ONZE EERSTE KLASSERS IN DEN STRIJD De Tweede Klassers KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN. RESERVE 1E KLASSE MAANDAG 17 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 AFDEELING I. Eerste klasse: H. F. C.Feijenoord 12 D. H. C R. C. H. 3—3 AjaxXerxes 3o Overmaas—V. S. V. 5—5 Tweede klasse A: HilversumD. O. S. 01 B. F. C.—Hercules 1—3 Blauw WitO V. V. O. 11 KinheimA. F. C. 21 O. S. V.Alcm. Victrix 27 Tweede klasse B: BloemendaalWest Frisia 22 VeloxW. F. C. 32 E. D O—T. O. G. 1—1 Spartaan—Zeeburgia 2—3 Z. V. V.—'t Gooi 1—1 Derde klasse B: W. M. S.Purmersteijn 73 D. W. V.—Halfweg 5—1 A. P. G. S.Zeemeeuwen 43 D. J. K.—S. D. z. 0—0 O. D. E.—Z. R. C 4—2 Vierde klasse B: Rivalen—Meervogels 12 WestzaanUitgeest 36 Q. S. C.Zaanlandia 12 ZilvermeeuwenVerkade 21 Vierde klasse D: J. O. S.Wilhelmina Vooruit 80 T. D. O.Neerlandia 34 Avanti—R. C. A. 24 Reserve eerste klasse: Haarlem 2H. F. C. 2 54 Blauw Wit 2Hilversum 2 62 Zeeburgia 2Ajax 2 32 R. C. H. 2—E. D. O. 2 2—1 Z. F. C. 2Stormvogels 2 50 Reserve tweede klasse A: V. S. V. 2—V. V. A. 2 1—0 West Frisia 2 K. F. C. 2 3—1 T. O -G. 2—H. R. C. 2 1—4 W. F. C. 2—W. M. S. 2 3—1 Reserve derde klasse A: Assendelft 2Hollandia 2 05 De Kennemers 2Z. V. V. 2 12 Helder 2—Q. S. C. 2 5—1 Z. F. C. 3—Alcm. Victrix 3 3—2 AFDEELING II Eerste klasse: StormvogelsHermes-D.V.S. 00 D. F. C.—Z. F. C. 2—0 Sparta—D. W. S. 3—2 H. B. S.—Excelsior 1—2 K F. C.—Haarlem 1—1 Tweede klasse A: H. V. V.— C. V. V. 3—1 D. C. L.Emma 11 FortunaQuick 14 AlphenB. E. C. 31 U. V. V.—Unitas 4—2 Tweede klasse B: GoudaNeptunus 21 S. V. V.—V. D. L. 3—1 Hoek van HollandR. F. C. 10 Steeds HoogerDe Hollandiaan 40 O. D. S.Olympia 22 Derde klasse A: Hillegom-Laakkwartier Celeritas—Alphia Zand voortDe Kennemers L. F. C—R. V. C. Reserve eerste klasse: C. V. V. 2—Sparta 2 Hermes-D.V.S. 2Feijenoord 2 Xerxes 2—H. B. S. 2 A. D. O. 2—S. V. V. 2 Excelsior 2D. H. C. 2 AFDEELING III Eerste klasse: P. E. C.Wageningen Vitesse—A. G. O. V. V. TubantiaEnsch. Boys EnschedéHeracles Go ahead—Z. A. C. 2e klasse A: RigtersbeekGolto Zwolsche Boys—U. D. BorneR. O. D. A. K. H. C.—Hengelo Robur et VelocitasPhenix 2de klasse B: N. E. C.Arnhemsche Boys Be Quick—S C. H. TheoleA. Z. C. W. V. C.Zutphania RhedenQuick AFDEELING IV. Eerste klasse: M. V. V—N. A. C. Longa—Juliana BleijerheideP. S. V. EindhovenNoad Willem n—B. V. V. AFDEELING V Eerste klasse: VeendamH. S. C. Frisia—G. V. A V. Be QuickSneek VelocitasLeeuwarden AchillesFriesland 5—2 7—1 2—2 0—1 4—5 2—2 2—3 1—4 62 1-*1 2—3 4—0 2—1 2—0 5—1 2—3 8—1 3—5 2—2 3—1 3—4 3—0 1—2 3—4 3—4 5—2 0—0 3—1 3—2 3—0 0—6 4—2 5—1 0—0 Het Programma voor Zondag. AFDEELING I Eerste klasse: FeijenoordA. D. O. R. C. H.—H. F. C. XerxesD. H. C. V. S. V.—Ajax V. U. C.Overmaas AFDEELING II Eerste klasse: Z. F. C.Stormvogels. D. W. S—D. F. C. ExcelsiorSparta Hermes-D. V. S.—K. F. C. (Haarlem en H. B. S. hebben een vrijei Sondag) E.D.O.T.O.G. (1—1) Den eersten competitie-wedstrijd heeft E. D. O. niet kunnen winnen. Na de goede re sultaten van de nederlaagwedstrijden hadden we meer van het E.D.O.