16 RIJKSSTRAATWEG 16 GEBIT/35 Rusland in den Volkenbond Schuschnigg spreekt op de Assemblée. HET TANDHEELKUNDIG door Georg Bernhard. DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Beroep op den Volkenbond. Oostenrijk levensvatbaar, wanneer men het veroorlooft te leven Afwijzende hou ding t. o. z. van de autarkie-gedachte. De Valera voor Rus- land's toetreding, maar tegen „beraadslagingen in de hotelkamers". HET BELANGRIJKSTE NIEUWS GENèVE. By de opening van de zitting Woensdag der Assemblée begon de Zwüsersche bondsraad Molta met het wijden van eenige woorden aan de nagedachtenis van dr. Dollfuss en den vroegeren Italiaanschen gedelegeerde bij den Volkenbond, Scialoja. Deze woorden werden niet instemming begroet. De Italiaanse he hoofdgedelegeerde dankte daarop voor de aan Scialoja gewijde woorden, waarna de Oosten- rijksche gedelegeerde dankte voor de herden king van den overleden bondskanselier. De vergadering verhief zich van haar zetels ter eere der beide dooden. De algemeene debatten werden daarna ge opend door den. ArgenUjnschen gedelegeerde Cantilo. Vervolgens besteeg de Oostenrijksche bonds kanselier Schuschnigg het spreekgestoelte voor een rede, waarvan V. D. het volgende verslag geeft: Dit. SCHUSCHNIGG. Hij sprak allereerst over de politiek en den arbeid van zijn voorganger, dr. Dollfuss, en dankte de vergadering voor het eerbetoon aan dezen man, dieai hij schilderde als „gloeiend Oosteoirijksch patriot en goed Europeaan". Het zou aldus vervolgde Schuschnigg niet verwonderlijk zijn op zich zelf, wanneer de wereld, die met zoovele zorgen belast is. zich in dezen tijd weinig om het kleine Oos tenrijk zou bekommeren. Maar de beteekenis van Oostenrijk laat zich niet afmeten naar de grootte en het bevolkingscijfer. Oostenrijk is een brandpunt van de Europeesche gedach te en het snijpunt van de groote stroomingen die van het Oosten naar het Westen, van het Noorden naar het Zuiden en omgekeerd zich hebben bewogen. Schuschnigg wilde niet vast stellen. of het juist geweest is het tegenwoor dig Oostenrijk te scheppen. Maar wel wilde hij ccnstateeren. dat Oostenrijk in zijn tegen- woord'igen toestand moet blijven gehandhaafd en dan niet slechts in zijn eigen belang. Zijn regeering is evenals de overleden bondskanse lier vastbesloten de onafhankelijkheid te ver dedigen. Op de vraag of Oostenrijk, dat met zijn eigen hulpmiddelen kan bereiken en of de binnenlandsche ontwikkeling op den duur handhavine der orde garandeert, kan hij ant woorden: Oostenrijk is levensvatbaar, wan neer men het veroorlooft te leven. Schuschnigg ging daarna in op de grond wetswijzigingen Oostenrijk en bestreed dat hier sprake is van een dictatuur. De econo mische ei'isis heeft ook bijgedragen (tot ver sterking van .het radicalisme en een rustige grondwetsherziening bemoeilijkt. Het nieuwe Oostenrijk moet althans in de gelegenheid ge steld worden, ziin grenzen te verdedigen. Oos tenrijk heeft niet de middelen gehad om te verhinderen, dat politieke bewegingen, die haar oorsprong buiten zijn grenzen hadden, een reactie hebben uitgeoefend. De nieuwe Oostenrijksche grondwet kan geenszins reactionnair genoemd worden. De opstanden in Februari en Juli zijn met illegale waoenen gevoerd, over welker herkomst hij niet zou spreken. In Juli was dan de kanselier en de schenner van het nieuwe Oostenrijk ten offer gevallen aan een arglistige en van te voren beraamde misdaad, die met brutaliteit zonder weerga is uitgevoerd. De Oostenrijk sche regeering heeft zich tegenover haar binnenlandsche tegenstanders nooit laten leiden door wraakgevoel. De partijen in Oos tenrijk behooren tot het verleden en pogin gen om ze weer op te richten, zijn reaction nair. De gedachte der autarkie wees Schuschnigg van de hand. Zijn land streeft er reeds sedert jaren naar zijn economischen invloed uit te breiden en zich nieuwe markten voor zijn pro ductie te verschaffen. De onderhandelingen, die gevoerd zijn met twee nabuurstaten, heb ben gelukkig' tot goede resultaten gevoerd dank