DE BILT ECHTE WALES-ANTHRACIET MAANDAG 24 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Gepensionneerd machinist te Semarang vermoord. Drieduizend gulden aan sieraden vermist. SEMARANG, 22 Sept. (Aneta). In den afge- loopen nacht is in de Europeesche woonwijk te Semarang een Europeaan, de heer L. L. G. F. B., gepensionneerd machinist bij het Bagger- wezen door wurging vermoord. Het is nog niet mogelijk gebleken den aard van het misdrijf geheel vast te stellen of het hier moord door doodslag of moord in combi natie met diefstal betrefta De huishoudster van het slachtoffer werd in geknevelden toe stand aangetroffen. In verband hiermede hebben nog geen aan houdingen plaats gehad. Bij nader onderzoek inzake deze geheimzin nige moord, is gebleken, dat uit het huis voor een bedrag van f 3000 aan sieraden wordt ver mist.. Aanvankelijk meende men dat niets was gastolen. Het vermoeden wordt hierdoor ver sterkt dat hier sprake Ls van een roofmoord ofschoon dit nog niet met zekerheid is vast gesteld, adar ook de mogelijkheid van een fa miliedrama nog blijft bestaan. Van de daders is nog geen spoor gevonden. Het uitgebreid politie-onderzoek duurt nog steeds voort. FEESTAVOND „DE OOSTHOEK". In de tuin zaal van het Gem. Concertgebouw had Zaterdagavond een feestavond van de Overijselsche vereeniging .De Oosthoek" plaats, een avond, die als volkomen geslaagd mag worden beschouwd. Niet alleen is het een amusante avond geworden voor de zeer talrijke aanwezigen, die genoten hebben van de opgewekte muziek, van de voordrachten en het dansen tenslotte, doch ook de velen, die voor het voetlicht zijn verschenen, hebben met groot enthousiasme en genoegen hun voor drachten ten beste gegeven. En er waren er heel wat. In de pauze genoot men van een vlotte xylophoon-solo. Het zou veel te ver voeren alle nummers var het rük voorziene programma te noemen en we willen dan ook de voornaamste uitslagen, die door de jury. bestaande uit mevr. de Mey- Kroon en de heeren H. C. MUller en H. J. van Teur.erbroek. w°rd?n vastgesteld, zolder ech ter te kort te willen doen aan de niet-vermel- den, die. zooals we hebben kunnen'constatee- ren. eveneens veel succes mochten boeken. Want er is geschaterd, Zaterdagavond. Joa. joa, dee Oaveriesselschen, dee könt de bleum- pkes merakels bes(t) tuuten zetten! De voornaamste uitslagen luidden: le prijs: ..Snuggere Sientje", door de dames He1 der en Bakker. 2e oriis: ..Vier vroolijk? Heeren". door de dames Florijn, de Zwart. Veltman en Ravens- fcerg. 3e prijs: „Oude Sientje", door mevr. Wagner. Daarna volgden: Terug van 't Carnaval, Een kwartiertje theorie, enz. enz. De publieksprijs werd met veel stemmen toegekend aan de „Vier vroolijke Heeren". De prijzen werden met toepasselijke woor den uitgereikt, waarbij het bestuur gezorgd had voor vele en fraaie prijzen, zoodat nie mand met leege handen naar huis hoefde te gaan. Deze avond was de eerste feestelijke na een welbesteed zomerseizoen, en veel bijeenkom sten zullen nog volgen. Wij stippen hiervan slechts aan een toomeelavo"d in October, een r~n'tone a ba ret achter in November, het Sint Nlcoiaasfeest, een kienavond, dit alles nog in dit jaar VOORBEURS TE AMSTERDAM NIET ONGUNSTIGE DOCH TAMELIJK FLAUWE STEMMING. De beursstemming viel hedenmorgen wel eenigszins tegen. De stemming was over het geheel genomen niet ongunstig, doch het had koersen algemeen wat beter zouden zijn ge worden, onder invloed van de bijlegging van het textielconflict. Dit was niet het geval. Zoo waren Kon. Olie practisch onveranderd, terwijl Unilever zelfs iets lager