WIELRIJDER NAT.SCHAAKWEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT WATERPOLO HANDBAL COLF. ATHLETIEK POSTDUIVEN HOCKEY MAANDAG 17 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 SCHAKEN Uitstekend geslaagd tournooi. Zaterdag en Zondag werden in Hotel Groot Badhuis te Zandvoort door de Zandvoortsche Schaakclub nationale schaakwedstrijden ge houden. Zoowel wat de kwaliteit als het aan tal spelers betreft, was dit wel een van de belangrijkste tournooien, die gedurende de laatste 10 jaren in Nederland gehouden wer den. Na een welkomstwoord door den heer C. L. Bolwidt, opende de loco-burgemeester, wet houder Siegers, de wedstrijden. Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer Trotsen- burg, voorzitter van den Ned. Schaakbond en door bestuursleden van den Noord-Hol- landschen en Amsterd. Schaakbond Aan dit tournooi werd deelgenomen door twee buitenlanders nl. Liliënthal en Kalta- nowski, die in een der eeregroepen uitkwa men. Eeregroep I: le ronde: Mr. FonteinLiliënthal 01 HammingMr. Oskam 1/21.2 2e ronde: Mr. Oskam—Mr. Fontein 1/21,2 LiliënthalHamming 1—0 3e ronde: Mr. Fontein-Hamming 1/21/2 Mr. OskamLiliënthal 01 Eindstand: G. S. Fontein 1 punt. A. W. Hamming 1 punt. G. C. A. Oskam 1 punt, A. Liliënthal 3 punten. A. Liliënthal le prijs, zilveren beker van het Zandvoortsche Gemeentebestuur. Na loting G .S. Fontein 2e prijs, zilveren med. van Burg. van Alphen. Hieronder de partij LiliënthalHamming, een van de aardigste en meest verrassende partijen van dit tournooi, waarin Liliënthal. door in 16 zetten van een sterke speler als Hamming te winnen, ;wel zijn meesterschap toonde. Wit A. Liliënthal—zwart A. W. Hamming. 1. d2d4; d7—d5; 2. c2— c4, e7—e6; 3. Pbl— c3. d5Xc4; 4. e2—e4, c7—c5; 5. d4—d5, a7—a6; 6. a2a4, Pg8—f6; 1. LflXc4, e6—e5; 8. f2— f4, Lf8d6; 9. Pgl—f3, P.b8—d7; 10. 0—0, 0—0; 11. f4—f5, Dd8—c7; 12. Lel—g5. Pd7—'oG. 13.Lg 5—f6, Pb6X4c: 14 Pf3—g5, h7—h6; 15. Ddl—h5. Tf8e8; 16. Lf6Xg7 en zwart geeft op. (Aangenomen Damegambiet). Eeregroep II: le ronde: Koltanowski—Landau 0—1; Muh ring—Prins 1/21/2. 2e ronde: Prins—Koltanowski 1/2—1/2; Lan dauMuhring 1/21/2. 3e ronde: KoltanowskiMuhing 10; Prins Landau 01. Eindstand: Koltanowski 11/2 pnt., Muhring 1 pnt., Prins 1 pnt.. Landau 2 pnt. Landau le prijs, bronzen Chin, coupe, Kol tanowski 2e prijs, beker van V.V.V. Hoofdklasse A: Mr. Wolthuis 11/2 pnt., Kroone 2 pnt., Jus tus Meyer 0 pnt, Spinhoven 2 pnt. Spinhoven le prijs, beker van Noorderbad. Kroone 2e prijs. Hoofdklasse B. Mr. Strick van Linschoten 1 pnt.. Bergsma 11/2 pnt,, A. D. de Groot 11.2 pnt., J. C. Sterk 2 pnt. J. C. Sterk le prijs, zilv. med. van de Z.H.V. A. D. de Groot 2e prijs. Hoofdklasse C: Van Wiering 1/2 pnt.. Dr. B. Frank 2 pnt. v. d. Tol 2 pnt., Mr. W. G. Belinfante 1 1/2 pnt. v. d. Tol le prijs, med. comm. v. Politie; Dr. Frank 2e prijs. Ten einde de nadeelen der loting zooveel mogelijk te ontgaan, paste men het punten- waardeeringsysteem SonnebornBerger toe Gaf dit geen beslissing, dan werd pas geloot. Hoofdklasse D: G. Boersma 0 pnt,, H. Kleef- stra 2 pnt., A. Frijda 2 pnt., Mr. P. L. J. Rassus 2 pnt. H. Kleefstra le prijs, zilv. med.; A. Frijda 2e prijs. Hoofdklasse E: Mr. C. J. Goudsmit 0 pnt., C. Morrisson 1 pnt., H. Kortman 3 pnt., F. D Scheltinga 2 pnt. H. Kortman le prijs, zilv. med.; F. D. Scheltinga 