UIT HET BUITENLAND ECHTE WALES-ANTHRACIET Een merkwaardige clown overleden. HONIG'S BOUILLONBLOKJES Ihcns 6 voor lOct Route en indeeling. WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Rusland en de Volkenbond. Ook de Assemblée besluit tot toelating der Sovjet Unie. Permanente xetel in den Volkenbondsraad toegekend. Genève. Assemblee besluit tot Rusland's toelating. De Assemblée heeft gisterenmiddag be- besloten tot toelating van Rusland. Van de 49 staten stemden 39 vóór, drie stem den tegen, terwijl 7 zich van stemming onthielden. Verder werd besloten, Rusland een per manente zetel m den Volkenbondsraad toe te kennen. Geen der staten stemde hierbij tegen, doch een tiental landen onthield zich van stemming. De Russische delegatie deed daarna in de stampvolle zaal haar intrede. Een schrijven van den Russischen volkscommissaris werd voorgelezen, waarin werd medegedeeld, dat de Russische regeering tot gedelegeerden bij den Volkenbond heeft benoemd Litwinoff, Wladi- mir Potiomkin, ambassadeur te Rome en Maurice Sten, gezant te gelsingfors. Communistische agitatie in het Zweedsche leger. Legerleiding vraagt wettelijke maatregelen. STOCKHOLM. 18 September. (Reuter.) Het Zweedsche dagblad „Nys Dagligt Alle- handa" bevat een mededeeling van den chef van den generalen staf omtrent den aan vang van de communistische propaganda in het Zweedsche leger. Zij wordt een ernstig gevaar genoemd. In alle onderdeelen van het leger heerscht com munistische activiteit. De straffen zijn veel te laag. De leiding van het leger dringt op doeltreffende, wettelijke maatregelen aan. Textielarbeiders in Carolina weer aan het werk. Ook in het Zuiden hervatting van den arbeid? NEW-YORK. 17 September. In de tex tielfabrieken van Noord- en Zuid Carolina zal vandaag het werk worden hervat. In Georgia zijn 4000 man der nationale garde over 100 fabrieken verdeeld. Ook te Gaston ia is een sterke troepenmacht samengekomen. Men verwacht dat een be langrijk deel van de 17.000 arbeiders in de Zuidelijke Staten weer aan het werk zullen gaan. Na tien jaar uit de wildernis terug. QUITO (Ecuador), 17 September. (Reuter"'. Na bijna tien jaren te hebben doorgebracht in de oerwouden van de Amazone-vallei, is dr. Hei-man Ruth, de eenige overlevende van een uit 24 personen bestaande expeditie, van na tuurkundigen. plantkundigen en anthropole- gen in de beschaafde wereld teniggekeerd. De overige leden der expeditie, waaronder de leider, dr. Otto Schulz, zijn deels vermoord door de Jibaro kannibalen, deels gestorven ten gevolge van malaria en de doorgestane ont beringen. Dr. Ruth werd bij een overval van Jibaro- kannabalen gered door een Jibaro-meisje, dat hem te verstaan gaf. dat alleen een huwelijk anet haar hem het leven kon doen behouden. Een korte huwelijksplechtigheid volgde en de hoektanden van de bruid werden uitgetrok ken als teeken. dat zij getrouwde vrouw was geworden. Gedurende vijf jaar woonde dr. Ruth onder de Jibaros als ..medicijnman". Hij wekte echter de jalqerschheid op van inlandsche medicijnmannen en beseffend dat zijn leven gevaar liep. vluchtte hij met zijn bruid. Drie maanden lang doolden zij door het ongebaande oerwoud, totdat zij tenslotte den missiepost Morgan bereikten. Woensdags opgestegen en Zaterdags gedaald. Russisch vliegtuig bleef 75 uur in de lucht. MOSKOU. 