zii den energieken arbeid van den chef der Italiaamsche regeering, die zoo nauw mo- geliik heeft samengewerkt met Dollfuss en den Hongaarschen minister-president. Na er nogmaals op gewezen te hebben, dat Oos tenrijk niet slechts voor zijn eigen bestaan strijdt, maar tegelijkertijd de juist begrepen belangen van al zijn buren dient, verzocht de bondskanselier, dat de volkenbondsvergade ring de nooden van Oostenrijk zal begrijpen en hulp zal verleenen. De Valrea behandelde de kwestie van Sovjet Rusland's toetreding tot den Volkenbond. Hij verklaarde, blijkens het verslag in de N.R.C., een overtuigd voorstander van Sovjet-Rus- land's toetreding te zijn Menigeen zou wel licht over deze verklaring verbaasd zijn, daar zij van een gedelegeerde van een katholiek godvruchtig land komt, doch in het belang van den wereldvrede kon de Valera niet voor bijzien. dat de toetreding van een zoo mach tig land als Sovjet-Rusland een belangrijke aanwinst zou zijn. De Valera hoopte echter, dat de Russen na hun Uittreding aan aXe bur gers van alle godsdiensten dezelfde rechten verleenen. die zij aan Amerikaansche burgers hebben toegezegd toen de Vereenigde Staten de erkenning van Sovjet-Rusland hebben uit gesproken. De Valera waarschuwde echter in het belang van den Volkenbond en van Sov jet-Rusland zelf tegen een te langdurige voortzetting van de geheime beraadslagingen inrfe hotelkamers. Hij gaf den raad, dat de kwestie thans openlijk voor de Volkenbonds vergadering zou worden gebracht Hij was er zeker van, dat de vereischte tweederde meer derheid ten gunste van Sovjet-Rusland's toe treding zal worden verkregen. Ook wenschte de Valera in het algemeen belang, dat de gewone reglementaire weg voor de behandeling van Sovjet-Rusland's toetreding zou worden gevolgd, indien de staten, die tegen de toelating bezwaar maken, een bespreking in de zesde commissie moch ten verlangen. Vermeden moet worden, dat de minderheid over onderdrukking van de vrijheid van het woord zou kunnen klagen. Gerieve. Rusland maakt bezwaar tegen uitnoodigingstekst. In de kwestie van Rusland's toetreding tot den Volkenbond hebben zich nieuwe moeilijk heden voorgedaan, doordat de Russen bezwa ren hebben ingebracht tegen den voorloopigen tekst der uitnoodiging. Nieuwe onderhande lingen zijn daardoor noodig geworden, zoodat vertraging is ingetreden. Baltische Staten sluiten een verdrag. Uit Genève. 12 September: In de inleiding van het Woensdagavond te Genève geteekende verdrag tusschen Estland, Letland en Littauen wordt er de nadruk op gelegd, dat het streven der drie landen gericht zal zijn op de bevorde ring der onderlinge samenwerking en de tot standkoming van een hechteren band tus schen de Baltische staten, om bij te dragen tot de handhaving en verzekering van den vrede De negen artikelen bevatten de verplich tingen der drie regeeringen zich met elkan der te verstaan over alle kwesties in zake de buitenlandsche politiek. Ten minste twee malen per jaar zullen con ferenties der ministers van Buitenlandsche Zaken der drie landen plaats vinden. De drie landen verplichten zich reeds thans elkander wederzijds den tekst mede te deelen der verdragen, welke zij onderling en met andere staten hebben gesloten. Het on derhavige verdrag is aangegaan voor den tijd van 10 jaren, doch kan een jaar voor het ex- pireeren worden opgezegd. Ook andere sta ten zullen tot dit verdrag kunnen toetreden. Oostenrijk. Verbod van Duitsche bladen verlengd. Officieel wordt medegedeeld: De bonds- kanselarij heeft het indertijd uitgevaardigde verbod van verspreiding van alle in het Duit sche Rijk verschijnende dagbladen en zekere tijdschrijften verlengd en wel tot 16 December 1934. Amerika. Democratische overwinning in Maine. Bij de verkiezingen in Maine is de demo craat Louis Brann met een meerderheid van ruim 33000 stemmen uit den strijd te voor schijn gekomen. Behalve het veroveren van het gouverneurschap, hebben de democraten thans eveneens bereikt, dat twee van de drie zetels in het Huis van Afgevaardigden door democraten zullen worden bezet. De derde zetel zal toevallen aan den Republikeinschen senator Hale, die volgens de laatste uitslagen leidt met slechts 830 stemmen. VAN EEN 94-JARIGEN ZUID-AFRIKAAN KAAPSTAD. 