kwamen. Ook Amst. Rubber waren een kleinigheid beneden, de slotkoersen van Zaterdag. Philips waren daarentegen iets beter gestemd, en 1 pet. hoo- ger, als gevolg van de overeenkomst tusschen Philips, Telefunken en Tungsram in zake de radioindustrie. Aku waren vaster, evenals de Youngleening. Op de wisselmarkt was het pond weer iets luier. De overige noteeringen ondergingen maar weinig verandering. PADDENSTOELEN-EXCURSIE. Men schrijft ons: De afdeeling Haarlem der Ned. Natuurh. Vereeniging trof het bijzonder, dat na den velen regen die Zaterdag vas gevallen, het Zondagmorgen droog weer was en de zon zelfs weer zich tusschen de wolkenmassa's ver toonde, zoodat de meer dan 40 deelnemers aan de paddenstoelen-excursie in het Naal- denveld van een mooien tocht hebben geno ten. De leider, de heer Van Eyndhoven, doolde met zijn trouwe volgelingen in het Naalden- veld rond en ieder kwam met de gevonden examplaren naar hem toe om den juisten naam en e.v. bijzonderheden te vernemen. Op deze manier kon elk van de gevonden exem plaren kennis nemen en werd een aardig aantal soorten gevonden, waarvan we noe men: fluweelboleet, gebarsten fluweelboleet, kast»njeboleet (B. badius), berkenboleet, hek- senboleet, bruine ringboleet, stinkzwam, wei- dekringzwam (Marasimius oreades), Maras- mius confluens, Narciszwam (Tricholoma sulfureum), grijze ridderzwam. witte ridder- zwam, pracht-ridderzwam (Tricholoma ru- tilans), Russula cyanoxantha, roode Russula, Russula linneL, biefstukzwam, boter-Collvbia. helm-mycena, streepsteel-mycena, Amanita rubescens, groene knolamaniet, Amanita pan- therina, Amanita mappa, kopergroenzwam (Stropharia aeruginosa!, bosch- en weide champignon, varkensoor, Judasor. zwavel - kopje, slanke trechterzwam, Mycena pelian- tina (de vezelige Mycena), spijkerzwam, herte zwam, franjezwam, valsche hanekam, Lacta- rius rufus, rose plaat jes-melkzwam; Amethyst zwammetje, de groote en de kleine bruine bekerzwam, aardsterren, w.o. de viltige aard ster. Het was zeker met aller instemming, dat de voorzitter den hef r v. Eyndhoven harte lijk dankte voor zijn leiding en voorlichting. Het Haarlemsch Middelbaar Onderwijs. ONTTREKKING VAN GROND AAN DEN OPENBAREN DIENST. B. en W. van Haarlem brengen ter alge- meene kennis, dat aan den Raad der ge meente wordt voorgesteld, om aan den open baren dienst te onttrekken: een gedeelte grond aan de Zijlvest, grenzend aan het schoolgebouw aan de Gedempte Volders gracht no. 22. Geen Rijkssubsidie. Op de Rijksbegrooting voor 1934 zijn be dragen uitgetrokken voor subsidie aan Mid delbare Scholen te Haarlem en omgeving, als het Kennemer Lyceum te Overveen, het Chr. Lyceum en het R.K. Lyceum alhier. Zooals bekend krijgen de gemeentelijke middelbare scholen alhier geen subsidie. De mogelijkheid blijft intusschen open. dat de Raad aan de Regeering om subsidie ver zoekt. Hiervoor is natuurlijk een raadsbesluit noodig, zocdat met zekerheid in dezen nog niets te zeggen is. Douglas toont zijn snelheid. In 9 minuten van Waalhaven naar Schiphol. Uitstekende eigenschappen van het toestel. Zaterdag heeft het nieuwe Douglas-toestel een tocht over Nederland gemaakt. Het toestel beantwoordt ten volle aan de groote verwachtingen, die men er van koes tert. De snelheid is buitengewoon groot. Te 4 minuten voor tien startte het toestel van Waalhaven, te 10.02 kruiste het toestel boven Leiden en 3 minuten later was het boven Schiphol. In negen minuten waren de 55 K.M. die Waalhaven van Schiphol schelden afge legd. Voor koers gezet werd naar Amsterdam heeft het toestel eenige van zijn uitstekende