2e prijs. Hoofdklasse F: C. Dekker 11/2 pnt., J. Hette ling 0 pnt., Dr. Zak 2 pnt., A. L. de Gelder 2 12 pnt. A. L. de Gelder le prijs, verg. zilv. med.; Dr. Zak 2e prijs. Hoofdklasse G: A. C. de Groot 1 pnt., A. J Boer 2 pnt., F. W. Macaré 2 pnt., Dr. Julius Kahn 1 pnt. A. J. de Boer le prijs, medaille Macaré 2e prijs. Hoofdklasse H: L. Blok 11/2 pnt., Mr. A. G de Blecourt 2 pnt., J. Kooistra 11 2 pnt., J. C Inklaar 1 pnt. Mr. A. G. de Blecourt le prijs, medaille: J. Kooistra 2e prijs. Hoofdklasse I: J. K. Veurman 11/2 pnt. Pierre Verdonck 1 1 2 pnt., M. Erkelens 0 pnt. v. d. Gaag 3 pnt. Van der Gaag le prijs, me daille; Veurman 2e prijs. Hoofdklasse K: G. J. P. ter Plegt 1 pnt.. G. Lindeman 2 1 2 pnt.. Ph. H. Maste 1/2 pnt.. W. J. H. Vermolen 2 pnt. G. Lindeman le prijs, medaille; W. J. H. Vermolen 2e prijs. le klasse A: A. Paap 11/2 pnt, A. Krijn 11/2 pnt., L. Timmer 11/2 pnt., A Hinloo- pen 1 1/2 pnt. A. Hinloopen le prijs, A. Paap 2e prijs, le klasse B: M. A. Kortekaas. 212 pnt., S. A. v. Ommeren, 2 pnt., T. M. de Hon, 1/2 pnt., D. de Dange 1 pnt. M. A. Kortekaas le prijs, S. A. van Omme ren 2e prijs. le klasse C.; D. Wielinga 2 1/2 pnt., C. Leeg water 1 pnt., F. Harekap 1 pnt., A. v. d. Urk 11/2 punt. D. Wielinga le prijs, A. v. Urk 2e prijs, le klasse D: C. L. Bolwidt 2 pnt., I. Zitman 2 pnt., S. Kooi 2 1/2 pnt., J. Zaagman 1/2 punt S. Kooi le prijs, I. Zitman 2e prijs. Nyman 3 pnt.. E. v. d. Kraats 1' pnt.. J. Spyer le klasse E: J. A. A. Hoeben 11/2 pnt.,' J. 1/2 punt. J. Nyman le prijs, J. A. A. Hoeben 2e prijs, le klasse F: L. Betman 11/2 pnt.. Jhr. H. Bosch van Drakestein 1 pnt., Chr. Vlieger 1 pnt., J. Holtman 2 1/2 pnt. J. Holtman le prijs, L. Betman 2e prijs. Na afloop werden de prijzen door den heer C. L. Bolwidt uitgereikt. Hij bracht bij deze gelegenheid nog een woord van dank aan den leider, den heer Janse, door wiens goede zorgen deze wedstrijden zoo'n vlot en ordelijk verloop hebben gehad. Promotie-Degradatie le-2e klasse. HaarlemD.J.K. (13) Ook tegen dezen eerste-klasser hebben de Haarlemmers het n'.ot tot een overwinning kunnen brengen, als was het overigens een gelijk opgaande strijd. Direct pakt Haarlem energiek aan en over rompelt de D.J.K.-acheerhoede, doeh keeper Mousset weet te redden. Aan de andere zijd* kan de oud-internationaal Plantinga, bekend twee meter speler, weinig uitrichten tegen den uitstekend spelenden W. Hölsken. Er wordt veel gezwommen, hetgeen den wed strijd zeer aantrekkelijk maakt. Van Hems- bergen heeft verschillende malen de grootste moeite om den snellen Kreffer te achterhalen. Wanneer D.J.K. een corner te nemen krijgt door Plantinga. krijgt deze vrijliggend den bal direct weer terug, hij passeert Hölsken met een diagonalen boogbal (01). Na de hervatting blijkt D.J.K. veel van haar snelheid ingeboet te hebben, vooral Kreffer is zeer vermoeid. Bij een goeden Haarlem- aanval werkt Pieters den bal in het Amster- damsche doel(1-1). Als Zeeman even zijn man loslaat, kan de opzwemmende Zegger gemak kelijk naar den vrijliggenden Plantinga plaatsen; met een keihard schot is Hölsken gepasseerd (12). De Haarlem-achterhoede, welke een goeden wedstrijd speelde, zet geregeld de voorhoede aan het werk, doch deze ziet geen kans om Mousset ten tweede male te passeeren. Wanneer nog maar kort te