17 September (V. D.) Een Sovjet 'Russisch vliegtuig, dat Woensdag te Khara- kov was opgestegen en Zaterdag was terug gekeerd, en aldus gedurende 75 uren in de lucht was geweest zou een nieuw wereldre cord afstand-vliegen hebben gehaald. Er werd geen enkele tusschenlanding ondernomen, wijl de afstand waarvan het aantal mijlen niet wordt opgegeven, langs een cirkelvormig traject werd afgelegd. KARDINAAL BIONDI RICHT ZICII TOT AUSTRALIë EN NEDERL. INDIë. ROME, 18 Sept. (V. D.) De prefect van de Propaganda Fide, kardinaal Fumasoni Biondi heelt, aan de ordinarii van Australië en Ne- derlandsch Oost Indië een rondschrijven ge zonden, waarin hij herinnert aan het belang van het anti-slavernij-program. dat door Paus Leo opgesteld is. Concentratiekamp voor textielstakers? Bisschop Wurm negeert zijn schorsing. Instructies tot stopzetting van betalingen. De „Times" meldt uit Berlijn, dat bisschop Wurm, de leider van de Evangelische kerk in Wurtemberg, die door Rijksbisschop Mi'tller geschorst is, thans een verklaring heeft gepu bliceerd, waarbij hij het schorsingsdecreet negeert, en zich de rechten voorbehoudt van het feitelijke hoofd der kerk. Hij heeft in structies gegeven geen betalingen te doen uit de kerkelijke fondsen noch aan den specialer, commissaris die door B-i-hjn is benoemd, noch aan de door hem gevestigde plaatselijke ker kelijke administratie. MiiNCHEN, 18 Sept (V.D.) Het ver luidt dat ds. Kassier een der krachtigste aanhangers van dr. Meiser in Schützhalft is genomen. Het schijnt niet, dat andere slap pen zijn gedaan, om de oppositie in de kerk te dwingen zich aan te sluiten bij de rijks kerk. De goudstad Nome door brand verwoest. Bevolking zonder levensmiddelen. Maatregelen in den staat Georgië. De New-Yorksche correspondent van den ILokalanzeiger meldt zijn blad, dat de gou verneur van den staat Georgië, ten einde de arbeiders te weerhouden van verdere daden van terreur, bevel gegeven heeft stakingslei ders en stakende opruiers onder te brengen in het concentratiekamp Atlanta, waar tot dusverre nog slechts kleurlingen waren opge sloten. Dit concentratiekamp zou hetzelfde zijn, waar tijdens den wereldoorlog een in- terneeringskamp voor DuitSche krijg-gcv:- genen was ingericht. Te Nome (Alaska) heeft een brand gewoed waarbij naar gemeld wordt, bijna alle huizen der stad zijn verwoest. De huizen waren bijna uitsluitend uit hout opgetrokken. Nome werd bekend door de goudkoorts, wel ke in het laatste decennium der 19e eeuw een groote trek naar het plaatsje deed ontstaan. Uit het onderzoek dat ingesteld is, blijkt, dat de brand veroorzaakt kan zijn door vonken uit een schoorsteen. Tijdens den brand zijn twee personen om het leven gekomen. De bevolking dringt er bij de regeering op aan met het oog op den naderenden winter zoo spoedig mogelijk voedingsmiddelen en onderdak te verzorgen. In het bijzonder is urgent de kwestie der voedingsmiddelen, aan gezien alle levensmiddelenvoorraden door het vuur zijn vernield. o. a. a f 2.05 WITTOP KONING - HAARLEM HAR MENJAN SWEG 67A. - TELEFOON 16100 GELDIG TOT 1 OCTOBER (Adv. lngez. Med.l Argentinië beklaagt zich te Washington. Over de enquête inzake de wapenindustrie. BUENOS AIRES. 18 September (V. D.» Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft den Argentijnschen ambassadeur te Washing ton een nota doen toekomen met opdracht, die te overhandigen aan de Amerikaansche regeering. In de nota wordt geëischt een recti ficatie van de onjuist bevonden mededeelin- gen bij het onderzoek naar de manipulaties in de particuliere wapenindustrie, voor zoo ver deze mededeelingen en verklaringen Ar gentinië en Argentijnsche onderdanen be treffen. PRINSES MARINA OP BALMORAL CASTLE. LONDEN, 18 Sept. (V. D.) Prins George, Prinses Marina en haar ouders zijn gisteren - ochtend op Balmoral Castle aangekomen voor een bezoek aan de Engelsche koninklijke fa milie. Ook in Schotland was op alle stations, welke de trein passeerde, groote belang stelling. De aartsbisschop van Canterbury en de minister van buitenlandsche zaken Simon zijn in den loop van den dag op het kasteel geweest. Algemeene staking in Braziliaanschen staat. Dertigduizend arbeiders leggen het werk neer RIO DE JANEIRO. 18 September (V. D.) De in de hoofdstad van den Braziliaanschen staat Para Belem uitgebroken staking der tramarbeiders heeft zich ontwikkeld tot een algemeene staking. In totaal hebben 27 ar beidersorganisaties met omstreeks 30.000 ar beiders zich bij de staking aangesloten. DUITSCHE HIMALAYA-EXPEDITIE IN EUROPA TERUG. Met het motorschip „Victoria" zijn te Genua de leden der mislukte Duitsche Hima- laya-expeditie aangekomen. Naar dr. Schnei der, volgens het D.N.B., aan Italiaansche jour nalisten mededeelde, is de expeditie bij haar pogingen den 8150 meter hoogen top van den Nanga Parbat te bereiken, tot een hoogte van 7899 meter gekomen. Naar men weet, heeft de expeditie die in April uit Europa vertrok, een treurig verloop gehad. Eerst overleed een der deelnemers aan longontsteking, later kwamen tijdens een hevigen storm op bijna 8000 M. hoogte de leider Willy Merkl, dr. Wieland, dr. Lenkiïch- ner en vijf dragers om het leven.De expeditie heeft belangrijke gegevens verzameld aan gaande de flora en fauna in het Himalaya- gebied. ,Het geweten van hef Russische volk." Van schoolmeester tot grappenmaker in een circus. Vriendschap tusschen kat en witte muizen. Een vos doet spelletjes met ganzen. (Van onzen Weenschen correspondent). Weenen, 17 September. Te Moskou is een clown gestorven, een sim pele clown, die echter een beroemdheid is ge weest, een van de Gróóten (met een hoofd letter!) van zijn vak, al is zijn naam dan ook niet zoo ver en zoo diep naar het westen van Europa doorgedrongen om ook hier zoo be kend en beroemd te worden ails het de drie Fratellini en Grock, om er anaar een. paar te noemen, geworden zijn. Anatol Leonidowitsj Durow heette hij. Iedereen in Rusland h.ad van hem gehoord en iedereen wist wie hij was. Hij was dè groote attractie van elk cir cus, waarin hij optrad, en hij was steeds hèt groote hoofdnummer van het programma van de voorstellingen. Hij verscheen niet alleen in de manége, maar had altijd een heele me nagerie bij zich. Een troep kippen, waarom een keuterboer hem zou kunnen benijden, geiten, paarden, een ezel. een vos. katten en ganzen. Al die dieren gehoorzaamden hem. hij behoefde hen slechts een wenk te geven en zij deden wat hij hen bevolen -had. Ze voerden alle mogelijke kunstjes uit en zij leefden in vrede en eendracht met elkaar. Een kat speelde lief en zoet met witte muizen, die in het geheel niet bang voor het gesnorde en geklauwde dier waren, de vos deed spelletjes met de ganzen en de wolf vermaakte zich op de vriendelijkste wijze me.t de honden. Het was verbazingwekkendDe mensohen zeiden, dat Durow de aangeboren instincten bij zijn die ren had weten uit te dooven, dat hij hen laad leeren denken en hen nieuwe ideeën had bij gebracht. Wanneer men Durow vroeg, hoe hij' zijn dieren getemd en gedresseerd had. dan antwoordde hij glimlachend, dat er heelemaal geen sprake van dressuur was en dat hij ook in het geheel geen moeite met zijn dieren- volkje gehad had. Men moet alleen maar goed tegen de dieren zijn, men moest hen laten voelen, dat men van hen hield, en men moest hen dan ook aan elkaar la ten gewennen. Zoo doende kregen zij waardeering voor eikaars verschillende qualiteiten en eigenschappen en konden ze op elkander gesteld worden. Maar niet alleen met zijn schrandere die- (Adv. lngez. Med.) 