1 jeefctz 0xssej DINSDAG II SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 LAATSTE BERICHTEN Vierde beweging van de aarde Nieuw bewijs van dr. Sanford. NHW YORK, 10 Sept. (V.D.) Dr. Roscoe F. Sanford, de bekende astronoom van het Mount-Wüson Observatorium, heeft nieuw be wijsmateriaal verkregen omtrent de vierde beweging die de aarde maakt en waarbij ze in een groote cirkel met een snelheid van 250 K.M. per seconde rondsnelt. Dr. Sanford heeft tevens een nieuw bewijs gevonden van de derde beweging in welke de aarde de zon volgt tus- schen de naburige sterren door met een snel heid van 20 K.M. per seconde en hij zinspeelt erop, dat er nog wel een vijfde beweging kan zijn. „De beweging van de aarde om zijn as. die de oorzaak is van den dag en den nacht", aldus dr. Sanford, „en die langs zijn baan, welke beweging de wisseling der jaargetijden veroor zaakt, zijn gewone bekende verschijnselen. Niet zoo duidelijk is de beweging van de aarde als een wachter van de zon tusschen de andere sterren door en evenmin de beweging met het heele zonnestelsel mee in enorme cirkel onge veer door het midden van den Melkweg. Dr. Sanford deelt mede, dat een bewijs van deze bewegingen onlangs door het Mount Wil son Observatorium geleverd is, waarbij zij de snelheid bepaald hebben met behulp van den stand van 146 koude, roode sterren, die zich op een gemiddelde afstand van 2000 lichtjaren (20.000.000.000.000.000 K.M.) bevinden. WENSCHT ROOSEVELT OPHEFFING DER PARTICULIERE WAPENINDUSTRIE? De New Yorksche correspondent van de „Evening Standard" verneemt, dat president Roosevelt een belangrijken stap overweegt in verband met den particulieren aanmaak van munitie en wapenen. Hij is voornemens, een beroep te doen op de andere naties om de ver vaardiging van oorlogsmateriaal te nationali- seeren en aan de particuliere wapenfabricatie een einde te maken. Naar verwacht wordt, zal de Amerikaansche ambassadeur in algemeenen dienst, Norman Davis, de volgende maand ter zake een definitief voorstel doen. Eerst zullen maatregelen worden genomen tegen de Ame rikaansche wapenfabrikanten; deze stappen- zullen worden gevolgd door een beroep op de overige staten om dit voorbeeld te volgen. (Tel.) WASHINGTON, 11 Sept. (V.D.) In ver band met geruchten en berichten omtrent voornemens van president Roosevelt tot het doen van een voorstel betreffende nationali seering van en controle over de vervaardi ging door de volken van oorlogsmaterialen, blijkt dat in het staatsdepartement daarvan niets bekend is. Men gelooft dat het desbe treffende bericht zijn oorsprong vindt in een resolutie, die is ingediend bij de Volkenbonds vergadering en die betrekking heeft op een spoedige regeling van de kwestie van ver vaardiging van oorlogsmateriaal. Deze resolutie is gebaseerd op een door Norman Davis op 28 Mei jJ. gehouden rede voering. Voortgezette enquête naar de wapenindustrie. Overtollig oorlogstuig van Engeland naar China. Groote leveranties van de V.S. naar Zuid-Amerika. WASHINGTON, 11 September (Reuter) De senatoriale enquête commissie naar de wa pen-industrie heeft verder ontdekt, dat na den oorlog een groote hoeveelheid kleine wa pens door een Amerikaansche maatschappij aan de Britsche regeering is verkocht Verder werd een brief voorgelezen van Ball, de directeur van de Soley Armament Com- pany, waarin wordt verklaard, dat de Ame rikaansche regeering mitrailleurs en andere wapens aan China zou hebben verkocht