KAATSEN CRICKET DAMES-CRICKET. t HENCELEN LAWNTENNIS PAARDENSPORT ZWEMMEN WATERPOLO KRACHTSPORT WANDELSPORT ROEIEN KORFBAL SCHERMEN ZEILEN DAMRUBRIEK gr 13 8 ff! 11 M H 1 8 Hf Éf Él m 8 jH 8 <ï8: 8 8 8 8 8 8 8 SP 8 8 'pp 8 M s 8 lü Pi V 8 0 8 11 w> jg§ 8 Hf g§ 8 8 8 iü 8 8 8 m j§ Hf 8 S 8 MAANDAG 10 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 —4 „Frisia"-partij te Haarlem. Op het. Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleveriaan hield de kaatsvereeniging ..Frisia" den tweeden ledenwedstrijd van het seizoen 1934. Dank zij de groote animo, die de ver schillende spelers aan den dag legden, is het een uitstekend geslaagde kaatsdag gewerden. Het vrij talrijk opgekomen publiek genoot van de sportieve felheid, waarmede om de punten gestreden werd en vooral ae eindstrijd lever de een prachtig slot op. doordat alle bordjes aan de telegraaf kwamen. De deelnemerslijst zag er uit als volgt: No. 1: J. Walthulzen en Elzinga. No. 2: P. Goinga en T. de Wal. No. 3: J. Oosterum en J v. Dijk. No. 4: N. Bosma en J. C. Timmer. No. 5 P. Pan en K. v. d. Woude. No. 6: S. Broersma en K. Zwier. Partuur No, 1 start tegen No. 2 al zeer slecht door onvoldoenden opslag, hetgeen eerstgenoemde partuur op een achterstand van twee spel komt te staan. Elzinga c.s. ze.t- (ten zich echter schrap en weten nog op te halen tot 53 6—6. In dezen stand moet een flinke kaats gepasseerd worden. Goinga slaat den beslissenden bal uitstekend op, welke par ituur no. 1 niet weet te verwerken. Ook in den strijd tusschen de No. 3 en 4 Is de opslag, aan de zijde van No. 4. vrij zwak ■te noemen, terwijl daarentegen het spel van Oosterum en Van Dijk uitmuntte door zuiver heid en snelheid. Deze factoren bezorgden dit partuur zoowel in op- en uitslag al spoedig een groote meerderheid. Eindstand 52 66 in het- voordeel van No. 3 door een buitenslag van Bosma. In de volgende partij tusschen de nos. 5 en 6 hebben Pan en v d. Woude tot twee spel de leiding. In den stand 44 blijken Broersma en Zwier nog wat in reserve te hebben en het laatste spel veroveren zij zonder veel moeite. Eindstand 52 6—2. Op de wteede lijst komen dus voor de par turen 2. 3 en 6. Evenals in haar eerste partij domineert partuur 3 in haar demifinale te gen partuur No. 2 wederom zoowel in op- als uitslag. Desondanks hebben de Wal en Goinga kranig partij gegeven en eerst nadat dit partuur driemaal op zes geluk verloren had gaf zij zich gewonnen. Eindstand 52. 6—6. In de finale kwamen dus uit de parturen 3 en 6. Dit is een harde strijd geworden met wisselende kansen en uitstekend spel van beide kanten. Om beurten veroveren beide parturen een eerst op zes gelijk, waarna No. 3 de leiding neemt met 21. Vervolgens spelen Broersma en Zwier voor wat zij waard zijn en in minder dan geen tijd veroveren zij twee spel achtereen. Hiermede blijkt hun kruit voorloopig verschoten te zijn. want partuur no. 3 weet spoedig den stand op 55 te bren gen. De spanning stijgt ten top als de tele graaf 55 66 aanwijst. Met een triktrak eindigde de partij in het voordeel van No. 3. De eerste prijs werd dus gewonnen door J. Oosterum en J. van Dijk. twee jeugdige spe lers. waarvan ..Frisia" waarschijnlijk nog veel plezier zal beleven. S. Broersma en K. Zwier moesten ditmaal de «erepalm afstaan en zich met den tweeden prijs tevreden stellen. NED. CRICKETBOND. Hermes-D. V. S.