spelen is en Senff op de middenlijn den bal te pakken krijgt, zendt hij een keihard schot in, dat keeper Hölsken volkomen verrast (13). Even later komt het einde. Beslissingswedtrijd kampioenschap van Nederland. De beslissingswedstrijd om het kampioen schap waterpolo voor Nederland, tusschen het IJ en H.Z. en P.C., zal plaats hebben Donder dagavond 20 September in het Sportfondsen- bad te Amsterdam. OLYMPISCHE SPELEN. Wordt vastgehouden aan vrij heid en onafhankelijkheid? Brundage in Berlijn. De voorzitter van het Amerikaansch Olym pisch Comité, Brundage. is Vrijdag op zijn rondreis door Europa te Berlijn aangekomen. In gezelschap van de heeren Lewald en Diem voor het Duitsch Olympisch Comité heeft Brundage een bezoek gebracht aan de werk zaamheden, die te Gruenewald worden ver richt voor de Olympische Spelen 1936 Ook werd een bezoek gebracht aan Doeberitz, waar het Olympische dorp zal verrijzen. Het doel van het bezoek van Brundage aan Duitschland is een onderzoek in te stellen of aan de idee der Olympische Spelen n.l. vrij heid en onafhankelijkheid, wordt vastgehou den. Een beslissing van definitieve deelneming der Vereenigde Staten zal van de resultaten yan dit onderzoek afhangen. Rapiditas IILijden II (82) Aanvankelijk liet het zich niet aanzien dat Rapiditas zóó veel sterker was. haar voorhoe de was er totaal uit, zoodat Lijnden meer aanvallend was dan de Haarlemmers. Het duurde lang voordat Van Gorkum met een hard schot aan de thuisclub de leiding gaf. Rapiditas krijgt nu weer haar goeden vorm te pakken en wanneer Pal eenige malen vrij gelaten wordt, brengt hij voor rust den stand op 40. Na rust scoort Pal twee maal (6—0). Eerst nu komt Lijnden eenigszins los. ondanks hard nekkig verdedigen van Rapiditas ziet Lijnden de eer gered door Mulder (6—1). Van Gorkum scoort hierna wederom (7—1). Nog geeft Lijn den den moed niet op. steeds goed combinee rend gaat de Lijnden voorhoede op het doel af: het gelukt H. v. d. Hor voor Lijnden te scoren (72). Door Pal wordt de score op 82 gebracht. (Dames) Rapiditas IIAmstel I (33) Mej. G. de Koek, de bekende athlete, v/ist al spoedig voor Amstel een doelpunt te for- ceeren (01). Amstel vergroot weldra haar voorsprong (0—2). Vóór rust weet Rapiditas toch nog den achterstand in te loopen (12). Na rust heeft Rapiditas spoedig door mej. Gleeman gelijk gemaakt (2—2). De Rapid it as- aanvallen worden steeds talrijker: thans scoort mej. L. Bakker (3—2). Mej. De Koek scoort dian den gelijkmaker (3—3). Vlaggenwedstrijd Kennemer Golfclub Te Zandvoort heeft de Kennemer Golf en Country Club en foursomes vlaggenwedstrijd voor leden gehouden. Jhr. P. N. Quairles van Ufford en Jhr. P. Quarles van Ufford Jr. won nen den eersten prijs; zij plaatsten hun vlag op de 20e green. H. A. Healy en A. A. Jennings, die hun vlag op de 19e green plaatsten, wer den tweede en mevrouw Jennings en H. van der Stadt op de 19e fairway werden derde, KennemerHilversum (72) Voor de handicap-competitie is gisteren de wedstrijd Kennemer Golf Club tegen de Hil- versumsche Golfclub gespeeld. De thuisclub won met 7—2. De uitslagen der foursomes waren: W. F. Looman en M. Wetselaar winnen van B. Carp en B. Heldring 42; A. Weyhausen en H. E Veltman winnen van S. v. d. Graaf en J. H C. Salberg 32: W. Boissevain en E. Vas Vis- sea- verliezen van