Schitterend bloemencorso van de V.V.V. TAPIJTEN MEUBELEN MAANDAG 10 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD Iff BEVERWIJK Duizenden genieten van de bloemenweelde. Rugby in het Sportpark. Muziekfeest besluit de feestweek. Paddestoel in 't woud, met elfje er onder. De Zaterdag van de feestweek, welke Zon dagavond werd gesloten, was bestemd voor de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, die ter opluistering van de lange reeks feestelijk heden, waarmede Beverwijk van 3 tot en met 9 Sept. in het middelpunt der belangstel ling stond, een bloemencorso organiseerde. De V.V.V. heeft zich daarmede op Waardige wijze aangepast bij de feeërieke sprookjesoptocht, welke Woensdag langs Beverwijk's straten trok en bij den dag welke voor de Harddraverij- vereeniging zoo n groot succes werd. Duizenden en duizenden hebben genoten van het ongemeen fraaie schouwspel, dat een bloe mencorso biedt. Daar kwam nog bij, dat ideaal zomerweer den optocht begunstigde. Weliswaar was de temperatuur voor de bloemen te hoog, maar een bloemencorso, waaraan het zonnetje geen luister bijzet, komt niet tot zijn recht. Langs den weg stond het publiek rijen dik opgesteld, om den fleurigen stoet te zien pas- seeren. Vooral op de kruispunten heerschte een enorme drukte. Het publiek heeft zich echter, zooals trouwens gedurende de geheele feestweek, schitterend gedragen en daardoor in groote mate aan het welslagen van de fees telijkheden bijgedragen. De politie begeleidde den optocht met vier bereden agenten, die uitstekende diensten bewezen. In het Gemeen telijk Sportpark werd het bloemencorso opge steld. Hier geschiedde tevens de beoordeeling door de jury, die gevormd werd door de hee- ren A. Haakman, Alkmaar, voorzitter; W. v. d. Haak, Haarlem, A. Martens, Beverwijk, J. Twaalfhoven, Uitgeest en J. F. Ch. Dix, Haar lem. Zeer velen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt, om tegen betaling van een klein bedrag ten bate van het Witte Kruis, het bloemencorso in het Sportpark gade te slaan. Prachtige inzendingen, smaakvol en vooral wat de groote stukken betrof met kennis van zaken versiert vielen te bewonderen. Te ruim twee uur vertoonde de lange stoet zich buiten de muren van het Sportpark, opgewacht door een duizendkoppige menigte. In de buitenplaats „Scheybeeck" vonden de deelnemers gelegenheid onder het lommer van het geboomte, wat te bekomen van den war men tocht. Het bestuur der'V.V.V., alsmede &i juryleden, de commissieleden en vérdere of ficials werden door Mevr. van Hattum op huize „Scheybeeck" ontvangen. Na dit oponthoud trok de stoet door de Bree straat, waar zich aan beide zijden van de straat een enorme menigte had opgesteld. In de omgeving van de Schans werd het bloemen corso, waarvan duizenden menschen genoten hadden ontbonden. In de bovenzaal van Hotel „Oud Meeren- stein" heeft de voorzitter van de V. V. V., Mr. A. Moens onder groote belangstelling de prij zen uitgereikt. Na afloop van de prijsuitreiking heeft de voorzitter van de Harddraverij vereeniging, de heer A. Blom Hz. het V. V. V.