kwaliteiten gedemonstreerd. Op ongeveer 1200 meter zette Parmentier een der motoren af om te toonen dat de machine ook op 1 motor volkomen veilig in ce lucht ligt. Niet a'leen bleef de machine op dezelfde hoogte, doch ook met den eenen motor heeft de Douglas nog een aanmerkelijke stijgkracht. Toen de eene motor werd afgezet waarschuwde een claxon gnaal om den piloot er op attent te maken, cat het landingstoestel nog was ingeschakeld In weer wil van de groote snelheid is het lawaai, welke de twee zware motoren maken in de machine bijna niet hoorbaar. Na het klimmen, als de machine op kruishoogte is, is het lawaai der motoren zoo weinig storend, dat men gemak kelijk kan spreken. Het toestel ligt uiterst rus tig in de lucht en zelfs de meest eischende passagier zal in de Douglas alles vinden wat hij wenscht. De stoelen zijn verstelbaar en uiterst gemakkelijk. De luchtverversching is uitstekend en aangezien ter weerszijden van den middengang slechts één rij zitplaatsen is, heeft iedereen een uitstekend uitzicht. KNAAPJE SPELENDE TE WATER GERAAKT. Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor drie geraakte het 6 jarig jongetje W. K. spelend in de Brouwersvaart ter hoogte van de Assen- delverstraat. De juist passeerende heer J. Antonissen wist het ventje te grijpen door tot zijn middel te water te gaan. De jongen Ls daar na naar huis geloopen; geneeskundige hulp bleek niet noodzakelijk. VOLKSTUINFEEST. Zaterdagmiddag werd in de tuinen van de Volkstuin vereeniging „Zonder Werken Niet.-.'' aan de Jan Gijzenvaart in Haarlem-Noord, een nieuw Clubgebouw met eenige feestelijkheden in gebruik genomen. Het toegangshek was versierd met kleurige vlaggen, terwijl het tuincomplex ook een pret tig aanzicht had met de vele vlaggen, die lustig van de tuinhuisjes wapperden. Even na vier uur had een gezamenlijke rond gang plaats, waaraan welwillend medewerkten het muziekgezelschap „Kunstgenot" en de jeugdige leden van de Speeltuinvereenigxng „Meerlebosch". Inmiddels hadden wij even de gelegenheid het nieuwe gebouw te bezichtigen Van oud hout eener loods en wat nieuw mate riaal hebben de werklooze leden een pracht van een clubgebouw weten te bouwen. Van bin nen geheel met triplex betimmerd en ruim van ramen voorzien, geeft het interieur een zeer aangenamen indruk. Het is buitenge woon geschikt voor tentoonstellingen en kleine besprekingen. Na den rondgang nam de voorzitter, de heer Mulder, het woord, heette allen welkom, spe ciaal de heeren de Braai en Niemöller, leden van den Gemeenteraad. Spreker dankt alle medewerkers die hebben geholpen aan den bouw van het nieuwe club lokaal en 5 leden in het bijzonder, die onder applaus tot lid van verdienste worden be noemd. Vervolgens sprak de 2e voorzitter van het Alg. Verbond van Volkstuinverenigingen in Nederland, de heer Uilham. Deze spreker herinnerde er aan, hoe in 1931 de Gemeente den grond vrijgaf en hoe er toen gewerkt is en dat toch na een half jaar al een gedeelte der gewassen de grond uitkwam! Hij riep de hulp in van de Overheid, want, aldus spr.: „Er kunnen nog vele dingen gedaan worden hier in Haarlem, en het zou toch zonde zijn wanneer het spook van verjaging boven uw hoofd zou komen!" Vervolgens spraken nog de heeren Vogel van „Eigen Tuin", Bewarder van „Ons Buiten" Mathije van de Haarl. Speeltuin Federatie en Piers van „Meerlebosch". Cadeaux werden overhandigd. De heer Post van de feestcom missie overhandigde met een aardig speechje een bedrag in geld, bijeengebracht door de leden der tuingroep, als tegemoetkoming in de kosten Men had nu gelegenheid het