VIICTOIR IHUGC Nieuwe Oogst HET TANDHEELKUNDIG 16 RIJKSSTRAATWEG 16 GEBIT/35 DINSDAG AARUEM'S DAGBLAD Uitbreidingsplan „Noord". Gronden voor land- en tuinbouw, sport en bosch. B. en W. stellen den Raad voor, vast te stel len wijziging No. 12 van het uitbreidingsplan „Noord". Deze wijziging omvat het gebied, gelegen westelijk van den Spaarndamscheweg, noor delijk van de Jan Gijzenvaart, oostelijk van „de verboden kringen", en zuidelijk van het reeds met de bestemming van land- en tuin bouw aangewezen gebied. In verband met de Kringenwet is ophooging van de in dit gebied gelegen gronden en aan leg van straten op deze gronden niet moge lijk, zoodat de gronden voor land- en tuinbouw en sportdoeleinden dienen te worden bestemd. De Spaarndamscheweg loopende onmiddel lijk langs het Spaarne is verbreed gedacht tot 15 M.; voor het overige is het niet nood zakelijk in de wijziging wegen te ontwerpen. B. en W. stellen verder voor, de bezwaar schriften van de N.V. Scheeps- en Grond- Exploitatie Maatschappij gevestigd en kantoor houdende te Bloemendaal, het Predikanten Weduwenfonds der Nederduitsch Hervormde Gemeente te Haarlem en van H. Vink, J. Th. Vink en M. SoellaartVerdel voor kennis geving aan te nemen en voor het gedeelte der gemeente gelegen ten oosten van de V-ogelenbuurt, ten zuiden van de Heksloot, ten westen van het Noorder Buiten Spaarne en ten noorden van de Jan Gijzenvaart een uit breidingsplan vast te stellen. In het gebied, als gezegd bestemd voor land en tuinbouw wordt verstaan: veeteelt, land en tuinbouw, bloemisterij en bollenteelt, als mede bosch. is alleen toegelaten: a. bebouwing ten behoeve van den land- tuinbouw met inachtneming van een langs ae rooilijn gemeten, afstand tusschen de voor elk bedrijf afzonderlijk noodige gebouwen of groepen van gebouwen van ten minste 150 M. (Voor zoover deze gebouwen woonhuizen zyn. zullen ten hoogste twee woningen onder één dak mogen worden gebouwd). b. bouw voor publieke voorzieningen; c. bouw van kleedhuizen e.a. VERGOEDING BIJZONDER L.O. B. en W. stellen den Raad voor, aan de be sturen van 22 bijz. scholen voor L.O. en UL.O. over 1933 ingevolge artikel 100 der Lager- onderwijswet 1920, eenige vergoeding toe te kennen tot een totaalbedrag van f 64724.50. VERKOOP GROND. B. en W. stellen den Raad voor, aan A. P. Winnubst, alhier tegen den prijs van f 15 per M2. in koop af te staan 1225 M2., gelegen aan de zuidzijde van de Van Nesstraat, hoek Marsstraat met de bestemming om op dien grond te bouwen één beneden- en twee boven woningen, zeven woonhuizen, één winkelwo ning en één garage, de woningen elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één ge zin. Voorts stellen B. en W. voor, aan G. Deegens alhier tegen den prijs van f 11.50 per M2. in koop af te staan, grond, gelegen aan de noord zijde van dePleiadenstraat hoek Steenbok, straat, groot pl.m. 714 M2. met de bestemming om op dien grond te bouwen vijf woonhuizen en één garage; de woonhuizen elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. Tenslotte wordt voorgesteld, aan D. A. Ap pelboom, alhier tegen den prijs van f 16 per M2. in koop af te staan, grond gelegen aan de westzijde van het Planetenplein, groot pl.m. 1250 M2., met de bestemming, op dien grond te bouwen acht woonhuizen, elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. WAARSCHUWING De Commissaris van Politie in Haarlem ver zoekt plaatsing van het volgende: De brigadecommandant der Koninklijke Marechaussee te Waalwijk maakt bekend, dat Johannes Cornells van Gelderen, 44 jaar, wo nende te Tilburg, zich ook noemende Jan Sik- kema, als heer gekleed, de landbouwers be zoekt. en zich voordoende als scheikundige op gebied van land- en tuinbouw, dan