'Adv. lngez. Med.) door Col. C. Fitzmaurice. Het evenement deze Wat gedaan moet worden. In de aanstaande McRobertson Londen Melbourne International Air-Race, is de route verdeeld in vijf trajecten: LondenBagdad, 2550; BagdadAllahabad, 2300; Allahabad Singapore, 2200; SingaporeDarwin, 2150; Darwin-Oharleville. 1400; en Charleville-Mel- bourne, 800 mijl. Dit zijn Eng. landmijten, die de kortste verbinding aangeven, tusschen de plaatsen, waar geland moet worden. Er zijn feitelijk twee races. Aan de eerste, bekend als de snelheidsrace,, kunnen alle vlieg tuigen, ongeacht gewicht, capaciteit en be manning. deelnemen. De eerste prijs hiervoor bestaat uit 10.000 pond en een gouden cup, ter waarde van 600 pond. Groote snelheid en lange vluchten zijn voorname factoren en de constructeurs zijn er dan ook op bedacht, ma chines te bouwen, die aan deze voorwaarden voldoen. De deelnemers zulten er dan ook alles op zetten, slechts daar te landen waar ge land moet worden. De handicap-race is eveneens voor vliegtui gen van iedere grootte, capaciteit en beman ning. De concurreerende toestellen zulten hier echter gehandicapt worden door een formule, waarin de nuttige last en motoren-capaciteit doorslaggevend zijn. Daar machines van alle grootten, vormen en snelheden, van de kleine Moth af tot het groote passagiersvliegtuig deelnemen, zijn keuze-punten op afstanden van vijfhonderd mijl vastgesteld, waar even tueel geland mag worden. In beide races moet de deelnemende ma chine een bewijs van luchtvaardigheid verkre gen hebben, uitgeschreven door de betreffen de autoriteiten, die geconstateerd hebben, dat het vliegtuig aan de minimum-eischen, ge wone categorie van de I.CA.N. voldoet. Deze bepaling is aanleiding geweest tot een inter nationaal gekibbel, inzake de toepassing er van op de snelheidsrace. Geen gerechtvaar digd bezwaar hierover kan gemaakt worden ten opzichte van de handicaprace. In de snelheid race zal het kwantum brandstoffen, dat mee gevoerd mag worden beperkt worden en zoo doende ook het aantal der deelnemende ma chines beperkt. Terwijl ik het er volkomen mee eens ben, dat de brandstof bepaald moet worden naar den afstand, kan ik niet mijn goedkeuring hechten aan het feit, dat de bal- afhankelijk gesteld wordt van den bouw. i 7?.::', cl: pücci zra 5n de verleiding Icoir.en, een grooten sprong te wagen, terwijl de rege ling hem de noodige hoeveelheid brandstof ontroofd heeft. Als een machine met volte la ding na 650 j-ards los is, en een hoogte van 65 voet kan nemen met een sterken tegenwind, dan is zij geschikt voor de race, die tenslotte 'n snelheidswedstrijd is. De naam van de race geeft den aard aan, maar nu is deze bouwbe- grenzing ontegenzeggelijk een handicap. De laatste Kings Cup fiasco's, toen alle snelheids machines uitgeschakeld waren, voordat zij op stegen, zijn daarvoor wel een voorbeeld. Met deze eene uitzon dering moet gezegd worden, dat de Royal Air Club van Engeland en de Melbourne-eeuwfeest-commissie regels heb