HET TANDHEELKUNDIG 16 RIJKSSTRAATWEG 16 GEBST/35 De Holland-Bekerwedstrijden. Radio Moors ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1934 H AARLEM'S DAGBLAD 5 VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. Morgen begint het machtige competitierad van den K.N.V.B. weer te draaien. Op alle mogelijke plaatsen in ons land, waar een brqkje voetbalterrein van de vereischte afmetingen te vinden is en dat zijn er geluk kig hog vele, zullen weer twee-en-twintig jongemannen elkaar het bezit van het ronde leeren ding betwisten, om het terstond na het veroveren weer weg te trappen! Duizenden en nog eens duizenden zullen weer langs de lijntjes staan en op de tribunes zitten, om elf van die twee-en-twintig jongens in hun strijd aan te moedigen. Tenminste wat de vrienden van de thuis-spelende ploeg be treft. De andere elf spelers zullen het weer zonder die aanmoedigingen moeten doen, om de doodeenvoudige reden dat zij een uitwed strijd spelen; de enkele kreten van de hen vergezellende vrienden worden immers door het machtige gelu'idsvolume van de „thuis- vrienden" overstemd! Er zal weer intense vreugde heerschen in het eene kamp, wanneer een doelpunt ge scoord wordt, terwijl datzelfde doelpunt diepe verslagenheid in het andere kamp teweeg zal brengen. Het ligt er maar aan, door welken bril men kijkt! Er zullen weer heftige discussies gevoerd worden over de gewichtige vraag, of een spe ler bij het scoren van een doelpunt al dan niet off-side stond. Ook nu weer zullen de beslissingen van den scheidsrechter door den één goed- en tege lijkertijd door den ander afgekeurd worden. En ook nu weer zal hij zich daar terecht niets van aantrekken. En de grensrechters zullen wederom volgens A. te veel en volgens B. te weinig vlaggen. Niettemin zullen zij rustig langs het lijntje blijven wandelen. Een speler zal door zijn vereerder weer he melhoog worden geprezen, om het volgende oogenbük door dienzelfden man een „prul" genoemd te worden. Wederom zullen de echte liefhebbers regen en koude (tegenwoordig ook de warmte) trot- seeren; en er vaak niet eens erg in hebben! Kortom, de duizend-en-één gebeurtenissen' op een voetbalveld zullen weer aanschouwd worden, die hartstochtelijke gedachtenwisse- lingen tengevolge zullen hebben, alsof er heelemaal geen gewichtiger vraagstukken in de wereld bestaan. Dit alles zal echter wel weer, evenals alle andere jaren, in den regel van onschuldigen aard zijn. Alle liefhebbers van de voetbalsport zullen weer. zoodra de bal aan het rollen is gebracht, dit alles met genoegen „nemen", omdat deze tak van sport ze zooveel uren in het winterseizoen genot en afwisseling be zorgt. Zoo zal het dit seizoen en alle nog volgende blijven gaan. Ja. dat vermag alleen de voetbalsport! Morgen begint het dus weer. De voorposten gevechten hebben, zooals gebruikelijk, al plaats gehad, zoodat er zeer waarschijnlijk geen club meer te vinden zal zijn, die nog niet binnen de krijtlijnen is verschenen. De clubs uit Haarlem en omstreken komen tenminste niet ongeoefend op het veld. Ze hebben alle met meer of minder succes aan verschillende tournooien deelgenomen of zijn op eigen gelegenheid den boer opgegaan. H.F.C. begint al dadelijk met een