zegt dat de fruitboomen ziek zijn b.v. doordat de be treffende grond te arm is aan ijzeroxyde. Van Gelderen vraagt dan de boomen te mogen be handelen tegen betaling van een zeker bedrag per boom. De behandeling bestaat dan uit het ontblooten van een gedeelte van een der trek- wortels van eiken boom, waarop dan een ze ker vocht door hem wordt gegoten. Voor noemde brigadecommandant geeft iéder in overweging alvorens zijn fruitboomen door ge noemden persoon te laten behandelen, eerst inlichtingen bij hem in te winnen. „NIEUW SCHOUWTOONEEL" Naar wij vernemen is het gezelschap „het Nieuw Schouwtooneel" voor het seizoen 1934- 1935 als volgt definitief samengesteld uit de volgende dames en heeren: Jacqueline Royaards-Sandberg, Dogi Ruga- ni. Jetty van Dijk—Riecker, Lena Kley, Mies Versteeg, Ko van Dijk, Frits Bouwmeester. Lau Ezerman, Jacques Snoek, Sam de Vries. Ferd. Koolbergen en Ben Aerden. Voor verschillende stukken zal het gezel schap worden uitgebreid. Artistieke leiding: Ko van Dijk en Frits Bouwmeester. Decor en ensceneering: Jacques Snoek. Nieuw repertoire: In September: „Twee weken Papa" van Joh. W. Broedelet; In Oc tober: „De Vier Jaargetijden", van Antoon Coolen, In November: „Inbreker gevraagd" van Jan Fabricius en Henk Bakker. In De cember: „De kringloop der belangen" van Ja cinto Benavente. Vragen van den heer Groenendaal. Over kleeding voor politie- en ander gemeentepersoneel. Het raadslid de heer M. H. Groenendaal heeft aan B. en W. de volgende vragen ge steld Is het de bedoeling van het college van B. en W. in overleg te treden met de besturen in de kleermakersorganisaties, inzake regeling van de prijzen voor het gereedmaken van de kleeding voor politie- en gemeente-per soneel? Zoo ja, willen B. en W. dan mededeelen op welken grondslag dit overleg zal geschieden^ GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woensdag 12 September a.s. des namiddags ten 1.30 ure. zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure, in de Slatenzaal (Prinsenhof». Aan de orde zullen worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken liggen ter inzage). Verzoekschrift J. v. Ko nijnenburg om eervol ontslag als directeur van den gem. geneeskundigen- en gezond heidsdienst. Alsvoren van G. J. H. Kerkhoff als vakon derwijzer L.O. en als leeraar gem. avond school nijverheidsonderwijs. 2. Herstemming motie-Meijers inzake ver haal van steun verleend krachtens crisis steunregeling. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw lid. 4. Motie-Peper inzake handeldrijven door ondersteunden. 5. Verleenen voorschot bouw 26 eengezins- arbeiderswoningen woningbouiwvereeniging „St.-Bavo". 6. Terugneming uit het woningbedrijf per- ceelen Raaks. 7. Verkoop grond: a. Van Nesstraat (A. P. Winnubst). b. Pleiadenstraat <G. Deegens). c. Planetenplein (D. A. Appelboom). 8. Beschikbaarstelling gelden leermiddelen 6e leerjaar bijzondere school l.o. H. Liduina. Vergoeding (bijdrage) bedoeld in de La- ger-onderwijswet 1920 aan bijzondere scho len: a. art. 100 over 1933. b. art. 101, le lid, over 1930 (kosten instand houding) c. art. 101. 9e lid, over 1930 (vakonderwijs) d. art. 102. over 1933 (Vervolgcursussen). 10. Verleenen bevoegdheid aan B. en W. tot het treffen ven verkeersmaatregelen. 11. Aanwijzing plaats bij verblijf binnen de gemeente voor woonschepen en woonwa gens. 12. Vaststelling ..Wijziging 12". behoorende bij de bladen 11 en 15 Uitbreidingsplan .Noord". 13. Huur 1934-1935 voorm. Buitensocieteit .Trou moet Blijcken". 14. Wijziging verordening heffing en invor dering rechten gebruik Openbaar Slachthuis en voor keuring van vee en vleesch. 