in de finale 200 Meter hardloopen. welk nummer hij Zondag in den tijd van 21,5 sec. won met miniem verschil op Sir (Hongarije). Berger mag door zijn beide overwinningen momenteel de snelste sprinter van Europa genoemd wor den. Het derde succes, met Europeeschen titel, werd behaald door Wim Peeters, die in het nummer hinkstapsprong eerste werd met een sprong van 14,89 Meter. Deze zege werd met gering verschil behaald op den Zweed Svens- son, die maar zes centimeter minder sprong. Onze prestaties in de 4 x 100 Meter estafette zijn eveneens goed te noemen, al is de achter stand op Duitschland van 0,6 sec. wel wat veel. Hongarije werd tweede met 41,4 sec. Osendarp tenslotte boekte een niet minder fraai succes, door als derde aan te komen in de 200 Meter finale achter Berger en Sir. De tijd van Osendarp bedroeg 21,6 sec. Die van Berger 21,5 sec. Wel een bewijs, welk een prachtige prestatie Osendarp geleverd heeft. Het eerste startschot werd gelost voor de Marathon. waarvoor 15 loopers vertrokken. Eerst moes ten de athleten 2 1/2 maal het stadion rond- loopen. Vandaar ging het naar buiten op vlak ke maar schaduwlooze wegen. Intusschen werden de wedstrijden voortge zet met de finale 400 Meter horden. waaiwoor aan den start verschenen: Facelli, Leitner, Scheele, A. Jaervinen, Mandikas en Albrechtson. Het resultaat was: 1. en Europeesch kam pioen Scheele (Duitschland) tijd 53.2 sec., 2. A. Jaervinen Finland 53.5 sec., 3. Mandikas (Griekenland') 54,9 sec. 4 Albrechtson (Noor wegen). 5. Leitner (Oostenrijk), 6. Facelli (Italië). Een spannende strijd werd geleverd in de 800 Meter finale. waarin 9 loopers uitkwamen. Na het start schot nam de Italiaansche kampioen Lanzi de leiding met Wennberg (Zweden) op de tweede plaats. Het resultaat was: 1. en Europeesch kam pioen: Szabo (Hongarije) tijd 1 min. 52 sec. 2. Lanzi (Italië) tijd 1 min. 52 sec. 3. Dr. Des- secker (Duitschland), 1 min. 52,2 sec., 4. Ny (Zweden) tijd 1 min. 52,4 sec., 5. Wennberg (Zweden) 1 min. 53,1 sec. 6 Kucharsky (Polen) 1 min. 53,4 sec. 7 Petit (Frankrijk). 8. Hem mer (Luxemburg), 9. Keiler (Frankrijk). Tienkamp. Sievert kampioen. Zooals niet anders verwacht kon worden is de wereldrecordhouder Sievert (Duitschland) Europeesch kampioen geworden. Met ruim 300 punten voorsprong op den Zweed Dahlgren behaalde Sievert totaal 8103.245 punten. Berger Europeesch kampioen 200 Meter. Voor de finale 200 Meter hardloopen kwa men de volgende zes loopers aan den start: Berger, Sir, Osendarp, Schein, Gonnelli en Kovacs. Berger lootte ongelukkig, de buitenbaan Osendarp liep op de vijfde baan. Na den start ging onze kampioen goed weg. Reeds sDoedig bleek, dat Berger zou winnen. Op de laatste 50 Meter werd hij ernstig bedreigd door Sir. doch met duidelijk waarneembaar verschil ging Berger als eerste door de finish in den tijd van 21,5 sec. Voor Sir werd dezelfde tijd opgegeven. Osendarp liep eveneensr zee fraai; hij kwam als derde aan met een tijd van 21,6 sec. Een prachtig resultaat voor den 18-jarigen Hagenaar. Als derde kwam Ko vacs aan, daarna Schein en als laatste Gon nelli. Het resultaat was: 1 en Europeesch kampioen: Berger (Neder land) tijd 21,5 sec.; 2. Sir Hongarije) 21,5; 3. Osendarp (Nederland) 21,6 sec.; 4. Kovacs (Hongarije); 5. Schein (Hamburg); 6. Gon- lelli (Italië). Berger is hiermede de eenige athleet, die te Turijn twee Europeesche kampioenschappen heeft behaald. Kogelstooten. De Bruin niet geplaatst. Evenals in het discuswerpen kon onze landgenoot De Bruin zich ook niet voor de finale kogelstooten plaatsen. De grens lag op 14 Meter, doch De Bruin bleef daar beneden. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen: Viiding (Esth- land) 15.19 Meter; 2. Kuntsi (Finland) 15.19 Meter; 3. Douda (Tsjechoslovakije) 15.18 Me ter; 4. Norrby (Zweden) 15.10 Meter; 5. Eahni- quist (Zweden) 15.10 Meter; 6. Darany (Hon garije) 14.86 Meter. Peeters Europeesch kampioen hinkstapsprong. Een derde éclatant succes behaalde Neder land in het nummer hinkstapsprong. Peeters behaalde Zondag den titel van Europeesch kampioen, een succes, dat hij verdiend heeft wegens het moedig volhouden de laatste ja ren ondanks achtervolging van pech. Pee ters won den titel met een sprong van 14.89 Meter, maar het merkwaardige feit deed zich voor, dat de eerste sprong van Peeters 15 Me ter bedroeg. Door een fout van de jury werd deze sprong echter niet opgemeten. De tweede sprong van Peeters was 14.74 M., de derde 14.70 M„ de vierde 14.80 Meter, de vijfde 14.89 Meter, ter wijl de zesde ongeldig werd verklaard. Uit deze cijfers blijkt duidelijk, dat de Zwollenaar constant sprong. De grootste concurrent was de Zweed Svens- son, wiens maximum afstand 14.83 Meter be droeg, dus slechts 6 centimeter beneden den afstand van onzen landgenoot. Het resultaat van dit nummer was; 1. en Europeesch kampioen: W. Peeters (Nederland) 14.89 Meter: 2. Svensson (Zwe den) 14.83 Meter; 3. Rajaasaari (Finland) 14.74 M.; 4. Luckhaus (Polen) 14.54 Meter; 5. Popry (Polen) 14.74 M.; 6. Milanese (Italië) 14.24 Meter. Petit staakt den strijd in de 5000 Meter. Roehard winnaar. In het nummer 5000 Meter hardloopen ver schenen van de 27 ingeschreven athleten slechts 13 aan den start, waaronder de Lim burger Petit. Helaas heeft onze landgenoot denstrijd niet tot het einde kunnen volhouden, Na vijf ronden gaf hij op wegens pijn in de zijde. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen: Roehard (Frank rijk) tijd 14 min. 36,8 sec.; 2. Kusocinsky (Po len) 14 min. 41,2 sec.; 3. Salminen (Finland) 14 min. 43,6 sec.; 4. Virtanen (Finland) 14 min. 47,6 sec,; 5. Mastroieni (Italië) 15 min. 12 sec.; 6. Kelen (Hongarije) 15 min. 16,6 sec.; 7. Bartolini (Italië); 8. Proon (Esthland). 9. Szilagy (Hongarije). De strijd op de 4 x 100 Meter estafette leverde voor Nederland in zooverre een teleur stelling op, dat de te verwachten felle strijd tusschen Duitschland en Nederland niet in vervulling ging. Daarvoor waren de tijden: 41 sec. voor Duitschland en 41,6 sec. voor Neder land te ver uiteenloopend. Er werd gestart in de volgorde (binnen- en buitenbaan) Duitschland, Hongarije, Neder land en Italië. Osendarp is voor ons land het snelste weg. Hij weet zich tegen de andere loopers te hand haven. Helaas is zijn wisseling met Boersma slecht. Ook het loopen van den laatste is van minder goede kwaliteit. Het gevolg is, dat Ne derland veel terrein verliest. Jansen haalt goed op, doch het is niet voldoende om Berger nog kans te geven op de laatste 100 Meter. Ne derland moet zich met een derde plaats tevre den stellen met een tijd van 41,6 sec., hetgeen toch nog een nieuw Nederlandsch. record be- teekent (oud record 41,7 sec.). De tijd van Duitschland is 41 sec., die van Hongarije als tweede 41,4 sec. Het resultaat was: 1 en Europeesch kampioen: Duitschland met de loopers Schein, Gillmeister, Homberger en Borchmeyer. Tijd 41 sec. 2. Hongarije tijd 41,4 sec. 3. Nederland met Osendarp, Boersma, Jansen en Berger 41,6 sec. 4. Italië 42 sec. 4 x 400 Meter estafette. Het resultaat van het tweede estafettenum mer 4 x 400 Meter was: 1 en Europeesch kampioen: Duitschland met Hamann, Scheele, Kopp en Metzner, tijd 3 min. 14,1 sec. 2. Frankrijk tijd 3 min. 15,6 sec. 3, Zweden 3 min. 16,6 sec. 4. Italië tijd 3 min, 19 sec. Marathon voor Toivonen (Finland). De Marathonloop had tenslotte het volgend resultaat: 1 en Europeesch kampioen: Toivonen (Fin land) tijd 2 uur 52 min. 29 sec. 2. Enockson (Zweden) tijd 2 uur 54 min. 35,6 sec. 3. Gen- ghini (Italië) 2 uur 55 min. 3,4 sec. Nederland heeft bij deze eerste Europeesche kampioenschappen drie kampioenstitels be haald, voorts twee derde prijzen, 1 vierden prijs en 1 vijfden prijs. In het landenklassement stonden Duitschland en Finland bovenaan de ranglijst met beiden 75 punten. 3. Hongarije 55 punten. 4. Zweden. 5. Italië. 6. Neder land. 7. Frankrijk. 8. Noorwegen. Het filmapparaat. Omtrent de kwestie van de 100 Meterfinale, nog vóór het begin van den laatsten wedstrijd middag, werd het filmpje inzake dezen wed strijd voor een klein aantal genoodigden ver toond. Duidelijk bleek uit de opnemingen, dat Berger den wedstrijd had gewonnen en dat het Nederlandsch protest kon worden toege wezen. Het verschil bedroeg zeker 40 centi meter. De jury, die uit deskundigen van aile deelnemende landen bestond, herriep daarna onmiddellijk de beslissing van Zaterdag en in het Mussolinistadion werd de Nederlandsche vlag geheschen Voldoende is gebleken, dat Nederland met zijn klein select groepje een uitstekend figuur heeft geslagen. HaarlemAjax (138) Haarlem slaagde er in, Ajax vijf maal ach tereen voor nul aan en kant te krijgen. Dat lag niet zoo zeer aan het werpen van Veen- hof, want die was er al weer niet erg „in". Maar het goed sluitende veldwerk der Haar lemmers was voor Ajax het groote struikel blok. J. Blomvliet was bijv. met vier wijd op het eerste honk gekomen, maar sneuvelde op het thuishonk door 'n g®eden worp van Veenhof. Bakker haalde het eerste door een honkslag, maar Hun ik en Wulf horst zorgden er voor, dat hij niet op het derde kwam. Tweemaal werd zelfs een dubbel spel genoteerd. Eerst kwam de bal dicht langs Vrugt. Die liep over het eerste honk maar wierp daarna snel naar het derde. Wulfhorst deed zijn plicht en er viel een tweede slachtoffer. Kort daarna deed Kloos eij keurige vang. De Ajax-looper op het derde honk ging loopen toen de bal in Kloos' handen was, maar een mooie worp van Kloos naar Hunik maakte aan zijn loop een ontijdig einde. Veenhof deed ook goede dingen. Aan de derde innings der Ajaxieden maakte hij door drie slag een einde, toen er drie honken be zet waren. In de vijfde beurt ving hij den derden man uit, al weer met drie honken be zet. In de vierde beurt wierp hij slechts vier ballen een er van was wijd. De drie andere veroorzaakten alle drie een nul, de eerste door een vang van Parson, de tweede en derde door een keurige stop van Veenhof, gevolgd door een worp naar het eerste honk. Jammer was het dat van al dat goeds in de zesde beurt niets meer over was. Vier keer kwam er een Ajaxied door vier wijd op het honk en de overigen kregen plotseling kijk op slaan. Na de tweede nul kwamen er nog acht man aan slag! 