zwaren competitiewedstrijd, namelijk tegen Feijen- oord. Toch is het niet meer het sterke Feijen- oord van vroeger, toen het bijna elk jaar kam pioen werd. Het heeft niet eens den eindstrijd om den Zilveren Bal gehaald. Gelukkig voor H.F.C. heeft het eerste treffen op eigen veld plaats, zoodat zij niet geheel kansloos is. V.S.V. gaat in Rotterdam den spiksplinter- nieuwen eerste-klasser Overmaas, die al een paar maal vinnig van zich afgebeten heeft, bekampen. Dit kan een heel warme strijd wor den. V.S.V. zal zich echter wel rehabiliteeren na de leelijke nederlaag tegen Go ahead. De Racing maakt op den eersten Zondag een uitstapje naar Delft, om daar D.H.C., de club van Van Nellen, te ontmoeten. R.C.H. zal mor gen ongetwijfeld wel beter spelen, dan j.l. Zondag tegen E.D.O., want toen ging het nog niet om de punten. De Stormvogels hebben het o.i. het gemak kelijkst met hun thuiswedstrijd tegen het middelmatig spelende Hermes-D.V.S. Deze IJmuidenaren hebben in de vriendschappelijke wedstrijden nog niet veel moois laten zien, tenminste hun voorhoede niet. Zij hebben dus wat goed te maken en zullen stellig niet in gebreke blijven. Haarlem heeft vriend en tegenstander ver baasd doen staan, door drie achtereenvolgen de wedstrijden te winnen, zelfs tegen den sterken Oostelijken kampioen Heracles. Mor gen hebben de roodbroeken een verre van ge makkelijke opgaaf. Het valt niet mee om K.F.C. in de Koog te bestrijden. Velen zullen niet aan een overwinning voor rood-blauw durven denken. Bloemendaal gaat het op eigen veld tegen den oud-eerste-klasser West-Frisia opnemen. Die strijd mag vooral niet te licht opgevat worden. Maar dat zijn we van de witten niet gewend. E.D.O., die reeds zoo flink van zich heeft doen spreken, krijgt morgen bezoek van het Amsterdamsche T.O.G. Bij de opening van het nieuwe terreinencomplex van E.DO. hebben verschillende personen den wensch geuit, dat de roodzwarten weer spoedig in de eerste klas zouden terug keeren. Dit hangt van het eer ste elftal af. Welnu, dit heeft reeds laten zien, dat het daartoe alle mogelijke pogingen wil doen. We wenschen het veel succes toe. In het mooie Van Gelder's Sportpark speelt Kinheim den eersten wedstrijd tegen A.F.C. Deze Amsterdammers zullen wel zonder een winstpunt naar huis terug moeten keeren. Tenslotte nog even een herinnering. Ajax werd kampioen van Af deeling I en van Nederland. De volgende kampioenen waren: Afdeeling II: K.F.C. Af deeling III: Heracles. Afdeeling IV: Willem II. Afdeeling V: Velocitas. V.S.V. eindigde op de tweede plaats, Haar lem op de zesde, H F.C. op de negende. Storm vogels op de derde. R.C.H. op de zesde, Kin heim op de derde. E.D.O. op de vierde en Bloe mendaal op de vijfde plaats. K. F. C.—HAARLEM. Voor dezen eersten zwaren competitiewed strijd is het elftal van Haarlem ongewijzigd gelaten en luidt dus als volgt: Voogd, Van den Berg. Huysmans, De Ia Mar. Van Gooi, Vreeken, Iseger. De Winter. Bloemink, Smit, Kammeijer HET ELFTAL TAN H.F.C. Het H.F.C.