J. C. Lee en K. M. A. En.t- hoven 54. Singles: A. Weyhausen wint van J. H. C Salberg 42: W. F. Looman vreliest van B. Carp met 1 up; M. Wetselaar wint van B Heldring 32; W. Boissevain wint van A. M. A. Enthoven met 1 up: Oh. E. Veltman wint van J. C. Lee 32; E. Vas Visser wint van S. v. d. Graaf met 1 up. Driekringenwedstrijd. Zondagmiddag vond onder de vlotte leiding van den heer P. J. Wagemans op het ge meentelijk sportterrein aan de Kleverlaan een athletiekwedstrijd plaats tusschèn den Kenne mer Turnkring, den Zaanschen Turnkring en Noord-Hoiland's Zuiderkwartier. Door het bekende K.N.A.U. verbod kon de Zaansche Turnkring geen goede ploegen leve ren. Dat deze kring, met een groote nederlaag in 't vooruitzicht, toch uitkwam, pleit voor zijn sportiviteit. Betreffende deze aangelegenheid deelde het K.N.G.V. bestuurslid, de heer J. Hop. bij de bekendmaking van den uitslag mede. dat het Bondsbestuur in zijn vergade ring van jl. niet het minste bezwaar maakt tegen voortduring van de door kringen uit gevaardigde startverboden. De Kennemer Turnkring heeft zijn over winningen van vorig jaar niet geheel kunnen bevestigen, want wel wonnen zijn dames, maar de heeren leden een nederlaag. De to taal-uitslag was bij de turnsters1 K.T.K. 83 p.. 2 Zuiderkwartier 67 p,. 3 Z.T.K. 38 p., en bij de turners: 1 Zuiderkwartier 98 p., 2 K.T.K. 90.5 p„ 3 Z.T.K. 45.5 p. Op de verschillende nummers wist de Z.T.K. bij dames en heeren gezamenlijk slechts één overwinning te behalen Bij de dames won de K.T.K. 5 nummers tegen het Zuiderkwartier 3, welke laatste bij de heeren in 7 nummers zijn meerderheid toonde tegen de K.T.K. 3. Hieronder vermelden wij de voornaamst uitslagen, voor elk nummer gevolgd dooi- d- punten-aantallen voor eiken kring afzonder lijk. in de volgorde K.T.K., Zuiderkwartier, Z. T. K. Dames: Hardloopen 100 M.: F. Koen Z.kw. 13.3 sec.: (K.T.K. 9 p., Z.kw. 9 p.. Z.TK. 3 p.) Hardloopen 200 M.: T. Boorsma K.T.K. 28.2 sec.: (10. 8. 3 p.) Verspringen: R. v. Asselt K.T.K. 5.03 M. (11. 7. 3). Hoogspringen: W. Mienis: Z.kw. 1.45 M (8. 9. 3). Duitschedriesprong: R. v. Asselt K.T.K 10.62 M. (10, 8, 3). Speerwerpen: A. Osterthun K.T.K. 26.72 M (11, 3, 6). Kogelstooten: R v. Asselt K.T.K. 9.86 M. (9. 3, 3). Discuswerpen: M. Witziers Z.kw. 30.80 M. (5, 8. 8). Estafette 4 maal 100 M.: Z.kw. 54.4 sec., (4, 'Rc'lay 200 100, 80, 60 M.: K.T.K. 61.6 sec. (6, 0, 2). Heeren: Hardloopen 100 M.: F. v. d. Landen K.T.K. 11.9 sec. (9, 9, 3 p.) Hardloopen 400 M.: J Jongkind Z.kw. 55 sec. (6, 9. 6). Hardloopen 1500 M.: E. v. Ommeren K.T.K. 4 min. 50.4 sec. (11, 5, 5). Verspringen: P. v. d. Klinkenberg K.T.K. 6.15 M. (9. 9. 3). Hoogspringen: K. Eveleens Z.kw. en P. Spoor K.T.K. 1.70 M. (7.5. 9, 4.5) Hinkstapsprong: J. de Jonge Z.kw. 12.10 M. (8. 10. 3». Polshoogspringen: C. de Boer Z.kw. 3.10 M. 8. 4). Speerwerpen: M. Kluft K.T.K. 43.46 M. (10, 5). Kogelstooten: T. Schaak Z.kw. 11.64 M. (5, 11. 5). Discuswerpen: T. Schaak Z.kw. 32.32 M. 8. 10, 3). Estafette 4 maal 100 M.: Z.kw. 47.2 sec. (4. 