gebouw te be zichtigen, waarvan druk gebruik gemaakt werd NACHTAUTOBUSDIENST AMSTERDAM- ROTTERDAM. Gisternacht om 1 uur is de eerste nacht- autobusdienst in ons land. die de verbinding onderhoud tusschen Amsterdam en Rotter dam, geopend met speciale 31-persoons reis wagen van de Algemeene Nederlandsche Reis onderneming. De wagens vertrekken 's nachts om 1 en om 4 uur van beide plaatsen. Het tarief is gelijk aan den derde-klas-prijs van het spoor. meldt: ORGELBESPELING. Programma der Orgelbespeling in de Groote of Sint Bavokerk te Haarlem op Dinsdag 25 September as. des avonds van 8.15 tot 9.15 uur, door den heer George Robert. 1. Canzona Andrea Gabrieli (1510—1586). 2. Toccata F. gr. t. G. Muffat (1635-1704) 3. Toccata et Fuga d. kl. t. J. S. Bach ((1685-1750) 4. Twee Kooraalvoorspelen „Herzlich tut mich verlangen" Joh. Brahms 5. a. Melodia b. Benedictus Max Reger. 0. Choral a mineur 1 Pésar Franck. Hoogste barometerstand 763.8 m.M. te Toulouse. Laagste barometerstand 742.2 m.M. te Vestqianoer. en voorspelt: Matigen tot krachtigen, later afnemenden Zuidelijken tot Westelijken wind. Zwaar be wolkt met tijdelijke opklaring. Aanvankelijk nog regenbuien, zelfde temperatuur. Uit het Buitenland OVERAL WIND EN REGEN. De secundaire depressie, die zich Zaterdag over Ierland aankondigde, is vrij diep ge worden, met regen en wind ons land gepas seerd en daarna naar Zweden getrokken. Een voorname depressie bij IJsland vertoont een secundaire bij het Kanaal. Hooge druk van beteekenis is slechts bij de Azoren aanwezig. In verband met den helderen nacht is in Duitschland, Noord-Frankrijk en België de ochtendtemperatuur laag geworden. In Zuid- Frankrijk en Zuid Duitschland is het nog windstil, maar gaat de wind toenemen en de bewolking is overal reeds zwaar. Op de Britsche Eilanden waait het matig uit Zuid tot West en valt vooral in het Oos ten regen. In de Oostzee waait een Zuidwester storm; in Zweden valt nog veel regen. Noorwegen heeft vrij zonnig en zacht weer. Op IJsland daalde de temperatuur tot dicht bij het vriespunt. Barometer Stand van heden 759 m.M. Vorige stand 763 m.M. Neiging: Achteruit, Opgave van Fa. KEIP, Opticien, Gr Houtstraat 137. Telefoon 11640. Thermometer 24 September. Hoogste gisteren 61 F. Laagste heden nacht 54 F. Hoogste heden tot 12 uur 59 F. HOOFDAGENT ZUIDHOEK BEGRAVEN. Op het kerkhof St. Barbara is hedenmorgen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den op 45-jarigen leeftijd overleden hoofdagent van politie, den heer C. Zuidhoek. De teraardebestelling geschiedde met korps eer. Langs den weg liep aan de rouwauto vooraf de afdeeling Haarlem van den R.K. politiebond St. Michael, die het omfloerste vaandel meedroeg. Op het kerkhof waren aanwezig, behalve de commissaris van politie, de heer E. H. Ten- ckinck, vele inspecteurs van politie, de in- spectrice, personeel van de administratie, hoofdagenten en agenten en tientallen belang stellenden. Pater Dekker had de absoute verricht en in de kerk op het kerkhof werd de dienst door kapelaan Luken verricht. Agenten van politie droegen de kist naar het graf. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 September. Bevallen 21 September: J. F. Teding van BerkhoutMatheson, z.; L. de Vreugdv. d. Akker, z.; J. AckermannSliggers, d.; A. M. SempAkerboom, z.; G. M. P. Kuvenerv. d. Putten, z.; A. E. NiehotCornelissens, z.; 22 September: D. J. M. KwakmanDiesfeldt, d.; D. J. M. KwakmanDiesfeldt, z. Overleden 20 September: J. Reijenga, 61 j., Emmastraat; M. J. lasschuitv. Amstel, 51 j., Emmastraat. Het programma van de Volksuniversiteit. Een cursus over de spelling-Marchant? Men schrijft ons: Wanneer we het programma van de V. U. raadplegen, worden we allereerst getroffen door de aardige reclame van den Film-cursus over de stad Parijs door den heer Verkruysen. Twaalf mooie kieken met een bespreking van den inhoud der films. Wie zou niet gaarne de ges leerzame en fleurige avonden bijwonen? Parijs trekt wie er niet geweest is en bovenal die eenmaal de magische bekoring heeft mo gen ondergaan van de wondere stad aan de Seine. Is het niet, om het dichterlijke beeld van van Moerkerken te gebruiken, of een de mon woont in de Cité, waardoor de eeuwen door de volken aangetrokken zijn? Een film over Parijs, hoe mooi ook opgenomen, is na tuurlijk Parijs niet, maar de welsprekende be handeling van den begaafden spreker zal, daar houden we ons van overtuigd, er in slagen zijn hoorders de illusie bij te brengen, deelgenoot te zijn van Parijs' tintelende en opwekkende vreugden. Weinig behoeft tot aanbeveling gezegd te werden over de cursussen van Dr. Bierens de Haan en Dr. Endt. Beiden zijn aan de cursisten' van de V. U. niet onbekend en nieuw is alleen, dat de laatste dit jaar als letterkundige func- tionneert met een prachtig onderwerp „de ro man in de twintigste eeuw". Zelf romancier wij verzwijgen de pikante bijzonderheid niet, dat een van de te behandelen schrijvers de door een pseudoniem gedekte persoon van. Dr. Endt zelf is betreedt de docent hier een aan hem welbekend en welbemind terrein, waarop hij met enthousiasme en toewijding zijn toehoorders zal rondgeleiden en wegwijs maken. Noemen wij van de andere cursussen alleen nog den actueelen leergang over Japan door den goeden kenner van Oost-Azië J. Dols. Be halve over land en volk, godsdienst, zeden en gewoonten van het Rijk der Rijzende Zon zal deze cursus toegelicht natuurlijk door fraaie lichtbeelden ook een inleiding tot de actueele politiek van het Verre Oosten vor men waarschijnlijk aan menigeen ten zeer ste welkom. Over andere leergangen, die pas over eenigen tijd aanvangen, schrijven wij later nog. Na tuurlijk worden de bekende taalcursussen voortgezet, ditmaal met twee leergangen in het Italiaansch door Mej. Bierens de Haan uit Bentveld. Het bestuur overweegt echter nog het inlasschen van een cursus over de Spel ling-Marchant. De bedoeling is natuurlijk in geen geval propaganda, maar na korte inlei ding van het wezen en de redenen der spelling vereenvoudiging: eenige oefeningslessen voor degenen, die zich zoo spoedig mogelijk in de „nieuwe spelling" wenschen te bekwamen. Naar het ons voorkomt, een voortreffelijke ge dachte. INLICHTINGEN VERZOCHT De Commissaris van Politie alhier verzoekt plaatsing van het volgende: De Commissaris van Politie te Leiden ver zoekt mededeeling aan de afdeeling Recher che zijner administratie van hen, die klach ten hebben, omtrent den zaakwaarnemer Jo seph Marie Fredrik Voogdt, geb. te Amster dam 8 Juli 1885, gewoond hebbende aan ver schillende adressen te Leiden, thans wonende Noordeinde 18 boven aldaar. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie alhier verzoekt plaatsing van het volgende: De burgemeester van Bovenkarspel maakt bekend, dat zich dezer dagen een man ophield in zijn gemeente, ventende met zilveren voor werpen, welke hij bij zich droeg in een koffer. Deze persoon heeft getracht een meisje van ongeveer 10 jaar te bewegen, door haar cho colade aan te bieden, met hem mede te gaan voor een wandeling over den Zeedijk aldaar, waar zij dan tevens mocht baden. Bedoeld meisje heeft echter kans gezien dezen persoon te