uiietsemeu HieuwelfUideMen Geweldige brand op Amerikaansch passagiersschip. WEILL ZOON N.V. BARTELJORISSTR. 26-28 DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Radio-Programma MAANDAG 10 SEPTEMBER 1934 HAAREEM'S DAGBEAD 4 BUITENLAND. De „Morro Castle" met 558 opvarenden in vlammen Groot aantal hunner omgekomen. Vergeefsche blussingspogingen. Het schip thans op het strand gezet. ASBI KV PARK (New-Jersey. 8 Sept. (Keu ter.) Het Amcrikaansche passagiersschip „Morro Castle", 11520 ton metend, is twintig mijlen ten Zuiden van het lichtschip Scot land in brand geraakt. De „Morro Castle" is met 240 koppen bemand en heeft 318 passagiers aan boord. Het schip werd heden om 8 uur op thuisreis van een pleziertocht naar Havana, die een week duur de, te New-York verwacht. Alle reddingsbooten van de noordkust van Jersey zijn, nadat S. O. S. seinen waren opge vangen. te hulp geschoten, evenals vijf an dere schenen, waaronder het Engelsche mail schip „Monarch of Bermuda", dat op vijftien mijlen van „Morro Castle" in de buurt van Sandyhock ligt. De „Morro Castle" staat van de voorsteven af tot de achtersteven in brand. Op het s.s. „Luchenbach" werden de overle venden opgenomen. De „City of Savannah" en a „President Cleveland" bereikten even een.: de „Morro Castle". Nader worden de volgende bijzonderheden gemeld. Volgens sommigen ls de brand ontstaan, doordat de bliksem des nachts in de olietanks is geslagen, die zich in het middenschip be vinden. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat het onmogelijk was maatregelen tot in perking te nemen. Het groote schip stond binnen korten tijd geheel in vlammen. Er werden in allerijl eenige reddingbooten ge streken. Kapitein aan hartverlamming overleden De kapitein van de Morro ls kort voor het Uitbreken van den brand aan een hartverlam ming overleden. Te half tien Zaterdagmorgen (Amerk. tijd) waren honderdvijftig tot tweehonderd over levenden van de Morro Costle" aan de kust van New Jersey aan land gebracht. Het Engelsche stoomschip „Monarch of Ber muda" meldt, dat het 65 personen in veilig heid heeft kunnen brengen. Vuur verplaatste zich met razende snelheid. De te Spring Lake aan land gezette leden van de bemanning zijn van meening, dat het schip niet door den bliksem getroffen is, maar dat het vuur in het voorschip is uitgebroken. De matrozen berichten dat de vlammen met ongelooflijke snelheid zich over het geheele dek uitbreidden en dat de ijlings gealarmeerde bemanning niet meer in de gangen der kajui ten kon doordringen, zoodat men er zich toe moest beperken de patrijspoorten van het dek af in te slaan. Velen in hun hutten verbrand. De „Morro Castle" was in enkele minuten veranderd in een gloeienden oven. Vele passa giers trachtten zich te redden door in zee te springen. Vele anderen moeten in hun hutten omgekomen zijn, daar de geweldige rookont^ wikkeling iedere poging tot ontkomen onmo gelijk maakte. Te Aspury Park zijn elf matrozen aan land gezet, van wie zes gewond waren. Ook eenige passagiers zijn daar aan land gebracht. De geredden hadden veel van de koude te lijden gehad Slechts enkelen hadden gelegenheid, zich behoorlijk te kleeden. Te Allenhurst zijn de eerste lijken aange spoeld. Ook in andere kuststeden spoelden jij ken aan. Een dichte mist verhinderde ieder uitzicht, terwijl de hevige Noorderstorm voort duurde. Drie New Yorksche politiebooten moesten door den storm terugkeeren zonder dat zij de plaats des onheils hadden kunnen bereiken. Een der booten kon in twee uur slechts ander halve mijl vooruit komen. Passagiers weigerden in de booten te gaan. Een steward van de Morro Castle heeft aan een verslaggever van de New-York Post ver teld, dat het groote aantal dooden veroorzaakt