15. Bezwaarschriften Straatbelasting en Pre cariorechten. Trekken afdeeling. Benoeming: a. leden Commissies van Bijstand. b. tijd. leeraar lich. oefening gymnasium. c. ho.ofd school no. 13 (Haarlemmerliede- straat) UITKEERINGEN AAN VALIDE WERKLOOZEN. In het tijdvak van 11 Juni—8 Juli 1934 werd, volgens de gemeentelijke statistiek over het eerste halfjaar 1934, een valide werkloozen een bedrag van van f 159.818.77 uitgekeerd (tegen f 167.858.66 in het overeenkomstig tijd vak in 1933). Het gemiddeld aantal werkloozen per week was in diezelfde periode 3589 (tegen 3781 in het vorig jaar). PERSONALIA De heer J. L. Bouwer, directeur van de Plant soenen te Haarlem, is op de te Breda gehou den vergadering der Vereeniging van Deskun dige Hoofden van Gemeentelijke Beplantingen in Nederland, bij acclamatie tot eere-lid be noemd. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Bureau van Politie. Smedestraat, autoslin ger. kinder jas je: dop van radiateur: rijwiel, een recept: taschje m. i.; K. Strookman. Leeu werikstraat 9. badpak; Everts. Openb. Wer ken, Raaks, ceintuur: De Graaff. Rijksstraat weg 91, idem; Dorrepaal. Nassaulaan 72 zw.. duif: v. d. Bor. Damaststraat 8 duif: Postkan toor. Gea. Oude Gracht, geld: Kennel Fauna. Friesche Varkensmarkt. hond; 6 katten; A. Wesseling. Ravesteeg 24. hond: Roossen, van Zeggelenst-raat 20. portemonnaie m. i.: Gee-r- dink. Oude Groenmarkt 12. rijwielbelasting- olaatje; Tellegen, Delfstraat 8 rood. idem; Booms, Assen del vers traat 36. idem; A. P. v. d. Haard. Van Keulenstraat 51. idem; Kion, Mi- nahassastraat 24, ri.iwielbelast4ngmerk; Snoeks Caeciliasteeg 6, kin derschor t; Koudstaal. Mid denweg 86. schoentjes: Huizing, Ursulastraat 11. gesmolten vet: N. v. Geelen. Zonnebloem straat 53, zwempak. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Volgens de gemeentelijke statistiek over net êerste halfjaar van 1934 kwamen in Januari tot. en met Juni van dit jaar te Haarlem, 221 gevallen van besmettelijke ziekten voor, tegen 239 in 1933. Het aantal gevallen vertoont tus schen Januari en Juli 1934 een afdalende reeks 11.1. 70. 65, 39. 21. 18 en 8. De 7 roodvonkgevallen in Juni 1934 steken gunstig af bij de 33 gevallen in Juni 1933. Typhus kwam dit halfjaar slechts éénmaal voor, n.l. in Februari. Achttien gevallen van diphterie werden in de eerste 6 maanden van J934 geconstateerd. TIJDELIJK TEWERKGESTELDEN. Volgens de Statistische Gegevens omtrent de gemeente Haarlem (le halfjaar 1934) werd in het eind van Juni 1934 tijdelijke werkgelegenheid, geheel of gedeeltelijk voor rekening van de gemeente, geboden aan: 129 arbeiders bij openbaar werk in eigen beheer: 41 arbeiders bij gemeentelijken en vereeni- gingswoningbouw, 152 bij ander uitbesteed werk en 90 bij werkverschaffing elders. Totaal 462 arbeiders, tegen 441 op op het eind van Juni 1933, GEBOORTE EN STERFTE Gedurende het eerste halfjaar van 1934 werden te Haarlem 562 jongens geboren en 538 meisjes: in Juni 1934 waren deze aantal len 87 en 92 tegen 92 en 85 in Juni 1933. De sterftecijfers waren voor het le halfjaar van dit jaar 266 mannelijke en 292 vrouwe lijke personen. In Juni 1934 overleden 44 m. en 39 vr. personen, tegen 36 m. en 46 vr. in Juni 1933. Gegarandeerd fijn van Smaak Aroma en Brand (Adv. Ingez. Med.) De Slachthuistarieven. Herziening voorgesteld. Mede in verband met de huidige tijdsom standigheden is het aan B. en W. gebleken, aat de Slachthuistarieven in hun tegenwoor dige samenstelling en grootte bezwaarlijk zijn te handhaven, zoodat naar hun meening een algemeene herziening dier tarieven dient plaats te hebben. Niet zoozeer ter bevordering eener meerdere rendabiliteit van het Slacht huis, dan wel in het belang van hen, die van deze inrichting en van de aldaar verstrekte diensten gebruik maken, achten zij