—V. V. V. Uit Laren: De promotie-degradatiewedstrijd tusschen Hermes-D V. S. en V. V. V.. Zondag alhier gespeeld, eindigde in een draw, H. D. V. S. 79 runs, V. V. V. 68 voor 8. tijd. Door dezen uitslag blijft Hermes-D.V.S. eerste-klasser. A. C. C. 2Rood en Wit 2. Inderdaad is de ongeoefendheid der Haar- lemsche dames te groot gebleken, want zij ver loren dezen laatsten wedstrijd met 19 runs op de eerste innings. A. C. C. speelde vrijwel op normale sterkte, maar Rood en Wit miste vele vangkansen en ook het bowlen was meestal niet gevaarlijk. Rood en Wit won den toss en begon te batten, nadat een uur voor den regen ge wacht was. Alleen de dames Heijbroek (10) na scherp runnen met M. ten Have, en An dreas (16) bereikten de dubbele cijfers. De innings sloot reeds op 64, waarbij niet minder dan 19 extra's. A. C. C. kwam van 760 op 862 en 963. Het laatste paar passeerde or.der groote span ning het Haarlemsche totaal en eerst op 83 werd het tiende A. C. C.-wicket omvsrgesla- gen. Mej. de Jong had het meeste succes met 2 vangen en 2 wickets, terwijl mej. Schmali aan de mat nog heel wat ballen stopte. Ondanks deze nederlaag werd Rood en Wit 2 kampioen met de dames: Roosjen (cpt.), Adreas, Brugsma. Heijbroek, Chapon, ten Ha ve, de Jong, Möller, Schmali, Koning en Pondman. Eindstand der competitie: S S o. Th 2d CO o> bO E Rood en Wit 2 4 1 2 0 1 0 8 A C. C. 2 4 3 0 0 1 0 6 Kampong 2 4 0 0 0 2 2 —2 Sport na Strijd. De vischclub „Sport en Strijd" hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart tusschen Fort de Lie en Halfweg. De vangst was slecht. De uitslag luidde: le prijs Stoof. 2e prijs Dijkstra jr., 3e Dijkstra. 4e G. Twisk, 5e C. Schel. 6. J. Roest. De prijzen zullen uitgereikt worden op Woensdagavond in het Clubhuis. Geheelonthouderswedstrijd. Zondag j.l. hielden de geheelonthouders- vischcolleges I.O.G.T. Rotterdam en Amster dam en D.O.V. Haarlem een vriendschappelij- ken wedstrijd op witvisch te Leijmuiden. De vangst was matig. Er waren mooie prijzen beschikbaar ge steld. I.O.G.T. Rotterdam, stelde een Ver- eenigingsmedaille beschikbaar voor Amster dam en Haarlem voor den winnaar. De me daille werd gewonnen door het vischcollege p.O.V. (Haarlem). De Nationale Kampioen schappen. Mej. Rollin Couquerque voor de zevende maal kampioene. Na een zwaren wedstrijd tegen mej. Lin- donk is mej Rollin Couquerque er voor de zevende maal in geslaagd, 't kampioenschap dames enkelspel te winnen. Zij sloeg mej. Lin- donk met 7—5, 6—0. De verdere uitslagen van de partijen van Zaterdag waren als volgt: Heeren-enkelspel (halve eindstrijd) Timmer sl. Koopman 62, 61. 