12 Sept. (V.D.) Slechts weini gen kunnen zich erop beroemen, dat één van hun ouders in de 18de eeuw geboren is. Een van die weinigen is Pieter Toens uit Worcester. Hij is 94 jaar en zijn vader is geboren in 1799. Toens ging 71 jaar geleden van Amsterdam naar Zuid-Afrika en de reis duurde 72 dagen. Hij vocht in 1866 tegen de Basoetos en toen de vrede geteekena was. leerde hij Moshesh. het opperhoofd der Basoetos, kennen. Toen hy het opperhoofd eens bezocht, vroeg deze, of hij hem het rooken wilde leeren. „Ik wil precies doen, wat de blanken doen. zeide Moshesh. Toens stopte een pijp, die hij aan het opperhoofd liet brengen. Deze trok er eenige oogenblikken aan. maar kreeg toen rook in z'n keel. Hij gooide de pijp met alle teekenen van diepen afschuw neer en ging toen gauw naar zijn hut terug. Toens was blij er heelhuids af te komen. De veteraan, die met een ossenwagen heel Zuid-Afrika door gereisd heeft, zegt dat hij zich nog steeds jong voelt, zonder stok loopt en een maag heeft als een struisvogel. Hij speelt geregeld bridge en hoopt de honderd nog te halen. INSTITUUT HAARLEM Noord, TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel mot garantie Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kunsttand, f 3.— Iedere Tand meerf 1.75 Porcelein of Zilvervulling f 3 Goudvulling vanaff 9._ Goudkroon vanaf f15 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies f 1.50 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen ran 9-12 en van 1-4 uur Zaterdags van 9-12 uur AVOND SPREEKUUR Maandag, Dinsdag, Woensdag cn Donderdag 7-9 unr BESLIST PIJNL00ZE BEHANDELING door Nederlandsch Tanflar*e en Amerikaansch flllUdl ld (Adv. Ingez. Med.) De ramp van de „Morro Castle". Volgens de laatste gegevens 135 slachtoffers. Ontevredenheid onder de bemanning geconstateerd. Volgens berichten in de Amerikaansche bla den zullen de reeders worden verplicht (te zorgen, dat de schepen van onbrandbare stof vervaardigd zullen worden. Naar verder gemeld wordt zal de president het departement van Justitie opdragen na te gaan of communistische kringen te New-York of Havanna betrokken zouden kunnen zijn bij de brandstichting van de Morro Castle. Over het aantal dooden en gewonden zijn Woensdag opnieuw mededeelingen gedaan. 135 personen zou den om het leven zijn gekomen of worden vermist. Daaronder bevinden zich 93 passagiers. Gisteren is de ohef van de radiotelegrafis ten van de Morro Castle door de commissie van onderzoek gehoord. Hij verklaarde 30 mi nuten na het uitbreken van den brand op dracht te hebben gekregen SOS-seinen te ge ven. De radiohut was op dat oogenblik reeds zoodanig in rook gehuld, dat hij zijn werk ge durende 35 minuten heeft verricht met eer. vochtige doek om het hoofd gewikkeld. Toen hij de hut verliet stond het geheele dek reed* in vlammen. Van belang is de mededeeling dat onlangs twee nieuwe employés een be zwaarschrift hebben gericht aan den kapitein. waarin opmerkingen werden gemaakt over de kwaliteit van het eten. Deze personen hebben geprobeerd de andere leden der bemanning er voor te winnen het protest te 'teekenen. Volgens de mededeeling van den chef-mar conist was de gezagvoerder Wilmott, zeer on tevreden over het gedrag van deze beide lie den. Hij noemde een van hen een onruststo ker en agitator, van wien de kapitein zich bij aankomst te New-York wilde ontdoen. EEN KOEIENSTAL ONDER STROOM. AUCKLAND, 12 September (V. D.) Toen een boer uit de omgeving van Auckland zijn koeien wilde gaan melken begonnen deze beesten zich allerzonderlingst te gedragen. Ze hup pelden door de stal heen en weer alsof ze aan het dansen waren. Toen de boer even ophield om zijn tabaksdoos te pakken, die dicht bij een electrische leiding lag. werd het raadsel opgelost. Hij kreeg een flinke electrische schok. Een lek in de