een wijzi ging der tarieven gewenscht, aldus schrijven B. en W. aan den Raad. Zij meenen, dat de rechten, zooals zij thans in een geheel nieuwe, aan den Raad voorge stelde, verordening zijn opgenomen, aan vele door belanghebbenden in den laatsten tijd ge uite bezwaren zullen tegemoet komen, terwijl door een uitgebreider samenstelling der onder scheidene tarieven de naar het oordeel der ge bruikers van het Slachthuis bestaande onbil lijkheden zooveel mogelijk zijn weggenomen. Bij een herziening der verordening, als door B. en W. voorgesteld, verwachten zij een meer der gebruik van verstrekte diensten, waardoor de nadeelen, verbonden aan een verlaging van verschillende tarieven, zullen worden ge compenseerd, hoewel uiteraard de resultaten niet zijn te benaderen. B. en W. stellen den Raad voor, een desbe treffend besluit te nemen. VERLOOP INVORDERING VAN VERSCHIL LENDE BELASTINGEN De stand op het einde der maand Juni 1934 van het verloop der invordering van di verse belastingen 'berekening Rijksadmi nistratie) was, blijkens de gemeentelijke sta tistiek over het le halfjaar 1934. als volgt: opbrengst grondbelasting 368.624.26 (vorig kohier 360.133,29), opcenten grondbelasthiL 384.558,51 'v. k. 375.446): hoofdsom per- soneele belasting 808.457,76 (v.k. 850.161,91) opcenten gemeentefondsbelasting 1933-'34 (inclusief opbrengst wegens classificatie der gemeente) 1.295.421,79. Hiervan was reeds uitgekeerd 1933- 341.043.630 en vermoede lijk nog te ontvangen over 1933-'34: 184.170 en over 1934-'35: 1.220.200. -AANBESTEDING Maandag werd ten Raadhuize alhier door den directeur van het Gemeentelijk Woning bedrijf namens B. en W. aanbesteed: 1. Ver nieuwingen; 2. Verfwerk aan gemeentewo ningen. Voor perceel 1 werd het laagst ingeschreven door S. Hoogland, te Haarlem voor f 1489 voor perceel 2 door G. Kalf, te Haarlem, voor f 5983. TIJDELIJK LEERAAR LICHAMELIJKE OEFENING B. en W. stellen den Raad voor, aan het Gymnasium alhier met ingang van 1 Septem ber j.l. benoemen tot tijdelijk leeraar in de lichamelijke oefening voor den cursus 1934- 1935: den heer D. Ph. Immei*, te Haarlem. VERHAAL VAN STEUN. Betreffende de motie-Meijers in zake het niet-toepassen van verhaal wegens steun, verleend aan hen, die gesteund worden krachtens een door de Regeering vastgestelde crisissteunregeling heeft de heer J. G. van Kessel, lid van den Raad voorgesteld, op per sonen met een jaar-inkomen van f 2000 er daar beneden, geen verhaal toe te passen. Het raadslid de heer M. L. A. Klein, heeft een motie ingediend, waarbij B. en W. worden uitgenoodigd. geen verhaal op gesteunden en alimentatieplichtigen toe te passen alvorens de raadscommissie van bijstand voor het Maat schappelijk Hulpbetoon daaromtrent ge hoord te hebben. PROCESSEN -VERBAAL STATISTIEK. De gemeentelijke statistiek over de eerste 6 maanden van 1934 leert dat het leeuwendeel van het aantal door de politie opgemaakte processen-verbaal betreft overtredingen van de Motor- en rijwielwet en van de gemeente lijke verkeersvoorschriften. Het aantal va rieerde tusschen 730 (in Juni) en 1099 (in Maart). In Juni 1933 was het 616. Het hoogst aantal processen-verbaal per maand dat overtreding van de Drankwet be trof was: 2 (géén in Mei en Juni). Overtreders van de wet en de verordening op de winkelsluiting gingen in Juni 1934 18 maal „op de bon" tegen 6 maal in Juni 1933 HAARLEM S VROUWENKOOR. Dezer dagen hield Haarlem's Vrouwenkoor haar eerste ledenvergadering na de vacantie. De voorzitster, mevrouw Storm, opende de ver gadering en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom in het nieuwe repetitie-lo kaal, de voormalige meisjes H. B. S. aan de Krocht: zij sprak den wensch uit, dat in dit repetitielokaal