-elftal verwacht. Ge let op het spel, mogen we toch niet klagen. Er is door het geheele elftal hard gewerkt, maar wat er ook gedaan werd. het wilde dit maal niet lukken. Van stonde af aan is de thuisclub in de meerderheid geweest, maai er werd door de Amsterdammers zóó flink verdedigd, dat er geen doorkomen aan was. Zelfs werd het doelpunt, dat door E.D.O. werd gescoord, op gelukkige wijze verkregen. Het elftal van E.D.O. is als volgt: H. de Waarcl. K. Zandstra, H. Boeree. Th. v. d. Putten. Perukel, Oomen, Nottrot, v. Geemen, Goemaat. Koppen. Spek. Direct gaat E.D.O. op het doel van T.O.G. af. Het blijkt al spoedig dat T.O.G. zich .tot het uiterste zal verdedigen. Vooral de rechtsback weet steeds de aanvallen te breken. De uit vallen van T.O.G. zijn geheel zonder gevaar; van eenig systeem is geen sprake. Heit aantal hoekschoppen op het T.O.G.-doel is niet te tellen, maar doelpunten blijven uit. Bovendien is de T.O.G.-doelman uitstekend op dreef. Ver- sohillende keurige E.D.O.-aanvallen hebben geen resultaat. Eenmaal moet De Waard zelfs al zijn talenten toonen bij een scherp schot van den rechtsbuiten. Rust 00. Na de thee komen de Amsterdammers in de meerderheid, maar hun aanvallen hebben niet veel te beteekenen. Wel is waar wordt er hard gewerkt door de Amsterdammers, maar gevaarlijk zijn zij niet. Toch hebben zij na eenigen tijd succes: de bal verdwijnt achter De Waard. (0—1). E.D.O. heeft steeds het beste van het spel. maar het wil niet dezen middag. Perukel gaat dan linksbinnen spelen en Koppen midhalf. Corner op corner wordt op het T.O.G.-doel ge nomen, maar succes blijft uit. Als men reeds denkt aan een nederlaag, komt toch nog de gelijkmaker. Uit een vrijen trap springt de bal via de beenen van Goe maat in het TO.G.-doel. Nog even volgt een krachtsinspanning van de thuisclub om nog een overwinning te be halen, maar tevergeefs: de uitslag blijft 11. BloemendaalWest-Frisia (22) De wedstrijd tegen West Frisia, waarmede de Bloemendalers op eigen terrein de compe titie openden, was vooral voor de rust van goecl gehalte. De witten speelden in die eerste helft dikwijls fraai. Het was dan ook wel min of meer tegen de verhouding in dat de gasten in die periode op een gegeven moment met 20 kwamen voor te staan. Het begin was voor de thuisclub niet for tuinlijk, daar zij reeds bij één der eerste aan vallen van West Frisia haar back Jonkergouw wegens een knieblessure zag uitvallen. Het spel ging gelijk op. Mogelijk waren de aanvallen der bezoekers iets talrijker, doch gevaar scheen er toch meer voor het Enkhui- zer doel te dreigen, daar Bloemendaal's vleu gelspelers het leder herhaaldelijk goed voor den goal plaatsten. De West Frisia-verdediging wist echter stand te houden Met een fraai vleugelschot opende de rechtsbuiten der gasten na 20 mi nuten de score. (01). Een kwartier vóór het einde beoordeelde de witte doelman een als voorzet bedoelden bal wederom van den rechtsbuiten Peereboom niet geheel juist, met als gevolg een twee de doelpunt voor de bezoekers. (02) Niet ontmoedigd gooiden de Bloemendalers er nog een schepje op; zij smaakten 't genoe gen om door J. kohier met een kopbal uit een voorzet van Kammeijer 'n tegenpunt te maken (1—2). Het verrassende element, dat het spel tij dens de eerste helft kenmerkte, bleek na de hervatting voor een groot deel verdwenen. 