leiding had de stal na melijk geëlectrificeerd en de koeien kregen schokjes. Een electricien werd gehaald om de zaak weer in orde te maken, maar het duurde toch verscheidene uren voor men voort kon gaan met melken. LEYINE IS LEVENSMOE. Charles Levine.'die als eerste passagier? een oceaanvlucht maakte in 1927. is gisteren in de woning van een vriend in de New-York- sche wijk Brooklyn bewusteloos gevonden, terwijl in de kamer vijf gaskranen open ston den. Op een tafel lagen drie brieven, waarvan één aan den vriend gericht was en aanving met de woorden: „Ik kan eenvoudig niet verder leven". Na twintig minuten gelukte het een dokter, Levine tot het bewustzijn terug te brengen, waarna deze naar het ziekenhuis is overge bracht. Waarschijnlijk zal hij herstellen. (Dit artikel werd, zooals onze lezers zullen begrijpen, geschreven voor dat de Volkenbondsraad in ge heime zitting besloot Rusland tot den Volkenbond toe te laten). De ster van den Volkenbond is weer stij gende. Ook het Geneefsche Instituut bevestigt het gezegde uit het volksgeloof ..Der Todge sagte lebt lange" (de voor dood gehoudene leeft lang). Slechts weinige maanden geleden geloofde men aan het sterfbed van Wilson's schepping te staan. De nationaal-socialistische pers jubelde reeds over den doodsteek, die de opperste leider aan den Volkenbond toege bracht had. En thans, nu de gedelegeerden hun vertek naar Genève voor de nieuwe zitting voorbereiden, waait el' een heel andere wind. De vermoedelijke toetreding van Sovjet- Rusland tot den bond der volkeren, misschien bijna nog meer de toetreding der Vereenigde Staten tot het Internationale Arbeidsbureau en de benoeming van een permanente Ameri kaansche vertegenwoordiging bij de Geneefsche besprekingen, heeft het aanzien van dit in ternationale Gremium in de geheele wereld versterkt. Vooral de houding van Amerika is geschikt in de geheele wereld opzien te baren. Bij de campagne, die uit politieke overwe gingen tegen president Wilson in zijn eigen land gevoerd werd en ten doel had de Vol kenbond te saboteeren om op die wijze den president zelf te treffen, werd steeds weel de bewering vooropgesteld, dat de Volkenbond een „opperstaat" was, die het Amerikaansche volk van een deel van zijn souvereiniteit wilde berooven. Men kan er nu wel niet meer aan twijfelen, dat dit argument zich in sterke mate op het Amerikaansche volk heeft doen gelden. Het is heel moeilijk die meening thans te doen verdwijnen. En het zal vermoedelijk nog geruimen tijd duren, voordat de vrees voor deze „algemeene voogdijschap" van den Vol kenbond zoover in de openbare Amerikaan sche meening op den achtergrond gedrongen is, dat een Amerikaansche regeering van zijn kiezers zal eischen de toetreding van de Ver eenigde Staten tot den Volkenbond goed te keuren. Op logische gronden zou men deze vrees ge makkelijk voor ongemotiveerd kunnen ver klaren, want met zijn daden heeft den Vol kenbond zeer duidelijk bewezen, dat hem niet slechts de wil, maar bovenal de bekwaamheid ontbreekt zich tot een instituut op te werken, dat de een of andere nationale regeering aan den leiband zou kunnen laten loopen. De bond is er altijd voor teruggeschrokken eenig aan zien aan zijn besluiten te geven. Juist aan zijn krachteloosheid was hij bijna te gronde ge gaan. Nochtans houdt Amerika in beginsel aan het standpunt vast. zooals het dit eens proclameerde. Dit standpunt heeft echter tot nogtoe geen enkele Amerikaansche regeering verhinderd op het. eigenlijk slechts voor Vol kenbondsleden gereserveerd terrein met de andere staten samen te werken. Dat het thans wat ook uiterlijk te zien is zijn betrekkingen te Genève nauwer aanknoopt, is een erkenning van de onmisbaarheid van dit Forum van internationaal contact en arbeid tot werxeiijke pacificeering van de wereld, die toch eindelijk ook weer eens voortgang maken moet. Het is daarom begrijpelijk, dat de merkbare toenadering, die de Vereenigde Staten trots alle reserves ten opzichte van de Volkenbonds- politiek toonen, in de geheele