UIT HET BUITENLAND Millioenennota door de pers belicht. DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Radio-Procramma DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1934 H A" A R E E M'S D A G B E S D „Duitschland wenscht zich niet te isoleeren." Rede van Von Neurath. Twee eischen op den voorgrond: rechts gelijkheid voor de bewapening en regeling der Saarkwestie volgens de geldende verdragsbepalingen. Duitschland. Von Neurath over de huiten- landsche politiek. tJit Muenchen, 19 Sept.: Op de sluiiingszittlng van het interna tionale wegencongres heeft de minister van buitenlandse he zaken Von Neurath een rede gehouden, waarin hij onder meer zelde dat de Duitsche regecrlng het land niet van het buitenland wil Isoleeren. In het programma der bultenlandsche politiek staan twee eischen op den voorgrond, die van de rechts gelijkheid op bewapenlngsgebied en die van de regeling der Saarkwestie volgens de gel dende verdragsbepalingen. Het verwijt, dat Duitschland door de proclamatie van vreedzame bedoelingen slechts een adempauze wü scheppen om daarna tot agressieve plan nen over te gaan. noemde de minister kwaad willigen laster. Wij gelooven aldus Von Neurath dat insnijdende hervormingen noodig zijn om den Volkenbond tot een bruik baar instrument te maken voor den vrede. Duitschland heeft het Oostelijk Locarno afgewezen, omdat men van Duitschland ver langde het op zich nemen van vérstrek kende verplichtingen bij politieke gemeen schap met andere staten, terwijl gelijktijdig de aanspraak op rechtsgelijkheid werd be streden. In de als ..pactomanie" betitelde methode ziet Von Neurath geen goed symp toom voor den geest, waarin de kwesties der Europeesche politiek veelvuldig worden be handeld. Genève. ringen voortgezet om de schuilplaats te vin den, waar naar men meent, de wapens, die door het stoomschip „Turquesa" werden ver voerd, zijn verborgen. (Reuter) Italië. De Litwinof in den Volkenbonds raad verwelkomd. Uit Genève: Woensdag kwam de Volken bondsraad bijeen voor zijn 82ste zitting. Voor zitter Benesj verwelkomde de drie nieuwe leden van den raad; Litwinof (Sovjet-Rus land). Roesjdi Beij (Turkije) en Viguna (Chili.) Zooals men weet zijn Turkije en Chili dezer dagen gekozen tot niet-perxna- nente leden van den Volkenbondsraad. Benesj zeide, dat de raad bewust was van het belang, dat gelegen was in het toetreden van Sovjet-Rusland. Hij gaf Rusland de verzekering dat de raad hartelijk met dit land zal samenwerken. Litwinof dankte voor deze woorden. Rus land. aldus de volkscommissaris, is zich be wust van het belang dat gelegen is in de werkzaamheden, welke door den raad en de voltallige vergadering van den Volkenbond verricht zullen worden. Met alle leden van den Volkenbond wenscht Rusland vriend schapsbetrekkingen te onderhouden. (N. R. Ct.l Plenaire zitting voorloopig niet bijeen. Uit Genève: De plenaire zitting van den Volkenbond zal gedurende eenige dagen niet bijeenkomen nu zij haar voornaamste taak, de toelating der Sovjet-Unie, heeft voltooid. De Volkenbondsraad en de commissies zullen hun werk voortzetten. militaire natie" wordt opgebouwd. De Iialiaansche ministerraad heeft zich onder voorzitterschap van den Duce voorname lijk beziggehouden met de militaire voorop leiding en de herhalingsoefeningen. Op voorstel van Mussolini, aldus meldt Reuter uit Rome, werden de wetsontwerpen aangeno men, waarbij de It&liaansche jeugd van 8 tot 21 jaar, door de jeugdorganisaties zoowel gees telijk, lichamelijk als militair wordt opgevoed. Een