7Een kwartier na de rust wist Van Gelder, wederom uit een van rechts toegespeelden bal, op solide wijze de balans in evenwicht te brengen. (22). Hierna trad van beide zijden een merkbare verslapping in, waaruit het spel zich niet meer mocht verheffen. Van krachtsverschil was weinig sprake, doch men kon het den spelers aanzien dat het eerste gedeelte van den strijd veel van hun krachten had ge vergd. Voor beide doelen ontstonden enkele gevaarlijke momenten, doch over het alge meen beheerschten de respectieve verdedigin gen het spel zonder veel moeite. Tegen het einde kwam West Frisia nog even gevaarlijk opzetten, doch de witten voelden niets voor een nederlaag op eigen grond. Met een ongewijzigden stand kwam het einde van deze ontmoeting, welke het vrij talrijke publiek ongetwijfeld wel zal hebben bevredigd. Rest ons nog te vermelden dat Robken voor Jonkergouw bij Bloemendaal inviel en De Wilde hierdoor naar de backplaats verhuisde. Bloemendaal had de volgende opstelling: De Haas. Jonkergouw, Immer, De Wilde, H. Beijk. Leemhuis. Kammeijer, De Bock, J. Kohier, v. Gelder. v. Leuven. KinheimA.F.C. (21) Kinheim zette het seizoen goed in met een overwinning tegen het lang niet zwakke A. F. C. Voor de rust waren het vooral de Am sterdammers, die den toon aangaven en met een goed open spel het Kinheim-doel be dreigden. Hier was echter het bekende trio Druyven-Rozemeyer-Stals direct op volle kracht, iets wat niet gezegd kan worden van de voorhoede, waarin het niet wilde lukken en in mindere mate van de halflinie, welke zich echter spoedig inspeelde. A. F. C. begon in een snel tempo, waarbij het goede werk van haar halflinie opviel. Druyven kon enkele malen ternauwernood redden; hij moest na een kwartier zwichten voor een hard schot van Ellens, dat via den paal doel trof. (01). Kinheim kwam er iets beter in, zoodat ook enkele gevaarlijke momenten voor het A. F. C. doel ontstonden, doch over het algemeen werd het spel te kort gehouden. Rust 0J. Na de rust begon Kinheim met een vlugger tempo, zoodat we eenigen tijd een gelijk op- gaanden strijd te zien kregen, waarbij beide achterhoeden volop werk kregen. Michel Jr. schoot tegen den onderkant van de lat en Druyven kon eens redden door uitloopen. Toen kwam Kinheim steeds meer in den aan val. Een kwartier na de rust kreeg II. Groe- neveld het leer goed toegespeeldeen A. F. C.- back werd door hem gepasseerd en onhoud baar was de gelijkmaker ter wereld (11). Keurig gesteund door de halflinie kwam Kinheim steeds weer terug. Michel Jr. kopte een harden voorzet rakelings langs het doel, doch een kwartier voor het einde kreeg hij een bal toegespeeld; met drie A. F. C.-ers om zich heen maakte hij den bal keurig vrij, om daarna onhoudbaar in te schieten (21). A. F. C. raakte hoe langer hoe meer uitge speeld, waardoor Kinheim bijna steeds aan vallend was. Er werd niet cneer gescoord zoodat door Kin heim een kleine maar verdiende overwinning werd behaald. RESERVE 2e KLASSE A. V.S.V. 2—V.V.A. 2 (1—0) V.S.V., dat Van der Wint onder de lat had, heeft slechts met groote moeite van V.V.A. II kunnen winnen. De Amsterdammers toch demonstreerde een aardig partijtje en had het hun even meer meegezeten of waren de beide V.S.V.-achterspelers Kok en Broek niet zoo goed op dreef geweest, de V.V.A.'ers had den ongetwijfeld één puntje mee naar Am- msterdam genomen. Vooral hun midvoor moest danig bewaakt worden. Het doelpunt, dat V.S.V. beide punten be zorgde. werd door Bouwens reeds in de eerste helft gescoord. Had het spel ter linkerzijde ook zoo goed gevlot als rechts, dan was de overwinning ongetwijfeld grooter geweest. R.C.H. 2—E.D.O. 2 (2—1) R.C.H. 2 heeft het seizoen goed ingezet dóór met 21 van E.D.O. 2 te winnen. Het geheele elftal speelde goed en was vrijwel geregeld in de meerderheid, zonder