-elftal heeft voor den eersten competitie-wedstrijd Zondag tegen Feijenoord de volgende opstelling: Doel: v. d. Togt. Achter: P. Jongeneel, Dorsman, Midden: R. Jongeneel, Kruyer, Denijs. Vóór: Chapon. Höck, Koper, Van Baas- bank, Hagenaar. HAARLEM 2—H. F. C. 2 Het elftal van Haarlem 2, dat Zondagmor gen om half elf aan den Schoterweg tegen H. F. C. 2 speelt, is als volgt samengesteld:: Boeree, Schornagel. Goedhart, Cornet. Gras, Torringa, Verwaal, De la Mar, Schouten. Van Polanen, Hurkmans. HAARL. VOETBALBOND DE COMPETITIE BEGINT! Na een korte zomerrust zal Zondag 16 Sep tember 't voetbalspel weer op onze Haarlem- sche velden hoogtij vieren en maken de di verse teams zich gereed om te brachten in het komende seizoen zoo goed mogelijke resulta ten te boeken. Onder het aanbal eerste klasse bevinden zich verscheidene nieuwe, terwijl wij enkele oude bekenden noode missen. Nu is het nog niet mogelijk om reeds de krachten der ploegen te beoordeelen en al vorens wij ons aan voorspellingen wagen, zul len wij liever de resultaten van de wapen schouw van Zondag afwachten. Het volledige programma luidt: Afdeeling 1 A: E.D.O. 5Kinheim 2 10 uur R.C.H. 3Stormvogels 3 10 Bloemendaal 2Haarlem 3 10 Zeemeeuwen 2Spaarnevogels 10 R.C.H. 4—Schoten 2 10 Afdeeling 1 B: E.D.O. 3—E.D.O. 4 10 Kinheim 3—R.C.H. 5 10 Kennemers 3Spaarnestad 10 Haarlem 4—I.V.O. 12 D.W.O.—E.H.S. 10 Afdeeling 2 A: Beverwijk 2—V.S.V. 4 f 2 VI. Vogels 2Stormvogels 4 10 E.D.O. 6T.H.B. 2 1 10 Spaarnevogels 2Kenau 10 Afdeeling 2 B: Zeemeeuwen 3Vijfhuizen 12 Hillinen 2—E.T.O. 2 RozenprieelE.D.O. 7 10 Afdeeling C: Stormvogels 5Kennemers 4 12 V.S.V. 3Spaamdam 12 D.I.O. 2H.F.C. 3 11.30 Haarlem 3aBloemendaal Vet. 10 Afd. 2 D: DeCeOHaarlem 5 10 VI. VogelsDamiaten 2 D.S.K.Zeemeeuwen 4 10 V.O G.Hillegom 2 10 Afdeeling 3A: Hillinen 3—DeCeO 4 10 Kenau 4V.S.V. 5 10 V.V.H. 3—VI. Vogels 3 10 H.F.C. 6Kennemers 7 10 Afdeeling 3 B: Zandvoort 5—E.H.S. 4 10 Hillegom 4D.W.O. 2 10 Halfweg 3Droste 3 10 SwastikaRozenprieel 2 10 Afdeeling 3 C: Kennemers 8—T.H.B. 3 2 BrederodeKenau 2 2 Beverwijk 4—V.V.H. 2 12 Stormvogels 6I.V.O. 2 12 Afdeeling 3 D: E.T.O. 3—Hillinen 4 12 D.K.T. 2Ripperda 4 10 Bloemendaal 5—Spaarnevogels 3 10 Afdeeling 3 E: Kennemers 10Spaarnestad 2 10 Heemstede 3H.F.C. 5 10 Afdeeling 3 F: Vijfhuizen 2Zwanenburg 2 2 H.S.V. 2—Zandvoort 4 10 Spaamdam 2Bloemendaal 6 10 H.F.C. 7—D.K.T. 10 Afdeeling 3 G: Brederode 2Schoten 4 V.S.V. 6Kennemers 6 12 V.O.G. 2D S.K. 3 12 Droste 2—H.F.C. 4 10 Afdeeling 3 H: Hillinen 5—E.T.O. 2 12 R.C.H. 10Bloemendaal 4 10 Haarlem 6—V.O.G. 3 10 H.S.V.DeCeO 2 12 Afdeeling 3 J: D.I.O. 4Bloemendaal 3 11.30 Kenau 3Kinheim 4 12 E.D.O. 8Beverwijk 3 12 Haarlem 8—Kennemers 9 12 Afdeeling 3 K: Hillegom 3Schoten 3 12 Haarlem 7Zeemeeuwen 5 Heemstede 2D.I.O. 3 10 Afdeeling 3 L: Kennemers 5Kinheim 5 E.H.S. 3—V.V.B. 2 10 D.O.A. 2Schoten 5 10 Afdeeling 3 M: Halfweg 4—Zandvoort 3 10 Ripperda 5Swastika 2 10 T.H.B. 4—E.H.S. 2 10 D.W.O. 3—DeCeO 3 12 JUNIOREN COMPETITIE: Afdeeling A: R.C.H. a—H.F.C. a 12 Haarlem a—Kinheim a 12 V.S.V. aKennemers a E.D.O. astormvogels a 12 Afdeeling B: R.C.H. bSchoten a 2 H.F.C. bZandvoort a 10 ZeemeeuwenHaarlem b 2 Bloemendaal aHillegom a 12 Afdeeling C: Beverwijk a—Stormvogels b H.F.C. cBloemendaal b 12 Haarlem c—V.S.V. b 2 Afdeeling D: V.V.H.—E.H.S, a 12 I.V.O.—E.D.O. c 10 Beverwijk bD.W.O. 2 Brederode—Haarlem d 10 Afdeelig E: T.H.B.