tegen Japan. De president van de maatschappij ver klaarde evenwel, dat hiervan niets waar is. De aviatrice Nichols ontkende te zijn opge treden als vertegenwoordigster van de maat schappij. Omkooperijen komen aan het licht. Over deze zitting meldt Reuter verder: Eenige omkooperijen in Bolivia en Brazilië worden geconstateerd en bovendien werd be wezen dat de attache's van leger en marine- zaken der Vereer.igde Staten te Rio de Ja neiro in 1933 hun hulp verleenden aan Noord- Amerikaansche wapenfabrikanten, bij den wapenverkoop. Het Britsche ministerie van oorlog bood in Maart 1934 door de Golfo Armament Com pany aan Amerikaansche firma's voor dertig millioen dollar overtollig oorlogstuig aan ter verdere verscheping naar China. Tenslotte kwam aan het licht, dat Amerikaansche fir ma's in het jaar 1933, 125 vliegtuigen naar Zuid-Amerika verkochten en dat zekere fir- mas geheime documenten van het Amerikaan sche departement van oorlog over de nieuw ste watervliegtuigtypen bezaten die zij bij het zaken doen met het buitenland gebruik ten om winst te behalen. Geld voor arbeiderswoningen. B. en W. stellen den raad voor, voor den bouw van 26 eengezins arbeiderswoningen ten Zuiden van de Zomervaart een voorschot te verleenen van ten hoogste f 62.400, na het voor dit doel ontvangen van een gelijk voor schot uit 's Rijks kas. GOEDKOOPERE SLACHTHUISTARIEVEN? B. en W. stellen den raad voor over te gaan tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van rechten voor 't gebruik van het openbaar slachthuis en voor de keuring van vee en vleesch. (Adv. Ingez. Med.) De H. B. S. A bestaat 25 jaar. Viering op 27 en 28 October. In verband met de plannen, het 25-jarig be staan van de H. B. S. A met 5-jarigen cursus (voormalige H B. S. 3-jarige cursus en Hoo- gere Handelsschool) te Haarlem in October a.s. feestelijk te herdenken, heeft zich een co mité van oud-leerlingen gevormd, om. be staande uit de heeren P. W. Peereboom, B. G. Kernkamp, J. H. Textor, E. Molenaars, B. G. Dorhout Mees en F. Heerkens Thijssen. Dit Comité heeft het doel te bevorderen, dat een zoo groot mogelijk aantal oud-leerlinaen aanwezig zal zijn bij de ontvangst in het schoolgebouw op Zaterdagmiddag 27 October en bij de opvoering van een revue des avonds in den Stadsschouwburg. Een reünie van oud leerlingen en leeraren zal Zondagmiddag 28 October plaats vinden, gevolgd door een be scheiden diner. Een uitvoerige circulaire zal dezer dagen aan de reeds bekende adressen worden verzonden. Aangezien het Comité bij het verzamelen van adressen op groote moeilijkheden stuit, zal het gaarne zien. dat oud-leerlingen ten spoe digste hun huldig adres ter kennis brengen van de Jubileum-Commissie, Zijlvest 25-A, te Haaxlem. Vijf en twintig ernstige patiënten te Den Bommel. Drie personen in zorgwekkenden toestand. In het Zuld-Hollandsche dorp Den Bommel op het eiland Overflakke hebben zich zoo- ali kort gemeld bij een groot aantal perso nen tengevolge van het eten van oadeugdelijk gebak, vergiftigingsverschijnselen voorgedaan. De bakker G. U. had Zaterdagavond in zijn winkel een vrij groot aantal roomgebakjes, welke er tengevolge van de warmte op dien dag, minder goed meer uitzagen. Hij wilde dit gebak niet meer verkoopen en daar de hoe veelheid te groot was om alle gebakjes voor eigen gebruik te houden, besloot de bakker, deze taartjes bij het brood toe te geven. Gedurende den nacht van Zaterdag op Zondag werd een groot