64. Hughan sl. Leembruggen 57, 7—5, 63, 6—0. Heeren-dubbelspel (halve eindstrijden): Timmer en Koopman w.o. W. Karsten en G. Scheurleer sl. J. van Olst en T. Hughan 6—3, 63, 9—7. Dames-dubbelspel (halve eindstrijden) Mej. Belzer en mej. Kerkhof sl. mevrouw Straub en mej. Lindonk 46, 75, 10—8. Mej. Rollin Couquerque en mevr. Jonquière sl. mej. Terwindt en mej. Knottenbelt 6—0, 1_6, 6—1. Gemengd dubbelspel (kwart eindstrijd): mej. Lindonk en W. Karsten w.o. DE LAATSTE DAG DER KAMPIOENS WEDSTRIJDEN. Mej. Rollin Couquerque zegeviert in alle wedstrijden. Timmer kam pioen hccrenenkelspel en gemengd dubbelspel, doch faalt in het hee- ren dubbel tegen Karsten en Scheurleer. Zondag was de laatste dag der kampioens wedstrijden welke op de banen van „Festina" in het Vondelpark te Amsterdam gespeeld werden. De laatste partij was even over zevenen af- geloopen, zoodat de spelers niet. zooals an dere dagen het geval was, met duisternis te kampen hadden. De uitslagen waren als volgt: Heerenenkelspel (eindstrijd) Timmer sl. Hughan 6—4, 61, 63. Dames dubbelspel (eindstrijd) mej. Rollin Couquerque en mevr. Jonquière sl. mej. Belzer en mej. Kerckhoff 63, 6l. Heeren Dubbelspel (eindstrijd) Karsten en Scheurleer sl. Timmer en Koopman 1210, 2—6. 6—0, 8—6. Gemengd Dubbelspel (halve eindstrijd) mej. Belzer en Scheurleer sl. mej. van Lindonk en Karsten 63, 8—6. Eindstrijd: mej. Rollin Couquerque en Tim mer sl. mej. Belzer en Scheurleer 9-11, 6-1 6-0. Vierdaagsche afstandsrit 1934. Uit Winterswijk: Vrijdag is een begin ge maakt met de Vierdaagsche afstandsrit, 1934 voor ruiters. De 41 deelnemers zijn Vrijdag over den Lemelerberg en den Haarlerberg naar Holten gereden. Op dit parcours is geen enkele deelnemer uitgevallen. Zaterdag werd de rit voortgezet over Gorssel naar Lochem. Te Gorssel is een cross gereden, waaraan door 15 ruiters werd deelgenomen en waar van de uitslag luidt: 1. Mevr. van Eekelen 6 min. 30 sec.. 2. B. E. Alders, 6 min. 49 4 5 sec. 3. L. van Eekelen 7 min. 11 sec., 4. H. Marcella 8 min. 46 sec.. 5. J. J. Tresfon (Londen) 8 min. 50 sec., De con ditie der paarden was goed. De deelnemers aan den Vierdaagschen af standsrit 1934 zijn Zondagmorgen tusschen half acht en half tien naar Winterswijk ver trokken, waar een cross-country gehouden is. De uitslag luidt als volgt: 1. P. E. Aalders 6 min., 35 3/5 sec. 2. Mevr. H. van Eekelen, 6 min. 36 2/5 sec. 3. L. van Eekelen 6 min. 55 sec., i e 4. J. H. Tresfon, 7 min. 23 1/5 sec., 5. H. Marcella 7 min. 36 1/5 sec. De ruiters zijn te Winterswijk ontvangen door de Ruiterclub „Winterswijk". Tien lan delijke rijders van deze club hebben ook aan deze cross-country meegedaan. De uitslag luidt: 1. B. Mensink, 6 min. 17 1/5 sec. 2. Roerdink 6 min. 36 1/10 sec. 3. Tenkink, 6 min. 58 sec. 4. Frederiks 7 min. 7 sec. Op het terrein waren aanwezig de burge meester van Wiqterwijk, de heer J. A. R. Bosma en de burgemeester -van Lochem, de heer R. van Luttervelt. In optocht zijn de deelnemers Zondagmid dag naar Winterswijk vertrokken. Courses op Duindigt. Zondag werden op Duindigt courses gehou den. waarbij de volgende resultaten werden bereikt: Sweepstakes voor Nederlandsche paarden van 4, 5 en 6 jaar over 2000 M.: 1. Xoli (eig. A. Sierdsma), 2. Vassal (eig. stal Gruno). Oranjeprijs