—Hillinen b 12 RipperdaBloemendaal c 10 E.T.O.Hillegom b 2 Afdeeling F: H.F.C. dR.C.H. f 12 INSTITUUT HAARLEM Noord, TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel met garantie Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kunsttand, f 3. Iedere l and meer f 1.75 Porcelein of Zilve,"vulling f 3 Goudvulling vanaff 9. Goudkroon vanaf f15 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies I 1 50 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen ran 9-12 en Tan 1-4 unr Zaterdags van 9-12 nnr AVOND SPREEKUUR Maandag, Dinidag, Woenidag en Donderdag 7-9 nnr. BESLIST PIJNL00ZE BEHANDELING door Nederlandsch Tondorie Amerikaansch IdMUdria en (Adv. Ingez. Med.) VI. Vogels—E.D.O. d 12 H.S.V.—'V.S.V. c 2 E.H,S. bKennemers c 12 Afdeeling G: 12 Rozenprieel—Spaarnevogels Heemstede—H.F.C. e 12 R.C.H. gHaarlem e 2 D.S.K.Swastika 12 SCHIETEN. GEWESTELIJKE SCHIETWEDSTRIJDEN VAN BURGERWACHTEN Hieronder volgen de laatste uitslagen van de gewestelijke driedaagsche schietwedstrij den van Burgerwachten in Noord-Holland, ge houden in Overveen: Personeel. Veteranen. Ie prijs J. W F. Fran- soo, Amsterdam 56 pnt. 2e pr. G. H. Luttik. Haarlem, 56 pnt. 3e pr. H. J. van Tongeren. Bloemendaal 56 pnt. 5e pr. F van Pelt. Velsen, 55 pnt. 7e pr. H P. Spoor. Haarlem. 53 pnt. 9e pr. C. L. Lindeman. Bloemendaal. 51 pnt Afdeeling A. Klasse A: le pr. A. van der Wei den, Heemstede. 52 pnt. 2e pr. J. F. Duijn. Haarlem. 52 pnt 9e pr.. J. Handgraaf, Velsen. 49 pnt., 10e pr. H. L. van Amerongen, Heem stede 49 pnt. Afdeeling A. Klasse B. le pr. H. Bröring, Amsterdam. 56 pnt. 3e pr. M. Mooijekind, Bloe mendaal, 55 8 pnt. 5e pr. L. A. Duijn. Haarlem 55 pnt.. 9e pr. II. Korf, Velsen. 53 pnt.. 11e pr W. P. Maris. Velsen, 52 pnt. 12e pr. P. van der Speijk. Velsen. 52 8 pnt., 13e pr. J Langbroek, Velsen. 52 7 pnt. Afdeeling A. Klasse C. le pr. W. Lensen Bloemendaal 54 punten, 2e pr. A. J. Handgraaf Velsen 54 punten. 6e pr. W Belien Bloemen daal 53 punten, 9e pr. J A. C. Bartels Haar lem 53 punten, 13e pr. K. v. d. Belt Bloemen daal 52 punten. 15e pr. L. v. d. Hulst Bloemen daal 51 punten, 19e prijs D. Koers Haarlem 50 punten. Vrije Baan le klasse: le prijs H, Rigter Bla- ricum 90 en 8x30. 4e pr. Ch. F Visse Bloemen daal 90 en 1x30. 5e pr. P. Langendonk Bloe mendaal 89 en 4x29. 6e pr. H J. Prins Bloe mendaal 89 en 3x29 en 4x28. 10e prijs J. J. Blauwhof Heemstede 88 en 6x29. Vrije baan 2e klasse; le prijs L. J Spoor Hil legom 88. 2e prijs A J. Handgraaf Velsen 87. 6e prys P. E. G. Grimmon Haarlem 85 en 30 28.27. KORFBAL OM HET KAMPIOENSCHAP VAN VELSEN. Zondag 16 Sept. zullen op het SV -terrein bij de Ruïne van Brederode de jaarlijksche korfbalwedstrijden worden gehouden om het kampioenschap van Velsen. De beker wordt dit jaar verdedigd door Sport Vereent. Door verschillende omstandigheden zijn eenige vereenigingen verhinderd, zoodat slechts mededoen de Kennemers. de Thorn en Sport Vereent. De wedstrijden beginnen om 14 uur en zijn geëindigd om 17 uur De speeltijd bedraagt 2 x 20 minuten zonder rust. PAARDENSPORT INTERNATIONAAL CONCOURS HÏPPIQUE TE MüLHEIM. Vrijdag is het internationaal concours hip- pique te Miilheim-Raffelberg begonnen. In dit belangrijke concours start een flink aantal Nederlandsche