tweede wetsontwerp regelt de herhalings oefeningen, welke ten doel hebben organi saties in het leven te roepen, welke in mili tair opzicht invloed op de leden uitoefenen en kameraadschappelijke verhoudingen moeten aankweeken. Verder dienen deze organisaties de soldaten aan hun plicht als soldaat te her inneren en hen op de hoogte te houden van de vorderingen op militair en technisch gebied. De oefeningen der reservisten worden ge durende tien jaar na het vervullen van den dienstplicht voortgezet. Bij de oefeningen wordt rekening gehouden met de beroepswerkzaamheden der reservis ten en de persoonlijke vrijheid mag niet- aan getast worden; de leden van de fascistische militie zullen eiken Zondag oefeningen moeten houden. Een generaal zal als leider optreden van de organisaties, die belast zijn met de vor ming van een militaire natie. Verder zijn wetsbepalingen vastgesteld voor militaire opleidingscursussen op de middel bare scholen en universiteiten. Tewerkstelling van 200.000 werkloozen. Uit Romer Een conferentie van vertegen woordigers van arbeiders en van ondernemers heeft tot gevolg gehad, dat er een plan is opgemaakt, waardoor het aantal werkloozen met minstens tweehonderdduizend kan worden verminderd. De bedoelde maatregelen zijn het invoeren van de werkweek van 40 uur en een volstrekt verbod om supplementairen arbeid te verrich. ten. Frankrijk. Protest tegen nationaliseering van Fransche goederen in Rusland. De bond van „door de Sovjet-Unie bena deelde FransChen" heeft aan den minister van Financiën, Germain Martin, een protest brief gericht, waarin er op wordt gewezen, dat de Fransche staat de onderdanen der Sovjet- Unie, ongeacht hun politieke denkbeelden, in het bezit gelaten heeft van hun eigendom, terwijl talrijke Franschen door de nationali seering in Rusland geruïneerd zijn. De bond vindt het onbegrijpelijk, dat de Franschen zich een dergelijke behandeling moeten laten welgevallen. Aan dezen toestand moet in het belang van Frankrijk een einde gemaakt worden. Spanje, De revolutionnaire beweging. Over de onlangs ontdekte wapensmokkelarij bij de revolutionnaire plannen in Spanje pu bliceert het Madrileensche blad „Informacio- nes" thans nadere berichten. Volgens genoemd blad hadden de revolution nadren een volledig plan uitgewerkt om een revolutie te doen uitbreken op den dag, dat het stoffelijk overschot van de in 1930 dood geschoten revolutionnaire officieren. Galand en Hermandez, naar Madrid zou worden over gebracht. Men hoopte, dat 300.000 a 400.000 arbeiders die meerendeels bewapend zouden worden, aan den opstand zouden deelnemen. De pre sident der Republiek en alle leden dear regee ring zouden worden doodgeschoten. De voormalige sociaal-democratische mi nister Largo Gabellero, die den bijnaam heeft van den ..Spaansche Lenin", zou tot leider worden uitgeroepen. Daarna zou de dictatuur van het proletariaat in geheel Spanje worden geproclameerd. De „Informaciones" schrijft verder, dat de regeer in g van deze plannen op de hoogte was. Zij heeft daarom het overbrengen naar Ma drid van het stoffelijk overschot der beide of ficieren aanvankelijk uitgesteld en later de finitief verboden. Als gevolg van het gerechtleijk onderzoek naar de wapensmokkeïarij zijn twee Portu- geesche staatsburgers gearresteerd. Een dezer gearresteerden is een oud-minister die vijan dig staat tegenover de huidige regeering in Portugal. De Spaansche regeering heeft een strenge bewaking der grens gelast en twee torpedo jagers naar de kust van