een even prettige sfeer moge heerschen als in het vorige gebouw. De secretaresse, cnej. Noorman, bracht het jaarverslag uit. Ondanks de tijdsomstandig heden kan onze jonge vereeniging over haar eerste jaar zeer tevreden zijn. Het ledenaantal stijgt voortdurend. Met den wensch, dat het koor in het komende jaar zich snel mag uit breiden, besloot de secretaresse haar verslag. Het ontwerp voor de statuten der vereeni ging werd met algemeene stemmen aange nomen. De penningmeesteresse mevr. Alofsen. gaf een overzicht van de financiën van het afge- loopen jaar. Met een klein saldo kan de ver eeniging het nieuwe jaar ingaan. Vervolgens kreeg de dirigent, de heer Du- osel. gelegenheid om de plannen voor het ko mende seizoen te bespreken Het dameskoor zal meewerken aan een concert, dat in No vember door de Spaerne-Sanghers gegeven zal worden. Voor den Kantonrechter. VERKEERSZONDAREN. Er waren weer heel wat autobestuurders, die 's Rijks kas kwamen stijven, al is het twijfel achtig, dat zij die prijzenswaardige bedoeling gehad zullen hebben, toen zij tegen de ver keersregels zondigden. De man, die niet tijdig stopte, toen een voor hem rijdende auto in hield en daarop reed, mag f 10 betalen. Een ander, die een wat te speelsche stuur inrichting en een niet remmenden handrem had, moet twee tientjes offeren. Een derde, die bij het passeeren van de tram te veel links uithaalde en daardoor een tegen ligger, die met een 50 K.M vaartje langs kwam. in de flank trof, kreeg f 15 boete en mag de scherven vergoeden, wat hem 1" 50 zal kos ten, die echter in een particuliere kas zullen komen. Dan waren er twee, die in Aalsmeer op een straathoek tegen elkaar waren gebotst en dat kostte ieder hunner twee rijksdaalders: de een had de bocht teveel links genomen, de ander had rechts niet laten voorgaan. Een motorrijder had aan den Bloemendaal- schen weg de bocht echter te groot genomen en daardoor een fiets, die tegen het trottoir stond, geraakt: dat kostte hem 10 gulden. Men ziet, dat het moeilijk is in de bochten! Dat ondervond een heer op den Vogelen- zangschen weg, die in de bocht voorbij wou lijden, wat hem eenzelfde bedrag kostte. Toen kwam er een, die zonder rijbewijs had gereden, en een ander, die een nummerbewijs had gehad voor een niet meer bestaande firma. Zes guldentjes kreeg ieder te betalen. Ten slotte was er een jongmensch, die op den Heerenweg het biljartspel met zijn auto beoefende. Hij raakte bij het passeeren te veel links en tikte toen tegen het voorwiel van een auto, die uit een dwarsweg kwam Dat gaf zooveel effect, dat hij naar rechts schoot en een derde auto raakte. Die carambole kostte hem f 25. Een juffrouw, die het geval had gezien, vatte haar taak als getuige zoo op, dat. zij meende over de schuldvraag te moeten spreken en zij was van oordeel, dat ze daarin geen beslissing kon nemen. De kantonrechter stelde haar gerust. ,,'t Hoeft ook niet, juffrouw, dat zullen wij wel uitmaken". Nadat ze nog had verteld, aat ze niet wist wat 85 K.M. was. hetgeen de publieke tribune heel grappig scheen te vinden, kon ze gaan zitten. ,,'K HEB MIJN WAGEN VOLGELADEN". Lang voordat er auto's bestonden, werd er al tegen gewaarschuwd, een wagen vol te laden met vrouwen, mannen of jongens. De wereld verandert niet. Iemand uit Nieuwer-Amstel had zijn wagen volgeladen om er mee naar Zandvoort te rijden. „Nooit meer zal ik het wagen", zegt hij en dat nu niet, omdat zijn lading ging kijven of vechten, maar omdat de politie hem bekeurde, want zijn wagen was een vrachtauto en daarmee mogen geen personen vervoerd worden. Er mag zelfs niemand vreemds bij den chauffeur in de cabine zitten. Nu, hiernaar zal wel niet zoo heel streng worden gekeken; 't is de