amazones eji ruiters. In de Drussuurproef om den Uhlenhorst- prijs, een councours voor rijpaarden, werd Ritmeester Fouquet (Duitschland" eerste met „Necker", Tweede werd onze landgenoote mej Pauptit met „Preussenjager". Luitenant Pahud de Montagnes bezette met het paard „Madel wie Du" de vierde plaats. In het concours jachtspringen klasse M handicap won het paard „Oscar" bereider Helm (Duitschland), terwijl de Duitsche ama zone mevrouw Von Opel tweede werd met „Arnim". Op de achtste plaats kwam luit. Jhr. van Lennep met ..Danseuse Rose", terwijl Lui tenant Pahud de Mortagnes 12e werd met „Marcroix". A1.j deze deelnemers maakten 0 fouten, doch de tijden beslisten. Een eervolle vermelding kregen in ver band met een foutloos parcours de Neder landsche officieren Luitenant Pahud de Mor tagnes met ..Modeste". Luit Heuff met ..Gür- stenruf". Luit. Heuff met ..Isolde" en Luite nant Greter met .sTrixie", alsmede de heer Pasman met „Adda" en „Lotka". KRACHTSPORT SUCCESSEN DER JEUGDLEDEN VAN D.O.K. Als nabeschouwing van de wedstrijden om het kampioenschap van Noord-Holland zij vermeld de pracht-prestaties welke de jeugd afdeeling. die voor het eerst in de grootere af deeling uitkwam, behaalde. Bos. Kartman, Monné en Boeree werkten resp. 6. 5. 3 en 2 partijen. J. Steenbeek moest 4 partijen ver werken doch doordat hij niet goed in conditie was kon hij zich niet plaatsen. D.O.K. kan met trots op dezen dag terug zien, want zij zal weer spoedig nieuwe successen met deze leden kunnen boeken. Reeds zij gemeld dat Kart man den 2en prijs behaalde Morgen moeten de heeren H Groeneveld in de le afd. Vedergewicht, C. Groeneveld le afd. Lichtgew Duin. Midden B gew 2e afd. en F. Groot midden C. gew. 2e afd. hun titel verde- ROEIEN. Eerste heat oude skiff voor Kopechy. Vrijdagmiddag werd op de Ringvaart bij Sloten een aanvang gemaakt met de wed strijden van de Holland-bekerwedstrijdver- eeniging en den Amsterdamschen Roeibond. welke tevens als sluitingswedstrijden van het seizoen golden. Er stond een vrij sterke wind schuin over de baan, terwijl er ook een lichte tegenstroom geconstateerd weid. Begonnen werd met de eerste heat van het nummer Jonge skiff B Dit nummer leverde voor Ten Houten een zeer gemakkelijke overwinning op doordat zijn tegenstander nog voor dat de helft van de baan bereikt was omsloeg. Beide roeiers hadden een goeden start en gingen gelijk. Het aanvangstempo bedroeg voor Ten Houten (Willem IIIi 12.21 en 38 en voor Willy Füth (Duitschland) 8.18 en 36. Bij 900 Meter ongeveer slaat de Duitscher om. Ten Houten stopt en wil hulp verleenen. De kamprechter beduidt hem. dat hij door moet roeien. Hij gaat nu rustig door en be reikt in 9 min. 38 sec. de finish. Het tweede nummer, de eerste heat van de Oude Skiff voor den Holland-beker levert ook niet veel fraais op. Dit gaat tusschen Robert Kopecky „Nor- mannen Weenen" en Orlow Andersen Soe Royale Nautique Anversoise). Er wordt slecht gestart. Reeds direct was de Oostenrijker voor en bij 500 Meter was het verschil reeds eenige lengten. Van strijd was geen sprake en Ko pecky kon rustig verder roeien. Met grooten voorsprong gaat hij in 8 min. 41 sec. door de finish. Ook de volgende race, de eerste heat van de