wereld met in stemming wordt begroet. In tegenstelling daarmede zijn de besprekingen over het lid maatschap van de Sovjet-Unie in gedeeltelijk zeer scherpen vorm dikwijls gecritiseerd ge worden. Deze commentaren hebben voor een deel zelfs den vorm van zeer felle aanvallen aan genomen, niet alleen tegen Rusland zelf, maar ook tegen die staten, die als pleitbezorgers van Rusland gelden of zelfs zijn toetreding gunstig gezind schijnen. Geen werkelijke of vermeende zonde, welke het Sovjetland op zich geladen heeft, is bij dezen veldtocht onvermeld gebleven. Men heeft er zich niet mede vergenoegd den nadruk op het anti-kapitalistische karakter van het régime te leggen, de gruweldaden van de Rus sische revolutie, de geweigerde erkenning van de schulden uit het Czaristische Rusland, de gewelddadigheden in Georgië, al deze dingen en nog veel meer worden aan de vergetelheid ontrukt en onder het oog van de wereld ge bracht. Maar kunnen die thans weer opge rakelde argumenten soms den grondslag vor men om Rusland van den Volkenbond af te houden, als het zelf toetreding wenscht? Laten wij eens aannemen, dat alles wat de tegenstanders van Rusland's toetreding aan voeren, juist is. Heeft men echter Duitsch- land van den Volkenbond uitgesloten, ofschoon het sedert Hitler's greep naar de macht, heele partijen „uitgeroeid" heeft, menschen zonder vorm van proces ter dood heeft gebracht, zijn schulden niet betaalt en een zeer rekbare uit legging aan zijn verdragen gaf? Is Japan uit den Volkenbond gezet, omdat het in een vrede lievend, naburig land oorlogszuchtige daden heeft gepleegd? Wil men beweren, dat het koninkrijk Irak, dat kort na zijn opneming in den Volkenbond aan Christenen het ver blijf binnen zijn grenzen vrijwel onmogelijk maakte, op een hooger cultuurniveau staat dan ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Maar nauwelijks lagen ze stil of het was of het vlieg tuig opgetild werd. De vlieger ging eens buiten het deurtje kijken en riep: „Wat een modder drijft hier," en hij wees op allemaal zwarte plekken om het toestel. Daar helde hun toestel alweer bedenkelijk naar één kant cn de bestuurder riep uit: „Jij met je modder, het zijn ruggen van nijlpaarden. Ik rijd liever op den rug van een gewoon paard," zei Piet, terwijl een der beesten zijn muil .wagenwijd opensperde. de Sovjet-Unie? Wij zijn niet van meening, dat deze landen uit den Bond gewezen dien den te worden, maar wij stellen onze vragen slechts om duidelijk te maken, dat er, wan neer men Irak in den Volkenbond haalt en wanneer men zelfs moeite doet Hitler-Duitsch- land en Japan voor den Volkenbond terug te winnen.^en gegronde reden bestaat Rusland de toetreding te weigeren. De Volkenbond is een nieuwe vorm van in ternationale politiek, een instelling bestemd om het contact tusschen de volkeren te ver gemakkelijken Het kan niet zijn taak zijn muren tusschen de naties oo te richten. Nog minder om hinderpalen op te richten, welke de staten zelf in hun buitenlandsche politiek reeds lang hebben afgebroken. Deze politiek scheidt tegenwoordig niet meer de monarchieën van de republieken, de dictatu ren van de democratieën, de kapitalistische van de socialistische gemeenschap. Voor den oorlog had 't Russische absolutisme reeds met de democratische republiek Frankrijk een verbond gesloten. Slechts keizer Wilhelm n wa.-, kortzichtig genoeg om. zooals uit zijn briefwisseling met czaar Nikolaas blijkt, een verdrag tusschen beide staten voor onmoge lijk te houden, omdat hij dit zoo goed als tegennatuurlijk beschouwde. Na den oorlog is daar niets aan veranderd. Als er thans in Europa nog een land is, dat democratische Instellingen vasthoudt en tegelijk het kapita listische individualisme als basis voor de eco nomische gezondheid van den staat verkiest, dan is het Frankrijk. Dit heeft echter dit land niet verhin derde met de op comministischen grondslag opgebouwde Sovjet-Unie nauwe betrekkingen aan te knoopen. Moet men het niet verblind noemen onder deze omstandigheden door