be doeling, dat Zondags een aardappelenauto niet in een touringcar wordt omgetooverd. Laad den wagen niet vol, chauffeur, zelfs niet met jonge meisjes, wat volgens het versje de eenige aangename last was. EEN SNAAKSCHE MEERBEWONER. Er was concours hippique in de Haarlemmer meer en aangezien de Meer beroemd is om haar hippische sport, kan het niet verwon deren, dat velen daarheen waren getogen. Zoo bevond er zich een gezelschap van drie dames en een heer; dezen waren naar een uitspan ning gegaan om hun dorst te lesschen. Terwijl zij bij een tafeltje zaten met een glas ranja voor zich kwam een jongmensch, het hoedje wat schuin, de uitspanning binnen, zijn wandelstok in de hand ronddraaiend. Hij was in een stemming om wat anders te doen dan gewoon, misschien zat de warmte hem in 't hoofd: allicht had hij een glaasje bier te veel gedronken of mogelijk hadden het sprin gen der paarden en het opwindende van de sport hem wat uit zijn evenwicht gebracht. Hoe dan ook, hij beging de baldadigheid om bij het passeeren van het tafeltje, waaraan bovenbedoeld gezelschap zat, met zijn stok een zoo hevigen slag op de tafel te geven, dat de glazen ranja opsprongen, waardoor hun inhoud over de Zondagsche japonnetjes der dames stroomde. Toen de heer er wat van zei, kon hij nog „op zijn gezicht" krijgen en toen er van schadevergoeding gesproken werd, deed de snaak het voorstel om een ander glas ranja te geven. Ja. dat was nu alles wel heel geestig, maar de pret gaat er af, als die dingen bij den Kan tonrechter komen, want die is op dergelijke boert niet gesteld en het ventje met zijn hoed je schuin en zijn zwaaiend wandelstokje mag f 15 boete en f 15 schadeloosstelling betalen; een tientje per glas ranja is niet goedkoop! WIJ LEVEN VRIJ! „Ja, 't is nu eenmaal zoo", zei de kanton rechter; „als men hier van de natuur wil ge nieten, moet men dat doen tusschen prikkel draad en heggen". Hoevelen hebben die ver- zuchtig niet reeds geslaakt. Er ligt een groot duincomplex tusschen het strand en den Bloe- mendaalschen weg: wie bij 't Kopje staat, kan er zijn weemoedige blikken over laten dwalen, maar wee hen, die er een voet inzet. Wij leven vrij op Neerland's dierbx-en grond, mits tusschen prikkeldraad. Er zijn natuurlijk menschen, die dat niet weten of gelooven en zoo gebeurde het, dat een jongmensch een duin, aan het strand gren zende, had beklommen met geen andere bedoe ling, dan eens op het duin te zijn. Ook een paar dames hadden zich naar bo ven gewerkt op een ander strandgedeelte, maar toen stuitten zij op een bord: „Verbo den toegang" en zij gingen niet verder, ge hoorzame burgeressen als zij waren. Maar wat bleek nu? Dat het jonge mensch en dat ook de dames reeds op verboden terrein waren ge weest. zoodra zij den eersten stap bergop waarts hadden gedaan en ze waren bekeurd door een wachter, die het schilderachtig duin gebied beschermt tegen indringers, aangezien het om welke reden dan ook verboden terrein is. Wil men vrijheid van beweging ga naar de hei; de duinen zijn beschermd door prikkeldraad en straf bepalingen, 't Was wel niet veel, wat de delinquenten moesten beta len: een gulden, maar niemand verliest er toch graag een. Bouw van 26 ééngezins- arbeiderswoningen. Door „St. Bavo". Het bestuur van de alhier gevestigde Wo- ningbouwvereeniging ..St. Bavo" verzoekt om een voorschot te verkrijgen, groot hoogstens f 62.400 voor den bouw van 26 ééngezinswonin gen op een aan de gemeente in eigendom toebehoorend en aan genoemde vereeniging in erfpacht uit te geven terrein, gelegen ten zuiden van de Zomervaart. Dit complex (aldus schrijven B. en W. aan den Raad" is te beschouwen als een comple teering van het thans in aanbouw zijnde woningblok van