Overnaadsche skiff tusschen Lulofs (De Hoop) en Moscow (Po seidon) was niet bijzonder belangwekkend. Moscow lag direct voor en bij de 500 Meter wa* het verschil reeds drie lengten. Lulofs bleek over groote vechtlust te beschikken en deed af en toe pogingen om bij te spurten doch steeds tevergeefs. Moscow won gemakkelijk in 9 min. 27 3/5 seconde. Vervolgens werd gestart voor het nummer Amsterdamsche vieren de eerste heat tusschen A.R.S.A. en Willem III. Er werd goed gestart. Arsa loopt met een tempo van 9—17 en 33 slagen in de eerste kwart, halve en heele minuut reeds direct een halve lengte uit. hetgeen steeds meer wordt Bij 1000 M. is het verschil al 1 1 4 lengte. Wil lem III roeit zeer slecht, terwijl het sturen ook niet bijzonder fraai is waardoor zij steeds dicht langs den wal zitten. Met 3 lengten voor sprong gaat ARSA in dien tijd van 8 min. 39 sec. als eerste door de finish. Na een pauze van ruim anderhalf uur werd de eerste beslissing verroeid. liet was die in het nummer Double scull. Aangezien In de nummers double scull se niores en juniores slechts één inschrijving was binnen gekomen, trokken de seniores Nor mannen i tegen de juniores 'Het Spaarne) welke laatste een voorgift van 15 seconden kregen. '..Normannen" uit Weenen met Robert en Anton Kopecky en „Het Spaarne" met A. Fi scher en H. van Heerikhuizen)Dit werd de eerste mooie race. De Haarlemmers gaven keurig partij en geruimen tijd hadden de Oostenrijkers nog geen kans om in te loopen. De laatste halve kilometer vooral, toer. de Haarlemmers wat af gingen zakken, liepen zii geweldig in. Zij vormden een mooi geheel en roeiden met een baan tempo van 28. Zij slaag den er in ruim vijf lengten in te loopen. en kwamen met 1 1 2 lengte achter de Haarlem mers door de finish. De tijd van ..Normannen" bedroeg 8 min. 6 sec. die van „Het Spaarne 8 min, 17 1 5 sec De volgende race. de le heat van de Jonge Skiff A was weer verre van fraai. Aan den start ver schenen R. Roosen .'S R N A-Antwerpen) en Willy Fueth (Victoria-Berlijn). De Duitscher bracht het er nu beter af dan tegen Ten Hou ten. De Belg, die slecht waterwerk liet zier en niet al te best in de boot zit. ligt reeds di rect achter. Bij de 500 M. bedraagt het ver schil wel 4 lengten en later wordt dit nog meer. De Duitscher bereikt met grooten voor sprong de finish in 8 min. 49 sec. Het slot van den eersten dag werd gevormd door de' le heat van het nummer Vier zonder stuurman. Hiervoor verschenen aan den start de ploe gen van „De Hoop" en „De Maas". De Rotter dammers sloegen 1120 en 38 in de eerste kwart, halve en heele minuut tegen de Am sterdammers 10—19 en 34 Bij de 500 Meter hebben de Rotterdammers een voorsprong van ongeveer ruim 1 4 lengte. Als de 1COO M ge passeerd zijn. is het juist andersom geworden De Amsterdammers zitten zeer rustig in hun boot en vormen een goed geheel. Hoewel de boot van ..De Maas" beter in balans ligt dan die van .De Hoop" en de Rottierdammers al het mogelijke doen om bii te komen, mocht hun dit niet gelukken. Met 3 lengten voor sprong gaat ..De Hoop" in 7 min. 50 sec. als eerste door de finish. De wedstrijden worden Zaterdagmiddag voortgezet met de finales, HILVERSUM. 