't Leek voor Haarlem hope loos te worden. Eindelijk bij den twaalfden man be haalde Veenhof drie slag, waarmee dan deze beurt geëindigd was. De stand 110 voor Haarlem was plotseling ingekrompen tot 11—7. zoodat nog alles mogelijk was. Gelukkig voor Haarlem was echter de Ajax- werper Koene ook niet gevaarlijk meer. Eenige Haarlemmers profiteerden von vier wijd en andere gaven honkslagen.. Bovendien bleek na afloop van de zevende inning de speeltijd verstreken te zijn, waarmee voorgoed het ge vaar bezworen was. Haarlem won met 138 en staat dus nu in puntenaantal met Blauw Wit gelijk. De behandeling van het protest inzake den wedstrijd Blauw WitHaarlem werd uitgesteld van Zondagmorgen naar Maandagavond, zoo dat tot dien tijd toe nog niet van een kam pioenschap kan worden gesproken. De cijfers der innings zijn: Ajax I: 0000071=8 Haarlem 1:4 l 5 0 1 0 2 =13 E. D. O. eerste-klasser. Zaterdagmiddag speelde E.D.O. I. kampioen van klasse H A tegen Blauw Wit II, kampioen van II B. Wie verwacht had een spannenden strijd te zien, is bedrogen uitgekomen. Blauw Wit kwam verzwakt uit, zelfs zonder den eigen werper. Drie man hebben geprobeerd iets van het wer pen te maken, maar het is geen van drieën gelukt.. Aan den anderen kant echter wierp Born in een zoodanigen vorm dat er ook van het slaan bij Blauw Wit niets terecht kwam. Zoo werd het een eenzijdige vertooning en de beslissingswedstrijd om de promotie naar de eerste klasse heeft E.D.O. niet de minste moeite gekost. Na zeven innings gaf Blauw Wit II den strijd, dan ook maar op. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit H: 0 0 0 1 0 0 0 1 E. D. O. I: 2 6 2 4 6 0 3 23 Zoo heeft E.D.O. de keurige prestatie ge leverd, om in twee jaar tijd de eerste klasse te bereiken. Na eerst één seizoen in de Haarlemsche Competitie te hebben gespeeld, kwam E.D.O. dit seizoen in de tweede klasse van den N.HB. uit. Alle wedstrijden op één na werden gewon nen, even als de beslissingswedstrijd. Dit is vooral te danken aan de kolossale activiteit van alle negen spelers. Daarin nan E.D.O. als voorbeeld voor vele negentallen gesteld wor den. Het gevolg is dat Haarlem het volgende seizoen drie eerste klasse-teams bezit. H. H. C. II—A. M. V. J. niet doorgegaan. De nog laat vastgestelde wedstrijd H.H.C. I$- A.M.V.J. is door niet opkomen van A.M.V.J, Zondagmiddag niet doorgaan. Daarmee is H.H.C. II al heel gemakkelijk van de onder ste plaats afgekomen. Die wordt nu door A. M. V. J. bezet. Ook de wedstrijd Haarlem II—S.S.H., die in Velsen zou worden gespeeld, ging door toe doen van S.S.H. niet door. •Het gevolg is dat door Haarlem ook het kampioenschap van Haarlem II kan worden ge vierd. Stand der Haarlemsche competitie. Doordat in eenige negentallen ongerechtigde spelers zijn uitgekomen, is volgens de be staande bepalingen, de uitslag van sommige wedstrijden veranderd. Na die veranderingen is de stand geworden als volgt: Haarlem II 14 11 3 R. H. B. S. 13 8 5 E. D. O. n 14 8 1 5 Haarlem m 11 6 5 Swastika 14 6 8 D. E. V. 12 5 7 S. S. H. 12 3 9 E. D. O. III 14 2 1 11 Les Grands Prix de France. Uit Parijs: Hans Herkuleyns heeft Zondag in de klasse 750 kub. c.M. met compressor tot 1100 kub. c.M. zonder compressor den Grand Prix de France gewonnen. Hij legde met zijn M. G. de 14 ronden met een gemiddelde uursnelheid van 116 K.M. a|,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10