gereden door dames over 1000 M.: 1. Epatant (eig. luit. G. L. Kepper), 2. Phy- nette (eig. K. Hensen). Toekomstprijs, draverij over 1000 M.: 1. Zoo Doorlooper (eig. J, de Vlieger), 2. Zeeroover (eig. J. de Vlieger). Sweepstakes voor Nederlandsche paarden van 5, 6, 7 en 8 jaar over 2000 M.; 1. Vitesse (eig, stal B.», 2. Theoduffy (eig. H. Schouten). Olandaprijs, ren op de vlakke baan door Nederlandsche officieren en heerrijders over 1350 Meter: 1. Romolette (eig. D. Sien Jr.), 2. Elass (eig. M. J. v. d. Velde). Sweepstakes voor Nederlandsche paarden van 3 jaar over 2000 M.: 1. Yankee Scott (eig, stal B.i, 2, Jack (eig. G. Visser). Sweepstakes voor Nederlandsche paarden van 7 jaar en ouder: 1. Quitewell St. Lancier (eig. stal Gruno), 2. Ulpia (eig. M. France). Harddraverij te Heemskerk. Totaal ingeschreven 28 paarden voor de harddraverij op a.s. Donderdag, namelijk: Fatima, Edna M., Northerman B Rolls Royd, Janet Harvester, Monte Carlo. Lady Bond. Quita. Anna Bradford Qui, Clara Bascom. Sister Patrick. Uniform. Our Uhlan B, Sally Harvester, Uilespiegel. Harvest Lee. Daria. Frettchen. Catabora T. Quik G., Tamboer. Brisé, Betty Worthy, Qui Bingen, Greichen H., Sir Axworthy K., Reva D., Bertha E. Harddraverij te Purmerend. De uitslag van de harddraverij te Purmer end, gehouden ter gelegenheid van het 450- jarig marktfeest, luidt als volgt le pr. f 300 met de gouden zweep door H.M. de Koningin uitgeloofd: W. Petrosia, eig. Tor- ringa te Warffum. 2e pr. F. 100 en gouden dasspeld, aangebo den door de AmstelbrouwerijLady Bond eig. A. C. v. d. Veen, te Haarlem. 3. f 30 Sister Patrick, J. Klaarenbeek, Am sterdam. 4. Sir Axwort-hyk van L. Combee te N.-Am stel. Zwembad „Adrichem" te Beverwijk. Zondagmiddag werd voor de tweede maal in dit seizoen aan adspirant-zwemmers gelegen heid gegeven, bewijzen van hun bekwaamheid in het zwemmen af te leggen. Wederom werd uitstekend gezwommen; aan aile 27 deelne mers kon het diploma worden uitgereikt. Het examen werd ook dezen keer weer afgenomen door den heer Van Leersum, te Haarlem. Het diploma verwierven: Heeren: C. J. Kockx, H. Kockx, N. J. Out, J. E. van Ronke, M. J. J. Stelder, J. A. Pierik, A, P. L. Langendijk, F. A. de Wildt, Hh. M. K.lippen, N. Henneman, M. P. van Roozendaal, G. H. T. Timmer, N. W. Looijer, G. Th. de Rooij, A. van Wijngaarden, H. A. N. Langendijk. Dames: M. M. v. Hemertvan Driel, C. Kaan dorpBeentjes, J. C. C. de Wildt, M. Peekei, G. M, J. Leliveld, G. L. Schui.it, C. Maalman, A. W. G. M. Langendijk, E. M. J. Schram, A. M. Tesselaar en G. N. Hartog. Na afloop feliciteerde de heer Van Leersum de geslaagden met dezen gunstigen afloop. Hij spoorde allen aan steeds goed te blijven oefenen. Ook het badpersoneel de heer Renout en mej, Lievers, heeft wederom getoond voor hun taak berekend te zijn door in korten tijd zoovelen de zwemkunst aan te leeren. Een onderlinge polowedstrijd besloot dezen welgeslaagden middag. Overzicht. H.P.C. heeft tegen het Y een 42 nederlaag moeten lijden, waardoor het kampioenschap wederom den Amsterdammers ten deel geval len is. Het