nochtans deze behoor lijk in doelpunten uit te drukken. Zoo ont stond het eerste doelpunt na, fraai werk van Kedde, echter nog met medewerking van een der E.D.O .ers; kort daarop kogelde dezelfdel speler buiten bereik van den. doelman tegen de lat. Wel was daarna E.D.O. enkele oogenblikkeni in de meerderheid, de rust ging echiter met een 10 voorsprong voor R.C.H. in. De tweede helft gaf vrijwel hetzelfde spot beeld. R.C.H. regelmatig aanvallend, voor doel echter niet doortastend genoeg. Toch ge lukte het Ruigrok den stand op 20 te bren gen. waarna kort voor het einde E.D.O. nog een tegenpunt wist 'te scoren. Het einde kwam met een volkomen verdien de 2—1 overwinning voor de thuisclub. H.F.C.-Feijenoord (1-2) De eerste wedstrijd aan de Spanjaardslaan Is er een geworden van een goed gehalte. Beide ploegen speelden een enthtusiast spel. waarbij de techniek en tactiek niet vergeten werden. Hoewel Feijenoord eenige invallers had, ble ken de invallers zich uitstekend aan te passen aan het bekende spel van de gasten. H. F. C. heeft zich met hand en tand ver dedigd; had hij in de eerste helft eenig geluk gehad en had haar voorhoede toen wat beter geschoten, dan waren er zeker wel een paar doelpunten gekomen. Van Heel speelde weer een gave partij voetbal; hij stuwde zijn voorhoede steeds op. De H. F. C. achterhoede, met Dorsman aan het hoofd, wist meestal wel raad met de aan vallen der gasten. Jammer was het dan ook, dat een kwartier na de rust een kleine inzin king in de H. F. C. gelederen noodlottig werd voor de thuisclub; in deze periode werden beide Rotterdamsche doelpunten gescoord. Onder leiding van scheidsrechter Israels stellen de volgende elftallen zich op: Feijenoord: Van Male, Bul. Wiirsten, J. Pauwe, Smit, Van Heel. De Greef, Hendriks, Barendregt, Sinke. Linssen H. F. C.: Hagenaar, Van Baasbank, Koper, Höck, Chapon, Denijs, Kruijer, R. Jongeneel, Dorsman, P. Jongeneel, Van der Togt. Al dadelijk ontwikkelt zich een snel op en neer gaand spel: de goals zijn om beurten in gevaar. Bij H. F. C. komt het gevaar vooral van Hagenaar, die met zijn snelle rushes en kele malen groote verwarring sticht in de Feijenoord-achterhoede. De eerste kansen komen voor H. F. C., Höck en Koper staan plotseling alleen voor Van Male; beide keeren echter weet de lange Feijenoord-keeper te redden. Deze twee H. F. C.-spelers missen even later onbegrijpelijk een prachtige, opgelegde kans. Toch zitten de gasten ook niet stil; van der Togt mag ook eenige malen niet over geluk klagen, als twee kort achter elkaar ingescho ten ballen achtereenvolgens door Dorsman en Denijs uit het doel gekopt worden. Voor de rust echter weten geen der beide voorhoeden het net te vinden. Na de hervatting echter begint Feijenoord in een sneller tempo: H. F. C. zakt iets af en na eenige minuten heeft een goede aanval der gasten succes. Sinke benut een niet vol doende weggewerkten bal van Barendregt (0—1). Kort hierop heeft Sinke wederom succes, als hij met een fraaien kopbal Van der Togt ten tweeden male passeert (0—2). H. F. C. komt nu langzamerhand haar in zinking te boven; het korte spel wordt weer afgewisseld met lang spel; de gasten komen daardoor weer in de verdrukking. Eindelijk heeft een goede center van Koper naar Van Baasbank het gewenschte resul taat, laatstgenoemde schiet den bal langs Van Male (1—2). Beide partijen werpen zich nu met hun laatste krachten in den strijd: een omzetting in het elftal van H. F. C. blijkt een verbete ring; Feijenoord wordt geheel in de verdedi ging gedrongen. Van Heel brengt vele malen redding: de H. F. C. voorhoede kan er niet meer doorko men. Onder groote spanning komt het einde met onveranderden stand. Stormvogels- Hermes-D.V.S. Zooals de wedstrijden om den Spaernebeker reeds hadden getoond, telde de voorhoede van Stormvogels weinig goede schutters en tem po-spelers. In den eersten corupetitie-wedstrijd ls dit nog eens duidelijk onderstreept, want het aantal werkelijk goede schoten, dat gelost werd, is gemakkelijk te tellen en kwam nog in hoofdzaak van Ketting en de beide mid denspelers Fijen en Prins. Door gebrek aan tempo en zich juist op stellen zagen Van Pel en Effern zich voort durend door Schiedamsche verdedigers om ringd. Ook van der Steen vonden we niet zoo goed als anders. Gelukkig voor de Vogels was de verdedi ging grootendeels goed op dreef, want al maakte de Hermes-aanval ook al geen gewel digen indruk, bij een iets mindere verdedi ging hadden Van Oort c.s. doelpunten ge maakt. Alleen bij Tol-van der Velde klopte het niet altijd en dit maakte De Jong tot een uiterst gevaarlijken speler. Van de keepers moet Beun al spoedig in actie komen. Na een schot van De Waard het veld te hebben ingestompt, schiet Ket ting onmiddellijk in, maar ook nu doet de doelman zijn plicht. Bij de Schiedammers is het Van Oort, die de aandacht der Stormvogels-defensie vraagt door zijn stevig doorzetten. Haak es. hebben er echter goed het oog in. Hollenberg krijgt dan ook niet veel te doen. Beun's doel beleeft vooral door toedoen van Ketting en De Waard benauwde momenten. Voorloopig zijn corners echter slechts net eenige. resultaat. Deze worden over het ge heel wel goed genomen, doch Pettinga, Schef- fers en Bergkotte weten er raad mee. Na 25 minuten spelen maakt Hermes aan de Stormvogels-meerderheid een einde. Het is vooral de stevige Van Oort, die het Haak c.s. lastig maakt. En ook de Jong is een gevaarlijk speler, mede doordat Tol maar matig op dreef is. Hollenberg moet er nu vaak aan te pas ko men, meer dan Beun aan de overzijde. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat Van Pel cn Effern absoluut niet tegen Pettinga c.s. zijn opgewassen; van het binnentrio moet feite lijk alleen Ketting het werk opknappen. Wanneer Hollenberg een vrijen trap van Bergkotte mooi heeft gestopt, is het rusten. (0—0). Nauwelijks is de strijd hervat of Ketting krijgt zijn kans. Op grooten afstand lost hij een vliegend schot, dat aan Beun groote moeilijkheden brengt. Hij werkt den bal vlak voor Van Pel's voeten, die nu naast schiet. Stormvogels is nu veel sterker. De Schie dammers zetten alles op de verdediging, zoo dat er bijna geen doorkomen aan is. Toch ziet Fijen kans een schot te lossen, dat net tegen de lat komt. Plotseling zien we de Jong er snel tusschen uit trekken. Hij zet scherp naar den vrijstaanden Van der Tuyn, die van dichtbij overschiet. De Hermes-uitvallen blijven de volle aan dacht eischen. De invaller van Van der Vaart komt tot tweemaal toe alleen voor Hollenberg doch hij schiet even zooveel malen naast Ook het schieten van Stormvogelszijde is niet best. of liever men komt door gebrek aan tempo en het feit. dat Hermes met drie backs speelt niet aan schieten toe. Even speelt Stormvogels met tien man, als Van Pel verdwijnt. Spoedig is Haak Jr. pre sent. Deze gaat rechtsback, Haak Sr. rechts binnen spelen. K.F.C.