2). Zweedsche estafette Z.kw. 2 min. 13 sec. (4, 6, 2). Nieuw Nederlandsche record hardloopen. Bij de wedstrijden, die de Sportclub Rotter dam Zondag heeft georganiseerd, heeft W. Bakker van de A. V. A. C. Amsterdam het Ne derlandsche record hardloopen over zeven En- gelsche mijl, dat in 1905 op naam van W. W. Wakker stond, van 41 min. 49.6 sec. gebracht op 38 min. 41.2 sec. Vier nieuwe Nederlandsche records bij A.V.A.C. Zondagmiddag organiseerde de A.V.A.C op de Sintelbaan te Amsterdam tot slot van het zomerseizoen groote nationale wedstrijden. De prestaties waren van goed gehalte; er zijn zelfs niet minder dan vier nieuwe Neder landsche records gevestigd. Nauwelijks waren de wedstrijden begon nen of het was de Hagenaar De Bruyn van Olympia 'die na zijn eersten stoot zijn eigen record kogelstooten een aanmerkelijk stuk verbeterde en het bracht van 14.30 M. op 14.535 M. Het tweede record dat er aan moest ge- looven was dat van de 10 x 100 M. estafette. Het was hier de ploeg van A.V. 1923 die met Zwolsman, Van Beveren. Benz. Berger, van Rijn, Sierhuis. Veltman. Kuyper, Heyn en Mesman Schultz het oude record dat even eens op naam van A.V. 1923 stond met 2 1/2 sec. verbeterde en het bracht op 1 min. 47.3 sec. Eén estafette-record vond de A.V. 1923 echter niet genoeg, daarom verbeterde zij ook nog het met 3 m. 25.8 s. op naani van V. en L. staande record 4 x 400 M. estafette met 0.8 s. het daarmede op 3 min. 25 sec. brengende. Dit nummer was op speciaal verzoek van A.V. 1923 als extranummer ingelascht. De ploeg be stond uit Berger, Veltman, Sierhuis en Van Rijn, die resp. tijden van 51.5 sec., 51.4 sec., 51.6 sec. en 50.5 sec. noteerden. Het vierde en laatste record was dat op de 3 x 1000 M. Na de mooie race won hier de A.A.C. met de loopers Heymans, Bouman, en Bianchi in 8 min. 4 sec. hetgeen beteekende dat zij het oude record met 2 sec. verbeterde. METCALFE'S WERELDRECORD NIET ERKEND. De Amerikaansche neger Metcalfe heeft eenigen tijd geleden in Tokio de 200 M. ge- loopen in 20.2 sec. De Tel. meldt, dat dit wereldrecord waarschijnlijk niet erkend zal worden, omdat deze prestatie geleverd werd met een sterken wind in den rug. De Hoogvlieger. De Haarlemsche Hoogvlieger Vereeniging hield Zondag een gecombineerde wedvlucht resp. van Aalsmeer en Uithoorn. Van Uithoorn werd gevlogen met stellen en van Aalsmeer met een aangewezen vogel. Van Uithoorn werd alléén getoond door F. v. Gelder, die met deze vlucht beslag legde op de medaille, uitgeloofd door een lid der veree niging met zwartgrijs trippler doffer, met blauwgrijs trippler duif. Van Aalsmeer v. Gelder le met blauwgrijs trippler doffer; Heinsbergen 2e met lever- fcleurduif Ned. Kaalpoot. Klaa'sv. Nek Jr. De verongelukte Wielrenners. Elders in dit nummer vinden onze lezers uitvoerige bijzonderheden over het ontzettend ongeluk, dat aan de wielrenners Klaas van Nek Jr.. Hoevens en Reijnders nabij Alkmaar is overkomen. Het verlies van drie uitstekende renners heeft de Nederlandsche wielersport te betreu ren. Niet op de baan. niet op den weg zijn Klaas van Nek. Hoevens en Reijnders ge tallen. Een der vele ongevallen op een on- bewaakten overweg rukte drie nog jonge le vens uit ons midden weg Auto tegen trein, drie van de vier inzittenden onmiddellijk dood. In de twoseater van Klaas van Nek wa ren zij" Zaterdagavond nog uit Leeuwarden vertrokken, waar zij op de baan gereden had den. Van Nek had daar o.a. de Australische Jachtrace gewonnen. Klaas zou Zondag te Gouda starten evenals Hoevens. Aan de rennersloopbaan van deze drie veel belovende renners is een ontijdig einde geko men. Klaas