Asturië gezonden. Deze schepen hebben opdracht het stoomschip dat aan 'den wapensmokkel heeft deelgeno men, op te brengen. De officier van justitie van Ovledo. heeft aan de politie verzocht een onderzoek in te stellen naar de activiteit, welke in bepaalde kringen wordt toegeschreven aan den socia- listischen afgevaardigde Indalecio Prieto. Aan de kust van Asturië worden de Methoden der wapenindustrie. Amerikaansche senaatscommissie zet haar onderzoek voort. Op enquefe in Europa aangedrongen. feiten bloot leggen zonder daarbij ook maar een enkele Amerikaansche maatschappij te sparen. Ik hoop en verwacht met vertrou wen, dat de Europeesche naties die nog niet door de fabrikanten en handelaars in munitie worden overheersclit, binnenkort onderzoeken van gelijke strekking zuilen doen instellen." Kolonel Asna, de agent der Federal Labora tories in Venezuela beklaagde zich er over in 1932 officieel de helft van zijn commissie aan de regeering te hebben moeten geven en of ficieus nog een belangrijk gedeelte van het overige. Rijksbisschop Müller dreigt. Toevlucht desnoods „tot andere middelen". HANNOVER, 19 Sept. (V.D.) Rijksbis schop Mueller heeft hier een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide: .Toen ik voor het eerst den „Fuehrer" ont moette en zijn karakter begreep, heb ik tot mijzelf gezegd, dat ik aan de zijde van dien man hoor, zoolang is op aarde leef". Sprekende over de Jodenkwestie zeide de rijksbisschop zich te keeren tegen diegenen, ■die beweren, dat Christus toch ook Jood ge weest is. Men moet daarop steeds antwoorden, dat in ieder volk steeds de man. die het volk de waarheid heeft gezegd, om het leven is ge bracht, de Heiland ten slotte ook. Het Chris tendom is niet uit het Jodendom voortge komen. Voor het eerst heeft men den moed ge had, de Joden aan te vallen. De onrust en de aanvallen tegen de Pro- testantsche kerk moeten eindigen. Indien dat niet het geval is, zal ieder weten, dat er andere middelen bestaan tot herstel van de orde. Hitier heeft zijnerzijds verklaard, dat hij niet de minste poging zal doen om te wrikken aan de zelfstandigheid der Evangelische kerk. Als de kerk zich'echter niet zelf weet te her stellen en onrust onder het volk en in den staat brengt, dan zal de staat er voor moeten zorgen, dat de onrust eindigt. De Rijksbisschop verzette zich verder tegen buitenlandsche berichten betreffende de ge beurtenissen in de kerk. Het ergste der geruch ten, die de ronde doen, is het verwijt, dat de Duitschers Christus van den troon willen stooten. Velen, die het na.tionaal-socialisme nog niet kennen, denken waarschijnlijk aan de beschuldigingen onzer vroegere parlemen taire vijanden, als zouden wij Wodan of Thor of een anderen oud - Germ aan schen god willen verheffen. Zeer zeker zijn er ook in het natio- naalsocialisme velen, die den weg naar de kerk niet hebben gevonden. Maar daaraan hebben de Evangelischen schuld. Niemand denkt er aan, Christus van den troon te stoo ten. De Duitsche Christenen willen, dat de eenige ware Christus weer herleeft en gepre dikt wordt. „Zoolang God mij op mijn post laat", aldus vervolgde de Rijksbisschop, „zal ik slechts het eene doel hebben, Christus in Duitschland weer tot een levenswaarheid te maken. Ik be loof er voor te zullen zorgen, dat de Duitsche Evangelische kerk wordt gebouwd op het Evangelie. Wat wij willen is een Evangelische kerk, vrij van de invloeden van Rome". Bisschop Mueller zeide voorts nog. dat de geestelijken moeten aftreden, wanneer zij niet de vriend en raadsman van hun gemeente willen zijn. Roovers overvallen Chineesch schip. Passagiers als gijzelaars meegenomen. Chineesche zeeroovers hebben tusschen Tientsjin en Sjangfang een Chineesch stoom schip overvallen. 