was voor H.P.C. niet prettig, in het gezicht der haven te moeten stranden. Avond aan avond hebben de Heemstedenaren serieus onder de bekwame leiding van Braam ge oefend om den begeerden titel te behalen, het is te vergeefs geweest. Het Y met zijn goede achterhoede heeft zich sterker getoond. Het volgende seizoen moet HP.C. het nog maar eens probeeren, mogelijk komen er in den ko menden winter eenige jonge, snelle spelers, die met succes eenige ouderen kunnen ver vangen. De H.P.C.-dames zien we vermoedelijk het volgende seizoen in de eerste klasse. Een over winning van 41 op het Ilaagsche Zian zegt o.i. genoeg. Tegen de A.D.Z. zullen de Heem- steedsche dames het evenwel zwaarder krijgen. H.P.C. 4 heeft een vergeefsche reis naar Hillegom gemaakt, waar tegen de Zijl 2 een beslissingswedstrijd om het kampioenschap zou worden gespeeld. De scheidsrechter was weggebleven! Het is in dit seizoen reeds ette lijke malen voorgekomen, dat arbiters spelers en publiek op deze wijze gedupeerd hebben. Er zal tegen het volgende seizoen een nauw keurige selectie moeten worden gehouden. „Haarlem" heeft den beslissingswedstrijd tegen Neptunus, Zaandam, gewonnen en is nu kampioen van de tweede klasse B. Dat is wer kelijk een fraaie prestatie van de Haarlem mers. Het is een bijzonder zware competitie ge weest, waarin, met uitzondering van de Ham, de tegenstanders sterk waren. Onze felicitaties. De promotie-wedstrijden, welke gespeeld moeten worden tegen Zwemlust. de Maas, S.V.H. en A.Z-. of D.J.K. zullen niet meevallen. Niettemin hebben we goede hoop. dat „Haar lem" met haar kranig zevental het er dit jaar beter afbrengt dan het vorige. Het meeren- deel der spelers heeft snelheid en uithoudings vermogen, factoren, die in een polo-wedstrijd van het grootste belang zijn. PROMOTIE-DEGRADATIE le—2e KLASSE. ZwemlustHaarlem (23) (onder protest van Zwemlust). Al spoedig blijkt, dat de Utrechtsche voor hoede uit snelle spelers bestaat, die ook over een flink schot beschikken, waarmede de Haarlem-keeper Hölsken vooreerst wel overweg kan. Het samenspel bij Haarlem vlot uit stekend. Dan volgt een gevaarlijke aanval dei- Utrechtenaren, de Haarlem-achterhoede ziet 't gevaar te laat in en met een keihard schot neemt Zwemlust de leiding (10). Haarlem valt weer energiek aan; Zeeman ziet kans met een plotselingen omhaal den Utrechtschen keeper te passeeren (11). Tegen het toekennen van dit doelpunt werd na afloop door Zwemlust geproetsteerd. daar naar hun meening de bal niet volledig de doellijn gepasseerd zou hebben, hoewel de neutrale grensrechter en de scheidsrechter dit wel geconstateerd hebben. Kort voor rust beoordeelt keeper Hölsken een verren, keiharden bal verkeerd, waarna deze via zijn borst in het doel springt (21). Na de hervatting zet Haarlem er een snel tempo in en weet Zwemlust meermalen geheel op eigen helft terug te dringen. Het duurt echter toch nog vrij lang voordat Pieters met een hard schot den gelijkmaker scoort (22 Haarlem behoudt het beste deel van het spel. Even komt er nog een angstig moment voor het Haarlem-doel. als de