van Nek was de jongste van het drie tal: 21 jaar. Hij wilde hetzelfde succes beha len als zijn vele jaren geleden gestorven oom Piet van Nek. die latei- op ae Daan ve Leipzig tengevolge van een val om het leven kwam. Maar het noodlot heeft den jongen Klaas eer der gegrepen dan zijn oom. Hij heeft reeds vele successen be haald in binnen- en buitenland. Hij kwam veel uit in achtervol gingen of in koppel wedstrijden. Overal in het land heeft hij ge reden, in Amsterdam op de Stadionbaan. op de Vekabaan te Dui- vendrecht, te Heemstede te Gouda, Groningen, te Leeuwarden, op vele banen in het Zuiden van ons land, in België. Eenmaal reeds heeft hij een ernstig onge luk gehad. Dat gebeurde nu bijna twee jaar geleden in den eersten Zesdaagschen wieler wedstrijd in het RAI-gebouw te Amsterdam Bij het uitkomen van een der bochten smakte hij met enkele andere renners tijdens een valpartij op de baan. Zijn toestand was ern stig; geruimen tijd is hij toen in het O.L.V.- ziekenhuis verpleegd. Sam .Hoevens, zooals hij algemeen be kend staat, was een trouw lid van „Olympia". Nog Donderdagavond j.l. was hij aan het werk in de achtervolging voor het clubkam pioenschap van Nederland op de Stadion- baan. Tot 1928 reed hij als amateur waarbij hij verschillende successen behaalde. Vooral zijn rijden in wedstrijden in Duitschland en Denemarken trok de aandacht. Na de Olym pische Spelen van Amsterdam is hij prof. geworden. Als zoodanig heeft hij op bijna alle banen van Nederland gereden. De Brabantsche renner Reynders vormde sedert geruimen tijd een koppel met Van der Reyt. Zoowel in België als op de Brabantsche banen behaalden zij menig succes. Vooral op baan te Ginneken was Reijnders in zijn element. Ook op den weg was Reynders een sterk renner. In tal van clubwedstrijden, kampioenschappen, is hij gestart, meestal met afwisselend succes. Klaas van Nek Jr., woonde te Amsterdam. Hij was niet gehuwd en 21 jaar oud. Sam Hoevens was te Amsterdam woon achtig. Hij was 25 jaar oud. Hij laat een vrouw en een kind achter. J. Reijnders woonde te Ulvenhout bij Bre- da-Ginneken. Hij was 28 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. Wedstrijden te Heemstede. Van Egmond geklopt. De resultaten van de Zondag op de Heem- steedsche wielerbaan gehouden wedstrijden luidden: Nieuwelingen wedstrijd: 1. A. Zwartepoorte; W. Frank. Sprintwedstrijd 6 ritten: le rit 1. Van Egmond 12 4/5 sec.; 2. Jazet. 2e rit: 1. Van den Heuvel 13 sec.; 2. Van dei- Linden. 3e rit: 1. Van der Linden 12 2/5 sec.; 2. Van Egmond. 4e rit: 1. Van den Heuvel 13 sec.; 2. Jazet. 5e rit: 1. Van der Linden 13 1 5 sec.; 2. Jazet. 6e rit: 1. Van den Heuvel 12 2/5 sec.; 2. Van Egmond. Totaal uitslag: 1. Van den Heuvel 3 punten: 2. Van der Linden 4 punten; 3. Van Egmond; 4. Jazet. Koppelachtervolging over maximum 5 K.M.: Metz en Van der Horst (Nederland) halen na 8 ronden de Belgen A. en J. de Graeve in. Metz en Van der Horst winnen van Putzfeld en Funda (Duitschland) met 50 Meter voor* sprong in den tijd van 6 min. 44 sec. Achtervolging amateurs maximum 4 K.M. Heemstedebrassard: H. Pater (houder) won voor de vijfde maal van Kooy. Pater definitief houder. Koppelwedstrijd profs: 1. Van EgmondDe Bruyker 21 punten. Tijd over 60 K.M. 1 uur 25 min. 24 sec.: 2. MetzVan der Horst 16 punten; 3. EngelmoerAdan 7 punten; 4. Van Reyen Wiegman 7 punten: 5. JazetOude Keizer 2 punten; 6. RijneveldFruitema 0 punten. Op 1 ronde: 7. Putzfeld—Funda 1 punt; 8, op twee ronden: A. en J. de Graeve 0 punten. 