dezelfde vereeniging, waar voor door den Raad bij besluit van 30 Augus tus 1933 een bouwvoorschot is verleend. Het woningtype is zoowel in- als uitwen dig precies hetzelfde als dat van het zooeven bedoeld woningblok. De totale stichtingskosten zijn eveneens op f 2400 per woning geraamd. In den exploitatie-opzet is er op gerekend, dat het bouwterrein in erfpacht zal worden verkregeix tegen een canon, gebaseerd op een grondprijs van f 9 per M2. en een daarover te betalen rente van 5 pet. Tot deze erfpachts uitgifte zullen B. en W. te zijner tijd een voorstel doen. Vervolgens is in genoemden exploitatie-opzet aangenomen, dat het voor schot als 50-jarige annuïteitsleening zal wor den verstrekt tegen een rente van 5 pet. als gevolg waarvan de anuïteitsleening is be paald op 5.478 pet. Bij een wekelijkschen huurprijs van f 4.85 zal de exploitatie sluitend zijn. Het komt aan B. en W. gewenscht voor, dat vorenbedoelde woningen zullen worden gebouwd. Zij stellen daarom voor het gevraagde voor schot te verleenen en hen te machtigen een gelijk voorschot uit 's Rijks kas aan te vra gen. MANNENKOOR „DIE SPAERNE-SANGHERS" Het Mannenkoor „Die Spaerne-Sanghers" hield dezer dagen, als begin van het werk- seizoen. haar jaarvergadering, die zeer druk bezocht was. De voorzitter, de heer L. Schoorl kon tot zijn genoegen constateeren. dat het afgeloopen jaar, hoewel de nood der tijden ook aan „Die Spaerne-Sanghers niet ongemerkt voorbij gaat. een goed jaar is geweest. Het keurig gestyleerd jaarverslag releveerde het vele werk, dat door de vereeniging onder haar voortvarenden dirigent is verricht, het werd met applaus goedgekeurd. Ook het jaar verslag van den penningmeester werd met dank aan den functionaris goedgekeuixi, waar na de begrooting voor het volgende jaar werd vastgesteld. Na behandeling en goedkeuring van nog enkele verslagen van commissie en afgevaar digden werd de bestuui-svex-kiezing gehouden. De heeren L. Schoorl, J. A van Asdonk en C. Doeven werden herkozen, terwijl op voorstel van het bestuur het aantal bestuursleden met twee werd uitgebreid. De heer M. G. Schudde- boom werd tot bestuurslid benoemd, terwijl de stemming voor het andei*e lid tot de volgen de vergadering aangehouden werd, omdat het late uur sluiting der bijeenkomst noodzake lijk maakte. PERSONALIA De heer J. Sint Annaland, politie-agent hier ter stede, is benoemd tot veldwachter in ae gemeente Unen. INSTITUUT HAARLEM Noord, TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel met garantie Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kumttand. f 3. Iedere Tand meer f 1.75 Porcelein of Zilvervulling f 3. Goudvulling vanaf. f 9. Goudkroon vanaf 115. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies f 1.50 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen ▼an 9-12 ea ran 1-4 aar Ztlerdtft ran 9-12 nar AVOND SPREEKUUR Maandag, Dinsdag, Woensdag an Donderdag 7 9 nar. BESLIST PIJNL00ZE BEHANDELING door Nederlandsch Tonrlirtc en Amerikaansch I anaarid (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DINSDAG 11 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling 8.159.15 uur. Circus Armanda Robcrti, Fretoriaplein. 8 u. Rembrandt Theater: „Popje". Op het too- neel: Frankly's four Dancing Ladies. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Voorbvluchtlgen". In het voorprogramma. Laurel en Hardy. Doorloopende voorstelling van 7 uur af. Palace, Cinema en Variété: „Spionnen aan het werk". Op het toonccl: Dumas, Hollandscli humorist. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Veis en: Raadhuis. Gemeenteraad 7 uur. WOENSDAG 12 SEPTEMBER Circus Armanda Roberti, Fretoriaplein. 8 u. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7