Zwemlust- middenvoor Franken de bal vrij toegespeeld krijgt, doch op het laatste nippertje weet W. Hölsken erger te voorkomen; Captein zwemt dan met den bal op en via Zeeman komt deze bij Pieters, die onhoudbaar doel punt (23). A.s. Dinsdagavond 7 uur speelt Haarlem haar tweede promotiewedstrijd te Rotterdam tegen den eerste-klasser Maas. Worstelwedstrijden kampioenschap Noord-Holland. Zondag werden te Amsterdam worstelwed strijden gehouden om het kampioenschap van Noord-Holland, afdeeling II. De uitslagen luiden: Extra Vedergewicht: 1. W. Visser (S.S.S., Amsterdami. 2. W. v. Veen (Herculesi. Vedergewicht: 1. Thijse (S.S.S.). 2. Kartman D.O.K., Beverwijk), 3. W. Schaap (Hercules, IJmuiden). Lichtgewicht: 1. J. Born, (Hercules, IJm.), 2. H. Olivier iHercules, (Amsterdam), 3. J. P. Hoo- ven (D.O.K., Beverwijk). De Wandeltoerist. Zondag j.l. heeft bovengenoemde Wandel- vereeniging deelgenomen aan een 35 K.M. marsch, uitgeschreven door ae W.S.V. „De Spaernekanters". Een groot succes boekte zij; zij won een beker als de grootste groep in Haarlem. De deelnemers(sters) ontvingen allen een mooie medaille met den molen „De Adriaan' er op afgebeeld. Programma Holland-beker wedstrijden. Het programma voor de Hollandbekerwed strijden luidt als volgt: VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1934. 2. Tweeriemsscullingbooten, Juniores B. 3. uur 1ste heat boei 1 Willem III (H. ten Houten), boei 2 R. G. Victoria (Willi Füth). Row over Mainzer R. V. (W. Hoffmann) be hoeft niet te worden geroeid. 1. Tweeriemsscullingbooten, Seniores. (Hol land-Beker). 3.20 uur lste heat boei 1. R. V. Normannen (Robert Kopecky), boei 2 Société Royale Nau- tique Anversoise iH. Orlow Andersen). Row over Het Spaarne (Ir. Tj. de Vries) be hoeft niet te worden geroeid. 4. Tweeriemsscullingbooten, overnaadsch. 3.40 uur lste heat boei 1 de Hoop (W. Lu- lofs), boei 2 Poseidon (H. Moscow). Row over Willem III (J. Meyjes) behoeft niet te worden geroeid. 7. Lichte skiff. 4 uur beslissing boei 1 de Hoop (Ir. P. C. v. Niftrik). boei 2 Willem III (P. Espeet). 11. Amsterdamsche vieren. 4.20 uur lste heat boei 1 A. R. S. A.. boei 2 Willem III. 5 en 6. Vierriemsscullingbooten, Seniores en Juniores. 6 uur beslissing boei 1 R. V. Normannen (Ro bert en Anton Kopecky). boei 2 Het Spaarne (A. Fischer en H. van Heerikhuyzen). 3. Tweeriemsscullingbooten, Juniores A. 6.30 uur lste heat boei 1 Société Royale Nau- tique Anversoise (René Roosen), boei 2 Ru- derges. Victoria (Willi Fïth). Row over Poseidon (B. Moscow) behoeft niet te worden geroeid. 9. Vierriemsgieken. zonder stuurman. 7. uur lste heat boei 1 de Hoop, boei 2 de Maas. ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1934 (Beslissingen). 2. Tweeriemsscullingbooten. Juniores B. 1.20 uur boei 1 Mainzer R. V. (W. Hoffmann), boei 2 winnaar lste heat. 4. Tweeriemsscullingbooten. Overnaadsch. I.40 uur boei 1 winnaar lste heat, boei 2 Willem III (J. Meyjes). 9. Vierriemsgieken, zonder stuurman. 2 uur boei 1 winnaar lste heat, boei 2 R. C. „Saar". II. Amsterdamsche vieren. 