1 Wedstrijden te Halfweg. De uitslagen van de Zondag op de wieler baan te Halfweg gehouden wedstrijden luiden; Sprintwedstrijd: le rit over 3 ronden, baan 200 M.: 1. A. Wes ter, 2 pnt.; 2. B. v. Dijk, 1 pnt. 14.2 sec. 2e rit; H. Koning, 2 pnt; W. Ooms, 1 pnt. 15 sec. 3de rit: B. v. Dijk, 2 pnt; Koning, 1 pnt. 14.6 sec. 4de rit: A. Wester 2 pnt.; W. Ooms 1 pnt., 14,8 sec. Totaal uitslag: 1. A. Wester, B. v. Dijk, 3. H. Koning, 4. W. Ooms. Australische jachtrace over max. 20 ronden: 1. C. Molenaar, 5 min. 58 sec.; 2. G. Boter man op 10 M.; 3. G. Markus op 100 M.; 4. B. Paezens (uitgevallen wegens pech). Koppelachtervolging met aflossing over max. 25 ronden: Winnaars A. Scheltes en K. Balk. 2-uurs koppelwedstrijd voor profs, en onaf- hankelijken: Stand na 1 uur: 1. Pellenaars en v. d. Broek, 6 pnt.; 2. Goebel en Schorn 0 pnt.; 3. FranckenWeemans op 1 ronde, 0 pnt.; 4. Heslinga—Matena; 5. Cuvelier—Balk; 6. v. d. Deur en Kroeze. Totaal uitslag: 1. Pellenaars en v. d. Broek 24 pnt., 75 K.M. 400 M.; 2. Goebel—Schorn 14 pnt.; 3. HeslingaMatena 20 pnt. op 1 ronde; 4. FranckenWeemans, 16 pnt. op 1 ronde; 5. CuvelierBalk, 2 pnt. op 1 ronde; 6. De Reus— Bouquet 11 pnt. op 4 ronden. 5de rit: B. v. Dijk 2 pnt.: W. Ooms, 1 pnt., 14.4 sec.; 6de rit: A. Wester 2 pnt.; H. Koning 1 pnt., 14 sec. Uurrecord-poging van Van Hout mislukt. Uit Antwerpen: De Nederlandsche wielren ner Van Hout heeft Zaterdag op de wieler baan van St. Truiden een poging gedaan om het ten name van den Franschman Richard staande werelduurrecord te verbeteren. Hij mocht hierin niet slagen; hij gaf na 31 min. 45 sec. gereden te hebben, den strijd op. Scherens wint te Parijs. Voor den Grooten Prijs van Europa startten Zondag te Parijs de beste Europeesche profs sprinters. Acht sprinters namen deel, 4 Fran- schen en 4 buitenlanders. Bij de Franschen was Gerardin de beste met 5 punten, daarop volgde Michard met 5, Jezo met 7 en Fau- cheux met 12 punten. B- de buitenlanders lag Scherens met 5 punten aan den kop tegen Fack Hansen 6 punten. Richter 7 punten en Sza- de beide eerstaankomende in de finale ge plaatst. Hier werd Scherens eerste. Einduitslag: 1. Scherens (België) 27 punten 2. Gerardin 'Frankrijk) 2612 punten. 3. Mi chard (Frankrijk) 25 l 2 pnt. 4. Falck Hansen Denemarken 18 1.2 pnt. Geen Zesaagsche te Dortmund en Keulen. Uit Dortmund: In de Westfalenhalle zal dit seizoen geen Zesdaagsche wielerwedstrijd worden gehouden. In de plaats daarvan zul len sprint- en stay er wedstrijden worden ge organiseerd. Ook te Keulen zal dit jaar waarschijnlijk geen Zesdaagsche plaats hebben. De slechte resultaten van de Zesdaagsche wedstrijden in Duitschland van het vorige jaar zullen waar schijnlijk aan deze besluiten niet vreemd zijn. Achilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar derden recordrit om de Begeer-plaquette over 40 K.M. Er verschenen 26 renners aan den start, waarbij veel nieuwe gezichten. De snelste tijd werd gemaakt door Busman, n.l. 1 uur 10 min. 37 sec. De totale uitslag werd: Klasse A; 1. Busman 1 uur 10 min. 37 sec.; 2. v. d. Aart 1.10.55; 3. P. v. Kessel 1.13.54; 4. Th. v. Staveren 1.16.38: 