ben. opgesteld, die het gebeuren zoowel veilig als sportief maken. Zekere deeten van de machine zullen ver zegeld zijn, maar gewone re parat iet j es zulten mogelijk blijven.. Volgens mij beteekent ma chinepech in ieder geval, dat men uit de race ligt. Maar deze bepalingen moeten gemaakt worden. Er zou anders iemand kunnen komen, die op de vliegvelden eenige motoren in re serve had liggen. In beide races moet de chef-piloot, die te Londen start, te Melbourne arriveeren: anders wordt de machine gedisqualificeerd. Alleen op de vijf vligevelden zijn de snelheidsduivels verplicht te landen. Wij mogen zoowel dag als nacht vliegen en in de lucht bijvullen, indien dit gewenscht wordt. Maar ik voor mij denk niet. dat dit laatste van eenige waarde is. in teder geval ligt het ook niet in de bedoeling der deelnemers. Ik ben bezig een schema op te stellen volgens hetwelk onze machine na gezien kan worden in de oogenblikken, dat mijn medepiloot, mr. Eric Watt Bonar en ik wat eten. Natuurlijk heb ik alleen met de snelheid rekening gehoudeaa. Wij vertrokken 6.30 uur van Londen en vlie gen zuid, passeeren Luik, Wiesbaden, langs den Donau naar Boedapest. Boekarest, over de Zwarte Zee, Turkije en de noordoosthoek van Syrië, over het dal van de Euphraat moeten wij dan om 18.30 uur, na twaalf uur vliegen, Bagdad bereiken. Op dit traject kunnen wij slecht weer verwachten: mist, hagel, natte sneeuw en ijs vléueels. Men mij gc-:gd, dat op dit traject de winden ens gun stig zijn. Bovendien staan wij voortdurend met radiostations in verbinding. Bij schemering vertrekken wij, vliegen dwars over Perzië en bereiken om 7.30 of 12.00 plaatselijken tijd, Allahabad. Den volgenden ochtend om 4.00 plaatselijken tijd, zulten wij te Singapore zijn. Ongetwijfeld zal deze sprong ons de gevaarlijkste weersomstandigheden bieden. Men heeft mij gewaarschuwd voor de stormen, de noordoostmoeson en de tegen winden. Dit traject zullen wij juist afleggen gedurende de kentering, welke ons voor diver se problemen kan stellen. De volgende sprong van Singapore naar Dar win voert over de Golf van Bengalen; deze sprong over 98% water zal ons in den Austra- lischeia zomer met den zuidoost moeson, strie- menden regen brengen. De kans op tegenwin den is 100 tegen 1. Na twaalf uur verder vliegen zulten wij Darwin bereikt hebben en de laatste étappes kunnen aanvallen; dwars over de Australische woestijn naar Charleville is 1400 mijl. Dit tra ject zal geheel bij nacht gevlogen worden. De streek is zoo eentonig, dat wij weinig voordeel bij een dagvlucht zouden hebben. Ons lijstje geeft dan een aankomst te zien van 6.30 plaat selijken tijd. Vanaf Charleville resten ons nog slechts 800 mijl; bij een vertrek om 7 uur is het een kwes tie van 3 uren en onze wielen raken het Es- sendon Aerodrome, zoodat wij om 11 uur (Melbourne tijd) arriveeren; prachtig voor de lunch. Velen vroegen mij, welke voorbereidingen een piloot voor een dergelijke vlucht treft. Veel is er te doen. In een volgend artikel zal ik mijn eigen voorbereidingen beschrijven. Op het oogenblik zijn mr. Bonar en ik bezig met de kaarten. Mi-. Bonar heeft de route van Londen tot Singapore per Imperial Airways geïnspecteerd. Hij heeft een rapport meegebracht, dat bui tengewoon waardevol is en de route over 6000 mijl zoo duidelijk maakt als een autoritje van Londen naar York. Mijn medepiloot heeft ieder kenmerk van het terrein genoteerd, alsook de meteorologi sche omstandigheden, die