-Haarlem (1-1) Het "was voor de roodbroeken geen gemak kelijke taak om de afdeelingskampioenen met hun veel besproken spelsysteem van het vorig seizoen in het eigen hol te moeten be kampen. Wel kwam K.F.C. met vier invallers uit, maar een zwak elftal was het geenszins; aan het spelsysteem bracht dit elftal geen verandering. Nu we de Koogsclie club aan het werk heb ben gezien, moeten we verklaren van dit af brekende partijtje voetbal, zooals dit dezen middag werd gespeeld, geen bewonderaars zijn. Het spel van Haarlem was van heel wat be ter gehalte; het gelijke spel was voor K.F.S. dan ook wel wat gefiatteerd. De roodbroeken pasten zich onmiddellijk goed aan het K.F.C - systeem aan; de wijze waarop de middenlinie haar taak vervulde, was voortreffelijk; vooral Van Gooi speelde hoogst verdienstelijk. Van de beide bacics was Van den Berg de beste hoewel Goedhart, die Huijsmans ver ving, ook aardig speelde. Dat de voorhoede er niet in kon komen, lag aan het feit, dat zij steeds voor een muur van spelers stond, die maar één doel hadden: den aanval afbreken. - Met het voordeel van den wind trapt Bloe- mink voor Haarlem af. Reeds dadelijk toont K.F.C. haar bekende spelsysteem, waardoor de Haarlem-voorhoede al spoedig voor een moei lijke taak komt. Zooals bekend moet K.F.C. het van haar plotselinge uitvallen hebben. Maar daar had den ook de roodbroeken op gerekend; hun middenlinie bleef zich in hoofdzaak op eigen helft ophouden, waardoor K.F.C. dus met eigen wapen werd bestreden. In hoofdzaak Van Gooi bleef zijn tegenstan ders steeds de baas; met goed combinatiespel met Vreeken en de la Mar werd de Haarlem- voorhoede steeds tot aanvallen gebracht. Een hoekschop kopte Smit langs den paal. Tot schieten kwam het overigens maar wei nig. Toch nam K.F.C. de leiding, als Voogd een bal goed stopt, maar de terugspringende bal wordt door Boutshoom tusschen 's keepers beenen door geschoten. (10). De roodbroeken zijn direct weer aanvallend; Iseger is minder gelukkig met zijn voorzetten. Lang heeft K.F.C. geen plezier van haar voorsprong, want vrij spoedig maakt Smit met een effectvol schot gelijk. (I1). De Koogers moeiten het, zooals gezegd, heb ben van plotselinge uitvallen, maar daarvoor geeft de Haarlem-verdediging geen gelegen heid. waardoor Haarlem het meest aanvallend blijft, maar met hetzelfde resultaat. Rust komt met 11. In de tweede helft beginnen de Koogers met het voordeel van den wind aanvallend. Eenige goed genomen hoekschoppen hebben geen succes. Het krijgt den schijn, dat K.F.C. het spel in handen zal gaan nemen, wat hun on getwijfeld de overwinning zou hebben bezorgd, maar de Haarlem-verdediging houdt stand, weet bovendien K.F.C. terug te dringen en dan is het de beurt aan Haarlem om K.F.C. nog meer tot verdedigen te dwingen. Haarlem is nu ver in de meerderheid, maar een schutter is afwezig om het beslissende schot te lossen. Van Gooi speelt nog beter, dan in de eerste helft; telkens zet hij de voor hoede aan het werk. maar door deze opeen- hooping van spelers is er geen doorkomen aan. Bloemink krijst de kans -van den dag. als hij alleen voor Veen staat, maar het schot is te zacht. Kammeijer schiet hard in. maar ook nu is Veen op zijn plaats. Plotseling krijgt Voogd een hard schot, maar hij stopt uitstekend. Een minuut voor tijd krijgt de linksbuiten van K.F.C. een kans om te scoren, maar hij schiet naast en dan komt het einde met I1. D.H.C.