-bestuur dank gezegd, voor de wijze, waarop het door het organiseeren van het bloemencorso luisrer heeft bijgezet aan de viering van het 40-jarig jubileum. Spr. uitte den wensch. dat de band tusschen beide vereenigingen. wier werk ten aanzien van het vreemdelingenverkeer paral lel loopt, door dit gezamenlijk optreden zal mogen zijn versterkt. Hiermede behoorde ook dit hoogtepunt van de feestweek weer tot het verleden De V. V. V„ die voor de eerste maal in haar jeugdJyr bestaan een bloemencorso organi seerde, kan met gerechtvaardigde voldoening op haar arbeid terug zien. Sportdemonstratie in het Sportpark. Ten bate van het bouwfonds van het ..Witte Kruis" werd Zaterdagmiddag in het Gemeen telijk Sportpark een groot Sportfeest gegeven, dat door een talrijk publiek werd bijgewoond. MUZIEKFEEST OP DE MEER De verwachtingen omtrent het weer waren na de gebeurtenissen van Zaterdagnacht niet hoog gespannen. Op den laatstsn dag van de feestweek dreigde de regen als spelbreker te zullen optreden. Gelukkig is het bij dreige menten gebleven. Wel bleef de zon verscholen achter een grauw wolkendek, maar het bleef dan toch droog. Des middags te half een wer den de bestuursleden van de deelnemende corpsen in het „Kennemer Hotel" ontvangen. De voorzitter van St. Jozef Harmonie, de heer J. Admiraal sprak de afgevaardigden toe en uitte de beste verwachtingen voor het muziekfeest, dat een waardige bekroning zou moeten vormen voor de zoo uitstekend ge slaagde feestweek. De Beverwijksche Harmoniekapel „Arion" uit Wijk aan Zee, ,.St. Cecilia" uit Heems kerk, St. Aloysius" uit Castricum, „Crescen do" uit Spaarndam, „Concordia" uit IJmui- den en .Harmonie Crescendo" uit Haarlem maakten daarna een marsch door de Bree- straa' De kranig marcheerende corpsen, waarvan velen hun rijk met zilver beladen' yaandeis meevoerden, trokken groote belang stelling. Onmiddellijk na aankomst op de Meer nam het festival een aanvang. Achter eenvolgens traden op 't fanfarecorps ..Arion" uit Wijk aan Zee, dir. D. Schelvis met „Les Pecheurs de Venise" en „Le Dimanche aux champs", de Patronaatsfanfare „St. Aloysius" te Castricum met „Bardes et Chevallïers" en „Le Secret de Pierrot", het fanfarecorps ..Crescendo" uit Spaarndam. dir. F. Dekker, met de ouverture „Symphonia en de „Grande Marche Heroique" no. 3 van Francois. De Harmonie „Concordia" uit IJmuiden oogstte grout succes met de ouverture „Solenelle" van wijlen Sam. Vlessing en de Pastorale-suite van len dirigent, den heer Ph. Vlessing. Niet minder was dat het geval met de „Harmonie Crescendo" uit Haarlem, die onder leiding van den heer H. W. Hofmeester een uitste kende vertolking gaf van de ouverture „Char les Quint" en van de „Carmen Sylva' -wals. ZANDVOORT De zee eischt een offer. Vier en twintig-jarig meisje verdronken. Hoe gevaarlijk het is zonder toezicht in zee te baden bleek Zondag weer eens overduide lijk. Het dienstmeisje van de familie U., aan de Boul. Barnaart, ging Zondagmiddag aan het vrije strand, waar geen toezicht is baden. Zon der dat iemand er iets van gezien heeft is zij in het zilte nat verdwenen en vond zij den dood in de golven. Het ongeluk werd pas be merkt, toen omstreeks half zes het ontzielde lichaam dicht bij de grens van Bloemendaal aanspoelde. Onmiddellijk werd het gebracht naar de Politiepost van Bloemendaal aan het eind van den Zeeweg, waar twee doktoren nog langen tijd probeerden de levensgeesten op te wekken, evenwel zonder resultaat. De politie tastte toen nog volkomen in het duister wat betreft de identiteit van het meisje. Daar het in verband met den vloed- stroom en den wind was aan te nemen dat zij uit Zuidelijke richting was komen aandrijven, werden alle inrichtingen langs het strand on middellijk met het vinden van het lijk op de hoogte gesteld. Nergens werd evenwel een ongeveer 20-jarig meisje in rood badpak en roode muts vermist. Eerst toen de Zandvoortsche politie met de brancard langs de Boulevard reed om het stoffelijk overschot uit Bloemendaal te halen, belde de familie U. de politie op, en was de identiteit spoedig vastgesteld, te meer daar ongeveer tegelijkertijd haar kleeren op het strand werden gevonden. De verdronkene Corrie v. d. Linde, woont te Wilnis en zou aan het einde der volgénde week naar huis vertrekken. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar de Algemeene begraafplaats te Zand- voort. Door toedoen van de politie werden de ouders te Wilnis intusschen gewaarschuwd door den dokter te Wilnis. Hoe het ongeluk gebeurd is zal.wel nooit opgehelderd worden. Niemand heeft er'iets van gezien. Het meisje kon niet zwemmen'en waagde zich toch vaak tot de hals in het water. Waarschijnlijk heeft ze zich Zondag weer te ver gewaagd in het woelige water, waardoor gij den grond onder haar voeten verloor en door den vloedstroom werd tneegenomen. tot bij het Bloemendaal- sche strand. 't Kan ook zijn, dat zij in een mui is ge raakt. Wie zal het zeggen? Zeer angstige oogenbilkken beleefden nog een der strandexploitanten van het stille strand. Men meende met zekerheid dat het zijn dochter was, die verdronken was. M. werd gehaald om het lijk te herkennen, en hoewel de drenkeling sprekend, op zijn dochter leek, was het toch zijn dochter niet. Met een opgelucht gemoed kon hij naar zijn strandtent terugkeeren, doch 't zal lang duyen voor hij deze oogenblikken van span ning is vergeten. BLOEMENDAAL Spoedraadsvergadering. Conversie geldleeningen. De gemeenteraad van Bloemendaal komt hedenmiddag te 2 uur in spoedvergadering bijeen. Eenig agendapunt is: Conversie van geld leeningen, B. en W. stellen den Raad nl. voor, op 31 December 1934 extra af te lossen: 1 het op dien dag noe resteererde bedrae. eroot f 62000 van de 4 12 pet. geldleening 1913. oorspron kelijk groote f 222 000 2. het op dien datum nog resteerer.de bedrag van f 40.000 van de 4 12 pet. geldleoning 1916. oorspronkelijk groot f 125.000; 3. een gedeelte, nl. f 180.000 van het op dien datum van de 4 12 pet. geld- leening van 1927 oorspronkelijk groot, f 356.000 overblijvend bedrag en de rest ad f 32.000 van gemeld bedrag ad f 212.000 extra af te lossen op 1 April 1935; 4. het op dien datum nog resteerende bedrag van f 839.500 van de 4 1 2 pet. geldleening 1927, oorspr. f 1 291.OGO. en aan te gaan een leening bij de Nationale Le vensverzekeringsbank. gevestigd te Rotterdam groot f 600.000, tegen een rente van 4.1 pet. tegen parikoers en wel voor 13 jaar; een geld. leening met de Alg. Friesche Levensverzeke ringmij. te Leeuwarden, groot f 239.500. FLORALIA. Zondagmiddag van 3—5 waren in het Jeugd huis de planten tentoongesteld, die dit voor jaar aan de jeugd zijn uitgereikt door de ver voor Jeugdwerk. Voor deze tentoonstelling bestond groote be langstelling. Van de 188 kinderen, die potjes hebben gekocht, waren 143, die de planten weer hebben ingeleverd. De jury bestaande uit de heeren Clausing en Jager kende de volgende bekroningen toe. Solvia's: le prijs Jopie de Vries. 2e pr. Eva Loon, 3e pr Gerard Bleeker. 4e pr. Corrie Louissè, 5e pr. Catrientje Boekhout, 6e pr. Lena Holwerda. Geraniums: le pr. Fok Roosjen, 2e pr. Paul Roosjen, 3e pr. Johnny Boekhout, 4e pr. Greta Wiechers, 5e pr. Alie Roosjen, 6e pr. Henk de Graaf, Tinie Roosjen, Thijs Roosjen, 7e pr. Sophie Ruëdisuëls, Tine Moolenschot, 8e pr. Louise Bentinck. De prijsuitreiking zal later plaats vinden. GOED NIEUWS VOOR DE B. R. B. De laatste jaren heeft de Bloemendaalsehe Reddingsbrigade voor haar winteroefeningen in Stoops Bad slechts 1 uur in de 14 dagen kunnen verkrijgen. De directie heeft 't thans zoo kunnen regen .dat er nu elke week 1 uur voor de B.RB. disponibel