1875 M. -V. A R A Morgenrood" Otto de Nobel. ..De Stem des Volks" afd. Rotterdam, met bege leiding van het Philharmonisch Genootschap, aldaar. 9.04 Postduivenberichten. 9.06 Tuin- bouwhalfuurtje S. S. Lantinga „De ontwikke ling van het volkstuin wezen". 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. Fantaisie dialogio. Boelmann. 9 45 Van Staat en Maatschappij door A. Pleijsier. 10— Sluiting. V P. R. O. 10 30 Kerkdienst uit de doopsge zinde Kerk te Utrecht. Spr. Ds. P.J Giasz Organist Jac. Mooienboel. 12 Sluiting. A.V.R. O. 12 Tijdsein A V.R.O.-Klok 12.01 Filmpraatje door L J Jordaan „Filmmede werkers vóór". Het Nederlandsche Publiek en de Nederlandsche film. 1230 Kavacs Lajos en zijn orkest, met tusschenspel van gramo foonmuziek. 2 Boekenhalfuurtje. Dr. P. H. Ritter Jr spreekt over het nieuwe boek van Alfred Neumann „Nieuwe Caesar" 2.30 Zang door het Mannenkoor „Kunst na Arbeid", Amsterdam. Dirigent W Kools. met tusschen spel van gramofoonmuziek 5 Sluiting V. A. R A. 5.— Men vraagt en Wij Draaien. gramofoonplaten waarom gevraagd is. 515 Orgelspel door Cor Steijn. 5 30 Het Don Ko- zakkenkoor, o.l.v. Serge Jaroff. (gram. platen) 5.45 Cor Steijn, orgel en Harry Wiggelaar, viool. 6Sport van den dag. 6.20 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 7.— Veertig jaar S'ads- schouwburg te Amsterdam. Op Zaterdag 8 September 1934 heeft men het verleden doen herleven De verschillende gezelschappen, die sinds 1894 de Stadsschouwburg bespeelden worden ten tooneele gebracht Van hel ten ge- hoore gebrachte heeft de V A.RA, korte frag menten op gramofoonplaten vastgelegd. 8.— Sluiting. A.V.R.O. 8— Tijdsein A.V.R.O.-Klok. 8.01 Nieuws en Sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Het Omroep-Orkest onder leiding van Nico Treep, Solist: Herbert Ernst Groh, tenor. 9.15 Radio journaal. 9.30 Kavacs Lajos en zijn orkest, met tusschenspel van gram. muziek. Ij.15 Verduurzaamde mclodiën. 10.30 Kovacs Lajos en orkest m.m.v. Topy Glerum. 11. Gramofoonplaten. 12.Tijdsein A.V.R.O.-Klok 12.Sluiting. HUIZEN 301 M. K.R.O. 8.30 Morgenwijding door pater J. Corver. N.C.R.v. 9.30 Gewijde muziek 9.45 Kerkdienst uit de Geref. Kerk. (Wesierkerk) te Delft. Voorganger Dr. W. H. Gispen. WHzn. Organist. 12.15 Sluiting. K.R.O. 12.15 Het Kro-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 1.Katholieke wederopbouw. I Prof. A. van Rixtel S. C. J. „De Bouwers van nu." 1.25 Het Kro-Orkest 2 - Gram muziek 2.10 Boeken en schrijvers „Chrisendom.Jodendom, Germanendom" van Kard. Faulhaber, verta ling Ant. van Welsem, Besproken door Anton van Duinkerken. 3 20 Gram. muziek. 3.40 Het dameskoor „Davolt". 4.— Gramofoonmuziek. 4.30 Ziekenhalfuurtje door Pater Rothoff. N.C.R.V. 5— Gewijde muziek door een Dames-ensemble o.l.v. Ferdinand Kloek. 5.45 Kerkdienst uit de Ned Herv. Kerk (Muider- kerk) te Amsterdam. Voorganger Ds. R. Dijk stra. 7.30 Gewijde Muziek. 7.45 Sluiting. K.R.O. 7.45 Katholieke Wederopbouw II „Het Hedendaagsche Europa", De toestand hier en nu door Prof. H. F. Heezemans. 8 15 De KR.O-Boys o.l.v Piet Lustenhouwer. 10.30 Klein-Koor o.l.v. Jos. H. Plekkers. 11.—Sluiting LUXEMBURG 1304 M. 12.Engelsche dag. Gevarieerd Engelsch concert, l.— Dansmuziek. 1 30 Gevarieerd programma van lichte muziek. 