den Volkenbond overwegingen te willen laten gelden .welke in de politieke practijk nooit bij andere leden gegolden hebben en ook thans niet gelden? Het blijkt misschien moet men het als een ironie van het noodlot beschouwen, maar het is een feit dat de Volkenbond den laatsten tijd aan niemand zooveel dank ver schuldigd is als aan den Russischen volks commissaris voor buitenlandsche zaken Lit- winof, die door zijn optreden in de ontwape ningsconferentie op een oogenblik, dat de ge heele toekomst dezer „statenintemationale" in gevaar scheen, de belangstelling voor Genève deed herleven. Natuurlijk waren hierbij voor hem slechts politieke motieven van zijn eigen land toon aangevend. Maar sinds wanneer wordt voor het groote wereldforum der openbaarheid in tegenstelling met de nationale parlemen ten over beweegredenen gestemd? (Nadruk verboden). VRIJDAG 14 SEPTEMBER HILVERSUM, 187'5 M. 8.VARA. Gramofoonmuziek. VPRO. 10— Morgenwijding. VARA. 10.15 „Zwarte Peter", een schets van Hans Hyan voor te dragen door Carel Rijken; 10.30 Orgelspel door Johan Jong; 11.— „Keukenjammer" een keukenidylle van Herman Heyermans. 11.15 Gramofoonmuziek. I.1.45 Orgel- en pianospel. AVRO. 12.Tijdsein Gramofoonmuziek. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Tusschenspel Klanken uit Zuid-Afrika o.a. Sarie Marais; 2.30 Voordracht door Mieke Verstraete „Het Vergankelijke" uit „Blmini" van Dr. j. Theunisz. 3.Geconserveerde klan-» ken (Rimski-Korsakoff'-programma). VARA, 4.— Overschakeling naar den zender Kootwijk. 4.10 Mevr. A. van Blanken-van Kuyk: „De Nieuwe Vara-Knipcursussen. 4.15 Gramofoon muziek. 4.30 Janny van Oogen vertelt. 5— Vara-orkest olv. Hugo de Groot. 5.45 Gramo foonmuziek. 6.Vara-orkest. 6.30 Lezing door Dr. Heyermans. 6.50 Pianospel. 7.Vara-or kest, daarna toespraak door Koos Vorrink en E. Kupers, Vervolgens gramofoonmuziek. 7.58 Herhaling SOS-berichten. VPRO. 8.— Lezing. 9.Cursus. 10.15 Kurhausconcert en persbe richten van Vaz Dias; 10.30 Lezing. VARA, II.— Muzikaal allerlei. 11.30 Jazz-muziek. HUIZEN, 302 M. NCRV. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.1q Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door Ds. Koolhaas. 11.Bespeling van het studio-orgel door G. Snijders. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Hollandsch Harpkwartet. 1.15 Gramofoonmu ziek. 1.45 Hollandsch Harpkwartet. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur „Paardenbloemen" van H. J. Heynes. 3.Liederenrecital. 3.45 Verzor ging zender. 4.Gramofoonmuziek. 4.30 En semble van der Horst. 6.30 A. J. Herwig; Bloem bollen in den tuin". 6.58 Zenderoverschakeling 7.Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek of „Een greep uit het dagelijksche gebeuren". 7.30 Literair halfuur tje. 8.P. T. T. kwartiertje. 8.15 Gramofoon muziek. 9.A. Verkuyl „Land en Volk der Minahasa". 9.30 Concert 10.15 Vaz Dias 10.25 Concert door het Nederlandsche kamerorkest 11.45 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG 1304 M. 6.30 Hollandsche avond. Gevarieerd concert. 7.35 Hollandsch radio-cabaret. 8.20 Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pen- sis. 10.10 Zangrecital door Jules Michel. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. I.30 Gramofoonmuziek 6.35 Idem. 8.20 Orkest van grenadiers olv. de Ceuninck 10.30 Gramo foonmuziek. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.Populair concert; 5.15 Dansmuziek. 7.05 Gramofoon muziek. 8.20 Omroeporkest. 9.50 Omroeporkest 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 3.20 Omroeporkest olv. Launy Gröndahl» 10.45 Omroeporkest. BERLIJN 357 M. 4.20 Kleinomroeporkest olv. Willy Steiner. 6.50 Werner Drohsinn, bariton zingt. 9.05 Klein omroeporkest olv. Willy Steiner. 11.10 Omroep orkest. HAMBURG 332 M. II.50 Blaasorkest olv. Fredo Niemann, 1.20 Gramofoonmuziek. 2.35 Opera duetten. 7.20 Omroeporkest olv. José Eibenschutz. 10.40 Muzikaal tusschenspel. 11.20 Symphonieorkesfi olv. Otto Ebel von Sosen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6