is. Hiermede is dus een lang gekoesterde wensch van de brigade in vervulling gegaan. De leden kunnen nu bewijzen, dat zij deze tegemoetkomende hou ding van de directie op prijs stellen door de oefeningen trouw te bezoeken. HAARLEMMERMEER De moord te Hoofddorp. De verdachten ontkennen. Naar wij vernemen is het onderzoek in de zaak van den moord op den electricien te Hoofddorp nog in vollen gang. Beide verdachten, de vrouw van den ver slagen© en de pleegzoon, blijven hardnekkig schuld aan het misdrijf ontkennen. De pleegzoon woonde de laatste twee maan den te Haarlem. Hij is al eens veroordeeld wegens verduistering. De vrouw van den doode is zeer waarschijn lijk in de afgeloopen week niet te Hoofddorp eweest. PERSONALIA. Tot onderwijzer aan de bijzondere school aan den Aalsmeerderweg te Rijk in deze ge meente (hoofd de heer J. v. d. Brink), is be noemd de heer D. J. Brouwer, alhier. AERDENHOUT OPENING AERDEMIOUTSCHE KLEUTER SCHOOL. Zaterdagmiddag werd het nieuwe gebouw van de Aerder.houtsche Kleuterschool aan de Juliana van Stolberglaan te Aerdenhout offi cieel in gebruik genomen. De plechtigheid vond plaats in de gym nastiekzaal van school F. waar achter de kleuterschool door de gemeente is gesticht, onder deze voorwaarde dat de vereeniging rente en aflossing van het geïnvesteerde ka pitaal betaalt. Van het gemeentebestuur waren aanwezig de wethouder van onderwijs. Dr. J. Th. Born- water. de heer S. Huvnink. chef afd. orderwijs de heer J. de Jong Czn directeur P. W. en de heer C. Lebau. onder wiens leiding de bouw tot stand is gekomen. Verder merkten wij op Mr. J. H Thiel. voorz Mont. Ver. afd. Haarlem en de heer S. Wilson, seer. Com. v. Toezicht op het L O. De wethouder van onderwijs feliciteerde de vereeniging met het gebouw en sprak de hoop uit dat de stichting moge strekken tot den bloei van het kleuteronderwijs in Bloemen daal. De voorzitter van de Aerdenhoutsche kleu terschool Prof Swellengrebe! aanvaardde voor het bestuur de taak het gebouw te gebruiken voor het geven van L. O. op individueelen grondslag met een gevoel van dankbaarheid jegens het gemeentebestuur. De eerste vier Jaren heeft de vereeniging het zonder finamcieelen rtuen gedaan. Maar door het hooge schoolgeld was het een stan denschool. wat niet de bedoeling was. Later verhuisde de school naar de O. L school, waar de heer Bleeker de grootste me dewerking verleende. De gemeente heeft een nieuw gebouw ge sticht. Geesteliik is de school de creatie van de leidster mej. Koenen, terwijl de vereeni ging dankbaar den steun herdenkt van de Inspectrice van het voorbereidend onderwijs, mei. de Boer. In materieel opzicht is de gemeente de va der, waarbij spr. dan denkt aan den heer Lebeau en den aannemer Broertjes. Spr. zegt tenslotte dat het voorbereidend onderwijs niet te vervangen is door zandbak of tuin. De secretaris Mr. A. Bos bood een serie foto's aan voor het archief. Nadat mevr. Philippi-Siewert van Reesema nog gesproken had over de inrichting van de school ontving Dr. Born water van den voor zitter den sleutel met het verzoek de school te willen openen. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.60f 0.55 Griet per 50 kilo f 22f 13. Tongen per kilo f 1.60—f 0.70 Groote schol per 50 kilo f 27f 22. Middelschol per 50 kilo f 27f 17. Zetschol per 50 kilo f 18.10f 18. Kleine schol per 50 kilo f 14f 3.20 Schar per 50 kilo f 10—f 9. Kleine poon per 50 kilo f 6f 1.15 Groote schelvisch per 50 kilo f 18.50f 13. Middelschelvisch per 50 kilo f 16f 12.50 KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 12.50f 6.75 Kleine schelvisch per 50 kilo f 8.50f 4. Kabeljauw per 125 Kilo f 43—f 18. Groote gullen per 50 kilo f 7f 2.10. Kleine gullen per 50 kilo f 4.20f 1.40 Wijting per 50 kilo f 3.30—f 1.30 Makreel per 50 kilo f 8f 2.80 Heilbot per kilo f 0.80 Leng per stuk f 0.65f 0.20 Versche haring per kist f 7f 2 Klèinmiddel hake per 50 kilo f 29f 23. Kleine hake per 50 kilo f 18f 10. BESOMMINGEN. Trawlers: Invierno Urn. 158 100 manden f 840. IJselmond IJm. 78 510 m, f 2220. Oostzee IJm. 147 120 m. f 1480. Petten IJm, 49 450 m. f 3240 Betje RO. 16 200 m. f 1440. Llesbeth Betty IJm. 183 650 m. f 2860. Silvain IJm. 116 445 m. f 1830. Julie Streiff IJm. 139 150 m. f 1290 Dolfijn IJm. 103 145 m. f 1260. Hercules IJm. 196 840 m. f 3700. Amsterdam IJm. 58 720 m. f 3140. Sundtra IJm. 253 520 m. f 2110. Besommingen van 3 trawlers, 1 kotter en 15 loggers nog niet bekend. Verwacht voor de Woensdagmarkt: Utrecht IJM. 73, vangst plm. 950 manden haring. MARKTBERICHTEN. Verwacht voor de Düisdagmarkt: Deuka 7, IJM. 417 met 130 manden schel visch, 170 manden braadschelvisch, 100 man den gul. 60 manden platvisch, 40 manden ma kreel. 40 manden wijting, totaal 540 manden; 400 stuks stijve kabeljauw. LETTEREN EN KUNST MUZIEK. HET WESTMINSTER KOOR. Geweldig is bij dit Amerikaansche West minster koor het technisch kunnen, mogelijk geworden door een bij elk individu op de spits gedreven zangtechniek In samenwerking met een ongehoorde discipline Dr. John Finley Williamson, de knappe leider, heeft al de dra den, die naar zijn koor leiden, in handen en hij doet letterlijk wat hij wil. Dit was zeer goed te merken, wanneer men bij de gebis seerde stukken goed toekeek. Zoo was het „Humber Song", dat de tweede maal een hal ven toon hooger werd gezongen, in t geheel geen stereotype herhaling, maar in wezen weer een geheel nieuw stuk. Hoogst opmerkelijk is ook bij deze Ameri kaansche dames en heeren de ontwikkeling van het gehoor. Het traditioneele toon-aange- ven heeft hier in 't geheel niet plaats, althans het ontgaat den hoorder, hoe het Inzetten van den toon in zijn werk gaat. Aan te nemen dat elk der koorleden beschikt over een absoluut gehoor, is natuurlijk te mal om te veronder stellen. Het frappantste is dit feilloos Inzetten van den toon bij een lied, dat als toegift zal dienst doen. De uitwerking is altijd weer hoogst verrassend. Na de geweldige, en in den breede uitgemeten „Song for occupations", waar van den zanger wel het hoogste aan tech nische beheersching, maar meer nog aan gees telijke spankracht wordt gevraagd, zette het koor, als was 't een niemendalletje, een van Bach's koralen fii; het was „Lobe den Herren, den machtigen Könlg der Ehren", de schoone triomfantelijke melodie van Neander, met den feestelijken kwintsprong die Bach inspireerde tot een prachtige instrumentatie met hoorns, trompetten en pauken. Zoo althans komt het voor als slot van de cantate „Herr Gott, Be- herscher aller Dingen." Dit instrumentale nu der koperbegeleiding werd ons door het koor gesuggereerd op meesterlijke wijze, en de uit werking daarvan werd nog verhoogd door het uiterst snelle tempo. En ook in de midden stemmen wist de dirigent die prettige vaart te behouden. Het was, na dat fameuze Lied van den arbeid, een prestatie van je welste, waar van alleen reeds het inzetten onze doorsnee zangers een duizeling zou bezorgen. Vreemd staat men bij dit koor tegenover de bonte volgorde van klassiek en allermodernst, onder 't laatste ook begrepen de soort muziek die in de concertzaal niet thuis behoort. Geen vrees, hoor ik al zeggen, want welk koor