2 Gevarieerd concert. 2.45 Dansmuziek. 4.— Gevarieerd gramofoonplatenconsert. 5— Gevarieerd con cert. 8.— Dans- en filmmuziek. 9.— Geva rieerd Engelsch concert. 10.Lichte muziek. 10.30 Dansmuziek. KONINQSTR.27, TELEFOON14609 Officieel PHILIPS REPARATEUR N.V. MAANDAG 17 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 ML VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. VPRO 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 „Juffrouw Betsie". Een schets van Herman Salomonson, voor te dragen door Rolien Numan. 10.35 Orgelspel door Cor Steijn. 11.00 „Een onaangenaam mensch". Een tweetal schetsen van Harry Schreck, vertaald en voor le dragen door Rolien Numan. 11.20 Gramofoonmuziek. 1200 Klein-Vara-ensemble olv. Frits Bakels. 12 45 The Hodlars. accordeon, spelen. 100 Klein- Vara-ensemble olv. Frits Bakels. 2.00 Zender verzorging. 2 15 Gramofoonmuziek. 2 30 Voor de vrouwen Fie Har tog „Hoe houden we onze kinderen bezig". 3 00 Notenkrakers onder lei ding van Daaf Wins. 3.45 Overschakelen naar den zender Kootwijk 4.00 De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 4 30 Na Schooltijd. Carel Rijken vertelt: „Waarom de wespen geen vacantie kregen". Rijken. 5.00 Gramofoonmuziek. 5 30 De Flierefluiters onder leiding van Jan van der Horst, met medewerking van Albert de Booy, zang. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.05 De Flierefluiters olv. Jan van der Horst. 6 30 Mu zikaal babbeltje door Piet Tiggers. 7.00 Per spectieven in de dichtkunst. II. Causerie over de beteekenis der poëzie en verklaring der teksten, te houden door Martien Beversluis. 7.20 Orgelspel door Joh. Jong. 8 15 Vaz Dias. 8.30 Vara-orkest olv. Hugo de Groot. 9.00 .De Gek met de Bijl". Een Japansch sprookje door Eduard Reinacher, vrij en Rhythmisch bewerkt, door Martien Beversluis. Opvoering door liet Vara-Tooneel olv. Willem van Cappellen. 10 00 VARA-orkest olv. Hugo de Groot 10.15 Vaz Dias. 10.25 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN 301,5 M. NCRV. 800 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door Ds. N. P. E. G van Uchelen. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. Uit „Zee en Heide" van G. F. Has pels. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Politie berichten. 12.15 Orkestmuziek. 12.30 Orgel concert door Jan Zwart uit de Luthersche Kerk, Kloveniersburgwal, Amsterdam. 2.00 Uitzending voor scholen. 2 45 „Beantwoording van vragen over kamerplanten", door A. J. Herwig. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.45 Zender verzorging. 4.00 Bijbellezing door Ds. J. van der Meulen. 5.00 Bespeling van het Studio orgel door L Blaauw. 6.30 Vragenuurtje. 6.58 Zenderoverschakeling. 7 00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek of een greep uit het Dagelijksch Gebeuren. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 Gramofoonmuziek. 8 15 Concert door het Bachkoor en orkest der Bethlehemkerk te Den Haag. 9.00 P M Lege- ne: „Wat heeft de Christelijke Zending ge durende twee eeuwen bereikt". 9 30 Vaz Dias. 9.40 Gramofoonmuziek. 10 00 Vervolg; Con cert door het Bachkoor- en orkest. 10.45 Gra mofoonmuziek. 11.30 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9