aantal personen ziek. Zij kregen koorts en moesten vreeselijk bra ken en Zondagochtend had Dr. P. Oosthoek niet minder dan vijf en twintig ernstige pa- tienten. Bij allen constateerde hij dezelfde ziekteverschijnselen, zoodat de oorzaak zeer spoedig was vastgesteld. Een der eerste pa- tienten was de vrouw van bakker U., die zelf ook van het gebak had gegeten. De andere patiënten behoorden allen tot een viertal ge zinnen. n.l. de families Berkenbosch, de Graaf, Snijder en De Jong. Een andere patient is de heer Nipius te Mid- delharnis, die bij den winkelier Fluit te Den Bommel, een depothouder van Bakker U., van dit gebak had gekocht. De heer Fluit had echter spoedig daarna bemerkt, dat de room taart] es niet goed meer waren en had den geheelen voorraad naar bakker U. terugge zonden. Hieraan is het te danken, dat nog niet veel meer personen door het ondeugde lijke gebak vergiftigd werden. De toestand van de meeste patiënten was in den loop van den Zondag zeer ernstig. Op het oogenblik, Dinsdagochtend, is alleen de toestand van twee kinderen van de familie Berkenbosch zooveel verbeterd, dat zij het bed konden verlaten. Alle andere patiënten moeten nog het bed houden en lijden allen nog aan koortsen. Van drie van hen, n.l. een 3-jarig en een 8-jarig kind van den heer De Graaf en de 20-jarige heer L. Snijder, was de toestand hedenochtend nog zeer zorg wekkend. De Burgemeester heeft tegen den bakker op grond van artikel 175 van het Wetboek van Strafrecht proces verbaal opgemaakt. De oorzaak van het ondeugdelijk worden van het gebak moet aan het warme weer van Zaterdag worden toegeschreven. Vermoedelijk was de melk, die gebruikt werd voor het klaar maken van de room, reeds geïnfecteerd. Coöperatieve Raad contra Eigen Hulp. Eisch van den eersten toegewezen. AMSTERDAM, 11 Sept. (V.D.) De presi dent der rechtbank, mr. J. W. Huizinga, heeft vandaag uitspraak gedaan in het gisteren ge houden kort geding tusschen den Coöpera tieven Raad contra Eigen Hulp als gedaagde. De president achtte het OM. op grond van den brief van 29 December 1933. door Eigen Hulp aan den Coöperatieven Raad gezonden, niet twijfelachtig, dat de overeenkomst der beide partijen tot stand is gekomen, waarbij kan toorlokalen in het gebouw van Eigen Hulp aan de Fr. van Mierisstraat aan den Coöperatieven Raad tot 1 Mei 1935 in bruikleen zijn afge staan. De daad van gedaagde, die eischeres heeft verhinderd deze lokalen te betrekken, is onrechtmatig. De president beveelt derhalve de kantoorlokalen vrij te geven en toe te laten dat eischer deze tot 1 Mei 1935 weer in ge bruik neemt. Bovendien veroordeelde de president gedaag de tot betaling van een dwangsom groot f 100 voor iederen dag, dat zij in gebreke blijven deze kantoor-lokalen vrij te geven. WANDELSPORT JAN PASSTOORS. Door bovengenoemde vereeniging werd Zon dag'met een groot aantal leden deelgenomen aan den 35 K.M. afstand marsch georgani seerd door de H. W. S. V. ,.De Spaemekanters". Allen hebben in zeer goede conditie dezen tocht volbracht. Alle deelnemers ontvingen dan ook de medaille. Tevens werd aan de vereeniging een groeps- prijs uitgereikt. Ook wist „Passtoors" beslag te leggen op een zilveren lauwertak, voor de ver eeniging binnen de stad die met op één na het grootst aantal deelnemers zonder uitvallers de tocht volbrachten. Met genoegen kan op dezen prettigen marsch, die goed geregeld was, terug worden gezien. Brand woedt nog op de „Morro