is door de weigering van vele passagiers om in de reddingbooten te gaan. Leden van de bemanning hebben deze bewering tegenover een correspondent van Reuter bevestigd. Zij zeggen, dat de passagiers het hoofd geheel kwijt a-aakten en weigerden zich door de be manning in de reddingbooten te laten helpen. Velen schenen bang om door de vlammen heen naar de reddingbooten te gaan. Veel passagiers waren in nachtgewaad. Wij moesten snel handelen, zeiden de ma trozen en wij zijn met de reddingbooten nog maar juist bijtijds weggevaren, anders waren wij verbrand Volgens Reuter- en V.D.-berichten, geda teerd 9 September, neemt men aan, dat bij de ramp van de Morro Castle ongeveer 130 personen om het leven zijn gekomen, Volgens een ander Reuterbericht zouden reeds 181 lijken van de Morro Castle zijn op- gevischt, terwijl nog verschillende verkoolde lijken zich in het schip bevinden. De beambten der Ward-lijn verwerpen de gedachte, dat de brand door den bliksem ontstaan zou zijn. Zij achten het vrijwel als zeker, dat een pas sagier in de bibliotheek door het achteloos wegwerpen van een brandende sigaret de brand veroorzaakt heeft. De overlevenden roemen don heldenmoed van den vice-commandant Warms, die ge durende 10 uren op zijn post bleef, rustig beve len gevende, opdat zooveel mogelijk personen zouden worden gered. Warms en de overige leden der bemanning zijn Zondag aan boord gegaan van het kust- vaartuig „Tampa". Het gloeiende schip is op het strand gezet. Critiek op de bemanning. Vele Amerikaansche bladen maken in hun berichten melding van het feit, dat de be manning zich in de reddingsbooten had gered en vele passagiers aan hun lot had overgelaten schrijft de Courant. Leden van de kustwacht te New Yersey verklaarden ronduit, dat de ramp een van de lafste is geweest in de ge schiedenis van de zee. Een lid van de kust wacht illustreerde zijn betoog door te wijzen op een groep van 92 overlevenden, welke op enkele meters van hem afstond. Zij wachtten op den trein, die hen naar New York zou brengen. Slechts twee hunner waren passa giers en de overige 90 leden van de bemanning. Een aantal reddingbooten, dat de kust bereikte was slechts gedeeltelijk vol. Verschillende booten hadden maar enkele personen aan boord. Een reddingboot bevatte vier leden van de bemanning, 2 Japanners en 2 Cubanen, terwijl de boot ruimte had voor 85 personen. Al deze booten hebben de plaats moeten pas- seeren, waar tal van drenkelingen met den dood streden. DuitscMand, Invoering van arbeidsplicht aangekondigd. In een rede te Neurenberg op een bijeen komst van leiders van kampen van den ar beidsdienst gehouden, heeft de rijksleider Hierl een en ander verteld over de wording van den dienst en de verdere vooruitzichten, meldt het D. N. B. Als een van de voornaamste taken, waarvoor de dienst zich in de komende jaren geplaatst ziet, noemde spreker de invoering van den algemeenen en voor ieder gelijken arbeidsplicht. Dat deze er zou komen stond voor spreker vast; het wachten is slechts op het bevel van den Führer, die het juiste tijd stip voor de wettelijke regeling zal aangeven. Wat de gelijkheid betreft, voor geen enkel beroep mag een uitzondering worden gemaakt, ook niet wat den diensttijd betreft, die voor ieder één jaar moet bedragen. Met het oog op de waarden die de arbeids dienst voor de Duitsche bevolking schept, noemde spreker het noodig een doelbewuster en planmatiger gebruik te maken van den ar beidsdienst, waardoor de prestaties ervan van nog veel grooter beteekenis zouden kunnen worden. Hitier spreekt voor de jeugd, de vrouwen, S. A. en S. S. üit Neurenberg, 8 Sept. In het Stadion heeft Rijkskanselier Hitler vanmiddag het woord ge voerd voor 60.000 Hitlerjongens. Hitier