ontloopen. Zijn signalement luidt: flink postuur, lang ongeveer 1.78 M., draagt een donkere zomer jas met dito hoed. Vermoed wordt, dat genoemde persoon het meisje met minder goede bedoelingen heeft mede wil len nemen. HET TOONEEL Nieuw Schouwtooneel. TWEE WEKEN PAPA. o. a. a f 2.05 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. - TELEFOON 16100 GELDIG TOT 1 OCTOBER (Adv. lngez. Med.) Wij kennen twee Brcedelets; den eenen met den speelschen geest, die de luchtige, min of meer frivole, on-Hollandsche comedies, zooals Angèle, Dolle Maan en het charmante een- actertje Schoenen schreef en den anderen, die de goedkoope, platvloarsche en zwaar Hollandsche kluchten als De Klimgeit en De Hand fabriceerde. Maar bij beide Broedelets trof ons altijd de vermakelijke, dikwijls zelfs geestige dialoog met de onverwachte wen dingen. Van den eersten Broedelet is er in het Za terdagavond in onzen Stadsschouwburg door Het nieuwe Schouwtooneel ten doop ge houden blijspel „Twee Weken Papa" in het geheel niets te ontdekken; ran. den tweeden slechts heel weinig. En zelfs de grappige dia loog met de onverwachte wendingen ontbrak thans geheel. Wanneer de naam van Broedelet niet op het programma vermeld had gestaan zouden wij hebben gedacht met het werk van een beginneling te doen te hebben. Vooral in het eerste, wel heel erg leege be drijf, dat Ko van Dijk met al zijn uitbundig heid tevergeefs trachtte te vullen, pas tegen het slot van deze acte, wanneer Raoul de Bar- nac zijn vriend Thurbier voorstelt twee weken lang voor vader van zijn 18-jarige dochter te spelen en Thurbier die ongetrouwd is met vreugde op dit voorstel ingaat, komt er wat teekening in. maar dan ligt ook tegelijk het heele blijspelletje uitgestippeld voor ons en weten wij op hetzelfde oogenbllk, dat ons geen enkele verrassing meer te wachten staat. Thurbier zal zijn rol van pseudo-vader tegen het slot verwisselen met die van aanstaand echtgenoot en de ware paoa zal zijn kind vol vreugde in zijn armen sluiten. Maar och, och, voordat wij zoo ver zijn' Broedelet meende zijn stuk in Frankrijk te moeten laten spelen, waardoor hij ons telkens er aan herinnerde, boe zulke kluchtige, „Fran- sche" situaties door de Parijsche tooneel- schrijvers van 25 jaar geleden met oneindig veel meer esprit en vlotheid werden uitge werkt. Broedelet goochelde zijn menscnen wel telkens van en op het tooneel, maar den wa ren Franschen slag kreeg hij heel den avond toch niet te pakken. Het bleef stuntelig on handig en zonder een korreltje Attisch zout. Laten wij het maar eerlijk bekennen: het was een verloren avond en de teleurstelling daarover was te grooter, omdat er nu eens bij uitzondering een Hollandsch auteur aan het woord was. Ook het spel konden wij Zaterdag over het algemeen maar matig waardeeren. Ko van Dijk met zijn exuberant temperament is een sterk speler, wat in het eerste bedrijf ook weer bleek. Maar in de twee volgende actes kwam toch wel uit. dat zijn groote kracht niet in het blijspel ligt. Hij moet zijn talent in zulke komische rollen altijd min of meer forceeren. En van Dijk vormde noch met Frits Bouw meester die de echte papa was noch met Dogi Rugani het 18-jarige meisje een „span". Wanneer twee komieken als Louis de Bree en Cor Ruys in de rollen van de papa's hadden gestaan, zou dit blijspelletje zeker beter tot zijn recht zijn gekomen, al zou het ook dan waarschijnlijk geen succes zijn ge worden. Zelfs ook, wanneer Ezerman en Frits Bouw meester van rollen hadden verwisseld, zou dat een verbetering hebben beteekend. Nu was ook de rol van Henri Chantepin die