Castle". Oorzaak in sabotage te zoeken? NEW-YORK 11 September (Reuter) De leden van de zangvereeniging „Concor dia" die met de „Morro Castle" een uitstapje hadden gemaakt, zijn door de ramp wel bij zonder zwaar getroffen. Van de honderd leden, zijn 23. naar reeds vast staat, verongelukt, terwijl nog vijf deel nemers aan den tocht worden vermist. Een neef van den plotseling gestorven kapitein Wilmot deelde mede, dat de gezondheid van zijn oom nooit iets te wenschen over gelaten had. Hij achtte een onderzoek wenschelijk, daar hij vreest, dat een lid der bemanning, die zich verongelijkt gevoelde, sabotage ge pleegd heeft. De commissaris van politie te Havana gelooft, dat de brand het gevolg is van een communistischen aanslag. NEW-YORK 11 September (Reuter) De brandweer heeft in de kapiteinshut van de Morro Castle het geheel verkoolde lijk van den overleden kapitein Willmott gevonden. Het lichaam lag op een bed waarvan het metaal door de hitte was gesmolten. De brandweer heeft op de dekken geen lij ken meer gevonden. De hutten zijn geheel vernield. In het ruim woedt de brand nog steeds voort. IJMUIDEN „Niemand mag" aldus spr. „onverschil lig de komende tijden tegemoet zien. Wij le ven in een periode van buitengewoon snelle ontwikkeling en dat er iets staat te gebeuren, is vast. Evenals de materieel-marxistische beweging onafzienbaar was, is het ook met het fascisme. Dit fascisme Is hi zijn wezen revolutionnair. Dit kan niet anders, want anders zou 't on der de mokerslagen van den tijd verpletterd worden. Wij strijden tegen het imperialistisch kapitalisme en tegen de zich noemende mar xistische socialisten, die echter niets anders zijn dan ordinaire materialisten. Deze twee groepen hebben in den loop van de geschiedenis bezit genomen van de uiter lijke machtsverhoudingen. De politieke par tyen worden eens in de 4 jaar gepresenteerd als zelfstandige eenheden, maar die zooge naamde zelfstandige eenheden Jagen één doe', r.a: Hoe zuigen wij de volkskracht tot den laatsten druppel uit? aldus spr. Wij willen een grondige omvorming van het politieke en economische bestel. Wij willen een socialistische samenleving, die. getoetst aan de economische mogelijkheid en ons politiek kunnen, kan worden saamgesteld. „Wij", aldus vervolgt spr.. „zijn er van overtugd. dat er voor de werkloozer. niet ge daan wordt, wat er gedaan kan worden. Ir. ons land zijn rond 400.000 werkloozer.. Dit is niet nood:?. Als men ons vraagt hoe wij de werkloosheid zullen opheffen, kunnen wij dit niet precies zeggen, maar wel weet ik dat. als men ons één jaar- de kans geeft, de 400.000 werkloozen in t bedrijf zijn ingeschakeld Dit is altijd sprekers meenïng geweest. De arbeiders kunnen beter werken voor een laag loon. dan stempelen voor een hoog bedrag. In Dultschland heeft Hitler in 1 1/2 jaar tijd het aantal werkloozen doen dalen van 6 12 mil lioen tot 2 1/2 millioen. Als wij aan de re geering komen en die tijd is niet ver meer. zeide spr. zullen wij het in nog korter tijd doen. Wij gooien de dividenden op zij, zetten de arbeiders aan 't werk en maken het leven, als in Dultschland, goedkooper. Men verwijt ons, dat wij de vrijheid willen vermoorden en de democratie kapot willen maken. Dat is niet waar. Wij willen echter de werkelijke vrijheid en de werkelijke democra tie. In dezen strijd worden wij geholpen door de maatschappelijke en politieke ontwikke ling. Wij zullen niet afwachten; wij zijn agressief en daarom revolutionnair in hart en nieren. De corporatieve staat zal spoedig komen. Als na de clericale coalitie de Roomsch-Ka- tholleke-socialistische coalitie zal getoond hebben niets te kunnen, dan komen wij zoo. Tenslotte wekte spr. de aanwezigen op lid te worden van de N.S.B. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.60f 0 65. Griet per 50 kilo f 24f 10. Tongen per kilo f 1.33f 0.70. Zetschol per 50 kilo f 18. Kleine schol per 50 kilo f 14f 3.30 Schar per 50 kilo f 10f 3.10. Rog per 20 stuks f 16. Vleet per stuk f 2f 0.50 Groote schelvisch per 50 kilo f 17f 15. Middelschelvisch per 50 kilo f 15f 13. KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 12 50—f 7.70 Kleine schelvisch per 50 kilo f 11.50f 3.60 Kabeljauw per 125 Kilo f 35f 25. Groote gullen per 50 kilo f 8f 4.50 Kleine gullen per 50 kilo f 4.40f 2.30 Wijting per 50 kilo f 4.50—f 2.60 Makreel per 50 kilo f 8.50f 1.80 Leng per stuk f 0.40 Koolvisch per stuk f 0.48 Versche haring per kist f 5.10f 4.50 Kleinmiddel hake per 50 kilo f 31f 30. Kleine hake per 50 kilo f 18.50f 13. VERWACHTE VISCHAANVOER. Verwacht voor de Woensdagmarkt: Caroline IJM. 26: 100 m. schelvisch, 220 m. pieper, 120 m. gul, 65 m. platvisch, 100 m. makreel, 45 m. wijting, Totaal 650 m. plus 180 st. st. kabel jauw. Ommering IJm. 7: 100 m. schelvisch, 125 m. pieper, 220 m. makreel, 50 m. gul, 60 m. wijting 20 m. schol, Totaal 575 m. Derica 5, IJm. 418: 125 m. schelvisch, 140 m. pieper, 70 makreel, 40 platvisch, 45 gul, 30 wijting, Totaal 450 m. Utrecht IJm. 73. Vangst pl.m. 1400 m. ver sche haring. HEEMSTEDE WERKLOOZEN UITEN HUN KLACHTEN Naar aanleiding van klachten, die aan de stempellokalen geuit worden, heeft een aan tal arbeiders, georganiseerd in den R.K. land en tuinbouwbond St. Deus Dedit en in den R.K. bouwarbeidersbond St. Joseph een gecombi neerde vergadering van werkloozen gehouden Ruim 100 werkloozen waren Maandagavond aanwezig in de groote zaal van het R.K. Ver eenigingsgebouw. De leiding berustte bij den voorzitter der land- en tuinbouwvereeniging, den heer J. C. Behage. Behalve eenige be stuursleden van beide organisaties was ook aanwezig het hoofdbestuurslid van de land en tuinbouwvereeniging de heer H. Kuipers. De aanwezigen kregen gelegenheid grieven betreffende de werklozenzorg te uiten. Ter sprake kwam o.m. het voorrang geven van werk aan enkele werkloozen, de wensch om een inkomstenprijs voor gas- en electriciteit en een toeslag op de kosten van ziekenfond sen en Ziekenhuisverpleging. Ook de rijksre geling kwam ter tafel, evenals de armenzorg. De voorzitter, de heer Kuipers en de heer N. J. v. d. Linden beantwoordden de verschil lende vragen. Dat noch de gemeente noch de werkloozen gediend zouden zijn met de rijksregeling wilde spreker aantoonen. Naar aanleiding van een vraag om een te gemoetkoming in de kosten van ziekenfonds en ziekenhuisverpleging. herinnerde de heer Kuipers aan de circulaire van 10 Juli, die de minister van Sociale Zaken aan alle gemeen tebesturen heeft gericht, waarin hij accoord kan gaan met een tegemoetkoming in de pre miebetaling door de gemeentebesturen zonder verhaal op de steunuitkeering. Met klem dringt spreker er op aan lid te worden of te blijven der organisaties om zoo den strijd te kunnen blijven strijden. De besturen zegden toe de geuite klachten in een gecombineerde bestuursvergadering te behandelen, en deze ter bevoegder oiaatse te brengen. 