5. Bosman 1.19.45. Klasse B: 1. K. Kusman 1 uur 11 min. 26 sc.; 2. H. C. v. Staveren 1.16.1; 3. v. Honscho- ten 1.16.8; 4. H. Jansen 1.17.18; 5. H. Bakker I.17 55. Klasse C: 1. J. v. Maris 1 uur 14 min. 31 sec.; 2. B. de Vries 1.15.8 3. Smit 1.16.39; 4. v. Duin 1.17.25; 5. Klinkenberg 1.17.31. Hedenavond vergadering te half negen in het Jeugdgebouw aan de Jansstraat. De hockeydag te Heemstede. Of eigenlijk was het een voorspel van den officieelen hockeydag, die te Amsterdam zal worden gehouden op Zondag as. Maar een inschrijving van 57 teams is op één dag niet meer te verwerken en daar de teams uit alle deelen van het land komen, werd besloten tot decentralisatie over een stuk of vijf cen tra; Heemstede was er één van, waar niet minder dan 16 elftallen aan den start ver schenen. De beide Bloemendaalsche elftallen hebben zich, zij het met eenige moeite, gehandhaafd. Bloemendaal I versloeg T.H.C. 1925 met 50 en daar M.H.C. met niet minder dan 8—0 van H.BS. II won. beloofde BloemendaalM.H.C. spannend te worden. Dat werd het ook en Bloemendaal won met 21. M.H.C. werd gehandicapt door het ont breken van een midvoor, die den aanval kon aanvoeren en tevens schakel wist te zijn tus schen de vleugels. De midvoor van thans was noch het een. noch het ander. Een herziening is daar beslist noodig. De rest van het team leek niet onaardig, maar de midvoor was een zoo groote afbraak-factor, dat het geheele elftal er onder leed. De eerste verrichtingen van Bloemendaal beloofden meer. Een verjongde voorhoede met veel enthousiasme en fighting spirit. De rou tine en zelfbeheersching ontbrak nog wel eens maar met oefenen is daar veel te bereiken. De beide goals van Bloemendaal waren het ge volg van enthousiast doorzetten. Bloemendaal 2 speelde niet zoo veelbelovend als het eerste. Er was nog veel zoek, dat bij het eerste reeds aanwezig was. Maar vooral ontbrak snelheid van optreden, om over teamverband op zoo'n eersten wedstrijdmid dag nu maar geen critiek uit te oefenen. Het geheel gaf daarvan een lossen, onsystemati- schen indruk. En daar H.B.S. een zelfde soort spel ten beste gaf, was de 11 uitslag vol komen juist. De beslissing moest met doel- schoten vallen en daarmede had Bloemen daal 2 het meeste succes. Het tweede van M.H.C. won eerst met 31 van Pinokkio 2, maar verloor toen zeer eervol, van Amsterdam met 2—8. Vooral de beide tegengoals mogen de Musschen tot eere strek ken, maar het getoonde spel eveneens. Het moge dan minder technisch afgewerkt zijn dan van de hoofdstedelijke kampioenen, 't was zop enthousiast, het was spel met fighting spirit en productief, zelfs tegen Amsterdam!! Pinokkio wist zich eveneens voor den hoofd dag te plaatsen na overwinningen op Alkmaar (5—1) en Oh Kay (5—1). De volgende week spelen dus in Amsterdam; Bloemendaal 1 en 2, Amsterdam 1 en 2 en Pinokkio. De beide M.H.C.- en H.B.S.-teams werden geëlimineerd. De volledige uitslagen luiden: Eerste ronde: MH.C.H.B.S.2 8—0 Bloemendaal—T.H.C. '25 5—0 Ok KayHurley 40 PinokkioAlkmaar 51 AmsterdamStrawberries 50 M.H.C. 2Pinokkio 2 31 Tweede ronde: (winnaars gaan naar den hockeydag Zondag a.s.). Amsterdam 2—I.C.C. 7_o Bloemendaal—MH.C. 21 Pinokkio—Ok Kay &_i AmsterdamM.H.C. 2 8—2 Bloemendaal 2—H.B.S. (Bloemendaal wint na doelschoten).,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 8