wij er in dien tijd zullen ontmoeten. Voor U mogen zijn aantee- keningen veel op hiëroglyfen lijken, voor ons zijn zij een waardevolle schat. Onze route is nauwkeurig uitgestippeld. Vliegvelden zijn op de gebruikelijke wijze aan gegeven. De roode lijn is verdeeld in stukjes van 100 naijl; wanneer ik op de kaart kijk, zie ik dat wij b.v. na 300 mijl bezuiden Keulen zijn. Na 500 mijl naderen wij Neurenberg. Op 800 mijl passeeren wij de Hongaarsche greias. De 1600 mijl is de Zwarte Zee. Wanneer wij onze kaart geheel voltooid zulten hebben, zal zij van onschatbare waarde voor ons zijn. Herhaaldelijk wordt mij gevraagd, hoeveel de race kost. Precies weet ik het niet; één ding is zeker de prijs van 10.000 pond zal geenszins de kosten dekken, die de winnende piloot gemaakt heeft. Ik veronderstel, dat de onkosten ongeveer 20.000 pond bedragen. Hierbij zijn inbegrepen: machine, instrumenten, radio, controle van de route, vei-zekering van de machine, kaarten en brandstof. Sommigen zullen misschieaa deze cijfers passeeren. Het kan geen kwaad, in te zien, dat het geld voor de meeste pogingen door particulieren en ondernemingen is sa mengebracht, die voldoende gevoel voor het luchtwezen hebben, om in te zien dat dit evenement van een alles omvattende waarde is en zich niet alleen beperkt tot een paar pilo ten en fabrikanten. Het verheugt mij bovendien te weten, dat duizenden menschen direct of indirect doe deze ra.ee werk vinden. ren, doch ook met zijn eigen grappen en mop pen oogstte Durow voortdurend een geweldig succes. Deze bewogen zich voor een groot deel op politiek terrein. De circusmanège was om zoo te zeggen Durows politieke tribune, van waar hij tot het geheele Russische volk sprak om het wakker te schuddeaa uit zijn onver schilligheid en om het telkens weer opnieuw attent te maken op de overal in den lande heerscheiade wantoestanden. Hij vestigde de aandacht op het funeste stelsel der omfcoo- perij, waarmede de gehieete bureaucratie ver pest was, en hij had het vaak over de afper singen. waaraan een gorodowj, een politie agent, zich zoo vaak kon schuldig maken, dien men dan ..wziatki" in de haiad moest drukken, geld, opdat hij zijia mond zou houden of geeni rare dingen zou doen, om iemand bij het uit voeren van het een of andere plan moeilijk- hedeaa te veroorzaken. Durow was een idealist, een ajx>st<el van de waarheid en van de licht vaardigheid. en een verwoed tegenstander vaar alles, wat gemeen en onoprecht en ongei-echt was. Hij wilde slechts het goede en hij droom de van een betere, mooiere wereld, waarin alle menschen broeders van elkander waren en elkaar geen leed meer zouden aandoen. Durows levensloop is heel merkwaardig ge weest. Hij heeft in zijn jeugd ailet kunnen vermoeder., dat hij nog eens ha een bont clownspakje, met een grappig geschminkt ge zicht in het rulle zand van een circustent zous rondbuitelen om de menschen aan het lachen te brengen. En niemand, die hem vroeger ge kend heeft, zal dat toen ook wel vermoed hebben, want Durow is in zijn jonge jaren. schoolmeester geweest. Doch niemand nam hem au sérieux, men spotte met hem wegens zijn utopistische beginselen, men lachte hem uit en noemde hem een gek en zeide. dat hij1 een dwaze wereldhervormer was die toch wel nooit de verwerkelij kin g van de zotte gedach ten va.r. zijn overspannen brein zou kunneni beleven. Men vond, dat hij de jeugd er meel bedierf, net als Socrates. Maar men heeft hem niet 'tot, het