56 passagiers zijn als gijze laars medegenomen. Het schip is volkomen leeggeplunderd. De vrouwen, welke zich aan boord bevon den. werden door de piraten met rust ge laten. WASHINGTON. 19 September (V.D.) In de senaatscommissie van onderzoek naar de gebruiken in de wapenindustrie zijn de geval len van corruptie ter sprake gekomen, waar door de Federal Laboratories Cy. in Argenti nië en Brazilië den verkoop van bommen, handgranaten en geweren wilde bevorderen. De vertegenwoordigers dezer maatschappij verklaarden gedwongen te zijn dezelfde methodes toe te passen als de agenten der Europeesche maatschappijen. De Federal La boratories wilde de commissie van haar agent te Buenos Aires verminderen. Deze protes teerde en schreef: „Alle duivels! Hoe kunnen ze in de Vereenig-de Staten weten, hoe onze overeenkomsten zijn met die bende corrupte leiden, waar wij zaken mee moeten doen?' De commissie dreigt de agenten der wapen fabrikanten te zullen vervolgen op grond van een wet. waarbij het den Amerikaanschen burgers verboden ls zich te mengen in de in ternationale betrekkingen van de ^'ereenigde Staten. De agent der Fe'deral Laboratories ii Zuid Amerika heeft verzocht zekere docu menten. welke zich "in het bezit der com missie bevinden niet te willen publiceeren. Hij erkende, dat wapenhandelaars dingen doen, die, indien zij zouden worden onthuld, de rest van den Amerikaanschen handel op Zuid-Amerika zouden vernietigen. Niettemin heeft de commissie besloten voort io te gaan licht te brengen in deze affaire, zon- Muiterij op de boengari-riVier. der aanzier.s des persoons. Senator Bone, verklaarde namens de com missie: „Wij wenschen, dat de Amerikaan sche burgers in Zuid-Amerika begrijpen dat de commissie geen genoegen heeft van haar pogingen de w/irheid te ontdekken. De methodes, welke door de fabrikanten van wapens en munitie worden toegepast kunnen gemakkelijk een bedreiging voor den vrede tusschen alle naties ter wereld worden. Wij doen onze poging met fatsoen en zullen de PRUISEN ONTBINDT GEHEIME GENOOTSCHAPPEN. Op grond van een decreet van den Pruisi- schen minister van Binnenlandsche Zaken van 8 Januari j.l. zijn thans de volgende loges en geheime genootschappen ontbonden: „Zum preusischen Adler" te Hochsterburg. „Hermann zur Bruderliebe" te Dresden, „Zum Leoparden" te Lucka, „Zur Wahrheit und Brüderlichkeit te Lütkeborn, „Carl zu den drie Greifen" te Greifswald, „Franz zum neuen Leben", te Griefenhagen, „Julius zu den drei sittsamen Herzen" te Anklam, ..Zur Ein- tracht" te Treptow (district Stettin), „Zur Unsterblichkeit" te Stade, „Georg zur wahre Brudertreue" te Leem, en ..Aurora" te Minden. Eveneens is, naar het D.N.B. bekend maakt, de ontbinding van de vrijmetselaarsloge ..Bruno zum Sockelkreuz" te Braunsberg een feit geworden. Opstandelingen maken zeven dooden. PEKING. 