4 uur boei 1 de Amstel, boei 2 winnaar lste heat. 1. Tweeriemsscullingbooten, Seniores. (Hol land-Beker) 4.20 uur boei 1 winnaar lste heat, boei 2 het Spaarne (Ir. Tj. de Vries). 3. Tweeriemsscullingbooten, Juniores A. .40 uur boei 1 Poseidon (H. Moscow), boei 2 winnaar lste heat. 10. Tweeriemsgieken, zonder stuurman. 5 uur boei 1 de Hoop, boei 2 de Maas. ver^an<^ me^ ve^e ingekomen verzoeken is afgeweken van de volgorde, aangegeven in Art. 10 v. h. reglement voor roeiwedstrijden. Vereeniging-en. die hiertegen bezwaar hebben, moeten dit schriftelijk opgeven vóór 12 Sep tember. Indien geen bericht is ingekomen, wordt aangenomen, dat alle vereenigingen hiermede accoord gaan. HAARL. KORFBALBOND d. s. v. Gespeeld: MeerleboschD. S. V. 14. Te spelen op Zaterdag 15 Sept. te 3 uur: D. S. V. adsp.Westerkwartier adsp. Zondag 16 Sept. 2 uur: D. S. V.—Animo. Zondag 23 Sept. 10 uur: D. S. V.—Meerle bosch. 12 uur: D. S. V. adsp.Meerlebosch adsp. Alle wedstrijden op het D. S. V. veld a d Zomervaart. Aurora. Gespeeld: Zaterdag 8 September: A 3Ur2la aC*Sp' A' tes€n Oosterkwartier adsp. Zaterdag 8 September: Aurora adsp. B tegen Oosterkwartier adsp. B. 08. Zondag 9 September: Aurora 1 tegen Ooster kwartier 3 6—2. Zondag 9 September: Aurora 3 tegen O G 3 Zondag 9 September: Aurora gecomb. tegen Tempo gecomb. 1—9. Te spelen: Zondag 16 September: Aurora 2 nieuwe samenstelling tegen Tempo 2. om 2 uur terrein Vergierdeweg. A. C. Montfoort wint den Seinpost beker. De jaarlijksche sabelwedstrijd op het Sein postterras te Scheveningen bracht 20 scher mers op de beide loopers; zij werden verdeeld over 2 poules, ieder van 10 schermers. Het weer was vrij gunstig voor het schermen in de open lucht en het was een wedstrijd waarin tot het einde de spanning bleef. De beker was in 1931 gewonnen door F. van Wieringen. vervolgens door A. C. Montfoort en het vo rige jaar door P. Fraberman. In poule 1 ging als no 1 over C. Weber met 9 gew. partijen, dus wist hij al zijn partijen te winnen' no. 2. P. Fraberman. no. 3 v. d. Berg en no. 4 H. Treffers. In poule 2 was -de strijd heftiger en viel jhr. A. van Geen, die zeer on fortuinlijk was net af. De jonge schermer Nix was goed op dreef doch kon het niet tot de finale brengen. Hierin gingen over A. C. Montfoort met 7 overwinnmgen, J. Nederpelt, F. van Wierin gen en Vijverberg. F. van Wieringen verloor hier 3 nar tij en, doch wist zich later geheel te herstellen. Toen de finale begon; zagen we eerst recht sabelwerk; de partijen stonden op hooger peil. De sterkere schermers wonnen met spre kende cijfers van de zwakkere broeders. Van Wieringen. Montfoort en Weber bleken la- voriet. Later kwam Nederpelt naar voren, door zijn overwinning op Fraberman en Vij verberg. Weber verloor van Vijverberg, doch nam revanche op overtuigende wijze op v. d. Berg. A. C. Montfoort en van Wieringen ein digden ten slotte ieder met 6 overwinningen, zoodat er een barrage partij noodig was. Beide schermers gaven zich geheel, na stand 2—2 wist ten slotte A. C. Montfoort met een schit terende contre riposte te match te winnen en tevens wederom in het bezit van den Sein postbeker te komen. De totaal-uitslag was als volgt: 1. A. C. Montfoort 6 gew. partijen. 