toch een soort „veroveraar" moet voorstellen, al is het er dan één uit de provincie niet in juiste handen. Natuurlijk maakte Ezerman, komisch talent als hij is, er wel iets grappigs van, maar de ware Josef voor deze Clémence mevrouw Roy aards was hij toch niet. Het spel van Dogi Rugani zou ik geroemd hebben, wanneer „Twee weken Papa" een too- neelspel ware geweest. Ook een kluchtig blij spel eischt zijn eigen stijl en nuance. Dogi Rugani, die in n allerliefst was, speelde in III met veel te fel-dramatisch accent en viel daar door uit den toon. Er komt in dit blijspelletje ook nog een strooperig verliefd paar voor, dat zoo uit een Duitsche Posse in een Fransche klucht schijnt overgeloopen te zijn. Ben Aerden en Mies Ver steeg lieten niets na om de stroop zoo zoet en dik mogelijk te maken. De best geslaagde rol van den avond was Pigalot, die door Sam de Vries fijn en aardig getypeerd werd. Het Nieuw Schouwtooneel zal verstandig doen Twee Weken Papa zoo spoedig mogelijk op te bergen. In dezen tijd van zware concur rentie kan men niet voorzichtig genoeg zijn in de keuze van zijn papa's. B. SCHUIL, 466e r v ATC' 'TERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de »üst Trekking van (Vlaandag 24 September 1934 Hooge Prijzen 50.000.— 5342 f 1.000.— 8697 23256 23735 400.- 546 1842 8990 23264 200.— 822 9:40 11017 14760 20709 f 100.- 1591 3219 6539 7106 7630 8085 8873 1325 13070 13372 14553 15430 16732 17057 20530 1011 21723 231*50 Prijzen van 70.— 129 150 172 208 268 418 445 498 720 740 889 895 9G3 1136 1313 1379 1544 1705 1/16 1840 1995 2006 2119 2133 2235 2279 2332 2333 2356 2423 2616 2641 2718 2728 2807 2808 2879 2907 2916 3053 30G3 3094 3150 3377 3566 3573 3769 3810 3826 3969 4107 4219 4289 4420 4620 4628 4645 4703 4725 4792 4803 4929 5114 5540 5915 5965 6005 6043 6074 6310 6878 7008 7043 7048 7226 7234 7289 7365 7379 7502 7517 7595 7611 7834 776Ï 8024 8296 8343 8458 8686 8718 8649 8920 8956 8984 9082 9114 9190 9390 9432 9576 9364 10027 10148 10391 10445 10532 10586 10751 10795 10836 10865 10884 11271 11450 11671 11677 11750 11927 11928 12275 12287 12349 12350 12526 12587 12588 12785 12960 13011 13048 13081 13187 13210 13212 13303 13433 13529 13697 13318 13900 14007 14017 14177 14317 14356 14441 14767 14845 14873 15542 15564 15580 15722 15745 16119 16149 16346 1G486 16487 16549 16626 16627 16741 16744 16782 16866 16884 16885 17030 1/056 17127 17160 17209 17254 17337 17421 17492 17517 17746 17982 18121 18236 13303 18352 18572 18585 18637 18691 18723 18829 18977 19060 19205 19225 19321 19330 19368 19456 1950S 19524 19617 19823 19834 19945 20002 20020 2009S 20169 20353 20391 20652 20787 20813 20821 20994 21299 21351 21475 21677 21683 21761 21776 21/84 22251 22478 22546 22667 22766 22828 22830 22849 22915 22964 23048 23155 23178 23336 23547 23550 23674 23691 23694 23777 23781 23922 23982 Nieten 12 20 254 281 317 320 325 339 342 361 409 442 456 487 494 499 540 542 575 613 700 730 750 752 806 858 864 897 906 940 957 1023 1025 1033 1070 1116 1166 1169 1207 1208 1218 1244 1248 1261 1318 1356 1481 1589 1601 1672 1693 1717 1746 1771 1785 1817 1824 1833 1854 1891 1899 1946 1965 1986 2080 2083 2099 2145 2183 2227 2262 2263 2311 2322 2383 2394 2452 2464 2489 2506 2511 2540 2577 2578 2583 2591 2597 2637 2658 2672 2704 2799 2887 2891 2905 2983 2995 3016 3073 3086 3134 3187 3217 3250 3386 3414 3431 3491 3497 3582 3647 3659 3677 3696 3750 3761 3772 3869 3889 3917 3943 3946 3950 4000 4040 4043 4101 4129 4154 4171 4191 4209 4210 4226 4278 4294 4314 4356 4360 4368 4402 4445 4468 4552 4599 4649 4801 4804 5007 5043 5054 5121 3124 5180 5184 5237 5295 5304 6343 5362 5381 5447 5472 5532 5620 5622 5659 5661 5699 5726 5748 5758 5759 5781 5782 5826 5921 5933 5966 5978 5993 6041 6048 6089 8118 6119 6146 6160 6172 6250 5288 6296 6324 6328 6334 6361 6425 6511 6550 6640 5654 6749 6756 6761 6798 6824 6874 6913 6952 7006 7021 7071 7117 7128 7197 7299 7346 7443 7488 7552 7601. 