19 September. Aan boord van het stoomschip ..Ydnkou" dat op de Soen- gari-rivier voer is onder de Mandsjoerijsche bemanning muiterij uitgebroken. De muiters plunderden het schip en doodden vijf Japan ners en twee Koreanen. Het schip had een groote lading opium aan boord. Te zijn of niet te zijn. De Nieuwe Rott. Crt. brengt bij de bespre king van de Millioenen Nota in herinnering, dat minister Oud aanpassing van de pu blieke huishouding aan de gewijzigde levens omstandigheden noemt voor het Ne- derlandsche volk een quaestle van zijn of niet zijn. Het blad vervolgt dan: „Er is, daar verzwaring van lasten uit gesloten moet worden geacht, geen an der middel meer dan vermindering van uitgaven. Er kan niets, niets noodzake lijks zelfs, als b.v. steun aan de scheep vaart, om haar voor ondergang te behoe den meer worden ondernomen, zoo de vereischte midden niet door bezuiniging worden verkregen. De regeering heeft daarom al haar aandacht gevestigd op een verdere ingrijpende vermindering van uitgaven. Voorstellen daartoe zijn in voorbereiding. Wie ons blad geregeld gevolgd heeft, zal begrijpen, dat wij de beschouwingen van minister Oud met instemming heb ben gelezen. Wat de minister uiteenzet is de laatste jaren bij herhaling in ons blad betoogd. Wij ontkennen de moeilijkheden niet, die de regeering bij de uitvoering van de zich gestelde taak zal ondervin den, vooral ook omdat zij daarbij tal van strijdende belangen zal ontmoeten. Eene van de ernstigste moeilijkheden schuilt zonder twijfel daarbij in de wijze, waarop de steun aan den landbouw is georgani seerd, en die tot gevolg heeft, dat tal van artikelen van dagelijksch gebruik kunstmatig in prijs worden opgedreven, Aan den eenen kant verlangt men een lager levensniveau, aan den anderen maakt men het leven juist duurder dat strijdt met elkaar. Wij hebben dat inder tijd bij gelegenheid van de eerste maatre gelen die in die richting werden genomen, naar voren gebracht. Destijds waren de maatregelen zij het principieel onjuist tot zekere hoogte nog verdedigbaar, omdat zij feitelijk slechts als het ware de werking hadden, een deel van de „crisis- winst" aan den verbruiker te ontnemen. Nu met name de prijzen der landbouw- artikelen in stijgende richting gaan, wordt het vraagstuk urgent, en zal naar een pricipieel juister en vorm van steun waar die noodig blijft, moeten worden omgezien." Naar een kleinere behuizing, De Telegraaf schrijft, dat men zich ook in een bescheiding woning comfortabel kan in richten. „De millioenennota gewaagt van den term „noodverband", als zij het complex van belastingen en bezuinigingen be spreekt, waarop ook deze begrooting be rust. In dubbelen zin is dit woord waar, Zoowel de tegenwoordige belastingen als de bezuinigingen moeten beschouwd worden als voorloopige maatregelen. On mogelijk kan het land, door de crisis ver armd. een zwaardere belastingdruk blijven dragen dan die het te torsen had in dagen van- welvaart. Verlaging van den belas tingdruk moet daarom het einddoel der regeering blijven. Anderzijds ligt het voor -de hand, dat vele bezuinigingen, die door den nood van het oogenblik worden voorgeschreven, hard en schrijnend zijn, Het zal veel beleid en staatsmanswijsheid kosten, deze bezuinigingen in een ratio neel systeem samen te brengen. Wij heb ben in een paleis gewoond maar moeten nu een kleinere behuizing betrekken. Ook in een bescheiden woning kan men zich confortabel inrichten, mits men afstand doet van de geheele oude statie. Dat moet nog gebeuren, want wij sleepen nog vele oude en dure meubelstukken uit het rijke verleden meer. Hoe eerder wij ze opruimen, hoe behaaglijker wij ons zullen voelen." Het schip van staat in 't dok. De beschouwing, welke het Alg. Handels blad aan de Millioenennota heeft gewijd, ein digt aldus: „Het schip van staat ligt thans in het dok voor hoog noodige raparaiiën. Men maakt het niet zeewaardig door uit den bovenwand een stuk te nemen om hier mede het gat onder de waterlijn te dich