2. F. A. van Wieringen. 6 gew. partijen. 3. J. Nederpelt en de 4e prijs C. Weber. Deze vier schermers kregen ieder een me daille van den Haagschen Schermbond. De volgende plaatsen werden bezet door P. Fraberman, Trefgfers, Vijverberg en v.d. Berg, De Burnham-week. Uit Burnham: Bij de voortgezette zeilwed- strijden van de 12 M2. klasse konden onze landgenooten zich Zaterdag slechts als tweede en vierde plaatsen. Dank zij den vrij sterken wind werden goede tijden gemaakt. De uitslagen luiden: 1. ..Boe van Walter von Hutschler 1 uur 45 min. 38 sec. 2. „Trinil" van Arnold (Neder land! 1 uur 45 min. 38.5 sec. 3. „Schalk" van Friedel Volker i Duitschland) 1 uur 51 min. IQ sec. 4. „Windekind" van Jan Maas (Neder- land) 1 uur 51 min. 14 sec. Damredacteur: J. W. VAN DARTELEN. Koediefslaan 42 Heemstede. Hieronder publiceeren wij een compositie' van den bekenden problemist J. Kimkes uit Groningen. Het werk van dezen componist valt in den laatsten tijd bijzonder op. Onderstaand probleem is gebouwd op een eenvoudig, doch origineel motief van Monsma, doch trots dien eenvoud is het den auteur gelukt bijzonder fraaie verwikkelingen aan te brengen. Bij het oplossen van dergelijke geestesproducten komt men geheel onder de bekoring van de schoonheden van ons spel. PROBLEEM No. 2117. Auteur: J. Kimkes, Groningen. ZWART IE KJ; lü IS ?3f ii ff Hf is m W:i: i§ u WIT Stand in cijfers: Zwart 9 schijven op: 1 6 7 8 13 14 19 39 en 32 en een dam op 11. Wit 12 schijven op: 16 24 25 28 30 31 33 37 39 40 41 en 42. Wit speelt en wint. Orgaan van den Prov. Gron. Dambond. Voorts geven wij nog ter oplossing een com positie van den Franschen problemist Toulou- zian. Probleem No. 2118. Auteur: Toulouzian. „Bavard". ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 6 8 9 12 13 19 20 24. 25 26 en 28. Wit 11 schijven op: 16 22 27 31 33 34 35 37 47 48 en 49. Wit speelt en wint. Oplossingen dezer beide vraagstukken wor den gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag avond 17 September a.s. bij den redacteur dezer rubriek. Hieronder publiceeren wij een tweetal een voudige eindspelletjes van onzen grootsten eindspel-componist C. Blankenaar. Het eerste zou „de muizenval"' kunnen hee- ten, in 't tweede is „de lastige schijf" de oor zaak van Zwart's ondergang. i Eindspel No. 2119. Auteur: C. Blankenaar, Rotterdam. WIT Stand in cijfers: Zwart twee schijven op: 7 en 39. Wit twee schijven op: 17 en 26 en een dam op 46. Wit speelt en wint. Oplossing Wit. 17—11 (Zwart 7:16) 46—28 (Zwart 39—43) 28—32 (Zwart 43—49) 32—27 en Wint. Haalt Zwart dam op 48. dan volgt Wit 32— 37. Zwart 48:31 en Wit 26:37. Nu volgt een zuiver tempo-spel. Zwart moet 16—21 spelen. Er zijn nog twee speelruiten of 2 speellijnen tusschen de schijven. Men houdt altijd een vijandelijk stuk tegen met tempo-spel, als het een even aantal ruiten of lijnen van het e'gen stuk is geplaatst. (Vervolg in een volgend nummer).

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12