zeide o.a.: „De dag zal komen dat wij allen één zul len zijn om ons volk kracht en sterkte te ge ven. Jullie moet in je jeugd in je opnemen en leeren. wat wij eens in geheel Duitschland gaarne zullen zien. Wij willen eens één Rijk zien en jullie moet daarvoor reeds opgeleid worden in één organisatie. Want jullie zijn vleesch van ons vleesch en bloed van ons bloed en in jullie brandt dezelfde geest, die ons be- heerscht!" Voor de nat. soc. vrouwen hield de Rijks kanselier eveneens een rede, waarin hij o.a, zeide: „De nat. soc. beweging heeft van het begin af in de vrouw de trouwste helpster niet alleen gezien, maar ook gevonden. Het gemoed der vrouw heeft in alle tijden op den geest van den man ingewerkt.De Duitsche vrouw heeft be grip voor datgene, wat de natuur haar heeft meegeeven, zoodat de man bij dit inzicht dei- vrouw niet langer behoeft te vreezen. dat hij uit zijn positie als man wordt verdrongen. Men zou kunnen zeggen, dat de wereld der vrouw een kleinere is. want haar wereld is haar man. haar familie, haar kinderen en haar huis. Waar zou echter de grooteïe wereld zijn. als niemand de kleinere wilde verzorgen? Wij ver zetten ons er tegen, dat een individualisme van de meest bedorven soort wil uiteen rukken, wat God heeft samen gebonden." Zondag was het in de Luitpold Arena de dag der S.A. De chef van den staf meldde om half negen aan den Fuehrer dat 97.000 S. A.-man- nen met 7000 S.A.-leiders benevens 11.000 S.S. mannen aangetreden waren. De Fuehrer riep hen het „Heil" toe en uit 11 500 monden donderde het „Heil den Fueh rer" hem tegen. In zijn rede tot de S. A. en S. S.-mannen zeide Hitier o.a.: „Eenige maanden geleden gleed over de be weging een zwarte schaduw en vele onzer vijanden dachten dat de macht van het Na- tionaal-Socialisme een einde zou nemen. Ik wil u dit zeggen: „Noch de S. A. noch eenige andere instelling der partij heeft met BONTWERKERIJ EN DAMESKLEEDERMAKERIJ WIJ HEBBEN GEEN FILIALEN (Adv. Ingez. Med.) deze zaak iets te maken gehad; mijn verhou ding tot U is dezelfde als voor 14 jaar, en aan onze tegenstanders dit: dat de partij onwrik baar staat en dat haar S~A. en S.S.-mannen pal staan voor de Nation.-Socialistische Partij. Een SA.-man en een S. A.-leider kan niet anders zijn dan trouw, gehoorzaam, gedisci plineerd, bescheiden, offervaardig. Anders is hij geen S. A.-man." Zaterdagmiddag had in het Olympisch sta dion de opmarsch plaats van 1500 turners en sportbeoefenaars. Verder werd een openlucht spel opgevoerd: „Duitschland, gisteren, heden en morgen waaraan 3000 personen deelna men. Door een koor van 5000 zangers werden volksliederen gezongen. In het Volkspark werd een vuurwerk afge stoken zoo grootsch als nog nimmer werd aan schouwd, en dat ruim 5 kwartier duurde. Italië. Persoonlijke aanval van Mussolini op Duitschland. In de Popoio dTtalia grijpt, naar V. D. meldt, Mussolini thans persoonlijk in de Duitsch-Italiaansche perspolemiek in, in ver band met het feit dat men te Berlijn op het oude thema der Italiaansche „ontrouw" is teruggekeerd. Mussolini schrijft o.a.: „Wan neer er een thema is dat de Germanen in diepste vergetelheid moesten laten verzinken, dan is het juist dit. Wanneer er een volk is dat in zijn geschiedenis opzienbarende en bloedige voorbeelden van ontrouw tegenover beëedigde verdragen, verraad jegens vrienden en cynisme bij de rechtvaardiging daarvan vertoont, dan is het het Duitsche volk. Van Arminius tot Frederik van Pruisen en Beth- mann-Hollweg met zijn theorie van het „vodje papier". Wij bezatten bijzonder indrukwek kende voorbeelden uit de oude en de nieuwe Duitsche litteratuur. Het is bekend zegt de Duce dat in de laatste jaren het fascisti sche Italië Duitschland bij verscheidene ge