20 JAAR LANG DE „DAGELIJKSCHE DOSIS" GENOMEN OM VRIJ VAN RHEUMATIEK TE BLIJVEN. Toen zij 58 was, had deze vrouw rheumati- sche pijnen. Ze nam Kruschen Salts om ze kwijt te raken. En hier is zij nu nog steeds vrij van rheumatische pijnen nog steeds trouw aan de dagelijksche dosis Kruschen Salts, wat zij nu twintig jaar lang genomen heeft. .Het doet mij genoegen u te kunnen ver tellenschrijft zij. ,.dat ik meer dan 20 jaar lang Kruscher. Salts neem eerst in Engeland en toen hier zeven jaar lang. Ik begon er in Engeland mee tegen rheumati sche pijnen en vond dat het me zoo gced deed. dus ging ik er mee door. Sinds ik hier ben. heb ik nog geen rheumatische pijnen gehad. Ik ben nu 78 Jaar, en zal doorgaan Kruschen Salts te nemen zoolang ik leef. juist de kleine dagelijksche dosis als op gegeven." Mevr. E. H. Indien de afvoerorganen niet behoorlijk fur.ctionneeren. zullen afvalstoffen zich in het lichaam ophoopen. welke de gezondheid ernstig kunnen schaden, oa. het urinezuur, waardoor meestal rheumatische pijnen ont staan. De ..dagelijksche dosis" Kruscnen Salts spoor: de afvoerorganen tot geregelde werking aan. zoodat alle schadelijke stoffen uit het lichaam worden verwijderd en zie h nooit, meer kunnen ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, om zetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buiten- verpakking de naam Rowntree Handels Maat schappij Amsterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) BLOEMENDAAL SANTPOORT WAAROM NATIONAAL-SOCIALIST Over deze vraag sprak Maandagavond de heer Frenay, de ex-communist, in „Zomerlust voor een ruim half gevulde za al, RAADSVERGADERING Conversie van geldleeningen goedgekeurd. Gedurfde 13 jaar een besparing van ƒ2500.— per jaar. Maandagmiddag kwam de gemeenteraad in spoedeischende vergadering bijeen, onder lei ding van den burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Afwezig de heeren: Prinsenberg, Flemmmg, Posthumus Meyjes. Bolleman. De Lestrieux Her.drjchs en Van Riessen. B. en W. stelden den Raad voor. te besluiten, op 31 December a.s. extra af te lossen: a. het op dien datum nog resteerende bedrag groot f62.000, van de 4 1/2 pet. geldieening van 1913, oorspronkelijk groot f222.000; b. het op dien datum, nog resteerende be drag groot f 40.000, van de 41/2 pet. geldiee ning van 1916. oorspronkelijk groot f 125.000; c. een gedeelte n.l. f 180.000 van het op dien datum van de 4 1/2 pet. geldieening van 1927, oorspronkelijk groot f356.000 restende bedrag en de rest ad f 32.000 van gemeld bedrag ad f 212.000, extra af te lossen op 1 April 1935; d. het op dien datum nog resteerende bedrag groot f 839.500 van de 41/2 pet. geldieening van 1927. oorspronkelijk groot f 1.291.000. Voorts stelden B. en W. voor aan te gaan een leening bij de Nationale Levens verzeke ringsbank, gevestigd te Rotterdam, groot f600.000, tegen een rente van 4.1 pet. tegen parikoers; een geldieening met de Alg. Friesche Levensverzekeringmij. te Leeuwar den, groot f239,500 tegen 4.1 pet. en pari- koers en een geldleeninig ad f 314.000 bij de N.V. Levensverzekering Mij. ,,De Nederlanden van 1845" te 's Gravenhage, tegen 4 pet. en parikoers. alle voor 13 jaar. De conversie zal in totaal een rentebespa ring geven van pl.m. f32.574. dit is gedurende 13 jaar (ongeveer de looptijd der leeningen) een bedrag van rond f 2.500 per jaar. Aan ma kelaarsprovisie moet 1/4 pet. worden betaald. Hiermede is bij de berekening der rentebespa ring geen rekening