77S6 7846 7848 <863 7892 7932 7977 8022 8089 8098 8104 9134 8162 8266 8321 8330 8348 8369 8418 8422 8482 8514 8560 8615 8619 8633 8643 5656 8702 8790 8856 8876 8976 8999 9061 9085 9263 9406 9501 9504 9517 9529 9542 9552 9558 9574 9596 9673 9691 9780 9837 9894 9896 9929 9933 9956 9980 9991 10015 10016 10020 10059 10090 10091 10102 10150 10170 10176 10323 10382 10452 10525 10529 10535 10616 10668 10696 10756 10766 10772 10838 10845 10898 10899 10908 11006 11009 11050 11146 11173 11240 11328 11330 11336 11377 11502 11694 11707 11737 11753 11758 11788 11871 11921 11980 12002 12005 12007 12013 12102 12112 12132 12199 12253 12274 12301 12416 12421 12453 12474 12590 12682 12707 12786 12813 12824 12828 12982 12985 12993 13043 13045 13047 13084 13107 13135 13161 13172 13181 13185 13194 13279 13284 13306 13457 13465 13466 13470 13491 13560 13565 13575 13587 13613 13615 13632 13644 13701 13716 13741 13745 13778 13779 13799 13320 13836 13968 14096 14129 14188 14217 14223 14251 14295 14299 14314 14342 14369 14438 14467 14473 14485 14695 14774 14784 14866 14875 14887 15004 15070 15083 15087 15Ï69 15218 15258 15279 15423 15473 15474 15492 15495 1553S 15570 15608 15634 15657 15692 15697 15767 15789 15812 15819 15827 15841 15845 15890 15S10 15973 15S81 16047 16063 16095 16109 16185 16186 16242 16266 16278 16291 16292 16353 16376 16385 16397 16415 16422 16452 16462 16527 16617 16682 16722 16730 16745 16746 16797 16809 16813 16369 16386 16983 16988 16998 17070 17073 17132 17185 17219 17280 17287 17317 17341 17376 17407 17425 17448 17579 17673 17747 17782 17806 17816 17841 17845 17902 18033 18050 18058 18084 18153 18180 18209 18218 18371 18272 18295 18298 18324 18432 18438 18469 18480 18530 18531 18555 18609 18631 18663 18672 18692 18749 18303 18811 18813 18828 18894 18953 19081 19092 19119 19127 19160 19227 19267 19294 19299 19326 19344 19352 19361 19371 1943-* 19436 19438 19477 19532 19572 19646 19653 19663 19682 19694 19717 19728 19746 19762 19829 19918 19953 19954 19990 20048 20159 20168 20257 20261 20264 20308 20310 20329 20349 20408 20496 20556 20637 20653 20668 20698 20716 20727 20774 20780 20799 20811 20829 20902 20930 20970 20971 20975 20985 21022 21049 21098 21124 21162 21228 21251 21281 21300 21302 21312 21313 21375 21418 21431 21441 21538 21555 21565 21575 21581 21667 21796 21821 21903 21915 21933 21992 22030 22041 22046 22C84 22036 22096 22114 22117 22282 22311 22315 22469 22481 22523 22542 22654 22661 22699 22709 22730 22850 22863 22864 22867 22893 2289G 23164 23213 23233 23234 23308 23347 23370 23406 23533 23535 23560 23566 23623 23648 23693 23697 23733 23750 23839 23343 23867 23937 23961 23985 23990 AGENDA MAANDAG 24 SEPTEMBER R.K. Operette Vereen. „Haarlem". Fancy Fair St. Bavo. 8—11 uur. Luxor Sound Theater: Gekooide Jeugd. Door loopende voorstelling van 7 uur af. Palace: Ik ben Suzanne. Op het tooneel dë vier Messems 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Bleeke Bet, Op het tooneel: Het Haarlemsch Salon Orkest o. L v. J. J. Stoffer. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 25 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling 8.159.15 uur, Bioscoopvoorstellingen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2