ten. Immers, de eerste de beste hooge golf van de woelige zee die ons omringt zal dan het gevaar van zinken opnieuw ver oorzaken. Ook zullen wij moeten overwe gen of het schip niet veel te zwaar bela den is geraakt met kostbare overheidsbe moeiing. En of wij niet beter doen om met het beschikbare materiaal een kleiner sohip uit te rusten waarin een kleinere maar vitale lading veiliger zee kan kie zen. Minister Oud heeft in zijn voortref felijke toelichting met zijn pleidooi voor aanpassing aan een lager niveau daar over onweerlegbare waarheden gezegd, waaraan wij in de komende tijden nog dikwijls zullen moeten herinneren. Hoe eerder deze waarheden in ruimen kriin beseft worden, hoe eerder wij kunnen be ginnen met de grondige reorganisatie van ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. de uit haar krachten gegroeide staatshuig houding". Een bijna bovenmensche- lijke taak. „De Standaard" geeft de volgende samen-- vatting van de eerste indrukken der Millioe nennota: „Het in de Nota ontwikkelde dekkings- plan bewijst den ernst van den toestand en het bijna bovenmenschelijke van de taak. waarvoor de Regeering zich ziet ge plaatst. Het plan (bevat verschuiving vani lasten naar de toekomst en „perspectief- bezuinigingen", waarvan het perspectief! nog zeer problematisch is. Hij brengt in geen geval een reëel sluitende begrooting in 1935. Wij bedoelen hiermede niet critiek uit te oefenen op het beleid der Regee ring. Wij consttateeren slechts de feiten, waarop de Minister van Financiën zelf, ziji het in andere woorden, de aandacht vestigt". Afbraak allerwegen, „Het Volk" schrijft: „De algemeen© toelichting -tot de rijks- begrooting bevestigt de uiterst donkere verwachtingen, door de zwarte troonrede gewekt. Het staatsstuk levert een droevig beeld van de wanhopige worsteling om het tekort op de begrooting. dat voor het komende jaar werd berekend op bijna 93 millioen, weg te werken. De pogingen daartoe zijn slechts zeer ten deele ge- Hij pakte het aan, het was een primitief mes. Hij had niets hooren komen en evenmin hooren weggaan, maar toen het stil bleef begon hij te probeeren of hij de taaie vezels er mee kon doorsnijden. Het leek meer op zagen, maar al tastende merkte hij toch, dat er wel inkervingen kwamen. Hij werkte daarom ijverig door en na langen tijd, kon hij eenige stokken zoover uit elkaar buigen, dat hij er zich net tusschen door kon wringen. Nu stond hij buiten zijn kooi. maar waar moest hij nu heen? Het was pik donker, alleen de sterren flonkerden, maar daar had hij weinig aan. Weer voelde hij onverwachts een hand. De steller der nota schrijft de zeer slechte begrooting vooral toe aan „de ver minderende koopkracht der volksmassa in vele landen". De strekking der begrooting is. daarbij nu ook nog de opnieuw ver minderende koopkracht in Nederland zelf als factor tot nog slechtere begrooting te voegen. En zoo draaien wij in een krin getje rond, spiraalsgewijze al dieper in den put. Tenzij de bezinning komt". „Noodverband". ,De Maasbode" oordeelt, dat de Kamer bijl het afwikkelen van het „Noodverband" om wille van den patiënt wel de vereischte voor zichtigheid in acht zal nemen. „Fraai is de begrooting niet. Al is de be lofte. dat geen nieuwe belastingen zouden! worden geheven vrijwel vervuld, het dek kingsplan bevat teveel boekhoudkundige! 