gehouden. De voorzitter deelde mede dat Ged. Staten bezwaar hadden gemaakt tegen para graaf 7 van de concept-overeenkomst, te slui ten met de Nat. Levensverzekeringbank N.V. te Rotterdam, luidende: ,.de hoofdsom of 't restant daarvan zal met de interest, extra interest, boeten en kosten onmiddellijk opeischbaar worden ingeval van faillietverklaring van de debitrice of bij haar aanvraag tot faillietverklaring, of tot het be komen van surséance van betaling, of ook in geval haar financiën in een toestand komen te verkeeren, die tot eenige bijzondere voor ziening aanleiding geeft, hetgeen gerekend wordt het geval te zijn. zoodra bij de daartoe bevoegde macht een voorstel wordt ingediend om, in afwijking van de algemeen voor de ge meenten geldende regelingen, het fïnanciëel beheer van debitrice op eenige wijze aan ban den te leggen dan wel geheel in andere han den te stellen." Na overleg met de geld geefster had deze zich bereid verklaard, bedoelde paragraaf te scharppen. met het oog op de zeer goeie fi- nancieele positie van Bloemendaal. De conversieleeningen werden hierna z. h. s. goedgekeurd. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg Jhr Quarles v a n U f f o r d bij het vaststellen van parkeer terreinen deze zooveel mogelijk te maken op plaatsen of bij gebouwen waar uiteraard reeds veel geparkeerd wordt, café's, vergaderloka len enz. daar op offlcieele parkeerterreinen de auto's des avonds geen achterlicht behoe ven te hebben. De voorzitter zeide overweging toe. Ook zal in taxiplaatsen worden voorzien. Hierna ging de Raad in geheime zitting. BLOEMENDAALSCHE BURGERWACHT DRAAGT HET COMMANDO OVER. Vrijdag 14 September is de overdracht van het commando van de Bloemendaalsche burgerwacht in restaurant Roozendaal te Overveen, In plaats van den heer P. Langen donk zal de heer A. F. Haccou commandant worden. Eveneens zal op dezen dag de beeedi- ginge geschieden van enkele officieren. AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 11 SEPTEMBER 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVF.RrFNIOING KANTOOR HAARLEM Staatsl. Blnl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Boltenl. 5 1/2 pCt. Dultschl. 1930(Youngleen t 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. Oude Boot Scheepv. Cnle Stoomv. MIJ. Ned. Lndustr. Binnenl. Alg. K .zijde Unie. A. N. I .E. M. (Nat Bezit) v. Berkei's Patent Ceri Calvé Delft... Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever lndustr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am. Enka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt, Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amer. Cy. Standard Brands U, S. Leather U. S. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken BultenL Deutsche Relchsb. •I. MIJ. Blnl. Kon. Petroleum Perlak Petrol. MIJ. Bnitenl. Continental Oil Shell Union Cultuur MIJen. H. V. A Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton II Redjang Boeton Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak Dell Mij. Besoeki Senembah Boeton Rubber Mijen. A'dam Rubber Dell Bat. Rubber.,., Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult, Ondern. Spoorwegen Buitcnl. Atch. Topeca Comm. Milwaukee 6 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Tcxa* Union Pacific Prolongatlekoers 25 H-H 5* 34* 34* 99 216V* 71*4 16*/» 44 69* 60 151- 151 99/-9^ 167* 87 76 152* 135 999/ - 100 3*

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9