-R.C.H. (3-3) De eerste uitwedstrijd van het seizoen, en nog wel tegen D.H.C., heeft R.C.H. reeds een kostbaar punt opgeleverd, dank zij uitstekend spel van een geheel gewijzigd team. Het geheele elftal zonder uitzondering heeft en vlot, aantrekkelijk spel gedemonstreerd en indien Krom niet het ongeluk had, reeds spoe dig na het begin min of meer onklaar te zijn geraakt, vrij zeker waren dan beide punten naar Haarlem gekomen. Het stemt inmiddels tot groote tevredenheid, dat gebleken is dat het elftal inderdaad tot goede dingen in staat is; vooral de voorhoede deed het uitstekend. Daar ook het D.H.C.-elftal herhaaldelijk staaltjes van snel en verrassend samenspel liet zien. was het een strijd, die van begin tot einde het in grooten getale opgekomen publiek vol komen boeide, dank zij ook de uitstekende lei ding van scheidsrechter Wey, die precies twee uur het beginsignaal gaf voor den strijd tus schen de volgende elftallen: D.H.C. Boot, Leeuwensteyn, Dorjee, v. d. Ende, Lem, Bakker, v. d. Sloot, Buiyink, Bitmars, Post, van Nellen. R.C.H. Hartendorp, Martin, Horst, Houkes, v. d. Meulen. Prevost, Ruis Berg, Kors, Krom, Kos. R.C.H., dat den aftrap heeft, ontwikkelt direct een snel, goed sluitend spel, dat het D.H.C.-doel onmiddellijk in gevaar brengt. Herhaaldelijk worden aanvallen op dit doel ondernomen; reeds na acht minuten heeft Houkes uit een scrimmage succes met een listig omgehaalden bal. Dit verdiende, zij het onverwachte succesje, inspireert de R.C.H.'ers tot grootere krachts inspanning; goed samenspelend wordt het Delftsche doel belaagd, totdat Houkes na een kwartier met een hard schot onhoudbaar nummer twee inschiet. R.C.H. behoudt daarna nog geruimen tijd de overhand; langzamerhand echter komen de D.H.C.'ers er wat beter in; er volgt daarna een periode, waarin van Delftsch overwicht ge sproken kan worden. De R.C.H.-verdediging weet echter van geen wijken. Als gedraaid wordt, heeft de Racing nog steeds een 2—0 voorsprong. Na de hervatting ziet het er voor R.C.H. nog beter uit. Binnen vijf minuten na de hervat ting scoort Horst voor R.C.H. onhoudbaar het derde doelpunt; met dezen 30 voorsprong zou men zich veilig kunnen wanen. De D.H.C.'ers komen dan eerst recht los. Vijf minuten later scoort Ditmars het eerste tegen punt, na fraai werk van Van Nellen. Weer vijf minuten later schiet Van Nellen zelf het twee de tegenpunt langs Kos en twintig minuten na rust ontstaat uit een scrimmage de gelijk maker (33). Het spreekt vanzelf, dat de resteerende vijf- en-twintig minuten een maximum aan span ning opleverden. R.C.H. schijnt zich langzamerhand te her stellen van deze noodlottige inzinking; zij on derneemt zelfs weer enkele goede aanvallen, uit een waarvan Horst alleen voor Boot komt. doch hij faalt met zijn schot. Daarentegen heeft D.H.C. toch ook nog enkele goede mo menten, echter zijn de laatste minuten weer ;eheel voor de Racing, die toch geen kans meer ziet, den eindstand te wijzigen, zoodat bij het einde de punten gedeeld zijn. R.C.H. kan op een goeden wedstrijd terug zien. !lllllllllllllllll!lllilll!llll!!l!llllll!lllllil!lll!lll!lll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!l!!!lll!l!!!!