legenheden tastbare bewijzen van sympathie heeft gegeven. De Duitschers hebben thans gemeend, dat Italië de Duitsche zaak op alle gebieden en voor altijd zou aanhangen. Het is echter kinderlijk te verlangen, dat de re geering van een ander land een politiek zou voeren, welke niet in de eerste plaats de waarborging der eigen belangen dient. In dit verband behoeven wij slechts het nieuwe tes tament d.w.z. „Mein Kampf" van Hitier te citeeren. Mussolini haalt dan het boek van Hitier aan en stelt tenslotte de vraag of de aanhangers van Hitier zijn opvattingen niet kennen en of zijn boek hetzelfde lot onder gaat van vele andere werken, waarover veel gesproken wordt maar die niemand kent. tionale bescherming van de onafhankelijk heid van Oostenrijk enz. Maar een dergelijke toenadering bestaat nog niet over het vraagstuk der herbewape ning van Duitschland, welke Frankrijk not steeds weigert wettig te verklaren. Verweer van oud-kapitein Koster. Veete tegen de El. Boat Cy.? Frankrijk. De toenadering tot Italië. Havas meldt uit Parijs: Hoewel de regeering van Rome en van Parijs beide van meening zijn, dat het be zoek van Barthou een positieve beteekenis zal hebben en een bekrachtiging zal vormen van de goede resultaten der onderhandelingen welke, ingegeven door den levendigen wensch van overeenstemming, thans te Rome worden gevoerd, dient toch het gerucht voorbarig te worden geacht volgens hetwelk er overeen stemming zou zijn bereikt of aanstaande zou zijn betreffende alle tusschen beide landen hangende vraagstukken. Men kan onmogelijk het belang ontkennen van de aanzienlijke verbetering van de atmos feer: gemeenschappelijke actie ten gunste van de toetreding van de U. S. S. R. tot den Volkenbond, goedkeuring door Italië van het Oostelijke pact en de merkbare toenadering der standpunten ten aanzien van de interna- De te Parijs wonende Nederlandsch eoud- kapitein die tot voor anderhalf jaacr de Fran- sche vertegenwoordiger was van de El. boat 'Cy., waarover het Amerika ansceh Senaatson- derzoek gaat, heeft bezoek ontvangen van den directeur-generaal en van dien secretaris generaal der Fransche scheepswerven Penhoet te St. Na vane, die er zich over beklaagden, dait zij bedoeld zouden zijn im een vraag in 1922 om steekpenningen ten bedrage van elk fr. 50.090, ten einde een contract met genoem de El. Boat Cy. te plaatsen. De oud-zeeofficier in kwestie heeft volgens de New York Herald onmiddellijk een onvoor waardelijke ontkenning gegeven, dat die beide heeren zulk een vraag tot hem gericht zouden hebben. Hij kwam tevens terug op zijn brief aan H. R. Carse. president van de El. Boat Cy... dien de Amerikaansche commissie gepubliceerd heeft, en zeide. dat die sommen, welke in dien brief vermeld waren, bestemd waren geweest voor tusschenoersonen en niet voor de bestuurders van Penhoet zelf. Maar na 12 jaren kon hij zich niet meer de juiste redactie herinneren. In het interview met de New York Herald werd verder gezegd, dat hij er trouwens niet. in geslaagd was Frankrijk cliënt te maken van de El. Boat Cy. Deze maatschappij heeft met de meeste andere landen relaties waaronder Engeland. Japan, Rusland. Italië. Nederland, Denemarken, Noorwegen. Portugal. Spanje en Peru. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat de enquête in de Ver. Staten meer geïnspireerd wordt door een persoonlijke veete van een of meer personen tegen de Electr. Boat dan door een oprechten wensch tot ontwapening. (N. R. Ct.) „Onze Vloot" in spoed vergadering bijeen. Het dagelij ksch bestuur der Kon. Ned. Ver- eeniging „Onze Vloot" meldt ons, naar aan leiding van de berichten, voorkomende in de dagbladen van 7 en 8 September betreffende omkooperije-n door de particuliere wapenin dustrie,. dat de daarin voorkomende mede- deeling voor zoover daarin aan de vereeniging „Onze Vloot" een geste wordt toegeschreven te eenen male onwaar zijn. De voorzitter heeft ter nadere behandeling van deze aangelegenheid een spoedvergade ring van het hoofdbestuur in plan uitgeschre ven. In afwachting van het verloop dier ver gadering en het daarmee te publiceeren be richt van het hoofdbestuur meent het dage lij ksch bestuur zich voor het oogenblik van commentaar te moeten onthouden. Evenwel wordt verwezen naar het artikel in het och tendblad van de Telegraaf van 8 September, getiteld: .Hen verweer van „Onze Vloot", welks inhoud in hoofdzaak door het dage- lijksch bestuur wordt onderschreven. „Tnkavos" zet zijn stand punt uiteen. De Tel. heeft informaties ingenomen over de rol. welke het Ingenieurskantoor voor Scheepsbouw. Inkavos. dat in Den Haag ge vestigd is. in de internationale bewapenings industrie heeft gespeeld. Is het een gecamou fleerde Duitsche onderneming, zooals in de voor de enquête-commissie te Washington voorgelezen brieven van kapitein-ter-zee Pau1 Koster beweerd wordt, aldus heeft het blad aan den heer Blum, directeur van de Inkavog gevraagd. Deze antwoordde ontkennend: „We hebben geenerlei structureele verbin ding met de Duitsche regeering. wij zijn een onafhankelijke maatschappij, opgerioht door Hollanders met. Hollandsch kapitaal. Wij staan natuurlijk in handelsrelaties met ver schillende firma's uit den aard van onze werk zaamheden, doch zij hebben geenerlei invloed op de leiding onzer maatschappij". .He bewering, dat Techel betrokken zou zijn bij wapen fabricage voor Duitschland, is onwaar. Inkavos is alleen een constructiebu reau en wij hebben niets te doen met andere firma's, die hier met Duitschen achtergrond gesticht zijn voor de wapenfabricage". „Bestaan er ook betrekkingen tusschen In kavos en de Nederlandsche marine ten aan zien van den duikbootbouw?" vroeg het blad verder. „Neen. de Nederlandsche marine is bij den duikbootbouw reeds arenlang zelfstandig. Zij ontwerpt en ontwikkelt haar duikboot-typen zelf, in samenwerking met -de Nederlandsche werven". Nu Oraniënburg opgeheven is. Moeilijke bestaansstrijd voor ontslagen gevangenen. In het Duitsche stadje Oraniënburg is een' ongewone rust weergekeerd. Het concentratie kamp is gesloten en de gevangenen zijn ver trokken. De bewoners van het stadje hopen dat het kamp zal worden ingericht tot kazerne voor de S.S., want aldus een Reuterbericht met het vertrek van de gevangenen is voor Oraniënburg ook een bron van inkomsten weg gegaan. Zeer moeilijk zal het blijken voor de 742 gevangenen, die volgens officieele mededeeling uit de Pruisische concentratie-kampen zijn vrijgelaten, om een bestaan te vinden. Hun familieleden zullen voor hen moeten zorgen, maar velen van dezen verkeeren zelf in be hoeftige omstandigheden, daar zij verwant zijn aan „beruchte personen". De bevrijde gevangenen krijgen geen steun uit de openbare kas en aans de Engelsche deputatie, die onlangs alhier heeft onderhan deld voor de vrijlating van den vroegeren sociaal-democratischen burgemeester van Maagdenburg, Otto Reuter, en van het vroe gere communistische Rijksdaglid dr. Neubauer werd nadrukkelijk meegedeeld, dat deze per sonen het land niet zouden mogen verlaten. Vermoedelijk vallen alle vrijgelaten gevan genen onder deze verbodsbepaling, daar meri in officieele kringen vreest, dat dergelijke emigranten „gruwelverhalen" in het buiten land zullen rondstrooien. BULGAARSCH BOERTJE GOOIDE EEN SPIERINKJE UIT..... Een in de nabijheid van het plaatsje Lom, in Bulgarije, wonende boer heeft aan Musso lini geschreven, dat hij besloten heeft, zijn! derden zoon ter eere van den Italiaan schen dictator