zou het aandurven, een „St. Louis Blues" (door Hall Johnson op hoogst geraffineerde wijze gezet voor gemengd koor) in studie te nemen, laat staan het in t openbaar uit te voeren. Ons Europeanen ontbreekt daarvoor wel zeker de „feeling", en zoo zouden wij evenmin met een „Wake up. sweet Melody" raad weten, door den dirigent van het Chicago a cappellakoor zoo in prachtige kleurengloed gezet gedicht van. Thomas Moore. Met dit wonderschoone lied zette het Westminsterkoor den avond in, die voor de gasten wel rijk was aan animee- renden bijval, maar die hen financieel niet be ter maakte. Het cowboylied is wéér zoo'n type van een klankstuk, waarmee wij geen raad weten, zoomin als met het Lied van de Pownee- Indianen, dat met zijn beangstigend slagwerk rythme een grooten en diepen indruk nalaat. En wat te beginnen met een .Mister Banjo", het satyrieke Negerlied. Al de genoemde stuk ken stellen de hoogste elschen aan techniek en aan uithoudingsvermogen. Een Slumber Song (die gebisseerd moest worden), zou ons beter afgaan, en evenzoo het als toegift ge schonken stuk van Orlando dit Lasso tah. che bell' echo!) Maar de vlekkelooze reinheid in het oude Spaansche wiegenlied, waarin een blanke sopraanstem het lied zong tegen het bouche ferir.ëe van het koor. was van gTOote innerlijke ontroering en bracht ons in herin nering. hoe wij eens in zulk een melodie de verstillingen der muziek zagen uitgebeeld door de kunst eener Anna Pawlova. G. J. KALT. HET TOONEEL CENTRAAL TOONEEL. De Man, die beslag legf. In „De Man die beslag legt" gaf Cees Laseur eenige jaren geleden zijn eerste proeve als regisseur en het werd voor hem een zeer groot succes. Zijn voorliefde voor dit blijspelletje is dus te verklaren en men verwondert er zich dan ook niet over, dat hij zelf artistiek lei der van een gezelschap geworden het weer eens op het repertoire brengt. Te begrijpelijker Is dit, omdat hij er een zeer dankbare rol in heeft, dat hij met veel komische verve en hoogst amusant speelt. Zoo hebben wij dus gisteren ln onzen Stads schouwburg dit stuk van Harwood, dat heel zwaar, als een ernstig tooneelspel begint, om na een plotselingen omzwaai in het tweede bedrijf zeer licht te eindigen, weer eens ge zien. En er ons opnieuw mee geamuseerd, dank zij vooral h?t fijn humoristische, luchtige spel van Laserm en zijn medespelers. Men moet zoo'n blijspelletje vol van toevalligheden en on waarschijnlijkheden vooral niet te veel au sérieux nemen. Het spel moet het hem in zoo'n stukje doen en dat was hier volmaakt in orde. Zaterdagavond hebben wij Cees Laseur toen hij te Amsterdam in het spectacle coupé tus schen veel klassieke en hoog ernstige kunst met Vera Bondam den lichten toon van de be schaafde comedie wist te treffen, hartelijk be wonderd en ook gisteren weer zagen wij. welk een knap blijspelspeler hij is. Hij weet zijn ko mische effecten te bereiken met weinig midde len. schier onopzettelijk, maar ondertusschen altijd raak en zeker. En steeds van een opmer kelijke en aangenaam aandoende distinctie. Hij wordt in De man. die beslag legt, voor treffelijk gesecondeerd door zijn medespelen- den. Rie Gilhuys overtrof verre Lola Cornero, van wie ik vroeger de rol van Crystal Wether - by heb gezien. Zij speelde de rol met charme en zorgde in den lichten toon van Laseur te blijven. Joan Remmelts en Juliette Roos waren het ouderpaar en de laatste trof mij weer door haar gevoeiigen natuurlijken toon in het ernstige tooneeltje in I. Frits van Dongen gaf teekening aan Claude Dabney en bleef ook in zijn drift de beschaafde tegenspeler van Ray mond. Chris Baay gaf als de deurwaarder weer een aardig type, zonder charge en toch raak en Syb Veltman specialiteit in dienstmeis jes bij dit gezelschap speelde levendig en pittig het kamerkatje Clara. In totaal dus een. prettige, geestige. voor stelling van een licht, amusant blijspel, die ook bij het publiek ten zeerste werd gewaar deerd. Veel en gul gelach en na elk bedrijf hartelijk applaus. J. B. SCHUIL. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Hendrika Helena Hartog-Post Sn den ouderdom van 59 jaar. Heemstede: K. HARTOG Beverwijk: J. HARTOG N. HARTOG— KOSTELIJK Heemstede: J. S. HARTOG Den Haag: L. BROUWER HARTOG G. BROUWER Amsterdam: C. BAKX—HARTOG A. BAKX en kleinkinderen Heemstede. 8 Sept. 1934 Landzichtlaan 33 Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 12 September a.«. te 12 uur op de algemeene begraaf plaats te Heemstede Eenige en algemeene kennisgeving Heden werd tot onze diepe droefheid van ons wegge nomen onze lieve Vrouw. Moeder. Behuwdmoeder en Zuster Aagie Pel Echtgenoote van B. van Amelrooy in den ouderdom van 73 jaar. B. VAX AMELROOY P. VAX AMELROOY C. J. VAX AMELROOY— PLEUNE C. PEL Heemstede, 9 Sept. 1934 Laan van Rozenburg 32 Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag li September a.s. te 1.30 uur op de algemeene graafplaats te Heemstei ZWEEDS Mevrouw A. J. L. BOOGAARD, lerares Rljkstulnbouwschool LiSM heeft hare lessen hervat ln Zweedse taal en handelscor respondentie. Frederlk Hendrik laan 37, Telefoon 15907, Hiermede geven wij U kennis, dat zacht en kalm ls overleden onze beste Man, Vader en Grootvader, de Heer Klaas van Eden ln den ouderdom van 79 Jaar. Heemstede: J. M. VAX EDEN— STEENMAN Haar lom: E. VAX EDEN J. VAN EDEN en kleinzoon Heemstede, 9 Sept. 1934 Oosterlaan 5 Liefst geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 12 September, te 12.30 uur, op de begraafplaats te Heem stede. Heden overleed onze beste Man, Behuwdvader en Grootvader Arie Jansen ten Hagen ln den ouderdom van 76 Jaar. L. TEN HAGEN- BE ETS C. J. TEN HAGEN— CRAMER JANTJE Haarlem, 9 Sept. 1934 Borkcnrodestraat 14 Geen bezoek Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 11 September a.s. te 1.30 uur n.m., op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede ln plaats van kaarten Hiermede vervullen wij den droevigen plicht U kennis te geven van hei plotseling overlijden, na voorzien te zijn van het H. Oliesel, van onzen Innig geliefden Echtgenoot. Va der. Behuwdvader, Groot en Overgrootvader Pieter Schoen Echtgenoot van Jantje Langedijk in den otlderdom van 74 Jaar. Haarlem, 8 Sept. 1934 Ged. Raamgracht 40 Uit aller naam: Wed. J. SCHOEN- LANGEDIJK De H.H. Uitvaartdiensten zullen worden gehouden op Dinsdag 11 Sept. a.s, ln de kathedrale kerk St. Bavo (Leidschevaart) om 7.30 en 8 uur, waarvan de H. Mis van 8 uur zal worden ge zongen, waarna de begrafe nis om 12 uur op het R.K. kerkhof St. Barbara. Dr. J. W. POSER Arts voor Trop. ziekten AFWEZIG TQT 23 SEBTF,MBP.R Heden overleed plotseling tot onze groote droefheid, onze lieve Man en Vader Gerard Ferdinand Knoppers in den ouderdom van 44 Jaren. Heemstede, 10 Sept. 1934 Sumatrastraat 27 J. H KNOPPERS— FIJNVANDRAAT J. H. KNOPPERS G. J. KNOPPERS G. F. KNOPPERS EVA De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 13 September a.s. des na middags 12.30 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede mot vrijmaken motechtmaken Men vrage inlichtingen. Telef. 11046, 14466, 10426, 11971 ADVERTEEREN HEEFT SUCCES

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3