>lllllllilll!!ll!!llll>!lll!llllllllllll!illlll Overmaas-V.S.V. (5-8) Met een keurige overwinning hebben de VB.V.ers hun eersten uitwedstrijd gewonnen. Nadat den Boer het Overmaas elftal een bouquet had aangeboden, brengt Wolf Sr. den bal aan het rollen. De eerste aanvallen zijn voor V.S.V. Een corner op het doel van Over maas wordt, door Sterk te zacht ingeschoten. Een hard schot van Hillekamp stompt Rotgers er goed uit. Dan gaan de Rotterdammers tot den aanval over en de eerste aanval der gas ten levert ook direct een doelpunt op. Michel komt bij dezen aanval te vallen waardoor Jongkrijg in het verlaten doel kan plaatsen 1—0. Verschillende goede aanvallen volgen elkaar snel op en het ziet er even donker voor V.S.V. uit. Haar verdediging kan als het ware den bal niet voor het doel weg krijgen. Tweemaal achtereenvolgens wordt de bal rakelings langs het V.S.V.-doel gekopt. Michel weet er dan beter raad mee; ver trapt hij den bal uit, Sterk neemt dezen op het hoofd, kopt naar Kruiswijk, deze passeert tusschen de backs door, het been van de Wolf komt er achter en prachtig ligt de gelijkmaker achter Rotgers 11. Als de bal weer midden uit genomen is, wordt deze door V.S.V. overgenomen; het leer belandt weer bij de Wolf Sr., die Dijke weer te vlug af is en V.S.V. heeft de leiding 12. Weer volgt een rood-witte aanval; een voorzet van Kruiswijk prachtig voor doel sticht de noodige verwar ring waaraan de Wolf Jr. een einde maakt door kalm den bal om te halen en in 4 minuten tijd is de stand omgezet in een 13 voorsprong. De verdediging van V.S.V. dringt dan te ver op, Westerink geeft door naar v. d. Geest, die even treuzelt, van Zutphen grijpt resoluut in en weet het gew.ar te keeren. Bij een corner doet Dijke dan ook eens goed werk, door den b^l nog juist uit het doel te trappen. Schitterend benut Sterk dan weer een voorzet van Kruiswijk 14. Zoutewelle maakt dan van kort bij 24. Hillekamp raakt ge blesseerd en de Wolf gaat thans linkshalf spe len, terwijl van der Lugt de middenvoor plaats bezet. Nog voor rust benut Stei-k wederom een voorzet van Kruiswijk 25. In de tweede helft speelt V.S.V. stukken minder doch Overmaas brengt er ook nu niets van terecht. Toch ontgaat Overmaas een zeker doelpunt daar Zoutewelle vlak voor doel nog kans ziet over te koppen. Van der Lugt brengt dan den stand op 6—2. Even later schiet de zelfde speler tegen den paal. Kruiswijk doet het beter en maakt er 72 van. Een verkeerde beslissing van den overigens uitstekend lei denden van Moorsel bezorgt V.S.V. een straf schop daar Dijke den bal met de handen be werkt. Het ontging den scheidsrechter, dat dit kwam doordat van der Lugt Dijke in den rug duwde. Sterk voltrok het vonnis en de stand met nog een klein kwartier spelen luidde 28 voor V.S.V. Algemeen dacht men dat V.S.V. met dubbele cijfers zou winnen, maar zoover zou het met komen. Westerink is v. Zutphen te vlug af en hard plaatst deze den bal in het doel van V.S.V. Direct hierop volgt een blunder van den Boer, die kalmweg den bal voor de voeten van Wes terink legt welke hiervan dankbaar gebruik maakt. Dan is het 4—8. Nog is aan den doelpuntenregen geen einde ekomen. Westerink ziet nogmaals kans. Mi chel te passeeren, waarmee het ongelukstal be reikt is. welk getal niet overschreden wordt. Zoo komt met den voor een eerste klasse-wed strijd merkwaardigen uitslag 5—8 het einde aan dezen niet bijzonder fraaien wedstrijd. Het door V.S.V. vertoonde spel is van dien aard, dat van de rood-witten veel goeds ver wacht kan worden.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6