Benito te noemen. Volgens de bladen heeft de Duce daarop den boer een dankbrief gezonden en een cheque van 10.000 lire inge sloten, welk bedrag moet dienen voor de op voeding van den jongen. Dit heeft de bewondei-ing van den boer voor dictators nog doen toenemen, en hij heeft verklaard, zijn vierden zoon Adolf itei zullen noemen. (Reuterl Prijs verlaagd tot 70 ct. per flacon. (Adv. Ingez. Med.), miHimi „De benzine, de benzine," gilden de vliegers, „als die gaat branden, wordt het een ramp." Nu waren de negers toch ook geschrokken, toen hun mooie vogel ging bran den en met vereende krachten wisten ze er zooveel zand tegen aan te gooien, en de brandende stukken bespan ning er nog zoo bijtijds af te rukken, dat het voorste deel gespaard bleef, „Hoe komen we hier nu vandaan?" klaagden de vlie gers. Plotseling was het ,of een heeleboel voeten door water plasten en zijzelf voelden ook hun voeten nat wor denDoor heb reddingswerk waren er zakken met wijn uit het toestel gestooten en kapot gegaan en nu stroom de de wijn zoo maar over den grond en liep in beekjes tusschen de planten, DINSDAG 11 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. 8.00 AVRO-Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek, 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Vioolrecital door Boris Lensky. A. d. vleugel Egbert Veen. 11.00 RVU Cursus: „De rechtspositie van de vrouw" door Mevr. Mr. E. Prins—Willekes Mac Donald. 11.00 AVRO. Het ensemble Rentmeester. 2.00 Voordracht, door Marie Meunier-Nagtegaal. 2.30 Zangvoordracht door Marie Snijders. A. d. vleugel: Egbert Veen. 3.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 4.00 Over schakeling naar zendei- Kootwijk. 4.15 Brit- sche gramofoonmuziek. 4.30 Radiokinderkoor- zang olv Jacob Hamel. 5.00 Verhalen voor kleinere kinderen door Mevr. Ant. v. Dijk. 5.30 VPRO. Bij bel vertellingen door Ds. B J. Aris. 6.00 AVRO. Kovacs Lajos cn zijn orkest. 6.30 RVU. „Wat deugt er niet in ons onderwijs?" II. Lezing door G. van Veen. 7.00 AVRO. Ko vacs Lajos en zijn orkest. 7.40 Causerie door den Majoor van den Generalen Staf A. H. Schimmel vanwege de „Studievereeniging voor Luchtbescherming". 8.00 Tijdsein. 8.01 Vaz Dias. 8.05 Een revue van filmschlagers te zin gen door filmsterren (gram.muz.). 8.45 Louis Noiret met nieuwe liedjes en praatjes. 9 00 Operaconcert door het omroeporkest olv. Nico Treep. Solisten: Hélène Cals en Sophie Haase- Pieneman, sopraan. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Het omroeporkest olv. Nico Treep. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijd sein en sluiting. HUIZEN 301 M. 8.00 KRO Morgenconcert. 10.00 Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 De Kro-boys olv. Piet Lustenhouwer. 1.45 Verzorging zender. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Het Trio Cachet. 3.45 De clamatie door Marianne van Dongen. 4 00 Trio Cachet. 4.30 Vervolg declamatie door Marian ne van Dongen. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 De KRO-boys olv. Piet Lustenhouwer. 6.00 Zang recital door Mary Fuchs, sopraan. A. d. vleu gel: Fred Boshart. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.35 Dr. E. Heyermans: „Diphterie en haar be scherming". 6 45 Vervolg zangrecital door Mary Fuchs. 7.00 Politieberichten. 7.15 Vragen van heden en toekomst. Lezing door Jos. Veld man. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 KRO-orkest olv Johan Gerritsen. 8.20 „Waarom Esperan to?" door A. van Weerborst. 8.30 Vaz Dias. 8.35 KRO-orkest, 9.15 Emigranten, hoorspel door Val Gielgud. Regie: Pierre Balledux. 10.00 Het KRO-orkest. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoon muziek. 12.00 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6