uitdrinken van een beker met vergif veroordeeld, doch men heeft hem een voudig van school gejaagd. Men heeft hem ontslagen en toen is hij het teven is vaak vreemd en grillig clown gewordeia. Al spoedig zag men in, dat deze clown méér was dan een gewone hansworst, dat er inhoudl in al zijn moppen was en dat er diepe waar heden in zijn grappen en kwinkslagen zaten. Dat er een wai-m en gevoelig hart in de borst van den potsenmaker klopte, dat voor héél Rusland sloeg. En meaa noemde hem en op géén titel kon hij trotscher zijn! „Het Ge weten van het Russische Volk!" De politie van het strenge czareaarégime dacht er weliswaar anders over. Die had wei nig op met den politiseerenden circusclown eri daarom suisden voortdairend nieuwe geldboe te? op hem neer. Na de groote omwenteling trad Durow. die intusschen oud geworden was. maar zelden meer op. Maar de Sóvjetrëgeermg wist zijn verdiensten van vroeger op orris te stelleia en beloonde hem er voor. Zij verleende den clown den titel van professor en saf hem bovendien een huis cadeau, waarin hij met zijia heele menagerie kon gaan wonen. Een dr. Dollttle in wérkelijkheid! En verder werd nog tijdens zijn teven in Moskou een straat naar hem genoemd. W. M. BEKAAR. Aga Khan zonder land. Britsche onderkoning wijst het verzoek af. De Agha Khan had onlangs tot den onder koning van Britsch-Indië, lord Willïngdon, het verzoek gericht, hem een koninkrijk aan te wijzen. Naar de „Daily Herald" thans vea-neemt, is dit vei-zoek echter door den onderken ing van de hand gewezen. Dientengevolge blijft de Agha Khan uitsluitend geestelijk hoofd van een der grootste Mohammedaansc'ne secten van Britsch-Indië. (Reuter). DE KWAKZALVER SEQUAH OVERLEDEN Op 93-jarigen leeftijd is te Southampton, naar de Maasbode bericht, overleden de kwak- zalve Sequah, die veertig a vijftig jaar gele den een van de beroemdste „wonderdokters'' der wereld was. Sequah, die eigenlijk Hanna- way Rowe heette, bezoclat omstreeks 1890 Ne derland, waar hij eenigen tijd bleef. Met de uitoefening van zijn practijk. waar hij steeds muzikale begeleiding bij noodig had, wist hij zich hier te lande een groote populariteit te verwerven. Sequah trok de halve wereld door en ver diende veel geld met zijia „genezingen". HIJ leefde echter op zeer royale wijze, zoodat hij tenslotte in vrij armoedige omstandigheden gestorven is. AGENDA WOENSDAG 19 SEPTEMBER Tentoonstelling het Middelbaar en Voorber, H. O. en de veranderende Maatsch. H.B.S, A. Zijlvest. 2.30—5 en 7.309.30 uur. Kweekerij „Eiachantress", Leidschevaart. Dahliatentoonstelling. Luxor Sound Theater: „Het lied van de Zee'"- 2.30 uur en verder doorloopende voorstelling van 7 uur af. Palace: „Verboden huwelijk". Op het too- neel Little Trixie, het nieuwe wereldwonder. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Goud". Op het too- neel Joe Copan and Jack Masters. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 20 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Parklaan 34 (Broederkerk)Opwekkingssa menkomst. 8 uur. Gebouw Protestantenbond, Vestestraat: Psy cho Synthesa, lezing B. v. d. Meer. 8.15 uur. BioscoopvcoK tellingen. Kweekerij „Enchantress", Leidschevaart. Dahliatentoonstelling. Tentoonstelling het Middelbaar en Voorber. H. O. en de veranderende Maatsch. H.B.S. A. Zijlvest. 2.30—5 en 7.30—9.30 uur. Rest. Brinkmann, Gr. Markt: Tentoonstel- i ling kunsthanciarbeid. 26 uur.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12