'kunstgrepen en eischt ver dere inter in gl van reserves. De minister van Financiën, die verleden jaar al „eenige jaren" tij dl vroeg om het b e grootingse ven wicht te verzekeren, is zelf trouwens wel zoo eerlijk zijn dekkingsplan aan te duiden als „nood! verband" (bi. 21). Dit beteekent dus, dat ook dit Crisiskabinet toegeeft, dat het tot dusver geen kans zag op reusachtige schaal te bezuinigen. Het is geen verwijt over bezuiniging praten kunnen wij: allen veel beter dan aan bezuiniging doen maar het feit dient geconstateerd. Ook deze begrooting zoekt haar kracht vooral- in „tijdelijke ontlasting" van den den ge wonen dienst". I VRIJDAG 21 SEPTEMBER HILVERSUM, 1875 M. VARA. 8.Gramofoonmuziek. 8.30 Orgelspel door Joh. Jong. 9. Gramofoonmuziek. VPRO. 10.Morgenwijding. VARA. 10.15 Muzikaal allerlei. 11.Vara-orkest olv. Hugo de Groot. 12.Sluiting. AVRO. 12.Tijdsein Avro-klok 12.01 Gramofoonmuziek. 12.30 Dinermuziek door Kovacs Lajos en zijn orkest, met tus- schenspel van gramofoonmuziek. 2.30 Voor dracht door Kommer Kleijn „Drie Geschen ken" door J. L. Perets. 3.Middagconcert. 4.— Sluiting. VARA. 4.Overschakelen naar den zender Kootwijk. 4.03 Vara-knipcursus (voor gevorderden) door Mevr. A. van Blan ken van Kuijk. Eerste les. 4.45 Gramofoonmu ziek. 5.Na schooltijd. Oome Keesje beleeft weer nieuwe avonturen. 5.30 Vara-orkest olv. Hugo de Groot. 6.Joseph Schmidt zingt schlagers uit de film „Wenn du jong bist, ge hort dir die Welt". 6.15 Vara-orkest olv. Hugo de Groot. 6.45 Gramofoonplaten, 7. Vara-or kest olv. Hugo de Groot. 7.30 Het vraagstuk der devalutatie. 7.50 Gramofoonmuziek. 7.57 Herhaling S. O. S. berichten. 8.Sluiting. VPRO. 8.Cursus „Kerk en Volk 1ste voor dracht. Toestand en probleemstelling. Spr. Ds. C. B. Burger. 8 30 Concert. 9.Cursus Het In ternationaal Verbond voor Vrijzinnig Chris tendom en Geloofsvrijheid. Spr. Dr. H. Faber. 9.30 Concert. 10.Vrijzinnig Godsdienstig Persbureau. 10 05 Vaz Dias. 10.15 Voordracht uit eigen werk. Jan H. Eckhout. 11,Sluiting. VARA. 11.Jazz-muziek. 12.Sluiting. HUIZEN, 301.5 M. KRO. 8.— Morgenconcert. 10.Gramofoon muziek, 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. .11.Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. U2.Politieberich ten. 12,15 Gramofoonmuziek. 1.Concert voor cinema-orgel, viool, cello en piano olv. Alphons Dreissen. 1.45 Verzorging zender. 2.Gramo foonmuziek. 2.15 Veayolg concert. 3.Gramo foonmuziek. 3.15 Viola d'amore-recita! door Cor Kint. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.Vervolg Viola d'amore-recital. 4.15 Gramofonmuziek. 4.30 De Kro-Boys olv. Piet Lustenhouwer. 5.— Landbouwcrisiswetten en besluiten door Th. Arts. 5.30 De Kro-boys olv. Piet Lustenhouwer 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 De Kro-boys olv. Piet Lustenhouwer. 7.— Politieberichten. 7.15 De Kantenbergvertellingen van Geoffrey Chau eer" besproken door N. C. Andriessen. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.'s Hertogenbosch mu ziekkorps olv. Mar. Ogio. 8.35 Vaz Dias. 8.40 „Gouwe regen in onze dreven Voordracht door D'n Dré. 8.55 Het Kxo-orkest o. 1. v. van Weber. 9.30 Een astronomisch speurderverhaal door Dr. A. J. Wanders. 9.50 Het Kro-orkest olv. Johan Gerritsen. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.45 Het Kro-orkest olv. Johan Gerritsen. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.—. Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 6.30 Hollandsche avond. Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 8.20 Vervolg gevarieerd concert. 8.40 Vervolg geva rieerd concert. 9.30 Hille-concert. 9.45 Zang recital door Venant Pauké, bariton. IQ^Q Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6